Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Тематичний інтернет-навігатор (5)Автореферати дисертацій (286)Реферативна база даних (2746)Книжкові видання та компакт-диски (1299)Журнали та продовжувані видання (104)
Пошуковий запит: (<.>K=КАРПАТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 53
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Франко, І.
Карпато-руське письменство XVII-XVIII вв. [Електронний ресурс] / І. Франко. - Л. : Наукове товариство ім. Шевченка, 1900. - 162 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Праця І. Франка «Карпато-руське письменство XVII-XVIII століть» присвячена дослідженню західноукраїнської літератури XVII-XVIII століть. Автор здійснює власний аналіз літературних пам'яток вказаного часу. Кількість сторінок: 163



Кл.слова:
західноукраїнська література

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Верхратский, І.
Про говор галицьких лемків [Електронний ресурс] / І. Верхратский. - Л. : Печатня Наукового товариства імени Шевченка, 1902. - 491 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Засновник українського природознавства, автор перших підручників та творець термінології з різних природничих наук, український філолог Іван Верхратський був дійсним членом Наукового товариства імені Шевченка у Львові і першим головою його математично-природничо-лікарської секції. Верхратський відомий своїми дослідженнями флори і фауни Східної Галичини. Окрім цього, Іван Григорович був автором наукових праць з української діалектології та лексикології: "Знадоби до словаря южноруского"; "Знадоби до пізнання угорсько-руских говорів". Мові лемків північних схилів Карпат присвятив монографію «Про говір галицьких лемків» (Львів, 1902), яка досі є серед найґрунтовніших праць у цій ділянці, що не втратила наукової вартості. Книга складається зі вступу «Граматика», «Взірців бесіди галицьких лемків» (оповідання і приказки з різних сіл, загадки, приповідки, пісні), «Словарця». Цінна зокрема тим, що писалася в часи, коли лемки ще компактно проживали на своїх етнічних територіях, тож автор мав змогу дослідити говірку у її природному стані. Поданий «Словарець» (обсягом майже 100 с.) є фактично лемківсько-німецьким диференційним діалектним словником.



Кл.слова:
лемки -- діалект -- говірка

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Свенцицкий, И. С.
Материалы по истории возрождения Карпатской Руси [Електронний ресурс] / И. С. Свенцицкий. - Л. : Печатня Ставропигийского Института, 1905. - 214 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга основана на письмах и документах по карпаторусскому славянофильству и угрорусскому движению XVIII-XIX вв. Свенцицкий Илларион Семенович (1876 - 1956) - ученый, филолог.



Кл.слова:
Закарпаття -- Галичина

   Тип видання:   зб. статей   
4.


Кореспонденція Якова Головацького [Електронний ресурс] : в 2 ч.. - Л. : Наук. Товариство ім. Шевченка, 1905

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : в літах 1835-49. - 1905. - 614 с.

Ч. 2 : в літах 1850-62. - 1905. - 766 с.


ГОЛОВАЦЬКИЙ Яків Федорович (псевд. — Головацький Ярослав, Русин Гаврило, Балагур Яцко, Галичанин та ін.; 29.Х 1814, с. Чепелі, тепер Бродівського р-ну Львів, обл. — 13.V 1888, Вільнюс) — укр. мовознавець, етнограф, фольклорист, поет, педагог і громад. діяч, чл. Рос. геогр. т-ва, почес. чл. Т-ва історії і старовини російської з 1866. У 1834 — 35 навч. в духовній академії в Кошице та ун-ті в Пешті; закін. 1841 Львів. ун-т. У 1842 — 48 був священиком. Протягом 1848 — 67 працював професором, а 1863 — 64 — ректор Львів. ун-ту. В 1868-88 — голова Віденської археогр. комісії, одночасно (з 1871) — голова Тимчас. комісії по організації Вілен. публ. бібліотеки й музею. Належав до «Руської трійці», організував випуск альм. «Русалка Дністровая» (1837). Досліджував фольклор і етнографію українців зони Карпат («Нарис старослов’янського байкарства або міфології», 1860; «Народні пісні Галицької та Угорської Русі», кн. 1 — 4, 1878; «Про костюми або народне вбрання русинів чи руських у Галичині й північно-східній Угорщині», 1867). Підготував праці про писемні пам’ятки («Хрестоматія церковнословенська і давньоруська», 1854; «Пам’ятки дипломатичної і судово-ділової мови руської в давньому Галицько-Волинському князівстві й суміжних руських областях в XIV та XV століттях», 1867). Велике значення у справі відродження укр. шкільництва і культури мала «Грамматика руского Азыка» Г. (1849), яка спиралася на мовну практику Галичини, була осн. посібником у школах до 1862. На підставі нових діал. даних Г. здійснив одну з перших у вітчизн. мовознавстві спроб опису діал. диференціації укр. мови — «Розправа о язиці южноруськім і єго нарічіях» (1848); виділив волин.-поділ. (або українське), галицьке (або наддністрянське) і карпаторуське наріччя. Обстоював самобутність укр. мови, підкреслював її глибокі істор. корені. У питаннях реформування правопису, витворення норм укр. літ. мови виявляв непослідовність. Створив «Географический словарь западнославянских и югославянских земель и прилежащих стран» (1877, вид. 1884), опубл. «Читанку» М. Шашкевича (1850) тощо. Уклав досконалий для свого часу регіональний словник говорів Галичини, Буковини і Закарпаття — «Материалы для словаря малорусского нарЂчія, собраныя в Галиціи и въ СЂверо-восточной Венгрии...» (1857 — 59, літери А — 3) та «Словник української мови» (обидва — в кн.: Науковий збірник Музею української культури у Свиднику, т. 10. Пряшів, 1982).



Кл.слова:
нація -- українська література -- самоідентифікація

   Тип видання:   наукове видання   
5.
 


Аркас, Микола.
Історія України-Русі [Електронний ресурс] / Микола Аркас. - Краків : [б. в.], 1912. - 424 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Микола Миколайович Аркас - український письменник, композитор, історик. Основна робота в галузі історії - «Історія України-Русі», написана українською мовою і видана в 1908 р. у Петербурзі. Книга була дуже популярна. За висловлюванням сучасників, «жодна українська книга, крім «Кобзаря», не мала такого успіху, як праця М. Аркаса». Той край, від Карпатських гір і аж до Кубані, звемо ми Україною, а наш народ, що там живе (про инших людей на Вкраїні буде мова далі) звемо Українцями. Се назва добра, стара й найзручніща - так звуть себе наші люде скрізь: чи в Київі, чи в Полтаві, чи в Одесі, чи у Львові (в Галичині), чи в Чернівцях (на Буковині). А проте се одні люде, з однією мовою, з однаковими звичаями, з тією самою культурою. Де-б не жив Українець: чи то на Кубані, чи в Чернигові, чи на Буковині на границі з Румунією - скрізь у нього така сама біла хата з садочком, однакові пісні, звичаї та обряд (наприклад весільний), однаково в хаті й коло хати, - одно слово, видно, що то ті самі люде - Українці, один народ Український, а не Польський, не Московський, чи инший який.



Кл.слова:
давній час -- медієвістика -- історія

   Тип видання:   довідник   
6.

Мончаловский, О. А.
Библиотека карпато-русских писателей [Електронний ресурс] : в 3 т. / О. А. Мончаловский, Д. А. Марков ; под ред. О. О. Аристова. - М. : Прогрессивное изд-во А.С. Дзюбенко, 1915. - 69 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
письменник -- Карпатська Україна -- Карпатська Русь

   Тип видання:   підручник   
7.

Аристов, О. О.
Карпато-русские писатели. Исследование по неизданным источникам [Електронний ресурс] : в 3 т. / О. О. Аристов. - М. : Издание галицкого-русского общества в Петрограде, 1916

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1916. - 406 с.


Целью этого труда являлось восполнить пробел в науке путем ознакомления образованного общества с жизнью и деятельностью писателей Карпатской Руси.



Кл.слова:
історія -- література -- проза

   Тип видання:   життєпис   
8.

Бескид, Н. А.
Юлий I. Ставровский Попрадов [Електронний ресурс] : приложение к журналу "Карпатский свет" / Н. А. Бескид. - Ужгород : Культуно-просветительное общество им. А. Духновича, 1929. - 83 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
священик -- богослужба -- православ'я

   Тип видання:   зб. статей   
9.


Літопис Бойківщини. Записки присвяч. дослідам історії, культури й побуту бойків. племени [Електронний ресурс] : в 11 ч.. - Самбір : Музей Т-ва ”Бойківщина”, 1934-1939

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 4. - 1934. - 66 с.

Ч. 5. - 1935. - 68 с.

Ч. 6. - 1935. - 62 с.

Ч. 7. - 1936. - 96 с.

Ч. 8. - 1936. - 94 с.

Ч. 9. - 1937. - 93 с.

Ч. 11. - 1939. - 124 с.


Дане видання присвячене дослідженню історії, культури і побуту Бойківщини (історико-етнографічний регіон на північних і південних схилах Карпат).



Кл.слова:
археологія -- культурологія -- фольклористика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.


Карпатська Україна [Електронний ресурс] : ґеоґрафія - історія - культура. - Л. : Український видавничий інститут, 1939. - 164 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


За словами Українського видавничого інституту, завдання цієї книги – дати зв’язний цілісний погляд на духовне і матеріальне життя Карпатської України. Перша частина публікації містить статті з географії, а саме, з географії фізичної, антропогеографії і господарської географії. Друга культурно-історична частина розглядає загальну історію Карпатської України, історію її письменства, культурно-освітнього життя, народного мистецтва тощо.



Кл.слова:
Закарпаття -- етнографія -- закарпатська культура

   Тип видання:   наукове видання   
11.


Карпатська Україна [Електронний ресурс] : ґеографія, історія, культура. - Л. : Укр. видав. ін-т, 1939. - 160 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


За словами Українського видавничого інституту, завдання цієї книги – дати зв’язний цілісний погляд на духовне і матеріальне життя Карпатської України. Перша частина публікації містить статті з географії, а саме, з географії фізичної, антропогеографії і господарської географії. Друга культурно-історична частина розглядає загальну історію Карпатської України, історію її письменства, культурно-освітнього життя, народного мистецтва тощо.



Кл.слова:
Західна Україна -- Галичина

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Бірчак, В.
Карпатська Україна: спомини й переживання [Електронний ресурс] / В. Бірчак. - Прага : Нація в поході, 1940. - 92 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Володимир Бірчак – помітна постать в історії Закарпаття чехословацького періоду. Письменник, журналіст, літературний критик, він ще й залишив унікальні спогади про Карпатську Україну. Його мемуари вийшли у Празі у 1940 році, і з того часу постійно привертають увагу дослідників. Як письменник, він яскраво описав, те що бачив. Як журналіст, намагався спиратися насамперед на факти. Як критик, давав відверту оцінку тому, що відбувалося. У підсумку маємо, можливо, найцікавіші мемуари про найдраматичніший період в історії Закарпаття ХХ століття, написані по гарячих слідах. Ясна річ, що думки Володимира Бірчака – не істина в останній інстанції. Це всього-на всього погляд однієї людини. До того ж, безпосереднього учасника подій зі своїми амбіціями та складним характером. Але честь і слава йому, що відтворив дух і атмосферу тих незабутніх днів і допоміг випукліше побачити загальну картину. Книжку видало ужгородське видавництво „Гражда” через 67 років після першого видання у Празі. Цікавість до неї буде велика, бо її розхапали на цитати відразу після написання. Причому, як вороги Карпатської України, так і її симпатики.



Кл.слова:
мемуари -- історія краю

   Тип видання:   наукове видання   
13.


Карпатський мед [Електронний ресурс]. - Ужгород : Карпати, 1969. - 84 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Проведено визначення морфобіологічних і господарських особливостей карпатських бджіл та їх поліпшення. За результатами роботи з'ясовано, що гірські райони Закарпаття населяє особлива аборигенна порода бджіл - сіра карпатська, та виділено 78-у лінію карпатських бджіл. Сім'ї цієї лінії виділялися на фоні місцевих бджіл підвищеною на 35-40% медопродуктивністю і плодовитістю маток.



Кл.слова:
бджільництво -- пасіка

   Тип видання:   наукове видання   
14.
 


Зерова, М. Я.
Їстівні та отруйні гриби Карпатських лісів [Електронний ресурс] / В. Зерова . - Ужгород : Карпати, 1972. - 128 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга про гриби Карпат, їх види, поширення, способи збирання, заготівлю та використання,а також про характерні ознаки грибів. Для широкого кола читачів.



Кл.слова:
гриби  -- їстівний гриб -- отруйний гриб

   Тип видання:   довідник   
15.

Шевчук, М. К.
Пасіка, бджоли, мед [Електронний ресурс] : посібник / М. К. Шевчук. - Ужгород : Карпати, 1974. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це своєрідний посібник карпатського бджоляра в якому професійний пасічник, або аматор знайде відповіді майже на всі питання щодо утримання, догляду і розмноження бджіл, підвищення продуктивності пасік в умовах Західної України. Коротко розповідається про цінні властивості меду, зокрема карпатського лікувального, а також воску, прополісу, бджолиної отрути і маточного молочка.



Кл.слова:
бджільництво -- віск -- прополіс

   Тип видання:   фотоальбом   
Категорія: Науки про Землю   
16.

Стойко, С. М.
Карпати очима допитливих [Електронний ресурс] / С. М. Стойко, Ю. П. Єрмоленко. - Л. : Каменяр, 1976. - 96 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
геологія -- історія -- рекреація

   Тип видання:   монографія   
17.

Кирчів, Р. Ф.
Етнографічне дослідження Бойківщини [Електронний ресурс] / Р. Ф. Кирчів. - К. : Наукова думка, 1978. - 175 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена історії дослідження вітчизняною і зарубіжною наукою однієї з етнографічних груп українців Карпат - бойків. Аналізується етнографічна діяльність ряду збирачів і вчених, які займалися дослідженням Бойківщини. Розрахована на етнографів, істориків-науковців, викладачів та студентів.



Кл.слова:
українська земля -- Закарпаття -- регіон -- народна культура

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Науки про Землю   
18.

Лазаренко, Э. А.
По вулканическим Карпатам [Електронний ресурс] : путеводитель / Э. А. Лазаренко. - Ужгород : Карпаты, 1979. - 96 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга рассказывает о геологическом строении, полезных ископаемых и памятниках вулканизма Закарпатья. Приводятся также описания маршрутов к самым интересным месторождениям минералов. Расчитано на широкий круг читателей.



Кл.слова:
мінерал

   Тип видання:   наукове видання   
19.

Kozauer, N. G.
Die Karpaten-Ukraine zwischen den beiden Weltkriegen [Electronic resource] : unter besonderer Berücksichtigung der deutschen / N. G. Kozauer. - Esslingen am Neckar : Bruno Langer Verlag, 1979. - 288 S.
Переклад назви: Карпатська Україна між двома світовими війнами: погляд з німецького боку

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
інтербелум -- Україна -- ЗУНР -- Карпати

   Тип видання:   наукове видання   
20.
 


Мелюкова, А. И.
Скифия и фракийский мир [Електронний ресурс] / А.И. Мелюкова. - М. : Наука, 1979 . - 256 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Исследование посвящено взаимоотношениям Скифии и Фракии. На основе археологических и письменных источников даётся характеристика культур Карпато-Балканского района в предскифский период, фракийских элементов в предскифских культурах и лесостепи Северного Причерноморья, памятников скифского времени в Днестро-Дунайском междуречье. Автор прослеживает элементы сходства скифской и фракийской культур в обрядах и вещах, отмечает связи скифов и фракийцев.



Кл.слова:
історія  -- стародавня історія  -- скіфи -- археологія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського