Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (54)Реферативна база даних (330)Книжкові видання та компакт-диски (87)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ТОТАЛІТАРИЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 59
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.
 


Ґраціозі, Андреа.
Війна і революція в Європі, 1905-1956 рр. [Електронний ресурс] : пер. з італ. / А. Ґраціозі. - Київ : Основи, 2005. - 352 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У своїй книжці професор сучасної історії Неаполітанського університету Андреа Ґраціозі пропонує цілісну інтерпретацію європейської історії ХХ століття, зосереджуючи свою увагу насамперед на теренах Центральної і Східної Європи. На тлі широкої панорами процесів державного та національного будівництва, починаючи з Французькою революції аж до краху колоніалізму в середині ХХ століття, автор зосереджує свою увагу на періоді 1905-1956 років, драматичному періоді війн і революцій, який кардинально змінив обличчя Європи. Саме в цей період виникли і розвивалися тиранічні режими різних типів, котрі, попри спільність коренів та багатьох ознак, дуже відрізнялися між собою. Особливе місце автор відводить Україні, де ці проблеми проявилися з винятковою гостротою, адже її не оминув жоден з буревіїв, що пронеслися Європою у ХХ столітті.



Кл.слова:
новітня історія -- національне будівництво -- тоталітаризм -- деколонізація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.

Ярош, Дмитро Анатолійович.
Українська революція: XXI століття [Електронний ресурс] / Д. А. Ярош. - Кам'янське : [б. в.], 2009. - 26 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вісімнадцять років минає від того часу, як моя країна волею обставин, без пролиття жодної краплі крові вийшла зі складу СРСР, проголосила свою Незалежність і вирішила творити нове життя. Цей крок українців мав епохальне значення, бо поставив хрест на існуванні однієї із наймогутніших комуністичних імперій світу з центром у Москві та дав шанс десяткам інших народів почати творити власні держави. Червона сатанинська ідеологія та система, що панувала ледь не на половині земної кулі враз впала, придушивши під своїми уламками радянський тоталітаризм. Світ змінився!.. Змінилась і моя країна. Зовнішня окупація була переможена і знищена. Здавалося, що війна Московської імперії проти українців, що тривала останні триста років, нарешті припиниться й українці отримають Свободу і Право на гідне життя. Та не судилося – українці не здобули своєї національної державності. Натомість прийшла окупація внутрішня, що продовжила нищення нашої нації та активну протидію устремлінням народу бути господарем своєї долі на своїй землі. Та й Москва, оговтавшись від поразки у 90-их роках минулого століття, перейшла у відчайдушний контрнаступ, намагаючись відвоювати втрачені позиції та повернути собі колишнє панування на українській землі. Держава Україна стала „нічийною” державою, перехідним неоколоніальним утворенням від УССР до Української Самостійної Соборної Держави. Причому цей перехід може вести не тільки у потрібному – національно-державному, але й у зворотному – імперському напрямку. Все залежить від того, чи виграє нинішнє покоління українців Війну за майбутнє Нації.



Кл.слова:
український націоналізм -- публіцистика -- Правий Сектор

   Тип видання:   монографія   
3.

Эпплбаум, Э.
ГУЛАГ [Електронний ресурс] : паутина Большого террора / Э. Эпплбаум. - М. : Московская школа политических исследований, 2006. - 608 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящее произведение излагает историю советских концлагерей. Рассматривается период времени с их формирования в годы большевистской революции. Приведена история их трансформации в важную часть советской экономики. Рассказывается о частичной демонтаже лагерной системы после смерти Сталина. На страницах этого труда рассматривается наследие ГУЛАГа, а именно – его быт, порядки и культура. В этом лагере была элита - политзаключенных или уголовники, которые были засланы в 70-е и 80-е годы. Большую часть книги отвели прискорбному факту отсутствия знаний у народа о быте ГУЛАГовцев.



Кл.слова:
репресії -- концтабір -- комунізм -- тоталітаризм -- злочини проти людства

   Тип видання:   художня література   
4.
 


Шпербер, Манес.
Напрасное предостережение [Електронний ресурс] : пер. с фр. / Манес Шпербер. - К. : Гамаюн, 2002. - 368 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В автобиографической книге известного австрийского писателя и психолога Манеса Шпербера (1905-1984) предстает художественная, политическая и будничная жизнь Вены, Берлина, Москвы 20- 30-х гг. XX века. В этих воспоминаниях - люди, определившие облик эпохи: психологи, писатели, политики, а также размышления о времени, о тоталитаризме, о путях истории и человеке на этих путях.



Кл.слова:
психологія -- мемуари -- тоталітаризм

   Тип видання:   життєпис   
5.

Хибберт, К.
Бенито Муссолини [Електронний ресурс] / К. Хибберт. - Ростов-на-Дону : Феникс, 1998. - 870 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Впервые на русском языке издается оригинальная биография крупнейшего политического деятеля итальянской истории XX века Бенито Муссолини. Написанная английским журналистом К. Хиббертом, участником боев за освобождение Италии, книга впервые увидела свет в 1962 г. В традиционной для западных биографов непринужденной манере автор раскрывает многие неизвестные страницы личной жизни Муссолини, неоднозначность и противоречивость личности итальянского диктатора, его идейную эволюцию и перипетии жизненного пути. Подготовленная на основании огромного числа документов, мемуарной литературы, материалов личных встреч автора со многими итальянскими политиками этого периода, книга воссоздает реалии и саму атмосферу исторической эпохи, с которой связано становление тоталитарных режимов в Италии и других странах Европы



Кл.слова:
диктатура -- фашизм -- тоталітаризм -- друга світова війна

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Фромм, Э.
Душа человека [Електронний ресурс] / Э. Фромм. - М. : Издательство АСТ ЛТД, 1998. - 664 с.. - (Классики зарубежной психолоrии)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Работы западного социолога и психолога Эриха Фромма (1900-1980) пользуются популярностью во всем мире. Предлагаемая книга включает его широко известные произведения ("Искусство любить", "Душа человека", "Забытый язык" и др.), посвящённые философскому постижению человека в истории, анализу феномена тоталитаризма, размышлениям о демократии и гуманизме. Адресовано как специалистам - гуманитариям (философам, историкам, психологам), так и широкому кругу читателей.



Кл.слова:
любов -- ілюзія -- тоталітаризм

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Ф'ют, Александер.
Зустрічі з іншими [Електронний ресурс] / А. Ф'ют. - Х. : Акта, 2009. - 261 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі Александра Ф'юта увага зосереджена на трьох проблемних вузлах: один шлях веде на так звані Креси, сприйняті зі зворотної, непольської перспективи: другий провадить на інші континенти - до Південної Америки, що постає у спостереженнях Ґомборовича й естонського філософа Кейслінга, та до Північної Америки, побаченої очима Мілоша, Ґловацького, Брихта, Косінського, Щепанського: третій мотив становлять рефлексії над досвідом обох тоталітаризмів на теренах Східної Європи. Своїми постколоніальними, антитоталітарними та гуманістичними акцентами ця праця цілком актульна для сучасної України і, очевидно, викличе зацікавлення українського читача. Автор пропонує нову мову опису літератури та способи інтерпретації світу культури.



Кл.слова:
культура -- література

   Тип видання:   підручник   
8.


Український національно-визвольний рух на Прикарпатті в ХХ столітті [Електронний ресурс] / відп. ред. М. Кугутяк. - Івано-Франківськ : КПФ ЛІК, 2009-2012

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1, Кн. 1 : (1919 – 1929). - 2012. - 600 с.

Т. 2, Кн. 1 : (1939-1945). - 2009. - 600 с.

Т. 2, Кн. 2 : (1945 – 1946). - 2010. - 696 с.

Т. 2, Кн. 3 : (1947 – 1957). - 2011. - 768 с.


У книзі публікуються різноманітні за своєю формою та змістом документи і матеріали, що розповідають про національно-визвольні змагання українського народу на Прикарпатті у 1939 – 1945 рр., висвітлюють маловідомі широкому загалу героїчні сторінки боротьби українських повстанців проти німецьких загарбників та радянського тоталітаризму, засоби і методи, за допомогою яких вона здійснювалася, повертають нам із забуття імена українських патріотів. Видання розраховане на науковців, викладачів, учителів, студентів, учнів, широке коло читачів.



Кл.слова:
історія України -- визвольні змагання -- світові війни

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.
 



Українська інтелігенція і влада: Зведення секретного відділу ДПУ УСРР 1927-1929 рр [Електронний ресурс] / уклад. В. М. Даниленко. - К. : Темпора, 2012. - 756 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Щотижневі цілком таємні зведення секретного відділу ДПУ УСРР 1927—1929 рр., які готувались на основі оперативних джерел і призначались керівникам радянських органів державної безпеки, висвітлюють політичну позицію інтелігенції в Україні та її взаємини з владою, розкривають нові грані життя та діяльності письменників, діячів освіти, науки і культури. Рідкісні документи передають дух тоталітарної епохи, назрівання масових політичних розправ над українською інтелігенцією, катастрофи Голодомору, Великого терору. Для науковців, студентів і викладачів, усіх, хто цікавиться історією України XX ст.



Кл.слова:
інтелігенція -- політичний терор -- тоталітаризм

   Тип видання:   зб. статей   
10.


У лещатах тоталітаризму: перше двадцятиріччя Інституту історії України НАН України (1936-1956 рр.) [Електронний ресурс] : збірник документів і матеріалів : у 2 ч. / упор. Р. Я. Пиріг [та ін.] ; Національна академія наук України, Інститут історії України, Центральний державний архів громадських об'єднань України. - К. : [б. в.], 1996

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : 1936-1944 рр.. - 148 с.

Ч. 2 : 1944-1956 рр.. - 248 с.


Збірник мовою документів розповідає про перше двадцятиріччя діяльності провідної науково-дослідної установи історичного профілю республіки — Інституту історії України НАН України.



Кл.слова:
історіософія -- диктатура -- цензура

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.


Тоталітарна держава і політичні репресії в Україні у 20-80-ті роки [Електронний ресурс] : матеріали міжнародної наукової конференції (15-16 вересня 1994 р.) / ред. П. П. Панченко (голова) ; Національна академія наук України, Інститут історії України ; Інститут держави і права, Всеукраїнське та Київське товариство політв'язнів і репресованих. - К. : [б. в.], 1998. - 290 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
Україна -- каральний апарат -- тоталітаризм

   Тип видання:   зб. статей   
12.


Тоталітаризм як система знищення національної пам’яті: Матеріали всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю (11 – 12 червня 2020 року) [Електронний ресурс] : збірник наукових праць = Totalitarianism as a system of destruction of national memory : Materials of the All-Ukrainian scientifi c-practical conference with international participation / відп. ред. Тетяна Єщенко. - Львів : Друкарня Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, 2020. - 556 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 10.33 Мб


У збірнику наукових праць уміщено матеріали учасників усеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тоталітаризм як система знищення національної пам’яті». Подано розвідки, в яких розглянуто колективну пам’ять і національну ідентичність, міфи, символи й ідеологеми комуністичного тоталітаризму у мистецтві, науці й освіті; репресії, голод, державний терор, ідеологічний тиск, війни як засоби знищення української нації, місця української національної пам’яті (топографічні, монументальні, символічні, функціональні); визначено десемантизацію базових ідеологем радянської семіосфери в сучасній українській мові, розглянуто русифікацію як інструмент експансії і (нео-)тоталітаризму; проаналізовано ідеологічну цензуру, тоталітарну риторику і нові маніпулятивні технології у пресі, на радіо, телебаченні, рекламі, в мережі інтернет.

Для науковців у галузі українознавства, істориків, культурологів, філологів.



Кл.слова:
історія і сучасність -- інструмент експансії -- тоталітаризм

   Тип видання:   наукове видання   
13.
 


Терлюк, Іван Ярославович.
"Комуністична революція згори" в Україні: з історії становлення та закріплення в Україні радянської державності й права (1917 - 1920-ті рр.) [Електронний ресурс] / Іван Терлюк ; Львівський державний університет внутрішніх справ. - Л. : Каменяр, 2010. - 150 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Висвітлено найпоказовіші аспекти з історії становлення та закріплення в Україні радянської державності та права від часу проголошення в республіці радянської влади і до кінця 1920-х рр. Радянська держава в Україні розглядається як не місцева етнокультурна, а як привнесена ззовні, урізана автономна державність, що розвивається в рамках іншої радянської російської тоталітарної державності та системи права.



Кл.слова:
українська державність -- радянська влада -- окупаційна адміністрація -- тоталітаризм

   Тип видання:   наукове видання   
14.


Сталинские депортации. 1928-1953 [Електронний ресурс] / под общ. ред. А. Н. Яковлева. - М. : Материк, 2005. - 904 с.. - (Россия. ХХ век. Документы)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящий сборник охватывает основной сегмент советских депортаций - этнический. Первые проявления этнических депортаций датируются концом 1920-х годов, но преобладающими они стали только во второй половине 1930-х, достигнув кульминации в годы Второй мировой войны и пойдя на спад после ее окончания. Этой неравномерной хронологией депортационных операций продиктованы структура и логика сборника, первая часть которого посвящена предвоенным этническим депортациям (1928-1939), вторая и третья - этническим депортациям военного времени (1939-1945), четвертая - послевоенным депортациям (вплоть до смерти Сталина). В приложения включены перечень всех депортационных кампаний и операций в СССР, а также некоторые сомнительные документы о депортациях, предположительно сфальсифицированные в Третьем рейхе. Сборник снабжен вступительной статьей, археографическим предисловием, преамбулами к отдельным разделам и подразделам, именным указателем и библиографией.



Кл.слова:
примусова депортація -- злочини проти людства -- тоталітаризм

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Скляр, Володимир.
Етнічний склад населення України, 1959-1989 рр.: етномовні наслідки російщення [Електронний ресурс] / В. Скляр. - Київ : Просвіта, 2008. - 392 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На основі аналізу статистичних матеріалів переписів населення 1959, 1970, 1979, 1989 рр. досліджуются етномовні процеси в Україні, зокрема основні тенденції в змінах чисельності населення за етнічними та мовними ознаками. Визначаются чинники, які впливали на динаміку етнічного складу та мовної структури населення України в умовах радянського тоталітаризму. Обгрунтовуєтся, що розгортання штучної мовної етнічної асиміляції у формі зросійщення стало прямим наслідком бездержавності України. Монографія розрахована на науковців, державних та громадських діячів, аспірантів, студентів та всіх, хто цікавится етнічними проблемами.



Кл.слова:
русифікація -- етнічна асиміляція -- тоталітаризм

   Тип видання:   монографія   
16.

Скляр, В.
Етнiчний склaд нaселення України 1959-1989 рр. [Електронний ресурс] : етнoмoвні наслідки poсiйщення / В. Скляр. - К. : Просвіта, 2008. - 392 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На основі аналізу статистичних матеріалів переписів населення 1959, 1970, 1979, 1989 рр. досліджуются етномовні процеси в Україні, зокрема основні тенденції в змінах чисельності населення за етнічними та мовними ознаками. Визначаются чинники, які впливали на динаміку етнічного складу та мовної структури населення України в умовах радянського тоталітаризму. Обгрунтовуєтся, що розгортання штучної мовної етнічної асиміляції у формі зросійщення стало прямим наслідком бездержавності України. Монографія розрахована на науковців, державних та громадських діячів, аспірантів, студентів та всіх, хто цікавится етнічними проблемами.



Кл.слова:
мова -- етнос -- лінгвоцид

   Тип видання:   життєпис   
17.

Рыбас, С.
Сталин [Електронний ресурс] / С. Рыбас. - М. : Молодая Гвардия, 2009. - 902 с.. - (Жизнь замечательных людей. ЖЗЛ : серия биографий ; вып. 1190)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сталина называют диктатором, что совершенно точно отражает природу его тотальной власти, но не объясняет масштаба личности и закономерностей его появления в российской истории. В данной биографии создателя СССР писатель-историк Святослав Рыбас освещает эти проблемы, исходя из утверждаемого им принципа органической взаимосвязи разных периодов отечественного исторического процесса. Показаны повседневная практика государственного управления, борьба за лидерство в советской верхушке, природа побед и поражений СССР, влияние международного соперничества на внутреннюю политику, личная жизнь Сталина. На фоне борьбы великих держав за мировые ресурсы и лидерство также даны историко-политические портреты Николая II, С. Ю. Витте, П. А. Столыпина, В. И. Ленина, Л. Д. Троцкого, Ф. Рузвельта, У. Черчилля, Мао Цзэдуна. И. Броз-Тито, А. Гитлера, а также участников соперничавших групп из окружения Сталина



Кл.слова:
диктатура -- тоталітаризм -- репресії -- нищення -- злочини проти людства

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Рассел, Бертран.
Происхождение фашизма [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Б. Рассел. - [Б. м. : б. в.], 1935. - 25 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
принципи влади -- ідеологія -- тоталітаризм

   Тип видання:   монографія   
19.

Радченко, О. В.
Ціннісна система суспільства як механізм демократичного державотворення [Електронний ресурс] / О. В. Радченко. - Х. : Магістр, 2009. - 380 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.70 Мб


У монографії розглядаються актуальні проблеми формування ціннісних засад і механізмів демократичного державотворення, висвітлюються теоретичні та практичні аспекти переходу України від тоталітаризму до демократії, розкриваються базові цінності сучасної демократії. Для викладачів, докторантів, аспірантів та слухачів вищих навчальних закладів системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців, політиків, працівників державного апарату й органів місцевого самоврядування.



Кл.слова:
політологія -- демократія -- влада -- самоврядування

   Тип видання:   монографія   
20.

Пятигорский, А. М.
Философия одного переулка [Електронний ресурс] / А. М. Пятигорский. - М. : Прогресс, 1992. - 170 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга русского философа, профессора Лондонского университета, А. М. Пятигорского представляет собой синтез философского трактата и художественной прозы. Главное действующее лицо повести — Н. И. Ардатовский (реальный человек, как и другие персонажи и события) — философ в душе и бизнесмен по профессии. В повести прослеживаются три хронологических и топографических среза: московский переулок и разговоры, проходившие на фоне тревожной атмосферы 30-х годов, беседы повзрослевших героев в «курилке» Ленинской библиотеки в конце 40-х и наконец первые встречи заочно знакомых с детства автора и Н. И. Ардатовского в Лондоне в конце 70-х годов. Герои повести, полагая, что областью реального философствования является область сознания, а не обыденной жизни (область не-сознания), каждый по-своему решает проблему «философствовать или жить?»



Кл.слова:
побут -- тоталітаризм -- мислення
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського