Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Горова О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Ярних Т. Г. 
Застосування фітопрепаратів у терапії атопічного дерматиту / Т. Г. Ярних, Н. В. Хохленкова, О. А. Горова // Фармац. журн. - 2007. - № 2. - С. 98-103. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Отмечено, что местная терапия атопического дерматита (АД) проводится в зависимости от клинической формы и стадии заболевания. Наиболее часто используют глюкокортикостероиды, противогрибковые вещества и антибиотики, тем не менее в последнее время все больше внимания уделяется фитокоррекции. Доказана целесообразность создания комбинированной мази с использованием травы череды, масла ромашки и каратолина на эмульсионной основе для местной терапии АД.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р60-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ярних Т. Г. 
Фармакопейні аспекти приготування мазей "ex tempore" / Т. Г. Ярних, О. І. Тихонов, В. М. Чушенко, О. А. Горова // Фармаком. - 2008. - № 3. - С. 47-51. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Надано пропозиції щодо доповнення до національної частини статті ДФУ "М'які лікарські засоби для зовнішнього застосування" щодо приготування мазей "ex tempore". Пропозиції щодо особливостей технології екстемпоральних м'яких лікарських форм викладено відповідно до класифікації м'яких лікарських засобів за типом дисперсних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.523 + Л663.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Горова О. Б. 
Конституційні громадянські права людини в Україні і їх забезпечення міліцією (роль міжнародно-правових норм в цьому процесі) : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.02 / О. Б. Горова; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2000. - 16 c. - укp.

Дисертацію присвячено проблемам забезпечення реалізації громадянських прав і свобод, ролі міліції в цій діяльності та її відповідності міжнародно-правовим нормам. На підставі теоретичного аналізу юридичної літератури з визначеної проблеми, міжнародних та внурішньодержавних нормативно-правових актів, проведеного дослідження розглянуто питання становлення, еволюції, змісту, системи громадянських прав і свобод. Розкрито значення діяльності міліції щодо забезпечення реалізації громадянських прав і свобод людини. Визначено особливості такої діяльності, основні форми і методи, а також подано конкретні пропозиції та рекомендації з питань удосконалення даної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 + Х911.313-383.1(4УКР) + Х819(4УКР)112.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307933 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Горова О. О. 
Психологія професійного становлення майбутніх архітекторів і будівельників : монографія / О. О. Горова; НАПН України, Ін-т психології ім. Г.С. Костюка. - Ніжин : Лисенко М.М., 2013. - 391 c. - Бібліогр.: с. 329-358 - укp.

Розглянуто психологічні особливості творчого мислення студентів - майбутніх архітекторів і будівельників. Виявлено взаємозв'язки між параметрами творчого мислення та компонентами професійного самовизначення, між рівнем розвитку творчого мислення й ціннісним ставленням до життя і професії студентів. Висвітлено основні психологічні характеристики творчого мислення студентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.194

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА788006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Горова О. О. 
Психологічні основи професійного становлення майбутніх архітекторів і будівельників : автореф. дис. ... д-ра психол. наук : 19.00.07 / О. О. Горова; НАПН України, Ін-т психології ім. Г.С. Костюка. - Київ, 2014. - 41 c. - укp.

На основі теоретико-експериментального дослідження розкрито структуру процесу професійного становлення архітекторів й будівельників у вимірі саме творчої діяльності як самостійної феноменологічної та концептуальної галузі, предмета спеціального аналізу. Розроблено теоретико-методологічний підхід до дослідження процесу професійного становлення архітектора і будівельника, що дозволяє досліджувати професійно важливі характеристики фахівця, а також прогнозувати їх трансформації за зміни соціальних умов. Виявлено особливості динаміки процесу професійного становлення архітекторів й будівельників (етап "первинного становлення" та "невизначене" ставлення до професії; особистісно-діяльнісний етап - реалізація соціального статусу на рівні професійної спільноти; професійно-етичний етап - ціннісне ставлення до професії). Визначено типи ціннісного ставлення до професійної діяльності та особливості їх проявів у майбутніх архітекторів та будівельників, фахівців із різним досвідом професійної діяльності ("нейтральний"; "прагматично-реалістичний"; "ціннісний". Створено концепцію професійного становлення майбутніх архітекторів і будівельників, а також, розроблено й апробовано модель фахівця в галузі архітектури та будівництва. Визначено представлення щодо проявів творчості креативності саме у майбутніх архітекторів, інженерів-будівельників і фахівців із стажем у зазначених спеціальностях. Виявлено суттєві відмінності у ставленні до професійної діяльності архітекторів, інженерів-будівельників й внаслідок цього виділено типи ставлень та визначено, що процес професійного становлення майбутнього архітектора та будівельника, передусім, динамічний, який відбувається в ході взаємодії, цілісне когнітивно-мотиваційне утворення, яке виступає у вигляді системи ключових соціальних конструктів суб'єкта, пов'язаний із (адаптацією, орієнтуванням, структуруванням, цілями, екзистенцією). Доведено, що динаміка професійного становлення архітекторів і будівельників пов'язана із активізацією змін внутрішнього та зовнішнього середовища суб'єкта. Чинники соціального середовища здійснюють певний ситуативний вплив на уявлення суб'єкта про динаміку свого професійного становлення (вік, займана посада, професійний стаж, творча реалізованість). Розроблено й апробовано освітню програму формування творчого мислення, ціннісного ставлення до професії майбутнього фахівця.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.194

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Горова О. О. 
Становлення творчо обдарованої особистості у конструкторській діяльності / О. О. Горова // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Філософія. Психологія. Педагогіка. - 2015. - № 3. - С. 66-70. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Соціально-економічні процеси у сучасному українському суспільстві останніх років змістили пріоритети розвитку не лише у галузі освіти, але й усього суспільства. Поза межами суспільної уваги залишилися професії, які складають основу економічного добробуту держави та пов'язані з матеріальним виробництвом. Юнацтво, яке орієнтоване на творчу діяльність та має потенціал для створення нового, свідомо дистанціюється від професій пов'язаних з конструкторською діяльністю, що зумовлює брак кваліфікованих і творчо обдарованих працівників у машинобудуванні, цифровій інженерії та архітектурі. Розглянуто проблему соціально-психологічної детермінації становлення творчо обдарованої особистості у процесі конструкторської діяльності. Основною умовою активації творчої активності у професіях "людина-техніка" є накопичення позитивного досвіду та тривала підготовка, яка спрямована на засвоєння необхідних умінь і навичок. Творчість у процесі конструкторської діяльності допускається лише на вищих етапах професійного розвитку, і обмежується на початку входження у професію. Обдарованість є системним особистісним утворенням, яке пов'язане з ціннісними диспозиціями особистості, що були сформовані у процесі адаптації до соціального середовища. У процесі професіоналізації відбувається поступовий перехід від репродуктивної діяльності до інноваційної. Одним з основних завдань сучасного виробництва є створення психологічного комфортного середовища для становлення творчо обдарованої особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю945.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:Філос.Псих.Пед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Горова О. О. 
Голодомор 1932-1933 років – акт геноциду українського народу / О. О. Горова, С. П. Невмержицька // Публ. урядування. - 2016. - № 4. - С. 143-153. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Проаналізовано виникнення геноциду в Україні як наслідку штучно спричиненого голодомору в 1932 - 1933 рр. Розширено і поглиблено наукове дослідження соціально-економічних і політичних причин голодомору, політики тоталітарного режиму. Міжнародне та вітчизняне визнання голодомору в Україні заклало наукову базу для його дослідження.

Проанализировано появление геноцида в Украине как следствия искусственно вызванного голодомора 1932 - 1933 гг. Расширено и углублено научное исследование социально-экономических и политических причин голодомора, политики тоталитарного режима. Международное и отечественное признание голодомора в Украине заложило научную базу для его исследования.

In the article the origin of genocide in Ukraine is analysed, as a result of artificially organized famine in 1932-1933. Scientific research of socio-economic and political reasons of holodomor, politicies of the totalitarian regime is extended and deep. International and domestic confession of holodomor in Ukraine set down a scientific base for its research.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)614-203

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Шевченко С. М. 
Комп'ютерне моделювання перерозподілу азоту в технологіях комплексного іонного азотування легованих сталей / С. М. Шевченко, О. С. Терлецький, О. П. Горова, О. В. Соболь, Т. О. Протасенко, О. М. Реброва // Вісн. ХНАДУ : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 91. - С. 58-69. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043.661 + К651.61,27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Правові засади взаємодії військовослужбовців Управління державної охорони України з представниками засобів масової інформації : [навч. посіб.] / О. Б. Горова, В. В. Кузнецов, Л. М. Хойнацька, А. А. Вознюк, Р. О. Мовчан, О. В. Шаран, М. В. Сийплокі; Управління державної охорони України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Ужгород : РІК-У, 2021. - 221 c. - Бібліогр.: с. 218-221 - укp.

Висвітлено окремі питання національного та міжнародно-правового досвіду забезпечення діяльності представників засобів масової інформації, дотримання свободи слова в умовах інформаційної війни, порядку взаємодії військовослужбовців Управління державної охорони України з представниками засобів масової інформації. Особливе місце відведено аналізу відповідальності за кримінальні правопорушення у сфері взаємодії військовослужбовців Управління державної охорони України з представниками засобів масової інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.034.011

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА853176 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського