Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (19)Тематичний інтернет-навігатор (20)Автореферати дисертацій (37)Реферативна база даних (1571)Книжкові видання та компакт-диски (1287)Журнали та продовжувані видання (119)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОКАЖЧИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 90
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   довідник   
1.


Index to compiled service records of volunteer soldiers who served during the War of 1812 [Electronic resource] : index to Compiled Service Records of Volunteer Soldiers. - Washington : National Archives and Records Service, 1965
Переклад назви: Покажчик складений службj. запису добровольців солдатів, які служили під час війни 1812 року


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Vol. 140 : McKe-McLm. - 2751 p.

Vol. 141 : McLo-McW. - 2935 p.

Vol. 142 : Me-Mep. - 2422 p.

Vol. 234 : Yb-Z. - 3316 p.




Кл.слова:
бойові дії

   Тип видання:   довідник   
2.


International Directory of Business Biographies [Electronic resource] : in 4 vol. / N. Schlager. - Farmington Hills : Gale, 2005
Переклад назви: Міжнародний біографічний покажчик бізнесменів

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Vol. 2 : F-L. - 524 p.

Vol. 4 : S-Z. - 465 p.


Some 600 business people—about 60 percent Americans—are profiled in this four-volume set. The majority are white males who are chief executives of large publicly traded companies, but some profilees are from smaller companies or are up-and-coming executives; these groups include more women and minorities, and an effort has been made to include them. The articles, which run about three or four pages in length, were written by journalists, historians, librarians, and educators who drew from material supplied by the entrant's company, as well as archival research. The main narrative text comprising each profile is supplemented with a fact box (birth date, nationality, family, career, awards, publications, and address), a photo (when available), sources for further information, and cross references to company profiles in the International Directory of Company Histories. Indexing is by nationality, geographic location, company and industry, and name.



Кл.слова:
бізнес -- біографія

   Тип видання:   бібліографія   
3.


Історія міста Києва з найдавніших часів до 2000 року [Електронний ресурс] : науково-допоміжний бібліографічний покажчик : у 3 т., 14 кн. / уклад. Н.А. Дехтярьова. - К. : Інститут історії України НАН України, 2010

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 2, Кн. 9 : Наукові товариства. Культурно-мистецькі установи: музеї, виставки, колекції. - 201 с.

Т. 2, Кн. 10 : Демографія. Етнічні спільноти у Києві. - 105 с.

Т. 3, Кн. 12 : Архіви. Бібліотеки. Бібліографічні посібники. Історіографія. - 106 с.

Т. 3, Кн. 13 : Зведений іменний покажчик. - 172 с.

Т. 3, Кн. 14 : Зведений покажчик назв книг та статей. - 109 с.


Покажчик вміщує полімовні бібліографічні відомості про книжкові та періодичні видання, що вийшли на терені України і за її межами, та висвітлюють наукових товариств та культурно-мистецьких установ м. Києва. Видання адресовано науковцям, релігіознавцям, служителям храмів різних конфесій, історикам, архітекторам, краєзнавцям, вчителям, студентам та усім, хто цікавиться проблемами історії та культури міста Києва.



Кл.слова:
урбаністика -- краєзнавство -- культурне середовище

   Тип видання:   бібліографія   
4.


Історія України [Електронний ресурс] : науково-допоміжний бібліографічний покажчик за 2015 рік / Національна історична бібліотека України ; уклад. Н. Вощевська [та ін.]. - Київ : [б. в.], 2017. - 656 с.

  Текст у форматі PDF 4.17 Мб


Покажчик містить документальний масив джерел з історії України за 2015 рік, а також бібліографічні описи книг, публікацій за 2013-2014 роки, які не увійшли в попередні випуски. Адресовано науковцям, дослідникам, краєзнавцям, освітянам, студентському та учнівському загалу, працівникам бібліотек, архівів і музеїв.



Кл.слова:
історіографія -- джерелознавство -- краєзнавство

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.


Історія Харківського університету (1804-2006) [Електронний ресурс] : у 3 ч.: Сист. бібліогр. покажч. / уклад.: М. Г. Швалб, В. Д. Прокопова. - Х. : ХНУ ім. В. Н. Каразіна, 2007. - 770 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Даний фундаментальний бібліографічний покажчик відображає історію найстарішого вищого навчального закладу України за 200 років його існування. Покажчик складається з трьох частин та висвітлює історію університету відповідно за 1804- 1917, 1917-1980, 1980-2006 рр. Бібліографічний покажчик буде корисний усім, хто цікавиться історією Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, розвитком науки в Харківському університеті й в Україні, історією вищої освіти, становленням та розвитком журналістики і художньої літератури в Україні. Покажчик приверне увагу і тих, хто хоче довідатися про створення і подальше існування таких відомих закладів міста Харкова, як астрономічна обсерваторія, ботанічний сад, зоопарк, художній музей, музей природи та ін. Читач, який вивчає історію інших харківських вузів, зокрема Харківського медичного університету та Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого, знайде у покажчику багатий матеріал про їх історичне коріння.



Кл.слова:
педагогіка -- освіта -- історія педагогіки -- вищий навчальний заклад

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.
 



Адміністративно-територіальний устрій Лівобережної України 50-х років XVIII ст [Електронний ресурс] : каталог населених пунктів (за архівними матеріалами податкових реєстрів) / відп. ред. В. А. Смолій ; АН Української РСР, Археографічна комісія, Центральний державний історичний архів УРСР у м. Києві. - К. : Інститут історії НАН УPСP, 1990. - 218 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Лівобережна Україна, яку історично називають Гетьманщиною, була єдиною територією України, що мала свою державність. Обсяг її змінювався від майже повної самостійності до обмеженої автономії, але у 1648–1781 pp. ця державність була реальністю. Цілком зрозумілий інтерес істориків до цього регіону поширюється на всі реалії його життя, зокрема й на адміністративно-територіальний устрій Гетьманщини. Покажчик є досить вичерпним посібником для вивчення цієї проблеми. Створений на підставі фіскальних переписів населення Лівобережжя, він фіксує як наявність поселень на Гетьманщині, так і їх розподіл за сотнями і полками. Довідник розрахований на істориків, краєзнавців, всіх шанувальників минулого рідного краю



Кл.слова:
Гетьманщина -- районування -- державне управління

   Тип видання:   словник   
7.


Англійсько-французько-німецько-український словник термінології Європейського Союзу [Electronic resource] / голов. ред. В. Єрмоленко. - К. : К. І. С., 2007. - 226 p.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перед Вами – чотиримовний (англійсько-німецько-французько-український) “Словник термінології Європейського Союзу”, що став результатом термінологічної роботи проекту “Лабораторія наукового перекладу”. Словник було створено під час 14-х багатогодинних термінологічних семінарів, протягом яких експерти “Лабораторії” обговорювали вміщені до словника терміни та терміносполуки. Проект, що тривав у липні-грудні 2005 року, було здійснено громадською організацією “Молодіжний гуманітарний центр” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та сприяння Національного університету Києво-Могилянська академія. Експертами “Лабораторії наукового перекладу” та учасниками семінарів стали фахівці з європейського права, спільних політик ЄС, міжнародної політики, світової економіки та міжнародних освітніх програм, а також професійні філологи, перекладознавці та термінознавці . Об’єднавши представників найширшого кола дисциплін, координатори “Лабораторії” прагнули відповісти на найбільший виклик перекладацького та термінотворчого процесу: його засадничу міждисциплінарність. Особливості цього словника Істотною рисою цього словника є його багатомовність. Нинішній Європейський Союз, що об’єднує 27 європейських країн, має 23 офіційні мови, кожна з яких відбиває частинку багатої та розмаїтої культури ЄС. Термінологія Європейського Союзу також не формувалася з огляду на одну-єдину мову: часто вона була результатом не тільки політичних, економічних і соціальних, але й лінґвістичних компромісів. З цієї причини у перекладі термінології ЄС неможливо уникнути компаративного підходу. Але якщо аналіз ключових понять терміносистеми ЄС в кожній з 23-х офіційних мов є завданням надмірним, то порівняння термінологічних версій, уживаних в трьох робочих мовах ЄС - англійській, французькій та німецькій – виявилося дуже корисним. Дуже часто саме порівняння різних мовних версій могло наштовхнути на те чи інше перекладацьке рішення. Англійські, німецькі та французькі версії було взято з офіційних текстів Європейського Союзу: джерел первинного та вторинного права ЄС, офіційних багатомовних словників Союзу та офіційних прес-релізів інституцій ЄС. Оскільки більшість цих документів мають різномовні паралельні версії, робота над Словником змогла використати справжній багатомовний потенціал термінології ЄС. Українські версії були витворені в результаті тривалих та гострих дискусій термінологічних семінарів “Лабораторії наукового перекладу”. Нинішнє видання складається з трьох частин. У першій вміщено, власне, чотиримовний Словник термінології ЄС, упорядкований за англійською абеткою. У другій ви знайдете німецький, французький та український покажчики, що дозволить здійснювати пошук за кожною з цих мов. З огляду на те, що проблеми транскрипції та транслітерації чужомовних імен залишається однією з ключових у справі перекладу, у третій ми вмістили список імен основних діячів нинішнього ЄС та його історії.



Кл.слова:
політологія -- канцелярит -- міжнародні відносини

   Тип видання:   бібліографія   
8.


Анотований покажчик дисертацій, захищених у спеціалізованій вченій раді Інституту історії України Національної академії наук України (1991−2011 рр.) [Електронний ресурс] / уклад. Л. І. Синявська, О. З. Силка, І. С. Азарх. - К. : Інститут історії України НАН України, 2011. - 440 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Бібліографічний покажчик містить відомості про захищені у спеціалізованій вченій раді Інституту історії України НАН України за 1991−2011 рр. дисертації на здобуття вчених ступенів кандидата та доктора історичних наук за трьома спеціальностями: 07.00.01 − «Історія України», 07.00.02 − «Всесвітня історія», 07.00.06 − «Історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни». Видання розраховане на науковців, викладачів, аспірантів.



Кл.слова:
НАН України

   Тип видання:   каталог      довідник   
9.


Анотований покажчик результатів наукових досліджень Науково-дослідного інституту фіскальної політики (2016) [Електронний ресурс] : наук.-інформ. вид. / І. Г. Бережнюк [и др.] ; Науково-дослідний інститут фіскальної політики. - Ірпінь : НДІ фіскальної політики, 2017. - 153 с.

  Текст у форматі PDF 3.85 Мб


Покажчик містить основні відомості про наукові дослідження, проведені Науково-дослідним інститутом фіскальної політики у 2016 році.

Видання, розраховане на науковців, викладачів, аспірантів, фахівців-практиків, яких цікавлять питання розвитку державної митної справи в Україні, подано двома мовами – українською та англійською.




   Тип видання:   каталог      довідник   
10.


Анотований покажчик результатів наукових досліджень Науково-дослідного інституту фіскальної політики (2017–2018) [Електронний ресурс] : наук.-інформ. вид. / Г. М. Білецька [и др.]. ; Науково-дослідний інститут фіскальної політики. - Ірпінь : НДІ фіскальної політики, 2019. - 157 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.44 Мб


Покажчик містить основні відомості про наукові дослідження Науково-дослідного інституту фіскальної політики (2017–2018).

Видання розраховане на науковців, викладачів, аспірантів, фахівців-практиків, яких цікавлять питання розвитку державної митної справи в Україні.




   Тип видання:   бібліографія   
11.


Бібліографічний покажчик наукових праць ректора, проректорів та деканів факультетів Національного університету фізичного виховання і спорту України [Електронний ресурс] : інформаційно-довідкове видання / Національний університет фізичного виховання і спорту України ; уклад. Т. М. Полтавець. - Київ : Олімпійська література, 2016. - 96 с.. - (Серія "Наукові праці Національного університету фізичного виховання і спорту України" ; вип. 1)

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.86 Мб


Видання містить відомості про наукові праці ректора, проректорів та деканів факультетів Національного університету фізичного виховання і спорту України. Інформаційні матеріали відібрано, упорядковано й систематизовано з бібліотечної картотеки друкованих праць та особистих архівів науково-педагогічного складу Університету.



Кл.слова:
спортивна література -- фізичне виховання -- олімпійський рух

   Тип видання:   зб. статей   
12.


Багатовимірність особистості: теорія, психодіагностика, корекція [Електронний ресурс] : зб. наук. праць за матеріалами Всеукр. наук.-практ. семінару з міжнар. участю (м. Полтава, 23 березня 2017 р.) / Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка ; відп. за вип. В. Ф. Моргун. - Полтава : [б. в.], 2017. - 332 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.28 Мб


У збірнику вміщені матеріали Всеукраїнського науково-практичного семінару з міжнародною участю, що присвячено 70-річному ювілею відомого українського психолога проф. В.Ф. Моргуна, автора багатовимірної теорії особистості, заслуженого працівника освіти України. Вступна частина містить вітальні адреси. Основний розділ складається з матеріалів учасників (за алфавітом прізвищ), що висвітлюють теоретико-методологічні аспекти структури і розвитку багатовимірної особистості, практичні проблеми її психодіагностики, навчання, виховання, професійної діяльності, сімейного життя та психокорекції. Насамкінець дається предметний покажчик для загальної орієнтації в тематиці наукових статей. Адресується фахівцям у галузі психології та суміжних із нею дисциплін, студентам, аспірантам і широкому колу читачів, хто цікавиться психологічною персонологією.



Кл.слова:
персонологія -- толерантність -- полімотивація -- індивідуальність -- самосвідомість

   Тип видання:   навчальний посібник   
13.

Балух, В. О.
Візантиністика [Електронний ресурс] : курс лекцій / В. О. Балух. - Чернівці : Книги-XXI, 2006. - 606 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Посібник висвітлює процес зародження, розквіту та падіння візантійської цивілізації, починаючи з поширення християнства та перетворення його на панівну релігію і закінчуючи падінням Візантійської імперії в результаті завоювань османів. У книзі вміщено додатки, покажчики, ілюстрації та карти. Для студентів витих навчальних закладів, викладачів шкіл, коледжів, гімназій, богословів, семінаристів і всіх тих, хто цікавиться історією світових цивілізацій.



Кл.слова:
візантійська цивілізація -- медієвістика -- Османська імперія

   Тип видання:   словник   
14.

Белей, Любомир.
Старослов'янсько-український словник [Електронний ресурс] / Л. Белей, О. Белей. - Л. : Свічадо, 2001. - 332 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Старослов’янсько-український навчальний словник, що містить 9000 слів, репрезентує лексичний склад найдавніших старослов’янських пам’яток і покликаний допомогти теологам та філологам вивчати оригінальні старослов’янські тексти. Своєрідними додатками до словника слугують: «Старослов’янська парадигматика в таблицях», «Список скорочених написань у старослов’янських текстах Х-ХІІ ст.», покажчик «Із топонімії Святого письма».



Кл.слова:
старослов'янська мова -- словотвірні парадигми -- історична граматика

   Тип видання:   бібліографія   
15.

Блащук, С.
«Історіографічні дослідження в Українській РСР» (1968–1973). «Історіографічні дослідження в Україні» (поновленi з 1997). Випуски 1–20. Бібліографічний покажчик публікацій [Електронний ресурс] / С. Блащук, Н. Пазюра. - [Б. м. : б. в.]. - 30 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Покажчик укладено за хронологічним принципом. Усі випуски переглянуто de visu. Для оптимізації пошуку необхідної інформації покажчик розділено на 2 частини: 1) Хронологічний покажчик (розпис вихідних даних за випусками); 2) Алфавітний покажчик публікацій. Всього у бібліографії представлено 421 позиція із 20 випусків «Історіографічних досліджень»



Кл.слова:
література -- історіографія

      
16.


Віктор Федорович Іваницький (1881–1955). Життя, віддане книзі. [Електронний ресурс] ; Національна академія наук України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського / Національна академія наук України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. - Київ : Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, 2018. - 312 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.94 Мб


Збірник присвячено заступнику директора Всенародної бібліотеки України (нині – Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського) в 1923–1933 рр., керівнику відділу Орієнталія та інших спеціалізованих відділів установи, видатному бібліотекознавцю, книгознавцю, сходознавцю Віктору Федоровичу Іваницькому (20.ХІ.1881–26.ІІ.1955). Збірник складається зі статей про В. Ф. Іваницького, публікації архівних документів (автобіографія, спогади, заяви щодо реабілітації, а також підготовлені ним бібліотечні інструкції) та бібліографічних покажчиків – списків праць ученого, літератури про нього, іменного покажчика. Видання підготовлено до 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, призначено для бібліотекознавців, бібліотекарів, бібліографів, біографістів, книгознавців, істориків сходознавства.



Кл.слова:
життєвий шлях -- Віктор Федорович Іваницький -- діяльність

   Тип видання:   монографія   
17.
 


Вірченко, Тетяна.
Художній конфлікт в українській драматургії 1990–2010-х років: дискурс, еволюція, типологія [Електронний ресурс] / Тетяна Вірченко ; Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Луганський національний університет імені Тараса Шевченка. - Кривий Ріг : Видавничий дім, 2012. - 336 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.89 Мб


Монографію присвячено вивченню типології художнього конфлікту, його еволюції в українській драматургії 1990–2010 років. Концепція художнього конфлікту побудована на застосуванні моделюючого підходу не тільки при розмежуванні життєвого і художнього конфліктів, а й при домінуванні остан- нього. Окремо увагу відведено обґрунтуванню літературного періоду кінця XX – початку XXI століття й утвердженню в науковому дискурсі понять «дев’яностики» і «двотисячники» на позначення репрезентантів двох підперіодів 1990–1999 і 2000–2010 рр. Крім цього увазі запропоновано покажчик імен авторів і назв творів. Адресовано літературознавцям, викладачам вишів, студентам філологіч- них спеціальностей і всім тим, хто цікавиться проблемами сучасної драматургії.



Кл.слова:
українська драматургія -- дев’яностики -- двотисячники

   Тип видання:   бібліографія   
18.


Видання Секції суспільних і гуманітарних наук Національної академії наук України. 2003–2008 [Електронний ресурс] : бібліогр. покажчик. - К. : НБУВ, 2008. - 568 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.08 Мб


Видання містить бібліографічні описи монографій, брошур, збірників наукових праць, навчальних посібників, довідкових видань, словників, бібліографічних покажчиків, авторефератів дисертацій, виданих установами Секції суспільних і гуманітарних наук у 2003–2008 роках.



Кл.слова:
бібліотека -- каталог -- бібліотекознавство

   Тип видання:   бібліографія   
19.


Видання Секції суспільних і гуманітарних наук Національної академії наук України: 1998-2003 рр. [Електронний ресурс]. - К. : НБУВ, 2003. - 756 с.

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.93 Мб


Видання містить бібліографічні описи монографій, брошур, збірників наукових праць, навчальних посібників, довідкових видань, словників, бібліографічних покажчиків, авторефератів дисертацій, підготовлених і виданих установами Секції суспільних і гуманітарних наук у 1998-2003 роках.



Кл.слова:
бібліотекознавство -- каталог

   Тип видання:   наукове видання   
20.


Видання Секції суспільних і гуманітарних наук Національної академії наук. 2003-2008 [Електронний ресурс] : бібліографічний покажчик. - К. : Вид-во НБУВ, 2008. - 568 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання містить бібліографічні описи монографій, брошур, збірників наукових праць, навчальних посібників, довідкових видань, словників, бібліографічних покажчиків, авторефератів дисертацій, виданих установами Секції суспільних і гуманітарних наук у 2003–2008 роках.



Кл.слова:
Академія наук -- бібліографія -- дисертація -- монографія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського