Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (28)Тематичний інтернет-навігатор (3)Автореферати дисертацій (294)Реферативна база даних (1959)Книжкові видання та компакт-диски (1322)Журнали та продовжувані видання (74)
Пошуковий запит: (<.>K=ФРАНЦУЗЬК$<.>+<.>K=КІНЕМАТОГРАФ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 237
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.
 


Ґраціозі, Андреа.
Війна і революція в Європі, 1905-1956 рр. [Електронний ресурс] : пер. з італ. / А. Ґраціозі. - Київ : Основи, 2005. - 352 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У своїй книжці професор сучасної історії Неаполітанського університету Андреа Ґраціозі пропонує цілісну інтерпретацію європейської історії ХХ століття, зосереджуючи свою увагу насамперед на теренах Центральної і Східної Європи. На тлі широкої панорами процесів державного та національного будівництва, починаючи з Французькою революції аж до краху колоніалізму в середині ХХ століття, автор зосереджує свою увагу на періоді 1905-1956 років, драматичному періоді війн і революцій, який кардинально змінив обличчя Європи. Саме в цей період виникли і розвивалися тиранічні режими різних типів, котрі, попри спільність коренів та багатьох ознак, дуже відрізнялися між собою. Особливе місце автор відводить Україні, де ці проблеми проявилися з винятковою гостротою, адже її не оминув жоден з буревіїв, що пронеслися Європою у ХХ столітті.



Кл.слова:
новітня історія -- національне будівництво -- тоталітаризм -- деколонізація

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Ґароді, Р.
Основоположні міфи ізраїльської політики [Електронний ресурс] : пер. с фр. / Р. Ґароді. - Paris : [Samizdat], 1996. - 285 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книгу "Основоположні міфи ізраїльської політики“ французький письменник, філософ та політичний діяч Роже Ґароді опублікував в 1996 році. Він видав її за власний рахунок і у вихідних даних позначив латинськими буквами "SAMIZDAT". В цій розвідці автор переглядає офіційну історію, аналізує і викриває найбільш розповсюджені міфи політики Ізраїлю.



Кл.слова:
Ізраїль -- євреї -- сіонізм -- антисемітизм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.

Ячейкін, Юрій.
Незнані тамплієри [Електронний ресурс] / Юрій Ячейкін. - К. : Зелений Пес, 2007. - 352 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тамплієри - слуги диявола чи лицарі Господні? Сьогодні вони, завдяки рекламі й кінематографу, мають славу героїв і мучеників, і навряд чи хто згадає, що зовсім нещодавно, років з п’ятдесят тому, на них палало клеймо зрадників і вбивць. А як хто і згадає, буде впевнений: це їх зрадили, їх знищували, їх оговорили навмисне. Авжеж, «фірма сенсацій» постаралася недарма, і серед усіх середньовічних «таємниць» найбільш плодовита (й грошовита) на сьогодні - таки легенда про Святий Грааль, про кров Христа, про благородних лицарів у білих плащах. Красива й жалісна легенда. А головне - таємниця... Відомий вітчизняний журналіст і письменник Юрій Ячейкін переконаний, що справа зовсім не в химерних таємних знаннях, а в самому факті появи, діяльності та знищення першого в середньовічній Європі військово-чернечого ордену. Дослідник пропонує до вашої уваги цікаві факти, які лишилися поза увагою романтизаторів хрестоносців. Він не спростовує, лише додає. А от висновки - висновки за вами.



Кл.слова:
тамплієри -- орден тамплієрів -- таємне товариство -- середньовіччя

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.

Ямпольский, М.
Память Тиресия. Интертекстуальность и кинематограф [Електронний ресурс] / М. Ямпольский. - Москва : РИК "Культура", 1993. - 464 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Память Тиресия» — новая оригинальная книга о кино. В ней проводится детальный анализ ассоциативных связей, возникающих в результате прочтения фильма как художественного текста. В основе авторской концепции лежит понятие текстуальной аномалии, т. е. такого места в тексте, где смысл затемнен и тем самым нарушен миметизм чтения. Однако именно в таких случаях возникают богатые возможности для семиотики и в частности для теории интертекстуальности, в рамках которой работает автор. На первый план здесь выходит анализ цитат, гиперцитат, вытесненных источников, анаграмм и т. п., выводящий к некоторому интертексту, проясняющему присутствие однотипных текстуальных аномалий в различных произведениях и таким образом неявно участвующему в формировании смысла. Особенно важен такой подход для прояснения загадочного изобразительного ряда авангардных фильмов, использующих новый усложненный язык. Книга базируется на обширном искусствоведческом материале как кинематографа, так и иных сфер культуры.



Кл.слова:
мистецтвознавство -- кінематограф -- мова кіно -- семіотика -- інтертекст

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Ямпольский, М.
"Сквозь тусклое стекло" [Електронний ресурс] : 20 глав о неопределённости / М. Ямпольский. - М. : Новое литературное обозрение, 2010. - 688 с.. - (Научная библиотека)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Критика и история культуры обычно нацелены на прояснение смыслов, на превращение непонятного в понятное. Задача работ, составивщих новую книгу М. Ямпольского, - не прояснять, но выявлять механизмы порождения неопределенного в культуре. В широкой междисциплинарной перспективе, охватывающей философию, эстетику, теорию и историю литературы и искусства, автор показывает, как в творческом процессе культуры работают категории неопределенности: «бесформенность», «хаос», «ничто», «случайность». Среди конкретных фактов культуры, иллюстрирующих этот процесс, - средневековая мистика, русская литература XIX-XX веков, эволюция филологии, кинематограф Сергея Эйзенщтейна, Дзиги Бертова, Буди Аллена, Апександра Сокурова, Чжан Имоу.



Кл.слова:
культура -- мистецтво -- хаос -- естетика -- кінематограф

   Тип видання:   довідник   
6.

Юдкин-Рипун, Игорь Николаевич.
Краткий семантико-этимологический справочник: славистика и романо-германистика [Електронний ресурс] / И. Н. Юдкин-Рипун ; Національна академія наук України, Український комітет славістів. - К. : [б. в.], 2004. - 236 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.44 Мб


Пропонується система впорядкування лексичного матеріалу, заснована на його етимологічній стратифікації – вичленуванні індоєвропейського ядра, ізоглос поміж окремими мовними сім’ями та ізольованої лексики. Рефлекси реконструйованих індоєвропейських коренів подано в етимологічних гніздах, які відповідно до типів ініціалів розподілено по шістнадцяти класах. Ці класи постають як семантичні мікросистеми, що засновані на виявленні паронімії між коренями та на мотивації смислових переходів (передусім метонімії), так що виникають паронімічні та метонімічні ряди, які будуються відповідно до гіпотези соматоморфізму первинних значень. Лексичний матеріал містить передусім рефлекси загальнослов’янського кореневого фонду з їхніми романо-германськими відповідниками, опрацьовано матеріали етимологічних словників з німецької, французької, англійської мов та з латини.



Кл.слова:
індоєвропейські мови -- етимологічна стратифікація -- компаративне мовознавство -- семантичний соматоморфізм

   Тип видання:   навчальний посібник      довідник   
7.

Юдкін-Ріпун, Ігор Миколайович.
Короткий навчальний довідник з романо-германської етимології [Електронний ресурс] / І. М. Юдкін-Ріпун ; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського. - Ч. 1. Германська. - К. : [б. в.], 1998. - 80 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.08 Мб


У першій частині довідника вміщено відомості про етимологію лексичного фонду германського походження в сучасних німецькій, англійській та французькій мовах. Робота спирається на матеріали словників Партріджа, Пауля, Тетцнера, Доза, Кертінга, Ерну та Мейє та ін. Адресується тим, хто цікавиться поглибленим вивченням іноземних мов.



Кл.слова:
мовознавство -- германські мови -- етимологія -- деривація

   Тип видання:   навчальний посібник      довідник   
8.

Юдкін-Ріпун, Ігор Миколайович.
Короткий навчальний довідник з романо-германської етимології [Електронний ресурс] / І. М. Юдкін-Ріпун ; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського. - Ч. 2. Англо-французькі латинізми. Додаток. Еллінізми. Кельтізми. Dubia. - К. : [б. в.], 1999. - 118 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.02 Мб


В другій частині словника розглянуто лексику англо-французького мовного союзу, яка становить рефлекси основного лексичного фонду латини, поданого за морфологічною класифікацією. В додатку наведено давньогрецькі та кельтські рефлекси в цьому союзі, а також англо-французьку лексику невизначеного походженння.



Кл.слова:
мовознавство -- германські мови -- етимологія -- деривація

   Тип видання:   життєпис   
9.

Эрибон, Д.
Мишель Фуко [Електронний ресурс] : пер. с фр. / Д. Эрибон. - М. : Молодая Гвардия, 2008. - 376 с.. - (Жизнь замечательных людей. ЖЗЛ : серия биографий ; вып. 1328)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мишель Фуко - один из наиболее влиятельных мыслителей второй половины XX века. Испытав множество идейных и культурных воздействий, он сумел найти свой неповторимый стиль мышления и свою тему - изучение отношений личности с обществом, в том числе с такими общественными институтами, как психиатрия, медицина и тюремная система. Отвергая любые формы подавления личности, Фуко активно протестовал как против коммунизма, так и против демократии западного типа. Громкая известность философа привела к тому, что его книги вышли за грань "чистой науки", став подлинными интеллектуальными бестселлерами на Западе, а затем и в России. Первая выходящая по-русски биография Фуко принадлежит перу известного историка философии Дидье Эрибона. Многочасовые беседы с героем книги позволили автору осветить не только творчество французского мыслителя, но и его тщательно скрытую от посторонних и окруженную слухами личную жизнь.



Кл.слова:
біографія -- мислитель -- сучасна французька філософія

   Тип видання:   життєпис   
10.

Щеголев, П.
Гракх-Бабеф [Електронний ресурс] / П. Щеголев. - М. : Журнально-газетное объединение, 1933. - 156 с.. - (Жизнь замечательных людей. ЖЗЛ : серия биографий ; вып. 14)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В настоящем издании представлен биографический роман о Гракхе-Бабёфе (имя взято в честь античных Гракхов; настоящее имя Франсуа Ноэль Бабёф (Babeuf)) (1760 — 1797), французском революционном коммунисте-утописте, руководителе движения «Во имя равенства» во время Директории. Гракх Бабёф (1760-1797) - французский революционный коммунист-утопист, руководитель движения "во имя равенства" во время Директории. Идеи Бабёфа и его сторонников (бабувистов) являются предшественниками научного коммунизма. На основании опыта революции Бабёф пришёл к выводу о невозможности немедленного осуществления "чистой демократии" и необходимости установления временной революционной диктатуры в период перехода от старого общества к коммунистическому.



Кл.слова:
французька революція -- Директорія -- утопізм

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Шмітт, Жан-Клод.
Сенс жесту на середньовічному Заході [Електронний ресурс] / Ж. -К. Шмітт. - Х. : Око, 2002. - 640 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга відомого французького історика, представника знаної "школи Аналів", Жана Клода Шмітта присвячена жестовій традиції на середньовічному латинському Заході. Послідовно розглядаючи історичний, культурний, комунікативний, педагогічний, символічний й под. вимір жесту як знаряддя ефективного людського спілкування в його зв’язку з магічною, риторичною, теологічною традицією, а також з практикою відправлення християнського культу, автор відтворює справжнє місце жестової поведінки в просторі людського життя. Середньовіччя жесту виступає як повноправний спадкоємець античного світу і несподіваний провісник світської культури Відродження і Нового часу.Для спеціалістів з історії та теорії культури, істориків філософії та релігії, а також для всіх, хто цікавиться долями європейської цивілізації.



Кл.слова:
медієвістика -- комунікація -- семіотика

   Тип видання:   словник   
12.


Школьный французско-русский и русско-французский словарь [Електронний ресурс] / авт.-сост.: М. А. Кастрикина, Н. М. Подъяпольская. - 2-е изд., испр.. - М. : Дрофа, 2001. - 352 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словарь содержит в каждой части около 3000 наиболее употребительных слов, которые чаще всего встречаются в школьных учебниках французского языка. Основные слова, включенные в словарь, даны с разработкой значений этих слов, их грамматической характеристикой, а также дополнены примерами.



Кл.слова:
французька мова

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.
 


Шкловский, В. Б.
Эйзенштейн [Електронний ресурс] / В. Б. Шкловский. - 2-е изд.. - Москва : Искусство, 1976. - 296 с.. - (Жизнь в искусстве)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга В. Шкловского посвящена творчеству выдающегося со­ветского кинорежиссера С. М. Эйзенштейна. В книге подробно прослеживаются этапы жизненной и творческой биографии этого мастера; дан интересный анализ таких его фильмов, как «Броне­носец «Потемкин», «Октябрь», «Старое и новое», «Александр Нев­ский», «Иван Грозный» и др.



Кл.слова:
мистецтво -- кінематографія -- кінорежисура

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Шерер, Жан-Бенуа
Літопис Малоросії, або Історія козаків-запорожців та козаків України, або Малоросії [Електронний ресурс] : пер. с фр. / Жан-Бенуа Шерер. - К. : Укр. письменник, 1994. - 311 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Уперше українською (перекладів на жодну з інших слов’янських мов немає) надруковано працю французького історика XVIII століття — перший західноєвропейський твір, цілком присвячений історії України. Зі сторінок книги промовляє шира симпатія автора до України, захоплення героїчною боротьбою козаків за волю. Попри помилки, упередження, схиляння перед потужністю імперії, проти якої боролись козаки, перед культом Катерини II, узагальнення Ж.-Б. Шерера звучать цілком по-сучасному: «Цей народ, пам’ять якого повна спогадів про предків, скинув із себе ярмо, — і саме цього не хочуть йому пробачити».



Кл.слова:
козацтво

   Тип видання:   дисертація   
15.

Чуковская, Е. Э.
Правовые аспекты предпринимательской деятельности в кинематографии [Електронний ресурс] / Е. Э. Чуковская. - М. : МГУ, 1999. - 190 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Целью данной работы являются: анализ природы аудиовизуального произведения как результата творческой и производственной деятельности; изучение его режима, отраженного в нормах различных законодательных и нормативных актов; установление статуса участников процесса создания и распространения произведения и исследование правовых основ отношений между ними; анализ зарубежного законодательства и практического правового опыта в аудиовизуальной сфере; разработка предложений по совершенствованию и развитию законодательной и нормативной базы в данной сфере.



Кл.слова:
право  -- держава  -- кінематографія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.

Черноглазов, Александр.
Лакан. Приглашение к Реальному [Електронний ресурс] / Александр Черноглазов. - М. : Проект Letterra.Org, 2012. - 177 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В каждом из эссе книги, как на пробном камне, испытывается выработанный Лаканом язык. В центре лакановского, особенно позднего, учения лежит парадоксальное представление, согласно которому ядром симптома является бессознательное наслаждение, выступающее в нем под видом страдания - наслаждение, о котором субъект ничего не знает. Аналитик как раз и способен ему это наслаждение продемонстрировать, позволяя обходиться без него, одновременно им пользуясь. Художник же или писатель, изображая предмет, его этим наслаждением "заряжают" - в их образном, воображаемом мире застревают его осколки. Тексты 1-й части сборника обращаются к тематизации явления реального в "нашу жизнь", 2-й - к тому, как мы, не обязательно принимая в себя это реальное (не становясь "святыми"), можем почувствовать это явление, его "сюрприз" (сквозь текст, сквозь желание), в 3-й представлена игра всех мотивов и сюрпризов между собой в свободном движении.



Кл.слова:
психологія -- психоаналіз -- французька філософія

   Тип видання:   наукове видання   
17.
 


Хренов, Николай Андреевич.
Образы «Великого разрыва». Кино в контексте смены культурных циклов [Електронний ресурс] / Н. А. Хренов. - М. : Прогресс-Традиция, 2008. - 536 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге предпринята попытка рассмотреть кино в контексте трансформаций культуры ХХ века. Констатируя в истекшем столетии переходный процесс на уровне культуры, автор пытается вписать в него кино. Переходная ситуация означает угасание культуры, возникшей в эпоху позднего Средневековья, и рождение альтернативной, обращенной в будущее культуры. В силу этого эстетический опыт возникшего в начале ХХ века нового, технического искусства оказывается амбивалентным. Выступая средством массовой коммуникации, кино функционирует как средство культуры чувственного типа, что соответствует гедонистически настроенному массовому зрителю. Вместе стем, следуя новой, рождающейся культуре, кино начинает культивировать столь характерную для Средневековья сверхчувственную стихию. Последняя тенденция проявляется в активности в кинематографическом мышлении мифа и архетипа, имеющих в том числе религиозную основу. Несмотря на развертывающиеся во второй половине ХХ века процессы дехристианизации и секуляризации – как в западном, так и в отечественном кино, – к жизни вызываeтся эстетика, соотносимая с альтернативной культурой. Но такая эстетика не является абсолютно новой. В реальности происходит трансформация эстетики, длительное время исходившей из аристотелевского дискурса, в эстетику платонизма. В свойственной отечественному кино активности архетипиче ского мышления автор пытается выявить византийский комплекс, позволяющий продемонстрировать платоновскую сущность киноэстетики. Книга предназначена для искусствоведов, культурологов, социологов, философов и историков.



Кл.слова:
кінематограф -- історія кіно -- кіноестетика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.

Хренов, Н. А.
Образы Великого разрыва. Кино в контексте смены культурных циклов [Електронний ресурс] / Н. А. Хренов. - Москва : Прогресс-Традиция, 2008. - 536 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге предпринята попытка рассмотреть кино в контексте трансформаций культуры XX века. Констатируя в истекшем столетии переходный процесс на уровне культуры, автор пытается вписать в него кино. Переходная ситуация означает угасание культуры, возникшей в эпоху позднего Средневековья, и рождение альтернативной, обращенной в будущее культуры. В силу этого эстетический опыт возникшего в начале XX века нового, технического искусства оказывается амбивалентным. Выступая средством массовой коммуникации, кино функционирует как средство культуры чувственного типа, что соответствует гедонистически настроенному массовому зрителю. Вместе стем, следуя новой, рождающейся культуре, кино начинает культивировать столь характерную для Средневековья сверхчувственную стихию. Последняя тенденция проявляется в активности в кинематографическом мышлении мифа и архетипа, имеющих в том числе религиозную основу. Несмотря на развертывающиеся во второй половине XX века процессы дехристианизации и секуляризации - как в западном, так и в отечественном кино, - к жизни вызывается эстетика, соотносимая с альтернативной культурой. Но такая эстетика не является абсолютно новой. В реальности происходит трансформация эстетики, длительное время исходившей из аристотелевского дискурса, в эстетику платонизма. В свойственной отечественному кино активности архетипического мышления автор пытается выявить византийский комплекс, позволяющий продемонстрировать платоновскую сущность киноэстетики. Книга предназначена для искусствоведов, культурологов, социологов, философов и историков.



Кл.слова:
мистецтво -- кінематографія -- культура кіно

   Тип видання:   наукове видання   
19.

Фуко, М.
Ненормальные [Електронний ресурс] : пер. с фр. / М. Фуко. - М. : Наука, 2005. - 341 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга — многогранное исследование становления в новоевропейской культуре представления о норме как биологическом, психологическом, моральном и политическом феномене. Центральное место здесь занимает процесс замещения образа монстра как существа, абсолютно нарушающего законы природы и мира, представлением о норме и ненормальном как субъекте, не поддающемся нормативному воспитанию и не вписывающемся в нормативную систему социума. Значительное внимание в лекциях уделено теме сексуальности и эволюции «тела удовольствия» как средства контроля индивида со стороны общественных институтов и одновременно формы его ускользания от давления «властизнания», что позволяет проследить становление основных идей третьего периода творчества Фуко конца 70-х—80-х гг. Для психологов, политологов.



Кл.слова:
французька філософія -- європейська філософія

   Тип видання:   художня література   
20.

Франко, Іван Якович.
Борислав сміється [Електронний ресурс] / І. Я. Франко. - К. : Obreey Classics, 2012. - 148 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Борислав сміється» це справжній український «Жерміналь». Шахтарі, нафтовики та інші нібито «прості люди» проходять як ціла галерея дивовижних характерів. Все починається з роботи в несприятливих умовах і випадкових смертей працівників. Десь причиною є недбалість, а десь – жадібність працедавців, які не дбають про безпеку. Нібито проста конфліктна ситуація розв’язує цілий вузол проблем місцевого рівня. Ось така наша відповідь французьким письменникам-натуралістам. А ви читали?



Кл.слова:
українська література -- проза
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського