Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (14)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (652)Реферативна база даних (4372)Книжкові видання та компакт-диски (893)Журнали та продовжувані видання (44)
Пошуковий запит: (<.>K=СЦЕН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 185
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Скальковский, К.
Танцы, балет: их история и место в ряду изящных искусств [Електронний ресурс] / К. Скальковский. - СПб. : Изд. А. С. Суворина, 1886. - 278 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана книга є першим вітчизняним дослідженням історії російського і європейського балету авторства гірничого інженера та знавця балету Костянтина Скальковського. В ній розповідається про видатних балетних акторів, аналізується їх техніка, ролі. Також автор розповідає про художні традиції оформлення сцени, про кращих художників, відомих у цій сфері. Вперше книга була видана у 1882 р. під назвою “Балет, его история и место в ряду изящных искусств”.



Кл.слова:
сценічне мистецтво -- хореографія -- мистецтвознавство

   Тип видання:   художня література   
2.

Наумович, І. Г.
Онуфрій Грушкевич [Електронний ресурс] / І. Г. Наумович. - 3-е вид.. - Л. : Ставропигійський ин-т, 1902. - 130 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історичні повісті – найживіші уроки із минулого багатостраждального народу, кращий спосіб пробудження патріотичного духу. В них Іван Григорович настановляв народ до доброчинного життя, навчав всьому доброму і корисному. Повісті дали можливість працювати йому з більш широкою аудиторією. Майже у всіх творах головним героєм є священик, котрий живе одним життям із селянами, є його захисником. Устами пастиря автор прищеплював народу благородство, тверезість, бережливість й ін. Він зображав сцени довірливого ставлення селян до своїх священиків, своїми працями спонукав людей до праці на землі, що є першопричиною матеріального блага населення. І.Наумович пи- сав своєрідним народним стилем, висвітлював справжнє селянське життя: «Він зображав наших галицьких Іванів такими, які вони, насправді, були».



Кл.слова:
українська література -- Російська імперія

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Кеннингем, В.
Западная цивилизация с экономической точки зрения. Древний мир [Електронний ресурс] : в 2-х т. / В. Кеннингем. - М. : Тов. Тип. А.И. Мамонтова, 1902-1903

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1902. - 201 с.

Т. 2. - 1903. - 269 с.


Предлагаемое исследование видного английского историка-экономиста Вильяма Кеннингема (1849-1919) представляет собой обзор экономической истории Европы и Ближнего Востока с древнейших времён до конца XIX века. Кенннигем не углубляется в исследование процессов, происходивших глубинах социальной жизни, он изображает только продукты этих процессов - явления, определившие собой наиболее типичные черты хозяйственного быта в течение целых исторических эпох. В первом томе автор рассматривает картину прогресса материальной цивилизации в древнем мире - от её начала в Египте и Финикии до фазы высшего развития в Римской империи при Адриане. Во втором томе исследование продолжается с той эпохи, когда Римская империя оказалась уже не в силах охранять и распространять цивилизацию. Её место заняла церковь, на долю которой выпала эта миссия в период, последовавший за падением империи. Кенингем подробно выясняет значение христианства для европейской цивилизации воообще и в частности - для экономического развития европейских народов, особо выделяя большое значение христианской идеи не только для духовного, но и материального прогресса Европы. Затем Кеннингем выясняет причины распадения социальной системы, поддерживаемой церковью, и следит за переустройством экономической жизни на новых началах. Важный раздел книги книги посвящён процессу образования национальностей, с котором связаны появление на исторической сцене соперничающих торговых государств и выработка начал национальной экономической политики. Это эпоха быстро возрастающего значения капитала, могущественное влияние которого сказывается во всех сферах жизни. В последней части сочинения Кеннингем изображает промышленный переворот, подготовленный ростом капитала, и заканчивает исследование общей характеристикой современного ему периода.



Кл.слова:
економічна історія -- історія економіки

   Тип видання:   художня література   
4.

Г.А.П.
Новыи заручины и новая свадьба [Електронний ресурс] : сценический образецъ / Г.А.П.. - Коломыя : [б. в.], 1909. - 42 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
театральна постанова

   Тип видання:   художня література   
5.

Луцык, И. Я.
До светла [Електронний ресурс] / И. Я. Луцык. - Л. : [б. в.], 1912. - 36 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сценичный образокъ зъ житья народа



Кл.слова:
Російська імперія -- українська література

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.
 


Римский-Корсаков, Николай Андреевич.
Основы оркестровки [Електронний ресурс] / Н. А. Римский-Корсаков. - Берлин : Российское музыкальное издательство. Типография М. М. Стасюлевича, 1913. - 180 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге изложены основы оркестровки с партитурными образцами из собственных сочинений Н. А. Римского-Корсакова : Общий обзор оркестровых групп (смычковые, духовые, щипковые, ударные), Мелодия, Гармония, Общая оркестровая фактура, Сочетание пения с оркестром, Инструменты на сцене, Голоса (солисты, хор, голосовые сочетания, женский и мужской хоры), Партитурные образцы.



Кл.слова:
музика -- класична музика -- композитор -- оркестр

   Тип видання:   художня література   
7.

Карпенко-Карий, І.
Мартин Боруля [Електронний ресурс] / І. Карпенко-Карий. - Л. : Наукове Товариство ім. Т. Шевченка, 1921. - 50 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Драматургічне новаторство письменника. Комедія «Мартин Боруля», її сценічна історія. Дворянство як міф про краще життя. Підміна особистісних етичних цінностей (чесності, порядності, працелюбства) становою приналежністю.



Кл.слова:
українська література -- класична література

   Тип видання:   навчальний посібник   
8.

Анко
Аматорський театр [Електронний ресурс] : підручник для культурно-просвітницьких організацій та аматорських гуртків / Анко. - Л. : Друкарня Ставропігійського інститута, 1921. - 45 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація є навчальним посібником для культурно-освітніх установ та аматорських гуртків. Вона розглядає головні чинники існування аматорського театру, основні принципи та умови його роботи, починаючи від його працівників до технічних особливостей (облаштування сцени, освітлення, грим, костюми). Матеріал викладений так, що дає можливість крок за кроком осягнути, що ж власне таке театр і з чого він починається. Також підручник містить приклади із класичних п'єс (таких як “Шельменко-денщик”), допоміжні малюнки та схеми (як у розділі про побудову сцени).



Кл.слова:
сцена -- вистава -- п'єса -- театральне мистецтво

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Чарнецький, С.
Нарис історії українського театру в Галичині [Електронний ресурс] / С. Чарнецький. - Л. : Фонд "Учітеся, Брате Мої", 1934. - 258 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перед нами перший систематичний огляд незавидної долі нашого театру в Галичині. Автор здавна стежив за розвитком театрального мистецтва в нас і дав декілька окремих картин із поодиноких часів театральної праці. Та статті ті, порозкидані по різних журналах та часописах, писаних різними часами – стрінула звичайна доля таких робіт: їх забули, і сучасний читач (не – дослідник), що цікавиться історією нашої культури, стає зовсім безрадний. "Нарис" Чарнецького буде йому в пригоді: перед ним стануть, як на театральній сцені, всі ясні й сумні хвилини в житті нашого багатостраждального театру, воскреснуть його діячі – в їх повній посвяти праці для любого їм діла...



Кл.слова:
театр -- актор

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Савченко, Я.
П’ятнадцять років театру імені І. В. Франка [Електронний ресурс] / Я. Савченко. - К. : Мистецтво, 1935. - 54 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дане видання є працею українського радянського поета, літературного критика та публіциста Якова Григоровича Савченко. Воно присвячене п'ятнадцятиріччю одного з найбільших українських театрів — театру ім. І. Франка. Розглядаються актори та режисери, які працювали у театрі за ці роки та вистави, які виносилися на розсуд публіки. Описуються різні періоди формування та розвитку театру на фоні різноманітних суспільно-політичних подій, досягнень соціалістичного будівництва. Матеріал доповнений знімками акторів, інших театральних діячів та сцен з вистав.



Кл.слова:
театральне мистецтво -- історія театру

   Тип видання:   художня література   
Категорія:    
11.
 


Гоголь, Николай Васильевич.
Полное собрание сочинений [Електронний ресурс] : в 14 т. / Н. В. Гоголь. - М. ; Ленинград : Изд-во Академии наук СССР, 1937-1952

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Вечера на хуторе близ Диканьки. - 1940. - 795 с.

Т. 2 : Миргород. - 1937. - 686 с.

Т. 3 : Повести. - 1938. - 863 с.

Т. 4 : Ревизор. - 1951. - 365 с.

Т. 5 : Женитьба. Драматические отрывки. - 1949. - 700 с.

Т. 6 : Мертвые души. Том 1. - 1951. - 620 с.

Т. 7 : Мертвые души. Том 2. - 1951. - 661 с.

Т. 8 : Статьи. - 1952. - 1252 с.

Т. 9 : Наброски, конспекты, планы. - 1952. - 1531 с.

Т. 10 : Письма 1820-1835. - 1940. - 1528 с.

Т. 10 : Письма 1836-1841. - 1952. - 1589 с.

Т. 12 : Письма 1842-1845. - 1952. - 3409 с.

Т. 13 : Письма 1846-1847. - 1952. - 2589 с.

Т. 14 : Письма 1848-1852. - 1952. - 2233 с.


В первый том входит сборник повестей и рассказов"Вечера на хуторе близ Диканьки", наполненный мистикой, комизмом, но главное — народным колоритом украинской деревни. Во второй том входит продолжение "Вечеров на хуторе близ Диканьки", сборник "Миргород", в который входят повести "Старосветские помещики", "Тарас Бульба", "Вий", "Повесть о том, как поссорился Иван Иванович с Иваном Никифоровичем". В третий том входят так называемые "Петербургские повести", среди которых "Нос", "Шинель", "Записки сумасшедшего", "Портрет", "Невский проспект" и др. В четвертый том входит пьеса "Ревизор" и тексты, непосредственно связанные с "Ревизором". В пятый том входит пьеса "Женитьба", а также драматические отрывки, отдельные сцены и черновые наброски. В настоящее издание входит первый том поэмы "Мертвые души", которая стала вершиной творчества Гоголя. В седьмом томе печатается сохранившаяся часть второго тома "Мертвых душ". Автограф пяти глав, найденный после смерти Гоголя С. П. Шевыревым, ныне хранится в Государственной библиотеке СССР им. В. И. Ленина в Москве. За окончательный текст принят последний слой этой рукописи. Также печатаются непосредственно связанные со второй частью "Мертвых душ" записные книжки Гоголя, которые содержат не только материалы к поэме, но также черновые наброски к ней. В восьмом томе Полного собрания сочинений Н. В. Гоголя печатаются его критические и публицистические статьи, относящиеся к двум различным периодам жизни и творчества Гоголя. Значительная их часть приходится на годы 1831–1836, другая часть падает на последние годы жизни писателя, 1845–1850. Впромежутке между этими периодами Гоголь написаллишь одну небольшую рецензию на альманах «Утренняя заря» на 1842 год, напечатанную в «Москвитянине» 1842 г. со значительными дополнениями М. П. Погодина.В девятый том входят стихотворения Гоголя, различные его мелкие отрывки и черновые наброски, материалы Гоголя по русской и всеобщей истории, русскому языку, географии, этнографии и фольклору, а также записные книжки (кроме двух записных книжек, опубликованных в VII т. академического издания как материал к работе Гоголя над Мертвыми душами»). В десятом томе Полного собрания сочинений публи куются письма Гоголя 1820–1835 годов. В одиннадцатом томе Полного собрания сочинений публикуются письма Гоголя 1836–1841 годов. В состав двенадцатого тома Полного собрания сочинений Гоголя входят письма 1842–1845 годов. Восемь писем и записок публикуются впервые. Особенно стью настоящего тома, по сравнению с предыдущими двумя томами писем, является то, что в него включены дошедшие до нас черновые редакции ряда писем Гоголя второй половины 1842 г. В тринадцатом томе Полного собрания сочинений публикуются письма Гоголя 1846–1847 годов. Четырнадцатый том содержит письма Гоголя за 1848–1852 гг. В конце тома (см. «Дополнения») дается несколько писем разных лет, пропущенных по недосмотру в предыдущих томах настоящего издания и черновые редакции к текстам первого тома.



Кл.слова:
белетристика -- драматургія -- класична література

   Тип видання:   альбом   
12.

Шляровская, Н.
Русский исторический костюм для сцены [Електронний ресурс] / Н. Шляровская. - М. : [б. в.], 1945. - 138 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
сценографія -- театр

   Тип видання:   художня література   
13.
 


Ульянов, Н. И.
Атосса [Електронний ресурс] / Н. И. Ульянов. - Нью-Йорк : Издательство им. Чехова, 1952. - 204 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Роман известного писателя Русского Зарубежья увлекательно повествует о гигантском вторжении врага на территорию будущей России - в Скифию. Ярко и красочно выписанные сцены, драматическое развитие сюжета, трагическая судьба главной героини - царицы Атоссы - все это делает книгу не только захватывающей, но и богатой интересными сведениями о далеких временах, затянутых прочной пеленой тысячелетий.



Кл.слова:
роман -- античність

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Возняк, Михайло.
Початки української комедії (1619-1819) [Electronic resource] / М. Возняк. - 2-ге незмінене вид.. - N. Y. C. : Говерля, 1955. - 252 p.. - (Всесвітня бібліотека ; № 19) (Серія "Матеріяли й документи" ; ч. 1)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В 1919 році минуло триста літ від часу, як у Камінці Струмиловій в 1619 році на ярмарку, що припадав на святого Івана Хрестителя, виставлено польську драму Якуба Ґаватовича, на тему смерти згаданого святого, а при ній дві українські інтермедії. Обидві вони е найдавніїцими досіль опублікованими українськими драматичними сценами. І хоч від найдавніших часів були в українських народніх обрядах, передовсім у звязку з колядою та Різдом Христа й мясницями, гарні елементи або й почини чисто народньої комедії, все-таки історія української комедії починається властиво від 1619 р.



Кл.слова:
літературознавство -- драматургія

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Федоренко, Н. Т.
Японские записи [Електронний ресурс] / Н. Т. Федоренко. - М. : Советский писатель, 1966. - 267 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Известный советский востоковед Николай Федоренко длительное время находился в Японии на дипломатической работе. Ему хорошо знакомы жизнь этой страны, её литература и искусство. «Японские записи» – итог личных наблюдений автора. Читатель найдёт в них интересные сведения об искусстве Японии, о её литературе, ярко написанные сцены из жизни простого японского люда – ловцов жемчуга, рыбаков, описания своеобразных японских обычаев.



Кл.слова:
етнографія -- культура -- Японія -- подорож -- краєзнавство

   Тип видання:   альбом   
16.
 


Бидструп, Х.
Альбом карикатур [Electronic resource] / Х. Бидструп. - Рига : Лиесма, 1972. - 200 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Херлуф Бидструп - один из наиболее известных карикатуристов нашего времени. Бидструп учился живописи в копенгагенской Академии Художеств, но рисовал карикатуры, политические шаржи, путевые заметки, и более всего прославился своими комиксами - небольшими смешными рассказами в картинках. Во времена бывшего СССР коммунистическая пропаганда подняла Херлуфа Бидструпа на невероятную высоту, потому что значительная часть его работ действительно была посвящена борьбе рабочих за свои права, т.е. борьбе с мировым империализмом. В 1964 году Херлуф Бидструп стал Лауреатом Международной Ленинской премии "За укрепление мира между народами". Бидструп - датчанин, но юмор его не имеет национальных границ. Эти смешные, курьезные, трагикомичные рассказы в картинках понятны любому человеку, независимо от возраста и национальности. Тематика абсолютно разная - бытовые сценки, случаи на улице, в транспорте, на отдыхе, различные жизненные ситуации, порой доведенные до абсурда. Читателю предоставляется редкая возможность подробнее познакомиться с творчеством великого карикатуриста, тем более что в России было издано не так много его альбомов.



Кл.слова:
малюнок -- мистецтво -- жарт

   Тип видання:   художня література   
17.

Золя, Еміль.
Завоювання Плассана [Електронний ресурс] / Еміль Золя. - Київ : Дніпро, 1972. - 314 с.. - (Вершини світового письменства ; т. 13)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Першим у даній тематичній групі був роман «Завоювання Плассана», незвичність і несподіваність якого змусила тогочасну критику обійти його майже цілковитою мовчанкою. Справді, дивний твір, у якому не відчувається й крихти бажання «розважити» обивателя, суворий і жорстокий, що може схвилювати лише тих, хто здатний відчути його глибоку людську й суспільну правду. У мирній сім’ї провінціального комерсанта Франсуа Муре оселяється як квартирант бідний і скромний на вигляд, абат Фожа з матір’ю. Та через деякий час підступний святенник підкоряє собі не тільки доведену ним до цілковитого зруйнування сім’ю Муре, а й усе місто. Читача наших днів вражають, мабуть, як трохи штучні, надто мелодраматичні ті сторінки «Завоювання Плассана», де описуються відразливі сцени приступів релігійної істерії у Марти Муре, а особливо епізоди втечі її чоловіка з божевільні, разючі описи пожежі й кінцевої катастрофи. Та, за задумом письменника, все це мало певне творче обгрунтування.



Кл.слова:
роман -- французька література

   Тип видання:   художня література   
18.

Пиранделло, Луиджи.
Избранная проза [Електронний ресурс] : в 2 т. : пер. с итал. / Л. Пиранделло. - Ленинград : Художественная литература, 1983

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Новеллы (1896-1905). Покойный Маттиа Паскаль. - 376 с.

Т. 2 : Новеллы (1907-1936). Кто-то, никто, сто тысяч. - 480 с.


Луиджи Пиранделло (1867-1936) - крупнейший итальянский драматург и прозаик, получивший Нобелевскую премию по литературе в 1934г. "за творческую смелость и изобретательность в возрождении драматургического и сценического искусства". В настоящее издание вошли избранные прозаические произведения писателя.



Кл.слова:
італійська література -- новелістика -- проза

   Тип видання:   художня література   
19.
 


Абэ, К.
Провал времени [Електронний ресурс] : пер. с яп. / К. Абэ. - М. : Известия, 1985. - 23 с.. - (Б-ка журнала "Иностр. лит-ра")

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книгу включены роман «Тайное свидание» и драматические сцены одного из крупнейших японских писателей Кобо Абэ, посвященные, как и все творчество Абэ, столкновению человека с буржуазным обществом. В романе и сценах показаны одиночество, неустроенность, униженность человека в мире зла и насилия. Писатель утверждает, что зло преодолимо, если люди найдут в себе силы воспротивиться ему.



Кл.слова:
японська література -- сучасна література -- класична література

   Тип видання:   життєпис   
20.

Плеханов, С. Н.
Писемский [Електронний ресурс] / С. Н. Плеханов. - М. : Молодая Гвардия, 1986. - 287 с.. - (Жизнь замечательных людей. ЖЗЛ : серия биографий ; вып. 777)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Жизнь и творчество Писемского, автора таких этапных произведений русской литературы, как романы «Тысяча душ», «Люди сороковых годов» и др., тесная дружба со многими корифеями отечественной литературы и выдающимися представителями русской сцены, его общественная деятельность – все это дало возможность воссоздать судьбу писателя-демократа на широком фоне важнейших литературных, общественных и политических событий середины XIX века.



Кл.слова:
письменник
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського