Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (31)Реферативна база даних (111)Книжкові видання та компакт-диски (291)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю953.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Наконечна М.М. 
Допомога іншому як психологічний засіб розвитку особистості: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / М.М. Наконечна ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Показано, що психологічний зміст допомоги іншому полягає в сприянні входженню іншої людини в стан суб'єктності, що передбачає певні особливості обох суб'єктів взаємодії, а саме: активність, рефлексивність, емпатичність, креативність, а також відповідний рівень мотивації. Виявлено, що з психологічної точки зору, допомога іншому - це взаємодія з іншим, що здійснюється з метою полегшення його страждань, сприяння його розвитку та розкриттю потенціалу його здібностей. Виділено три рівні надання допомоги - реципієнтний, предметний і суб'єктний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю953.32 +
Шифр НБУВ: РА367681

Рубрики:

      
2.

Фоля Ю.П. 
Індивідуально-психологічні прояви навіюваності як властивості особистості: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.П. Фоля ; Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено навіюваність з позиції континуально-ієрархічного підходу до вивчення структури особистості та її властивостей і розглянуто її як відносно стійку інтегральну багатокомпонентну властивість особистості, яка має специфічні прояви на всіх її рівнях. Вивчено якісні показники, представлені емоційним, захисно-регулятивним, когнітивним і поведіковим компонентами. Для діагностики психологічних складових феномену навіюваності розроблено оригінальну методику "Тест-опитувальник навіюваності". Наведено психологічні характеристики особистості, які співвідносяться з досліджуваною властивістю. Виявлено індивідуально-психологічні особливості прояву навіюваності, описано психологічні портрети осіб з різною диспозицією навіюваності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю953.31 + Ю937.2-70
Шифр НБУВ: РА375185 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Поліщук М.М. 
Організаційні умови застосування технології психологічного впливу в системі владних відносин: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / М.М. Поліщук ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано технологію психологічного впливу військових керівників на підлеглих, визначено його закономірності, встановлено організаційні умови активізації даного процесу. Уточнено зміст, функції та засоби цього впливу. Розроблено практичні рекомендації щодо використання військовими керівниками психологічного впливу на підлеглих різних посадово-функціональних рівнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю953.3 + Ц4,8(4УКР)301
Шифр НБУВ: РА331057

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Волинець Н.В. 
Психологічні механізми виявлення та протидії маніпулятивним намірам у студентів: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Н.В. Волинець ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено психологічний аналіз маніпуляційних впливів у міжособовій взаємодії. Визначено психологічні характеристики суб'єкта й об'єкта маніпулятивного впливу. Описано психологічні засоби розгортання маніпулятивної атаки. Визначено психологічні критерії маніпулятивного впливу й оцінки рівня маніпулювання. Встановлено, що репертуар засобів протидії маніпулятивним намірам у студентському середовщиі є недостатнім для ефективного захисту від маніпуляцій. Розроблено моделі психологічних механізмів виявлення осибистістю маніпулятивних намірів і протидії їм. Показано, що підвищення здатності до даних дій забезпечується компексним застосуванням таких заходів, як тренінг з розвитку здібностей розпізнавання маніпулятивних намірів і неманіпулятивної взаємодії через позитивне спілкування; формування особистісних установок, спрямованих на неманіпулятивні способи взаємодії; запровадження окремих тематичних блоків у спецкурсах "Основи ділового спілкування" та "Психологія спілкування".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю953.3 +
Шифр НБУВ: РА358568

Рубрики:

      
5.

Борисенко З.Т. 
Психологічні особливості імперативних та діалогічних впливів батьків на підлітків: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / З.Т. Борисенко ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості міжособистісної взаємодії у контексті виховних впливів батьків на підлітків, емпірично визначено їх детермінанти. Розкрито зміст понять "виховний вплив" і "стиль батьківської виховної взаємодії з підлітком". З'ясовано, що батьки у взаємодії з підлітками використовують імперативні та діалогічні виховні впливи, співвідношення яких залежить від стилю батьківської виховної взаємодії з підлітком. Доведено, що у разі використання імперативних і діалогічних виховних впливів простежуються статеві особливості. Розроблено теоретико-методологічні засади психокорекційної та профілактичної роботи з батьками підлітків. Створено й апробовано програму соціально-психологічного тренінгу "Формування у батьків навичок адекватного вибору імперативних і діалогічних виховних впливів" з метою сприяння конструктивній взаємодії батьків з підлітками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06-734 + Ю953.3 + Ю983.402.2 + Ч491.32 +
Шифр НБУВ: РА355410

Рубрики:

      
6.

Кравченко О.В. 
Психологічні особливості шахрайства: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / О.В. Кравченко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Наведено результати дослідження комплексу історичних, кримінологічних та психологічних проблем, пов'язаних з шахрайством. Розроблено соціально-психологічний та кримінально-правовий портрет сучасного шахрая, визначено кримінально-правову та соціально-психологічну специфіку скоєння шахраями злочинних дій. Проаналізовано аспекти загальної схеми шахрайської операції, визначено її основні компоненти, маніпулятивні техніки, прийоми та засоби впливу шахрая на свою жертву. Висвітлено питання ролі жертви в механізмі скоєння шахрайства. Встановлено психологічні особливості мовного впливу шахрая на свою жертву. Запропоновано шляхи профілактики шахрайства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю953.31 + Ю936.2-81 + Х881.9(4УКР)116.4 +
Шифр НБУВ: РА339021

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Прокоф'єва О. О. 
Психологічні умови запобігання маніпулятивним міжособистісним стосункам у юнацькому віці: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / О. О. Прокоф'єва ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Виявлено особливості маніпулятивних взаємин, визначено психологічні умови їх формування та розробку тренінгової програми запобігання маніпулятивним міжособистісним стосункам у юнацькому віці. Розкрито зміст поняття "маніпулятивні міжособистісні стосунки", доповнено уявлення щодо вікових особливостей юнацтва, які сприяють включенню у маніпулятивні взаємини. Вивчено психологічні особливості різних типів суб'єктів і об'єктів маніпуляції, розроблено класифікацію учасників маніпулятивних взаємин, досліджено загальний рівень включеності юнаків і дівчат у такі стосунки. Визначено об'єктивні (зниження частоти включеності у маніпулятивні міжособистісні стосунки, зміна маніпулятивних взаємин з високим рівнем важливості та міцності на низький, з особами високого рівня контактності на низький) і суб'єктивні (зниження рівня прояву особистісних якостей, які зумовлюють включення юнаків і дівчат у маніпулятивні взаємини як їх суб'єкта й об'єкта, зміна змішаного типу учасника маніпулятивних взаємин на чистий, зміна груп ризику на активне усвідомлення та заперечення маніпуляцій) психологічні умови запобігання маніпулятивним міжособистісним стосункам у юнацькому віці. Обгрунтовано ефективність тренінгової програми побудови ефективних міжособистісних стосунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю953.3 + Ю937.42
Шифр НБУВ: РА376091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Власенко Л.В. 
Соціально-психологічний супровід академічної групи як засіб розвитку культури спілкування студентів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Л.В. Власенко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено теоретичне дослідження особливостей формування комунікативної культури студентів та її впливу на успішність їх подальшої професійної соціалізації. Проаналізовано основні структурні компоненти культури спілкування - комунікативну компетентність, систему моральних цінностей, соціально-психологічні (групові) характеристики. Досліджено такі складники комунікативної компетентності, як особистісно- та соціально-рефлективні уявлення щодо розкриття особистісних пріоритетів у соціальному контексті та уміння реалізовувати усвідомлені цінності у процесі спілкування. З'ясовано визначальний вплив на професійну соціалізацію випускників ВНЗ чинника успішного подолання кризи перехідного періоду від навчальної до професійної діяльності в результаті підвищення рівня розвитку особистісної та предметної (фахової) рефлексії, що проявляється засобами комунікації. Виявлено, що поєднання високої рефлективності з розвиненою комунікативною компетентністю сприяє успішній професійний соціалізації, а з низьким рівнем розвитку культури сплікування - ускладнює процес фахової адаптації. Обгрунтовано засоби формування рефлективності та комунікативної компетентності в прогармах психологічного супроводу академічних груп у ВНЗ. Встановлено, що за контрольованих умов соціально-психологічного супроводу навчального процесу актуалізація когнітивного дисонансу між цінностями навчання у ВНЗ та пріоритетами майбутньої професійної діяльності сприяє формуванню базисного новоутверення як основи процесу становлення індивідуально-психологічної адаптованості студентів до професійної кризи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.0 + Ю953.3 +
Шифр НБУВ: РА335716

Рубрики:

      
9.

Білосорочка С. І. 
Соціально-психологічні методи консолідації населення України: державноуправлінський аспект: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / С. І. Білосорочка ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Здійснено огляд класифікацій методів державного управління (ДУ), порівняно поняття, що сприяють визначенню основних категорій (метод, механізм, прийом, спосіб, засіб). Охарактеризовано сучасний стан ДУ та визначено основні перешкоди на шляху об'єднання усіх суспільних сил. Досліджено рівень володіння державними службовцями та посадовими особами місцевого самоврядування південно-східних регіонів України соціально-психологічними методами ДУ. Теоретично обгрунтовано модель консолідації населення України як державотворчої спільноти та визначено напрямки використання соціально-психологічних методів ДУ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011 в + Ю953.3
Шифр НБУВ: РА380126 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Ісаєнко М.М. 
Формування комунікативних умінь у курсантів вищих закладів освіти МВС: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / М.М. Ісаєнко ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2002. — 21 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення та запропоновано практичне вирішення проблеми формування комунікативних умінь у курсантів вищих закладів освіти системи МВС - майбутніх працівників міліції. Доведено, що ефективність правоохоронної діяльності, в основному, залежить від уміння працівника міліції спілкуватися з громадянами. Розроблено й експериментально апробовано педагогічні умови формування комунікативних умінь курсантів. Визначено й охарактеризовано компоненти комунікативних умінь та їх показники.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю953.3 + Х819(4Укр)112.011.022
Шифр НБУВ: РА318221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського