Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TJ=Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 349
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Погребняк О. Н. 
Труднощі педагога навчання, що розвиває, на різних етапах засвоєння системи / О. Н. Погребняк // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2005. - Вип. 1. - С. 184-189. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто питання становлення особистості вчителя в процесі засвоювання системи розвивального навчання (СРН). Показано, що засвоювання професійної діяльності вчителем у новій системі відбувається складно та має певну етапність професійних криз, які одночасно є і особистісними. Оскільки вчитель у СРН функціонує в режимі постійного саморозвитку, установка на саморозвиток у системі цінностей педагога здатна допомогти подолати особистісні та професійні труднощі вчителя.


Ключ. слова: особистість вчителя, засвоєння системи розвиваючого навчання, професійні кризи, труднощі вчителя
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю940.91 + Ч421.421

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гараєв О. О. 
Тест на педагогічну профпридатність / О. О. Гараєв, В. В. Шпалінський // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2005. - Вип. 2. - С. 206-215. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано схильності та здібності до педагогічної діяльності (ПД), що є актуальним для професійного відбору індивідів, орієнтованих на ПД. Наведено операційний склад параметрів для експериментальної діагностики педагогічних схильностей і здібностей. Запропоновано методику анкетування з метою аналізу та діагностики педагогічної придатності.


Ключ. слова: тест, педагогіка, профпридатність, властивості особистості, педагогічна спрямованість
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.19с + Ч489.511.284

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Леванова І. Л. 
Мотиваційний аналіз проблеми виникнення порушень сексуально-еротичної функції дисфункційного подружжя / І. Л. Леванова // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2005. - Вип. 1. - С. 166-171. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

За допомогою тесту Л. Зонді у варіанті методу "краю" та "середини" виявлено деструктивні чинники, які передують виникненню порушень у сексуально-еротичній сфері життя подружжя. Показано, що є гендерна специфічність у конституційних чинниках, які предиспонують до розвитку сексуальної дезадаптації подружжя. Виявлено, що блокада контактів, самотність, відхід від світу, велика незадоволеність потреби у прихильності та незадоволена потреба в любові поряд з аутодеструктивними тенденціями є реальною загрозою для формування сексуальної дезадаптації.


Ключ. слова: сексуально-еротична функція сім'ї, дисфункціональне подружжя, сексуальна дезадаптація
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937-953.6-81 + Р120.451

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дзьобань О. П. 
Методологічні проблеми національної безпеки (понятійно-сутнісний аспект) / О. П. Дзьобань, Е. А. Кальницький // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2005. - Вип. 3. - С. 46-53. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Із точки зору філософського рівня методології доведено, що забезпечення безпеки (ЗБ) є процес створювання таких сприятливих умов діяльності, за яких реалізовувалися б інтереси, здійснювалися б поставлені цілі, кінцевою підставою яких є цінності. Обгрунтовано, що ЗБ суб'єкта є процес оволодіння ним необхідними умовами власного існування. Як висновок, прийнято погляд, що безпека - це такі умови, за яких суб'єкти, як мінімум, зберігають і відтворюють свої цінності.


Ключ. слова: національна безпека, захищеність, діяльність, потреби, цінності, суб'єкти безпеки
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64 + Ф3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Газнюк Л. М. 
Міфологічні витоки страху в персональному бутті людини / Л. М. Газнюк // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2005. - Вип. 1. - С. 3-9. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Страх розглянуто як невід'ємний атрибут життя. Проаналізовано причини страху в сучасному суспільстві, зокрема глобальне відчуження, зростаючий індивідуалізм, соціальну невлаштованість, політичні негаразди, природні катаклізми. Звернено увагу на міфологічні витоки страху та розглянуто метаморфози міфу, який викликає страх, розглядаючи міф як символ, що несе як психологічне, так і екзистенціально-ціннісне навантаження. Основну увагу звернено на проблему міфотворчості дітей. Обгрунтовано персональність дитячого "страшного" міфу, де герой міфу сам на сам зустрічається з носієм страху. Доведено, що невідома мета дорослої міфотворчості збігається з метою дитячого міфу в уявленні можливості переживати почуття страху під час зустрічі з потойбічним.


Ключ. слова: міф, символ, страх, "страшилки", "страшний міф"
Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.364 + Ю216.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Щедрін А. Т. 
Сучасна парадоксографія, "вторинна" міфотворчість та "нова" релігійність (концептуально-контактні зони) / А. Т. Щедрін // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2005. - Вип. 3. - С. 70-88. - Бібліогр.: 52 назв. - укp.

Проаналізовано важливі "концептуально-контактні" зони взаємодії парадоксографії, "нової" релігійності та "вторинних" міфів: сучасна уфологія як ядро "вторинної" міфотворчості, одне з джерел нетрадиційної релігійності, окультизму, важливий чинник сучасної парадоксографії; "теорія стародавньої астронавтики", яка вважає діяльність позаземних цивілізацій рушійною силою розвитку людства; концепція "подорожей у часі", яка розширює свою присутність у постмодерновій культурі та "неформальній" релігійності; містична криптозоологія, що розмиває раціоналізовану картину світу. "Ньюейджерівська" позацерковна, позаконфесійна релігійність, приватна віра прагнуть до світоглядних синтезів, наслідки яких далеко виходять за межі не тільки модернової релігійної традиції, але й світоглядних засад сучасної цивілізації.


Ключ. слова: парадоксографія, "вторинний" міф, "нова" релігійність, уфологія, "теорія стародавньої астронавтики", концепція "подорожей у часі", містична криптозоологія, концепції-трансцензуси
Індекс рубрикатора НБУВ: Э391 + Э4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Щедрін А. Т. 
Парадоксографія постмодерну, нетрадиційні релігії та "вторинна" міфотворчість (філософсько-культурологічні виміри) / А. Т. Щедрін // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2005. - Вип. 2. - С. 58-73. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Узагальнено методологічні основи дослідження взаємозв'язку парадоксографії (ПГ), "вторинного" міфу та "нової" релігійності. Зміни типів цивілізаційного розвитку викликають потужні хвилі ірраціоналізму, стрімке зростання парадоксографічного шару культури. ПГ акумулює численні марновірства, відображає аномальне, ірраціональне, таке, що знаходиться за межами культурної норми. Аналогії між античністю та добою постмодерну, порівняльний аналіз двох культур і притаманних їм світоглядних парадоксографічних форм свідчать про те, що уявлення про аномальне, ірраціональне, яке знаходиться за межами норми, є чинником відтворювання релігійності своєї епохи. Посередником між сучасною ПГ, із одного боку, та "новою" релігійністю, окультизмом є "вторинний" міф. Сучасна еволюція уявлень про аномальне стимулює розвиток "відкритої" релігійності, "приватної віри".


Ключ. слова: парадоксографія, "вторинні" міфи, постмодерн, "відкрита" релігійність, "приватна віра"
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225.6 + Э391 + Ч111.154

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Чистіліна Т. О. 
Суб'єкт в історії: античний варіант / Т. О. Чистіліна // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2005. - Вип. 3. - С. 148-156. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто процес становлення суб'єкта в античній культурі та філософії як єдності розототожнювання індивіда з родом, полісом і вироблення позиції самостояння. Основою суб'єктності виступають пізнавальні здібності людини. Суб'єкт постає як багатовимірна цілісність, що виявляє себе як носій свідомості, моральних якостей, діяльності та творчості. Духовність, що народжується, виявляє себе у досить вузькому діапазоні подвоєння світу як рефлексивного пошуку ідей-ідеалів. Обмеженість суб'єктності античного типу зумовлена наявністю вибіркового характеру її відтворювання, фаталізмом та обмеженим розумінням свободи.


Ключ. слова: суб'єкт, суб'єктність, пізнавальні здібності, фаталізм, свобода, ототожнення, розототожнення
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю223.3 + Ю212.73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мозговий В. І. 
Особливості структурної організації симптомокомплексу стресостійкості/стресоуразливості у військовослужбовців, що брали участь у миротворчих операціях / В. І. Мозговий // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2005. - Вип. 1. - С. 172-178. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено чинник стресостійкості/стресоуразливості як інтегративне та полісистемне утворення особистості. Операціонально дану властивість особистості представлено як симптомокомплекс. Виявлено й описано факторну структуру особистості (ФСО) військовослужбовців військової служби правопорядку, які набули бойового досвіду під час миротворчих операцій. ФСО офіцерів-миротворців відображає певну деформацію особистості після перебування у довготривалій стресовій ситуації і тому потребує психокорекційного втручання.


Ключ. слова: симптомокомплекс, фактор стресостійкості/ стресоуразливості, факторна структура особистості
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-69

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Щедрін А. Т. 
Нетрадиційні релігії, окультно-містичні течії та "вторинна" міфотворчість: (пошуки місця у соціокультурному реформуванні суспільства) / А. Т. Щедрін // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2005. - Вип. 1. - С. 55-74. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Узагальнено методологічні засади дослідження "вторинних" міфів, на підставі яких проаналізовано структурні та функціональні аспекти їх впливу на формування засад нової релігійності у ситуації постмодерну. Розглянуто взаємодію "вторинних" міфів (ВМ) із новітніми та нетрадиційними культами, які набувають форм релігійних організацій; курсів і центрів духовного удосконалення та розвитку можливостей; філософських шкіл; центрів і гуртків народних і нетрадиційних методів лікування. Проаналізовано вплив ВМ на світоглядні засади угруповань за своєю сутністю - християнських; орієнталістських; синкретичних; наукологічних; езотеричних; язичницьких. Унаслідок взаємодії відбувається сайєнтифікація нетрадиційних релігій та окультно-містичних течій, їх раціоналізація як ірраціоналізація ВМ, перетворення їх у неорелігії, виникають світоглядні форми, потенційно здатні увійти у соціокультурні підвалини альтернативної цивілізації.


Ключ. слова: нетрадиційні релігії, окультно-містичні течії, "вторинні" міфи, альтернативна цивілізація
Індекс рубрикатора НБУВ: Э391

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Широбоков Ю. М. 
Організаційні аспекти надання допомоги військовослужбовцям-суїцидентам / Ю. М. Широбоков // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2005. - Вип. 3. - С. 194-199. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто основні види психологічної, психотерапевтичної та психіатричної допомоги військовослужбовцям-суїцидентам (ВСС). Це: первинна, екстрена, амбулаторно-консультаційна, госпітальна допомоги. Наведено основні етапи надання невідкладної суїцидологічної допомоги ВСС: діагностичний етап (збір інформації про військовослужбовця), терапевтичний етап (кризова підтримка, спрямована на зняття негативних афективних переживань, прояснення конфліктної ситуації та досягнення розуміння проблеми, структурування ситуації, активізацію антисуїцидальних установок).


Ключ. слова: суїцид, військовослужбовець-суїцидент, невідкладна суїцидологічна допомога
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.1-82 + Р649

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Прудникова О. В. 
Концепція інформаційного суспільства Мануеля Кастельса / О. В. Прудникова // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2005. - Вип. 3. - С. 182-187. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Надано осмислення концепції інформаційного суспільства (ІС) Мануеля Кастельса. Відокремлено декілька головних компонентів концепції ІС з точки зору М. Кастельса. Доведено основні напрямки розвитку ІС, відзначено найважливіші точки зросту, підкреслено значення ІС як якісно нового етапу в історії цивілізації.


Ключ. слова: інформаційне суспільство, соціальний прогрес, теорія розвитку, суспільний розвиток
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Башенко І. В. 
Концепція свободи Л. Шестова / І. В. Башенко // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2005. - Вип. 2. - С. 121-130. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано ключові ідеї концепції свободи Л. Шестова у їх взаємозв'язку з традиціями російської релігійно-філософської думки та філософією екзистенціалізму. Висловлено думку, що свобода для Шестова полягає в тому, щоб людина не підкорялася ніяким законам, щоб знання й етичні норми не перетворювалися на культ. Він розуміє свободу як можливість можливості, як явище, що міститься поза причинним зв'язком, як внутрішню творчу енергію людини, що йде від духовного початку і не детерміновано ні природою, ні суспільством і прагне до неможливості. Також проаналізовано моральні позиції Л. Шестова, виявлено сучасне значення його філософських ідей.


Ключ. слова: мораль, свобода, природа людини, Бог, апофеоз безгрунтовності, розум і віра
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю702.18 + Ю3(4РОС)6-695

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Степаненко М. Д. 
Концептуальні засади життєвої компетентності особистості / М. Д. Степаненко // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2005. - Вип. 2. - С. 114-121. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Висловлено думку, що життєва компетентність особистості (ЖКО) є надзвичайно актуальною практичною та теоретичною проблемою сучасності. Проаналізовано онтологічні основи ЖКО - проблематичності та проективності людського життя, а також її антропологічні, індивідуальні та соціальні параметри. На таких підставах зроблено висновок, що ЖКО можна охарактеризувати як здатність особистості до адекватного та продуктивного самовизначення та самоздійснення у горизонтах загально значущого, залученість до яких є для особистості важливою гарантією її "не зайвості" у світі та торує її життєвий шлях як її соціальну біографію.


Ключ. слова: особистість, життєва компетентність, біографія, життєвий шлях, самовизначення, самоздійснення, горизонти загально значущого
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Жежерун В. Т. 
Категоріальний статус "буття" і "небуття" у нетрадиційній картині світу / В. Т. Жежерун, В. І. Краєвський // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2005. - Вип. 3. - С. 17-22. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто категорії "буття" та "небуття" з точки зору класичного та некласичного аналізу в сучасній філософській літературі. "Небуття" визначено як одну з головних категорій, яку недостатньо висвітлено у сучасних підручниках і не розглянуто у співвідношенні з поняттям "буття". На такій підставі зроблено висновок, що зневага до "небуття" може призвести до небезпечної деформації Буття та порушення взагалі устоїв нормального світопорядку. Надано рекомендації для авторів підручників із філософії та всім науковцям, викладачам дисциплін філософського напрямку для підсилювання уваги до категорії "небуття" за сучасних умов.


Ключ. слова: буття, небуття нічого, суще, субстанція
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Лободін О. С. 
Контрактна служба: сучасний погляд на її соціальне забезпечення / О. С. Лободін, М. Г. Русанов, Ф. Д. Фіночко // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2005. - Вип. 1. - С. 99-104. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано види комплектування особовим складом Збройних сил (ЗС) держави у процесі реформування ЗС України. Наведено деякі погляди на те, який вид військової служби є найбільш прийнятним у цьому випадку та визначено проблему забезпечення комплектування ЗС у правовому, фінансово-економічному, соціальному, морально-етичному й інших аспектах. Із урахуванням Концепції та Програми переходу комплектування ЗС України на контрактній основі акцентовано увагу на те, що контракт про вступ на військову службу повинен бути реальною угодою сторін, взаємовідносини між якими врегульовувалися б як адміністративно-правовими, так і цивільно-правовими нормами. Визначено нагальну потребу впровадження погодженої системи законодавчих актів у вигляді Кодексу військової служби.


Ключ. слова: професійна армія, військова служба, контракт, індивідуально-договірний метод, нормативно-правова база, відповідальність сторін, звід законів
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Башенко І. В. 
Концепція свободи М. Бердяєва в контексті російської релігійної філософської традиції / І. В. Башенко // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2005. - Вип. 1. - С. 111-120. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано своєрідність християнської концепції свободи у російських релігійних мислителів XIX ст., передусім Хомякова та Достоєвського, та розкрито взаємозв'язок їх ідей із філософською концепцією свободи М. Бердяєва. Показано, що від слов'янофілів М. Бердяєв сприйняв ідеї про свободу в церкві, про зв'язок особистості та соборності, про необхідність цілісного синтезу розуму та віри, про своєрідність російської християнської культури та перспективи входження Росії у західну цивілізацію, а від Достоєвського - антропологізм та антропоцентризм, уявлення про трагічні шляхи людської свободи.


Ключ. слова: свобода, особистість, соборність, боголюбство, "свобода в добрі", гуманізм, слов'янофіли
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)6-663

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Кислий В. Д. 
Лідерство як фактор керівництва в малих групах / В. Д. Кислий // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2005. - Вип. 3. - С. 199-205. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто проблему формування лідерства у групі як спосіб організації стосунків у ній. Надано класифікацію лідерів, що існує у соціальній психології. Визначено, що поняття військовий колектив (ВК) характеризує певний рівень соціально-психологічного розвитку групи, ступінь її військово-професійної та морально-психологічної зрілості тощо. Офіцерам-керівникам запропоновано заходи щодо впливу на негативного лідера у ВК.


Ключ. слова: лідер, лідерство у групі, досягнення офіцерами лідерства у малих військових групах
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Вержанська О. М. 
У. С. Моем як засновник сучасної масової літератури / О. М. Вержанська // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2005. - Вип. 3. - С. 188-193. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

На підставі аналізу системи етико-естетичних поглядів У. С. Моема, сформульованій як у його теоретико-літературознавчих працях так і в ідейному контексті художніх творів, зроблено висновок про еволюцію творчої позиції письменника від "чистого мистецтва" до "масової культури" через періоди захоплення ірраціоналізмом і натуралізмом. Зроблено висновок про художню адаптацію У. С. Моемом для масового читача проблематики, сюжетного та персонажного планів модерністського мистецтва, що, таким чином, є раннім зразком масової літератури, характерним для подальшого мистецтва ХХ ст.


Ключ. слова: масова культура, масліт, людина-маса, етика, естетика
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.283.49 + Ш409.2 + Ш5(4ВЕЛ)-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Іоненко І. Р. 
Латиномовні витоки та сучасне розуміння концептів "раціональність" і "раціоналізм" / І. Р. Іоненко // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2005. - Вип. 1. - С. 48-55. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано терміни "раціональність" і "раціоналізм" з точки зору морфологічної структури латиномовних аналогів, від яких вони походять, і трактування на цій підставі значення вказаних концептів. Акцентовано увагу на розбіжності смислових значень термінів, що обумовлено різним значенням латинських словотворчих елементів, які входять до їх складу. Звернено увагу на історико-філософський огляд розвитку раціоналізму як певний спосіб мислення, світосприйняття та розуміння світу і людини, показуючи хибність сучасного поверхневого трактування цього поняття, яке не в змозі виявити його глибинну істинну сутність, що полягає у єдності інтелектуального, духовного та морального начал.


Ключ. слова: раціональність, раціоналізм, розум, раціональний, ірраціональний, cловотворчі елементи, духовний, моральний
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю220.02 + Ю225.4 + Ш103.4:Ю

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського