Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (236)Реферативна база даних (2838)Книжкові видання та компакт-диски (2386)Журнали та продовжувані видання (615)
Пошуковий запит: (<.>U=П03$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   монографія   
1.

Шевченко, О. В.
Економічна ефективність ґрунтоохоронних заходів при використанні земель сільськогосподарського призначення [Електронний ресурс] : монографія / О. В. Шевченко, А. Г. Мартин ; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ : Компринт, 2016. - 332 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 10.12 Мб


У монографії проаналізовано сучасний стан і тенденції використання земельних ресурсів у сільському господарстві. Встановлено, що деградація ґрунтів нині є однією з найважливіших виробничо-екологічних проблем, передумовою неможливості досягнення високої еколого-економічної ефективності використання земель у майбутньому. Запропоновано методику визначення суспільних утрат від деградації земель, яка базується на обчисленні частки капіталізованого рентного доходу, що втрачається при зниженні родючості ґрунту за різних ступенів деградації земель, а також витрат на відновлення родючості порушених і малопродуктивних земель. Обґрунтовано науково-методичний підхід до визначення економічної ефективності ґрунтоохоронних заходів у сучасних ринкових умовах, який базується на одержанні додаткового доходу за рахунок приросту врожаїв сільськогосподарських культур на захищених земельних ділянках. Наукове видання розраховане на дослідників, аспірантів, магістрів факультетів землевпорядкування вищих навчальних закладів, викладачів, фахівців з землеустрою, моніторингу, агрономів, працівників сфери державного управління земельними ресурсами та органів місцевого самоврядування.



Кл.слова:
зсуви ґрунтів -- агроландшафти -- еколого-економічне моделювання

   Тип видання:   монографія   
2.

Опенько, І. А.
Еколого-економічні засади раціонального використання та охорони земель під полезахисними лісовими насадженнями [Електронний ресурс] : монографія / І. А. Опенько, Т. О. Євсюков ; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ : Компринт, 2016. - 183 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.96 Мб


Монографія присвячена дослідженню механізмів раціонального використання та охорони земель під полезахисними лісовими насадженнями. Проаналізовано еколого-економічні, організаційно-правові й господарські проблеми використання земель під полезахисними лісовими насадженнями. Запропоновано нові підходи до оцінювання позитивного агролісомеліоративного впливу земель під полезахисними лісовими насадженнями на прилеглі сільськогосподарські угіддя, які ґрунтуються на геоінформаційному моделюванні системи «ПЛН – сільськогосподарські угіддя». Наукове видання розраховане на вчених, аспірантів, магістрів землевпорядних факультетів вищих навчальних закладів, викладачів, фахівців землевпорядного профілю та сільськогосподарського виробництва, працівників сфери державного управління земельними ресурсами, органів місцевого самоврядування.



Кл.слова:
агролісомеліорація -- моніторинг земель -- кадастр

   Тип видання:   монографія   
3.


Теоретичні засади зонування земель в Україні [Електронний ресурс] / О. С. Дорош [та ін.]. - К. : Медінформ, 2011. - 183 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.85 Мб


Зміст: Вступ Теоретико-методологічні засади диференційованого землекористування Теоретико-методологічні підходи до зонування земель України Еколого-економічна сутність диференційованого використання земельних ресурсів Історичні передумови поділу земельного фонду на категорії за основним цільовим призначенням Удосконалення системи управління землекористуванням у процесі проведення земельної реформи Комплексна оцінка земельних ресурсів за придатністю до використання Зонування земель як комплексний метод управління землекористуванням на засадах сталого розвитку Еколого-економічні та соціальні засади формування сталого землекористування Методичні підходи до проведення зонування земель на засадах сталого розвитку територій Світовий досвід застосування механізмів зонування земель Природно-сільськогосподарське районування, як основа зонування земель сільськогосподарського призначення Стандартизація і нормування у сфері використання та охорони земель Зонування земель в умовах ринкових земельних відносин Еколого-економічні моделі зонування земель на регіональному та місцевому та рівнях (в умовах Київської області) Еколого-економічна модель зонування земель на регіональному рівні Еколого-економічна модель зонування земель на місцевому рівні Землевпорядне забезпечення зонування земель Еколого-економічний ефект від проведення зонування земель Висновки



Кл.слова:
сільське господарство -- ринок -- земельні відносини

   Тип видання:   національна доповідь   
4.
 



Про стан родючості ґрунтів України [Електронний ресурс] : національна доповідь / Міністерство аграрної політики України, Державний технологічний центр охорони родючості ґрунтів, Національна академія аграрних наук України, Інститут грунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського, Національний університет біоресурсів і природокористування України ; за ред. С. А. Балюка [та ін.]. - Київ : [б. в.], 2010. - 113 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.31 Мб


Україна має амбіції стати провідною аграрною державою з великим експортним потенціалом сільськогосподарської продукції. І для цього є багато сприятливих передумов, але перед цим треба вирішити чимало проблем. Зокрема: - забезпечити раціональне використання і збереження ґрунтів як найважливішого компонента природного середовища; - забезпечити застосування ґрунтозахисних технологій і інших заходів з усунення забруднення і деградації ґрунтів при здійсненні господарської і інших видів діяльності; - забезпечити постійний моніторинг ґрунтів та агрохімічну паспортизацію земель сільськогосподарського призначення; - своєчасно виявляти негативні зміни стану ґрунтів і обов’язково вживати заходи з відновлення деградованих ґрунтів; - забезпечувати наукову обґрунтованість заходів з охорони ґрунтів; - забезпечувати гласність, повноту і достовірність інформації про стан ґрунтів, про обсяги застосованих заходів з охорони ґрунтів; - забезпечити участь громадськості у прийнятті рішень у галузі охорони ґрунтів; невідворотність відповідальності за шкоду, спричинену ґрунтам. Мета Національної доповіді – дати об’єктивний аналіз і виявити причини незадовільного стану ґрунтового покриву країни і на цій основі сформулювати пропозиції до владних структур для його виправлення.



Кл.слова:
ґрунтознавство -- баланс гумусу -- ерозії -- меліорація

   Тип видання:   навчальний посібник   
5.

Тугай, Т. І.
Ґрунтова мікробіологія [Електронний ресурс] : конспект лекцій / Т. І. Тугай ; Університет розвитку людини “Україна”, Факультет біомедичних технологій. Кафедра мікробіології та сучасних біотехнологій. - К. : [б. в.], 2010. - 25 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ґрунтова мікробіологія – наука, що вивчає закономірності розповсюдження, життєдіяльності, фізіологічні особливості мікроорганізмів в грунті, а також їх взаємозв’язки в угрупованнях та з оточуючим середовищем. Фундатором ґрунтової мікробіології як нової самостійної науки був С.М.Виноградський. Роботи С.М.Виноградського поклали початок розвиткові двох етапів ґрунтової мікробіології одночасно: морфологічного опису і еколого-фізіологічних досліджень. Він відкрив явища хемосинтезу, азотфіксації, розробив принципово нові підходи до вивчення ґmрунтової мікробіоти, першим сформулював системний підхід до вивчення участі мікроорганізмів у колообігу речовин у природі, який здіснюють, що стало основою нової науки – біогеохіміїї.



Кл.слова:
морфологія ґрунтів -- мікроорганізми -- колообіг речовин

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Біологічні науки   
6.


Експериментальна грунтова мікробіологія [Електронний ресурс] / за наук. ред. В. В. Волкогона. - К. : Аграрна наука, 2010. - 464 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії теоретично обгрунтовано методологічні принципи вирішення ряду питань грунтової мікробіології, представлено докладний опис існуючих методів. Особлива увага приділяється методам дослідження бактерій, що здійснюють процеси біологічної трансформації азоту, фосфору, грунтових мікроміцетів, мікроорганізмів з рістстимулюючих, фітотоксичними і антагоністичними властивостями. Книга підготовлена провідними фахівцями Інституту сільськогосподарської мікробіології Національної академії аграрних наук України. Наведені в ній методи використовуються нами у повсякденній роботі, деякі з них модифіковані і адаптовані до різних умов проведення аналізів.



Кл.слова:
ґрунтознавство -- сільське господарство -- мікробіологія

   Тип видання:   законодавчі матеріали   
7.
 


Тихомиров, М. Ю.
Охрана земель в Российской Федерации [Електронний ресурс] : практическое пособие / М. Ю. Тихомиров. - [Б. м.] : Изд-во Тихомирова М. Ю., 2008. - 31 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Последовательно разъясняются нормы Земельного кодекса РФ, посвященные охране земель в Российской Федерации. С учетом последних изменений природоохранного законодательства, новых актов земельного законодательства России и материалов правоприменительной практики рассматриваются цели и содержание охраны земель, правила использования земель, подвергшихся радиоактивному и химическому загрязнению. Даются практические рекомендации. Издание адресовано участникам земельных отношений, на которых возложены обязанности по охране земель - собственникам, землепользователям, землевладельцам, арендаторам земельных участков. Оно полезно также юристам, предпринимателям, руководителям предприятий, действующих в аграрном и иных секторах экономики, сотрудникам органов государственного контроля за использованием и охраной земель, иным гражданам, интересующимся развитием земельного законодательства Российской Федерации.



Кл.слова:
юриспруденція -- законодавство -- земельні відносини -- власність на землю -- земля

   Тип видання:   монографія   
8.
 



Красная книга почв Ленинградской области [Електронний ресурс] / Б. Ф. Апарин [и др.]. - СПб. : Аэроплан, 2007. - 320 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографии на основании многолетних исследований дана характеристика почв Ленинградской области - объектов Красной книги и рекомендации по их защите. Ленинградская область - уникальная в почвенном отношении территория бассейна Балтийского моря. Благодаря своеобразному сочетанию факторов почвообразования, сложной геологической истории развития региона здесь сформировалось исключительное разнообразие почв. Мощное антропогенное влияние на почвы и факторы почвообразования создает реальную угрозу потери особо ценных, редких и уникальных для области почв, обеспечивающих сохранение биоразнообразия и нормальное функционирование экосистем. Для широкого круга читателей, интересующихся вопросами экологии, а также специалистов в области охраны окружающей среды, сельского и лесного хозяйства.



Кл.слова:
геологія -- ґрунтознавство -- екологія

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Біологічні науки   
9.
 


Бызов, Б. А.
Зоомикробные взаимодействия в почве [Електронний ресурс] / Б. А. Бызов. - М. : ГЕОС, 2005. - 214 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Обобщаются исследования по проблемам взаимодействия микроорганизмов и беспозвоночных животных в почве. Рассматривается участие беспозвоночных в физических и биохимических процессах и их роль в жизни микробного комплекса почв. Анализируются особенности питания беспозвоночных животных микроорганизмами. Сформулировано новое представление о переваривании микроорганизмов беспозвоночными. Обсуждается значение феномена выборочного питания животных микроорганизмами в формировании микробных сообществ в почве. Анализируются особенности регуляторного воздействия беспозвоночных на почвенные микроорганизмы. Сформулирована концепция трофических и метаболических механизмов регуляции животными микробного комплекса почвы. Рассматриваются типы симбиозов микроорганизмов и беспозвоночных. Дается характеристика таксономического состава бактерий и грибов, ассоциированных с почвенными беспозвоночными. Анализируется их функциональная роль в почве. Приводятся наиболее яркие способы биологического контроля почвенных беспозвоночных с использованием микроорганизмов. Для специалистов - микробиологов, зоологов, почвоведов, экологов, может служить в качестве учебного пособия для студентов высших учебных заведений, обучающихся по этим специальностям.



Кл.слова:
ґрунти -- агроекологія -- мікроорганізм

   Тип видання:   підручник   
10.

Добровольский, Глеб Всеволодович.
География почв [Електронний ресурс] : учебник для студентов вузов / Г. В. Добровольский, И. С. Урусевская ; Московский государственный университет имени М. В. Ломоносова. - 2-е изд., перераб. и доп.. - М. : Изд-во МГУ : Колос, 2004. - 460 с.. - (Классический университетский учебник)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В учебнике рассматриваются факторы и общие закономерности географического распространения почв, принципы почвенно-географического районирования. Дается характеристика почвенного покрова России и сопредельных государств, описываются условия почвообразования, генетические особенности наиболее распространенных почв, региональные особенности структуры почвенного покрова и специфика хозяйственного использования почв. Излагается история составления мировых почвенных карт, дается краткий обзор почвенного покрова почвенно-биоклиматических поясов и областей мира. Анализируются земельные ресурсы России и мира, пути рационального использования и охраны почвенного покрова. Книга предназначена для студентов почвенных, биолого-почвенных и географических факультетов университетов, естественно-географических факультетов педагогических вузов, факультетов агрохимии и почвоведения сельскохозяйственных вузов.



Кл.слова:
ґрунти -- ґрунтоутворення

   Тип видання:   підручник   
11.

Розанов, Борис Георгиевич.
Морфология почв [Електронний ресурс] : учебник для высшей школы / Б. Г. Розанов ; Московский государственный университет им. М. В. Ломоносова. - М. : Академический проект, 2004. - 432 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Морфология почв является одним из основополагающих разделов почвоведения, в концентрированном виде отражающим историю почвообразования в процессе трансформации почв и их эволюции из горных пород. Детальное исследование морфологических свойств почв дает ключ к познанию многообразия почвенных характеристик, представляя собой важнейший этап изучения генезиса почв. Разработка критериев морфологической диагностики позволяет на основании морфологических описаний почв получать первичную детальную информацию о строении и свойствах почвенных профилей, на базе которой разрабатываются различные аспекты классификации и систематики почв. Фактически, морфология почв представляет собой информационную и методологическую основу для развития классификационного и географического направлений в современном почвоведении, а предлагаемый учебник является, по существу, уникальным, не имеющим аналогов справочным и методическим пособием для специалистов-почвоведов и географов почв.



Кл.слова:
ґрунт -- ґрунтознавство

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Науки про Землю   
12.

Приходько, М. М.
Грунтоводоохоронні біоінженерні комплекси та оптимізація ландшафтів у басейнах малих річок західного регіону Україна [Електронний ресурс] / М. М. Приходько. - Івано-Франківськ : [б. в.], 1996. - 82 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі викладена концепція охоронного ресурсозберігаючого природокористування і наукові положення управління сучасними природно-антропогенними ландшафтами в басейнах малих річок, а також показані теоретичні і методологічні основи структурно-функціональної організації і оптимізації порушених природно-антропогенних ландшафтів.



Кл.слова:
агромеліоративна система -- лісомеліоративна система -- гідротехніка

   Тип видання:   підручник   
13.

Кузнецов, М. С.
Эрозия и охрана почв [Електронний ресурс] / М. С. Кузнецов, Г. П. Глазунов. - М. : Изд-во МГУ, 1996. - 335 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В учебнике рассмотрены основные причины, условия и последствия распространения эрозии почв. Изложены современные представления о механизме процессов отрыва, переноса, отложения частиц почвы водными и воздушными потоками. Описаны современные методы изучения процессов эрозии и эродированных почв, способы моделирования, прогнозирования и предупреждения эрозионных процессов. Для студентов, аспирантов факультета почвоведения и для широкого круга специалистов, интересующихся проблемами охраны почв от эрозии.



Кл.слова:
ґрунт -- ерозія

   Тип видання:   підручник   
14.

Дьяконов, К. Н.
Мелиоративная география [Електронний ресурс] : учебник / К. Н. Дьяконов, В. С. Аношко. - М. : Изд-во МГУ, 1995. - 254 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В учебнике в соответствии с программой одноименного курса освещаются теоретические и методологические основы мелиоративной географии, принципы и методы мелиоративно-географических исследований. На базе классификации мелиорации дана характеристика их типов и подтипов. Рассмотрены экологические основы мелиорации, организация и осуществление природно-мелиоративного мониторинга, закономерности влияния мелиоративных систем на окружающую среду, охарактеризованы ключевые вопросы проектирования и проведения эколого-географической экспертизы проектов мелиорации. Для студентов географических и экологических специальностей вузов.



Кл.слова:
меліорація -- ґрунтознавство

   Тип видання:   підручник   
15.


Почвоведение [Електронний ресурс] : учебник для студентов почвенных и географических специальностей университетов : в 2 ч. / под ред. В. А. Ковды, Б. Г. Розанова. - М. : Высшая школа, 1988

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Почва и почвообразование. - 400 с.

Ч. 2 : Типы почв, их география и использование. - 368 с.


Изложены основы общего почвоведения, вопросы генезиса и эволюции почвы, ее роль и функции в биосфере Земли. Дана характеристика физических, химических, биологических свойств главнейших типов почв мира. Раскрыты основы учения о факторах почвообразования, зонах природы; показана роль круговорота веществ в почвообразовании.



Кл.слова:
ґрунт -- ґрунтознавство -- агрономія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Біологічні науки   
16.


Количественные методы в почвенной зоологии [Електронний ресурс] / Ю. Б. Бызова [и др.]. - М. : Наука, 1987. - 288 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге дан обзор современных методов сбора и количественного учета представителей всех размерных групп беспозвоночных, обитающих в почве. Рассмотрены математические методы анализа структуры сообществ и определений трофоэнергетических показателей почвенных беспозвоночных, возможности использования почвенного животного населения для характеристики почв. Дано описание новых методов изучения биогеоценотической деятельности почвообитающих животных и количественной оценки роли отдельных ірупп в биологическом круговороте. Для зоологов, энтомологов, почвоведов, экологов.



Кл.слова:
екологія -- ґрунтознавство -- ентомологія

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Біологічні науки   
17.

Гиляров, М.
Жизнь в почве [Електронний ресурс] / М. Гиляров. - М. : Молодая гвардия, 1985

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


ЖИЗНЬ В ПОЧВЕ (серия "Эврика") СОДЕРЖАНИЕ О чем эта книга? Неведомая земля У истоков науки Незримые соседи. Начала почвенной зоологии Корни растений Живое прошлое и эволюция почв Следы из земных глубин Химия и жизнь почвы Круговорот веществ Живое вещество Судьбы элементов-биогенов Биомасса, гумус и их превращения Мир, который у нас под ногами Новая наука раскрывает старые тайны Имя им - легион В подземных лабиринтах Простейшие Обитатели пленочной воды Мезофауна Микрофауна в естественных скважинах Млекопитающие-землерои Зоологический метод диагностики почв Зеркало окружающих условий Тип почвы и животный мир Зоологическая диагностика почв Зоологическая мелиорация почв Влияние дождевых червей на почву Расселение дождевых червей Интродукция дождевых червей в СССР Интродукция дождевых червей за рубежом Интродукция навозников для мелиорации пастбищ Зоологические методы компостирования отходов Агроценозы сегодня и завтра Диалектика плодородия Фундамент аграрного цеха Земельные ресурсы Осторожно: горизонт плодородия Экология и управление биосферой Агроценология - это актуально



Кл.слова:
організм -- середовище існування -- земельні ресурси -- ґрунт

   Тип видання:   навчальний посібник   
18.

Дурынина, Е. П.
Почвенные фитопатогенные грибы [Електронний ресурс] / Е. П. Дурынина, Л. Л. Великанов. - М. : Изд-во МГУ, 1984. - 107 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В учебном пособии рассмотрены основные сведения о биологии и экологии фитопатогенных грибов, обитающих в почвах, и о вызываемых ими поражениях растений. Большое внимание уделено разнообразию биотических связей этих грибов в экосистемах и причинам возникновения у них паразитизма. Описаны неинфекционные поражения корневой системы растений, возникающие в результате жизнедеятельности почвенных микроорганизмов и воздействий климатических и антропогенных факторов. Сделан обзор основных способов защиты растений от корневых болезней.



Кл.слова:
мікологія -- ботаніка

   Тип видання:   наукове видання   
19.


Микромицеты почв [Електронний ресурс] / под ред. В. И. Билая. - К. : Наукова думка, 1984. - 264 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге освещены общие положения о микромицетах как компонентах экосистем, их биологическая функция в процессах превращения сложных веществ. Обсуждаются результаты многолетних исследований микофлоры неокультуренных и окультуренных почв, ризосферы важнейших сельскохозяйственных растений и лесных пород. Приводятся данные о распространении и физиологических особенностях отдельных экологических и таксономических групп микромицетов, а также освещается их роль в процессах трансформации органического вещества в почве. Для микробиологов, химиков, биохимиков, преподавателей и студентов биологических факультетов вузов.



Кл.слова:
екосистема -- ґрунт -- мікологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Науки про Землю   
20.
 


Афанасьева, Т. В.
Почвы СССР [Електронний ресурс] / Т. В. Афанасьева, В. И. Василенко. - М. : Мысль, 1979. - 380 с.. - (Справочники-определители географа и путешественника)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Это первый в нашей стране научно-популярный справочник-определитель, содержащий характеристику почв всех ландшафтных зон страны, а также внезональных типов почв. В книге раскрывается понятие «почва», описаны свойства и факторы почвообразования. Особое внимание уделено полевым методам изучения и определения почв. Книга иллюстрирована картами и цветными таблицами.



Кл.слова:
ґрунтознавство -- геоморфологія -- ландшафт -- зональність ґрунтів
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського