Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Купновицька-Сабадош М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Гриб В. А. 
Медична гра та її значення в професійній підготовці студентів медичних ВНЗів / В. А. Гриб, М. Ю. Купновицька-Сабадош, І. М. Шевчук, Н. В. Скрипник // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 2. - С. 195-198. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Зазначено, що ефективним методом формування професійних знань і вмінь у студентів є медична гра, яка дозволяє встановити базовий рівень теоретичних знань з фундаментальних і клінічних дисциплін, закріпити та вдосконалити виконання практичних навичок, створює умови колективного вирішення питань з залученням необхідних спеціалістів для удосконалення діагностико-лікувального процесу. Впровадження методу в практику навчально-виховного процесу в медичному вищому навчальному закладі сприятиме підвищенню якості підготовки випускників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)р3-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шевчук І. М. 
Основні напрямки адаптації навчання студентів для ефективної реалізації своїх знань та умінь на випускних державних практично-орієнтованих іспитах / І. М. Шевчук, О. О. Побуцький, М. Ю. Купновицька-Сабадош, В. А. Гриб, В. Я. Камінський // Галиц. лікар. вісн.. - 2004. - 11, № 2. - С. 132-133. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Зазначено, що впровадження у навчальний процес у медичних вузах нових програм, які виносяться на державний практично-орієнтований іспит, вимагає ознайомлення студентів з повним обсягом практичних навиків, які виносяться на державний іспит не лише на випускних кафедрах, але і на попередніх кафедрах, особливо клінічного профілю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)р3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Купновицька-Сабадош М. Ю. 
Шляхи оптимізації результатів педагогічного процесу у медичних вузах / М. Ю. Купновицька-Сабадош, Р. В. Сабадош, В. А. Гриб, І. М. Шевчук // Галиц. лікар. вісн.. - 2004. - 11, № 2. - С. 123-124. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Запропоновано нові шляхи оптимізації результатів педагогічного процесу у медичних вузах України за сучасних умов. Відстояно позиції, що вузівська система покликана сьогодні дати випускникові, крім суто професійних знань, навичок, уміння орієнтуватися у постійно зростаючому потоці інформації, ще й спроможність спілкування, уміння працювати в колективі, бути готовим до вирішення конфліктних ситуацій, до постійного поновлення та поповнення знань, пошуку оригінальних рішень за умов конкуренції та економічної нестабільності в суспільстві, а також сприяти формуванню у нього національних і громадянських почуттів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)р3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шевчук-Гриб В. А. 
Ефективність застосування "Антимігрену" у хворих на мігрень за даними транскраніальної допплерографії / В. А. Шевчук-Гриб, М. І. Пітик, Р. Д. Герасимчук, М. Ю. Купновицька-Сабадош, С. Ф. Кобець // Архів клініч. медицини. - 2003. - № 2. - С. 37-39. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Оцінено стан церебрального кровотоку по магістральних судинах головного мозку, визначений за допомогою методу транскраніальної допплерографії на висоті нападу головного болю у хворих на мігрень, та динаміку показників у разі застосування протимігренозного середника вітчизняного виробництва харківської фірми "Здоров'я" "Антимігрен". Виявлено незначно виражену дилатацію основних гілок внутрішньої сонної артерії із переважанням асиметрії на боці гемікраніалгії, дифузну венозну гіперемію мозку із наявністю артеріовенозних шунтів. Після застосування "Антимігрену" разом зі зникненням головного болю зменшується венозна гіперемія мозку на фоні незмінених артерій, що в подальшому веде до зникнення артеріовенозного шунтування та нормалізації просвіту артерії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063.05-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пітик М. І. 
Стан перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту у хворих, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, із церебро-васкулярною патологією / М. І. Пітик, Р. Д. Герасимчук, В. А. Шевчук, С. Ф. Кобець, М. Ю. Купновицька-Сабадош, Ю. М. Гуменюк // Архів клініч. медицини. - 2002. - № 1. - С. 61-64. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проведено порівняльну клінічну оцінку стану перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту у 104-х хворих, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, із церебро-васкулярною патологією, та у 18-ти хворих з вегето-судинною дистонією нерадіаційного генезу. Встановлено, що виявлені порушення окиснювального гомеостазу наростали поряд із судинною дисциркуляцією, дефектом вегетативної регуляції та суттєво відрізнялись у хворих із різним етіологічним фактором захворювання. Враховуючи етіопатогенез захворювання, в комплексній терапії застосовано ентеросорбент "Силлард П" та гепатопротектор рослинного походження "Трицинол", що значно покращувало стан окисно-відновних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-3 + Р361.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Купновицька-Сабадош М. Ю. 
Нові аспекти впливу препарату Кавінтон-форте на церебральну артеріовенозну гемодинаміку при дисциркуляторних енцефалопатіях / М. Ю. Купновицька-Сабадош, Р. Д. Герасимчук, В. А. Гриб, Г. С. Чмир, А. Б. Медицький, Л. А. Скрипко // Архів клініч. медицини. - 2007. - № 1. - С. 26-29. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено вплив кавінтону на церебральну артеріовенозну гемодинаміку у 98-ми пацієнтів з дисциркуляторною енцефалопатією I - II ст. венозного, вертеброгенного, атеросклеротичного та змішаного генезів. За допомогою транскраніальної доплерографії запропоновано й обгрунтовано дві диференційовані методики вживання препарату залежно від патогенезу захворювання: пероральна та парентерально-пероральна. Встановлено диференційований вплив вказаних схем на стан церебральної артеріовенозної рівноваги, продемонстровано переваги кожної з них залежно від генезу захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гриб В. А. 
Роль PMP22 в оцінці ступеня демієлінізації при діабетичній полінейропатії / В. А. Гриб, Л. А. Скрипко, М. Ю. Купновицька-Сабадош, Л. Д. Чудовська // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2014. - № 4. - С. 134-143. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Наведено результати дослідження впливу імунних чинників на прогресування та вираженість клінічних проявів діабетичної поліневропатії (ДПН) за ступенем ураження мієліну периферичних нервів у хворих на цукровий діабет (ЦД) 2 типу. Обстежено 62 хворих на ЦД 2 типу з симптомними стадіями ДПН за класифікацією P. J. Dycket, P. K. Tomas (1999). За результатами ЕНМГ відмічено, що за IIА та III стадій були ознаки змішаного ураження моторних стовбурів нервів із переважанням аксонопатії, а у хворих з IIБ стадією паралельно із поглибленням явищ аксонального ураження спостережено інтенсивне ушкодження мієліну. Виявлено залежність рівня антитіл до периферичного мієлінового білку 22 (MP22), що є маркером ступеня демієлінізації оболонок нервів, від стану як клітинної, так і гуморальної ланок імунітету. Зроблено висновок, що імунну дисфункцію можна вважати однією із ланок патогенезу полінейропатії, особливо за рахунок аутоімунних процесів, про що свідчить високий рівень антитіл до PMP22 у хворих на ЦД 2 типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-7 + Р625-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Купновицька-Сабадош М. Ю. 
Можливості поліпшення якості життя після інсульту / М. Ю. Купновицька-Сабадош, В. А. Гриб, Р. Д. Герасимчук, Л. Т. Максимчук, Г. С. Чмир, Г. Я. Слюсаренко // Междунар. неврол. журн.. - 2014. - № 8. - С. 41-44. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено досвід лікування ішемічних інсультів в Івано-Франківській області. Увагу приділено аналізу проведеної тромболітичної терапії пацієнтам з ішемічним інсультом. Запропоновано до розгляду клінічний випадок лікування хворого з ішемічним інсультом та одночасною гострою тромбоемболією гомілкових артерій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-5 + Р11(4УКР-4ІВА)286.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Купновицька-Сабадош М. Ю. 
Когнітивні розлади у хворих на розсіяний склероз / М. Ю. Купновицька-Сабадош, М. Б. Демчина // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2017. - № 7. - С. 68-72. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення нейропсихологічного статусу хворих на розсіяний склероз (РС), виявлення й оцінка когнітивних порушень у разі цього захворювання. Для оцінки когнітивних функцій використано Монреальську шкалу когнітивної оцінки. Обстежено 87 хворих на РС віком 38,5 +- 5,5 років. За результатами дослідження, у 69 % хворих (95 % ДІ 58,1 - 78,5 %) діагностовано когнітивні розлади різного ступеня вираженості. Когнітивний дефіцит за РС характеризується порушенням пам'яті, уваги, конструктивно-зорових навичок, абстрактного та концептуального мислення, здатності до узагальнення і класифікації, мови, швидкості сенсомоторних реакцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.141.25 + Р645

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Купновицька І. Г. 
До питання забезпечення якості освітнього процесу при підготовці майбутніх лікарів: взаємовідносини викладача і студента / І. Г. Купновицька, Р. В. Сабадош, М. Ю. Купновицька-Сабадош, О. І. Данилюк // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2018. - № 7/8. - С. 90-95. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Реформи вищої школи та охорони здоров'я створюють потребу в суспільстві у високоосвічених фахівцях, що, своєю чергою, підвищує вимоги до викладацького складу. Наведено значення взаємовідносин між викладачами і студентами під час викладання дисциплін медичного профілю та їх вплив на формування особистості студента, на підготовку професіоналів високої якості, що надзвичайно є значимим за умов реформування охорони здоров'я та вищої освіти в Україні. З перших кроків підготовки майбутніх медичних працівників у процесі сучасного навчання студентами повинна бути засвоєна культура медичної праці, визначена такими складовими, як професійна (медична) діяльність, спілкування з пацієнтом та особистістю лікаря. Все це забезпечує викладач, навчаючи як професійному ремеслу, так і вмінню розмовляти й поводитися з пацієнтами, формуючи зі студента особу лікаря (особистість). Основною особою в педагогічному процесі є компетентний і досвідчений викладач. Він повинен не просто давати знання й уміння свого вузького фаху, але й володіти знаннями психології, методами психологічного впливу на студента. Підкреслено значення технічного забезпечення студентів для викладацької діяльності та вплив студентів на розвиток педагогічної культури та майстерності професорсько-викладацького складу. Як студенту, так і викладачу допомагають сучасні технології, але тільки живе спілкування з наставником допомагає раціонально розподілити час, правильно спланувати процес навчання і засвоєння матеріалу. Педагогічна майстерність за сучасних умовах впровадження нових начальних технологій вимагає динамічного та якісного росту викладача, нестандартних підходів до викладання, вдосконалення методичного забезпечення педагогічного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.430 + Р11(4УКР)р

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Герасимчук В. Р. 
Стан когнітивних функцій у пацієнтів після перенесеного ішемічного інсульту / В. Р. Герасимчук, І. Ф. Ува-Агбонікхена, Т. І. Негрич, Л. Т. Максимчук, М. Ю. Купновицька-Сабадош, О. О. Дорошенко, А. В. Сорохман, С. І. Геник // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2019. - № 5. - С. 16-21. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Михалойко О. Я. 
Резистентність до ацетилсаліцилової кислоти у пацієнтів із перенесеним гострим ішемічним інсультом / О. Я. Михалойко, В. А. Гриб, М. Ю. Купновицька-Сабадош, І. С. Михалойко, І. Я. Михалойко // Буков. мед. вісн.. - 2020. - 24, № 1. - С. 74-78. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено чутливість до аспірину у пацієнтів із перенесеним ішемічним інсультом (ІІ) у ранньому відновному періоді за допомогою оптичної агрегатометрії. Одержані результати свідчать про те, що на фоні прийому аспірину з метою вторинної профілактики інсульту, виявлено особи з відсутністю чутливості до нього. Мета роботи - виявити частоту біохімічної аспіринорезистентності серед пацієнтів із перенесеним ІІ на фоні прийому аспірину. Проведено клініко-лабораторний аналіз 80 осіб із перенесеним гострим ІІ, які з профілактичною метою приймали 75 мг ацетилсаліцилової кислоти (АСК) на ніч. Чутливість до аспірину визначали за допомогою методу оптичної агрегатометрії з індуктором адреналіном. У разі збільшення оптичної проникності вище 60 % констатували аспіринорезистентність. Встановлено, що серед обстежених пацієнтів 20 (25 %) були аспіринорезистентними, тобто вживання АСК з метою вторинної профілактики у них запобігти виникненню повторної судинної катастрофи. Висновки: моніторування стану тромбоцитарної ланки за допомогою оптичної агрегатометрії надає змогу вчасно виявити відсутність відповіді до АСК та зумовлює потребу корекції застосованої антиагрегантної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Михалойко О. Я. 
Резистентність до ацетилсаліцилової кислоти у пацієнтів із перенесеним гострим ішемічним інсультом / О. Я. Михалойко, В. А. Гриб, М. Ю. Купновицька-Сабадош, І. С. Михалойко, І. Я. Михалойко // Буков. мед. вісн.. - 2020. - 24, № 1. - С. 74-78. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено чутливість до аспірину у пацієнтів із перенесеним ішемічним інсультом (ІІ) у ранньому відновному періоді за допомогою оптичної агрегатометрії. Одержані результати свідчать про те, що на фоні прийому аспірину з метою вторинної профілактики інсульту, виявлено особи з відсутністю чутливості до нього. Мета роботи - виявити частоту біохімічної аспіринорезистентності серед пацієнтів із перенесеним ІІ на фоні прийому аспірину. Проведено клініко-лабораторний аналіз 80 осіб із перенесеним гострим ІІ, які з профілактичною метою приймали 75 мг ацетилсаліцилової кислоти (АСК) на ніч. Чутливість до аспірину визначали за допомогою методу оптичної агрегатометрії з індуктором адреналіном. У разі збільшення оптичної проникності вище 60 % констатували аспіринорезистентність. Встановлено, що серед обстежених пацієнтів 20 (25 %) були аспіринорезистентними, тобто вживання АСК з метою вторинної профілактики у них запобігти виникненню повторної судинної катастрофи. Висновки: моніторування стану тромбоцитарної ланки за допомогою оптичної агрегатометрії надає змогу вчасно виявити відсутність відповіді до АСК та зумовлює потребу корекції застосованої антиагрегантної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Сабадош Р. В. 
Міжнародні медичні консенсусні документи і настанови як основа здобуття знань студентами на клінічних дисциплінах / Р. В. Сабадош, М. Ю. Купновицька-Сабадош // Архів клініч. медицини. - 2019. - № 2. - С. 40-42. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Найсучасніші дані щодо діагностики і лікування пацієнтів з конкретними нозологічними одиницями акумульовані, головним чином, у міжнародних консенсусних документах і настановах, що базуються на засадах доказової медицини. В Україні ці документи використовуються, переважно, науковцями, які представляють результати своїх клінічних досліджень на різноманітних конгресах і симпозіумах галузевих асоціацій. Що ж стосується вітчизняних студентів, то основним джерелом їх знань залишаються підручники, які через тривалий процес їх підготовки і видання не встигають за швидкими змінами в міжнароднх документах. Одним зі шляхів подолання описаної проблеми є переорієнтація самої методології навчання студентів. Основними постулатами такого навчання мають бути такі: вивчення семіотики кожного захворювання має базуватися на міжнародно визнаних критеріях його діагностики, описаних у найсучасніших консенсусних документах, а вивчення методів лікування кожної нозології - на найважливіших, сформованих на основі даних сучасної доказової медицини, міжнародних настановах. Забезпечення вищевказаних постулатів може здійснюватися шляхом акцентування уваги викладачів на інформації з міжнародних настанов і консенсусних документів, введення в методичні матеріали для студентів посилань на ці документи, чіткого узгодження вітчизняної і міжнародної англійської термінологій з інтенсифікацією вивчення студентами англійської мови, формування баз питань для іспитів на основі міжнародних настанов і консенсусних документів. Виконання всього вищенаведеного є непростим завданням, адже впровадження будь-яких змін потребує відповідного фінансування, як і оплата праці тих осіб, які забезпечуватимуть ці впровадження. Але без функціонування оперативної системи ознайомлення студентів з найсучаснішими досягненнями медичної науки, які консенсусно підтримані загальновизнаними міжнародними медичними організаціями, українська медицина не зможе йти в ногу зі світовою медициною, а студенти, що закінчили виші, вже на старті своєї професійної діяльності будуть відставати від своїх іноземних колег.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Михалойко О. Я. 
Вплив тайм-менеджменту на ефективність роботи викладача / О. Я. Михалойко, В. А. Гриб, М. Ю. Купновицька-Сабадош, І. Я. Михалойко, І. С. Михалойко // Буков. мед. вісн. - 2022. - 26, № 1. - С. 85-89. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проблема раціонального використання часу в роботі викладача є досить актуальною, оскільки темп життя в сучасних реаліях асоціюється із перезавантаженістю, високими вимогами та постійним дефіцитом часу, що негативно позначається на продуктивності та якості робочого процесу. Мета роботи - проаналізувати дані літератури щодо методик та законів тайм-менеджменту, що допоможуть оптимізувати роботу викладача. Метод дослідження - моніторинг наукової літератури, що стосується раціонального розподілу часу. Узагальнено принципи економії часу, конкретизовано важливість визначення мети; правильності визначення пріоритетності завдань; акцентовано увагу на виявленні та усуненні "крадіїв часу"; доведено важливість проведення контролю виконання поставлених задач. Висновки: основним у ефективній організації часу викладача є послідовність етапів планування, цілепокладання, ухвалення рішень, реалізації планів та контроль за їх виконанням. Набуття навичок тайм-менеджменту призводить до формування свідомого самоконтролю, зібраності, рішучості, дисциплінованості, що зумовлюють підвищення ефективності роботи.



Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського