Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (16)Автореферати дисертацій (865)Реферативна база даних (5353)Книжкові видання та компакт-диски (732)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>K=РОЗПОВСЮДЖЕНН$<.>+<.>K=СВІТЛА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   словник   
1.

Скрипник, Лариса Григорівна.
Власні імена людей [Електронний ресурс] : словник-довідник / Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська. - 3-тє вид.. - К. : Наукова Думка, 2005. - 334 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У Словнику-довіднику подаються офіційні імена, уживані в Україні,та їх варіанти, включено відомості про їх походження, правила правопису українських і російських прізвищ. Імена ілюструються уривками з поетичнихтворів, народних пісень тощо. Видання сувенірне. В ім’я здавна вкладався глибокий духовний зміст. Його вибір для новонародженої дитини був традиційною вірою в магічну силу слова й власного імені. Недарма ж великі українські князі носили такі славні імена, як Володимир (володар світу і людей), Ізяслав (той, хто славу здобуває), Святослав, Мстислав, Ярополк… Духовна міць, яка входила в них через надані ймення, робила князів непереможними. Адже в іменах завжди містилося добре віщування, побажання добробуту, захисту Богів, надія на кращу синовню чи доччину долю. І, мабуть, немає матері, яка б не назвала свою гарну доньку Любомирою (яку в миру люблять), Світланою (світлою, чистою) або Миланою (яка для всіх мила, якою милуються). Обираючи майбутнє ймення для дитини, батьки хотіли, щоб разом з ним вона отримала і захисника згори, божого охоронця. Так, вважалося, що Мирослави присвячені Богові Миру, Ярослави – Ярилу, а про Богуславів і Богданів дбатимуть Боги, які подарували родині бажану дитинку. Вважалося також, що той, хто назве немовля непривабливим іменем як-от Неждан, Нелюбима, Немира, збереже її від злого ока, яке, нібито, не зверне уваги на дитину, яку не ждали або не люблять. Але вже доведено, що подібні ймення тільки заважатимуть людині в житті, адже несуть в собі силу-силенну негативу. Дослідники вважають, що імена творилися за допомогою первісного арійського способу, який передбачає врахування всього комплексу релігійних та соціальних уявлень давнього суспільства. Навіть вважається, що імена були розподілені за кастовими прошарками, що зараз вже втратило своє значення. Крім того, імена могли втілювати як верхній, так і нижній Божественний світ. У давніх українців не було чітко вираженого протиборства між “темним” і “світлим”, кожне начало мало власне призначення, і від їх взаємодії творилося життя. Ще в давні часи, як засвідчують джерела, був звичаєвий набір двоосновних імен. Але й ці складові частини імен могли формуватися з більш простих елементів, які також слід враховувати, бо вони можуть іноді давати відмінне тлумачення. Існують імена, в яких виражено побажання здобути славу (Святослав, Ростислав), бути мужнім і відважним воїном (Ратимир, Ратибор, Ярополк), проявляти миролюбність (Миролюб, Любомир). Імена, які висловлюють гостинність (Гостирад, Милогост, Доброгост), можна пояснити і як очікування в родині бажаної дитини, яка прийшла на цей світ добрим гостем. Є імена, що втілюють любов батьків до Бога, який послав їм дитину і через відповідне ім’я дбатиме про неї (Богумил, Богуслав, Богурад), а також побажання на майбутнє позитивних рис характеру своїй дитині (Доброслав, Добромисл).



Кл.слова:
ономастика

   Тип видання:   монографія   
2.

Миленин, В. М.
Плазма газоразрядных источников света низкого давления [Електронний ресурс] / В. М. Миленин, Н. А. Тимофеев. - Ленинград : Изд-во Ленинградского ун-та, 1991. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографии, описывающей процессы, протекающие в плазме газоразрядных источников света низкого давления, большое внимание уделяется специфическим свойствам динамической плазмы, что связано с перспективами ее широкого использования. На основе физических свойств плазмы даются рекомендации по выбору оптимальных условий работы газоразрядных источников света низкого давления. Для физиков, химиков, техников



Кл.слова:
плазма -- джерело світла

   Тип видання:   методичний посібник   
3.

Исаак, Н.
Лекции по оптике [Електронний ресурс] / Н. Исаак. - М. : Академия наук СССР, 1946. - 298 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Лекции по оптике Исаака Ньютона. Перевод, комментарии и редакция академика С.И. Вавилова.



Кл.слова:
теорія світла -- розповсюдження світла

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.

Мах, Э.
Популярные лекции по физике [Електронний ресурс] / Э. Мах. - Ижевск : Регулярная и хаотическая динамика, 2001. - 128 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Предлагаемая вниманию читателя книга появилась в 1909 году и состоит из нескольких очерков, основанных на лекциях автора. Статьи охватывают широкий спектр науки, рассматривая такие темы, как принципы сохранения энергии и симметрии, принципы сравнения в физике и скорость света. Данная книга также имеет целью показать романтику и поэзию научного исследования и направлена на широкий круг читателей.



Кл.слова:
збереження енергії -- симетрія -- швидкість світла

   Тип видання:   підручник   
5.

Пляскин, П. В.
Оснвы конструирования электрических источников света [Електронний ресурс] / П. В. Пляскин, В. В. Федоров, Ю. А. Буханов. - М. : Энергоатомиздат, 1983. - 360 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Приведены необходимые сведения об источниках света, данные о наиболее важных и широко применяемых конструкционных материалах. Рассмотрены методология и этапы конструирования источников света. Подробно проанализированы вопросы конструирования трех главных типов источников света: ламп накаливания, люминесцентных ламп и газоразрядных ламп высокого давления.



Кл.слова:
джерело світла -- лампа

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.

Тугай, Т. І.
Ґрунтова мікробіологія [Електронний ресурс] : конспект лекцій / Т. І. Тугай ; Університет розвитку людини “Україна”, Факультет біомедичних технологій. Кафедра мікробіології та сучасних біотехнологій. - К. : [б. в.], 2010. - 25 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ґрунтова мікробіологія – наука, що вивчає закономірності розповсюдження, життєдіяльності, фізіологічні особливості мікроорганізмів в грунті, а також їх взаємозв’язки в угрупованнях та з оточуючим середовищем. Фундатором ґрунтової мікробіології як нової самостійної науки був С.М.Виноградський. Роботи С.М.Виноградського поклали початок розвиткові двох етапів ґрунтової мікробіології одночасно: морфологічного опису і еколого-фізіологічних досліджень. Він відкрив явища хемосинтезу, азотфіксації, розробив принципово нові підходи до вивчення ґmрунтової мікробіоти, першим сформулював системний підхід до вивчення участі мікроорганізмів у колообігу речовин у природі, який здіснюють, що стало основою нової науки – біогеохіміїї.



Кл.слова:
морфологія ґрунтів -- мікроорганізми -- колообіг речовин

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Дебай, П.
Избранные труды [Електронний ресурс] : статьи (1909 -1965) / П. Дебай. - Ленинград : Наука, 1987. - 559 с.. - (Классики науки)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В этом сборнике представлены русскоязычные переводы фундаментальных трудов пера П. Дебая, который является выдающемся физиком наших дней. Он уже был удостоен Нобелевской премии по физике. В книге рассмотрены сведения по теории теплоемкости кристаллов, дифракции рентгеновских лучей в кристаллических порошках, по изучению экранирования электрического заряда в растворах электролитов, по теории рассеяния света, а также статья, в которой получены асимптотические формулы для цилиндрических функций с большим значением аргумента и любым индексом. Большинство публикуемых работ полностью сохранило свою актуальность и в наши дни.



Кл.слова:
теплоємність кристала -- теорія розсіювання світла

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Johnson, H.
High-speed signal propagation: advanced black magic [Electronic resource] / H. Johnson, M. Graham. - Upper Saddle River : Prentice Hall PTR, 2003. - 800 p.
Переклад назви: Високошвидкісне поширення сигналу: "чорна магія" для всіх

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


In High-Speed Signal Propagation, Howard Johnson and Martin Graham bring together state-of-the-art techniques for building digital interconnections that can transmit faster, farther, and more efficiently than ever before. Packed with new examples and never-before-published high-speed design guidance, this book offers a complete and unified theory of signal propagation for all metallic media, from cables to pcb traces to chips.



Кл.слова:
розповсюдження сигналу -- цифрові з'єднання

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Сена, Л. А.
Светящиеся трубки [Електронний ресурс] / Л. А. Сена. - М. : Государственное издательство технико-теоретической литературы, 1956. - 56 с.. - (Научно-популярная библиотека)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
електричний струм -- неон -- лампа -- квант світла

   Тип видання:   навчальний посібник   
10.

Невмержицький, Є. В.
Правові проблеми боротьби з економічною злочинністю і корупцією [Електронний ресурс] : навч. посіб. / Є. В. Невмержицький. - К. : АПСВ, 2005. - 415 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник підготовлений для забезпечення навчальної програми з курсу «Правові проблеми боротьби з економічною злочинністю і корупцією». У виданні поглиблено розглядаються теоретичні питання сутності і змісту корупції та економічної злочинності, основні їх детермінанти та соціально-економічний простір розповсюдження, взаємозв’язок цих явищ, їх складових. Із врахуванням міжнародного досвіду аналізуються правові, економічні та організаційні механізми протидії корупції та економічній злочинності. Посібник може бути використаний студентами юридичних факультетів, що вивчають курси «Кримінологія» і «Правові проблеми боротьби з економічною злочинністю і корупцією», а також студентами економічних спеціальностей, які вивчають навчальні дисципліни «Правове забезпечення підприємницької діяльності» та «Господарське законодавство».



Кл.слова:
макроекономіка -- юстиція -- законодавство -- кримінологія -- господарське законодавство -- підприємництво

   Тип видання:   методичний посібник   
11.


В помощь радиолюбителю [Електронний ресурс] / сост. В. А. Никитин. - М. : НТ Пресс, 2007. - (Электроника своими руками)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вып. 2 : Информационный обзор для радиолюбителей. - 64 с.


Приведены краткие описания и принципиальные схемы конструкций, ранее опубликованных в радио любительской литературе, которых вполне достаточно для сборки и налаживания каждой схемы. Учтены интересы начинающих радиолюбителей самого разного возраста. Для широкого круга радиолюбителей.



Кл.слова:
електронний термометр -- лампа денного світла

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Будівництво   
12.

Волкова, Д.
Школа современного дизайна от А до Я [Електронний ресурс] / Д. Волкова. - М. : Эксмо, 2008. - 288 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга знакомит читателей с основами интерьерного искусства: особенностями композиции, использования цвета и света. Большое внимание уделяется историческим и стилевым направлениям в создании интерьера. Вы также получите советы, как грамотно "оживить" свой дом, комнатными растениями. Издание рассчитано на широкий круг читателей.



Кл.слова:
особливості композиції -- стильові напрямки -- використання світла

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Фізика   
13.

Ахманов, Сергей Александрович.
Физическая оптика [Електронний ресурс] : учебник для студентов вузов / С. А. Ахманов, С. Ю. Никитин ; Моск. гос. ун-т им. М. В. Ломоносова. - 2-е изд.. - М. : Наука, 2004. - 656 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга написана на основе курса лекций, читающегося авторами на физическом факультете Московского государственного университета. Излагается электромагнитная теория света, физика излучения света, интерференция, дифракция, когерентность света, физика взаимодействия излучения с веществом. Представлены современные проблемы оптики: лазеры, нелинейная оптика, сверхкороткие световые импульсы и сверхсильные световые поля, новые методы оптической спектроскопии, Фурье-оптика, голография, оптическая левитация, лазерный термоядерный синтез. Специальные дополнения посвящены теоретическим вопросам, таким как электродинамика излучения, квантовая двухуровневая система, метод спектральных разложений, теория случайных процессов. Приводятся сведения из истории физической оптики. Для студентов, аспирантов и преподавателей университетов, а также для специалистов, работающих в области оптики и ее приложений.



Кл.слова:
теорія світла -- випромінювання -- лінійна оптика

   Тип видання:   навчальний посібник   
14.

Карлсон, Верне.
Настольная книга осветителя [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Верне Карлсон, Сильвия Карлсон. - М. : ГИТР : Флинта, 2004. - 320 с.. - (Серия "Телемания")

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга предназначена для студентов кинотелеоператорских факультетов вузов, желаюших получить представление о современном осветительном оборудовании и его использовании. В книге рассказывается о том, как можно управлять светом. Подробно разбираются приниипы работы осветительных приборов, распределения, преломления, рассеивания лучей и особенности изменения спектрального состава света при его прохождении через иветные светофильтры. Эта книга будет полезна как начинающим кинолюбителям, так и студийным фотографам, осветителям, художникам по свету и кинооператорам.



Кл.слова:
освітлення -- джерело світла -- лампа

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Ребет, Лев.
Світла і тіні ОУН [Електронний ресурс] / Л. Ребет. - Мюнхен : Український самостійник, 1964. - 131 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


З приводу 25-ліття від постання ОУН проф. д-р Лев Ребет написав 1954 року публіцистично-критичний нарис п. н. «Світла і тіні ОУН», що друкувалися «підвалами» в тижневику «Український самостійник» у чч. 247 (10. 10. 1954) до 277 (8. 5. 1955). Лев Ребет тоді виконував обов'язки одного з уповноважених проводом ОУН на українських землях, з дорученням «тимчасово перебрати керівництво Закордонних частин ОУН і реорганізувати їх згідно з позиціями проводу ОУН в Україні», і займав становище головного редактора газети «Український самостійник». Хоча Лев Ребет писав свою працю, так би мовити, у вільні хвилини поза безліччу всіляких інших занять та обов'язків, і під тиском кожнотижневого «продовження» в газеті, однак ця праця дає надиво повну та плястичну картину розвитку ОУН на західньоукраїнських землях до другої світової війни, змальовуючи її пізніші кризові ситуації, її боротьбу — невдачі та досягнення, її ідейно-програмову завершеність у 1943 р. на III Надзвичайному великому зборі ОУН, отже під час зудару на наших землях двох імперіялістичних сил — Німеччини і Росії, а далі післявоєнний період на чужині аж до 1954 р. Перечитуючи цю працю, відчуваєш, що автор міг би багато більше розповісти та докладніше з'ясувати різні періоди боротьби ОУН, бож він від постання цієї організації 1929 року брав у ній активну участь і, займаючи важливі або й ключеві становища в організаційній структурі, він співвирішував її долю. Лев Ребет обмежився поданням конечних фактів, найістотніших елементів розвитку, щоб увипуклити загальні контури та політичний зміст дії ОУН. Аналізу проведено послідовно, з виразним прагненням до об'єктивности, і завдяки тому зарисовано синтезу всієї дії ОУН на протязі 25 років. Дуже виразно виступає факт, що ОУН завжди була політичною організацією, що провадила боротьбу проти окупантів з єдиною метою створення самостійної державности України; вона не була партією в звичайному розумінні того слова, зокрема екстремістською партією, що прагнула до зміни режиму; вона ніколи не стала фашистською чи нацистською. Тепер, у 35-ліття постання ОУН, праця Лева Ребета не втратила нічого зі своєї вартости чи актуальности. Навпаки, її цінність для дослідника нашої поточної історії тільки збільшилася, бо вона становить своєрідний документ часу. Вона має вартість і актуальнополітичне значення для кожного, хто не збайдужів до ідеалів, за які боролася ОУН. Під назвою ОУН існують та діють тепер у діаспорі три угруповання, — споріднені, коли мовиться про їхнє коріння, — відмінні, і навіть досить далекі одно від одного, коли йдеться про політичний зміст. Боротьба і досягнення ОУН пов'язується найчастіше з деякими особами, яким приписується непомірно великі заслуги. Так постали леґендарні культи осіб, становлячи, без сумніву, викривлення історичної правди і цим завдано, треба сподіватися, тільки мимовільної кривди всім тим, хто віддали свої сили або й утратили життя під прапором ОУН у боротьбі з ворогом. У праці Ребета натомість дуже виразно сказано, що ОУН була сильна не так заслугами окремих осіб, як скорше вкладом праці та жертвами тисяч відданих ідеї боротьби за державну незалежність. Висування нібито великости окремих осіб ледве чи корисно вплинуло на дальшу долю ОУН. Не маємо сумніву, що в Україні ОУН — це не конче проминулий безслідно етап боротьби за самостійність. Живі свідки цієї боротьби ОУН та й самі учасники її, спогади про збройні очайдушні змагання проти двох імперіялістичних загарбників під час другої світової війни, як і тривання цієї боротьби проти російських більшовиків ще кілька років після війни, а також ідейні позиції ОУН, зокрема ті, що їх схвалено на III Надзвичайному великому зборі 1943 р., відбутому саме в час зудару двох взаємноворожих тоталітаристських сил, з їх підкресленим прагненням до свободи, самовизначення і народоправства — живуть і далі в Україні серед старшого покоління і передаються молодим. Обезчещування ОУН і лайка на її адресу з боку власть імущих у СССР, що тривають по той бік залізної завіси безперестанку, тільки підтверджують, що ідейний зміст ОУН і далі становить істотний чинник сили. Бо з привидами більшовицькі реалісти ніколи не воюють. І з того погляду варто, щоб книжка Л. Ребета дійшла до читача в Україні, щоб він дізнався правди, всієї правди, хоч і не без тіней, але по суті світлої та здорової правди. «Світла і тіні ОУН» — це останнє слово Лева Ребета щодо історії і з'ясування суті ОУН. Скритовбивник Богдан Сташинський, на доручення КГБ, припинив творче та працьовите життя автора цієї книги.



Кл.слова:
націоналізм -- партія

   Тип видання:   художня література   
16.

Шевчук, Валерій Олександрович.
Роман юрби: хроніка "безперспективної" вулиці (1972 - 1991) [Електронний ресурс] / Валерій Шевчук. - К. : Пульсари, 2009. - 622 с.. - (Бібліотека Шевченківського комітету)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Новий роман Валерія Шевчука займає особливе місце в творчому доробку письменника — це монументальне художнє полотно з великою кількістю героїв, створене автором з 1972-го по 1991 рік, що є відбитком тієї епохи з їі житейськими перипетіями та колізіями. В основі роману (а він в новелах-оповідках) — зображення життя окремої вулиці в провінційному місті, яке ще зберігало давню мораль і звичаї, але вони вже тратились і розкладалися під важкими ударами та налягами XX ст. Та попри ці втрати людина, яка з’являється в творі, завжди залишає в собі часточку світла.



Кл.слова:
роман -- сучасна літерутра

   Тип видання:   дисертація   
17.

Жарких, Володимир Юрійович.
Вплив гуманістичного прагматизму на розвиток сучасного суспільства [Електронний ресурс] : дис. ... док. філос. наук : 09.00.03 / Володимир Юрійович Жарких ; Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова. - К. : [б. в.], 2010. - 453 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Досліджено постулати гуманістичного прагматизму, соціальні та філософські концепції якого розглянуто в контексті їх актуальності в процесі демократичних перетворень, консолідації суспільства та побудови гармонійного суспільного консенсусу в сучасній Україні. Розглянуто, що основою сучасного плюралістичного світогляду є пошук компромісу та знаряддя перешкод для вирішення конфлікту. Проаналізовано основні способи взаємодії в тріаді "людина - влада - суспільство", в контексті якої проходить процес динамічного взаємопроникнення її елементів. Досліджено специфіку, цілі та потенціал розвитку соціально значущої особистості в сучасному глобальному суспільстві. Зазначено, що зміни в культурі комунікації модифікують формат і зміст соціокультурного обміну та сприяють розповсюдженності плюралістичного світогляду, що має значний позитивний вплив на процес гармонізації суспільства.



Кл.слова:
соціальне пізнання -- поняття "істина"

   Тип видання:   зб. статей   
18.


Інакодумство на Сумщині [Електронний ресурс] : збірник документів та матеріалів (1955-1990 роки) / упор. В. О. Артюх, Г. М. Іванущенко, В. О. Садівничий ; Центр досліджень визвольного руху. - Суми : Мрія-1, 2012. - 300 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірнику подані документи, що висвітлюють історію протестних настроїв та проявів інокодумства комуністичному авторитарному режимові на території Сумщини, починаючи з часів хрущовської «відлиги» до періоду пізньої «перестройки». Документи стосуються найважливіших форм «антисовєтських проявів» – від випадкових розмов, розповсюдження листівок, дисидентства інтелігенції і до створення підпільних організацій. Для дослідників історії національно-визвольного руху, краєзнавців, учителів, студентів, усіх, хто цікавиться новітньою історією України.



Кл.слова:
антисовєтський спротив -- рух опору -- дисидентський рух -- документація

   Тип видання:   методичний посібник   
19.

Богомолов, М. Ф.
Опорний конспект лекцій з дисципліни "Оптоелектронні пристрої" [Електронний ресурс] / М. Ф. Богомолов ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". Інженерно-технологічний інститут. Кафедра побутової електронної апаратури. - К. : [б. в.], 2011. - 36 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Світло - у широкому розумінні цього слова, електромагнітні хвилі, мінімальні довжини яких вимірюються одиницями нанометрів а максимальні - долі міліметра. До оптичного випромінювання входить видиме світло, інфрачервоне випромінювання і ультрафіолетове випромінювання. Фізичні властивості лазерного випромінювання і методи його дослідження характеризуються значною мірою загальності. Саме в діапазоні спектру лазерного випромінювання проявляються і хвильові і корпускулярні властивості світла. Хвильові властивості обумовлюються дифракцією, інтерференцією та поляризацією. Тим часом деякі властивості не можна зрозуміти не ввівши уявлення про світло як про потік частинок - фотонів. Відношення швидкості світла в середовищі та у вакуумі називають абсолютним показником заломлення у цьому середовищі. Взагалі для різних довжин хвиль показник заломлення різний, звідки виникає явище дисперсії.



Кл.слова:
оптимизація -- одномірні задачі -- обладнання

   Тип видання:   навчальний посібник   
20.

Голубінський, П. К.
Опорний конспект лекцій з дисципліни "Автоматизація проектування ПЕА" [Електронний ресурс] / П. К. Голубінський ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". Інженерно-технологічний інститут. Кафедра побутової електронної апаратури. - К. : [б. в.], 2011. - 52 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автоматизація проектування – один із найперспективніших способів підвищення продуктивності та якості інженерної праці – отримала особливо широке розповсюдження в радіоелектроніці та обчислювальній техніці. Запропоновані методичні вказівки відображують частку питань, що мають відношення до схемотехнічного проектування радіоелектронних засобів. Метою данного методичного посібника є вступ до області комп'ютерного аналіза електронних кіл (схем), де головна увага приділяється обчислювальним методам та техніці обчислень. Після вивчення поданого матеріалу студенти повинні зрозуміти загальні принципи та алгоритми, що використовуються у великіц кількості програм математичного моделювання електронних схем, а також отримати знання, необхідні для самостійної розробки невеличких спеціалізованих програм. Для успішного засвоєння викладенного матеріала необхідне попереднє знайомство з методами аналіза елементарних електричних кіл (сінусоїдальний аналіз стаціонарного режиму, метод перетворення Лапласа), а також з елементарною матричною алгеброю.



Кл.слова:
алгоритмізація -- математична технологія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського