Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Крупська О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Крупська О.  
Дитячо-батьківські стосунки як чинник ставлення молоді до Бога / О. Крупська // Соц. психологія. - 2006. - № 5. - С. 147-154. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

На підставі емпіричного дослідження проаналізовано ретроспективне уявлення осіб юнацького віку щодо ставлення до них їх батьків; визначено особливості поглядів осіб юнацького віку до Бога; виявлено взаємозв'язки між уявними відносинами молоді з батьками в період до дванадцяти років з їх ставленням до Бога.


Ключ. слова: дитячо-батьківські стосунки, ставлення до Бога
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06-734 + Э211.268.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Крупська О. І. 
Ставлення до батьків як чинник розвитку релігійних уявлень осіб юнацького віку : автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.07 / О. І. Крупська; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Наведено результати теоретичного й емпіричного дослідження особливостей релігійних уявлень у контексті ставлення до батьків. Розкрито зміст основних понять і подано їх співвідношення. Розглянуто та систематизовано основні теоретичні підходи щодо формування релігійності та релігійних уявлень. Здійснено переклад і адаптацію певних методик. Проведено емпіричне дослідження й опрацювання даних за математично-статистичними методами. Доведено, що релігійні уявлення у представників однієї релігії можуть суттєво відрізнятися та бути взаємопов'язаними зі ставленнями до батьків. З'ясовано, що уявлення про батьків (про взаємини з ними) переносяться на релігійні уявлення та зумовлюють певне ставлення до Бога Отця, Богородиці й Ісуса Христа, до релігії загалом і позарелігійних містичних вчень. Позитивне ставлення до батьків сприяє формуванню позитивного розуміння Абсолюту. З'ясовано, що ставлення до обох батьків зумовлюють певне уявлення про Бога Отця й Ісуса, на розуміння Богородиці відображаються ставлення лише до матері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.350.4 + Ч491.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Крупська О. І. 
Особливості локусу контролю віруючих осіб / О. І. Крупська // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Психологія. - 2012. - 17, Вип. 8. - С. 521-527. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розкрито суть психотерапевтичної функції релігії для людини. Описано проведене дослідження, в якому проаналізовано, яким чином пов'язані між собою тип локусу контролю людини та особливості її релігійності. Доведено, що не лише релігійність, а й особливості образу Бога пов'язані зі схильністю людини брати відповідальність на себе чи приписувати її обставинам, випадку, іншим силам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю957.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Крупська О. І. 
Особливості релігійності осіб юнацького віку, які зростали в неповних сім'ях / О. І. Крупська // Пробл. заг. та пед. психології : зб. наук. пр. - 2011. - 13, Ч. 3. - С. 198-204. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Описано дослідження, метою якого - виявлення особливостей релігійних уявлень осіб, які росли без опіки батька. Окреслено основні теоретичні підходи, які пояснюють формування релігійних уявлень в контексті перенесення рис батьків на уявлення про Абсолют. Проаналізовано основні підходи, в яких наголошується на проекції рис саме батька в розвитку уявлень про Бога. Здійснено емпіричне дослідження із використанням відповідних методик. У дослідженні опитано 96 осіб юнацького віку. Серед них: особи юнацького віку з повних сімей (яких виховували і батько і матір); хлопці/дівчата у яких батько помер (напівсироти); та ті юнаки і юнки, батьки яких розлучилися, батько покинув сім'ю і вихованням сина/доньки не займався. На основі здійсненого емпіричного дослідження, опрацьованих даних та результатів математико-статистичного аналізу, доведено, що хлопці й дівчата, батько яких помер, більш позитивно ставляться до свого батька, а також володіють позитивним образом Бога у своїй свідомості. Юнаки та дівчата, які також виховувалися в неповній сім'ї, але причиною цього стало розлучення батьків і батько у вихованні сина/доньки участі майже не брав - мають образу на нього і вважають себе відкинутими батьком (значно частіше, аніж інші групи досліджуваних). Хлопці/дівчата, батьки яких розлучилися і батько не брав активної участі у вихованні сина/доньки найчастіше вважають Бога саме суддею, у порівнянні з контрольною групою (хлопців/дівчат з повних сімей), та з групою досліджуваних, у яку увійшли юнаки/дівчата напівсироти).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю957.2-734 + Ю956-994-06-734

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70437 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Крупський Ю. 
Виділення перспективних територій для пошуку родовищ зі значними запасами вуглеводнів у Західному нафтогазоносному регіоні / Ю. Крупський, О. Крупська // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2008. - № 1. - С. 5-11. - Бібліогр.: с. 10 - укp.

Відкриття нових родовищ нафти і газу, насамперед, зі значними запасами в Західному нафтогазоносному регіоні є важливим завданням. Потрібне більш детальне виділення тих територій, де можливі такі відкриття. Вони пов'язані з зонами глибинних розломів і особливо з зонами їхнього перетину. На основі комплексу ознак виділено зони глибинних розломів у регіонах Волино-Поділля, Передкарпатського і Закарпатського прогинів та Карпат. Показано, що до зон цих розломів приурочено багато відомих родовищ у Закарпатському прогині, Складчастих Карпатах і Передкарпатському прогині. Запропоновано перспективні об'єкти для виявлення і підготовки до буріння структур з можливими значними запасами вуглеводнів у досліджуваному регіоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР3)1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського