Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (96)Тематичний інтернет-навігатор (7)Автореферати дисертацій (9158)Реферативна база даних (60283)Книжкові видання та компакт-диски (5757)Журнали та продовжувані видання (381)
Пошуковий запит: (<.>K=СТВОРЕНН$<.>+<.>K=ТРАНСКОРДОНН$<.>+<.>K=БІОСФЕРНОГО$<.>+<.>K=РЕЗЕРВАТ$<.>+<.>K=РЕГІОНАЛЬНОЇ$<.>+<.>K=ЕКОЛОГІЧНОЇ$<.>+<.>K=МЕРЕЖІ$<.>+<.>K=ПОЛІССІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 452
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   довідник   
1.

Карабан, В'ячеслав Іванович.
Посібник-довідник з перекладу англійської наукової і технічної літератури на українську мову [Електронний ресурс] / В. І. Карабан. - К. : Tempus, 1997. - 320 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Граматичні труднощі


Посібник є першою спробою створення навчально-довідкової книги з граматичних проблем перекладу англійської наукової і технічної літератури українською мовою. Він побудований за функціонально-синтаксичним принципом і охоплює всі основні складні випадки передачі граматичних елементів, форм та конструкцій. 317 сторінок.



Кл.слова:
перекладознавство -- технічна література -- наукова література

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.

Вайнберг, Стивен.
Первые три минуты [Електронний ресурс] : современный взгляд на происхождение Вселенной : пер. с англ. / Стивен Вайнберг. - Изд. 2-е. - Ижевск : Регулярная и хаотическая динамика, 2000. - 272 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге крупнейшего американского физика-теоретика популярно и увлекательно рассказывается о современном взгляде на происхождение Вселенной. Описаны факты, подтверждающие модель «горячей Вселенной», рассказана история фундаментальных астрофизических открытий последних лет. С большим мастерством и научной точностью излагается эволюция Вселенной на ранних стадиях ее развития после «Большого взрыва».



Кл.слова:
створення всесвіту -- Великий вибух

   Тип видання:   монографія   
3.

Вишневский, В. М.
Теоретические основы проектирования компьютерных сетей [Електронний ресурс] / В. М. Вишневский ; Российская академия наук, Институт проблем передачи информации. - М. : Техносфера, 2003. - 506 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографии рассматриваются методы анализа и синтеза компьютерных сетей. Приводятся точные и приближенные математические методы исследования систем и сетей очередей, а также эффективные вычислительные алгоритмы расчета таких сетей. С позиций теории сетей очередей описываются различные аспекты проектирования компьютерных сетей. Рассматриваются стохастические сетевые модели анализа задержек, управления потоками и расчета узлов коммутации пакетов. Систематизируются и исследуются алгоритмы выбора оптимальных маршрутов в сетях пакетной коммутации и динамической маршрутизации в ATM сетях. Дается описание комбинаторного алгоритма синтеза топологической структуры корпоративных компьютерных сетей. Приводятся новые результаты в области проектирования и оценки производительности беспроводных компьютерных сетей под управлением протокола IEЕЕ 802.11.



Кл.слова:
мережі ПК -- метод -- алгоритм

   Тип видання:   підручник   
4.

Амато, В.
Основы организации сетей Cisco [Електронний ресурс] : в 2 т. : пер. с англ. / В. Амато. - М. : Вильямс, 2004

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 512 с.

Т. 2. - 464 с.


Первая часть книги является учебным пособием по курсу "Основы организации сетей Cisco, часть 1" и соответствует учебному плану версии 2.1 Сетевой академии Cisco. В ней изложены основы построения IP-сетей на базе маршрутизаторов Cisco и описаны способы конфигурирования маршрутизаторов. В книге рассмотрены основополагающие вопросы теории сетей, в частности, эталонная модель OSI, физические основы передачи данных и сигналов, IP-адресация, технология Ethernet и много другое. Большое внимание уделяется поиску неисправностей и устранению конфликтов в сети. Книга рекомендуется для подготовки к тесту CCNA и сертификационному экзамену CompTIA Net+. Вторая часть учебного пособия для студентов, соответствующего учебному плану версии 2.1 Сетевой академии Cisco, является продолжением части 1 пособия, материал второго тома углубляет познания студентов в сетевых тех- нологиях. В первом томе подробно рассматривались отдельные компоненты и устройства сетей, второй том посвящен более общим вопросам. В нем подробно описываются сети различных видов (локальные, виртуальные и распределенные), используемые в них протоколы и методы проектирования вышеупомянутых сетей. В первой главе изложены основные положения, относящиеся к Эталонной модели OSI, которая является базой при рассмотрении последующих тем. Отдельная глава посвящена вопросам обеспечения информационной безопасности путем использования списков управления доступом. Для каждого типа сетей, описанного в отдельной главе, подробно рассмотрена методология проектирования. Для практической реализации при- обретенных знаний на протяжении всей книги рассматривается проект учебной сети. Книга рекомендуется для подготовки к тесту CCNA и сертификационному экза- мену CompTIA Net+.



Кл.слова:
мережі -- комп'ютер

   Тип видання:   словник   
5.


Гуцульські говірки [Електронний ресурс] / під ред. Я. Закревської. - Л. : Інститут українознавства, 1997. - 232 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Передаємо до Ваших рук Короткий словник гуцульських говірок, що є відображенням основного лексичного складу одного з найцікавіших і найархаїчніших говорів південно-західного наріччя української мови. Гуцульські говірки мають давні традиції вивчення (понад 150 років), однак окремого завершеного й опублікованого словника, який охоплював би говірки всієї Гуцульщини, досі немає. Короткий словник гуцульських говірок є науково-популярним словником шкільного типу, призначеним насамперед для освітянських потреб і масового користувача. Його об’єктом є слово як лексико-словотвірна цілість, а не як відбиття системних регулярних фонетичних і граматичних особливостей, характерних для цих говірок. Пропонований словник є диференційним, тобто він не охоплює усієї лексики, яка функціонує у гуцульських говірках, а подає лише вибрану традиційну діалектну лексику, що не ввійшла до основного словникового складу сучасної української літературної мови. Короткий словник гуцульських говірок призначений для вчителів, які працюють у діалектному оточенні, для учнів, яким він полегшить засвоєння норм української літературної мови, для всіх, хто хоче ознайомитися з діалектним розмаїттям української мови; одночасно він полегшить читання творів художньої літератури, у яких автори використовують гуцульський говір із стилістичною метою, а також користування давніми і сучасними фольклорними й етнографічними матеріалами з Гуцульщини. Пропонований Словник є певним етапом у створенні повного академічного Словника гуцульських говірок, який укладає група мовознавців відділу української мови Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України за принципами і засадами, що відповідають вимогам підготовки академічних діалектологічних видань. Основою його є багатотисячна картотека, яка, хоч і формувалася протягом тривалого часу, досі ще відкрита для поповнення. Авторський колектив плекає надію, що великий кількатомний Словник теж незабаром почне друкуватися окремими випусками, якщо на його підготовку до друку і публікацію будуть знайдені потрібні кошти, належна підтримка та розуміння меценатів і громадськості.



Кл.слова:
говірка -- діалектологія

   Тип видання:   словник   
6.


Інверсійний словник української мови [Електронний ресурс] / під ред. С. П. Бевзенка. - К. : Наукова думка, 1985. - 812 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник є інверсійним словником-індексом до одинадцятитомного Словника української мови. Містить весь реєстр словника-джерела, відбиваючи тим самим лексичний склад сучасної української літературної мови. Його можна використовувати як посібник для наукових досліджень різних структурних рівнів української мови, зокрема словотвору, фонетики, морфології тощо, а також для порівняльно-типологічних досліджень, при створенні програм для різних видів машинного опрацювання текстів, розшифровок та ін. Для філологів — наукових працівників, викладачів вузів та шкіл, студентів, всіх, хто цікавиться лексикою української літературної мови.



Кл.слова:
інверсія -- деривація -- морфологія -- лексика

   Тип видання:   хрестоматія   
7.


Історія українського правопису XVI - XX ст. [Електронний ресурс] : хрестоматія. - К. : Наукова думка, 2004. - 584 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У хрестоматії "Історія українського правопису: XVI—XX століття" представлені наукові та публіцистичні статті, а також граматичні праці, що відображають основні етапи становлення української орфографії та специфічних рис українського алфавіту; особливо детально висвітлено перебіг навколоправописних дискусій XIX—XX ст. Хрестоматія містить також короткі відомості про осіб, які так чи інакше свого часу вплинули на цей процес. Видання є надзвичайно актуальним в умовах сучасної правописної полеміки, що точиться в Україні, оскільки воно відображає традицію формування української правописної системи на наукових засадах із урахуванням неповторних особливостей української літературної мови; подає прецеденти розв'язання багатьох конфліктних правописних питань, пошуку й віднайдення розумних компромісів між різними українськими правописними традиціями з метою створення єдиного для цілої України орфографічного кодексу та багато в чому пояснює засади й причини запропонованих сьогодні змін в українському правописі. Хрестоматія призначена для філологів (науковців, викладачів, студентів), а також для всіх, хто не байдужий до проблем сучасного українського правопису, цікавиться історією його формування й прагне осмислити його сучасний стан.



Кл.слова:
орфографія -- лінгвістика

   Тип видання:   словник   
8.


Словник сучасного українського сленгу [Електронний ресурс]. - Х. : Фоліо, 2006. - 350 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


”Словник сучасного українського сленгу” містить понад 5 тисяч слів і словосполучень, узятих з живої мовної стихії, що широко вживаються представниками різних вікових, професійних, соціальних прошарків в останні десятиліття. При створенні словника було використано лексичний матеріал творів відомих українських письменників Ю. Покальчука, Л. Дереша, С. Жадана, Ю. Андруховича, О. Забужко та ін.



Кл.слова:
сленг -- професіоналізм -- жаргон -- арго -- субкультура

   Тип видання:   словник   
9.


Політичний словник [Електронний ресурс] / за ред. В. К. Врублевського, В. М. Мазура, А. В. Мяловицького. - 2-е вид.. - К. : Гол. ред. УРЕ, 1976. - 590 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Головна редакція Української Радянської Енциклопедії пропонує читачеві друге доповнене видання Політичного словника. Перше видання було здійснено у 1971 році після XXIV з''їзду КПРС. Минулий п''ятирічний період увійшов в історію як час великих звершень радянського народу на шляху комуністичного будівництва, значних позитивних зрушень у міжнародному житті Друге видання Політичного словника підготовлено після XXV з''їзду КПРС. На сторінках книги показано практичне втілення в життя накреслень Комуністичної партії в галузі внутрішньої і зовнішньої політики в період між з''їздами, висвітлено нові досягнення у створенні матеріально-технічної бази комунізму, зростанні матеріального і культурного рівня трудящих СРСР за роки дев''ятої п''ятирічки, успіхи у здійсненні Програми миру. Відповідно до документів XXV з''їзду КПРи подано матеріали про перспективи соціально-економічного розвитку нашої країни в десятій п''ятирічці, в справі дальшої боротьби за мир і міжнародне співробітництво.



Кл.слова:
міжнародні відносини -- дипломатія -- політична термінологія

   Тип видання:   альбом   
10.


Грошові знаки та монети України [Електронний ресурс] / уклад. Т. П. Мартиняк. - Х. : Колорит, 2005. - 184 с.. - (Українська Колекція)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ілюстративний матеріал альбому із серії «Українська колекція» відображає історію грошових знаків та монет України від найдавніших часів до сьогодення. Особливу увагу приділено створенню національної валюти за добу правління трьох урядів України 1917—1920 pp., а також проведенню грошової реформи 1996 p., випуску НБУ ювілейних і пам'ятних монет. Окремий розділ складає достатньо повна колекція так званих місцевих і приватних «грошей», які функціонували в різні роки в Харкові. Призначається нумізматам, боністам, історикам, усім, хто цікавиться історичним минулим України.



Кл.слова:
монета -- нумізматика

   Тип видання:   зб. статей   
11.

Дзендзелівський, Й.
Українське і слов'янське мовознавство [Електронний ресурс] : збірник праць / Й. Дзендзелівський. - Л. : Наукове товариство ім. Шевченка, 1996. - 41 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Поява наукової праці в сучасних умовах – це своєрідний подвиг. І справа не лише у нелегкому процесі створення наукового дослідження, що є цілком природним для науковця. Важливо ще вміти організувати вихід у світ цього видання. І ось як наслідок поєднання цих двох чинників – перед нами цікаве і оригінальне дослідження з різних питань слов’янського мовознавства, яке буде корисним не лише для філологів, а й для географів, істориків української культури.



Кл.слова:
наука -- мова

   Тип видання:   словник   
12.

Вакуленко, М. О.
Фізичний тлумачний словник [Електронний ресурс] / М. О. Вакуленко, О. В. Вакуленко. - К. : Київський університет, 2008. - 767 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 6.69 Мб


Нинішній бурхливий розвиток науки і техніки у світовому масштабі зумовив глобальне розширення наукових контактів і колосальне зростання наукової літератури, що в незалежній Україні виразилося ще й в нагальній потребі творення українськомовних різногалузевих словників – перекладних та тлумачних. Зокрема, в галузі фізики тлумачний словник такого типу вийшов у світ 30 років тому (Біленко І. І. Фізичний словник. – К.: Вища школа, 1979. – 336 с. ). Якщо зважити на те, що в Україні не видавався жоден енциклопедичний словник чи довідник із фізики, то фахівці мали послуговуватися лише російськими виданнями, самотужки перекладаючи, в разі потреби, професійні наукові терміни й поняття рідною мовою. Але ж створення термінологічних словників – як перекладних, багатомовних, так і тлумачних – є, з одного боку, необхідним узагальненням і потужним джерелом збагачення наукової лексики у певній галузі людської діяльності, а з другого – ще й одним із дієвих засобів підвищення рівня знань та ефективності роботи викладачів та науковців. Запропонований читачам "Тлумачний словник із фізики" значною мірою переймає на себе функції українського фізичного енциклопедичного словника, розширюючи вміст уведенням термінів російською та англійською мовами, а в окремих випадках здійснюючи етимологічні дослідження понять із посиланнями на грецькі та латинські першоджерела, що поглиблює їх тлумачення. Для виконання даної роботи автори попередньо попрацювали над складанням ґрунтовної словникової бази, над осмисленням питомого українського перекладу, над поясненням фізичних явищ і понять, підготувавши і оприлюднивши свого часу ряд українських комп'ютерних словників та видавши "Російсько-український словник фізичної термінології" (Київ, 1996). Основна термінологічна база тлумачного словника була створена під час виконання теми "Тлумачний російсько-український комп'ютерний словник з фізики" в рамках держбюджетної науково-дослідної роботи співробітниками КНУ імені Тараса Шевченка (2001–2005) під керівництвом д-ра фіз. -мат. наук, проф. О. В. Вакуленка. До цієї роботи залучалися кандидати фіз. -мат. наук М. О. Вакуленко, О. І. Даценко, С. В. Кондратенко, В. М. Кравченко, В. А. Одарич, а також В. В. Стукаленко, Л. С. Головинська та О. М. Шелест. Даний словник містить понад 6600 тлумачень, що значно перевищує обсяг згаданого вище словника І. І. Біленка. Тут подано роз'яснення основних термінів фізики та суміжних галузей – астрофізики, космології, біофізики, медичної фізики, фізичної хімії, математичної фізики, геофізики, мовознавчої фізики, музики. Це знадобиться читачеві, якому або необхідно пригадати зміст того чи іншого фізичного терміна, або ознайомитися з ним попередньо перед поглибленим вивченням матеріалу. До кожного українського терміна подано російські та англійські відповідники. Обсяг статей нерівномірний, в кожному разі автори керувалися факторами новизни та рівнем складності матеріалу. Терміни подано трьома мовами: українською, російською та англійською, а їх тлумачення викладено українською.



Кл.слова:
фізика

   Тип видання:   монографія   
13.

Парфан, Н. Я.
Нові медіа в контексті сучасної музичної культури [Електронний ресурс] : кваліф. робота ... магістра культури / Н. Я. Парфан; Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія". - К. : [б. в.], 2009. - 84 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядаючи нові медіа в контексті музичної культури, ми намагаємося з’ясувати, як їхні властивості позначаються на музиці. При цьому нам доводиться обійти феномен електронної музики, оскільки він не має прямого стосунку до нових медіа в тому розумінні, в якому вживають це поняття його автори. Виникнення електронної музики пов’язують не з комп’ютерними чи цифровими технологіями, а з більш ранніми звуковими експериментами. Натомість предметом даного дослідження будуть ті опосередковані метамедіумом комп’ютера «об’єкти», що пов’язані з прагматикою музики. На нашу думку, нові медіа, якими визначається досвід слухача, – це аудіоформат MP3, файлообмінні та соціальні мережі, портативні цифрові плеєри. Цей перелік включає лише найтиповіші феномени, а тому, безсумнівно, може бути розширеним та нюансовним. В основі роботи лежить опис та аналіз емпіричного матеріалу –«переслідування об’єктів», як називає цей метод англійський дослідник Девід Бір. Ми звертаємося до комп’ютерних програм, файлообмінних сайтів, віртуальних спільнот, а також форумів та соціологічних досліджень, в яких слухачі розповідають про власний досвід. Коли мова йде про таке недавнє явище, як нові медіа, узагальнення неможливі без прямого доступу до емпіричної реальності. Тому наше дослідження побудоване на індукції – від одничиного, часткового ми рухаємося до загального. Такий підхід обумовлює структуру нашої роботи: вона розбита на три розділи, кожен з яких присвячений конкретному медіафеномену.



Кл.слова:
електронна музика -- mp3 -- соціальна мережа -- слухач

   Тип видання:   підручник   
14.

Тимків, Б. М.
Технології. Деревообробка [Електронний ресурс] : підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів : профільний рівень / Б. М. Тимків, Ю. О. Туранов, В. В. Понятишин. - Л. : Світ, 2010. - 288 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розкрито особливості організації деревообробних підприємств, розглянуто основні породи, види та властивості деревини, застосування пиломатеріалів, технологічні процеси виготовлення виробів із використанням електроінструментів, малогабаритних верстатів та процес створення творчих проектів виробів, декорованих різними художніми техніками, викладені базові знання про меблеве виробництво. Лабораторні та практичні заняття допоможуть набути вмінь і навичок обробки деревини ручними та електроінструментами.



Кл.слова:
деревина -- меблеве виробництво

   Тип видання:   підручник   
15.

Коберник, О. М.
Технології [Електронний ресурс] : підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів / О. М. Коберник. - К. : Літера, 2010. - 35 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Посібник містить розробки всіх уроків курсу «Технологія» для 10 класу, які повністю відповідають програмі. У ньому представлені методи пошуку нових ідей, технології створення й аналіз дизайн-проектів і обґрунтування їх економічної ефективності. Викладені матеріали спрямовані на формування в учнів системних знань і практичного досвіду. Для вчителів трудового навчання.



Кл.слова:
дизайн -- створення проектів

   Тип видання:   довідник   
16.


Справочник проектировщика. Проектирование тепловых сетей [Електронний ресурс] / под ред. А. А. Николаева. - М. : Изд-во литературы по строительству, 1965. - 360 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В справочнике приведены руководящие и нормативные материалы по проектированию тепловых сетей. Даны номограммы и таблицы, облегчающие выполнение трудоемких расчетов, характеристики основного оборудования тепловых сетей и источников тепла Справочник предназначен для широкого круга инженерно-технических работников проектных, монтажно-строительных и эксплуатационных организаций, а также может быть полезен для студентов высших и средних технических учебных заведений.



Кл.слова:
теплові мережі -- проектування

   Тип видання:   методичний посібник   
17.

Свирен, С. Я.
Электрические станции, подстанции и сети [Електронний ресурс] : пособие по курсовому и дипломному проектированию / С. Я. Свирен. - К. : Государственное издательство технической литературы УССР, 1962. - 282 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге рассмотрены вопросы, связанные с проектированием электрических станций, сетей, систем, подстанций и трансформаторных пунктов, даны краткие методические указания по расчету, технико-экономическому обоснованию и выбору теплотехнического и электротехнического оборудования, приведены примеры расчетов и справочные технико-экономические данные оборудования.



Кл.слова:
електротехнічні прилади -- мережі

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Тищик, Б. Й.
Галицька Соціалістична Радянська Республіка [Електронний ресурс] : 1920 р. / Б. Й. Тищик. - Л. : Вид-во Львівського ун-ту, 1970. - 199 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена одній з малодосліджених історико-правових тем з питань революційної боротьби за встановлення Радянської влади на Західній Україні. На основі архівних та інших документальних матеріалів висвітлюється створення та діяльність Галицької Соціалістичної Радянської Республіки.



Кл.слова:
республіка -- документи -- влада

   Тип видання:   наукове видання   
19.

Равич-Черкасский, М.
История Коммунистической партии (б-ов) Украины [Електронний ресурс] / М. Равич-Черкасский. - Х. : Гос. изд-во Украины, 1923. - 248 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні розглядається історія комуністичного руху в Україні. Аналізується діяльність російських (РСДРП) та українських (УСДРП, УСДС-Спілка) лівих партій. Створення КПУ оцінюється як поєднання українського та російського робітничого рухів.



Кл.слова:
комуністичний рух -- партія -- влада

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Волін, М.
Історія КП(б)У в стислому нарисі [Електронний ресурс] / М. Волін. - Х. : Пролетар, 1930. - 204 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядаючи Україну як колонію Російської імперії, автор викладає основні етапи діяльності більшовицьких організацій в Україні, створення КП(б)У 1918 року та її діяльність. Відкидає генетичний зв'язок КП(б)У з УСДРП та РУП.



Кл.слова:
більшовицька організація -- комуністична партія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського