Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Автореферати дисертацій (14)Книжкові видання та компакт-диски (267)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч513$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 194
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Вацеба О.  
Нариси з історії спортивного руху в Західній Україні / О. Вацеба. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 1997. - 231 c. - Бібліогр.: с. 157-171. - укp.

Наведено джерелознавчий та історіографічний аспекти проблеми дослідження спортивно-гімнастичного руху в Західній Україні (кінець ХІХ - 30-ті роки ХХ ст.), розглянуто особливості розвитку спортивного руху в Галичині, Закарпатті та Буковині. Висвітлюються причини та передумови виникнення сокільського руху на західноукраїнських землях, а також його місце в національно-культурному житті Західної України. Значну увагу приділено дослідженню спортивно-гімнастичних аспектів діяльності товариств "Пласт", "Січ", "Луг" та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР3)5 + Ч513(4УКР3)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588744 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вострокнутов Л. Д. 
Фізична культура в Україні з часів Київської Русі до початку ХХ ст.: соціально-нормативний аспект : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Л. Д. Вострокнутов; Ун-т внутр. справ. - Х., 1999. - 16 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено соціально-нормативним питанням розвитку фізичної культури в Україні, яким до останнього часу не приділялось належної уваги. У дисертації проаналізовано нормативно-правову базу фізичної культури, починаючи від норм звичаєвого права до розвинених форм звичаєвого законодавства початку XX століття. Визначені рівень, обсяг і способи правового регулювання діяльності в галузі фізичної культури та спорту. Намічені шляхи подальшого наукового пошуку, підкреслено значення історичного досвіду для удосконалення діючого законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)-381 + Ч513(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Попеску І. К. 
Малий античний олімпійський словник / І. К. Попеску. - К. : Олімп. л-ра, 1999. - 142 c. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Висвітлено історію Олімпійських ігор, наведено відомості про їх організацію, проведення та програми. Значну увагу приділено особливостям проведення спортивних змагань, побуту, звичаям та основним подіям давньої історії людства, політикам і діячам науки та культури Стародавньої Греції та Риму. Наведено хронологію проведення Олімпійських ігор античності. Словник розкриває 520 найбільш уживаних термінів і понять, пов'язаних з античною культурною спадщиною, в тому числі, з фізичною культурою і спортом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)3-7 я2 + Ч513(0)321.09 я21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гречанюк О. О. 
Фізична культура Північного Причорномор'я в античний період (VI ст. до н.е. - IV ст. н.е.) : Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / О. О. Гречанюк; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. - Луцьк, 2000. - 16 c. - укp.

На підставі джерельної бази та наукової літератури досліджено особливості системи фізичного виховання у північнопричорноморських містах. Особливу увагу приділено виявленню специфічних рис та тенденцій у проведенні атлетичних ігор на території Північного Причорномор'я. Зафіксовано взаємозв'язки античних полісів північного узбережжя Чорного моря із давньогрецьким світом у сфері фізичної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308959 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Козій Ю. С. 
Організований спортивний рух в українській діаспорі США і Канади : Матеріали для лекцій з історії фіз. культури / Ю. С. Козій; Львів. держ. ін-т фіз. культури. Каф. теорії та методики фіз. виховання. - Л., 2000. - 26 c. - укp.

З використанням широкої джерельної бази висвітлено питання зародження українського спортивного руху в США та Канаді на початку XX ст., розглянуто цілі та завдання його активістів. Визначено організаційні засади розвитку українського спорту в даних країнах. Проаналізовано характер проведення та особливості організації спортивних змагань в українській діаспорі з моменту утворення перших спортивних осередків до сьогоднішнього дня.

На основе использования широкой базы литературных источников освещены вопросы зарождения украинского спортивного движения в США и Канаде в начале XX ст., рассмотрены цели и задачи его активистов. Определены организационные основы развития украинского спорта в данных странах. Проанализирован характер проведения и особенности организации спортивных соревнований в украинской диаспоре с момента образования первых спортивных ячеек до сегодняшнего времени.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(7=Ук) я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р94399 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Библиографический указатель научных работ академика Л.П.Сергиенко за 1972 - 2000 годы (30 лет в науке) / сост.: В. Н. Болобан; Укр. акад. наук нац. прогресса. - Николаев : Атолл, 2000. - 134 c. - рус.

Стисло подано життєвий та науковий шлях доктора педагогічних наук, професора, академіка Балтійської Педагогічної Академії, член-кореспондента Української Академії наук національного прогресу - Л.П.Сергієнка. Наведено бібліографічний покажчик його наукових праць, подано стислі анотації дисертацій та книг. Включено деякі наукові праці (малодоступні для вітчизняних спеціалістів), опубліковані в журналах, а також матеріали всесвітніх, європейських та міжнародних конгресів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР)6-8 Сергиенко Л.П. я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Цьось А. В. 
Фізичне виховання в календарній обрядовості українців : Навч. посіб. / А. В. Цьось; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. - Луцьк : Надстир'я, 2000. - 374 c. - Бібліогр.: 293 назв. - укp.

Висвітлено традиції фізичного виховання в календарній обрядовості українців, що склались на кінець ХІХ - початок ХХ ст. Проаналізовано фізичні вправи та рухливі ігри, характерні для календарних свят (Трійці, Маковея, Іллі, Красної гірки, Благовіщення, Юрія, Покрови, Івана Купала, Срітення, Водохреща тощо).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т595.241 + Т52(23=УКР)-524 + Ч513(4УКР)53 + Ч515.55 + Ш3(2=1Ук)-633

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Солопчук М. С. 
Історія фізичної культури та спорту : Навч. посіб. / М. С. Солопчук; Кам'янець-Поділ. держ. пед. ун-т. - Кам'янець-Поділ. : "Абетка-НОВА", 2001. - 234 c. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Розглянуто питання загальної та вітчизняної історії фізичної культури та спорту, історії міжнародного спортивного й олімпійського руху. Досліджено витоки фізичної культури та спорту. Описано особливості розвитку фізичної культури стародавнього світу, епохи середньовіччя, Нового та Новітнього часів. Висвітлено історію фізичної культури та спорту в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(0)я73-1 + Ч513(4УКР)я73-1 + Ч514(0)я73-1 + Ч514(4УКР) я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО24535 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бондарь А. С. 
Педагогические взгляды П.Ф.Каптерева (1849 - 1922) на проблему физического воспитания личности / А. С. Бондарь // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2001. - № 28. - С. 71-74. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Висвітлено педагогічні погляди П.Ф.Каптєрєва на систему фізичного виховання в Росії наприкінці ХІХ - початку ХХ ст. Наведено ідеї педагога щодо завдань, методів та засобів фізичного виховання. Розглянуто ставлення П.Ф.Каптєрєва до системи фізичної "освіти" за теорією П.Ф.Лесгафта.


Ключ. слова: система, физическое воспитание, оздоровление, образование, концепция, подвижные игры, педагогика, история
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4Рос)53 + Ч33(4Рос)-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Дорошенко Е. Ю. 
Теорія і практика фізичного виховання молоді у вітчизняній педагогіці другої половини XIX - початку XX століття : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.01 / Е. Ю. Дорошенко; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. - Луганськ, 2001. - 20 c. - укp.

Досліджено розвиток теорії та практики фізичного виховання дітей і молоді у вітчизняній педагогіці другої половини XIX - початку XX ст. На підставі узагальнення досвіду вітчизняних педагогів з'ясовано, що їх теоретичні погляди сприяли становленню міцного підгрунтя для розвитку вітчизняної системи фізичного виховання людини. Проаналізовано теоретико-методичні засади, принципи, методи даної системи. Висвітлено роль і місце в цьому процесі педагогів, лікарів, соціологів, громадських діячів. Науково обгрунтовано роль сім'ї, школи та громадських дитячо-юнацьких товариств та об'єднань у процесі фізичного виховання. Запропоновано шляхи, способи, засоби та методи залучення дітей та молоді до занять фізкультурою та спортом. Визначено особливості вітчизняних і зарубіжних гімнастичних систем в процесі використання в досліджуваний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР)5 + Ч33(4УКР)52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Васянович Г. П. 
Проблеми фізичного виховання молоді у педагогічній спадщині Г.Ващенка : Навч. посіб. / Г. П. Васянович; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. - Л., 2001. - 59 c. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.

Розглянуто питання становлення і розвитку вітчизняної та зарубіжної систем фізичного виховання молоді. Висвітлено основи української системи фізичного виховання. Описано шведську, німецьку й англійську системи фізичного виховання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(0) + Ч511.143 + Ч311.354 + Ч33(4ГЕР=Ук)-8ВащенкоГ.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА614831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Довгань Н. Ю. 
Фізичне виховання в Київській Русі / Н. Ю. Довгань // Наук. пр. НаУКМА. (Миколаїв. філ.). - 2001. - 10. - С. 25-29. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

На підставі літописних та інших джерел висвітлено розвиток фізичного виховання та спорту в Київській Русі. Військова справа та господарська діяльність започаткувала такі види спорту, як плавання, кінний та водний спорт, фехтування, стрільбу з лука, боротьбу, кулачний бій, полювання та риболовство.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УкР)414-7 + Ч513(4Укр)3Ч513(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Окопний А. М. 
Фізичне виховання в спадщині українських педагогів (друга пол. ХІХ - перша пол. ХХ століття) : Автореф. дис... канд. наук з фізичного виховання і спорту : 24.00.02 / А. М. Окопний; Львів. держ. ін-т фіз. культури. - Л., 2001. - 19 c. - укp.

Показано, що фізичне виховання набуває пріоритетів у педагогічній науці саме в середині XIX - XX ст. Проаналізовано регіональні особливості педагогічних підходів до фізичного виховання українськими вченими. Висвітлено погляди українських педагогів (О.Духновича, К.Ушинського, Г.Ващенка, М.Демкова, А.Макаренка, В.Сухомлинського, П.Юркевича) на фізичне виховання. Доведено, що їх теоретичні розробки стали підгрунтям для формування та розвитку української системи фізвиховання. Вивчено напрями ровитку фізичого виховання на українських землях, які були в складі різних держав. Узагальнено роль і значення діяльності теоретиків даного періоду в формуванні національної системи фізвиховання. На підставі аналізу спадщини українських педагогів викладено сутність фізичного виховання, розглянуто його форми, принципи, засоби та методи, які використовувалися в зазначений період. Підтверджено зв'язок між популяризацією фізичного виховання, різних видів спорту та реалізацією національної ідеї на українських землях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4Укр) + Ч33(4Укр)52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315892 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ахметов Р. Ф. 
Зародження фізичної культури і спорту на Житомирщині / Р. Ф. Ахметов // Вісн. Житомир. держ. пед. ун-ту ім. І. Франка. - 2001. - Вип. 8. - С. 35-37. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

The article focuses on the appearance of physical culture and sport in Zhitomir region territory.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР-4ЖИТ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Черненко А. М. 
Історичний аналіз джерел фінансування фізичної культури та спорту з найдавніших часів до кінця ХХ століття на території сучасної України / А. М. Черненко // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2002. - Вип. 16. - С. 244-250. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)49:Ч51 + Ч513(4Укр)ч51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Український спорт : Покаж. книжк. видань з фіз. виховання та спорту в Україні (1922 - 1941) / ред.: Б. Якимович; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. Наук. б-ка, Львів. держ. ін-т фіз. культури. - Л. : Вид. центр ЛНУ ім. І.Франка, 2002. - 102 c. - (Укр. біобібліогр. Нова серія; Ч. 6). - укp.

Стисло висвітлено особливості зародження та розвитку української системи фізичної культури за період 1920 - 1941 рр. Проаналізовано динаміку кількості найменувань книжок з фізичного виховання та спорту, виданих в Україні українською та російською мовою за даний період. Вміщено хронологічний, предметно-тематичний, іменний покажчик з даної галузі, а також алфавітний покажчик назв видань.

Кратко освещены особенности зарождения и развития украинской системы физической культуры за период 1920 - 1941 гг. Проанализирована динамика количества наименований книг по физической культуре и спорта, изданных в Украине на украинском и русском языках за данный период. Предложены хронологический, предметно-тематический, именной указатель книг данной отрасли, а также алфавитный указатель названий изданий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч51 я1 + Ч513(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА637340 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Kushka B.  
Reflection of physical exercises, games and competitions in the "Iliad" and "Odyssey" of Homer / B. Kushka // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2002. - № 12. - С. 94-97. - Библиогр.: 6 назв. - англ.

Розглянуто найбільш ранні письмові джерела античності -"Іліаду" й "Одіссею" Гомера, які вважаються найкращими взірцями епічного жанру світової літератури, складеними на основі сказань, легенд, пісень, усних народних переказів.

Рассмотрены наиболее ранние письменные источники античности - "Илиада" и "Одиссея" Гомера, которые считаются лучшими образцами эпического жанра мировой литературы, составленные на основе сказаний, легенд, песен, устных народных преданий.

In this work the earlier written antique sources are being considered, which are stated to be the best examples of the epic janre in the world literature. These works were compiled on the basic of legends, songs and folk oral retellings.


Ключ. слова: Homer, "Iliad", "Odyssey", education, history of pedagogics, principle of a history
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)33-4 Гомер 535 + Ч513(0)321

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Гребенюк О.  
Засоби фізичного виховання стародавніх слов'ян [Електронний ресурс] / О. Гребенюк // Теорія і методика фіз. виховання і спорту. - 2002. - № 2-3. - С. 116-119. - Бібліогр.: 8 назв. - укp. - Режим доступу: /articles/2002/

Розглянуто засоби фізичного виховання древніх слов'ян. Проаналізовано зміст рухових ігор, забав, танців, верхової їзди, плавання, боротьби, кулачних боїв, стрільби з лука, змагань. Підкреслено взаємозв'язок способів фізичного виховання з побутом і світоглядом слов'ян.

Рассмотрены средства физического воспитания древних славян. Проанализировано содержание подвижных игр, забав, танцев, верховой езды, плавания, борьбы, кулачных боев, стрельбы из лука, соревнований. Подчеркнута взаимосвязь способов физического воспитания с бытом и мировоззрением славян.

The main means of physical education of ancient Slavs are presented in this article. We analyzed the contents of games, dances, funs, swimming, wrestling, fisticuffs, archery, hunting, competitions. Relationship between means of physical education andmode of life and world outlook of slavs is accentuated.


Ключ. слова: древні слов'яни, фізичне виховання
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Кухтій А. О. 
Організаційні основи розвитку фізкультурно-спортивного руху в Україні впродовж ХХ століття : Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / А. О. Кухтій; Львів. держ. ін-т фіз. культури. - Л., 2002. - 20 c. - укp.

Узагальнено положення теорії фізичної культури щодо фізкультурно-спортивного руху (ФСР). Визначено роль та місце державних та громадських організацій в сфері фізичної культури та спорту. Виявлено головні принципи, форми та зміст організаційних шляхів розвитку ФСР в Україні. Доповнено положення про сучасний стан організації ФСР в окремих європейських державах, країнах Далекого Сходу й Північної Америки та тих, що утворилися внаслідок розпаду СРСР. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення схеми управління фізичною культурою та спортом на сучасному етапі державного будівництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР)6 + Ч514(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Ришковськи В.  
Принципи проектування регіональної і локальної систем організації фізичного виховання школярів : Автореф. дис... д-ра наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / В. Ришковськи; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. - К., 2002. - 32 c. - укp.

Вперше розроблено концептуальну модель організації досліджень проблем фізичного виховання (ФВ). Проаналізовано можливість методологічного бачення єдності та взаємозв'язків теоретичної (понятійної) роботи типів експериментальної діяльності та конкретних об'єктів інноваційного розвитку ФВ. Шляхом об'єднання засобів праксеологічного та методологічного підходів сформульовано принципи проектування, що є істотним внеском до теорії проектування освітніх систем. Суттєво доповнено тлумачення термінів: тілесність, фізична (тілесна) компетентність, готовність ("фітнес"), розглянуто перспективи зміни змісту базового поняття "фізичне виховання". Розроблено модель тілесної та психосоматичної компетентності, що складає підгрунтя для створення типології наявних і принципово можливих систем фізичного виховання і технік соматичного розвитку, а також виступає теоретичною підставою аналізу й експертизи інноваційних систем і методик фізичного виховання та умов їх регіональної організації. Наведені принципи та моделі дозволяють теоретично обгрунтувати критерії оцінки результатів експериментів у галузі методики ФВ школярів. Запропонована методологія проектування регіонального розвитку ФВ школярів представлена як самостійний (відсутній у наявній системі знань) вид організації й управління фізичною культурою та спортом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР) + Ч421.354

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324083 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського