Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (37)Автореферати дисертацій (428)Реферативна база даних (3080)Книжкові видання та компакт-диски (204)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>K=БІБЛІОГРАФІЧНЕ$<.>+<.>K=ОПРАЦЮВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 55
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   методичний посібник   
1.
 


Майстрович, Т. В.
Электронный документ в библиотеке [Електронний ресурс] / Т. В. Майстрович. - М. : Либерея-Бибинформ, 2007. - 144 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пособие содержит научные, методические и практические разработки, позволяющие библиотекарям найти оптимальные формы организации фондов электронных документов. Рассмотрен широкий круг фондоведческих вопросов - начиная от определения особенностей электронных документов и заканчивая системой их долговременного сохранения. Книга в первую очередь рассчитана на работников библиотек различного типа, приступающих к созданию фонда электронных документов, а также на преподавателей, студентов и аспирантов соответствующих специальностей.



Кл.слова:
бібліотечне опрацювання -- цифрові ресурси -- електронні документи

   Тип видання:   навчальний посібник   
2.

Заболотній, С. В.
Цифрове оброблення сигналів [Електронний ресурс] : посібник для студентів напряму підготовки 6.050901 "Радіотехніка" усіх форм навчання / С. В. Заболотній. - Черкаси : ЧДТУ, 2010. - 119 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.45 Мб


Посібник складається з двох розділів та додатків. Перший розділ містить теоретичні відомості щодо принципів цифрового представлення та опрацювання сигналів, дискретної фільтрації, методів синтезу цифрових фільтрів, їх структурної організації та ефектів квантування. У другому розділі подано комплекс лабораторних робіт, який надає можливість студентам ознайомлюватися в інтерактивному режимі з особливостями методів ЦОС та здійснювати їх комп’ютерне моделювання. Додатки містять методичні рекомендації щодо практичного застосування пакетів Mathcad та Matlab для дослідження цифрових сигналів і систем ЦОС. Для студентів напряму підготовки 6.050901 "Радіотехніка".



Кл.слова:
інформаційні технології -- інформаційно-комунікаційні технології -- передача даних

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.

Струтинська, О. В.
Формування бази даних [Електронний ресурс] / О. В. Струтинська ; Відкритий Міжнародний Університет Розвитку Людини «Україна». Інститут Філології та масових комунікацій. Кафедра документознавства та інформаційної діяльності. - К. : [б. в.], 2007. - 113 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Процес розв’язування будь-якої задачі на ЕОМ є опрацюванням даних за заданим алгоритмом. Даними можуть бути числа, літери, слова, прізвища, домашні телефони, адреси підприємств тощо. Довгий час для розв’язування кожної задачі використовувалась тільки своя сукупність даних. Такий метод використання має певні недоліки, зокрема надмірність і дублювання даних. Припустимо, що для одного і того самого університету розроблено програму нарахування заробітної платні для викладачів і програму складання розкладу. Як дані для першої задачі використовують прізвища викладачів, їх кваліфікацію, педагогічний стаж, навчальне навантаження тощо. Водночас прізвища викладачів та їхнє навчальне навантаження є даними і для другої задачі. Таким чином, для двох різних задач повторюються (дублюються) прізвища викладачів та їх навчальне навантаження.



Кл.слова:
інформація -- захист даних

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.

Волинка, Григорій Іванович.
Філософія і філософські науки [Електронний ресурс] : посібник для підготовки до кандидатських іспитів / Г. І. Волинка, Н. Г. Мозгова, Ю. О. Федів ; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. - К. : [б. в.], 2006. - 120 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Посібник включає програми з філософії для підготовки до кандидатських іспитів, модульні схеми самопідготовки, перелік першоджерел та допоміжної літератури, вимоги до реферату, критерії його оцінювання, перелік тем рефератів на 2006-2008 роки, конкретні поради щодо опрацювання програмних питань, роботи з джерелами, написання реферату.



Кл.слова:
онтологія -- герменевтика -- гносеологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
5.

Матях, В.
Український цивілізаційний процес раннього нового часу в наукових проектах Інституту історії України НАН України [Електронний ресурс] / В. Матях. - К. : Інститут історії України НАН України, 2011. - 184 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованій розвідці на основі опрацювання створеного в Інституті історії України НАН України значного наукового доробку в царині вивчення національного історичного процесу раннього нового часу розглянуто місце установи в конституюванні новістичного напряму досліджень в Україні та внесок її творчого колективу в формування проблемного поля ранньоновістичних студій та становлення основних інтерпретаційних моделей. Для науковців, викладачів та студентської молоді, всіх, хто цікавиться проблемами дослідження української історії та прирощення наукового історичного знання.



Кл.слова:
історія України -- українська історія

   Тип видання:   наукове видання   
6.


Українська революція і державність (1917-1920 рр.) [Електронний ресурс] / голов. ред. О. С. Онищенко ; уклад. А. Л. Панова, В. Ф. Солдатенко, Л. В. Бєляєва ; наук. ред. В. Ю. Омельчук. - К. : Національна бібліотека ім. В.І. Вернадського, 2001. - 816 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Науково-бібліографічне видання «Українська революція і державність (1917-1920 рр.)» є першою спробою зібрати й узагальнити друковані праці, бібліографічними засобами представити доробок з теми. До видання ввійшли книги, брошури, автореферати дисертацій, статті з журналів, збірників, тези наукових конференцій, рецензії, депоновані рукописи за 1917-2000 рр. українською й російською мовами. Мета покажчика - донести до дослідників, усіх, хто займається вивченням історії України, необхідну історіографічну й джерелознавчу інформацію.



Кл.слова:
історіографія -- бібліографія

   Тип видання:   зб. статей   
7.


Українська мова у XX ст. [Електронний ресурс] : історія лінгвоциду: документи і матеріали / уклад. Л. Масенко, В. Кубайчук, О. Демська-Кульчицька. - К. : Вид-во Києво-Могилянської академії, 2005. - 402 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Подана нижче добірка документів має на меті ознайомити читачів із специфікою мовної політики, яку провадив радянський режим на теренах УРСР. Упорядники свідомі того, що збірник не може претендувати на повноту і всеохопність матеріалу. Нашим завданням було поставити проблему і заохотити майбутніх дослідників до пошуку ширшої інформації і наукового її опрацювання. Добираючи матеріали з радянських партійних документів і мовознавчих публікацій ми надавали перевагу тим, які стосувалися внутрішньомовної політики — заборон вживати певні слова, словосполучення, словотвірні й морфологічні форми, синтаксичні конструкції, оскільки саме цей аспект мовної політики КПРС ще не дістав належного опрацювання за джерельними даними. Орієнтація на зазначену проблематику зумовила й обмеження поданих матеріалів переважно хронологічними рамками 1930-х і 1970-х років, оскільки саме в ці десятиліття Москва застосовувала найбрутальніші методи у неоголошеній війні з українською нацією, до яких належала й низка репресивних заходів у сфері мововжитку. Відкриває збірник скорочена версія доповіді Миколи Скрипника на Першій всеукраїнській конференції культурно-освітніх робітників нацменшостей 20 травня 1931 року. Її подано для загального уявлення про засади мовно-освітньої програми М. Скрипника, що становили головний об’єкт нищівної критики в наступних погромницьких акціях 1930-х років. Завершує видання словник репресованої лексики, укладений на базі опублікованих у збірнику документів.



Кл.слова:
мовна політика -- правопис -- термінологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.

Артюх, В. О.
Українська історіософія (ХІХ–ХХ ст.) [Електронний ресурс] : антологія : у 2 ч. / В. О. Артюх. - Суми : Вид-во СумДУ, 2011

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 2011. - 250 с.

Ч. 2. - 2011. - 271 с.


До антології включені тексти відомих українських інтелектуалів середини ХІХ – першої половини ХХ століть, які знайомлять читача з основними проблемами та течіями української філософсько-історичної думки. В багатьох текстах філософське опрацювання проблем світової історії пов’язується з історичною долею України. Поряд з відомими історіософськими роботами М. Костомарова, І. Франка, М. Грушевського, Д. Чижевського, В. Петрова до антології ввійшли також маловідомі праці В. Лесевича, А. Товкачевського, Ю. Вассияна, Л. Окіншевича. Для спеціалістів в області філософії історії, аспірантів, студентів, а також читачів, які цікавляться історією української філософської думки.



Кл.слова:
історіософія -- філософія історії

   Тип видання:   бібліографія   
9.


Укpаїномовна книга у фондах Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, 1798-1923 [Електронний ресурс] : бібліогр. покажч. : в 3 т. / М. Д. Бойченко, С. А. Дзюбич, Т. Б. Корольова, Л. С. Новосьолова. - К. : НБУВ, 2003

Рубрики:

Географічні рубрики:

Т. 1 : 1798-1911. - 2003. - 673с.  Текст у форматі PDF 7.11 Мб

Т. 2 : 1912-1923. - 2003. - 689с.  Текст у форматі PDF 6.04 Мб

Т. 3 : Науково-допоміжний апарат. - 2003. - 667 с.  Текст у форматі PDF 3.44 Мб


Науково-бібліографічне видання “Укpаїномовна книга у фондах Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, 1798-1923”. До видання включені книги українською мовою, де б вони не видавалися, які зберігаються у фондах бібліотеки. Праця виконується в межах програми “Репертуар української книги” й містить 9770 бібліографічних записів. Покажчик адресований фахівцям різних галузей знань, бібліографам, бібліотекознавцям, книгознавцям, історикам, всім хто цікавиться історією української культури.



Кл.слова:
бібліотекознавство -- каталог -- бібліографознавство

   Тип видання:   методичний посібник   
10.

Александров, О. В.
Трудове право: медодичні рекомендації щодо самостійного опрацювання матеріалу та завдання до практичних занять і контрольних робіт, тестів для студентів економічних спеціальностей денної та заочної форм навчання за кредитно-модульною системою [Електронний ресурс] / О. В. Александров ; Міністерство транспорту та зв'язку України. - Київ : ДЕТУТ, 2010. - 85 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Методичні вказівки та завдання до виконання практичних і контрольних робіт містять: пояснювальну записку, навчально-методичний план, плани тем, теми з практичних занять, завдання для контрольних робіт, а також список рекомендованої літератури. Для студентів.



Кл.слова:
право трудове

   Тип видання:   монографія   
11.

Лукашевич, Н. В.
Тезаурусы в задачах информационного поиска [Електронний ресурс] / Н. В. Лукашевич. - М. : Издательство Московского университета, 2011. - 512 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга посвящена описанию опыта автора по созданию сверхбольших лингвистических ресурсов для автоматической обработки текстов в рамках современных информационно-поисковых и информационно-аналитических систем. Предложенные методы представления знаний и обработки информации подробно сопоставляются с подобными проектами, развиваемыми в мире. В книге содержится большое количество экспериментальных данных по достигнутым в настоящее время уровням качества различных технологий автоматической обработки текстов и информационного поиска.



Кл.слова:
інформація -- опрацювання тексту

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Скоропадський, П.
Спогади [Електронний ресурс] : кінець 1917 - грудень 1918 / П. Скоропадський. - К. ; Філадельфія : [б. в.], 1995. - 492 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пеленський Я. Передмова: Спогади Гетьмана Павла Скоропадського (кінець 1917 - грудень 1918). Отт-Скоропадська О., Гай-Нижник П. Павло Скоропадський: коротка хроніка життя (1873-1945). Передрієнко В. Лінгвістичні засади опрацювання тексту. Скоропадский П. ВОСПОМИНАНИЯ: конец 1917 по декабрь 1918 года. Коментарі. ДОДАТКИ. Скоропадский П. Мое детство на Украине. Отт-Скоропадська О. Спогади мого дитинства. Кужім-Скоропадська Є. [Уривок зі Споминів]. ІЛЮСТРАЦІЇ Покажчик імен та географічних назв.



Кл.слова:
дитинство -- хроніка життя

   Тип видання:   словник   
13.


Словник фразеологізмів української мови [Електронний ресурс] / уклад. В. М. Білоноженко [та ін.]. - К. : Наукова думка, 2003. - 788 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словнику представлені найуживаніші фразеологічні одиниці сучасної української мови, розтлумачено їх значення, подано широку дериваційну базу фразеологізмів і проілюстровано цитатним матеріалом. До словника додається покажчик, у якому відбито кожен повнозначний компонент фразеологічної одиниці з відсиланням та вказівкою на місце опрацювання реєстрового фразеологізму. Для широкого кола користувачів - наукових працівників, письменників, журналістів, редакторів видавництв, викладачів вузів, учителів, студентів, учнів та шанувальників українського слова.



Кл.слова:
сталий вираз -- ідіома

   Тип видання:   навчальний посібник   
14.


Розслідування нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В. Л. Филипчук [та ін.] ; Національний університет водного господарства та природокористування. - 2-ге вид., допов. та перероб.. - Київ : Основа, 2016. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.85 Мб


У посібнику викладено порядок розслідування нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві для різних галузей промислово-господарського комплексу України. Наведено приклади використання, питання для самоперевірки, тестові завдання, термінологічний словник і список рекомендованої літератури. Навчальний посібник рекомендований студентам спеціальності 263 "Цивільна безпека" (кваліфікація 3152 - інспектор з охорони праці). Видання може бути використано також студентами вищих навчальних закладів при опрацюванні дисциплін «Основи охорони праці» та «Охорона праці в галузі», а також буде корисним спеціалістам з охорони праці.



Кл.слова:
виробничий травматизм -- нещасні випадки -- техніка безпеки

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Математика   
15.


Робочий зошит студента з комплексного аналізу [Електронний ресурс] : вступ до комплексного аналізу. Аналітичні функцiї / уклад. С. М. Бак. - Вінниця : ВДПУ, 2010. - 34 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Робочий зошит з комплексного аналізу призначений для використання студентами денної і заочної форм навчання фізико-математичних спеціальностей при вивченні тем "Вступ до комплексного аналізу", "Аналітичні функції" в умовах кредитно-модульного навчання. У Робочому зошиті подано робочий план студента з вказаних тем, за яким весь загальний обсяг матеріалу поділено на один загальний і два змістові модулі, наведено розрахунки рейтингових балів за видами поточного контролю, а також за модулями. Модуль складається з практичних занять з добіркою типових завдань для аудиторного і самостійного опрацювання та зразка тексту самостійної роботи. До кожного заняття подано запитання для самопідготовки. Після модуля подано зразок контрольної роботи із типовими завданнями. Для допомоги у виконанні самостійної роботи в зошиті подано список рекомендованої літератури і шкалу оцінювання знань згідно з ECTS.



Кл.слова:
самопідготовка -- кредитно-модульне навчання

   Тип видання:   навчальний посібник   
16.

Грицюк, Юрій.
Програмування мовою С++ [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Юрій Грицюк, Тарас Рак ; Львівський державний університет безпеки життєдіяльності. - Л. : Вид-во ЛБУ БЖД, 2011. - 292 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розглянуто різні аспекти програмування мовою С++. У початкових розділах грунтовно описано синтаксис та семантику основних стандартних конструктивних компонентів мови: лексем, виразів, операторів, функцій. Значну увагу приділено різновидам типів даних, зокрема опрацюванню масивів, символьних рядків, структур тощо. Далі у посібнику даються особливості застосування покажчиків і С++-функцій, механізм використання засобів програмування для розширення їх можливостей, наведено механізм реалізації С++-специфікаторів і спеціальних операторів, даються основні поняття про структури і об'єднання даних. Викладений матеріал базується на стандарті ANSI/ISO мови програмування С++, а також зазначено нововведення, які затверджені в стандарті ANSI/ISO 14882:2003. Наведено важливу для практичного використання та програмування інформацію про додаткові можливості компілятора, середовища та бібліотек Воrland С/С++. Видання призначено для курсантів і студентів, які вивчають програмування в рамках різних навчальних дисциплін, а також для всіх, хто бажає самостійно опанувати технологію програмування мовою С++.



Кл.слова:
комп'ютер -- операційна система -- програмне забезпечення

   Тип видання:   монографія   
17.

Гнатюк, С. С.
Провадження в справах про адміністративні проступки: проблемні питання структури [Електронний ресурс] : моногорафія / С. С. Гнатюк. - Л. : ЛьвДУВС, 2011. - 156 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.43 Мб


У монографії сформульовано положення, узагальнення та висновки, рекомендації та пропозиції, обґрунтовані на підставі особистих досліджень проблематики, пов’язаної з вирішенням актуальних питань структури провадження у справах про адміністративні проступки, опрацюванням та аналізом відповідного законодавства, науково-правових джерел, емпіричного матеріалу. Для науковців, курсантів, студентів, слухачів вищих навчальних закладів системи МВС України, а також працівників органів внутрішніх справ, які цікавляться проблемами вдосконалення провадження у справах про адміністративні проступки.



Кл.слова:
адміністративний процес -- адміністративно-деліктний процес -- адміністративні проступки -- адміністративне стягнення

   Тип видання:   дисертація   
18.

Москвич, Лідія Миколаївна.
Проблеми підвищення ефективності судової системи [Електронний ресурс] : дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.10 / Л. М. Москвич ; Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого». - Харків : [б. в.], 2011. - 485 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.39 Мб


Метою цієї дисертаційної роботи є створення концепції ефективності судової системи й розроблення науково обґрунтованих пропозицій підвищення ефективності національної судової системи, зокрема. Постановлена мета зумовила доцільність вирішення наступних завдань: – визначити природу судової системи: її ґенезу, властивості, принципи й функції в сучасному суспільстві; – вивчити різноманітні підходи до розуміння терміна «ефективність», оцінити можливість його застосування при формулюванні понятійного апарату теорії ефективності судової системи; – сформулювати зміст теоретичної конструкції «ефективність судової системи»; – обґрунтувати потребу в опрацюванні стандартів ефективності судової системи як концептуальної ідеї її досконалої організації й функціонування; – визначити зміст Стандартів ефективності судової системи України; – опрацювати систему умов, критеріїв, індикаторів і показників, що можуть бути використані для виміру рівня відповідності судової системи України її ідеальній моделі; – проаналізувати існуючі європейські моделі оцінювання ефективності судової системи, з’ясувати, чи є можливість запозичення позитивного досвіду й рекомендувати відповідну методологію виміру, що може бути застосована в Україні; – на підставі системного аналізу визначити рівень ефективності судової системи України й запропонувати шляхи його підвищення; – висвітлити й аргументувати концептуальні засади подальшої судової реформи й окреслити напрямки оптимізації національної судової системи.



Кл.слова:
судоустрій -- стандарти ефективності -- неупередженість судового розгляду

   Тип видання:   навчальний посібник   
19.

Шевчук, С. В.
Практикум з української мови: модульний курс [Електронний ресурс] : навчальний посібник / С. В. Шевчук, Т. М. Лобода. - К. : Вища школа, 2006. - 326 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Матеріал структуровано за окремими блоками: теоретичним і практичним, блоком індивідуальних завдань, запитань для самоконтролю. Виокремлено навчальний матеріал (теоретичний, контрольний) для самостійного опрацювання. До кожного практичного заняття визначено мету, компоненти змісту та подано список рекомендованої літератури. Вміщено також загальні підходи, дидактичний матеріал для організації та здійснення різних видів і форм контролю знань студентів за кредитно-модульною системою вивчення навчального курсу: поточного, модульного, підсумкового (тести та контрольні диктанти). Для студентів вищих навчальних закладів. Може бути корисним для учнів гімназій, ліцеїв, шкіл, учителів, а також для всіх, хто прагне ґрунтовно оволодіти правописними нормами української літературної мови.



Кл.слова:
орфографія -- пунктуація -- правопис

   Тип видання:   монографія   
20.

Горенко, О. М.
Прагматика європейського досвіду як методологічна проблема історіописання [Електронний ресурс] / О. М. Горенко. - К. : Інститут історії України НАН України, 2011. - 264 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографію присвячено методологічним проблемам рецепції європейського досвіду як цілеспрямованого процесу селекції, осмислення і прагматичного опрацювання теорії і практики. Предметна увага приділяється гносеологічним аспектам гуманізації історичної свідомості і, зокрема, процесу реконструкції критичного мислення на складному етапі демократичної трансформації. Окреслюються можливості розширення філософських горизонтів теоретико-методологічного аналізу історичних явищ і процесів. В контексті проблеми раціональності акцентується евристичний потенціал взаємодії історії та логіки. Наголошується зростання ролі дискурсивної етики у справі відновлення цілісності історичного світогляду. Розглядаються функціональні аспекти історичного досвіду під кутом зору еволюції соціального змісту європейської ідеї. Пропонується актуальне узагальнення досвіду соціальних перетворень у країнах Центрально-Східної Європи. Підкреслюється особлива роль європейських соціальних стандартів як системного чинника українського культурно-цивілізаційного вибору



Кл.слова:
історія -- філософія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського