Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Автореферати дисертацій (12)Реферативна база даних (237)Книжкові видання та компакт-диски (316)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>K=ЦІКАВІ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 51
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   навчальний посібник   
1.

Іванченко, Р. П.
Історія без міфів. Бесіди з історії української державності [Електронний ресурс] : навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів / Р. П. Іванченко. - К. : МАУП, 2007. - 624 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це друге видання, доповнене й розширене, навчального посібника з історії української державності Раїси Іванченко — відомого сучасного історика, письменника, автора численних історичних розвідок та історичних романів з проблем історії України. У роботі відстоюється наукова позиція державності українського народу, починаючи із Трипільської цивілізації. Посібник містить цікаві документи на підтвердження думки автора. Посібник розрахований на широке коло читачів — учнів, студентів, учителів, усіх, хто цікавиться проблемами становлення й еволюції державницької історії упродовж майже півторатисячолітнього періоду нашого минулого



Кл.слова:
історія України -- історичні міфи -- історіософія

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Релігія   
2.

Івченко, Андрій Сергійович.
Найвидатніші храми України [Електронний ресурс] / А. С. Івченко. - Х. : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2010. - 224 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга пропонує цікаві й захопливі оповіді про найславетніші й найкрасивіші храми в Україні. Деякі з цих об`єктів занесені до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Ви дізнаєтеся про історію створення 100 храмів, їх засновників, архітекторів, художників. Детально описується значення цих витворів людського генія в історії регіону. Унікальні оповіді й відомості супроводжуються кольоровими фотографіями храмів — як зовнішнього вигляду, так і оздоблення всередині. На вас чекає незабутня мандрівка Софійським собором у Києві, собором Святого Юра у Львові, караїмськими кенафами у Євпаторії, Почаївською Лаврою. А ще ви побачите Велику ханську мечеть у Бахчисараї, Успенський собор старообрядців у Білій Криниці і багато інших неповторних у своїй красі та величі храмів.



Кл.слова:
храм -- церква -- собор -- котел

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.
 



Аксіоми для нащадків: українські імена у світовій науці [Електронний ресурс] : зб. нарисів / упор. О. К. Романчук. - Л. : Меморіал, 1992. - 544 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі розповідається про маловідомі сторінки життя і діяльності незаслужено замовчуваних учених-природодослідників, вихідців з України, чий внесок у світову і європейську науку важко переоцінити. Зокрема, тут йдеться про безпідставно репресованих у лихі роки сталінських беззаконь українських академіків М. Кравчука і С. Рудницького. Читач матиме змогу ознайомитись з історією дослідження катодних променів українським фізиком І. Пулюєм, який випередив винахід В. Рентгена, довідається про цікаві подробиці життєпису інших видатних учених-українців: ботаніка В. Липського, біохіміка І. Горбачевського, хіміка П. Франка, математиків М. Остроградського і Г. Вороного, М. Чайковського і М. Зарицького та ін. Дізнається читач і про те, як створювалась на еміграції "Енциклопедія українознавства", про українських фізиків у діаспорі тощо.



Кл.слова:
наукова діяльність

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Фізика   
4.
 


Вакарчук, І. О.
Квантова механіка [Електронний ресурс] : підручник / І. О. Вакарчук. - Л. : ЛДУ ім. І. Франка, 1998. - 616 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику подано послідовний виклад фізичних основ і математичного апарату квантової механіки та її застосування до різних задач. Матеріал книжки відповідає стандартній університетській програмі курсу квантової механіки й охоплює всі її розділи. Фактично — це підручник з канонічного курсу "Квантова механіка", який є частиною загального курсу "Теоретична фізика" й читається студентам III-IV курсів фізичних спеціальностей університетів. Особливу увагу приділено численним ілюстраціям зв'язку фізичних явищ із фундаментальною величиною — хвильовою функцією та її фазою, принципові суперпозиції та філософському трактуванню ймовірнісної концепції квантової механіки. Подано також багато прикладів-задач, серед яких поряд з традиційними є оригінальні та такі, що їх звичайно не включають до підручників. Розв'язки цих невеличких проблем дадуть змогу читачеві глибше зрозуміти основний матеріал та контролювати його засвоєння. Нарис творення квантової механіки та історичні екскурси, що супроводжують основний матеріал, містять знання, які є необхідним елементом культури фізика. Невід'ємною частиною підручника є відступи та виноски, де подано цікаві задачі, часом, може, несподівані, наведено аналогії з класичної механіки, музики, мистецтва. Мета цього — звернути увагу читача на зв'язки між різними явищами, що охоплюють і людську діяльність, та продемонструвати силу й універсальність математики в їх аналізі. Підручник розрахований на студентів, аспірантів, науковців, він буде корисним викладачам і всім, хто цікавиться квантовою фізикою.



Кл.слова:
теоретична фізика -- хвильова функція -- суперпозиція

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.
 


Винничук, Юрій.
Таємниці львівської кави [Електронний ресурс] / Юрій Винничук. - 4-е вид.. - Л. : Піраміда, 2008. - 220 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Львів і кава - речі нероздільні. Про давні традиції вживання цього напою, висловлювання відомих людей, секрети приготування кави, захоплюючі легенди, цікаві історії - все це в книзі Юрія Винничука «Таємниці львівської кави».



Кл.слова:
кава -- культура споживання -- міфотворчість -- Львів

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.


Володарі гетьманської булави [Електронний ресурс] : історичні портрети. - К. : Варта, 1994. - 560 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це найповніше видання про гетьманів України та Війська Запорозького. На основі маловідомих, раніше недоступних архівних матеріалів автори - сучасні українські історики (В. Сергійчук, В. Смолій, В. Щербак, С. Леп'явко, Ю. Мицик та інші) - створюють багатогранні цікаві портрети (нариси, есе) двадцяти найвідоміших козацьких обранців, висвітлюють їхню роль у державотворенні України.



Кл.слова:
гетьманство -- гетьман -- Запорізька Січ

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.
 


Голобуцький, Володимир Олексійович.
Запорозьке козацтво [Електронний ресурс] / Володимир Голобуцький. - К. : Вища школа, 1994. - 359 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Чи знаєте ви, в які часи і за яких умов виникло козацтво, як утворилася Запорозька Січ? Що вам відомо про боротьбу козаків проти панської Польщі, турецьких і татарських авойовників, про Визвольну війну українського народу під проводом уславленого гетьмана Богдана Хмельницького? Прочитавши книгу, ви пройдете героїчними шляхами майже трьохсотрічної історії козацької минувшини аж до останнього вільного подиху Запорозької Січі, трагічно обірваного волею Катерини II. В основі дослідження — цікаві вітчизняні і зарубіжні історичні джерела, що багатогранно розкривають картину життя і побуту, матеріальної і духовної культури запорожців, які давно зажили надійної світової слави. Для викладачів і студентів, наукових працівників і лекторів, широкого кола читачів.



Кл.слова:
козаки -- Запорожська Січ

   Тип видання:   монографія   
8.

Гуржій, І. О.
Купецтво Києва та Київщини XVII-XIX ст. [Електронний ресурс] / І. О. Гуржій, О. І. Гуржій. - К. : Інститут історії України, 2013. - 284 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії йдеться про те, коли й за яких суспільно-політичних і економічних умов виникло й формувалося купецтво Києва та великої навколишньої території. Наводяться цікаві характеристики та думки сучасників стосовно його професійної діяльності, висвітлюються аспекти структуризації та кількісні зміни, показані етапи законодавчого оформлення статусу й етнорелігійні складові. Описані найважливіші побутові проблеми існування, особливості торгівлі та конкуренції купців протягом XVII–XIX ст. Значна увага приділена дискусійним питанням та історіографії теми. Книга розрахована на спеціалістів істориків і економістів, а також на всіх, хто цікавиться минулим окремих соціальних груп в Україні.



Кл.слова:
економіка -- торгівля -- стратифікація суспільства

   Тип видання:   бібліографія   
9.


Журнал літератури, мистецтва і критики [Електронний ресурс] : бібліогр. покажчик змісту / уклад. Н. В. Казакова. - К. : Видавничий дім "КМ Академія", 2003. - 52 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У бібліографічному покажчику відображено зміст літературно-мистецького часопису «Арка», що виходив у Мюнхені як додаток до газети «Українська Трибуна». Багато цікавих митців входило до редакції видання, не менш цікаві автори друкували на його сторінках власні твори. Більшість із них сповідувала ідеї новоствореного Мистецького Українського Руху. Часопис проіснував недовго, менше двох років (вийшло всього 11 чисел), проте лишив помітний слід в українській журналістиці, не залишаючи байдужими своїх читачів і сьогодні. Покажчик містить ґрунтовну вступну статтю доктора філологічних наук, професора НаУКМА Володимира Панченка. Видання пропонується всім, хто цікавиться історією української журналістики, літературою та мистецтвом.



Кл.слова:
видання -- журналістика

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Капустянський, Микола.
Похід українських армій на Київ - Одесу в 1919 році [Електронний ресурс] / Микола Капустянський. Уривки зі спогадів / Євген Маланюк. - К. : Темпора, 2004. - 558 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга знайомить читача з маловідомими матеріалами української військової історії 1917-1921 рр. Зокрема, праця Миколи Капустянського «Похід українських армій на Київ—Одесу в 1919 році» представляє офіційну точку зору уряду Української народної республіки, подає детальний опис бойових дій Армії УНР навесні-влітку 1919 р. Нариси та поезії Євгена Маланюка, присвячені бойовим діям та військовим діячам Армії УНР, цікаві яскравими особистісними характеристиками українських воєначальників - В. Тютюнника, Є. Мєшковського та В. Сінклера. Видання містить значний документальний додаток, куди увійшли архівні матеріали, карти та таблиці, що характеризують загальний стан та кількість як Дієвої армії УНР, так і її супротивника — Червоної армії — в 1919 р.



Кл.слова:
український народ -- визвольна війна

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Книш, З.
На повні вітрила! [Електронний ресурс] : українська Військова організація в 1924-1926 роках / З. Книш. - Торонто : Срібна Сурма, 1970. - 422 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Визвольні змагання 1917-1920 років зрушили широку українську землю, до глибини душі потрясли українським народом і штовхнули розвиток подій на цій частині земного ґльобу в новому напрямку. А хоч закінчилися вони невдачею, та почали нову епоху в житті нашого народу, ба й усього європейського сходу. Нікому не пройти повз те мовчанкою, ані заперечити це, чи злегковаоїсити. Після того прийшов ніби-мир, неменш важкий для народу, як гаряча війна, і вимагав він не женшог напруги сил та боротьби, хоч може й іншими способами. На жаль мало в нас написано про ті роки, що в них зарисовувалися нові шляхи майбутности української нації і визрівали нові політичні ціннощі, що до кореня міняли давкі світогляди і скидали старих ідеалів. А вони незвичайно цікаві для історика та повчальні для політика. І все ще далеко в нас до повного висвітлення та зрозуміння тодішніх політичних настроїв серед суспгльности і поглядів чільних її виразників та носіїв.



Кл.слова:
сучасна історія -- ХХ століття

   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.
 


Кондрашов, Анатолий Павлович.
Большая книга занимательных фактов в вопросах и ответах [Електронний ресурс] / А. П. Кондрашов. - М. : Рипол Классик, 2007. - 704 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга, предлагаемая вашему вниманию, - не справочник и не учебник, и главная ее задача - не столько проинформировать вас о самых разнообразных фактах, сколько вызвать интерес к той или иной области знания и человеческой деятельности. Адресованная и школьникам, и тем, кто давно вышел из школьного возраста, она дает уникальную возможность открыть для себя наш мир во всем его поразительном многообразии. Если вы любознательны и стремитесь открывать новое, то вопросы и ответы, собранные здесь, позволят вам убедиться в безграничном могуществе человеческого разума.



Кл.слова:
цікаві факти -- всесвітня історія -- історія науки -- відкриття -- винахід -- видатний вчений

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.
 


Кондрашов, Анатолий Павлович.
Книга фактов в вопросах и ответах [Електронний ресурс] / А. П. Кондрашов. - [Б. м.] : [б. в.], 2008. - 1163 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Эта книга – для тех, кто хочет больше всех знать. В энциклопедии собраны тысячи самых любопытных, удивительных и необычных фактов из самых разных областей человеческого знания: астрономии, физики, географии, биологии, медицины, истории, археологии, мифологии и искусства. Увлекательно изложенные, краткие и емкие статьи помогут эрудиту расширить свой кругозор и поразить знакомых уровнем своих познаний. Прочитав эту книгу, вы сможете сказать с уверенностью: теперь я знаю все!



Кл.слова:
цікаві факти -- всесвітня історія -- історія науки -- відкриття -- винахід -- видатний вчений

   Тип видання:   бібліографія   
14.


Конституційні права, свободи і обов’язки людини і громадянина в Україні : бібліогр. покажч. [Електронний ресурс] / уклад.: О. В. Левчук, О. А Горбань, відп. за вип. В. О. Герасимова ; Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. - Запоріжжя : ЗНУ, 2012. - 40 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До бібліографічного покажчика ввійшли статті з періодичних видань, наукових збірників, книги, автореферати дисертацій. Окремий розділ склали електронні ресурси інтернет-сайтів, де розміщено цікаві публікації, дослідження. Покажчик створено на базі електронного каталогу за період 2001-2012 рр. станом на 23.11.2012, місце зберігання джерел - фонди та електронні колекції наукової бібліотеки ЗНУ.



Кл.слова:
конституційне право

   Тип видання:   підручник   
15.

Конфорович, А. Г.
Добрий день, Архімеде [Електронний ресурс] : цікаві задачі, ігри, головоломки / А. Г. Конфорович. - К. : Молодь, 1988. - 158 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірка логічних і математичних задач, ігор і головоломок.



Кл.слова:
логіка -- задача -- заморока

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Кримський, С.
Ранкові роздуми [Електронний ресурс] / С. Кримський. - К. : Майстерня Білецьких, 2009. - 120 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі висвітлюється культурологічний досвід трансформації європейської філософії ІІІ тисячоліття, яка після краху формалістичної методології науки усвідомила, що світоглядним дороговказом розуміння новітньої цивілізації може бути імператив людини в усій неосяжності її душі, таїни долі та жадоби до вищих цінностей, що є можливим тільки через культуру. У центрі уваги автора знаходиться питання національної культури, її архетипи, вічні символи та принципи духовної самопобудови особистості й нації. Усі ці теми розглядаються на доступному для читачів рівні і будуть цікаві усім, хто опікується проблемами Духу в сучасному контексті.



Кл.слова:
культура

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Фізика   
17.

Левемарк, Л.
Физика без приборов [Електронний ресурс] / Л. Левемарк, К. Фреск. - М. : Издательский Дом Мещерякова, 2010. - 64 с.. - (Научная лаборатория Тома Тита)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Веселые и познавательные опыты француза Тома Тита уже более ста лет помогают детям всего мира изучать окружающий мир через игру. В Швеции, неподалеку от Стокгольма, есть даже специальный научный центр, каждый посетитель которого может поставить собственный опыт по физике, химии, биологии, астрономии, математике и провести исследование самых разных явлений природы. Сотрудники Центра и подготовили эту книгу занимательных экспериментов по физике и химии.



Кл.слова:
фізика -- цікаві досліди -- експерименти

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.

Легкий, Левко.
Історія світового футболу [Електронний ресурс] / Л. Легкий. - Т. : Навчальна книга - Богдан, 2010. - 576 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підсумком творчої праці Левка Легкого — відомого аналітика, який займається тематичною статистикою вже майже півстоліття, — стало перше в Україні й уже тим унікальне довідкове видання "Історія світового футболу". У книзі подано ретроспективу зародження популярної гри, основні зміни в її правилах, а також становлення ФІФА та регіональних футбольних конфедерацій. З енциклопедичною скрупульозністю автор висвітлює основні події, що відбувалися упродовж усіх 18 чемпіонатів світу, наводить вичерпну інформацію про чемпіонати Європи, здобутки національних збірних окремих країн; знайомить із хронологією виникнення літніх та зимових олімпійських змагань (передусім футбольних) і досягненнями славетних олімпійських спортсменів. Окремо відображено не менш цікаві матеріали про розвиток футболу в Росії і незалежній Україні, участь клубів у боротьбі за єврокубки, яскраву еру легендарного Валерія Лобановського та історію шкіряного м'яча в Галичині з кінця XIX століття. Щедро проілюстрована кількома сотнями унікальних архівних фото "Історія світового футболу" розширить Ваші уявлення про цю справді народну гру. Ви довідаєтесь про відомі чи досі незнані баталії на зелених килимах планети, Європи, рідного краю. У семи розділах книги обсягом близько 600 сторінок подано багатий аналітичний і статистичний матеріал, котрий стане у пригоді спортивним журналістам, коментаторам, викладачам, студентам профільних вищих навчальних закладів та спортивних шкіл, — зрештою, усім любителям цієї неперевершеної гри мільйонів.



Кл.слова:
спорт -- футбол -- олімпійський рух -- чемпіонати світу

   Тип видання:   енциклопедія      науково-популярне видання   
19.

Ликум, Аркадий.
Все обо всем [Електронний ресурс] : популярная энциклопедия для детей : в 5 т. / А. Ликум. - М. : АСТ, 1997

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 543 с.

Т. 2. - 632 с.

Т. 3. - 734 с.

Т. 4. - 643 с.

Т. 5. - 628 с.


Т. 1КАК ЖИВУТ ДРУГИЕ СОЗДАНИЯ Почему у жирафа длинная шея? С давних времен жирафы вызывали у человека любопытство. Древние египтяне и греки считали, что жирафы — это помесь леопарда с верблюдом, и называли его «верблюдопардом». Жираф — самое высокое из всех живущих на Земле животных. Однако ученые не могут объяснить происхождение его длинной шеи. Т. 2 КАК ЭТО НАЧИНАЛОСЬ Что нужно для производства стекла? С первого взгляда кажется, что стекло произведено из смеси очень специфических химических веществ, непростым путем и представляет собой чудо химии. Но в действительности стекло изготавливается очень простым способом с использованием самых заурядных веществ. Стекло — это сплав определенных материалов, охлаждение этой смеси так, что атомы организовываются хаотично. Т. 3 КАК ЧТО НАЧАЛОСЬ Кто изобрел вертолет? Мысль о летательном аппарате, который мог бы подняться в воздух, возникла давно. Леонардо да Винчи уже в 1500 году нашей эры нарисовал чертеж огромного винтообразного вертолета. Но он никогда не пробовал построить вертолет, потому что у него не было мотора. В 1783 году во Франции был показан игрушечный вертолет, известный под названием «китайский волчок». До сих пор не известно, кто его изобрел. Т. 4КАК ДЕЛАЮТСЯ РАЗНЫЕ ВЕЩИ Что такое радиоастрономия? В 1931 году инженер связи из «Белл Лабораториз» занимался исследованием атмосферных радиопомех, которые могли бы повлиять на трансокеанскую телефонную связь. Он уловил какие-то шумы, исходящие явно не из грозовой тучи, а откуда-то из космоса. Он открыл, что можно принимать радиационное излучение галактики. Так родилась новая ветвь астрономии — радиоастрономия. Т. 5РАЗНЫЕ ЖИВЫЕ СУЩЕСТВА Что такое амеба? Знаете ливы, что амеба считается животным? Это студенистое одноклеточное существо, настолько маленькое, что рассмотреть его можно только под микроскопом. Основные виды амеб живут в пресноводных реках и прудах. Но есть виды, которые обитают на дне соленых водоемов, во влажной земле и пище. Амеба постоянно меняет свою форму. Она передвигается, толкая вперед сначала одну свою половину, потом другую.



Кл.слова:
цікаві факти

      
20.


Лип'ятин: Історія села [Електронний ресурс] / А. С. Чорнобров, М. Є. Поліщук, Т. А. Чорнобров. - [Б. м. : б. в.], 2018. - 91 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 32.90 Мб


Дорогі краяни! У ваших руках книжка «Історія Лип’ятина». У цій короткій реляції хотілося б сказати щире слово про саму книгу та її авторів – Антона Семеновича Чорноброва, Миколу Єфремовича Поліщука та Тетяну Антонівну Чорнобров. В ній чіткі й переконливі історичні факти про українську сучасність, про долю односельців і, водночас, про становище людини взагалі, коли на неї чатує кривда. Серцю мила і єдина Україна, чарівне Поділля, рідне село Лип’ятин... Саме на цих землях жили наші предки, тут народилися і живемо ми. Куди б не закидала нас Доля, завше повертаємося до місця, де наше коріння, де пробігло босоноге дитинство, до рідної батьківської хати, до її порога... Повертаємося, хоча б думками... Свята, найдорожча, наймиліша частка землі... Наше древнє село Лип’ятин з його білими чепурними хатами, які ховаються серед заквітчаних садів, розлогих верб, пишних кущів червоної калини, пахучого бузку й жасмину... Всіх нас чарує і захоплює ця невимовна краса... В цім селі жили люди, що впродовж століть творили історію нашого краю, боролися за волю, за славне майбутнє для себе і своїх нащадків. Минуле завжди стоїть на порозі сучасності. Історія нашого села пов’язана з історією нашої держави. Цей історичний шлях дивний: то прямий, то з крутими віражами, тканий червоними і чорними нитками, политий потом і кров’ю, омитий сльозами радості й гіркої печалі, просякнутий перемогами й болісними поразками. Любов до історії своєї малої Батьківщини у Антона Чорноброва визрівала давно і виношувалась у молодечій душі роками. Тому й не дивно, що він багато років збирав, записував зі слів старожилів історію рідного села. Маловідомі події і факти, цікаві спогади лягли на сторінки книги. Щоб краще зрозуміти сучасне, творити майбутнє, автор ретельно вивчав минуле... Окрилювала Антона свята віра у щасливе майбуття нашої страдницької України. Додавала сили віра в людей і добро. До написання книги про історію села він залучив свого близького товариша та родича Миколу Поліщука та дочку учительку Тетяну Чорнобров. Н Думаю, пристрасне слово авторів буде почуте й належно оцінене. Читаймо, гортаймо сторінки книги, уважно вдивляймося в світлини, на яких не просто людські очі – очі історії... Ці люди виживали всупереч страшним обставинам, жорстокості і безглуздим законам, боролись і перемагали. Революції, воєнні лихоліття, Голодомори, сталінські репресії, побудова «світлого комуністичного майбутнього»... Як же багато пережито...



Кл.слова:
Лип’ятин -- історія села -- біографії -- Голодомор 1932-33 рр
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського