Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (15)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (1859)Реферативна база даних (11499)Книжкові видання та компакт-диски (1129)Журнали та продовжувані видання (25)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРИЗНАЧЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 76
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   словник   
1.

Івченко, Анатолій Олександрович.
Тлумачний словник української мови [Електронний ресурс] / А. О. Івченко. - Х. : Фоліо, 2002. - 540 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тлумачний словник української мови» містить найважливіші, найчастотніші слова сучасної української мови (біля 7000 словникових статей), без опанування яких неможливе розуміння сучасних текстів і розмовної літературної мови. При доборі слів автор використав як досягнення української частотної лексикографії, так і матеріали власних досліджень значного за обсягом корпусу текстів сучасної української преси. Важливою рисою цього словника є те, що він охоплює найновішу лексику, яка була повністю відсутня в дотеперішніх тлумачних словниках української мови. Натомість, він повністю позбавлений маловживаних, діалектних та застарілих слів. Порівняно із попередніми тлумачними словниками дане видання має дві принципові відмінності в побудові словникової статті. Перша відмінність полягає в тому, що спеціально виділено синоніми, які раніше подавалися у складі тлумачення й часто не вирізнялися користувачами словника. Окрім того, синоніми супроводжуються позначками різноманітного типу (стилістичними, оціночними тощо), це значно підвищує ефективність їхнього використання. Друга відмінність полягає в тому, що значна кількість слів іншомовного походження супроводжується етимологічними довідками, в яких зазначається з якої мови запозичено дане слово. Досі таку інформацію можна було одержати або з етимологічного словника, або із словника іншомовних слів. Таким чином, до рук читача потрапляє словник універсального призначення, який може використовуватися і як довідкове видання, і як книга для читання й посібник для активного засвоєння сучасної української мови. Усі словникові статті подано в доступному, проте не спрощеному вигляді. Вони містять інформацію, яка стосується не лише значень слів, але й орфоепічних та морфологічних норм. Словник призначений для різних категорій читачів як україномовних, так і російськомовних. Але найбільше він придасться учням і студентам, які прагнуть поглибити знання української мови, а також іноземцям, які вивчають українську мову. Нинішнє видання опрацьоване на основі «Словника української мови» в 11 т:, а також лексичної комп'ютерної бази даних, створеної автором.



Кл.слова:
літературна мова -- українська мова -- дефініція

   Тип видання:   словник   
2.

Скрипник, Лариса Григорівна.
Власні імена людей [Електронний ресурс] : словник-довідник / Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська. - 3-тє вид.. - К. : Наукова Думка, 2005. - 334 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У Словнику-довіднику подаються офіційні імена, уживані в Україні,та їх варіанти, включено відомості про їх походження, правила правопису українських і російських прізвищ. Імена ілюструються уривками з поетичнихтворів, народних пісень тощо. Видання сувенірне. В ім’я здавна вкладався глибокий духовний зміст. Його вибір для новонародженої дитини був традиційною вірою в магічну силу слова й власного імені. Недарма ж великі українські князі носили такі славні імена, як Володимир (володар світу і людей), Ізяслав (той, хто славу здобуває), Святослав, Мстислав, Ярополк… Духовна міць, яка входила в них через надані ймення, робила князів непереможними. Адже в іменах завжди містилося добре віщування, побажання добробуту, захисту Богів, надія на кращу синовню чи доччину долю. І, мабуть, немає матері, яка б не назвала свою гарну доньку Любомирою (яку в миру люблять), Світланою (світлою, чистою) або Миланою (яка для всіх мила, якою милуються). Обираючи майбутнє ймення для дитини, батьки хотіли, щоб разом з ним вона отримала і захисника згори, божого охоронця. Так, вважалося, що Мирослави присвячені Богові Миру, Ярослави – Ярилу, а про Богуславів і Богданів дбатимуть Боги, які подарували родині бажану дитинку. Вважалося також, що той, хто назве немовля непривабливим іменем як-от Неждан, Нелюбима, Немира, збереже її від злого ока, яке, нібито, не зверне уваги на дитину, яку не ждали або не люблять. Але вже доведено, що подібні ймення тільки заважатимуть людині в житті, адже несуть в собі силу-силенну негативу. Дослідники вважають, що імена творилися за допомогою первісного арійського способу, який передбачає врахування всього комплексу релігійних та соціальних уявлень давнього суспільства. Навіть вважається, що імена були розподілені за кастовими прошарками, що зараз вже втратило своє значення. Крім того, імена могли втілювати як верхній, так і нижній Божественний світ. У давніх українців не було чітко вираженого протиборства між “темним” і “світлим”, кожне начало мало власне призначення, і від їх взаємодії творилося життя. Ще в давні часи, як засвідчують джерела, був звичаєвий набір двоосновних імен. Але й ці складові частини імен могли формуватися з більш простих елементів, які також слід враховувати, бо вони можуть іноді давати відмінне тлумачення. Існують імена, в яких виражено побажання здобути славу (Святослав, Ростислав), бути мужнім і відважним воїном (Ратимир, Ратибор, Ярополк), проявляти миролюбність (Миролюб, Любомир). Імена, які висловлюють гостинність (Гостирад, Милогост, Доброгост), можна пояснити і як очікування в родині бажаної дитини, яка прийшла на цей світ добрим гостем. Є імена, що втілюють любов батьків до Бога, який послав їм дитину і через відповідне ім’я дбатиме про неї (Богумил, Богуслав, Богурад), а також побажання на майбутнє позитивних рис характеру своїй дитині (Доброслав, Добромисл).



Кл.слова:
ономастика

   Тип видання:   словник   
3.

Головащук, С. І.
Російсько-український словник сталих словосполучень [Електронний ресурс] / С. І. Головащук. - К. : Наукова думка, 2001. - 638 с.. - (Словники України)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словнику вміщено понад 18 тисяч сталих словосполучень сучасної російської літературної мови, переклад яких на українську мову становить певні труднощі. Призначення словника — бути посібником при перекладі російських текстів українською мовою і при читанні літератури російською і українською мовами; він також може бути використаний при порівняльному вивченні цих мов тощо. Розрахований на широке коло читачів.



Кл.слова:
фразеологізм -- ідіома -- переклад

   Тип видання:   підручник   
4.

Турченко, Ф. Г.
Історія України [Електронний ресурс] : підручник для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів / Ф. Г. Турченко. - К. : Генеза, 2010. - 124 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Запитання перед текстом параграфа покликані активізувати та актуалізувати вашу пізнавальну діяльність. Рубрика «Документи і матеріали» дозволяє конкретизувати, доповнити, ілюструвати навчальний текст параграфа, знайомить вас із різними інтерпретаціями історичних процесів в українських землях на початку ХХ ст., сприяє розвитку ваших умінь проблемно-пошукового та творчого характеру, надає можливості для організації самостійної навчальної роботи. Рубрика «Персоналії» містить біографічний матеріал, призначення якого – викликати інтерес до історичних діячів, життя та діяльність яких були пов’язані з Україною. Ми хочемо допомогти вам зрозуміти, що історію творили люди з різними характерами, почуттями, емоціями, складним шляхом пошуку істини. Рубрика «Запитання і завдання» дозволяє закріпити навчальний матеріал, сформувати базові знання та необхідні предметні компетенції з курсу історії України, розвинути вміння аналізувати, порівнювати, систематизувати, узагальнювати історичну інформацію, робити висновки. Система запитань і завдань сприяє формуванню критичного ставлення до історичних подій, явищ і процесів, виробленню самостійних суджень та вмінь аргументувати й оцінювати ту чи іншу історичну реалію, виховувати в собі почуття впевненості у власних силах.



Кл.слова:
XX століття -- історичні події

   Тип видання:   методичний посібник   
5.


Сучасні підходи до лікування захворювань органів дихання у дітей [Електронний ресурс] : методичні рекомендації / уклад.: В. П. Костроміна, О. О. Речкіна, В. О. Усанова. - К. : Вид-во ін-ту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України, 2005. - 17 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Запропановані методичні рекомендації присвячені актуальній проблемі дитячої пульмонології – лікуванню захворювань органів дихання. Авторами, враховуючи сучасні наукові розробки багатьох вітчизняних та зарубіжних дослідників, наведені сучасні погляди на роль та механізм запалення в патогенезі захворювань респіраторного тракту. Описані сучасні підходи до його лікування у дітей. Призначення протизапального та/або місцевого антибактеріального препарату є ефективним лікуванням гострих інфекційно-запальних респіраторних захворювань у дітей та раціональною стратегією у педіатрії, що дозволить підвищити ефективність лікування зазначеної категорії хворих при зменшенні економічних затрат. Запропоновані схеми лікування рекомендуються для широкого використання в умовах стаціонару та в амбулаторній практиці при лікуванні позалікарняних інфекцій верхніх та нижніх дихальних шляхів у дітей.



Кл.слова:
хвороба -- дихальні шляхи -- метод лікування

   Тип видання:   методичний посібник   
6.


Українська мова [Електронний ресурс] : тести : 5 - 12 класи : посібник / за ред. Н. В. Гуйванюк. - К. : Академія, 2007. - 376 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Матеріал посібника сформовано відповідно до Програми з української мови, затвердженої Міністерством освіти і науки України (2004 р.), методичних рекомендацій 2004—2005 рр. з урахуванням досвіду вчителів-словесників із використання тестів у навчальному процесі на уроках і під час самостійної індивідуальної роботи учнів, а також особливостей тестового письмового опитування під час вступу до вищих навчальних закладів і зовнішнього оцінювання. Він охоплює теоретичний і практичний матеріал усіх основних розділів курсу сучасної української мови і передбачає різні за функціональним призначенням завдання.



Кл.слова:
фонетика -- лексика -- морфологія -- синтаксис -- пунктуація

   Тип видання:   методичний посібник   
Категорія: Будівництво   
7.

Карапузов, Є. К.
Матеріали і технології в сучасному будівництві [Електронний ресурс] / Є. К. Карапузов, В. Г. Соха, Т. Є. Остапченко. - К. : Вища освіта, 2004. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглянуто ефективні матеріали компанії "Хенкель Баутехнік(Україна)", які застосовують у сучасному спорудженні будівель різного призначення, зокрема конструктивно технологічні вирішення влаштування підлог, способи теплоізоляції, декоративного опорядження та реставрації фасадів будинків тощо



Кл.слова:
будівля -- будинок -- матеріал

   Тип видання:   підручник   
8.

Вакуленко, Л. О.
Лікувальний масаж [Електронний ресурс] / Л. О. Вакуленко. - Т. : Укрмедкнига, 2005. - 448 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику висвітлені загальні анатомічні та фізіологічні основи, види та техніка лікувального масажу, правила призначення та проведення процедури масажу, основи лікувальної фізкультури, особливості поєднання масажу з іншими немедикаментозними методами лікування. Описані клінічна характеристика, методичні особливості, техніка і методика масажу при захворюваннях та травмах опорно-рухового апарату, нервової системи, внутрішніх органів, шкіри, статевої та ендокринної систем, при порушеннях обміну речовин, після оперативних втручань, в урології, педіатрії. Велика кількість схем, рисунків, таблиць робить підручник більш доступним і зрозумілим. Для післядипломної підготовки (спеціалізація та удосконалення) спеціалістів із масажу, викладачів та студентів вищих медичних навчальних закладів, масажистів, спеціалістів із сімейної медицини, лікарів-реабілітологів та всіх, хто цікавиться масажем.



Кл.слова:
нетрадиційне лікування -- травма -- внутрішні органи -- ендокринна система

   Тип видання:   монографія   
9.

Згуровский, М. З.
Системный анализ. Проблемы. Методология. Приложения [Електронний ресурс] / М. З. Згуровский, Н. Д. Панкратова. - К. : Наукова думка, 2005. - 743 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографии излагаются основы системного анализа как прикладной научной методологии, предназначенной для исследования сложных, междисциплинарных проблем различной природы. С позиции системного подхода даются базовые определения, методологические и теоретические основы формализации и решения междисциплинарных задач, относящихся к различным предметным областям. Предлагаются методы формализации системных задач, приведения их к разрешимой форме в реальных условиях, характеризующихся наличием множества противоречивых целей, различных видов неопределенностей и рисков. Приводятся вычислительные алгоритмы и процедуры решения практических задач междисциплинарного характера для ряда приложений, относящихся к научно-технической и социально-экономической сферам человеческой деятельности. Для научных работников, аспирантов и студентов, специализирующихся в области теории и приложений системного анализа, принятия решений, стратегического планирования, проектирования, производства и эксплуатации сложных взаимосвязанных систем различного назначения, функционирующих в условиях неопределенностей, множества конфликтующих целей и рисков. У монографії викладаються основи системного аналізу як прикладної наукової методології, призначеної для дослідження складних, міждисциплінарних проблем різної природи. З позиції системного підходу даються базові означення, методологічні і теоретичні основи формалізації й розв'язання міждисциплінарних задач, що стосуються різних предметних галузей. Пропонуються методи формалізації системних задач, приведення їх до розв'язної форми в реальних умовах, що характеризуються наявністю множини суперечливих цілей, різних видів невизначеностей і ризиків. Наводяться обчислювальні алгоритми і процедури розв'язання практичних задач міждисциплінарного характеру для ряду застосувань, що відносяться до науково-технічної та соціально-економічної сфер діяльності людини. Для науковців, аспірантів і студентів, які спеціалізуються в галузі теорії і використання системного аналізу, прийняття рішень, стратегічного планування, проектування, виробництва й експлуатації складних взаємозалежних систем різного призначення, що функціонують в умовах невизначеностей, множин конфліктуючих цілей і ризиків.



Кл.слова:
алгоритм -- ризик -- системна задача

   Тип видання:   навчальний посібник   
10.

Зрезарцев, М. П.
Товарознавство непродовольчих товарів [Електронний ресурс] : навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів / М. П. Зрезарцев, В. М. Зрезарцев. - К. : Промислово-економічний коледж НАУ, 2007. - 283 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Посібник підготовленнй у відповідності з програмою напрямку підготовки «Товарознавство і торгівельне підприємництво» і розкриває основні властивості непродовольчих товарів, наводить їх маркування, призначення, умови використання, транспортування та зберігання. Це дозволить розпізнавати асортимент продукції та товарів, визначати якість продукції та основні дефекти, визначати доцільність та ефективність їх використання. Головна мета вивчення курсу «Комерційне товарознавство» - оволодіти знаннями, необхідними дія вирішення практичних завдань у сфері товарообігу основних груп непродовольчих товарів. Посібник розрахований на студентів усіх форм навчання.



Кл.слова:
взуття -- шкіра -- одяг

   Тип видання:   підручник   
11.

Янчук, В. З.
Аграрне право України [Електронний ресурс] / В. З. Янчук, В. І. Андрейцев, С. Ф. Василюк. - К. : Юрінком Інтер, 2000. - 720 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Україна — велика аграрно-промислова держава. Вона має сприятливі природно-кліматичні умови, достатні виробничо-господарські потужності та продуктивні сили для інтенсивного розвитку сільськогосподарського виробництва. Конституція України визнала землю об'єктом права власності Українського народу. Колективно-кооперативні сільськогосподарські підприємства, акціонерні товариства, спілки селян, селянські (фермерські) і приватні підсобні господарства селян стали суб'єктами права власності на землю сільськогосподарського призначення. У сільському господарстві та економіці України утверджуються нові ринкові економічні відносини і розвиваються господарчо-підприємницькі тенденції, побудовані на принципово нових економічних засадах.



Кл.слова:
законодавство -- земельне право -- власність

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.

Белоусов, А. П.
Проектирование станочных приспособлений [Електронний ресурс] : учебное пособие для учащихся в техникумах / А. П. Белоусов. - М. : Высшая школа, 1980. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге приведены сведения, необходимые при проектировании различных видов станочных приспособлений, классификация и их назначение. Описаны способы базирования обрабатываемых деталей, зажимные устройства приспособлений и способы расчета сил зажима деталей, а также конструкция и расчеты механизированных приводов приспособлений. Предназначается в качестве учебного пособия для учащихся машиностроительных техникумов. Может быть использована студентами машиностроительных вузов и инженерно-техническими работниками машиностроительной промышленности. В книге приведены сведения, необходимые при проектировании различных видов приспособлений, классификация и их назначение. Способы базирования обрабатываемых деталей, зажимные устройства приспособлений и способы расчёта сил зажима.



Кл.слова:
класифікація -- призначення -- зажим -- розрахунок

   Тип видання:   підручник   
13.


Аграрне право України [Електронний ресурс] : підручник для вищих навчальних закладів / за ред. В. З. Янчука. - 2-е вид., перероб. і доп.. - К. : Юрінком інтер, 2000. - 715 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Україна - велика аграрно-промислова держава. Вона має сприятливі природнокліматичні умови, достатні виробничо-господарські потужності та продуктивні сили для інтенсивного розвитку сільськогосподарського виробництва. Конституція України визнала землю об’єктом права власності Українського народу. Колективно-кооперативні сільськогосподарські підприємства, акціонерні товариства, спілки селян, селянські (фермерські) і приватні підсобні господарства селян стали субєктами права власності на землю сільськогосподарського призначення. У сільському господарстві та економіці України утверджуються нові ринкові економічні відносини, розвиваються господарчо-підприємницькі тенденції, побудовані на принципово нових економічних засадах: формуються земельні і майнові відносини селян, вдосконалюється система державно-правового регулювання сільського господарства, поширюється застосування біржової форми реалізації сільськогосподарської продукції і продовольства.



Кл.слова:
законодавство

   Тип видання:   методичний посібник   
14.

Шпехт, Т. В.
Гострий та хронічний гломерулонефрит у дітей. Етіопатогенез. Визначення основних синдромів. Інструментально-лабораторна діагностика (складання плану та оцінка результатів). Обгрунтування діагнозу. Призначення лікування в залежності від встановленого діагнозу [Електронний ресурс] : методичні рекомендації для організації самостійної роботи студентів V курсу медичного факультету / Т. В. Шпехт. - Полтава : Українська медична стоматологічна академія, [20_ _?]. - 9 с.

Рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
нирка -- хвороба

   Тип видання:   підручник   
15.

Шляхтун, П. П.
Політологія [Електронний ресурс] / П. П. Шляхтун. - К. : Либідь, 2002. - 576 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Так само як людина — істота біологічна — не може існувати без повітря, вона як істота суспільна не може жити без політики. Це твердження, на перший погляд, може здатися безпідставно перебільшеним, оскільки є чимало людей, які ставляться до політики зневажливо, вважають її брудною справою. Проте це зовсім не означає, що такі люди стоять поза політикою. Не цікавлячись політикою, не виступаючи її суб'єктом, вони за будь-яких умов залишаються об'єктом політики, зазнають впливу політичних інститутів: держави, політичних партій, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації тощо та осіб, які їх представляють. Політика є діяльністю з керівництва та управління суспільством на основі публічної влади. її соціальне призначення полягає в узгодженні багатоманітних і суперечливих інтересів і потреб індивідів та людських спільнот, забезпеченні їх співіснування в межах єдиного суспільства, в організації суспільного життя. Виконує це призначення передусім держава як головний політичний інститут. Якби не було держави зі встановленими нею загалыюобов 'язковими правшами суспільної поведінки (правовими нормами), дотримання яких забезпечується силою державного примусу, в суспільстві запанували б анархія і хаос, сила й насильство, «війна всіх проти всіх», як визначав додержавшій стан людства видатний англійський філософ XVII ст. Т. Гоббс. Саме держава надає суспільству організованості, об 'єднує людей на основі спільних інтересів та цінностей у цілісне утворення, надає суспільному життю цілеспрямованого характеру. Жити в суспільстві й бути вільним від політики, впливу держави неможливо. Але залежність індивідів, суспільства в цілому від держави може бути різною. В одному разі суспільство змогло підпорядкувати собі державу, поставити її на службу суспільному благові, досягти завдяки мудрому державному керівництву країни висот у своєму розвитку, в іншому — держава вивищувалася над суспільством, чинила над ним насильство, а можновладці використовували державну владу насамперед у власних інтересах. Характер відносин між суспільством і державою вирішальною мірою залежить від політичної культури членів суспільства як сукупності їхніх знань про політику, ціннісних орієнтацій і поведінки стосовно неї. У кінцевому підсумку політика, влада завжди роблять з людьми те, що вони їй дозволяють, а держава і правителі є такими, яким є саме суспільство. Недарма кажуть, що кожен народ має таких правителів, яких заслуговує. Формування політичної культури членів суспільства, набуття ними політичних знань і навичок політичної поведінки є важливою умовою функціонування політики, насамперед держави, в інтересах суспільства. Природа створила людину так, що вона дбає передусім про власні інтереси. Політики як люди, чия діяльність пов язана з використанням публічної влади, також: не є винятком. Для того щоб політики якомога більше дбали про суспільні інтереси і якнайменше використовували владу у власних інтересах, потрібний постійний і пильний контроль громадськості за здійсненням влади, діями політиків. А це також вимагає від громадян політичних знань. Оволодівати політичною наукою, отже, потрібно для того, щоб не бути лише пасивним об'єктом політики, об'єктом політичного маніпулювання з боку охочих до влади людей, а впливати на здійснення влади як у суспільних, так і у власних інтересах. Роль і значення політики та наукових знань про неї особливо зростають у переломні історичні періоди, коли зазнають докорінних перетворень самі основи суспільного життя, ідеали, цінності, світоглядні орієнтації людей. Саме такий період кардинальних змін переживає нині українське суспільство. Необхідність політологічних знань в сучасних умовах актуалізується й тим, що сучасні політичні технології, особливо ті, що пов 'язані з проведенням виборчих кампаній і формуванням іміджу політичних лідерів та реалізуються за допомогою електронних засобів масової інформації, створюють широкі можливості для маніпулювання масовою та індивідуальною політичною свідомістю. Протистояти такому маніпулятивному впливу можна тільки на основі глибоких наукових знань про політику. Головне призначення пропонованого підручника полягає в тому, щоб допомогти студентам — майбутнім фахівцям різних сфер суспільної діяльності — оволодіти систематизованими науковими знаннями про політику, які склали б основу їхньої демократичної політичної культури. Такі знання потрібні кожній освіченій людині. Вони сприятимуть формуванню здатності самостійно аналізувати політичні явища і процеси, визначати своє місце в них. Підручник, звичайно, не претендує на всеосяжне висвітлення проблем політичної науки. У ньому аналізуються лише найважливіші, вузлові проблеми політології, насамперед ті, що стосуються сутності політики, інституціоналізованих і персоналізованих форм її здійснення. Значна увага приділяється також історії становлення і розвитку політичних ідей як за рубежем, так і в Україні. В окремих главах подається матеріал про здійснення політики, політичної влади в Україні. Підручник розрахований на поглиблене вивчення науки про політику і може бути використаний студентами всіх спеціальностей вищих навчальних закладів, у тому числі спеціальності «Політологія». Його побудовано таким чином, що кожен структурний елемент може бути темою окремого виступу на семінарському занятті, реферату, контрольної чи курсової роботи. В разі необхідності наявний теоретичний матеріал можна розширити завдяки літературним джерелам, список яких наведено до кожної теми. Ці джерела слугуватимуть вихідними і в написанні дипломних та дисертаційних робіт, підготовці до складання кандидатських іспитів із спеціальностей політичних наук. Авторське бачення структури, тематики і проблематики курсу «Політологія» може прислужитися викладачам політології у вищих навчальних закладах при власному визначенні тематики і проблематики навчального курсу з політології. Ознайомлення із систематизованим викладенням у підручнику проблем теорії політикиі буде корисним і тим, хто обрав політику своїм фахом, tie перебільшуючи значення науки про політику для політичної практики, все ж таки можна стверджувати, що багато наявних у нинішньому українському суспільстві негараздів спричинені невисоким професіоналізмом наших політиків, відсутністю у них глибоких політологічних знань і як наслідок -низьким рівнем політичної культури. Політика і наука про неї в Україні все ще існують нарізно, а державна політика в багатьох и проявах здійснюється без належного теоретичного обгрунтування, нерідко методом спроб і помилок. Рядові громадяни, зі свого боку, ще не зайняли активної позиції стосовно влади і продовжують залишатися її пасивними об єктами, очікуючи від неї за сформованою ще за соціалізму звичкою всіляких соціальних благ. Політика є одним із таких видів людської діяльності де кожен вважає себе фахівцем, тому що всі члени суспільства і кожний окремо так чи інакше стикаються з нею. Судити про політику можуть і повинні всі. Тож хай ця праця прислужиться тому, щоб такі судження робилися зі знанням справи



Кл.слова:
предмет політології -- пам’ятник архітектури -- функція політології

   Тип видання:   підручник   
16.

Шеремет, А. П.
Земельне право України [Електронний ресурс] / А. П. Шеремет. - К. : Центр учбової літератури, 2009. - 632 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Даний підручник написаний відповідно до програми дисципліни “Земельне право”. В ньому висвітлюється зростаюча роль даної галузі права у зв’язку з проведенням земельної реформи, приватизації земель, удосконаленням правових форм ефективного використання, відновлення і охорони землі як інтегрованого та диференційованого об’єкта правового регулювання, з урахуванням її функціонального призначення в нових, ринкових умовах держави. Для студентів, аспірантів і викладачів юридичних і сільськогосподарських вузів і факультетів, практичних працівників та широкого кола громадян, які займаються проблемами правового розвитку земельних правовідносин в Україні



Кл.слова:
право

   Тип видання:   підручник   
17.

Хоміцька, З. М.
Латинська мова [Електронний ресурс] / З. М. Хоміцька. - Х. : Право, 2004. - 256 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На основі програми "Латинська мова" підручник містить відомості з фонетики, морфології та синтаксису латинської мови, а також вправи, тексти для перекладу, лексичний мінімум, латинсько-український словник. Підручник призначенний для студентів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
фонетика -- морфологія -- іноземна мова

   Тип видання:   монографія   
18.

Кучера, М. П.
Змиевы валы Среднего Поднепровья [Електронний ресурс] / М. П. Кучера. - К. : Наукова думка, 1987. - 204 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії вперше узагальнюються матеріали археологічного вивчення довгих Зміївих валів, які донедавна залишались загадковими. Уточнюються місцезнаходження і цілість валів, їх улаштування і призначення як укріплень проти кочовиків. Аргументується давньоруське походження валів, визначається місце цих будов у оборонній системі Середнього Подніпров'я.



Кл.слова:
археологічне дослідження -- захисна споруда

   Тип видання:   наукове видання   
19.

Артюшин, В. І.
Проблеми становлення та функціонування ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні [Електронний ресурс] / В. І. Артюшин, М. І. Кобець, М. І. Пугачов. - К. : Аналітично-дорадчий центр Блакитної стрічки ПРООН, 2007. - 60 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У даній роботі характеризується розвиток законодавства України щодо прав власності на землю сільськогосподарського призначення й торгівлі нею. Вона містить багато порівняльних матеріалів з оцінки землі, правил, що регламентують договори оренди, обмеження на продаж і використання землі, правил успадкування землі, які діють у деяких європейських і неєвропейських державах. Проведено порівняння інституціональних механізмів торгівлі нерухомим майном і землею: кадастрів та систем реєстрації в різних європейських країнах і Канаді. Стосовно України подано інформацію про прийняте законодавство та проекти законів України, зокрема "Про ринок земель", підготовлений до розгляду Верховною Радою України у другому читанні.



Кл.слова:
земельна власність -- торгівля землею

   Тип видання:   методичний посібник   
20.


Інструкція по хіміко-технологічному контролю лікеро-горілчаного виробництва [Електронний ресурс]. - К. : УкрНИИспиртбиопрод, 1999. - 458 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Інструкція містить сучасні методи хіміко-технологічного контролю технологічних процесів лікеро-горілчаного виробництва, якості сировини, напівфабрикатів, допоміжних матеріалів, інгредієнтів і готових напоїв з метою підвищення якості продукції, її стійкості, зменшення виробничих втрат, раціонального використання сировини. За останні роки підвищені вимоги до якості продукції, розроблені нові і зняті з виробництва непопулярні у споживачів види напоїв, вдосконалені технологічні процеси. Для хіміко-технологічного контролю лікеро-горілчаного виробництва розроблені нові, більш прогресивні методи аналізу що відповідають сучасному рівню розвитку аналітичної техніки, вдосконалені існуючі методи контролю, в виробництві введені нові стандарти на правила приймання і методи аналізу В хіміко-технологічний контроль лікеро-горілчаного виробництва включені нові методи аналізу та показники, які раніше не визначалися. Інструкцію з хіміко-технологічного контролю лікеро-горілчаного виробництва підготовлено в Українському науково-дослідному інституті спирту і біотехнології продовольчих продуктів (УкрНДІспиртбіопрод). Хіміко-технологічний контроль лікеро-горілчаного виробництва - це визначення комплексу показників, які характеризують хімічний склад та фізико-хімічні властивості сировини та матеріалів, напівфабрикатів, готових напоїв та відходів лікеро-горілчаного виробництва, і встановлення відповідності отриманих результатів значенням, що приведені у відповідних нормативних документах. Хіміко-технологічний контроль відіграє важливу роль у виробничій діяльності заводу, так як дозволяє керувати технологічним процесом, забезпечити його стабільність, високий вихід та необхідну якість готової продукції. При оцінці якості сировини і готової продукції користуються такими поняттями, як якість, показник якості, базовий показник якості, рівень якості. Якість продукції - це сукупність тих властивостей, які обумовлюють її придатність до споживання за призначенням. При оцінці якості однієї і тієї ж продукції, але різного призначення, із всієї множини властивостей вибирають лише ті, які дозволяють досягти відповідної мети.



Кл.слова:
спирт -- алкоголь
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського