Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (33)Автореферати дисертацій (427)Реферативна база даних (3073)Книжкові видання та компакт-диски (214)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>K=БІБЛІОТЕЧНЕ$<.>+<.>K=ОПРАЦЮВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 57
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   монографія   
1.


Енциклопедичні видання в сучасному інформаційному просторі [Електронний ресурс] : монографія / А. М. Киридон [и др.] ; Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво». - Київ : ТОВ «ДІА», 2017. - 312 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 31.73 Мб


Для сучасного інформаційного суспільства характерними є зростання швидкості обміну інформацією та тенденція до щільного по’єднання подій та інформації. Зміна характеру комунікації, здешевлення й прискорення процесу взаємодії, що стало наслідком бурхливого розвитку інформаційно-комунікаційних технологій, оприявнило проблему пошуку нових засобів та форм поширення довідкових відомостей, які швидко, без технічних затримок уможливлюють опрацювання й надання споживачеві великого обсягу фактичного матеріалу. За цих обставин все більшої популярності набувають інтернет-енциклопедії та електронні видання довідково-енциклопедичного характеру. У розділах колективного видання вміщено інформацію з історії вітчизняної енциклопедистики, засади створення електронних енциклопедій та е-ВУЕ, критерії відбору та категоризації гасел, принципи проектування ефективного енциклопедичного порталу тощо.

Видання орієнтоване на науковців, видавців, усіх, хто цікавиться енциклопедистикою та процесом укладання енциклопедій.



Кл.слова:
Велика українська енциклопедія -- транскрипції іншомовних власних назв -- Особливості формування тематичного реєстру гасел

   Тип видання:   монографія   
2.


Апаратно-програмне забезпечення моніторингу об’єктів генерування, транспортування та споживання теплової енергії [Електронний ресурс] : монографія / Національна академія наук України, Інститут технічної теплофізики ; за ред. В. К. Бабака. - Київ : [б. в.], 2016. - 298 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 10.17 Мб


В монографії розглянуті сучасні методи і засоби моніторингу теплоенергетичного обладнання на етапах генерування, транспортування та споживання теплової енергії, методи та засоби контролю якості палива, нові перетворювачі теплового потоку для систем моніторингу та діагностики енергетичного обладнання, моделі акустичних діагностичних сигналів та методи їх статистичного опрацювання, можливості створення систем шумової діагностики на прикладі пошуку витоку рідини в трубопроводах, викладені основні результати дослідження їх характеристик, розглянуті особливості програмного забезпечення розроблених систем та приклади апаратурної реалізації. Для наукових співробітників, інженерів, а також викладачів, аспірантів і студентів вищих навчальних закладів, що займаються проблемами моніторингу та діагностики технічних об’єктів.



Кл.слова:
теплоенергетика -- трубопроводи -- теплові мережі

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.


Розслідування нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В. Л. Филипчук [та ін.] ; Національний університет водного господарства та природокористування. - 2-ге вид., допов. та перероб.. - Київ : Основа, 2016. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.85 Мб


У посібнику викладено порядок розслідування нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві для різних галузей промислово-господарського комплексу України. Наведено приклади використання, питання для самоперевірки, тестові завдання, термінологічний словник і список рекомендованої літератури. Навчальний посібник рекомендований студентам спеціальності 263 "Цивільна безпека" (кваліфікація 3152 - інспектор з охорони праці). Видання може бути використано також студентами вищих навчальних закладів при опрацюванні дисциплін «Основи охорони праці» та «Охорона праці в галузі», а також буде корисним спеціалістам з охорони праці.



Кл.слова:
виробничий травматизм -- нещасні випадки -- техніка безпеки

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.

Радзієвська, Світлана Олександрівна.
Глобальна економіка [Електронний ресурс] : конспект лекцій / С. О. Радзієвська ; Державний економіко-технологічний університет транспорту. - Київ : Сік Груп Україна, 2015. - 344 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.12 Мб


Конспект лекцій доповнює основні підручники з дисципліни «Глобальна економіка» і призначений для самостійної роботи студентів. Курс містить дванадцять лекцій. Після теоретичних основ до кожної лекції подано питання для самостійної роботи, тести для самоперевірки, списки основної та додаткової літератури для подальшого опрацювання. Для широкого кола науковців, викладачів, аспірантів, студентів, усіх, хто цікавиться проблемами глобальної економіки.



Кл.слова:
глобалістика -- транснаціоналізація -- альтерглобалізм -- економічні моделі

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Науки про Землю   
5.
 


Стародуб, Ю. П.
Інформаційні технології в комп’ютерному моделюванні еколого-геофізичних процесів [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Ю. П. Стародуб, П. П. Урсуляк ; Львівський державний університет безпеки життєдіяльності. - Львів : [б. в.], 2013. - 160 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику «Інформаційні технології у комп’ютерному моделюванні еколого-геофізичних процесів» розглянуті питання вивчення і аналізу інформації з супутникових знімків, отриманих для території України з допомогою штучних супутників Землі. Для обробки супутникових знімків обґрунтовано використання програм обробки даних ENVI і ArcGIS. У результаті цільового застосування програм розроблена методика аналізу та опрацювання супутникових даних, побудови карт областей і районів України. На цій основі розроблений підхід до вивчення вегетаційного та снігового індексів, прогнозу водного режиму територій. Наведені приклади розрахунку передбачення природного водного стану Миколаївського району Львівської області, моделювання річки Західний Буг від витоків до точки впадіння в водосховище озеро Зеґжинське на території Польщі. Навчальний посібник розрахований для підготовки бакалаврів за напрямом „Цивільний захист", а також для спеціалістів і магістрів, які навчаються за спеціальностями на базі цього бакалаврату.



Кл.слова:
супутникові дані -- дистанційне зондування -- цифрова картографія -- сніговий індекс

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.

Несинова, С. В.
Господарське право України. навч. посіб. [Електронний ресурс] / С. В. Несинова ; Дніпропетровський університет економіки та права імені Альфреда Нобеля. - Київ : Центр учбової літератури, 2012. - 564 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розглянуто теоретико-правові засади та умови здійснення господарської діяльності в Україні, роль держави та місцевого самоврядування щодо правової регламентації господарської діяльності, правове становище суб’єктів господарювання, розкрито характерні риси окремих видів господарювання та спеціальних режимів господарювання, особливості відповідальності та захисту прав суб’єктів господарювання. Наведено питання для самостійного опрацювання матеріалу і тестові завдання для перевірки засвоєних знань студента. Посібник може бути використаний як базовий навчальний посібник для студентів юридичних та економічних ВНЗ, що вивчають дисципліну «Господарське право», а також буде корисним керівникам підприємств, бухгалтерам, юристам-практикам у сфері господарської діяльності.



Кл.слова:
право господарське

   Тип видання:   навчальний посібник   
7.

Грицюк, Юрій.
Програмування мовою С++ [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Юрій Грицюк, Тарас Рак ; Львівський державний університет безпеки життєдіяльності. - Л. : Вид-во ЛБУ БЖД, 2011. - 292 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розглянуто різні аспекти програмування мовою С++. У початкових розділах грунтовно описано синтаксис та семантику основних стандартних конструктивних компонентів мови: лексем, виразів, операторів, функцій. Значну увагу приділено різновидам типів даних, зокрема опрацюванню масивів, символьних рядків, структур тощо. Далі у посібнику даються особливості застосування покажчиків і С++-функцій, механізм використання засобів програмування для розширення їх можливостей, наведено механізм реалізації С++-специфікаторів і спеціальних операторів, даються основні поняття про структури і об'єднання даних. Викладений матеріал базується на стандарті ANSI/ISO мови програмування С++, а також зазначено нововведення, які затверджені в стандарті ANSI/ISO 14882:2003. Наведено важливу для практичного використання та програмування інформацію про додаткові можливості компілятора, середовища та бібліотек Воrland С/С++. Видання призначено для курсантів і студентів, які вивчають програмування в рамках різних навчальних дисциплін, а також для всіх, хто бажає самостійно опанувати технологію програмування мовою С++.



Кл.слова:
комп'ютер -- операційна система -- програмне забезпечення

   Тип видання:   монографія   
8.

Горенко, О. М.
Прагматика європейського досвіду як методологічна проблема історіописання [Електронний ресурс] / О. М. Горенко. - К. : Інститут історії України НАН України, 2011. - 264 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографію присвячено методологічним проблемам рецепції європейського досвіду як цілеспрямованого процесу селекції, осмислення і прагматичного опрацювання теорії і практики. Предметна увага приділяється гносеологічним аспектам гуманізації історичної свідомості і, зокрема, процесу реконструкції критичного мислення на складному етапі демократичної трансформації. Окреслюються можливості розширення філософських горизонтів теоретико-методологічного аналізу історичних явищ і процесів. В контексті проблеми раціональності акцентується евристичний потенціал взаємодії історії та логіки. Наголошується зростання ролі дискурсивної етики у справі відновлення цілісності історичного світогляду. Розглядаються функціональні аспекти історичного досвіду під кутом зору еволюції соціального змісту європейської ідеї. Пропонується актуальне узагальнення досвіду соціальних перетворень у країнах Центрально-Східної Європи. Підкреслюється особлива роль європейських соціальних стандартів як системного чинника українського культурно-цивілізаційного вибору



Кл.слова:
історія -- філософія

   Тип видання:   навчальний посібник   
9.

Матях, В.
Український цивілізаційний процес раннього нового часу в наукових проектах Інституту історії України НАН України [Електронний ресурс] / В. Матях. - К. : Інститут історії України НАН України, 2011. - 184 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованій розвідці на основі опрацювання створеного в Інституті історії України НАН України значного наукового доробку в царині вивчення національного історичного процесу раннього нового часу розглянуто місце установи в конституюванні новістичного напряму досліджень в Україні та внесок її творчого колективу в формування проблемного поля ранньоновістичних студій та становлення основних інтерпретаційних моделей. Для науковців, викладачів та студентської молоді, всіх, хто цікавиться проблемами дослідження української історії та прирощення наукового історичного знання.



Кл.слова:
історія України -- українська історія

   Тип видання:   навчальний посібник   
10.


Інформатика та комп'ютерна техніка [Електронний ресурс] / Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : Університет “Україна”, 2011. - 214 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Упродовж всієї історії людства невпинно зростав загальний обсяг інформації, яку людині треба зберігати та опрацьовувати. Вважається, що в наш час обсяг інформації подвоюється приблизно кожні десять років. Робота з нею неможлива без різноманітних автоматичних пристроїв, головну роль серед яких відіграє комп'ютер. Комп'ютер — це електронний пристрій для програмованої обробки інформації. Слово “комп'ютер” до нас надійшло з англійської мови (computer — обчислювач, тобто пристрій, який виконує обчислення). Спершу комп'ютери призначалися для автоматичного розв'язання математичних задач, їх називали електронно-обчислювальними машинами, скорочено ЕОМ. Але з розвитком технічних засобів комп'ютер став не тільки обчислювальною машиною. У сучасному розумінні комп'ютер призначений для опрацювання, зберігання інформації будь-якого типу. Це зумовило широке використання комп'ютерів в усіх, без винятку, галузях діяльності людини.



Кл.слова:
обладнання -- комп'ютер -- інформація

   Тип видання:   монографія   
11.

Гнатюк, С. С.
Провадження в справах про адміністративні проступки: проблемні питання структури [Електронний ресурс] : моногорафія / С. С. Гнатюк. - Л. : ЛьвДУВС, 2011. - 156 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.43 Мб


У монографії сформульовано положення, узагальнення та висновки, рекомендації та пропозиції, обґрунтовані на підставі особистих досліджень проблематики, пов’язаної з вирішенням актуальних питань структури провадження у справах про адміністративні проступки, опрацюванням та аналізом відповідного законодавства, науково-правових джерел, емпіричного матеріалу. Для науковців, курсантів, студентів, слухачів вищих навчальних закладів системи МВС України, а також працівників органів внутрішніх справ, які цікавляться проблемами вдосконалення провадження у справах про адміністративні проступки.



Кл.слова:
адміністративний процес -- адміністративно-деліктний процес -- адміністративні проступки -- адміністративне стягнення

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.


Основи інформатики та обчислювальної техніки [Електронний ресурс] / Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б .в.], 2011. - 214 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Упродовж всієї історії людства невпинно зростав загальний обсяг інформації, яку людині треба зберігати та опрацьовувати. Вважається, що в наш час обсяг інформації по- двоюється приблизно кожні десять років. Робота з нею неможлива без різноманітних автоматичних пристроїв, головну роль серед яких відіграє комп'ютер. Комп'ютер — це електронний пристрій для програмованої обробки інформації. Слово “комп'ютер” до нас надійшло з англійської мови (computer — обчислювач, тобто пристрій, який виконує обчислення). Спершу комп'ютери призначалися для автоматичного розв'язання математичних задач, їх називали електронно-обчислювальними машинами, скорочено ЕОМ. Але з розвитком технічних засобів комп'ютер став не тільки обчислювальною машиною. У сучасному розумінні комп'ютер призначений для опрацювання, зберігання інформації будь-якого типу. Це зумовило широке використання комп'ютерів в усіх, без винятку, галузях діяльності людини.



Кл.слова:
комп'ютер -- інформатика

   Тип видання:   навчальний посібник   
13.

Ярошовець, Т. І.
Історія зарубіжної літератури [Електронний ресурс] : навчально-методичний комплекс / Т. І. Ярошовець ; Відкритий Міжнародний Університет Розвитку Людини «Україна». Інститут Філології та масових комунікацій. Кафедра видавничої справи та редагування. - К. : Університет “Україна”, 2011. - 131 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчально-методичний комплекс «Історія зарубіжної літератури » містить навчально-методичний план та навчально-методичну програму дисципліни зі списком рекомендованої для опрацювання літератури, питань для самоконтролю, самостійної роботи і семінарських занять; комплексно- кваліфікаційні завдання, зокрема тести; модульний контроль; теми для самостійної та реферативних робіт; тематику науково-дослідних проектів; залікові та екзаменаційні питання; словник термінів і понять. Призначений для студентів спеціальності «Видавнича справа та редагування», «Українська мова» та «Переклад» також рекомендована студентам інших спеціальностей.



Кл.слова:
література -- практикум

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.
 


Сенченко, М. І.
Центральна наукова бібліотека АН УРСР у пошуках досконалості: 1985—1992. Моє бібліотечне життя [Електронний ресурс] / М. І. Сенченко. - К. : КИТ, 2011. - 388 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 44.15 Мб


Перед вами, шановні читачі, книга про Бібліотеку і людей, без яких важко уявити собі наше духовне життя. Тільки навчившись вільно читати, ми приходимо до них, хранителів знань, віковічного досвіду, і, не в силі заспокоїти серцебиття, просимо “записати”, ні, допустити нас у той храм, риси якого ми часто бачимо на Московській площі столиці України. Тут зберігаються чудесні скарби, що належать усім. Щоб зберегти їх, у 1989 році було побудовано найбільше на той час в Європі, приміщення Центральної наукової бібліотеки АН УРСР. З книги ви дізнаєтесь про перипетії будівництва і введення в дію Бібліотеки, що входить до п’ятірки кращих бібліотек світу. Для широкого кола читачів.



Кл.слова:
бібліотекознавство

   Тип видання:   науково-популярне видання   
15.

Артюх, В. О.
Українська історіософія (ХІХ–ХХ ст.) [Електронний ресурс] : антологія : у 2 ч. / В. О. Артюх. - Суми : Вид-во СумДУ, 2011

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 2011. - 250 с.

Ч. 2. - 2011. - 271 с.


До антології включені тексти відомих українських інтелектуалів середини ХІХ – першої половини ХХ століть, які знайомлять читача з основними проблемами та течіями української філософсько-історичної думки. В багатьох текстах філософське опрацювання проблем світової історії пов’язується з історичною долею України. Поряд з відомими історіософськими роботами М. Костомарова, І. Франка, М. Грушевського, Д. Чижевського, В. Петрова до антології ввійшли також маловідомі праці В. Лесевича, А. Товкачевського, Ю. Вассияна, Л. Окіншевича. Для спеціалістів в області філософії історії, аспірантів, студентів, а також читачів, які цікавляться історією української філософської думки.



Кл.слова:
історіософія -- філософія історії

   Тип видання:   дисертація   
16.

Москвич, Лідія Миколаївна.
Проблеми підвищення ефективності судової системи [Електронний ресурс] : дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.10 / Л. М. Москвич ; Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого». - Харків : [б. в.], 2011. - 485 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.39 Мб


Метою цієї дисертаційної роботи є створення концепції ефективності судової системи й розроблення науково обґрунтованих пропозицій підвищення ефективності національної судової системи, зокрема. Постановлена мета зумовила доцільність вирішення наступних завдань: – визначити природу судової системи: її ґенезу, властивості, принципи й функції в сучасному суспільстві; – вивчити різноманітні підходи до розуміння терміна «ефективність», оцінити можливість його застосування при формулюванні понятійного апарату теорії ефективності судової системи; – сформулювати зміст теоретичної конструкції «ефективність судової системи»; – обґрунтувати потребу в опрацюванні стандартів ефективності судової системи як концептуальної ідеї її досконалої організації й функціонування; – визначити зміст Стандартів ефективності судової системи України; – опрацювати систему умов, критеріїв, індикаторів і показників, що можуть бути використані для виміру рівня відповідності судової системи України її ідеальній моделі; – проаналізувати існуючі європейські моделі оцінювання ефективності судової системи, з’ясувати, чи є можливість запозичення позитивного досвіду й рекомендувати відповідну методологію виміру, що може бути застосована в Україні; – на підставі системного аналізу визначити рівень ефективності судової системи України й запропонувати шляхи його підвищення; – висвітлити й аргументувати концептуальні засади подальшої судової реформи й окреслити напрямки оптимізації національної судової системи.



Кл.слова:
судоустрій -- стандарти ефективності -- неупередженість судового розгляду

   Тип видання:   навчальний посібник   
17.


Інформаційні технології [Електронний ресурс] / Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : Університет “Україна”, 2011. - 214 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Упродовж всієї історії людства невпинно зростав загальний обсяг інформації, яку людині треба зберігати та опрацьовувати. Вважається, що в наш час обсяг інформації подвоюється приблизно кожні десять років. Робота з нею неможлива без різноманітних автоматичних пристроїв, головну роль серед яких відіграє комп'ютер. Комп'ютер — це електронний пристрій для програмованої обробки інформації. Слово “комп'ютер” до нас надійшло з англійської мови (computer — обчислювач, тобто пристрій, який виконує обчислення). Спершу комп'ютери призначалися для автомати- чного розв'язання математичних задач, їх називали електронно-обчислювальними ма- шинами, скорочено ЕОМ. Але з розвитком технічних засобів комп'ютер став не тільки обчи- слювальною машиною. У сучасному розумінні комп'ютер призначений для опрацювання, зберігання інформації будь-якого типу. Це зумовило широке використання комп'ютерів в усіх, без винятку, галузях діяльності людини.



Кл.слова:
комп'ютер -- програми -- історія розвитку

   Тип видання:   навчальний посібник   
18.


Інформатика [Електронний ресурс] / Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : Університет “Україна”, 2011. - 214 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Упродовж всієї історії людства невпинно зростав загальний обсяг інформації, яку людині треба зберігати та опрацьовувати. Вважається, що в наш час обсяг інформації подвоюється приблизно кожні десять років. Робота з нею неможлива без різноманітних автоматичних пристроїв, головну роль серед яких відіграє комп'ютер. Комп'ютер — це електронний пристрій для програмованої обробки інформації. Слово “комп'ютер” до нас надійшло з англійської мови (computer — обчислювач, тобто пристрій, який виконує обчислення). Спершу комп'ютери призначалися для автомати- чного розв'язання математичних задач, їх називали електронно-обчислювальними ма- шинами, скорочено ЕОМ. Але з розвитком технічних засобів комп'ютер став не тільки обчи- слювальною машиною. У сучасному розумінні комп'ютер призначений для опрацювання, зберігання інформації будь-якого типу. Це зумовило широке використання комп'ютерів в усіх, без винятку, галузях діяльності людини.



Кл.слова:
комп'ютер -- програми -- історія розвитку

   Тип видання:   монографія   
19.

Лукашевич, Н. В.
Тезаурусы в задачах информационного поиска [Електронний ресурс] / Н. В. Лукашевич. - М. : Издательство Московского университета, 2011. - 512 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга посвящена описанию опыта автора по созданию сверхбольших лингвистических ресурсов для автоматической обработки текстов в рамках современных информационно-поисковых и информационно-аналитических систем. Предложенные методы представления знаний и обработки информации подробно сопоставляются с подобными проектами, развиваемыми в мире. В книге содержится большое количество экспериментальных данных по достигнутым в настоящее время уровням качества различных технологий автоматической обработки текстов и информационного поиска.



Кл.слова:
інформація -- опрацювання тексту

   Тип видання:   навчальний посібник   
20.

Заболотній, С. В.
Цифрове оброблення сигналів [Електронний ресурс] : посібник для студентів напряму підготовки 6.050901 "Радіотехніка" усіх форм навчання / С. В. Заболотній. - Черкаси : ЧДТУ, 2010. - 119 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.45 Мб


Посібник складається з двох розділів та додатків. Перший розділ містить теоретичні відомості щодо принципів цифрового представлення та опрацювання сигналів, дискретної фільтрації, методів синтезу цифрових фільтрів, їх структурної організації та ефектів квантування. У другому розділі подано комплекс лабораторних робіт, який надає можливість студентам ознайомлюватися в інтерактивному режимі з особливостями методів ЦОС та здійснювати їх комп’ютерне моделювання. Додатки містять методичні рекомендації щодо практичного застосування пакетів Mathcad та Matlab для дослідження цифрових сигналів і систем ЦОС. Для студентів напряму підготовки 6.050901 "Радіотехніка".



Кл.слова:
інформаційні технології -- інформаційно-комунікаційні технології -- передача даних
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського