Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (12)Автореферати дисертацій (710)Реферативна база даних (1885)Книжкові видання та компакт-диски (66)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>K=ОБ’ЄКТ$<.>+<.>K=“УКРИТТЯ”$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 138
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   навчальний посібник   
1.

Єкельчик, С.
Імперія пам'яті [Електронний ресурс] : російсько-українські стосунки в радянській історичній уяві / С. Єкельчик. - К. : Критика, 2008. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Благонадійні в 1940-х чи 1950-х роках підручники, романи, опери, картини нібито безнадійно застаріли, а грізні викривальні постанови ЦК КПРС «у галузі культури» припали пилом. Та все-таки події, що їх аналізує канадський історик з Університету Вікторії Сергій Єкельчик, сьогодення стосуються безпосередньо. Утверджені за тих часів концепції дружби народів СРСР та українсько-російського братерства чинні у політичному дискурсі дотепер. Ба більше, зужиті ідеологеми тяжіють і над найзатятішими опонентами всього «совєтського» в сучасній Україні: ті також вірять в об’єктивне існування нації як органічної спільноти й так само уявляють історію як природний лінійний розвиток нації на шляху до здобуття державности (тільки справжньої, а не у формі «Української РСР»). Концепція «возз’єднання» України з Росією 1654 року вже великою мірою скомпрометована, але й далі живе поняття «возз’єднання» всіх українських етнічних земель у складі Української РСР протягом 1939–1945 років, – а саме сталінські ідеологи вперше описали ці події такою мовою. Цю книжку, що її вперше надрукувало видавництво Торонтського університету у 2004 році, присвячено репрезентаціям минулого в українській науці та культурі сталінського часу. Автор підважує стереотипні уявлення про сталінізм як всеохопну й дієву диктатуру й на основі численних архівних джерел аналізує обмеженість і часту неефективність державного контролю над культурою, важливу роль української інтеліґенції у виробленні радянської моделі історичної пам’яті та можливість «прочитати» ідеологічно витримані твори в українському патріотичному дусі. Було би спрощенням думати, доводить Сергій Єкельчик, що тогочасні російсько-українські стосунки – однобічний диктат «старшого брата». Вони насправді становили складну систему контролю, компромісів і конвенцій, до якої активно залучалися тогочасні українські інтелектуали. Попри твердження цілої пострадянської української історіографії, сталінський варіянт української культури не був результатом придушення «природних» національних почуттів місцевої інтеліґенції. Республіканська бюрократія та інтеліґенція, які інтерпретували туманні, проте потужні сиґнали з Кремля, були, як запевняє дослідник, головними гравцями у формуванні сталінської історичної уяви, а шістдесятники підхопили відновлення національного наративу не тому, що були вродженими націоналістами, а тому, що виросли в сталінській імперії пам’яті, а ця імперія не змогла виробити ненаціональної версії минулого.



Кл.слова:
спільнота -- культура -- взаємовідносини

   Тип видання:   навчальний посібник   
2.

Мойсеєнко, І. П.
Інвестування [Електронний ресурс] / І. П. Мойсеєнко. - К. : Знання, 2006. - 490 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розглянуто методологічні основи інвестування, класифікацію інвестицій, особливості та напрями іноземного інвестування, структуру капіталу підприємства, позикові джерела фінансових інвестицій, оцінювання ефективності інвестицій, формування власних ресурсів підприємства та управління ними. Висвітлено основні поняття інвестиційного портфеля, а також показано, яким чином можна дослідити інвестиційну привабливість об’єкта інвестування.



Кл.слова:
мікроекономіка -- фінанси -- гроші

   Тип видання:   монографія   
3.


Інститут митної вартості імпортних товарів в Україні: актуальні питання та вектори розвитку [Електронний ресурс] : монографія. Том 92. Серія: "Податкова та митна справа в Україні" / голов. ред. І. Г. Бережнюк ; уклад.: Т. В. Руда, Л. Р. Прус ; Державна фіскальна служба України, Університет державної фіскальної служби України, Науково-дослідний інститут фіскальної політики, Науково-дослідний центр митної справи. - Хмельницький : ФОП Стрихар А. М., 2017. - 430 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.96 Мб


Монографія є результатом наукових досліджень в межах виконання Тематичних планів наукових (науково-технічних) робіт ДФС України на 2016 рік та 2017 рік. У виданні всебічно проаналізовано основні аспекти функціонування інституту митної вартості в Україні та напрями його реформування; охарактеризовано функцію митної вартості у фіскальній політиці України, наведено критичний аналіз нормативно-правових основ контрольної діяльності органів доходів і зборів з питань митної вартості, окреслено основні проблемні моменти визначення, контролю та коригування митної вартості товарів на основі аналізу статистичної інформації за результатами розгляду судових справ, об’єктом яких виступала митна вартісто товарів, розроблено пропозиції щодо вдосконалення інституту митної вартості товарів із врахуванням міжнародного досвіду.

Монографія буде корисною для наукових працівників, викладачів, аспірантів, студентів, а також фахівців митного спрямування, які цікавляться митною проблематикою.



Кл.слова:
митна вартість -- визначення митної вартості -- митна територія України

   Тип видання:   підручник   
4.

Вачевський, М. В.
Інтелектуальна власність: теорія і практика інноваційної діяльності [Електронний ресурс] : підручник / М. В. Вачевський, В. Г. Кремень [и др.]. - К. : ВД "Професіонал", 2005. - 448 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику викладено теоретичні і практичні основи інтелектуальної власності в обсязі, передбаченому навчальною програмою відповідного курсу аудиторних занять для студентів, які опановують професію менеджера, маркетолога, економіста, підприємця, з метою формування відповідних фахових компетенцій. Розглядаються основи розвитку раціоналізаторства і винахідництва, технічної творчості, охорони об’єктів інтелектуальної власності в Україні, порядок проведення патентних досліджень та оформлення заявок на винаходи, промислові зразки, товарні знаки і заяв на раціоналізаторські пропозиції. Висвітлюються питання правових відносин авторів, патентування винаходів за кордоном, патентна документація та міжнародна класифікація винаходів. Наводяться зразки оформлення правових документів на об’єкти інтелектуальної власності.



Кл.слова:
раціоналізаторство -- винахідництво -- патентування

   Тип видання:   монографія   
5.


Інформаційне забезпечення моніторингу об’єктів теплоенергетики [Електронний ресурс] / В. П. Бабак [та ін.] ; НАН України. - Київ : [б. в.], 2015. - 512 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 38.52 Мб


В монографії розглянуті питання експлуатаційної надійності та інформаційного забезпечення моніторингу об’єктів теплоенергетики. Проаналізовані математичні моделі шумових і ритмічних сигналів, які виникають при роботі теплоенергетичного обладнання, викладені основні результати дослідження їх характеристик, розглянуті методи і засоби моніторингу теплотрас та об’єктів теплоспоживання. Для наукових співробітників, інженерів, а також викладачів, аспірантів і студентів вищих навчальних закладів що займаються проблемами моніторингу та діагностики технічних об’єктів.



Кл.слова:
інженерія -- теплоенергетика -- теплоспоживання

   Тип видання:   дисертація   
6.

Богуславський, О. В.
Інформаційно-пресова діяльність Центральної Ради та українських урядів 1917-1920 рр. [Електронний ресурс] / О. В. Богуславський. - Запоріжжя : ЗІДМУ, 2003. - 236 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дисертація присвячена дослідженню процеса становлення, розбудови та функціонування урядової пропагандистсько-інформаційно-пресової служби доби української революції та визвольних змагань 1917-1920 рр. Проведено комплексне дослідження та аналіз урядової інформаційно-видавничої діяльності означеного періоду. З’ясовано, що урядові чинники надавали важливого значення проблемі пропаганди української ідеї та інформаційної роботи в масах, про що свідчать законодавчі акти та створення відповідних урядових структур та відповідної інфраструктури інформаційної діяльності, але в силу як об’єктивних, так і суб’єктивних причин створити систему урядового інформування не змогли, що і стало однією з причин поразки визвольних змагань. Ці процеси були характерними для урядів усіх державних формацій 1917-1920 рр. Ключові слова: інформаційна діяльність, громадська думка, зовнішнє інформування, урядова преса, агітаційно-пропагандистська робота, видавнича справа, інформаційна політика, цензура.



Кл.слова:
масова інформація -- преса -- сучасна історія -- ХХ століття

   Тип видання:   наукове видання   
7.


Історія українського мистецтва [Електронний ресурс] : у 5 т. / голов. ред. Г. Скрипник ; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського. - К. : [б. в.], 2007-2011

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Мистецтво первісної доби та стародавнього світу. - 2008. - 710 с.

Т. 2 : Мистецтво середніх віків. - 2010. - 1296 с.

Т. 3 : Мистецтво другої половини XVI - XVIII ст.. - 2011. - 1088 с.

Т. 5 : Мистецтво XX ст.. - 2007. - 1048 с.


У першому томі автори поставили за мету реконструювати цілісний образ найдавніших етапів мистецького життя на українських землях, переважно на прикладі тих артефактів, що постали на них та збереглися до наших днів. У ній представлено мистецтво пізньопалеолітичного населення України, енеолітичної людності (зокрема, подано неперевершеної майстерності зразки кераміки носіїв трипільської культури; репрезентовано пам’ятки образотворчості народів бронзової доби, кімерійців, скіфів, сарматів (особливо вишукані ювелірні (золоті й срібні) вироби – чаші, пекторалі, амфори, золоті оздоби парадного вбрання, рельєфні зображення сюжетів і сцен зі скіфського життя, кам’яні скульптури тощо). Розлогі розділи тому присвячені образотворчому мистецтву та художнім ремеслам населення античних держав Північного Причорномор’я, культурна традиція яких мала безпосередній вплив на мистецькі процеси на цих територіях у наступні епохи. Чи не вперше розглянуто в контексті історії мистецтва пам’ятки кельтського населення та латенізованих культур. Значно повніше висвітлено культурну спадщину праслов’янського й готського населення українських земель тощо.

Другий том “Історії українського мистецтва” присвячено історії художніх процесів на українських теренах у добу середньовіччя (кінець ІV/VI – XV/середина XVI). Важливим наміром авторів та упорядників стало висвітлення родоводу та стильових особливостей вітчизняного мистецтва, його видової специфіки. У дослідженнях архітектури, монументальної скульптури, мозаїк, фресок, іконопису, оздоблення рукописної книги, художніх ремесел окреслено риси, які й нині маркують процес творення українського світу.

У третьому томі “Історії українського мистецтва” висвітлюються розвиток, жанрове й стильове розмаїття української архітектури, образотворчого та декоративного мистецтва козацько-гетьманської доби, що охоплює фактично три століття – XVI, XVII, XVIIІ, національні варіанти європейських стилів ренесансу й бароко, які стали набутком більшості визначних пам’яток, розглянутих у цьому виданні.

Глибоким філософським осмисленням та форматним осягненням вирізняються розділи праці, присвячені мистецькій спадщині ХІХ ст. – періоду, коли українська національна культура виявила неабияку життєстійкість, витворивши за вкрай складних соціополітичних умов довершені мистецькі твори, «зуміла розвинути більшість сучасних видів мистецтв, а в багатьох із них створити класичні цінності і дати імена світової міри». Автори розділів слушно зауважують, що мистецька спадщина цієї епохи формувалася й визрівала в чужинському культурному середовищі та під тиском нових суспільно-політичних реалій, що спричиняли розмежування між культурою народною та панівних верств, динамічну зміну стильових напрямів – перехід від бароко до романтизму та реалізму. Дослідники чи не вперше в мистецтвознавстві пострадянського періоду залучають до аналізу українського образотворення нові імена художників та архітекторів, нові реалії та здобутки малярської і будівельної спадщини, розглядаючи в контексті українського мистецького процесу як пам’ятки, що виникли в Україні і на питомо українському ґрунті, так і ті мистецькі явища, що хоча й творилися поза Україною, проте тематикою і змістом стосувалися української культурної традиції та історії.

5-й том, присвячений мистецтву ХХ століття, є, власне, першою спробою накреслити і дати об’єктивну оцінку основним процесам, що відбувалися впродовж усього минулого століття в художньому житті на теренах нашої країни, намаганням відтворити цілісну картину мистецького життя, що розвивалося в контексті загальноєвропейського художнього процесу, єдиному річищі світового художнього розвитку.



Кл.слова:
образотворче мистецтво -- монументальна скульптура -- декоративно-вжиткове мистецтво

   Тип видання:   підручник   
8.

Калакура, Я. С.
Історичне джерелознавство [Електронний ресурс] : підручник / Я. С. Калакура, І. Н. Войцехівська, С. Ф. Павленко. - К. : Либідь, 2002. - 488 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику висвітлюються такі основні проблеми, як предмет, об’єкти та структура джерелознавства, його значення і завдання. Розкриваються поняття «історичне джерело», природа, класифікація, наукова критика джерел, шляхи, засоби і прийоми встановлення їх достовірності, сучасні методи здобуття максимальної джерельної інформації. Значну увагу приділено характеристиці основних груп джерел з історії України, даються методичні рекомендації щодо їхнього використання у науковій та педагогічній практиці Для студентів гуманітарних спеціальностей вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
історичне джерело -- усне джерело -- лінгвістичне джерело

   Тип видання:   підручник   
9.


Історичне джерелознавство [Електронний ресурс] / Я. С. Калакура, І. Н. Войцехівська [и др.]. - К. : Либідь, 2008. - 489 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику висвітлюються такі основні проблеми, як предмет, об’єкти та структура джерелознавства, його значення і завдання. Розкриваються поняття «історичне джерело», природа, класифікація, наукова критика джерел, шляхи, засоби і прийоми встановлення їх достовірності, сучасні методи здобуття максимальної джерельної інформації. Значну увагу приділено характеристиці основних груп джерел з історії України, даються методичні рекомендації щодо їхнього використання у науковій та педагогічній практиці Для студентів гуманітарних спеціальностей вищих навчальних закладів. В учебнике освещаются такие основные проблемы, как предмет, объекты и структура источниковедения, его значение и задания. Раскрываются понятия «исторический источник», природа, классификация, научная критика источников, пути, средства и приемы установления их достоверности, современные методы получения максимальной родниковой информации. Значительное внимание уделено характеристике групп источников из истории Украины, даются методические рекомендации относительно их использования в научной и педагогической практике. Для студентов гуманитарных специальностей высших учебных заведений



Кл.слова:
джерело інформації

   Тип видання:   навчальний посібник   
10.

Сарана, Сергій Володимирович.
Авторське право та правова охорона інтелектуальної власності в Україні і її адаптація до законодавства Європейського Союзу [Електронний ресурс] : навч. посібник / С. В. Сарана ; Міжрегіональна академія управління персоналом, Всеукраїнський університет, Полтавський інститут. - Полтава : [б. в.], 2007. - 205 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.01 Мб


У посібнику автором висвітлюються питання правового регулювання авторського права в Україні, а також досліджується правова охорона інтелектуальної власності, як в цілому, так і окремих її об’єктів, при цьому основна увага зосереджується на недоліках її правової охорони та проблемах адаптації законодавства України з питань інтелектуальної власності до законодавства Європейського Союзу. Даний посібник, перш за все, розрахований на студентів, аспірантів та викладачів, які займаються науково- правовими дослідженнями у сфері інтелектуальної власності.



Кл.слова:
законодавство -- майнові відносини -- інтелектуальна власність

   Тип видання:   навчальний посібник   
11.

Бондаренко, С. В.
Авторське право та суміжні права [Електронний ресурс] / С. В. Бондаренко ; Інститут інтелектуальної власності і права. - Київ : ІІВП, 2008. - 287 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розглянуто сучасне законодавство та його практичне застосування у сфері авторського права і суміжних прав в Україні. Поряд зі змістом та умовами виникнення права інтелектуальної власності у цій сфері, способами розпоряджання майновими правами на об’єкти авторського права і суміжних прав, висвітлено питання колективного управління правами суб’єктів авторського права та суміжних прав, а також порядок захисту прав у випадку їх порушення. Посібник базується на чинному українському законодавстві у сфері авторського права і суміжних прав та практиці його застосування з урахуванням зарубіжного досвіду. Посібник призначений студентам вищих навчальних закладів, які навчаються за спеціальністю 7(8).000002 «Інтелектуальна власність»; фахівцям організацій колективного управління майновими правами у сфері авторського права та суміжних прав; юристам-практикам, які займаються питаннями захисту прав інтелектуальної власності; студентам та науково-педагогічним працівникам вищих навчальних закладів, а також усім, кого цікавлять різні аспекти сфери охорони авторського права та суміжних прав.



Кл.слова:
право авторське -- власність інтелектуальна

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.

Бондаренко, С. В.
Авторське право та суміжні права [Електронний ресурс] : курс лекцій / С. В. Бондаренко. - К. : Інститут інтелектуальної власності і права, 2008. - 288 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розглянуто сучасне законодавство та його практичне застосування у сфері авторського права і суміжних прав в Україні. Поряд зі змістом та умовами виникнення права інтелектуальної власності у цій сфері, способами розпоряджання майновими правами на об’єкти авторського права і суміжних прав, висвітлено питання колективного управління правами суб’єктів авторського права та суміжних прав, а також порядок захисту прав у випадку їх порушення. Посібник базується на чинному українському законодавстві у сфері авторського права і суміжних прав та практиці його застосування з урахуванням зарубіжного досвіду.

Посібник призначений студентам вищих навчальних закладів, які навчаються за спеціальністю 7(8).000002 «Інтелектуальна власність»; фахівцям організацій колективного управління майновими правами у сфері авторського права та суміжних прав; юристам практикам, які займаються питаннями захисту прав інтелектуальної власності; студентам та науково-педагогічним працівникам вищих навчальних закладів, а також усім, кого цікавлять різні аспекти сфери охорони авторського права та суміжних прав.



Кл.слова:
авторське право -- суміжні права -- договір -- ліцензія

   Тип видання:   підручник   
13.


Аграрне право України [Електронний ресурс] : підручник для вищих навчальних закладів / за ред. В. З. Янчука. - 2-е вид., перероб. і доп.. - К. : Юрінком інтер, 2000. - 715 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Україна - велика аграрно-промислова держава. Вона має сприятливі природнокліматичні умови, достатні виробничо-господарські потужності та продуктивні сили для інтенсивного розвитку сільськогосподарського виробництва. Конституція України визнала землю об’єктом права власності Українського народу. Колективно-кооперативні сільськогосподарські підприємства, акціонерні товариства, спілки селян, селянські (фермерські) і приватні підсобні господарства селян стали субєктами права власності на землю сільськогосподарського призначення. У сільському господарстві та економіці України утверджуються нові ринкові економічні відносини, розвиваються господарчо-підприємницькі тенденції, побудовані на принципово нових економічних засадах: формуються земельні і майнові відносини селян, вдосконалюється система державно-правового регулювання сільського господарства, поширюється застосування біржової форми реалізації сільськогосподарської продукції і продовольства.



Кл.слова:
законодавство

   Тип видання:   навчальний посібник   
14.

Хільчевський, Валентин Кирилович.
Агрогідрохімія [Електронний ресурс] : підручник / В. К. Хільчевський ; Міністерство освіти і науки України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : ДІА, 2021. - 176 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.65 Мб


Розглянуто основні проблеми, пов'язані з хімізацією землеробства і охороною водних ресурсів. Дано уявлення про формування балансу хімічних речовин у ґрунті, застосування різних видів добрив і пестицидів, можливі шляхи їхнього надходження у водні об'єкти. Наведено методи розрахунку надходження хімічних речовин у водні об’єкти. Теоретичні положення ілюструються матеріалами про вплив агрохімічних засобів на хімічний склад річкових вод у басейні Дніпра.

Підручник розраховано на студентів спеціальності «Науки про Землю» освітніх програм гідрологічного профілю.



Кл.слова:
ґрунт -- добрива -- характеристика пестицидів

   Тип видання:   монографія   
15.


Актуальні питання теорії та практики митної справи [Електронний ресурс] : монографія. Том 21. Серія: "Митна справа в Україні" / Іван Григорович Бережнюк [и др.] ; Міністерство доходів і зборів України, Державний науково-дослідний інститут митної справи. - Хмельницький : ПП Мельник А.А., 2013. - 428 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 13.62 Мб


Монографія є результатом науково-дослідних робіт, що виконувались Державним науково-дослідним інститутом митної справи відповідно до Тематичного плану науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт Міністерства доходів і зборів України на 2013 рік та перспективних напрямів наукових досліджень у податково-митній сфері. У виданні всебічно досліджуються питання модернізації митної справи як однієї з об’єктивних умов економічної безпеки держави.

Монографія буде корисною для наукових працівників, викладачів, аспірантів, студентів, а також фахівців митного спрямування, які цікавляться митною проблематикою.



Кл.слова:
еволюція митних служб -- процедури митного контролю -- реалізація стратегічного розвитку митної справи

   Тип видання:   монографія   
16.


Апаратно-програмне забезпечення моніторингу об’єктів генерування, транспортування та споживання теплової енергії [Електронний ресурс] : монографія / Національна академія наук України, Інститут технічної теплофізики ; за ред. В. К. Бабака. - Київ : [б. в.], 2016. - 298 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 10.17 Мб


В монографії розглянуті сучасні методи і засоби моніторингу теплоенергетичного обладнання на етапах генерування, транспортування та споживання теплової енергії, методи та засоби контролю якості палива, нові перетворювачі теплового потоку для систем моніторингу та діагностики енергетичного обладнання, моделі акустичних діагностичних сигналів та методи їх статистичного опрацювання, можливості створення систем шумової діагностики на прикладі пошуку витоку рідини в трубопроводах, викладені основні результати дослідження їх характеристик, розглянуті особливості програмного забезпечення розроблених систем та приклади апаратурної реалізації. Для наукових співробітників, інженерів, а також викладачів, аспірантів і студентів вищих навчальних закладів, що займаються проблемами моніторингу та діагностики технічних об’єктів.



Кл.слова:
теплоенергетика -- трубопроводи -- теплові мережі

   Тип видання:   бібліографія   
17.


Бібліографія історико-філософських досліджень, виданих в Україні в 1990-2004 рр. [Електронний ресурс] / Інститут філософії НАН України імені Г. С. Сковороди ; упоряд. С. Кудра. - К. : [б. в.], 2006. - 83 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В бібліографії представлені статті, монографії, збірники з історії філософії, видані в Україні за вказаний період. Цей період відрізняється від попередніх в історико-філософських дослідженнях відсутністю ідеологічного тиску, що дало можливість дослідникам більш правдиво і об’єктивно висвітлювати історію філософії, особливо українську. Одначе є сподівання і надія, що за цим послідують бібліографічні дослідження з історії філософії інших періодів. Даний матеріал не претендує на повноту списку всіх праць з історії філософії, виданих в Україні за цей період. В основному це пов’язано з відсутністю ценралізованого постачання книжок у бібліотеки. Є припущення, що до цієї праці буде чимало критичних зауважень, які будуть цінним внеском у спільну справу. Робота може стати потрібною фахівцям, аспірантам, студентам, усім, хто цікавиться історією філософії.



Кл.слова:
стаття -- монографія -- збірник

   Тип видання:   бібліографія   
18.


Бібліографія історико-філософських досліджень, виданих в Україні в 1990-2004 рр. [Електронний ресурс] / Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди ; упор. С. Кудра. - Київ : [б. в.], 2006. - 80 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В бібліографії представлені статті, монографії, збірники з історії філософії, видані в Україні за вказаний період. Цей період відрізняється від попередніх в історико-філософських дослідженнях відсутністю ідеологічного тиску, що дало можливість дослідникам більш правдиво і об’єктивно висвітлювати історію філософії, особливо українську. Одначе є сподівання і надія, що за цим послідують бібліографічні дослідження з історії філософії інших періодів. Даний матеріал не претендує на повноту списку всіх праць з історії філософії, виданих в Україні за цей період. В основному це пов’язано з відсутністю ценралізованого постачання книжок у бібліотеки. Є припущення, що до цієї праці буде чимало критичних зауважень, які будуть цінним внеском у спільну справу. Робота може стати потрібною фахівцям, аспірантам, студентам, усім, хто цікавиться історією філософії.



Кл.слова:
історія філософії -- філософські твори -- історіографія

   Тип видання:   методичний посібник   
19.


Бухгалтерський облік в ресторанному господарстві [Електронний ресурс] : конспект лекцій / Відкритий міжнародний університет розвитку людини “Україна”. - К. : [б. в.], 2010. - 41 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Для відображення різнобічної діяльності підприємств і організацій з метою одержання інформації, необхідної для управління і контролю, використовують три види господарського обліку: оперативний, бухгалтерський і статистичний. Кожен із них має свої завдання, об’єкти обліку, способи одержання та опрацювання інформації і виконує свою роль у здійсненні функцій, покладених на господарський облік у країні. Оперативний (оперативно-технічний) облік використовується для спостереження і контролю за окремими операціями та процесами на найважливіших ділянках господарської діяльності з метою керівництва ними в міру їх здійснення. Так, за допомогою оперативного обліку здійснюється контроль за виконанням договорів поставки товарноматеріальних цінностей, використанням робочого часу, обладнання і техніки, випуском та реалізацією продукції тощо.



Кл.слова:
господарський облік -- сфера послуг

   Тип видання:   навчальний посібник   
20.

Михайлов, М. Г.
Бухгалтерський облік у бюджетних установах [Електронний ресурс] : навчальний посібник / М. Г. Михайлов, М. І. Телегунь, О. П. Славкова. - К. : Центр учбової літератури, 2011. - 384 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Викладено методику ведення бухгалтерського обліку активів, зобов’язань, капіталу, операцій господарської діяльності в бюджетних установах в сучасних умовах з врахуванням вимог нормативних документів. В даному навчальному посібнику викладається організація первинного, аналітичного та синтетичного обліку об’єктів бухгалтерського обліку в бюджетних установах: доходів та видатків, грошових коштів, розрахунків, основних засобів, матеріалів тощо. Викладення матеріалу супроводжується схемами облікових записів, приведені кореспонденції рахунків за типовими господарськими операціями. Посібник призначено для вивчення курсу «Облік в бюджетних установах» студентами спеціальності «Облік і аудит», «Фінанси» у вищих навчальних закладах.



Кл.слова:
фінанси -- облік -- аудит
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського