Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Сутула А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Сутула А. В. 
Соціальні фактори, які обумовлюють порушення постави у школярів / А. В. Сутула // Слобожан. наук.-спорт. вісн. - 2011. - № 1. - С. 20-24. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Зазначено, що результати соціологічного дослідження, проведеного серед школярів м. Харків свідчать, що за роки навчання у школі кількість порушень постави в дітей збільшується у 4 рази. Встановлено, що батьки, вчителі та лікарі регулярно інформують дітей по проблемі порушень постави. Показано, що в школі, у режимі навчального дня використовуються не всі можливості для профілактики у дітей порушень постави.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*652*423.121

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Захра Моханнад 
Фактори, що впливають на розповсюдженість шкідливих звичок серед учнівської молоді / Захра Моханнад, Т. С. Бондар, А. С. Голик, А. В. Сутула, Н. В. Кочина, В. В. Горіна // Слобожан. наук.-спорт. вісн. - 2011. - № 1. - С. 124-127. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто результати соціологічного дослідження серед молоді (415 опитаних). Встановлено, що серед учнівської молоді спостерігається тенденція до вживання алкоголю та тютюнопаління. Поширеність шкідливих звичок в їх середовищі зумовлюється такими факторами, як байдужість, оточення, несформованість активної життєвої позиції, самоствердження та реклама.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*652*423.121

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сутула А. В. 
Фізкультурно-оздоровчі заходи в режимі навчального дня як ефективний засіб профілактики порушень постави в школярів / А. В. Сутула, О. В. Пєшкова // Слобожан. наук.-спорт. вісн. - 2012. - № 1. - С. 112-116. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Представлено результати соціологічного дослідження, проведеного серед школярів міст Харків, Миколаїв, Вінниця. Результати досліджень свідчать, що в тих школах, де в режимі навчального дня використовуються фізкультурні хвилинки та фізкультурні паузи, кількість учнів з ознаками порушень постави суттєво зменшується.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354.5 + Р128.94-348

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сутула А. В. 
Ставлення батьків щодо розвитку порушень постави у дітей / А. В. Сутула // Слобожан. наук.-спорт. вісн. - 2012. - № 5, ч. 2. - С. 131-135. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Надано результати соціологічного дослідження, проведеного в середовищі батьків, діти яких навчаються в ряді шкіл Харкова, Миколаєва та Вінниці. Вони свідчать про те, що спеціалісти (лікарі та вчителі) інформують батьківську громадськість про особливості постави їх дітей, що більшість батьків слідкують за позою дитини, коли вона виконує домашнє завдання. На думку батьків, основним засобом профілактики порушень постави є заняття лікувальною фізичною культурою. Більшість батьків воліють, щоб у школі створювались спеціальні групи, в яких би проводились заняття з дітьми з явно вираженими ознаками порушень постави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч491.354.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Луценко Л. С. 
Зміни ставлення студентів до фізкультурно-спортивної діяльності та до оцінки власного здоров'я за період їх навчання у ВУЗі / Л. С. Луценко, А. В. Сутула, В. В. Шутєєв, Н. П. Батєєва, Д. Р. Мельничук // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2014. - № 5. - С. 35-40. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - на основі аналізу результатів соціологічного дослідження виділити зміни ставлення до фізкультурно-спортивної діяльності та до власного здоров'я у студентів юридичного університету за період їх навчання у вузі. У дослідженні приймали участь студенти першого та другого курсів ІПКОП та факультету № 9 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та студенти Київського національного університету культури і мистецтв та Житомирського державного університету ім. Івана Франка. Встановлено, що загальний рівень здоров'я у студентів юридичного університету, вищий порівнянно зі студентами, які навчаються в ряді вузів нефізкультурного профілю. Підтверджено, що за період навчання у студентів юридичного університету підвищується інтерес до фізичної культури у порівнянні зі студентами які навчаються в інших непрофільних ВНЗ. Висновки: результати дослідження свідчать про те, що за період навчання в юридичному університеті на другому курсі у порівняні з першим зменшується кількість студентів, у яких інтерес до фізичної культури зростає та студентів, які оцінюють стан свого здоров'я як добрий. Проаналізовані дані свідчать про те, що період навчання в університеті кількість студентів які займаються фізичними вправами у позанавчальний час збільшується на 12,5 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.354.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сутула А. В. 
Особливості фізичного виховання дітей середнього шкільного віку з вадами постави : автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.02 / А. В. Сутула; Харків. держ. акад. фіз. культури. - Харків, 2014. - 20 c. - укp.

Визначено вплив різних форм фізкультурно-оздоровчої роботи у ЗНЗ на формування правильної постави у школярів та роль у цьому процесі вчителів, батьків та дітей. Виявлено динаміку вікових змін показників постави у школярів і з'ясовано вплив різних типів відхилень постави на їх фізичний розвиток. Виділено та систематизовано соціально-педагогічні чинники, що впливають на формування порушень постави у дітей шкільного віку. Розроблено програму профілактики порушень постави в учнів V - VІ класів за рахунок комплексного використання різних форм фізичного виховання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34 + Ч421.354

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412062 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сутула В. О. 
Щодо сучасних організаційних інновацій у системі фізичного виховання студентської молоді / В. О. Сутула, Л. С. Луценко, О. І. Булгаков, А. Х. Дейнеко, А. В. Сутула, В. В. Шутєєв // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2016. - № 1. - С. 99-106. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення ставлення студентів до існуючої у вишах України системи фізичного виховання та оцінка можливих наслідків реалізації наказу Міністерства освіти і науки України від 26 січня 2015 р. N 47 і відповідних роз'яснень і рекомендацій щодо нього, викладених у листі Міністерства освіти і науки України N 1/9-1126 від 13.03.15 р. Для досягнення поставленої мети проведено опитування студентів 1 - 4 курсів (n = 757) одного з факультетів Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого. Проаналізовано медичні картки студентів, журнали обліку навчальної роботи з фізичного виховання студентів, журнали обліку роботи спортивних і оздоровчих секцій. За час навчання у вишах у переважної більшості студентів інтерес до занять фізичними вправами не знижується. 88,6 % студентів відмічають необхідність проведення у вишах занять з дисципліни "Фізичне виховання". Більшість із них (80,2 %) оберуть дисципліну "Фізичне виховання", якщо вона буде за вибором, а 71,9 % свідомі того, що для підтримки належного рівня їх фізичного здоров'я їм необхідно займатися фізичними вправами 4 - 6 год на тиждень. Зроблено висновки, що позитивний результат функціонування існуючої системи фізичного виховання студентської молоді проявляється в тому, що у переважної більшості студентів за час навчання інтерес до занять фізичними вправами не знижується. Ефективна модернізація системи фізичного виховання студентської молоді є можливою, по-перше, за рахунок використання існуючих гендерних відмінностей в інтересах до занять фізичними вправами у студентів. По-друге, за рахунок належним чином організованих занять зі студентами, віднесеними за станом здоров'я до підготовчої (10,9 %), спеціальної (19,1 %) медичної груп і груп лікувальної фізичної культури (3,4 %). У разі винесення занять із фізичного виховання студентів у розділ факультативних, виникнуть суттєві проблеми з відвідуванням студентами таких занять.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.354

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Луценко Л. 
Належні норми фізичної підготовленості студентів / Л. Луценко, В. Шутєєв, А. Сутула, О. Сутула, А. Дейнеко // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2016. - № 6. - С. 52-57. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - встановити належні норми та оцінки рівня розвитку фізичної підготовленості (ФП) студентів. Оцінку ФП студентів (юнаки) проведено на підставі результатів, показаних ними в тестах: стрибок у довжину з місця, біг 60 і 1000 метрів, підтягування на перекладині, нахил тулуба вперед з положення сидячи, човниковий біг 4х9 м. Для встановлення меж довірчого інтервалу використано вибірковий метод. Результати проведеного аналізу показали, що рівень ФП студентів Харківського національного університету імені Ярослава Мудрого відповідає даним, які представлені в спеціальній літературі. На підставі одержаних результатів встановлено межі довірчого інтервалу для показників ФП студентів генеральної сукупності, а також належні норми та оцінки рівня розвитку їх ФП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сутула В. 
Фізичний фітнес як один із напрямів історичного розвитку фізичної культури / В. Сутула, Л. Луценко, А. Жадан, А. Сутула // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2018. - № 4. - С. 63-66. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - розкрити культурно-історичні витоки поняття "фізичний фітнес". Аналіз спеціальної літератури, яка охоплює різні аспекти розвитку сфери діяльності людини, пов'язаної з використанням фізичних вправ. На рубежі 20-го сторіччя термін "фізична культура" використовувався як узагальнююча назва трьох напрямів діяльності людей, пов'язаної з використанням фізичних вправ: діяльності, спрямованої на приведення організму у відповідність (фізичний фітнес); діяльності, спрямованої на розвиток фізичної сили та статури (бодібілдинг); діяльності, спрямованої на оздоровлення за допомогою використання фізичних вправ (лікувальна фізична культура). Висновки: у межах теорії фізичної культури фізичний фітнес розглядається як особливе соціокультурне явище, яке представляє собою історично зумовлену діяльність людей, пов'язану з використанням фізичних вправ на дозвіллі, а також індивідуальні та суспільно значущі результати такої діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.522

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського