Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Автореферати дисертацій (869)Реферативна база даних (6631)Книжкові видання та компакт-диски (880)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>K=СТАЛІ$<.>+<.>K=ВИСЛОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 183
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   методичний посібник   
1.

Косенко, Н. Я.
Як правильно говорити українською [Електронний ресурс] : практичний посібник / Н. Я. Косенко, Т. М. Вакуленко. - Х. : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2007. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований посібник допоможе уникнути типових мовних помилок, навчить правильно говорити й писати українською, підкаже, яке саме слово чи сталий вираз доречно вжити в певній ситуації. У книжці можна також знайти відповіді на щоденні "мовні питання": як правильно перекласти українською сталі вирази і сполуки з прийменниками, як поєднувати слова за допомогою керування та як запобігти прикрим випадкам неправильного наголошення слів. Видання розраховане на широке коло читачів: передусім на початківців, які роблять лише перші кроки на шляху опанування української мови, а також шанувальників українського слова, тих, хто прагне досконало знати і правильно говорити рідною мовою.



Кл.слова:
вимова слова -- написання слова

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Антоненко-Давидович, Б. Д.
Як ми говоримо [Електронний ресурс] / Б. Д. Антоненко-Давидович. - К. : Радянський письменник, 1970. - 182 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга адресована тим, хто дбає про культуру мови і хоче уникнути помилкового слововживання, подолати лексичну відмінність у визначенні однакових понять, уникнути невластивих українській мовній традиції зворотів і висловів.



Кл.слова:
культура мови -- українська мова

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Антоненко-Давидович, Б. Д.
Як ми говоримо [Електронний ресурс] / Б. Д. Антоненко-Давидович. - К. : Видавничий дім "KM Academia", 1994. - 252 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга для тих, хто дбає про культуру мови та прагне запобігти помилковому вживанню слів, уникнути невластивих українській мовній традиції зворотів та висловів. Особливо актуальна в наш час, коли українська мова спотворена русизмами, діалектизмами та іншим непотребом.



Кл.слова:
культура мови -- вислів

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.

Молдован, В. В.
Юридичний практикум [Електронний ресурс] : кримінальний процес, судова риторика / В. В. Молдован, Р. С. Кацавець. - К. : Центр учбової літератури, 2008. - 158 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник призначений для студентів юридичних факультетів та спеціальностей. У першому розділі — висвітлюються короткі начерки про відомих риторів, майстрів промов стародавнього і сучасного світу; коротка риторика, комунікативні якості мовлення; спілкування із судовою аудиторією; основні засади судової про# мови; подаються фабули для складання процесуальних документів; законодавчі забаганки (нотатки про їхні порядки). Розглянуті теоретичні питання закріплюються практично на семінарських за# няттях. У результаті цього зміцнюються теоретичні знання і розвиваються прак# тичні навички. На це орієнтує другий розділ. Мета третього розділу — поглиблення набутих навичок студентів#практиків. Для цього розроблено методику проведення навчальних ігор, даються задачі і кри# мінального процесу України. Додатки містять висловлювання відомих риторів, учених, юристів#практиків про мистецтво промов. Це оригінально і корисно. Для студентів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
процесуальний документ -- судове рішення -- засідання

   Тип видання:   хрестоматія   
5.
 


Сенько, Г.
Штани латані у клітку – виконуєм пятилітку [Електронний ресурс] / Г. Сенько. - Буенос-Айрес : Перемога, 1950. - 34 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


“Штани латані у клітку — виконуєм пятилітку...” — невеликий збірник народної творчості, на тему пануючого тоді тоталітарного режиму. Відомо, яку силу має народна пісня і як вона може закарбувати в пам'яті народних героїв. Цим свого часу вирішив скористатися Сталін, на честь якого і продукувався “замовний фольклор”, який потім широко розповсюджувався серед народу. Народ же, в свою чергу, створював свої власні правдиві думи і пісні.



Кл.слова:
політична сатира -- українська література -- антикомунізм

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Математика   
6.

Калужнин, Л. А.
Что такое математическая логика? [Електронний ресурс] / Л. А. Калужнин. - М. : Наука, 1964. - 152 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящая книга является популярным изложением математической логики, приобретающей все большее значение в связи с развитием автоматизации производственных процессов. В отличие от имеющихся книг по математической логике данная книга не требует для своего понимания знаний, превосходящих школьный курс математики.



Кл.слова:
логіка висловлювань -- логіка предикатів

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Баберовскі, Й.
Червоний терор. Історія сталінізму [Електронний ресурс] : пер. с нем. / Й. Баберовскі. - К. : К.І.С., 2007. - 248 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сталінізм як явище історії, позначене страхіттями репресій, депортацій та масовим знищенням людей, вивчений ще недостатньо. Лише після відкриття архівів бачення радянської історії почало поступово змінюватись. Тридцятилітній період комуністичної деспотії, який збігається з роками врядування Сталіна, мав ознаки модерної автократії, яка насильство над власним населенням розгорнула до апокаліптичних масштабів. Книжка берлінського історика розповідає про сталінізм як систему організованого державного терору проти населення, систему, що постала в насильстві і репресіях, систему, в якій масовий терор завершився разом з її кінцем - смертю Сталіна.



Кл.слова:
репресії -- радянська історія -- комуністична деспотія

   Тип видання:   художня література   
8.

Чех, Артем.
Цього ви не знайдете в Яндексі [Електронний ресурс] / А. Чех. - Х. : Фоліо, 2007. - 220 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Почну з того, що це не роман. Та навіть і не збірка новел. Це не оповідання і не поезія. Це — текст. У «Процесі» Славоміра Мрожека був такий собі письменник-дивак, який писав прозу, однак його твори були закороткі для роману й задовгі для оповідання. Проза поетична, із сатиричною жил кою. Воно? Я не знаю. У будь-якому випадку, я назвав цей текст «Цього ви не знайдете в Яндексі». Перед тим, як писати передмову, я дав ще глевку текстову масу своєму колєзі, щоб той прочитав і висловив свою думку. «Він незавершений, він нагадує кілька початків декількох романів, у яких немає розв’язки, а є ли ше зачин. Це текст суто для своїх», — сказав мій колєга... Я над цим не замислювався, але, можливо, це якраз те, що мені потрібно? Спочатку в мене з’явився задум зробити цей текст як збірку новелок про людей, які, в принципі, не мали війти в історію, про долі цих людей, сплетіння доль. Ці новелки мали переплітатися, а остання мала бути підсумком усього тексту. Але, тільки-но я розпочав роботу, у мене виникло інше бажання — зробити брудний текст, такий собі напівлітературний вінегрет, ва ріаційний текст, експромт. Такий би я написав у метро або на парах. Він примітивний, він нерозумний, у ньому я щиро не побоявся здатися смішним. Це мій текст, текст мого життя. Це спроба літературного опису моєї сім’ї, моїх колєг, друзів, знайомих, історій із дитинства, це власні роздуми, погляди, висновки, які, в принципі, кожен може зробити для себе сам. Усі персонажі невигадані (вигадані лише імена), вони дійс но живуть і жили, усі події справді відбувалися. Не обійшлось, звичайно, без художніх прикрас, але ж без них цей текст був би лише стенографічним відтворенням подій.



Кл.слова:
белетристика -- сучасна проза

   Тип видання:   підручник   
9.

Клименко, Юрій.
Французька мова [Electronic resource] : підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів : друга іноземна мова, шостий рік навчання : рівень стандарту / Ю. Клименко. - К. : Генеза, 2010. - 143 p.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник "Francais" для учнів 10-го класу загальноосвітніх навчальних закладів, зо вивчають французьку мову як другу іноземну, продовжує серію навчальних видань рекомендованих для володіння французькою мовою в загальноосвітніх навчальних закладах. Матеріал підручника, створеного на основі комунікативного методу, організовано в межах тем, визначених програмою, і застосовано у відповідних мовленнєвих ситуаціях, які стимулюють учнів до спілкування французькою мовою, висловлення власної думки, творчого використання набутих умінь та навичок. Підручник спрямовано на практичне взаємопов'язане оволодіння всіма видами мовленнєвої діяльності. Важливе місце в ньому займають діалоги, парна та групова робота, оскільки провідну роль у навчання французької мови автор надає спілкуванню.



Кл.слова:
лінгвістика -- мова -- шкільна програма

   Тип видання:   словник   
10.

Ужченко, В. Д.
Фразеологічний словник української мови [Електронний ресурс] / В. Д. Ужченко, Д. В. Ужченко. - К. : Освіта, 1998. - 224 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник вміщує найуживанішу фразеологію сучасної української мови. У ньому розкривається значення фразеологізмів, що ілюструються цитатами, подається їхня граматична і стилістична характеристика, наводяться синонімічні та частково антонімічні вислови. Вперше досить широко подаються історичні, етимологічні та культурно-етичні коментарі. Для учнів, вчителів та широкого кола читачів.



Кл.слова:
фразеологія -- сталий вираз

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Барт, Р.
Фрагменти мови закоханого [Електронний ресурс] : пер. с фр. / Р. Барт. - Л. : Незалежний культурологічний журнал «Ї», 2006. - 283 с.. - (Бібліотека журналу "Ї")

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Необхідність цієї книги полягає у такому міркуванні: мова кохання зараз украй самотня. Нею говорить, можливо, тисячі суб’єктів (хто зна?), однак її ніхто не підтримує; інші мови до неї байдужі: вони або ігнорують, або недооцінюють, або висміюють її, вона відтята не лише від влади, але і від владних механізмів (науки, знання, мистецтва). Коли якийсь дискурс отак от, самотужки, дрейфує у бік неактуального, за межі усіх групових інтересів, йому не залишається нічого іншого, окрім як бути місцем певного утвердження, хай навіть як завгодно обмеженим. Це утвердження і є сюжетом книги. Усе виходить із наступного принципу: не слід розглядати закоханого, як носія певних симптомів, а радше почути те неактуальне, те, що не надається до викладу, але що присутнє у його голосі. Звідси вибір «драматичного» методу, що відмовляється від прикладів і заснований винятково на дії первинної мови (а не метамови). Тим самим опис любовного дискурсу заступає його симуляція, і цьому дискурсу надається його фундаментальний образ, а саме – «Я», з тим, щоби показати увесь акт висловлення, а не аналіз. Пропонується, якщо хочете, портрет; але портрет цей не психологічний, а структурний; у ньому повинно проглядатися певне місце мови – місце людини, що про себе (любовно) говорить перед обличчям іншого (любленого), який не говорить.



Кл.слова:
кохання -- суб'єкт -- мова

   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.

Кульчицький, Станіслав.
Український Голодомор в контексті політики Кремля початку 1930-х рр. [Електронний ресурс] / Станіслав Кульчицький. - К. : Інститут історії України, 2014. - 208 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тема голоду 1932–1933 pp. була заборонена в CРCP аж до грудня 1987 р. Після скасування цензурних перепон в радянській історіографії з'явилися перші вагомі публікації архівних джерел і монографічні дослідження на цю тему. Найбільш пильну увагу науковців і широкої громадськості привернув голод в Україні, справедливо названий Голодомором. В світі існує вже понад 20 тис. публікацій з історії Голодомору, в яких нелегко розібратися, щоб одержати переконливу відповідь на два ключових запитання: чому і як? До 80-ої річниці українського Голодомору Інститут історії України ПАН України пропонує нову книгу Станіслава Кульчицького, який досліджує тему на тлі і у зв'язку із загальносоюзним голодом, викликаним сталінським курсом «розгорнутого будівництва соціалізму по всьому фронту». В книзі формулюються нетрадиційні відповіді на обидва запитання: чому голод в Україні переріс у страхітливий Голодомор з мільйонними жертвами? Яка терористична технологія застосовувалася для упокорення українського селянства?



Кл.слова:
комуністичні репресії -- злочини проти людства -- голодомор

   Тип видання:   монографія   
13.


Українське радянське суспільство 30-х рр. XX ст.: нариси повсякденного життя [Електронний ресурс] : колективна монографія / Національна академія наук України, Інститут історії України ; відп. ред. С. В. Кульчицький. - К. : [б. в.], 2012. - 786 с.. - (З історії повсякденного життя в Україні)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга є першою спробою узагальнення історії повсякденного життя в роки сталінської «революції зверху». Автори досліджують повсякденне життя основних класів, соціально-професійних верств та етнічних спільнот українського суспільства. Для широкого кола читачів.



Кл.слова:
Радянська Україна -- український народ -- етнографія

   Тип видання:   альбом   
14.


Українське народне вбрання [Електронний ресурс]. - К. : Балтія-друк, 2004. - 57 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання знайомить читача з оригінальними зразками традиційного вбрання українців кінця ХIХ - початку ХХ сторіччя, що зберігаються в музеях Києва, Харкова, Львова, Чернігова, Вінниці, Запоріжжя, Переяслава-Хмельницького і приватних колекціях. Альбом містить інформацію про регіональні особливості українських строїв, змінює сталі стереотипи, демонструючи український національний одяг в усьому його багатстві та розмаїтті.



Кл.слова:
прикладне мистецтво -- мода

   Тип видання:   навчальний посібник   
15.
 


Лисиченко, Л. А.
Українська мова. Практикум. 10–11 класи [Електронний ресурс] / Л. А. Лисиченко, О. О. Маленко. - Х. : Основа, 2008. - 302 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику подається навчальний матеріал з усіх розділів українського мовознавства, що вивчається протягом шкільного курсу мови: фонетика й орфоепія, лексикологія і фразеологія, орфографія, морфологія, синтаксис і пунктуація, практична стилістика. Також уміщено інформацію щодо походження й історичного розвитку української мови, її функціонування як державної в Україні. Враховуючи введення зовнішнього незалежного оцінювання, автори подають після кожної теми контрольні тести, що допоможуть учневі перевірити набуті знання з вивчених розділів. Крім цього, у посібнику вміщено опорний конспект з написання власного висловлення, яке входить до завдань ЗНО (відкритий зошит). Різноманітні завдання, вправи, тексти для перекладу, зразки всіх стилів та їх жанрів, цікаві й пізнавальні диктанти допоможуть учням повторити й закріпити набуті знання з української мови, а також підготуватися до ЗНО.



Кл.слова:
мова -- мовознавство

   Тип видання:   словник   
16.

Ставицька, Л.
Українська мова без табу. Словник нецензурної лексики та її відповідників [Електронний ресурс] : обсценізми, евфемізми, сексуалізми / Л. Ставицька. - К. : Критика, 2008. - 453 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словнику подається опис обсценних слів і висловів та їх евфемізмів, у тому числі еротичної лексики, сексуального сленгу, зафіксованих у різнотипних словниках української мови, які побутують в усному мовленні, художній літературі, публіцистиці, традиційному сороміцькому (еротичному) та сучасному міському фольклорі. Пропонований словник містить точний опис значень близько 5000 слів і стійких словосполучень, подає їх стилістичні характеристики, довідки про походження та історико-культурний коментар, а також фіксує випадки нестандартного вживання.



Кл.слова:
еротична лексика -- сексуальний сленг -- фольклор

   Тип видання:   аналітична доповідь   
17.


Україна та проект «русского мира» [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / С. І. Здіорук [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2014. - 80 с.. - (Серія "Гуманітарний розвиток" ; випуск 1)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.31 Мб


Осмислено сутність і ґенезу політико-ідеологічного проекту «русский мир», з’ясовано причини його конструювання, наголошено на зорієнтованості технології Кремля забезпечувати гуманітарний супровід інтеграційних процесів в економічній і політичній площинах на пострадянському просторі. Особливу увагу приділено аналізу механізмів «м’якої сили», через які міфологеми РМ інспіруються в українське суспільство, а також ставленню української спільноти до ідеології РМ. На підставі проведеного дослідження висловлено пропозиції стосовно протидії впливам ідей РМ на вітчизняний гуманітарний простір. У додатку наведено ідеологічні альтернативи, які б у контексті стримування експансії доктрини РМ на українські терени водночас окреслювали шляхи консолідації українства та визначали стратегію майбутнього поступу Української нації. Видання розраховане на державних діячів, працівників органів державної влади й місцевого самоврядування, політиків і політологів, науковців, представників експертного й інтелектуального середовища, які цікавляться проблемами національної безпеки.



Кл.слова:
пропаганда -- гібридна війна -- дезінформація -- політичні технології

   Тип видання:   національна доповідь   
18.
 



Україна після 2015 року: майбутнє, якого ми прагнемо [Електронний ресурс] : національна доповідь / Представництво ООН в Україні ; за заг. ред. Е. М. Лібанової, О. М. Балакірєвої, А. В. Єрмолаєва. - Київ : [б. в.], 2013. - 112 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.18 Мб


У доповіді подано бачення пріоритетів розвитку на період після 2015 року, сформоване за результатами національних консультацій, що відбулися в Україні у січні–квітні 2013 року. У доповіді наведені як узагальнена позиція громадськості й експертної спільноти, так і думки окремих людей, висловлені під час національних консультацій та опитувань. Також у доповіді сформульовано рекомендації для забезпечення сталого людського розвитку в Україні та світі.



Кл.слова:
соціальна справедливість -- модернізована економіка -- розвинена інфраструктура

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.

Панасюк, Броніслав Якович.
Україна і Микола Гоголь (Розгадки таємниць) [Електронний ресурс] : літературно-художнє видання / Б. Я. Панасюк ; Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. - Київ : КНЕУ, 2011. - 479 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.84 Мб


Подається цільний науково-аналітичний погляд на життя і творчість Миколи Гоголя в поєднанні з українською нацією, всім українським наро-дом і його державою. Праця підготовлена винятково на творах письмен-ника, його листуванні та філософських, духовних і літературних роздумах, документальних висловлюваннях друзів, знайомих, критиків і владних чільників. Особливої уваги надається новому погляду на творчість з української і російської тематики, які мають, з одного боку — спільну ідею, а з другого — виконують протилежне завдання за призначенням. В праці вирішується чотири основні завдання: перше — розгадка, хоча б частко-во, таємниці творчого шляху М. Гоголя або наближення до неї; друге — окреслення глибинної української національної ідеї боротьби за свободу, яка ще не почалася до цього часу; третє — висвітлення виявлених Гого-лем особливих національних рис українців, через які вони перебувають у віковому рабстві та відмовляються від боротьби за визволення, і росіян, які не дозволяють їм вийти на шлях прогресу людської цивілізації; четвер-те — повернення Гоголя, геніального митця і великого українця, в Україну.




   Тип видання:   наукове видання   
20.

Шаповал, Юрій Іванович.
Україна 20-50-х років. Сторінки ненаписаної історії [Електронний ресурс] / Ю. І. Шаповал. - К. : Наукова думка, 1993. - 352 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана книга побудована на архівних матеріалах, переважно на документах ДПУ-НКВС-МДБ, які в радянські часи були недоступні навіть для фахівців. Спираючись на згадані матеріали, автор аналізує складний, а часом трагічний перебіг суспільно-політичних подій в Україні 20-х - початку 50-х років, відтворює історію гучних політичних процесів (справа СВУ, справа УВО, справа боротьбистів та ін.), маловідомих сфабрикованих справ, окремі людські долі, понівечені жахливою "механікою" сталінізму.



Кл.слова:
український народ -- політичні репресії
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського