Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>A=Бірюкова М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Бірюкова М. В. 
Регіональний ринок освітніх послуг / М. В. Бірюкова // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 77-83. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто гостру потребу пошуку оптимальних шляхів швидкого оновлення освітньої системи, виведення її з кризового стану, забезпечення не тільки виживання, але й прогнозного розвитку відповідно до глобальних тенденцій, зумовлених загальноцивілізаційними процесами в період входження України в постіндустріальне суспільство. Обгрунтовано особливості існування й функціонування системи вузів у період комерціалізації системи вищої освіти, які багато в чому визначені регіональними характеристиками. Доведено, що робота на насиченому освітньому ринку, який характеризується все більш зростаючою конкуренцією між вузами регіону, вимагає від останніх максимальної диференціації в підготовці студентів, більш повного пристосування до бажань споживачів освітніх послуг, в ролі яких виступають абітурієнти та роботодавці (у даному разі мова не йде про державу або суспільство загалом як споживача). Специфіка економічної структури регіонів, спеціалізація їх в певній галузі промислового або сільськогосподарського виробництва безпосередньо обумовлюють суть і форму взаємодії суб'єктів ринку освітніх послуг. Визначено, що система освіти найбільш тісно пов'язана з соціально-економічними, соціокультурними, політичними й природничо-географічними умовами функціонування. Одним із вельми перспективних шляхів реформи системи вищої освіти може бути її регіоналізація, а регіональна модель вищої школи є найбільш продуктивним об'єктом для соціального прогнозу.

Зроблено висновок, що одним з найефективніших механізмів впровадження нової освітньої парадигми може служити регіональна модель системи вищої освіти, яка найкращим чином пристосована до споживчого ринку освіти.


Ключ. слова: прогнозний розвиток, система вищої освіти, комерціоналізація, регіональна освіта, освітні послуги
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4Укр)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бірюкова М. К. 
Патогенетичне обгрунтування застосування мембранопротекторів у дітей з гіперурикемією / М. К. Бірюкова // Мед. перспективи. - 2004. - 9, № 1. - С. 73-77. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Приведены результаты обследования 80-ти детей с гиперурикемией (ГУ) в возрасте от 1-го года до 15-ти лет, при этом 14 детей составили группу контроля. Определены типы ГУ при различных ее клинических вариантах. В результате сопоставления степени гиперпродукции мочевой кислоты (МК), суточной экскреции уратов с мочой и клиренса (Смк) у детей с частыми ацетономическими состояниями (АС) в анамнезе, ДМН установлен метаболический вариант ГУ, у детей с безсимптомной ГУ (БГУ) - почечный, а у детей с ДМА - смешанный. Выявлены особенности в нарушении обмена пуринов у детей с ГУ: уровни аденозинтрифосфорной (АТФ) и аденозиндифосфорной кислот (АДФ) из групп БГУ, ДМН, ДМА снижены, содержание аденозинмонофосфорной кислоты (АМФ) при ГУ не отличалось от уровня здоровых детей; в группах детей с АС содержание АТФ, АДФ, АМФ значительно выше нормы. Установлено, что при всех клинических проявлениях ГУ процесс распада АТФ м АДФ протекает более интенсивно, чем в контрольной группе. Обоснованы методы коррекции, предусматривающие использование мембраностабилизирующих препаратов типа "АТФ-ЛОНГ". Представлены результаты лечения данным препаратом, в результате которого отмечено снижение уровня МК в сывортке крови, увеличение экскреции уратов, значительное возрастание Смк, увеличение содержания пуриновых нуклеотидов, АТФ, АДФ, АМФ, возрастание числовых значений их коэффициентов, что свидетельствует об уменьшении процессов распада в пуле макроэргических нуклеотидов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.024-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бірюкова М. В. 
Трансформації ролі вищої освіти в епоху глобалізації / М. В. Бірюкова // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2002. - Т. 8. - С. 29-35. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто питання, пов'язані зі змінами, що відбуваються у світі у зв'язку з появою і поширенням глобалізаційних процесів. Ці процеси видозмінюють не тільки сутність різних соціально-економічних перетворень, що відбуваються в суспільстві, але й сам інститут держави. Особливу увагу приділено специфіці процесу ідентифікації сучасного університету, коли кордони не є перешкодою для знань. Висвітлено процеси розвитку суспільства, що склалися історично, специфіку університету як носія та провайдера національної ідеї окремої держави. Відмічено протиріччя, що посилюються між реальними соціальними процесами глобалізації та інертністю структурних і змістових інновацій у вищій освіті.

Рассмотрены вопросы, связанные с изменениями, которые происходят в мире в связи с появлением и распространением глобализационных процессов. Эти процессы видоизменяют не только суть различных социально-экономических процессов, происходящих в обществе, но и сам институт государства. Особое внимание уделено специфике процесса идентификации современного университета во времена, когда границы не являются преградой для знаний. Освещены исторически сложившиеся процессы развития, специфика университета как носителя и провайдера национальной идеи отдельного государства. Отмечены усугубляющиеся противоречия между реальными социальными процессами глобализации и инертностью структурных и содержательных инноваций в высшем образовании.


Ключ. слова: вища освіта, глобалізація, університети, освітні інновації.
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Спузяк М. І. 
Можливості променевих методів дослідження в діагностиці жіночої безплідності / М. І. Спузяк, О. В. Тяжелова, М. С. Бірюкова, Л. П. Любимова, М. О. Балюк // Пробл. ендокрин. патології. - 2003. - № 4. - С. 44-48. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

На підставі комплексного клініко-гормонального та променевого дослідження 310-ти жінок з безпліддям розроблено алгоритм використання променевих (ультразвукового та рентгенологічного) методів дослідження в діагностиці його різних форм.


Ключ. слова: безпліддя у жінок, ультразвукове та рентгенологічне дослідження
Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-436.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бірюкова М. В. 
Вища школа регіону як об'єкт соціального прогнозу : Автореф. дис... канд. соціол. наук : 22.00.06 / М. В. Бірюкова; Харк. держ. ун-т. - Х., 1999. - 18 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена проблемі регіоналізації системи вищої освіти України в період трансформації суспільства і прогнозуванню її подальшого розвитку. У роботі розглядаються специфічні особливості територіального раціонального розміщення системи вищої освіти України. Введено поняття "освітнього регіону". Зазначені основні "проблемні синдроми" кризових процесів у вітчизняній системі вищої освіти і висунені цілі трьох рівнів дезагрегації регіональної моделі вищої школи. Оптимізація процесу цілепокладання на регіональному рівні зачіпає організаційні, структурні та змістовні аспекти системи вищої освіти регіону. Обгрунтовані основні критерії і принципи реформування системи вищої освіти з урахуванням регіональних особливостей. В якості механізму впровадження регіональної моделі вищої освіти запропоновані науково-освітньо-виробничі "парки".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*674

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бірюкова М. К. 
Порушення в обміні пуринів та інших видах обміну речовин у дітей з різними фенотипічними проявами гіперурікемії : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / М. К. Бірюкова; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2004. - 20 c. - укp.

Вивчено основні клінічні прояви первинної гіперурікемії (ГУ) в дітей з порушенням пуринового обміну (ППО). Уперше надано їх клініко-лабораторну характеристику. Виявлено особливості метаболізму сечової кислоти (СК), процесів її ниркового виведення, стану обміну пуринових нуклеотидів у дітей з різними синдромами ГУ та залежно від віку. Визначено особливості обміну ліпідів, вуглеводів, білків, електролітів, деяких показників імунітету, характерних для проявів ГУ: ацетономічного стану (АС), безсимптомної ГУ, дисметаболічних нефропатії та артропатії. Вивчено динаміку змін параметрів пуринів, зокрема макроергічних нуклеотидів, а також інших видів обміну речовин на різних етапах ацетонемічного стану та без кетоацидозу в дітей з циклічними ацетонемічними блюваннями. Установлено кореляційні зв'язки рівня СК, кліренсу СК (Сск), добової екскреції уратів зі змінами в метаболізмі пуринових нуклеотидів, ступенем порушень ліпідного обміну та імунологічними показниками. На підставі виявлених кореляційних зв'язків у порушеннях в обміні білків, вуглеводів, електролітів, ліпідів, функціонального стану нирок, а також імунологічного дисбалансу зроблено припущення стосовно наявності функціонального зв'язку цих показників з особливостями обміну СК, пуринових нуклеотидів у дітей з первинною ГУ. Науково обгрунтовано застосування за комплексної патогенетичної терапії цих дітей мембраностабілізувального препарату різнолігандних координаційних сполук з макроергічними фосфатами (АТФ-ЛОНГ), який знижує концентрацію сечової кислоти у сироватці крові, підвищує Сск, нормалізує рівень пуринових нуклеотидів у сироватці крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696-322

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бірюкова М. М. 
Оцінка клініко-технологічної якості та клінічної ефективності нового мікрогібридного фотополімерного матеріалу для реставрації зубів : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / М. М. Бірюкова; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2010. - 19 c. - укp.

Вивчено клінічну ефективність нового мікрогібридного фотополімерного матеріалу для реставрації зубів та оцінювання його клініко-технологічної якості. Запропоновано нове рішення наукового завдання, яке полягає в оптимізації якості реставрації зубів. Забезпечення структурно-функціональної єдності до розробки нових пломбувальних матеріалів досягає "більшої пружності" матеріалу "Latelux", що важливо на етапі "притирання" його до твердих тканин зуба. Проведено клініко-лабораторне обстеження та пломбування 134-х реставрації зубів у 104-х осіб віком від 26 до 65-ти років, які розподілені на п'ять груп залежно від класу каріозних порожнин за Блеком і показано високу клінічну ефективність матеріалу "Latelux". Довгострокові клінічні спостереження свідчать, що даний новий мікрогібридний фотополімерний матеріал "Latelux" знижує кількість ускладнень та оптимізує якість реставрацій та рекомендовано до застосування в практиці лікаря-стоматолога.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-52 с03

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА377364 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бабай О. М. 
Ефективність застосування ліпосомального препарату "Ліпін" у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту / О. М. Бабай, О. М. Гладка, М. М. Бірюкова // Соврем. стоматология. - 2010. - № 2. - С. 173. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Шелехов І. В. 
Інформаційно-екстремальна оптимізація словника ознак розпізнавання / І. В. Шелехов, М. М. Бірюкова // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Техн. науки. - 2012. - № 3. - С. 46-54. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Запропоновано у межах інформаційно-екстремальної інтелектуальної технології категорійну модель і алгоритм навчання системи оцінки рівня знань студентів із оптимізацією словника ознак розпізнавання. При цьому як ознаку розпізнавання розглянуто оцінку відповіді студента на тестове завдання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.253

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бірюкова М. 
Аспірантура і докторантура як механізм формування інтелектуального потенціалу держави / М. Бірюкова // Вища шк.. - 2010. - № 2. - С. 52-59. - укp.

Розглянуто актуальні питання розвитку аспірантури та докторантури як показників і механізмів розвитку інтелектуального та наукового потенціалу навчального закладу. Відзначено, що в розвитку після освіти в ВНЗ склалися диспропорції, що призвели до дисбалансу попиту та пропозиції, необхідних і підготовлюваних наукових кадрів вищої кваліфікації. Спостерігаються негативні тенденції: тільки кожен п'ятий аспірант і кожен десятий докторант по Україні встигають захистити дисертації в строк - значна частина їх вибувають до закінчення терміну навчання. Висвітлено досвід Народної української академії щодо оптимізації діяльності аспірантури та докторантури, що дозволить істотно підвищити ефективність використання кадрового потенціалу науки на основі його послідовного відновлення за рахунок залучення і закріплення талановитих молодих учених і фахівців.

Рассмотрены актуальные вопросы развития аспирантуры и докторантуры как показателей и механизмов развития интеллектуального и научного потенциала учебного заведения. Отмечено, что в развитии послевузовского образования сложились диспропорции, которые привели к дисбалансу спроса и предложения, необходимых и готовящихся научных кадров высшей квалификации. Наблюдаются негативные тенденции: только каждый пятый аспирант и каждый десятый докторант по Украине успевают защитить диссертации в срок - значительная часть их выбывает до окончания срока обучения. Освещен опыт Народной украинской академии по оптимизации деятельности аспирантуры и докторантуры, что позволяет существенно повысить эффективность использования кадрового потенциала науки на основе его последовательного восстановления за счет привлечения и закрепления талантливых молодых ученых и специалистов.

The relevant issues of post-graduate and doctoral studies as indicators and mechanisms for the development of intellectual and scientific potential of the school. It is noted that in the development of post-graduate education have developed imbalances led to an imbalance of supply and demand, and preparing the necessary scientific personnel of higher qualification. Observed a negative trend: only every fifth student, and every tenth Ph.D. in Ukraine have time to defend his thesis in time - much of them drop out before the end of training; issue of post-graduate and doctoral studies concentrated in the largest university centers - in Kiev and Kharkov, a noticeable change in the distribution of graduate students and doctoral students in science fields (reduction of scientific personnel for technical and information sciences), etc. The experience of the Ukrainian Academy's work on optimization of post-graduate and doctoral studies, which will significantly improve the utilization of human resources of science on the basis of its consistent recovery at the expense of attracting and retaining talented young scientists and specialists, as well as to concentrate the bulk of highly qualified scientific personnel in priority areas of basic and applied research, defining the innovative development of high-tech industries and the economy as a whole.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч216(4УКР)241/242

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бірюкова М. С. 
Модель управління якістю післядипломної освіти соціальних педагогів ЗНЗ на засадах компетентнісного підходу / М. С. Бірюкова // Освіта на Луганщині. - 2013. - № 1. - С. 137-142. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто інноваційну модель професійного розвитку соціальних педагогів, спрямовану на удосконалення професійних та спеціальних компетентностей, які сприяють підвищенню якості освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.514(4УКР)78

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Алексенцева-Тімченко К. С. 
Соціальні технології: заради чого? яким чином? з яким результатом? : монографія / К. С. Алексенцева-Тімченко, А. І. Андрющенко, Ю. В. Бєлікова, К. О. Берднік, М. В. Бірюкова; ред.: В. І. Подшивалкіна; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. - Одеса, 2015. - 543 c. - Бібліогр.: с. 508-541 - укp.

Досліджено теоретико-методологічні проблеми технологізації соціогуманітарного знання. Проведено оціночні дослідження соціально конструйованої реальності. Висвітлено праксіологічні проблеми перетворення соціального простору та реалізації соціальних технологій. Розкрито теорію розвитку штучних систем як методологію аналізу соціально-економічних проблем глобалізації. Обгрунтовано принципи побудови моделі соціальної політики сучасної України. Розглянуто комунікативні технології у соціальному просторі. Досліджено методологічні та методичні засади впровадження соціальних технологій в освіті. Висвітлено питання оптимізації організації професійної діяльності та процесу професіоналізації як соціальної проблеми. Проаналізовано методичні підходи до діагностики життєтворчих здібностей. Описано технології подолання соціальної ексклюзії.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО34431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бірюкова М. В. 
Суб'єктно-праксиологічна концепція соціального проектування : автореф. дис. ... д-ра соцiол. наук : 22.00.04 / М. В. Бірюкова; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2017. - 32 c. - укp.

На основі проведеного теоретичного аналізу та відповідних узагальнень обгрунтовано суб'єктно-праксиологічну концепцію соціального проектування. Розглянуто теоретичні підходи до розгляду проектування як соціальної практики в соціологічному дискурсі. Обгрунтовано, що соціальне проектування як діяльність враховує принципи глокальності, нетотальності, фрагментарності, суб'єктності, прагматичності. Визнано соціального суб'єкта як носія полісуб'єктності. Виявлено, що згідно суб'єктно-праксиологічного підходу, проектування має поліфонічну природу й існує як функція соціології, соціологічна діяльність (пізнавальна, конструктивістська й організаційна) та соціальна практика. Уточнено зміст проектування як функції соціології, що передбачає усвідомлення, дослідження та створення поля можливостей, в якому інтегровано як суспільні, так і суб'єктні настанови про бажане майбутнє, що обмежене ресурсами та технологіями втілення, середовищем впровадження й активістською позицією суб'єкта. В структурі концепції соціального проектування встановлено, що його мета - гармонізація соціального об'єкта; а завдання полягає у збільшенні соціального капіталу як чинника розвитку потенціалу об'єкта. В межах суб'єктно-праксиологічної концепції обгрунтовано, що об'єкти соціального проектування мають дуалістичну природу. На прикладі системи освіти регіону розроблено й описано проект кластерного регіоналізму освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.643

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Практикум з соціології : для студентів усіх спец. ден. форми навчання / М. В. Бірюкова, В. О. Болотова, В. В. Бурега, С. В. Григор'єва, О. А. Козлова, Н. О. Ляшенко, Г.-М. М. Саппа, Т. М. Чернецька; ред.: В. В. Бурега; Нац. техн. ун-т "Харків. політехн. ін-т". - Харків : НТУ "ХПІ", 2016. - 179 c. - Бібліогр.: с. 178-179 - укp.

Розглянуто базові поняття із соціології, розкрито сутність основних галузевих соціологічних теорій. Висвітлено механізми соціальної взаємодії, актуальні проблеми розвитку українського суспільства. Подано інформацію про соціальну структуру та соціальну стратифікацію. Увагу приділено етносу та гендеру як чинникам соціальної диференціації. Висвітлено особливості культури як соціального феномену.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 р30-266.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА808278 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Цільова підготовка лідерів і гуманітарно-технічної еліти. З досвіду роботи факультету соціально-гуманітарних технологій НТУ "ХПІ" : [монографія] / А. В. Кіпенський, Т. М. Агібалова, Н. М. Акоп'янц, А. А. Бадан, М. В. Бірюкова, Н. В. Борисова, І. В. Владленова, Г. М. Гаряєва, Н. Б. Годзь, О. М. Голікова, О. М. Городиська, Т. В. Гура, Ю. А. Калагін, М. М. Красіков, І. В. Лисенко, Н. О. Ляшенко, В. В. Маліков, І. В. Недайнова, О. О. Петутіна, Л. В. Перевалова, О. С. Пономарьов, О. Г. Романовський, І. П. Рущенко, Л. П. Савченко, А. О. Тіняков, Н. В. Фрадкіна, Н. В. Шаронова; ред.: А. В. Кіпенський, О. С. Пономарьов; Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут". - Харків : Друкарня Мадрид, 2021. - 295 c. - (Сторінки історії НТУ "ХПІ"). - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Проаналізовано потреби суспільства в компетентній еліті та справжніх лідерах як істотних чинниках забезпечення його нормального функціонування і розвитку. На тлі розгляду процесу історичного розвитку факультету соціально-гуманітарних технологій Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" розкрито роль науковців факультету в теоретичному обґрунтуванні та практичній діяльності з цілеспрямованої підготовки еліти і лідерів. Показано, що за сучасних умов національна управлінська еліта повинна носити гуманітарно-технічний характер.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.314

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68519 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського