Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Шпарик Я$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Шпарик Я. В. 
Доксорубіцин чи епірубіцин: клінічні паралелі / Я. В. Шпарик // Онкология. - 2000. - 2, № 1-2. - С. 110-115. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Протипухлинні антибіотики класу антрациклінів широко застосовуються для лікування багатьох типів пухлин і є стандартними складовими численних комбінованих протоколів хіміотерапії. В огляді літератури проаналізовано відносну ефективність і сприйнятливість епірубіцину і доксорубіцину, які застосовують самостійно та у складі комбінацій. У багатьох порівняльних дослідженнях на основі оцінки кількості регресій пухлинного процесу і медіани виживання хворих з'ясовано однакову ефективність хіміотерапії за схемами, до яких входять епірубіцин або доксорубіцин у звичайних дозах, за різних типів пухлин (рак молочної залози, рак яєчників, недрібноклітинний та дрібноклітинний рак легенів, м'якотканинні саркоми, неходжкінські лімфоми). У двох великих багатоцентрових порівняльних дослідженнях доведено, що еквімолярні стандартні дози епірубіцину і доксорубіцину в комбінації з флуороурацилом і циклофосфамідом (FEC-50 проти FAC-50) сприяють досягненню ефекту лікування приблизно у 55 % хворих з медіаною виживання 15 - 20 міс. У разі застосування в еквімолярних дозах епірубіцин менш токсичний (особливо щодо впливу на гематологічні та серцеві показники), ніж доксорубіцин.


Ключ. слова: злоякісні пухлини, хіміотерапія, антрацикліни, епірубіцин, доксорубіцин, порівняльні дослідження
Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-522

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ковальчук І. В. 
Основні прогностичні показники радикально прооперованих хворих на рак молочної залози / І. В. Ковальчук, Я. В. Шпарик, О. О. Галай, О. А. Петрончак, Б. Т. Білинський // Онкология. - 2000. - 2, № 1-2. - С. 47-50. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проведено ретроспективну оцінку матеріалів щодо 239 хворих з гістологічно підтвердженим інвазивним раком молочної залози (медіана віку 55 років; I стадія - 11 %, II - 75 %, III - 14 %), яким проведено радикальні операції у Львівському онкологічному центрі у 1997 р. Оцінку проведено відповідно до загальноприйнятих прогностичних критеріїв і типу оперативного втручання. Наведені дані можуть бути основою для економічних розрахунків щодо різних терапевтичних заходів у хворих на рак молочної залози (зокрема, ад'ювантної хіміотерапії та гормонотерапії), а також для розробки конкретної програми боротьби з цією патологією.


Ключ. слова: рак молочної залози, прогностичні показники, когортні дослідження
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шпарик Я. В. 
Паклітаксел у лікуванні хворих на рак грудної залози / Я. В. Шпарик // Онкология. - 1999. - № 3. - С. 225-232. - Бібліогр.: 46 назв. - укp.

Паклітаксел, який належить до групи таксенів, навіть у разі застосування його у схемах монотерапії проявляє високу ефективність при лікуванні хворих на рак грудної залози. При метастатичних процесах його ефективність перевищує 50% як у первинних хворих, так і тих, які отримували лише ад'ювантну хіміотерапію. У разі комбінації паклітакселу з антрациклінами ефективність терапії складає 70-90%, а повна регресія пухлини відзначена у 20-35% хворих. Ці дані спонукали нас до вивчення можливості використання паклітакселу для ад'ювантної і неад'ювантної терапії. Аналізуються найрізноманітніші аспекти проблеми: порівняння ефективності застосування паклітакселу у стандартному режимі, у схемах ад'ювантної і неад'ювантної терапії, послідовного і одночасного застосування паклітакселу з іншими цитостатиками, тривалішого і коротшого курсу лікування.


Ключ. слова: рак грудної залози, хіміотерапія, паклітаксел
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шпарик Я. В. 
Паклітаксел у хіміотерапії хворих з недрібноклітинним раком легенів / Я. В. Шпарик // Онкология. - 1999. - № 4. - С. 302-308. - Бібліогр.: 88 назв. - укp.

Численними клінічними дослідженнями доведено ефективність застосування паклітакселу для лікування задавнених форм недрібноклітинного раку легенів (РЛ). Частота регресій злоякісного процесу (20 - 25 %) і медіана виживання (приблизно 40 тижд.) були вищі за монотерапію іншими препаратами. Паклітаксел можна безпечно комбінувати з цисплатином і карбоплатином - двокомпонентні комбінації дають можливість досягти дещо вищої безпосередньої ефективності (39 - 42 %) і збільшення медіани виживання (39 - 45 тижд.), ніж у разі монотерапії паклітакселом. У рандомізованих дослідженнях з'ясовано, що комбінація паклітаксел/цисплатин ефективніша, ніж цисплатин/етопозид. Необхідні подальші рандомізовані дослідження для визначення переваг комбінацій над монотерапією паклітакселом, уточнення оптимальної дози паклітакселу і тривалості його інфузії, а також безпечності застосування паклітакселу в комбінації з іншими новими цитостатичними препаратами. В огляді проаналізовано результати досліджень, представлених на останніх конференціях ASCO.


Ключ. слова: недрібноклітинний рак легенів, паклітаксел, хіміотерапія
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-522

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шпарик Я. В. 
Роль флутаміду в неоад'ювантній гормонотерапії хворих на рак передміхурової залози / Я. В. Шпарик // Онкология. - 1999. - № 3. - С. 209-213. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Застосування гормонотерапії (неоад'ювантна гормонотерапія, НГТ) з метою зменшення розмірів передміхурової залози і пухлини в ній перед хірургічним видаленням чи опроміненням збільшує можливість вилікування хворого. У попередніх нерандомізованих дослідженнях з'ясовано, що НГТ сприяв зменшенню розмірів передміхурової залози, зниженню рівня PSA у крові на момент операції, зниженню ймовірності злоякісного ураження меж видаленого препарату у хворих з клінічною стадією T2. Згодом проведені контрольовані рандомізовані дослідження підтвердили ці результати. Крім того, НГТ почали успішно застосовувати перед променевою терапією при місцево поширеному раку передміхурової залози. Це дало можливість суттєво поліпшити результати лікування, внаслідок чого визнано терапевтичні переваги комбінації флутаміду з агоністами ЛГРФ або орхіектомією. Однак поки що не доведено вплив такого лікування на показники тривалості життя хворих.


Ключ. слова: рак передміхурової залози, неоад'ювантна гормонотерапія, флутамід
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шпарик Я. В. 
Химиотерапия взрослых больных с саркомами мягких тканей / Я. В. Шпарик // Онкология. - 2000. - 2, № 1-2. - С. 126-132. - Библиогр.: 96 назв. - рус.

В обзоре рассмотрены общие принципы цитостатического лечения взрослых больных с саркомами мягких тканей. Роль химиотерапии при этом заболевании на протяжении последних лет повышается. Наиболее эффективными цитостатиками являются доксорубицин и ифосфамид, причем у обоих препаратов установлена зависимость эффективности от дозы. Химиотерапию применяют как элемент радикального комбинированного лечения, а также как паллиативный метод при метастатическом процессе. При рабдомиосаркоме химиотерапия эффективна практически при любой стадии заболевания.


Ключ. слова: химиотерапия, саркомы мягких тканей, взрослые
Індекс рубрикатора НБУВ: Р562.3-522

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Шпарик Я. В. 
Хіміотерапія при хворобі Годжкіна: теорія і практика / Я. В. Шпарик // Онкология. - 1999. - № 1. - С. 17-20. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Нині три з кожних чотирьох пацієнтів з хворобою Годжкіна можуть бути вилікуваними. Ефективність лікування пов'язана перш за все з успішним застосуванням базових принципів хіміотерапії у щоденній клінічній практиці.


Ключ. слова: хвороба Годжкіна, хіміотерапія, результати лікування
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.413.3-522

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Онкогінекологія: Класифікація ТNM. Клінічні рекомендації. Режими медикаментозної терапії / ред.: Я. В. Шпарик; Львів. держ. онкол. регіон. лікув.-діагност. центр. - Л. : Гал. вид. спілка, 2005. - 80 c. - укp.

Розглянуто питання діагностики та лікування гестаційної трофобластичної хвороби. Проаналізовано основні режими медикаментозної терапії пухлин жіночих статевих органів. Наведено клінічні рекомендації Європейського товариства медикаментозної онкології (ESMO) з діагностики, лікування і спостереження у разі епітеліального раку яєчників.

Рассмотрены вопросы диагностики и лечения гестационной трофобластической болезни. Проанализированы основные режимы медикаментозной терапии опухолей женских половых органов. Приведены клинические рекомендации Европейского общества медикаментозной онкологии (ESMO) по диагностике, лечению и наблюдению в случае эпителиального рака яичников.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА666662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шпарик Я. В. 
Режим CMF у хіміотерапії раку грудної залози: кому, коли, як? / Я. В. Шпарик // Онкология. - 2002. - 4, № 2. - С. 145-150. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

На основі аналізу сучасних посібників з онкології і довідників з хіміотерапії (ХТ), а також публікацій в міжнародних фахових журналах ("J Clin Oncol", "Ann Oncol" та "Eur Cancer") за 1995 - 2001 рр. визначено стандарти (за дозуванням препаратів) застосування схеми CMF в ад'ювантній і паліативній терапії хворих на рак грудної залози, обгрунтовано оптимальну періодичність проведення курсів ХТ і тактику лікування за наявності проявів токсичності хіміопрепаратів.


Ключ. слова: рак грудної залози, хіміотерапія, схема CMF
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-522

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Шпарик Я. В. 
ТРОПІСЕТРОН-КМП у профілактиці нудоти і блювання під час хіміотерапії цисплатином / Я. В. Шпарик, Т. Е. Качмар, Е. Т. Косенко, М. С. Машалига, І. В. Ковальчук, Б. Т. Білинський // Онкология. - 2003. - 5, № 4. - С. 310-313. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Ключ. слова: ТРОПІСЕТРОН-КМП, нудота, блювання, хіміотерапія, цисплатин
Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-522

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Ковальчук І. В. 
Функції сімейного лікаря в онкологічній допомозі населенню / І. В. Ковальчук, Я. В. Шпарик // Лікар. справа. - 2002. - № 7. - С. 128-135. - Бібліогр.: 69 назв. - укp.

Задачи, стоящие перед семейным врачем в области онкологии, можно разделить на восемь направлений, согласно последовательным этапам ведения больных: определение и мониторинг факторов риска; скрининг ранних форм рака; диагностика, которая должна основываться на результатах скрининга при периодических осмотрах и обращении больных; первичное установление распространенности процесса (стадирование); некоторые этапы лечеия, в частности важной является психологическая поддержка больного и его семьи; сотрудничество семейного врача и онколога; наблюдение; лечение терминальных стадий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кіцера Н. І. 
Епідеміологія злоякісних пухлин серед осіб молодого віку у Львівській області та місті Львові у 1997 - 2003 рр. / Н. І. Кіцера, О. З. Гнатейко, Я. В. Шпарик, О. В. Тріль // Онкология. - 2005. - 7, № 3. - С. 213-216. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Ключ. слова: епідеміологія, злоякісні пухлини, люди молодого віку, Львівська область
Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.256

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Кіцера Н. І. 
Деякі аспекти медико-генетичного консультування жінок репродукційного віку з лімфомою Годжкіна в анамнезі: (Огляд л-ри та влас. спостереження) / Н. І. Кіцера, О. З. Гнатейко, Р. С. Поліщук, Я. В. Шпарик, Н. В. Гельнер // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2007. - № 1. - С. 47-52. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Отмечено, что в 2002 - 2005 гг. за медико-генетическим консультированием в Институт наследственной патологии АМН Украины обратилось 8 женщин, с анамнеза которых было известно, что раньше они лечились от лимфомы Ходжкина. В родословной больных с лимфомой Ходжкина преобладали злокачественные опухоли головного мозга, печени, неходжкинская лимфома, лейкемия. Из них шестеро женщин родили здоровых детей (6 мальчиков и 3 девочки), двое пришли на консультацию по поводу прогноза здоровья бущущих детей. Среди женщин, которые родили детей, своевременно наблюдались в женской консультации - четверо. Одна пациентка умерла через час после родов от прогрессирования основного заболевания. Для профилактики врожденных пороков развития и рецидива болезни женщинам, у которых в анамнезе было лечение по поводу лимфомы Ходжкина, перед планированием и во время беременности рекомендовано постоянное наблюдение врача-онколога, УЗ и биохимический скрининги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.569.413.3 + Р569.413.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Шпарик Я. В. 
Гормонотерапія хворих на рак молочної залози: акцент на стероїдні інгібітори ароматази / Я. В. Шпарик // Онкология. - 2009. - 11, № 3. - С. 203-207. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Проаналізовано результати рандомізованих міжнародних досліджень щодо ефективності паліативної, неоад'ювантної та ад'ювантної гормонотерапії хворих на рак молочної залози (зокрема застосування ексеместану (Аромазину)).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Шпарик Я. В. 
Рак нирки: останні досягнення медикаментозного лікування / Я. В. Шпарик // Онкология. - 2008. - 10, № 4. - С. 436-442. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано відомості щодо останніх досягнень медикаментозного лікування хворих на нирковоклітинний рак (НКР); зокрема, результати клінічних випробувань препаратів цілеспрямованої дії (targeted therapy), що впливають на пухлинний неоангіогенез: інгібіторів тирозинкінази VEGFR, PDGFR (сунітиніб (Sutent "Pfizer"), сорафеніб), МкАТ до VEGFR (бевацизумаб), блокаторів білка m-TOR (темзиролімус), а також препарату еверолімус. Оглянуто деякі невирішені питання медикаментозної терапії при НКР. Результати останніх клінічних випробовувань показують, що світлоклітинний НКР завдяки застосуванню перелічених препаратів поступово переходить у групу пухлин, в разі яких навіть у занедбаному стані можна досягнути суттєвого подовження тривалості життя і підтримання його якості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.695.4-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Білинський Б. Т. 
Медичні помилки в онкології : монографія / Б. Т. Білинський; ред.: Я. В. Шпарик; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. - Л. : Афіша, 2013. - 327 c. - (Укр. наук. б-ка / Наук. т-во ім. Шевченка у Львові; чис. 39). - Бібліогр.: с. 308-324 - укp.

Розглянуто історичний, етично-моральний, юридичний та організаційний аспекти діяльності лікаря-онколога, можливі помилки у процесі діагностики та лікування. Розкрито причини лікарських помилок - гносеологічні, діагностичні, пов'язані з різними методами діагностики та лікування - хірургічним, променевим, медикаментозним. Висвітлено труднощі під час діагностики і лікування злоякісних пухлин окремих локалізацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА771210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Качмар Т. Б. 
Ефективність застосування цетуксимабу при лікуванні колоректального раку в дослідженнях другої та третьої фази / Т. Б. Качмар, Я. В. Шпарик, Н. І. Кіцера, Ю. П. Милян // Буков. мед. вісн.. - 2008. - 12, № 2. - С. 122-126. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

При першій лінії хіміотерапії поєднання цитостатиків із цетуксимабом давало від 43 до 81 % регресії та помірні показники токсичності 3-го і 4-го ступенів. У разі застосування цетуксимабу в другій лінії терапії загальна регресія серед пацієнтів, які одержували іринотекан у поєднанні із цетуксимабом, спостережено у 22,9 %, а серед пацієнтів, які лікувалися лише цетуксимабом - 10,8 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.34-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Качмар Т. Б. 
Сорафеніб при лікуванні метастатичного раку нирки / Т. Б. Качмар, Я. В. Шпарик, Н. І. Кіцера, Ю. П. Мілян // Буков. мед. вісн.. - 2008. - 12, № 3. - С. 100-103. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Зазначено, що на противагу іншим злоякісним новотворам рак нирки є практично нечутливим до хіміо- та гормонотерапії. Застосування інтерферону та інтерлейкіну не покращує суттєво ситуації. Сорафеніб (BAY 43-9006) - це бі-арил сечовина, перший із класу дрібномолекулярних інгібіторів, який включено у клінічні дослідження. Він є інгібітором як Raf-кінази, так і тирозинкінази рецепторів чинника росту ендотеліоцитів. Серед пацієнтів із метастатичним раком нирки, яким застосовано сорафеніб як другу лінію терапії, досягнуто 10 - 14,7 % часткової регресії та 72 - 74 % стабілізації. Медіана безрецидивного виживання становила приблизно 5,5 - 7,5 міс. Найчастіші ускладнення: шкірна реакція на руках і ногах, алопеція, втома, нудота, висипка та діарея. Ефективність першої лінії терапії сорафенібу в поєднанні з інтерфероном: 19 - 33 % загальної регресії, медіана виживання до прогресування 7 - 10 міс.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.695.4-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Осадчук З. В. 
Аналіз структури соматичної патології та поширеність цукрового діабету у родинах жінок зі спадковим раком молочної залози / З. В. Осадчук, Н. І. Кіцера, Я. В. Шпарик, Н. Р. Данилевич // Укр. мед. часоп.. - 2012. - № 6. - С. 111-113. - Бібліогр.: 113 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.2 + Р415.160.23-14 + Р569.133.1-14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Шпарик Я. В. 
Медикаментозна терапія хворих на метастатичний колоректальний рак: панітумумаб / Я. В. Шпарик // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2010. - 12, № 3. - С. 245-251. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Рецептор епідермального фактора росту (EGFR) належить до групи erbB, для якої доведено надмірну експресію при більшості солідних пухлин. Панітумумаб (Vectibixі Amgen) є чисто людським моноклональним антитілом (МкАТ), що блокує зовнішньоклітинний домен EGFR. Підсумовано преклінічні та клінічні дослідження ефективності панітумумабу при колоректальному раку. Панітумумаб позитивно впливає на показники виживаності при застосуванні разом із хіміотерапією, подібно до бевацизумабу та цетуксимабу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.3-525

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського