Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (83)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Шелестова Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бондар С. П. 
Гуманізація процесу навчання в школі / С. П. Бондар, Ю. І. Мальований, О. В. Матвієнко, Л. Л. Момот, Л. А. Липова, В. І. Кизенко, О. М. Топузов, С. Е. Трубачова, Л. В. Шелестова, О. В. Барановська; ред.: С. П. Бондар; АПН України. Ін-т педагогіки. - 2-е вид., доповн. - К.: Стилос, 2001. - 255 c. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.

На підставі наукових досліджень і осмислення передового педагогічного досвіду розглянуто дидактичний аспект гуманізації процесу навчання. Особливу увагу приділено з'ясуванню педагогічної сутності гуманізації, реалізації принципу гуманізації у цільовому, змістовому й операційно-діяльнісному компонентах процесу навчання, зв'язку гуманізації, індивідуалізації та диференціації навчання, гуманізації як основи розвитку творчої особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.210

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА614355 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шелестова Л. П. 
Субклінічний гіпотиреоз у юних вагітних жінок / Л. П. Шелестова // Ендокринологія. - 2004. - 9, № 1. - С. 53-59. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто питання субклінічного гіпотиреозу, поширеність якого відчутно зростає, переважно в осіб жіночої статі у періоди гормональної перебудови організму на тлі підвищеної потреби в тиреоїдних гормонах - у пубертатний період і період гестації. Зазначено, що поєднання вагітності та субклінічного гіпотиреозу у підлітків є одним з найменш висвітлених питань медицини. Досліджено особливості клінічного анамнезу у 105-ти юних вагітних із субклінічним гіпотиреозом і у 40-ка здорових юних першовагітних. Отримані дані збігаються з літературними і свідчать про те, що субклінічний гіпотиреоз у юних вагітних з несформованою нейроендокринною системою розвивається на тлі обтяженого інфекційно-соматичного, акушерсько-гінекологічного анамнезу, попередньої тиреоїдної та спадкової патології. Юний вік і вагітність є чинниками ризику щодо розвитку субклінічного гіпотиреозу.

Субклиническому гипотиреозу в настоящее время уделяют особое внимание, его развитие значительно увеличивается преимущественно у лиц женского пола в период гормональной перестройки организма на фоне повышенной потребности в тиреоидных гормонах: в пубертатный период и период гестации. Так как сочетание беременности и субклинического гипотиреоза у подростков является одним из наименее изученных вопросов медицины, целью нашего исследования стало изучение особенностей клинического анамнеза у 105 юных беременных с субклиническим гипотиреозом и 40здоровых юных первобеременных. По нашему мнению, субклинический гипотиреоз у юных беременных с несформировавшейся нейроэндокринной системой развивается на фоне отягощенного инфекционно-соматического, акушерско-гинекологического анамнеза, предшествующей тиреоидной и наследственной патологии

Subclinical hypothyroidism is paid much attention nowadays. Its development is substantially increased in women in the period of hormonal changes in the organism, namely: in the pubertal and gestation periods against the background of the increased requirements in thyroid hormones. Since the combination of pregnancy and clinical hypothyroidism in juveniles is poorly studied, the aim of our investigation was to study the peculiarities of the clinical anamnesis in 105juvenile pregnant women with subclinical hypothyroidism and 40healthy juvenile gravidas. In our opinion, subclinical hypothyroidism in young pregnant women with the unformed neuroendocrinal system is developed against the background of complicated, infectious somatic, obstetric gynecological history, prior thyroid and hereditary pathology


Ключ. слова: субклінічний гіпотиреоз, вагітність, підлітки, клініка, анамнез
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р716.216.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шелестова Л. П. 
Ретроспективний аналіз перебігу вагітності та пологів у жінок з ожирінням / Л. П. Шелестова // Ендокринологія. - 2007. - 12, № 1. - С. 107-110. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

З метою вивчення особливостей перебігу вагітності та пологів у жінок з ожирінням проведено детальний ретроспективний аналіз 134-х історій пологів і амбулаторних карт жінок з ожирінням. Результати проведених досліджень свідчать про те, що ожиріння та вагітність є взаємнообтяжувальними чинниками, які різко збільшують ризик розвитку високого відсотка ускладнень вагітності. Багато ускладнень, які виникають під час вагітності, стають показаннями для акушерських операцій, що призводять до збільшення пологового травматизму матері та плода. Зауважено, що на перебіг вагітності та пологів у жінок з ожирінням несприятливо впливає екстрагенітальна патологія, яка зустрічається у різних поєднаннях. Все це дозволяє зробити висновок, що пацієнтки з ожирінням відносяться до групи високого ризику з розвитку ускладнень вагітності, пологів і післяпологового періоду.

С целью изучения особенностей течения беременности и родов у женщин с ожирением проведен детальный ретроспективный анализ 134-х историй родов и амбулаторных карт женщин с ожирением. Результаты проведенных исследований свидетельствуют о том, что ожирение и беременность являются взаимоотягощающими факторами, значительно увеличивающими риск развития высокого процента осложнений беременности. Часто осложнения, возникающие во время беременности, становятся показаниями для акушерских операций, что приводит к увеличению родового травматизма матери и плода. В то же время необходимо указать, что на течение беременности и родов у женщин с ожирением неблагоприятно влияет экстрагенитальная патология, которая встречается в различных сочетаниях. Все это позволяет сделать вывод, что пациентки с ожирением относятся к группе высокого риска по развитию осложнений в течение беременности, родов и в послеродовом периоде.

The retrospective analysis of 134 case histories in delivery and in outpatient cards was carried out with the purpose of studying peculiarities of pregnancy and delivery in females with obesity. The research proves that obesity and pregnancy are mutually aggravating factors. They increase considerably the risk of pregnancy complications. Most complications appearing during the gestation become indications for obstetrical operations which lead to the increased labor traumatism of a woman and her fetus. At the same time it should be emphasized that extragenital pathology has negative effect on gestation and delivery of females with obesity. There are different types of extragenital pathology. All this allows a conclusion that pregnant females with obesity and their neonates are a group of high risk of obstetrical and prenatal complications.


Ключ. слова: жінка, ожиріння, вагітність, пологи, новонароджений
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1-3 + Р716.226.415.202.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Яковлева Е. Б. 
Вплив прееклампсії середнього та тяжкого ступеня на закінчення вагітності у жінок з аліментарно-конституційним ожирінням / Е. Б. Яковлева, Л. П. Шелестова // Патологія. - 2005. - 2, № 3. - С. 78. - укp.

Проаналізовано завершення вагітності у 30-ти жінок з прееклампсією середнього та тяжкого ступеня на фоні аліментарно-конституційного ожиріння. Ожиріння у вагітних є серйозним преморбідним станом, що характеризується раннім виникненням, стійким рецидивним перебігом і значними ускладненнями як в гестаційному періоді, так і в пологах. Перинатальні ускладнення є наслідком несприятливого впливу на плід прееклампсії та ожиріння матері.


Ключ. слова: вагітність, пологи, прееклампсія, ожиріння
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-3 + Р716.226-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шелестова Л. П. 
Профілактика акушерських та перинатальних ускладнень у юних вагітних з субклінічним гіпотиреозом : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / Л. П. Шелестова; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. - Вінниця, 2004. - 20 c. - укp.

На підставі ретроспективного клініко-статистичного аналізу 300-т історій пологів і амбулаторних карт жінок з дифузним нетоксичним зобом та клініко-лабораторного обстеження 120-ти юних вагітних з субклінічним гіпотиреозом і 40-ка здорових юних вагітних доповнено фактори ризику виникнення та розвитку субклінічного гіпотиреозу у юних вагітних. Вперше визначено особливості функціонального стану щитовидної залози, зміни деяких біохімічних показників ліпідного, білкового, вуглеводного та мінерального обмінів та їх взаємозв'язок у юних вагітних з субклінічним гіпотиреозом, а також особливості перебігу вагітності та пологів у юних жінок з даною патологією. Впровадження схеми для юних вагітних з субклінічним гіпотиреозом, розробленої з використанням інтегрального тиреоїдного індексу (відношення гормонів щитовидної залози до їх гіпофізарного регулятора) - критерію призначення даної схеми, та застосуванням ентеросорбенту "Енсорал" і біологічно активного препарату "Спіруліна кримська", що містить йод, дозволило покращити перебіг вагітності та її завершення, а також стан новонароджених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.120.23-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Астахов В. М. 
Акушерські кровотечі : навч. посіб. / В. М. Астахов, Л. П. Шелестова; Центр. метод. каб. МОЗ України, Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. - Донецьк : Норд-Прес, 2009. - 114 c. - укp.

Розглянуто кровотечі під час вагітності та пологів як акушерські патології, які суттєво впливають на рівень материнської смертності, призводять до розвитку різноманітних захворювань жіночого організму. Наведено інформацію про патології прикріплення, передлежання та защемлення плаценти, передчасне відшарування нормально розташованої плаценти, травми пологових шляхів, ранні та пізні післяпологові кровотечі, синдром дисемінованого внутрішньосудинного згортання, геморагічний шок.

Рассмотрены кровотечения во время беременности и родов как акушерские патологии, которые существенно влияют на уровень материнской смертности, приводят к развитию разнообразных заболеваний женского организма. Дана информация о патологии прикрепления, предлежании и защемлении плаценты, преждевременном отслоении нормально расположенной плаценты, травмах родовых путей, ранних и поздних послеродовых кровотечениях, синдроме диссеминированного внутрисосудистого свертывания, геморрагическом шоке.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.210.32 я73 + Р716.220.32 я73 + Р716.230.32 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА720754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Астахов В. М. 
Гестози вагітних. Невідкладна допомога при них : навч. посіб. / В. М. Астахов, Л. П. Шелестова; Центр. метод. каб. МОЗ України, Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. - Донецьк : Норд-Прес, 2009. - 82 c. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми своєчасної діагностики, прогнозування, профілактики та лікування ускладнень вагітності. Увагу приділено раннім та пізнім гестозам вагітних, зокрема, блюванню, слинотечі, прееклампсії, еклампсії, HELLP-синдрому.

Рассмотрены актуальные проблемы своевременной диагностики, прогнозирования, профилактики и лечения усложнений беременности. Уделено внимание ранним и поздним гестозам беременных, в частности, рвоте, слюнотечению, преэклампсии, эклампсии, HELLP-синдрому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА720757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Баглікова А. Е. 
Досвід використовування розвантажувального акушерського песарія в профілактиці передчасних пологів за наявності істміко-цервікальній недостатності / А. Е. Баглікова, Л. П. Шелестова // Здоровье женщины. - 2009. - № 7. - С. 204-205. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено дані щодо застосування неінвазивного методу профілактики передчасних пологів у вагітних з істміко-цервікальною недостатністю за допомогою акушерського розвантажувального песарія. Проаналізовано перебіг вагітності та результати її завершення для матері та плода на фоні використання запропонованого методу. Доведено, що застосування акушерського песарія дозволяє без хірургічного втручання доносити вагітність до терміну розродження доношеною дитиною у 85,2 % випадків у жінок групи ризику щодо розвитку істміко-цервікальної недостатності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.215 + Р716.219-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шелестова Л. П. 
Ускладнення вагітності та пологів у жінок з аліментарно-конституціональним ожирінням / Л. П. Шелестова // Здоровье женщины. - 2009. - № 7. - С. 201-203. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано частоти ускладнень вагітності та пологів у 128 вагітних з аліментарно-конституціональним ожирінням. До контрольної групи включено 30 здорових жінок. Аналіз одержаних даних показав, що в жінок з ожирінням виявлено високу частоту різноманітних ускладнень перебігу вагітності та пологів, що дозволяє припустити зв'язок між аліментарно-конституціональним ожирінням і розвитком ускладнень. Ускладнений перебіг вагітності і пологів негативно впливає на стан новонародженого. На підставі клінічного аналізу перебігу вагітності та пологів визначено, що вагітні з ожирінням належать до групи високого ризику щодо виникнення акушерської та перинатальної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1 + Р716.226.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Шелестова Л. 
Дитяче об'єднання: можливості впливу на особистісне становлення / Л. Шелестова // Рідна шк.. - 2006. - № 2. - С. 20-22. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Висвітлено проблему функціонування дитячих громадських організацій. Акцентовано увагу на створенні умов для задоволення інтересів дитини під час її перебування в оточенні своїх однолітків. Сформульовано наступні напрями діяльності подібних об'єднань: загальний розвиток особистості; орієнтація на певний окремий напрям виховання; спрямування на розвиток пізнавальної сфери індивіда. Доведено, що взаємодія з іншими людьми відіграє вирішальну роль у становленні людського "Я".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч422

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Шелестова Л. 
Картина світу особистості як система впорядкованих уявлень про світ / Л. Шелестова // Рідна шк.. - 2008. - № 11. - С. 16-19. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто проблему формування нової парадигми світобачення та системи цінностей, яка є фундаментом для становлення планетарного мислення, заснованого на ідеї толерантності. Досліджено поняття "картина світу" як міждисциплінарного поняття, оскільки воно вивчається філософією, психологією, педагогікою, культурологією. Зосереджено увагу на загальних (універсальних) компонентах структури картини світу, які відіграють суттєву роль у формуванні кожної конкретної особистості. Окреслено класифікацію картин світу за теорією пізнання та дослідженням А.Н.Суворової. Охарактеризовано буденну, міфологічну, релігійну, художню, наукову, філософську, морально-етичну картини світу, які розрізняють філософи, базуючись на способах відображення світу суб'єктом. Зазначено, що формування (освоєння) картини світу є єдністю двох процесів: з одного боку, засвоєння інформації про світ, яка надходить із зовні; з іншого - "висвоєнням", за М. Хайдегером, власних конструктів. Зважаючи на те, що вибудовування особистістю індивідуальної картини світу може відбуватися лише за індивідуального вибору елементів світобудови, визначено основне завдання освіти як соціального інституту в наданні максимально можливого цілісного набору елементів і структурних принципів різних моделей світу зі збереженням права їх вибору за дитиною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.723 + Ю251

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Шелестова Л. В. 
Особливості навчання читання старших дошкільників з метою збагачення картини світу / Л. В. Шелестова // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закл. освіти : зб. наук. пр. - 2011. - Вип. 2 (45). - С. 160-164. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Визначено, що характерні для початку XXI ст. глобалізаційні зміни (розвиток інформаційних технологій, мінливість суспільних цінностей, невпевненість у майбутньому тощо) спонукають людину до постійного розвитку, самовдосконалення, підвищення власної компетенції задля вирішення різноманітних життєвих проблем. Проаналізовано особливості навчання читання старших дошкільників з метою збагачення картини світу. Наголошено, що авторська методика навчання читання позитивно впливає не лише на формування відповідних навичок, а й на розвиток різноманітних психічних властивостей дітей та розширення у них уявлень про навколишній світ.

Отмечено, что характерные для начала XXI века глобализационные изменения (развитие информационных технологий, изменчивость общественных ценностей, неуверенность в будущем и т.д.) побуждают человека к постоянному развитию, самосовершенствованию, повышению собственной компетенции для решения различных жизненных проблем. Проанализированы особенности обучения чтению старших дошкольников с целью обогащения картины мира. Подчеркнуто, что авторская методика обучения чтению положительно влияет не только на формирование соответствующих навыков, но и на развитие различных психических свойств детей и расширение у них представлений об окружающем мире.

An important task of the preschool education is the formation of children’s world picture – an image of natural, substantive, social environmental and inner of the personality life. One ways the solution of this problem is to enrich the content of educational material and learning activities and use appropriate methods of training and education. The author has developed a method of teaching reading of older preschool children, which, besides the formation of appropriate skills, promotes the child’s notions about the world.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.382

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Шелестова Л. П. 
Вагітність і пологи у жінок з аліментарно-конституціональним ожирінням (патогенез, профілактика та лікування акушерських і перинатальних ускладнень) : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.01 / Л. П. Шелестова; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. - К., 2012. - 40 c. - укp.

Встановлено, що вагітність у жінок з аліментарно-конституціональним ожирінням настає на фоні хронічного стресу і має перебіг з підвищеною активністю симпатичної нервової системи, що призводить до інсулінорезистентності, яка ініціює напруження симпато-адреналової та гіпофізарно-тиреоїдної систем, метаболічні порушення, підвищення в крові рівня кортизолу, лептину. Поряд з цим, спостерігаються психовегетативні розлади, які тісно пов'язані з нераціональним харчуванням, що призводить до патологічного збільшення маси тіла. Дані процеси, які посилюються зі збільшенням ступеня ожиріння та терміну вагітності, призводять до ускладненого перебігу вагітності та пологів. Застосування розробленого патогенетично обгрунтованого комплексу лікувально-профілактичних та організаційних заходів дозволяє покращити параметри гомеостазу, що сприяє зниженню частоти акушерських і перинатальних ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415 + Р716.226.415

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Шелестова Л. В.  
Формування картини світу дошкільників: проблеми теорії й практики / Л. В. Шелестова // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закл. освіти : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 4 (47). - С. 215-220. - Бібліогр.: 220 (21 назв.) - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70586 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Шелестова Л. П. 
Оцінювання стану кістково-мінерального обміну в жінок із дефіцитом маси тіла на етапі планування вагітності / Л. П. Шелестова, Р. С. Аллахвердієв, В. Г. Сюсюка // Запорож. мед. журн.. - 2015. - № 6. - С. 53-56. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Масса тела является одним из важных показателей соматического и репродуктивного здоровья женщины. Дефицит массы тела характеризуется метаболическими нарушениями и ведёт к различным расстройствам гомеостаза. С целью оценки состояния костно-минерального обмена у 65 женщин с дефицитом массы тела и 35 здоровых женщин с нормальной массой тела, обратившихся в женскую консультацию для планирования беременности, в сыворотке крови определили общий кальций колориметрическим методом, неорганический фосфор - спектрофотометрическим, паратгормон, остеокальцин и витамин D общий (25(OH)D) - иммунохимическим методом с электрохемилюминесцентной детекцией, структурно-функциональное состояние костной ткани изучали с помощью ультразвуковой денситометрии. Выявили, что у женщин с дефицитом массы тела имеют место изменения в кальций регулирующей системе, которые проявляются статистически значимым снижением общего кальция и кальций регулирующих гормонов, остеопенический синдром наблюдается в 32,3 % (95 % ДИ 22,2 - 44,4 %) случаев. Это свидетельствует о том, что у женщин с дефицитом массы тела происходят выраженные изменения костно-минерального обмена, и указывает на необходимость разработки медицинских мероприятий, направленных на их коррекцию, на этапе планирования беременности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.1 + Р712.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Шелестова Л. В. 
Формування картини світу старших дошкільників: теорія і практика : монографія / Л. В. Шелестова; НАПН України, Ін-т обдаров. дитини. - Київ, 2016. - 524 c. - Бібліогр.: с. 393-440 - укp.

Подано результати дослідження картини світу старших дошкільників. Доведено, що вона є певним розуміння світу, системою знань про нього і себе самого як частини світу, яка визначає ціннісні й поведінкові орієнтири. Зазначено, що картина світу дитини є суб'єктивним продуктом її активної діяльності, спрямованої на освоєння світу, формується на основі постійно накопичуваного пізнавального досвіду. Описано типи картини світу старших дошкільників, обгрунтовано концептуальні засади та розроблено модель формування картини світу дітей старшого дошкільного віку. Вдосконалено зміст пізнавальної діяльності, дібрано комплекси методів, що задовольняють вимоги формування цілісних уявлень про світ. Обгрунтовано шляхи та засоби розвитку когнітивного, емоційно-ціннісного та діяльнісного компонентів картини світу старших дошкільників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.350

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА803941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Шелестова Л. П. 
Акушерські та перинатальні ускладнення у жінок із дефіцитом маси тіла / Л. П. Шелестова, Р. С. Аллахвердієв, В. Г. Сюсюка // Актуал. питання фармацевт. і мед. науки та практики. - 2016. - № 1. - С. 75-78. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Для акушеров-гинекологов важны знания о влиянии дефицита массы тела на течение беременности, родов и состояние новорождённых. С целью изучения акушерских и перинатальных осложнений у женщин с дефицитом массы тела проанализированы течение беременности и родов у 41 женщины с дефицитом массы тела и 35 практически здоровых беременных с нормальной массой тела. У женщин с дефицитом массы тела течение беременности характеризуется высокой частотой угрозы прерывания беременности, ранних токсикозов, анемии беременных, плацентарной дисфункции, задержки роста плода, патологии костно-связочного аппарата. В родах чаще происходит несвоевременное излитие околоплодных вод и аномалии родовой деятельности. Перинатальные последствия характеризуются высокой частотой задержки внутриутробного развития новорождённого и рождением ребёнка с низкой массой тела. Выявленные осложнения во время беременности и в родах у женщин с дефицитом массы тела, а также их влияние на состояние плода указывают на необходимость разработки медицинских мероприятий, направленных на их коррекцию.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шелестова Л. П. 
Розлади менструальної функції у жінок з дефіцитом маси тіла / Л. П. Шелестова, Р. С. Аллахвердієв // Здоровье женщины. - 2015. - № 6. - С. 146-148. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Різні порушення менструальної функції відзначають 72,3 % (95 % ДІ 60,4 - 81,7 %) жінок з дефіцитом маси тіла. Характерними є пізнє менархе, опсоменорея, оліго- та гіпоменорея, болісні та нерегулярні менструації. Частота аменореї, пов'язаної з дефіцитом маси тіла, становить 7,7 % (95 % ДІ 3,3 - 16,8 %), ановуляторний цикл спостерігається у 67,7 % (95 % ДІ 55,6 - 77,8 %), діагноз "безпліддя" має місце у 26,2 % (95 % ДІ 17,0 - 38,0 %) жінок з наявним дефіцитом маси тіла.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Шелестова Л. В. 
Теорія і методика формування картини світу у старших дошкільників та молодших школярів : монографія / Л. В. Шелестова; НАПН України, Ін-т обдаров. дитини. - Київ : Фенікс, 2016. - 415 c. - Бібліогр.: с. 283-332 - укp.

Обгрунтовано дидактичні засади та розроблено модель формування картини світу дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку. Сконструйовано зміст навчання на основі відображення сфер буття: природи, суспільства, людини (власного "Я"), культури. Подано комплекси методів з метою його ефективного засвоєння. Дослідно-експериментальним шляхом перевірено та доведено ефективність розробленої дидактичної моделі формування картини світу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.27 + Ч421.27

Шифр НБУВ: ВА809669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Шелестова Л. П. 
Комплексна прегравідарна підготовка жінок із дефіцитом маси тіла / Л. П. Шелестова, Р. С. Аллахвердієв, В. Г. Сюсюка // Запорож. мед. журн.. - 2016. - № 6. - С. 51-56. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Дефицит массы тела женщины находится в прямой зависимости от массы жировой ткани в организме и ведёт к значительным перестройкам эндокринных механизмов регулирования репродуктивной функции. Цель работы - оценить эффективность разработанной комплексной прегравидарной подготовки женщин с дефицитом массы тела. В исследование вошли 130 женщин с дефицитом массы тела, которые обратились в женскую консультацию с целью планирования беременности, 65 из них получали комплекс предложенных лечебно-профилактических мероприятий, 65 - традиционные мероприятия, а также 35 женщин с нормальной массой тела. У всех женщин в сыворотке крови определяли содержание гипофизарных и овариальных гормонов и показатели костно-минерального обмена. Особенностями предложенной прегравидарной подготовки является лечебное питание (преимущественно белково-углеводное, калорийность дневного рациона не менее 35 ккал/кг массы тела) и метаболическая коррекция (назначение комбинированного препарата карбоната кальция и холекальциферола), которая снижает резорбцию и увеличивает плотность костной ткани. Отмечено, что назначение гормональной терапии женщинам с дефицитом массы тела позволяет улучшить показатели овариальных гормонов и пролактина, что отражается на нормализации менструального цикла, появлении овуляции и, соответственно, способствует наступлению беременности. Содержание общего кальция, паратгормона, остеокальцина и витамина D у женщин, получающих предложенные мероприятия с включением карбоната кальция и холекальциферола, не отличается от женщин с нормальной массой тела, тогда как у женщин, получающих традиционные мероприятия, они статистически значимо снижены. Использование разработанного комплекса способствует статистически значимому снижению частоты самопроизвольного аборта с 16,3 до 2,0 % (P = 0,015). Выводы: использование разработанного комплекса лечебно-профилактических мероприятий для женщин с дефицитом массы тела, в который, помимо нормализации гормонального фона, включено лечебное питание, комбинированный препарат карбоната кальция и холекальциферола, оказывает положительное влияние на функциональное состояние минеральной плотности костной ткани, гормональный обмен, что, в свою очередь, улучшает общее состояние женщины и её репродуктивное здоровье.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського