Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (12)Реферативна база даних (343)Книжкові видання та компакт-диски (768)Журнали та продовжувані видання (223)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)0-7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.

Панасюк, Броніслав Якович.
Ренесанс Русі-України [Електронний ресурс] = Вибрані твори : книга. Том 10 / Б. Я. Панасюк. - Чорнобай : Чорнобаївське комунальне поліграфічне підприємство, 2016. - 160 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.22 Мб


В цій книзі автор воскресив епоху включення Русі-України до складу Московського князівства, віковічне її перебування у Московській імперії й неймовірно важкі наслідки рабського становища, а також вихід з тенет північної сусідки. Одночасно в праці дається характеристика напрямів відродження української нації і її держави в сучасну епоху.




   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.
 


Боргардт, Олександр.
Дві культури [Електронний ресурс] / Олександр Боргардт. - [Б. м.] : [б. в.], 2012. - [395] с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга Олександра Боргардта 'Дві культури' є спробою (можливо, й першою) зіставити та порівняти дві культури: 'вєлікую русскую' та 'провінційну і занедбану' українську. Хоч остаточне порівняння і не завжди виходить на користь 'вєлікой', так би мовити, за визначенням. О. Боргардт не притягав до розгляду матеріалу ні марксизму, ні навіть фрейдизму та структуралізму, обмежуючись незаперечними фактами, як і тим, що можна з них отримати шляхом логічного аналізу. В гострій публіцистичній манері, притаманній саме О. Боргардту, все зветься власними іменами, без звичних для кінця XX ст. евфемізмів, коли звичайний геноцид перехрещується на якусь 'етнічну чистку'. Сподіваємось, що ця книга не залишить байдужим жодного читача в Україні, і не тільки.



Кл.слова:
імперський шовінізм -- національна культура -- менталітет

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.

Хома, І. Я.
Історія української культури [Електронний ресурс] : навчальний посібник / І. Я. Хома, А. О. Сова, Ж. В. Мина ; Національний університет "Львівська політехніка". - Л. : [б. в.], 2012. - 356 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Подано теоретичні основи культури, розкрито процес розвитку історії української культури від найдавніших часів до сьогодення, розглянено найвизначніші здобутки, що стали найбільшими надбаннями української нації та світової цивілізації. Для студентів негуманітарних спеціальностей вищих навчальних закладів, викладачів і всіх тих, хто цікавиться історією української культури.



Кл.слова:
культурологія -- цивілізаційні процеси -- українське суспільство

   Тип видання:   підручник   
4.

Кордон, М. В.
Українська та зарубіжна культура [Електронний ресурс] : підручник / М. В. Кордон. - 3-е вид.. - К. : Центр учбової літератури, 2010. - 584 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядається історія української та зарубіжної культури — від первісного суспільства до кінця XX ст. Висвітлені, насамперед, пи тання розвитку освіти, наукових знань, літератури і мистецтва на різних етапах людської історії. Для студентів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
культура Відродження -- європейська культура -- культура Київської Русі

   Тип видання:   словник   
5.

Зотов, В. М.
Українська та зарубіжна культура. Словник культурологічних термінів [Електронний ресурс] / В. М. Зотов, А. В. Клімачова, В. О. Таран. - К. : Центр учбової літератури, 2009. - 264 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словникові вміщено статті-довідки з основних культурологічних термінів курсу української й зарубіжної культури. Тематично вони пов’язані як із учасністю, так і з історією світової та української культури. Широко представлені як традиційні, так і модерністські культурні напрямки. Об’єктивно й ґрунтовно висвітлено проблеми, що стосуються минулого й сучасного духовного життя українського народу. До словника включено понад 500 культурологічних термінів. Більша кількість статей присвячена проблемам української культури.



Кл.слова:
культура -- культурологія

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Донцов, Д.
Де шукати наших історичних традицій; Дух нашої давнини [Електронний ресурс] / Д. Донцов. - К. : МАУП, 2005. - 568 с.. - (Бібліотека українознавства)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дві праці Дмитра Донцова (1883-1973) - відомого вченого, ідеолога українського націоналізму, мислителя ХХ ст. - написані у 1938-1944 рр. Автор окреслює ідеал нової суспільності, ставить дороговкази для українців: розвивати героїчні традиції нашого народу, формувати еліту високої національної свідомості, державницького мислення, яка прагне безоглядно служити своєму народові.



Кл.слова:
культура -- історія -- традиція -- народ

   Тип видання:   навчальний посібник   
7.

Бокань, Володимир.
Історія культури України [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В. Бокань, Л. Польовий. - 3-е вид., стер.. - К. : МАУП, 2002. - 256 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований посібник розкриває процес розвитку історії культури України, її народу, розглядає найбільш значні набутки, які увійшли до кращих надбань і досягнень слов'янських націй та цивілізованого світу. Історичний огляд культурних процесів дає змогу простежити розвиток культури України від давніх часів до сьогодення. Для студентів коледжів, вищих навчальних закладів і всіх, хто цікавиться історією культури України.



Кл.слова:
нація

   Тип видання:   навчальний посібник   
8.
 


Попович, М. В.
Нарис історії культури України [Електронний ресурс] / М. В. Попович. - К. : АртЕк, 1998. - 728 с.. - (Трансформація гуманітарної освіти в Україні)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей посібник визнано одним з кращих, представлених на конкурс, організований Міністерством освіти України та Міжнародним Фондом «Відродження» в рамках Програми «Трансформація гуманітарної освіти в Україні». Головне завдання Програми полягає в сприянні гуманізації освіти через створення умов для розробки та впровадження нового покоління підручників і навчальних посібників, зорієнтованих на цінності вітчизняної та світової культури, що притаманні сучасним суспільствам демократичного типу.



Кл.слова:
традиція -- політична культура

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.
 


Семчишин, М.
Тисяча років української культури [Електронний ресурс] : історичний огляд культурного процесу / М. Семчишин. - New York : Наукове Товариство ім. Шевченка, 1985. - 579 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пекуча потреба популярно написаного й для широкого загалу доступного довідника, чи як колись у нас вживалося „підручника” історії української культури впродовж першого її 1,000-ліття, відчувалась уже давно. Минулі огляди, чи радше нариси історії культури України (І. Ori єнка, І. Крип’якевича чи в німецькій мові І. Мірчука, не згадуючи про спростачені і пофальшовані „історії української культури” підсов’єтських авторів, як от М. Марченка і цілої плеаяди інших), під цю пору є не лише недоступні широкому загалові наших педагогів чи читачів, але, що є найважливіше, уже частинно (якщо йдеться про археологію, образотворче мистецтво, музику чи театр) вони вже перестарілі. І мабуть ні одна епоха впродовж 1,000-літньої історії християнської культури України так ярко, як наша сучасність, не потвердила слів одного з глибоких дослідників західньоевропейської культури, до якої завжди належала і належить Україна, швайцарського вченого Я. Бурґ- гардта (1818-1897), мовляв, — „найскоріше старіються історики культури”.



Кл.слова:
мистецтвознаство -- українська культура -- етнографія

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Огієнко, І.
Українська культура: коротка історія культурного життя українського народа [Електронний ресурс] / І. Огієнко. - К. : Вид-во книгарні Є. Череповського, 1918. - 25 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга, що вперше побачила світ 1918 року в Києві, кілька разів перевидавалася згодом за кордоном. Вона на багато літ стала настільним посібником для сотень тисяч на­ших земляків у близьких і далеких діаспорах. На Батьківщині ж "Українська культура" протягом усіх підрадянських років була заборонена. Передусім за той ко­лосальний пізнавальний і виховний заряд, закладений тут. Вона поширювалася нелегально і робила головну справу: спонукала народ думати, підніматися з колін, позбуватися насаджуваного століттями чуття хохла, малороса з вихоло­щеною національною свідомістю, з принизливим комплек­сом меншовартості. Для широкого кола читачів.



Кл.слова:
культурологія -- культура України -- українознавство
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського