Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Автореферати дисертацій (725)Реферативна база даних (4065)Книжкові видання та компакт-диски (383)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=РОЗПІЗНАВАННЯ$<.>+<.>K=ОБРАЗІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.

Костюк, Григорій.
У світі ідей і образів: вибране. Критичні та історико-літературні роздуми 1930-1980 [Електронний ресурс] / Григорій Костюк. - Нью-Йорк : Сучасність, 1983. - 537 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
український письменник -- розстріляне Відродження

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Костюк, Григорій.
У світі ідей і образів [Електронний ресурс] : вибране. Критичні та історико-літературні роздуми 1930-1980 / Григорій Костюк. - Нью-Йорк : Сучасність, 1983. - 536 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
національна ідея -- національний універсалізм

   Тип видання:   хрестоматія   
3.

Сковорода, Г. С.
Твори [Електронний ресурс] : в 2 т. / Г. С. Сковорода. - К. : Обереги, 1994. - (Гарвард. бібліотека давнього укр. письменства)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 528 с.

Т. 2. - 480 с.


До двотомнка творів Григорія Сковороди (1722-1794) увійшли поезії, байки, притчі, філософські трактати й діалоги, переклади й листи видатного українського письменника гуманіста, філософа і мислителя, просвітителя і педагога, предтечі нового українського письменства. Написані книжною староукраїнською мовою і вперше повністю перекладені на нову українську літературну мову, вони відкривають сучасному читачеві дивосвіт думок і образів великого народного любомудра.



Кл.слова:
поезія -- байка -- філософський трактат

   Тип видання:   монографія   
4.

Павлова, Алла Казимирівна.
Співанка-хроніка в контексті етнокультурної традиції українства [Електронний ресурс] : монографія / А. К. Павлова ; Університет державної фіскальної служби України. - Кам’янець-Подільський : Друкарня "Рута", 2021. - 184 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.14 Мб


Монографію присвячено комплексному аналізу співанки-хроніки як поліфункціонального жанру фольклору в контексті етнокультурної традиції. Досліджено історіографію вивчення хронікальних пісень в українській фольклористиці, зокрема історію опублікування; систематизовано основні теоретичні знання з проблеми дослідження співанки-хроніки у фольклористичній науці; визначено іманентні риси жанру; проаналізовано особливості поетики – мотивів, тем, образів. Простежено шляхом текстуального аналізу роль автора-виконавця в процесі текстотворення. Автором внесено певні корективи у наявне в науковій думці визначення співанки-хроніки. У науковий обіг запроваджено малодосліджені варіанти пісень. Аналіз зразків, у яких відображено трагічні моменти, подано крізь призму філософських узагальнень для глибинного розуміння домінантних особливостей творів цього жанру.

Видання стане корисним науковцям, викладачам, студентам, а також усім, хто цікавиться особливостями етнокультури українства.



Кл.слова:
поетика -- співанка-хроніка -- українська фольклористика

   Тип видання:   художня література   
5.


Слово многоцінне [Електронний ресурс] : в 4 кн. / уклад. В. Яременко, В. Шевчук. - К. : Аконіт, 2006

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 1 : Хрестоматія української літератури, створеної різними мовами в епоху ренесансу та бароко XV-XVIII століть. - 2006. - 800 с.


Українська школа досі не мала такої повноти текстів української літератури. Універсальний характер хрестоматії забезпечує будь-яку навчальну програму – шкільну і вузівську, а читачеві дає змогу в усьому обсязі скласти уявлення про національну скарбівню художнього слова і тих ідей, стилів, естетичних ідеалів і образів, що їх витворив художній геній українського народу.



Кл.слова:
українська література -- історія літератури -- літературознавство

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Кошиць, Олександр.
Про українську пісню й музику [Електронний ресурс] / Олександр Кошиць. - Київ : Музична Україна, 1993. - 51 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Олександр Антонович Кошиць (1875-1944) — видатний український хоровий диригент і композитор, один із засновників Української республіканської капели (1919), з якою гастролював по всьому світу, щоб, за словами ініціатора створення цього колективу Симона Петлюри, показати світовій громадськості, що є така держава Україна і є український народ. Свою місію капела виконала з честю, зачарувавши численних слухачів різних країн і народів незрівнянним мистецтвом співу, глибиною і проникливістю створених образів, неперевершеною чарівністю українських народних і авторських пісень.



Кл.слова:
музика -- спів -- українська культура

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Гонсалес, Д. Т.
Принципы распознавания образов [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Д. Т. Гонсалес. - М. : Мир, 1978. - 411 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге представлены методы построения распознающих систем и систем обработки больших информационных массивов. Рассматриваются основные постановки задач и важнейшие модели алгоритмов (комбинаторно-логические, статистические и лингвистические). Изложение ведется на достаточно высоком уровне математической строгости. Особенность книги состоит в том, что рассматриваемые проблемы авторы трактуют в тесной связи с задачами эффективной обработки информации, причем теория распознавания выступает как самостоятельное направление прикладной математики со своими задачами, аппаратом и методологией. Книга может быть использована в качестве учебного пособия по математическим методам обработки информации, а также как справочное пособие для теоретиков и для тех, кто в своей практической работе сталкивается с задачами обработки информации.



Кл.слова:
кібернетика -- розпізнавання -- математика -- інформація

   Тип видання:   монографія   
8.

Кормановський, С. І.
Око-процесорна обробка та розпізнавання образної інформації за геометричними ознаками [Електронний ресурс] / С. І. Кормановський, В. П. Кожем’яко. - Вінниця : Універсум-Вінниця, 2008. - 160 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографії розглядається розвиток інформаційних технологій, які спрямовані на підвищення продуктивності обробки образної інформації за геометричними ознаками в автоматизованих інформаційно-розпізнавальних системах око-процесорного типу і орієнтовані на сучасні нанотехнології. Показано структуру оптоелектронних однорідних обчислювальних середовищ для реалізації методів обробки зображень і визначення геометричних ознак. Наведено засоби представлення образної інформації, які можуть бути використані для прийому, запам’ятовування, оптичної обробки та передачі візуальної інформації. Монографія розрахована на наукових та інженерно-технічних працівників, які займаються створенням образного комп’ютера око-процесорного типу.



Кл.слова:
комп’ютерні технології -- інформаційні технології -- інформація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Литвин, В. М.
Образи Великого Кобзаря в українській інтелектуальній історії (до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка) [Електронний ресурс] / В. М. Литвин. - К. : Інститут історії НАН України, 2014. - 52 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У брошурі висвітлюється побутування образів Т. Шевченка в українській інтелектуальній історії другої половини XIX — початку XXI ст. Розглядається специфіка їх походження, становлення, формування та трансформації в українському культурному просторі. Аналізується вплив суспільно-політичних запитів, соціо- та етнокультурного середовища, інтелектуальних традицій і новацій на циркуляцію образів Т. Шевченка. З’ясовується вплив шевченкознавства — радянського і зарубіжного на перетворення образів Великого Кобзаря.



Кл.слова:
шевченкознавство -- культурна рефлексія -- глоріфікація

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Щербина, В. М.
Образи інформаційного суспільства [Електронний ресурс] : соціологічний вимір / В. М. Щербина. - К. : Інститут соціальних і культурних зв'язків ім. Святої княгині Ольги, 2005. - 111 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі розглядається проблема концептуалізації образів інформаційного суспільства з точки зору соціологічної теорії. Автором на основі оригінального підходу розглянуто та узагальнено концепції інформаційного суспільства, які сформувалися в сучасному суспільствонавстві. Зроблено висновок, що соціологічний розгляд соціальних аспектів інформатизації передбачає використання категорії "комунікативне суспільство". Видання буде корисним соціологам, філософам, політологам та усім, хто цікавиться процесами інформатизації та їх впливом на суспільство



Кл.слова:
інформація -- суспільство

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Математика   
11.


Нарисна геометрія [Електронний ресурс] / М. В. Кущ [та ін.]. - К. : Вид-во КНУДТ, 2009. - 258 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник містить теоретичні основи з усіх розділів курсу нарисної геометрії: ортогональні та аксонометричні проекції, тіні, переспектива. Навчальний посібник "Нарисна геомерія" відповідає програмі для вищих навчальних закладів. В ньому викладені питания побудови проекцій геометричних образів. Наведені загальні схеми розв'язання позіційних та метричних задач основними способами та способами перетворення проекцій. Надані основні поняття аксонометричних проекцій та побудова в аксонометрії власних та падаючих тіней геометричних образів. В навчальному посібнику викладені теоретичні положения, основні поняття та закони побудови перспективи. Описуються правила побудови тіні в ортогональних та аксонометричних проекціях, тіні в перспективі та відображення. Для студентів вищих навчальних закладів спеціальності дизайн, інших мистецько-графчних спеціальностей. Навчальний посібник може бути корисним учням художніх шкіл, училищ, вчителям образотворчого мистецтва.



Кл.слова:
геометричний образ -- аксонометрія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.

Яковенко, Н.
Нарис історії України з найдавніших часів до кінця ХVІІІ ст. [Електронний ресурс] / Н. Яковенко. - К. : Генеза, 1997. - 380 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мета автора цього нарису – звернути увагу на ті аспекти минулого, які ні для народницької, ні для державницької історіографій на мали ваги, а тим часом без їх витлумачення годі сподіватися, що стара Україна "скаже" правду про себе нашому сучасникові. Маю на увазі передовсім спробу звести історію з п'єдесталу науки про суспільство до рангу науки про людину в суспільстві. Суспільство, як і кожна структурована система, варте дослідницького інтересу, проте ключ до розуміння принципів його функціонування не може бути ні універсальним, ні наперед постульованим, бо система, утворювана "людским матеріалом", реалізує себе лише через конкретні – завжди різні в часі й просторі – вчинки людей. Тому спеціальна увага в цьому нарисі буде надана людині – колу її прав і обов'язків, способам (і причинам) групування в колективи, стереотипам поведінки та механізмові оновлення останніх у моменти зміни ціннісних орієнтацій, усталеним уявленням про справедливу владу і особистий обов'язок, про морально дозволене і про табуйоване, про ставлення до "своїх" і "чужих" тощо. На більш загальному рівні, відмовившись від звичних історіографічних образів "сусіда-загарбника", "підступного єзуїта" чи свого "запроданця", автор спробував пояснити ряд кризових смуг в історії України через призму глибинних внутрішніх перемін у згаданій системі стереотипних цінностей.



Кл.слова:
історія -- минуле -- аспект -- розвиток

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.

Рожок, Володимир Іванович.
Музика і сучасність [Електронний ресурс] : монографічні дослідження, науково-популярні, критичні та публіцистичні твори / В. І. Рожок. - К. : Пошуково-видавниче агентство "Книга Пам'яті України", 2003. - 220 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга доктора мистецrвознавства, професора, заслуженого діяча мистецтв України Володимира Івановича Рожка розкриває широку панораму музично-театрального життя України наприкінці ХХ століття, висвітлюючи його найяскравіші сторінки робить своєрідний місток у третє тисячоліття Читач ознайомиться з творчими здобутками окремих художніх колективів, визначних майстрів вітчизняного мистецrва. Автор розкриває їх творчу лабораторію, постійні пошуки оригінальних сценічних рішень, показує прагнення до втілення яскравих художніх образів. На основі аналізу багатьох вистав українських театрів і гастрольних колективів, театральних прем'єр автор розглядає основні тенденпії розвитку сучасної музично-театральної культури, її впливу на загальний мистецький процес . До книги включено актуальні публікації про мистецько-культурне життя в Україні та за рубежем . Для фахівців та широкого кола мистецько-театральної громадськості.



Кл.слова:
мистецтвознавство -- музика -- театр -- українська культура

   Тип видання:   навчальний посібник   
14.

Фоменко, А. Т.
Методы математического анализа исторических текстов. Приложения к хронологии. (Распознавание и датировка зависимых текстов, статистическая древняя хронология, статистика древник астрономических сообщений) [Електронний ресурс] / А. Т. Фоменко. - 2-е изд., доп. и перераб. - М. : Наука, 1996. - 476 с.. - (Кибернетика - неограниченные возможности и возможные ограничения)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга посвящена новому направлению в современной прикладной статистике. Предлагаются эмпирико-статистические методы распознавания зависимых и независимых текстов, в том числе исторических, т. е. текстов повествовательного характера, например хроник, летописей. Эти методы позволяют во многих случаях датировать древние тексты, описанные в них события и могут применяться для анализа текстов самой разной природы, в теории распознавания образов, при анализе генетических кодов, для уточнения дат древней хронологии. Представлен богатый научный материал - результаты статистической обработки хроник, древних астрономических сообщений, летописей. Книга стала уникальным явлением в мировой научной литературе по прикладной статистике. Для специалистов в области математической статистики и распознавания образов, лингвистики, филологии, хронологии, истории, а также широкого круга читателей.



Кл.слова:
математична статистика -- розпізнавання образів

   Тип видання:   монографія   
15.

Куєвда, Володимир.
Міфологічні джерела української етнокультурної моделі: психологічний аспект [Електронний ресурс] : монографія / В. Куєвда ; Інститут психології ім. Г. С. Костюка АПН України, Донецьке відділення Наукового товариства ім. Шевченка, Український культурологічний центр. - Донецьк : [б. в.], 2007. - 264 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі на широкому фактичному матеріалі розглядається психологічна природа міфологічних джерел становлення української етнокультурної моделі. Методами історико-психологічного, порівняльного аналізу розкриваються важливі аспекти міфологічних образів та особливості їхнього опредмечення як основи традиційної символіки. З’ясовано несподівані кореляти між міфологічними відомостями та сучасними науковими уявленнями про світотворчі процеси. Викладаються провідні тенденції формування моделей поведінки, життєвих настановлень, ціннісних орієнтацій міфологічного походження. Розрахована на фахівців у галузі історичної та етнічної психології, педагогів, студентів, усіх, хто цікавиться таємницями походження та психологічною сутністю української культури.



Кл.слова:
архетипи -- ментальність -- космогонія -- орнаментика -- оберегова матриця -- календарні свята

   Тип видання:   монографія   
16.

Куєвда, Володимир Терентійович.
Міфологічні джерела української етнокультурної моделі: психологічний аспект [Електронний ресурс] : монографія / В. Т. Куєвда ; Інститут психології ім. Г. С. Костюка АПН України, Донецьке відділення Наукового товариства ім. Т. Г. Шевченка, Український культурологічний центр. - Донецьк : [б. в.], 2007. - 240 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі на широкому фактичному матеріалі розглядається психологічна природа міфологічних джерел становлення української етнокультурної моделі. Методами історико-психологічного, порівняльного аналізу розкриваються важливі аспекти міфологічних образів та особливості їхнього опредмечення як основи традиційної символіки. З’ясовано несподівані кореляти між міфологічними відомостями та сучасними науковими уявленнями про світотворчі процеси. Викладаються провідні тенденції формування моделей поведінки, життєвих настановлень, ціннісних орієнтацій міфологічного походження. Розрахована на фахівців у галузі історичної та етнічної психології, педагогів, студентів, усіх, хто цікавиться таємницями походження та психологічною сутністю української культури.



Кл.слова:
архетипізація -- етнологія -- менталітет

   Тип видання:   монографія   
17.
 


Білоус, Петро.
Літературна медієвістика [Електронний ресурс] : вибрані студії : в 3 т. / Петро Білоус. - Житомир : [б. в.], 2011-2012

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Зародження української літератури. - 2011. - 376 с.

Т. 2 : Художній світ давньої української літератури. - 2012. - 428 с.


Тривалий час українцям нав’язувався імперський погляд на власну літературну спадщину, внаслідок чого виникли ідеологічні міфи, які і досі функціонують у культурному просторі і підживлюються новими планами російської геополітики. Особливо дискусійним стало питання про зародження української літератури, яка формувалася в умовах становлення держави Русь. У монографії з ’ясовуються історичні, культурні, лінгвістичні та естетичні обставини виникнення українського письменства на його ранньому етапі. Автор аргументовано доводить неспроможність чужорідних міфів довести загальний («о6щерусский») характер літературної творчості за часів Київської Русі. Розпізнавання генетичного коду української літератури, її самобутність та органічність у вітчизняній історії і культурі, постколоніальний дискурс в осмисленні давніх пам’яток - такий зміст і наукове спрямування цієї книги. Адресується літературознавцям історикам, культурологам, релігієзнавцям, а також студентам і школярам, які мають можливість сформувати адекватні погляди на літературну спадщину рідного народу.



Кл.слова:
літературознавство -- історія літератури -- українська література

   Тип видання:   довідник   
18.


Культура української мови [Електронний ресурс] : довідник / за ред. В. М. Русанівського. - К. : Либідь, 1990. - 304 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Культура мови як складова частина культури і як одна із її форм — перша ознака загальної культури людини. Як привернути увагу до мовної поведінки особистості? Як виховати чуття слова? Довідник орієнтує читача на вибір правильного слововживання, засвоєння граматичних норм, містить складні випадки російсько-українського перекладу. Вміщено дані про походження власних імен, правопис прізвищ. Подається також інформація про нові слова в сучасній публіцистиці. Окремий розділ присвячено естетиці словесно-художніх образів. Для мовознавців, викладачів, учителів, студентів, працівників засобів масової інформації, а також усіх тих, хто цікавиться питаннями культури мови.



Кл.слова:
граматика -- семантика -- мовний пуризм -- слововжиток

   Тип видання:   науково-популярне видання      життєпис   
19.


Криниця для спраглих: афоризми та сентенції Юрія Іллєнка [Електронний ресурс] / уклад. І. Фаріон. - Івано-Франківськ : Місто НВ, 2010. - 160 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це перша в українському письменстві збірка афоризмів та сентенцій універсального автора — оператора, кінорежисера, сценариста, художника, публіциста, літератора, політика — Юрія Іллєнка. Багатогранний світ митця подано крізь призму дібраних згустків його гострого мислення, пристрасних почуттів та непередбачених образів. Афоризми та сентенції подано за дев'ятьма розділами з окремими назвами для кожної із сентенцій-цитат. Добірка розрахована на глибокого читача, що не перестає сягати джерела істини та почуттів.



Кл.слова:
український кінематограф -- мистецтвознавство -- афористика

   Тип видання:   методичний посібник   
20.

Русинов, А. С.
Краткая инструкция по использованию программ ABBYY FineReader 8.0, Document Express Editor 6 для сканирования книг... [Електронний ресурс] / А. С. Русинов. - [Б. м. : б. в.]

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Данная инструкция предназначена для людей, которые хотят сэкономить свое время, автоматизируя процесс перевода текстового материала (книг, рукописей и др.) в электронный вид.



Кл.слова:
обробка тексту -- розпізнавання тексту
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського