Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (7)Реферативна база даних (73)Книжкові видання та компакт-диски (33)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОВОЄННА$<.>+<.>K=ВІДБУДОВА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.

Вєдєнєєв, Дмитро Валерійович.
Розвіяні міфи [Електронний ресурс] : історичні нариси і статті / Д. В. Вєдєнєєв, С. В. Шевченко. - К. : Фенікс, 2010. - 576 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Міфам радянської пропаганди протистоять твори, написані на основі архівних матеріалів, мемуарних і наукових джерел. Нариси, статті згруповано "навколо" вузлових подій в історії України ХХ сторіччя. Українська революція 1917-1921 років: її просвітлий час і трагічний фінал. Більшовицький терор: Голодомор, Соловки, "розстріляне відродження"... Друга світова війна: правда про звитяги і про ціну перемоги над нацизмом. Повоєнна боротьба в СРСР: бойові операції чекістів і героїка визвольного руху ОУН та УПА. Для всіх, хто цікавиться історією, її драматичними й маловідомими сторінками.



Кл.слова:
історичні міфи -- історіософія -- джерелознавство

   Тип видання:   монографія   
2.


Повоєнна Україна: нариси соціальної історії (друга половина 1940-х – середина 1950-х рр.) [Електронний ресурс] : колективна монографія : у 2 кн.; 3 ч. / відп. ред. В. М. Даниленко. - К. : Інститут історії України НАН України, 2010. - (Серія: "З історії повсякденного життя в Україні" ; т. 2)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 1, ч. 1-2. - 2010. - 351 с.

Ч. 3. - 2010. - 336 с.


У монографії висвітлюється широке коло проблем соціальної історії України періоду пізнього сталінізму. На основі оригінальних джерел, більшість з яких вперше введені до обігу, автори аналізують основні параметри соціальної стратифікації українського радянського соціуму, динаміку соціальних процесів і трансформацій усередині різних соціальних груп. Предметна увага надається методологічному та історіографічному підґрунтю вивчення соціальної історії України. Книга розрахована на істориків, соціологів, культурологів, релігієзнавців та всіх, хто цікавиться історичним минулим.



Кл.слова:
соціум -- соціальна група -- історія

   Тип видання:   монографія   
3.


Повоєнна Україна: нариси соціальної історії (друга половина 1940-х - середина 1950-х рр.) [Електронний ресурс] : колективна монографія / відп. ред. В.М. Даниленко. - К. : Інститут історії НАН України, 2010

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 3. - 336 с.


У монографії висвітлюється широке коло проблем соціальної історії України періоду пізнього сталінізму. На основі оригінальних джерел, біль- шість з яких вперше введені до обігу, автори аналізують основні параметри соціальної стратифікації українського радянського соціуму, динаміку соці- альних процесів і трансформацій усередині різних соціальних груп. Пред- метна увага надається методологічному та історіографічному підґрунтю вивчення соціальної історії України. Книга розрахована на істориків, соціологів, культурологів, релігієзнавців та всіх, хто цікавиться історичним минулим.



Кл.слова:
соціальна історія

   Тип видання:   художня література   
4.
 


Моравіа, Альберто.
Римські оповідання [Електронний ресурс] / А. Моравіа. - К. : Дніпро, 1974. - 241 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У «Римських оповіданнях» - повоєнна Італія. Розповідь йде від першої особи, зазвичай, це простий хлопець із тих, хто водить таксі, стоїть за прилавком, миє посуд у ресторані, вештається у пошуках роботи, може з відчаю стати злодюжкою, а якщо пощастить, влаштується у кіно на роль гангстера. Життєва достовірність і ліризм «Римських оповідань» наближає їх до неореалізму, однак, на відміну від неореалістів, Моравіа ніколи не розвиває теми солідарності простих людей, вони в нього роз'єднані, самотні. Майже трагічно звучить цей мотив роз'єднаності в оповіданні «Ромул і Рем»: двоє колишніх друзів із Опору після війни стають майже жебраками, і один із них, усвідомлюючи свій ганебний вчинок, грабує іншого. Немовби нічого не змінилося з того часу, коли Ромул убив свого брата Рема, а пізніше заснував місто Рим. Трагічне в оповіданнях Моравіа сусідить із комічним.



Кл.слова:
італійська література -- белетристика

   Тип видання:   національна доповідь   
5.
 



Відродження Донбасу: оцінка соціально-економічних втрат і пріоритетні напрями державної політики [Електронний ресурс] : національна доповідь / Інститут демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України ; за заг. ред. Е. М. Лібанової. - Київ : [б. в.], 2015. - 168 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 3.23 Мб


Пріоритетність врахування в державній політиці безпрецедентних процесів на Донбасі, що спричиняють людські, моральні, політичні, екологічні та економічні втрати, радикально змінюють суспільні відносини, не викликає сумнівів. Масштабний воєнний конфлікт, безперечно, вкрай негативно впливає на і без того не надто потужний економічний потенціал країни. Йдеться як про результати безпосереднього руйнування економіки регіону – окупованої й підконтрольної Україні частини, – так і про зумовлені цим проблеми безпосередньо зв‘язаних із ним підприємств. Проведення цілого комплексу назрілих політичних, соціальних і економічних реформ наразі відкриває можливості для кардинального реагування, але водночас потребує дуже чіткого узгодження специфічних новацій, адресованих саме Донбасу, із загальними, що поширюватимуться на всю Україну, та з тими зобов‘язаннями, які взяла на себе наша держава в рамках асоціації з ЄС.



Кл.слова:
повоєнна відбудова -- інфраструктурні проекти -- індустріальні парки -- джентрифікація
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського