Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (10)Автореферати дисертацій (5028)Реферативна база даних (32020)Книжкові видання та компакт-диски (4828)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>K=ВЛАСТИВОСТІ$<.>+<.>K=СТАЛІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 146
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   зб. статей   
1.

Сталин, И. В.
Статьи и речи об Украине [Електронний ресурс] : сборник / И. В. Сталин. - К. : Партиздат ЦК КП(б)У, 1936. - 249 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сборник содержит официальные статьи и выступления И. Сталина 1917-1934 гг., которые касаются Украины.



Кл.слова:
національне питання -- більшовизм -- етноцид -- сталінізм

   Тип видання:   художня література   
2.


Слово про великого рідного Сталіна [Електронний ресурс]. - К. : Державне літературне вид-во, 1939. - 39 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
антипоезія -- підлабузництво -- колабораціонізм

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Лукреций
О природе вещей [Електронний ресурс] : в 2 т. : пер. с лат. / Лукреций. - М. : Изд-во АН СССР, 1946-1947. - (Классики науки)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1946. - 453 с.

Т. 2. - 1947. - 718 с.


«Про природу речей» (лат. «De rerum natura») — поема римського поета Лукреція — і єдиний повністю збережений поетичний твір, у якому проповідується вчення Епікура. Слід зауважити, що Лукрецій, переконаний і пристрасний послідовник Епікура, не відтворив у своїй поемі всього вчення останнього: він виклав головним чином Епікурову фізику. У детальному викладі фізики Епікура полягає величезна заслуга Лукреція, тому що саме ця сторона Епікурового вчення представляє зовсім винятковий інтерес для історії наукової думки і матеріалізму. Що ж до вчення про критерії (каноніки) і етики, то він зачіпає їх лише побіжно. Епікур (ін. гр. Філософ 4-3 століття до н.е.) був найбільшим матеріалістом і атеїстом античного світу, ідеологом рабовласницької демократії, розвивав атомістичну філософію. Навчав, що матерія вічна і що боги не можуть у неї втручатися. Мета філософії — щастя людини, заради якого потрібно звільнитися від внутрішніх страхів і забобонів, пізнати закони природи.Суть філософії спрямована проти забобонів і містики. Поема Лукреція складається із шести книг. У перших двох книгах викладається атомістична теорія світобудови, що відкидає втручання богів у мирські справи. Книга третя присвячена вченню Епікура про душу, причому наводяться докази, що душа матеріальна, смертна і що страх перед смертю безглуздий. У четвертій книзі знаходиться виклад питань про людину, а також про чуттєві сприйняття, в яких Лукрецій бачить основу людських знань. У п'ятій книзі Лукрецій займається проблемами космогонії, пояснюючи походження землі, неба, моря, небесних тіл і живих істот. У кінці цієї книги дається блискучий нарис поступового розвитку людства і людської культури і розбирається питання про походження мови. Основний зміст шостої книги — знищення забобонних страхів шляхом природного пояснення явищ природи, що вражають людину. Тут йдеться про грім, блискавки, хмари, дощ, землетруси, виверження Етни, розливи Нілу, про різні незвичайні властивості джерел та інші явища природи. Закінчується остання книга міркуванням про хвороби і описом повального мору в Афінах під час Пелопоннеської війни в 430 році до н.е.



Кл.слова:
антична філософія -- епікуреїзм -- матеріалізм

   Тип видання:   художня література   
4.

Голубенко, П.
ВАПЛІТЕ [Електронний ресурс] / П. Голубенко. - Берхтесгаден : Орлик, 1948. - 92 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вільна Академія Пролетарської Літератури (ВАПЛІТЕ) — літературне об'єднання в Україні. Виникла у Харкові, існувала з січня 1925 до 28 січня 1928. Організація стояла на засадах творення нової української літератури шляхом засвоєння найкращих здобутків західно-європейської культури. Фактичним лідером ВАПЛІТЕ був Микола Хвильовий. Приймаючи офіційні вимоги комуністичної партії, в питаннях літературної політики ВАПЛІТЕ займало незалежну позицію і стояло на засадах творення нової української літератури кваліфікованими митцями, що ставили перед собою вимогу вдосконалення, засвоєння найкращих здобутків західноєвропейської культури. Лідером організації був Микола Хвильовий, який висунув гасло «Геть від Москви!». Президентами — Михайло Яловий (пізніше Микола Куліш), секретарем — Аркадій Любченко. До складу організації входили: Микола Хвильовий, Михайло Яловий, Аркадій Любченко, Олесь Досвітній, Микола Куліш, Майк Йогансен, Григорій Епік, Павло Тичина, Іван Сенченко, Олекса Слісаренко, Петро Панч, Микола Бажан, Юрій Яновський, Юрій Смолич, Іван Дніпровський, Олександр Копиленко, Петро Шатун та інші. В 1927 ВАПЛІТЕ видавала журнал «ВАПЛІТЕ», у якому серед інших друкувались: Никифор Щербина та ін. Погляди М. Хвильового зумовили критику ВАПЛІТЕ з боку партійних і державних діячів УРСР. Особливо гострих нападок зазнав твір М. Хвильового «Вальдшнепи». 28 січня 1928 р. було конфісковано вже надруковане 6-те число літературно-художнього двомісячника «ВАПЛІТЕ» «через уміщення другого уривка з «Вальдшнепів» Хвильового, ВАПЛІТЕ змушена була «самоліквідуватися» [1]. Члени ВАПЛІТЕ продовжували літературну діяльність в альманасі «Літературний ярмарок» (1928-29) і організації «Пролітфронт». Члени ВАПЛІТЕ — одні з перших жертв репресій сталінського режиму.



Кл.слова:
мистецьке угруповання -- літературознавство -- українська література

   Тип видання:   хрестоматія   
5.
 


Сенько, Г.
Штани латані у клітку – виконуєм пятилітку [Електронний ресурс] / Г. Сенько. - Буенос-Айрес : Перемога, 1950. - 34 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


“Штани латані у клітку — виконуєм пятилітку...” — невеликий збірник народної творчості, на тему пануючого тоді тоталітарного режиму. Відомо, яку силу має народна пісня і як вона може закарбувати в пам'яті народних героїв. Цим свого часу вирішив скористатися Сталін, на честь якого і продукувався “замовний фольклор”, який потім широко розповсюджувався серед народу. Народ же, в свою чергу, створював свої власні правдиві думи і пісні.



Кл.слова:
політична сатира -- українська література -- антикомунізм

   Тип видання:   життєпис   
6.


Визначні жінки України [Електронний ресурс]. - [Б. м.] : Об'єднання Українських Жінок на еміграції, 1950

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Серія 1 : 1. Олена Пчілка. 2. Старицька-Черняхівська. - 64 с.


Ольга Петрівна Косач (Олена Пчілка) (29 липня 1849 - 4 жовтня 1930) Ольга Косач Ольга Петрівна Косач, у дівоцтві Драгоманова, народилася у червні 1849 року на Полтавщині, місті Гадяч. Вона була донькою Петра Драгоманова, але з роками, ставши відомою письменницею взяла псевдонім Олена Пчілка. Українка за походженням і щира патріотка в душі вона пишалася своїм походженням і привчала дітей шанувати рідну землю, народ і звичаї. Утім, процес "українізації" в родині Олени Пчілки, мати відомої Української поетеси Лесі Українки, відбувався не так уже й просто. Хоча б з огляду на те, що чоловік і батько їхніх шести дітей і в сім'ї і на службі спілкувався російською мовою, щоправда, чисто літературною, а не містечковим суржиком. однак українська мова, українська ідея були йому не чужі. Старицька-Черняхівська Людмила Михайлівна (17.08.1868, м. Київ, — 1941) — письменниця, перекладачка, громадська діячка. Дочка письменника М. Старицького. Навчалася в київській приватній гімназії В. Ващенко-Захарченко. У 1888—1893 рр. брала участь у роботі літературного гуртка «Плеяда». З 1908 р. — член ТУП. З 1912 р. разом із сестрою Марією керувала роботою літературно-мистецького клубу «Родина» в Києві. З 1914 р. співробітничала в Київському комітеті для допомоги українцям-біженцям; працювала сестрою милосердя у військовому шпиталі. З квітня 1917 р. — член Української Центральної Ради. З травня 1917 р. — член президії товариства «Український національний театр». З 1919 р. — заступниця голови Національної ради українських жінок (м. Кам’янець-Подільський). З 1920 р. працювала в установах ВУАН. У 1930 р. заарештована у справі «Спілки визволення України» і тимчасово ув’язнена в м. Харкові; того ж року засуджена до умовного 5-річного строку позбавлення волі й вислана до м. Сталіно (нині Донецьк), де займалася перекладацькою діяльністю. У 1936 р. повернулася до Києва. В липні 1941 р. вдруге заарештована НКВС і вислана до Харкова, звідки вивезена під конвоєм до м. Акмолинська (Казахстан); померла в дорозі. У 1989 р. реабілітована посмертно.



Кл.слова:
література -- українська література -- біографія

   Тип видання:   монографія   
7.

Брадович, М.
Держава без нації [Електронний ресурс] / М. Брадович. - Ню-Йорк : Вид. Голов. управи організації оборони чотирьох свобід України, 1952. - 87 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі представлен устрій радянської влади.



Кл.слова:
сталінізм -- СРСР

   Тип видання:   методичний посібник   
8.

Работнов, Юрий Николаевич.
Сопротивление материалов [Електронний ресурс] / Ю. Н. Работнов. - М. : Физ.-мат. лит., 1962. - 456 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
фізичні властивості -- опір матеріалів

   Тип видання:   підручник   
9.

Новосьолов, С. Й.
Тригонометрія [Електронний ресурс] : підручник для середньої школи / С. Й. Новосьолов. - К. : Радянська школа, 1964. - 100 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Кути і дуги; їх вимірювання. Тригонометричні функції. Теореми додавання та їх наслідки. Основні властивості тригонометричних функцій. Обчислення за допомогою таблиць. Обчислення элементів геометричних фігур. Тригонометричні рівняння.



Кл.слова:
кут -- дуга -- вимір -- графічний розв'язок

   Тип видання:   довідник   
10.

Варгафтик, Натан Борисович.
Справочник по теплофизическим свойствам газов и жидкостей [Електронний ресурс] / Н. Б. Варгафтик. - Изд. 2-е, доп. и перераб.. - М. : Наука, 1972. - 720 с

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Справочник содержит подробные данные по теплофизическим свойствам наиболее важных для современной техники газов и жидкостей. В книге приведены значения плотности, теплоемкости, энтальпии, энтропии, теплоты парообразования, поверхностного натяжения, скорости звука, показателя адиабаты, вязкости, теплопроводности, диффузии, термодиффузии для многих веществ. В справочник включено большое количество данных для водорода, азота, кислорода, двуокиси углерода, гелия, неона, артона, криптона, ксенона, фреонов и ряда углеводородов как в жидком, так и в газообразном состояниях. Значительно расширены таблицы переноса для газовых смесей и для многих теплоносителей. Существенно расширены данные для ряда газов при высоких температурах, включая области диссоциации и ионизации. Книга предназначена для широкого круга научных работников и инженеров различных отраслей техники. Она может быть использована студентами втузов при курсовом и дипломном проектировании.



Кл.слова:
властивості газів -- теплота пароутворення

   Тип видання:   довідник   
11.

Шевчук, М. К.
Пасіка, бджоли, мед [Електронний ресурс] : посібник / М. К. Шевчук. - Ужгород : Карпати, 1974. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це своєрідний посібник карпатського бджоляра в якому професійний пасічник, або аматор знайде відповіді майже на всі питання щодо утримання, догляду і розмноження бджіл, підвищення продуктивності пасік в умовах Західної України. Коротко розповідається про цінні властивості меду, зокрема карпатського лікувального, а також воску, прополісу, бджолиної отрути і маточного молочка.



Кл.слова:
бджільництво -- віск -- прополіс

   Тип видання:   довідник   
12.

Журавлев, В. Н.
Машиностроительные стали [Електронний ресурс] : справочник / В. Н. Журавлев, О. И. Николаева. - М. : Машиностроение, 1981. - 391 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Справочник содержит основные сведения о машиностроительных сталях, их назначении, химическом составе, физических, механических и технологических свойствах, режимах термообработки, видах поставляемых полуфабрикатов. Указаны области целесообразного использования низколегированных сталей с карбонитридным упрочнением. Третье издание (2-е изд. 1968 г.) дополнено сведениями о сталях, получаемых вакуумно-дуговым переплавом, электрошлаковым переплавом, обработкой синтетическим шлаком в ковше и др. Справочник предназначен для инженеров, конструкторов и технологов машиностроительной и приборостроительной промышленности



Кл.слова:
сталь -- властивості сталі

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.

Бульба-Боровець, Т.
Армія без держави [Електронний ресурс] / Т. Бульба-Боровець. - Вінніпег : Волинь, 1981

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Спогади отамана Поліської Січі, засновника і першого провідника Української Повстанської Армії (від липня 1943 р. — Українська Народна Революційна Армія), що постала 22 червня 1941 року, започаткувавши новий етап визвольних змагань під освяченими українською кров'ю прапорами, виповнюють прогалину в наших знаннях про події з часів Другої світової війни. Автентична УПА на чолі з отаманом Тарасом Бульбою-Боровцем вела збройну боротьбу як з гітлерівськими, так і зі сталінськими «визволителями», не підпорядковуючись жодній політичній партії і визнаючи тільки єдино законну владу — Уряд Української Народної Республіки в екзилі



Кл.слова:
УПА -- УНРА -- ОУН

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Рид, Роберт.
Свойства газов и жидкостей [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Р. Рид, Дж. Праусниц, Т. Шервуд. - 3-е изд., перераб. и доп.. - Ленинград : Химия. Ленинград. отд-ние, 1982. - 592 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Рассматриваются методы расчета наиболее важных физико-химических и термодинамических свойств газов и жидкостей, а также параметров фазового равновесия. Приводятся справочные значения критических и других характеристических параметров для 468 наиболее распространенных органических и неорганических веществ. Степень надежности расчетных методов иллюстрируется таблицами сравнения теоретических и экспериментальных данных. Справочное пособие предназначено научным работникам и инженерам, разрабатывающим или усовершенствующим процессы химической технологии и оборудование для их проведения; полезно преподавателям, аспирантам и студентам вузов.



Кл.слова:
хімія -- властивості газів -- рідина

   Тип видання:   довідник   
15.

Артингер, И.
Инструментальные стали и их термическая обработка [Електронний ресурс] : справочник : пер. с венгр. / И. Артингер. - М. : Металлургия, 1982. - 312 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Рассматриваются твердость, прочность, предел упругости, текучести, усталости, вязкость, жаропрочность, износостойкость, теплопроводность и другие характеристики практически всех основных инструментальных сталей, применяемых в мировой практике. Кроме того, приведен их химический состав, маркировка, даны технологические свойства, термообработка, диаграммы превращений и т. д. Данные приводятся в виде диаграмм и таблиц. Представлены рекомендации по рациональному выбору стали для различных инструментов по ее термической обработки с учетом условий службы. Для инженерно-технических работников металлургических и машиностроительных предприятий и институтов, занимающихся производством и использованием инструментальных сталей.



Кл.слова:
металургія -- властивості металів -- сталь

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Гірнича справа   
16.

Баренблатт, Г. И.
Движение жидкостей и газов в природных пластах [Електронний ресурс] / Г. И. Баренблатт, В. М. Ентов, В. М. Рыжик. - М. : Недра, 1984. - 211 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Изложены основы теории движения жидкостей и газов в природных пластах с учетом их реальных свойств. Приведены классические и неклассические модели движения однородных жидкостей, а также модели неравновесных фильтрационных процессов. Рассмотрено движение неоднородных несмешивающихся жидкостей и физико-химическая гидродинамика процессов вытеснения. Для научных работников и специалистов, занимающихся проектированием разработки и разработкой нефтяных и газовых месторождений; будет полезна студентам старших курсов нефтяных вузов.



Кл.слова:
фільтраційний процес -- властивості рідини

   Тип видання:   підручник   
17.

Брусиловский, И. В.
Аэродинамика осевых вентиляторов [Електронний ресурс] / И. В. Брусиловский. - М. : Машиностроение, 1984. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Приведены результаты теоретических и экспериментальных исследований структуры потока в осевом вентиляторе. Исследована зависимость аэроакустических свойств от конструктивного исполнения. Рассмотрена совместная работа вентиляторов. Представлены методы экономически целесообразного выбора вентилятора.



Кл.слова:
структура потоку -- конструктивне виконання -- аероакустичні властивості

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.

Майстренко, І.
Історія мого покоління [Електронний ресурс] : спогади учасника революційних подій в Україні / І. Майстренко. - Едмонтон : Канадський ін-т українських студій Альбертського ун-ту, 1985. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мемуари Івана Майстренка - члена партії боротьбістів та УКП, пізніше - працівника КП(б)У - описують революційні події на Полтавщині 1917-1921 рр., працю автора у комуністичній системі влади, сталінські репресії, діяльність лівих українських сил в еміграції.



Кл.слова:
революція -- українська партія -- українізація

   Тип видання:   підручник   
19.


Материаловедение [Електронний ресурс] : учебник / под общ. ред. Б. Н. Арзамасова. - 2-е изд., испр. и доп.. - М. : Машиностроение, 1986. - 384 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Изложены закономерности формирования структуры материалов при затвердевании, пластическом деформировании и термической обработке; показана взаимосвязь комплекса физико-механических свойств материалов со структурой; обосновано обеспечение прочности, надежности и долговечности деталей благодаря рациональному выбору материалов с учетом условий эксплуатации. С позиций эксплуатационных требований рассмотрены особенности свойств, обработки и применения металлических и неметаллических материалов современных приборов и машин.



Кл.слова:
деформація -- фізико-механічні властивості

   Тип видання:   монографія   
20.

Алефіренко, М. Ф.
Теоретичні питання фразеології [Електронний ресурс] / М. Ф. Алефіренко. - Х. : Вища школа, 1987. - 167 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії висвітлюються онтологічні й функціональні властивості сучасної української фраземіки у зв'язку з теоретичними проблемами загальної фразеології. На основі системного підходу до мовних явищ розглядається питання про статус фразеологічних одиниць у системі мови з погляду їх взаємодії з різними структурними рівнями мови — лексичним, морфологічним і синтаксичним. Для науковців і спеціалістів.



Кл.слова:
фраземіка -- фразеологізм
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського