Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Автореферати дисертацій (221)Реферативна база даних (870)Книжкові видання та компакт-диски (65)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРИРОДООХОРОННІ$<.>+<.>K=ОБ’ЄКТИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 67
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   монографія   
1.

Хвиль, А. Г.
Когнітивні карти Києва [Електронний ресурс] : від радянського до пострадянського урбаністичного простору : квал. робота ... магістра культури / А. Г. Хвиль; Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія". - К. : [б. в.], 2009. - 124 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Метою роботи є спроба дослідження когнітивних карт Києва, як таких, що походять безпосередньо від об’єктивного простору міста, але свідчать про загальні зміни при переході від радянської до пострадянської соціальності. Завдання, які ми поставили перед собою в ході дослідження, були визначені самостійно в результаті випадкових чи ні спостережень за життям у місті, різноманіття якого зумовлює фрагментарність роботи. Використавши ідею Мішеля де Серто про урбаністичний простір як місце боротьби стратегій і практик/тактик, ми розділили поставлені завдані у дві групи. Перша, розглядає місто як концепт, спроектований на площину задум архітекторів, планувальників, наділених владою приймати всезагальні рішення структур. Друга група об’єднує завдання, що розглядають місто як території одиничних щоденних практик.



Кл.слова:
місто -- повсякденність -- когнітивність

   Тип видання:   підручник   
2.

Царик, Л. П.
Екологія [Електронний ресурс] : підручник для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів : профільний рівень / Л. П. Царик, П. Л. Царик, І. М. Вітенко. - К. : Генеза, 2010. - 126 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


За своєю структурою підручник складається із вступу та десяти основних тем, які об’єднані в розділ «Система природа – населення – господарство», що дає можливість розглядати кожну з тем у контексті взаємостосунків суспільства і природи. Для зручності користування матеріалом теми поділені на параграфи, які містять завершену інформацію про екологічні об’єкти, процеси і явища.



Кл.слова:
природа -- населення -- господарство

   Тип видання:   підручник   
3.


Історичне джерелознавство [Електронний ресурс] / Я. С. Калакура, І. Н. Войцехівська [и др.]. - К. : Либідь, 2008. - 489 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику висвітлюються такі основні проблеми, як предмет, об’єкти та структура джерелознавства, його значення і завдання. Розкриваються поняття «історичне джерело», природа, класифікація, наукова критика джерел, шляхи, засоби і прийоми встановлення їх достовірності, сучасні методи здобуття максимальної джерельної інформації. Значну увагу приділено характеристиці основних груп джерел з історії України, даються методичні рекомендації щодо їхнього використання у науковій та педагогічній практиці Для студентів гуманітарних спеціальностей вищих навчальних закладів. В учебнике освещаются такие основные проблемы, как предмет, объекты и структура источниковедения, его значение и задания. Раскрываются понятия «исторический источник», природа, классификация, научная критика источников, пути, средства и приемы установления их достоверности, современные методы получения максимальной родниковой информации. Значительное внимание уделено характеристике групп источников из истории Украины, даются методические рекомендации относительно их использования в научной и педагогической практике. Для студентов гуманитарных специальностей высших учебных заведений



Кл.слова:
джерело інформації

   Тип видання:   словник   
4.

Зотов, В. М.
Українська та зарубіжна культура. Словник культурологічних термінів [Електронний ресурс] / В. М. Зотов, А. В. Клімачова, В. О. Таран. - К. : Центр учбової літератури, 2009. - 264 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словникові вміщено статті-довідки з основних культурологічних термінів курсу української й зарубіжної культури. Тематично вони пов’язані як із учасністю, так і з історією світової та української культури. Широко представлені як традиційні, так і модерністські культурні напрямки. Об’єктивно й ґрунтовно висвітлено проблеми, що стосуються минулого й сучасного духовного життя українського народу. До словника включено понад 500 культурологічних термінів. Більша кількість статей присвячена проблемам української культури.



Кл.слова:
культура -- культурологія

   Тип видання:   підручник   
5.

Вачевський, М. В.
Інтелектуальна власність: теорія і практика інноваційної діяльності [Електронний ресурс] : підручник / М. В. Вачевський, В. Г. Кремень [и др.]. - К. : ВД "Професіонал", 2005. - 448 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику викладено теоретичні і практичні основи інтелектуальної власності в обсязі, передбаченому навчальною програмою відповідного курсу аудиторних занять для студентів, які опановують професію менеджера, маркетолога, економіста, підприємця, з метою формування відповідних фахових компетенцій. Розглядаються основи розвитку раціоналізаторства і винахідництва, технічної творчості, охорони об’єктів інтелектуальної власності в Україні, порядок проведення патентних досліджень та оформлення заявок на винаходи, промислові зразки, товарні знаки і заяв на раціоналізаторські пропозиції. Висвітлюються питання правових відносин авторів, патентування винаходів за кордоном, патентна документація та міжнародна класифікація винаходів. Наводяться зразки оформлення правових документів на об’єкти інтелектуальної власності.



Кл.слова:
раціоналізаторство -- винахідництво -- патентування

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.
 


Шатун, В. Т.
Основи менеджменту [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В. Т. Шатун. - Миколаїв : Вид-во МДГУ ім. П. Могили, 2006. - 376 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На основі залучення великої кількості джерел у стислій формі викладені основні теоретичні і практичні аспекти сучасного менеджменту. Системно висвітлені універсальні функції менеджменту, надана характеристика основних організаційних структур управління, всебічно, аргументовано і переконливо викладені вимоги до особистості сучасного керівника. Приділено чимало уваги таким актуальним управлінським проблемам, як управління конфліктами, техніка контактів керівника з підлеглими, особливості жіночої психології і жіночого стилю керівництва, інформаційне забезпечення управлінської діяльності в умовах конкуренції. Оригінальний метод використання тестів та наявність численних практичних рекомендацій, дохідливий і переконливий стиль викладення матеріалу підвищують практичну спрямованість навчального посібника, сприяють об’єктивній оцінці читачем власних якостей як майбутнього керівника. Навчальний посібник призначений широкому колу читачів незалежно від сфери їх діяльності, форм власності і структури організації, в якій вони працюють. Він буде корисним студентам, підприємцям, менеджерам по персоналу, керівникам підприємств, вихователям і батькам, а також читачам, які цікавляться питаннями менеджменту.



Кл.слова:
сучасний керівник -- жіночій стиль керівництва

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Юлдашев, О. Х.
Міжнародне приватне право: Теоретичні та прикладні аспекти [Електронний ресурс] / О. Х. Юлдашев. - К. : Вид-во МАУП, 2004. - 576 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання є однією з перших спроб теоретичного осмислення феномену міжнародного приватного права в аспекті матеріального врегулювання відносин у сфері міжнародної торгівлі, а також виявлення та інкорпорації його норм. Відповідно воно містить дві частини — теоретичну та прикладну. У теоретичній частині міжнародне приватне право досліджується, виходячи з його природи. Розроблено новий конструктивний (практично результативний) підхід до побудови оптимальної моделі приватноправового регулювання міжнародної торгової діяльності, запропоновано методологічні засади цієї діяльності, які можуть застосовуватися в процесі законотворчості. У прикладній частині на основі системного підходу розглянуто інкорпоровані об’єкти конкретних правовідносин у міжнародному приватному праві. Для науковців, аспірантів і студентів вищих навчальних закладів, а також для фахівців практиків, які працюють у законотворчій і правозастосовчій сферах.



Кл.слова:
законодавство -- право -- торгова діяльність

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Біологічні науки   
8.


Тварини Червоної книги України [Електронний ресурс] : демонстраційні матеріали. - Х. : Ранок, 2010. - 40 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Демонстраційний матеріал "Тварини червоної книги України" містить 20 малюнків, інформацію про зникаючі види тварин, природоохоронні заповідники, легенди тощо.



Кл.слова:
екологія -- зоологія

   Тип видання:   зб. статей   
Категорія: Біологічні науки   
9.


Гриби заповідників та національних природних парків Лівобережної України. До 90-річчя НАН України [Електронний ресурс] / І. О. Дудка [та ін.]. - К. : Арістей, 2009. - 306 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 2009


Книга присвячена вивченню видової різноманітності мікобіоти природо - охоронних об’єктів Лівобережної України. В результаті проведених досліджень встановлено, що гриби досліджених територій представлені 2183 видами (міксо- міцети – 159 видами, борошнисторосяні – 88, інші аскоміцети – 498, мітоспорові – 356, іржасті – 164, базидіоміцети – 918 видами). Проведено аналіз розподілу виявлених видів за субстратами та таксонами асоційованих рослин та досліджено поширення основних груп грибів у заповідниках та національних природних парках Лівобережної України. Наведено список видів досліджених груп грибів та асоційованих з ними організмів.



Кл.слова:
гриби -- мікобіоти -- природоохоронні об’єкти

   Тип видання:   підручник   
10.

Кіптенко, В. К.
Менеджмент туризму [Електронний ресурс] / В. К. Кіптенко. - К. : Знання, 2010. - 502 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику на сучасному рівні розглянуто сутність і найважливіші сторони менеджменту туризму, історію розвитку управління туристичною діяльністю, визначено систему, об’єкти і суб’єкт управління в туризмі, розкрито особливості управління внутрішнім і зов­нішнім середовищем, сполучними процесами, персоналом та процесами праці в туризмі, управління, орієнтованого на клієнта, функції, принципи і методи менеджменту туризму. Особливу увагу приділено управлінню туристичними територіями і регіонами. Теоретичні положення підкріплено прикладами і практичними рекомендаціями. У кінці книги до кожного розділу наведено практикум, до складу якого входять тестові завдання, ситуаційні завдання і теми для обговорення. Для студентів географічних, історичних та економічних факультетів, які вивчають дисципліну “Менеджмент туризму”, викладачів вищих навчальних закладів, фахівців у галузі туризму.



Кл.слова:
мікроекономіка -- туристична організація

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Солдатенко, В. Ф.
Винниченко і Петлюра: політичні портрети революційної доби [Електронний ресурс] / В. Ф. Солдатенко. - К. : Світогляд, 2007. - 621 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Останнім часом істотно зросли, загострилися дискусії навколо двох ключових особистостей революційної доби (1917 –1920 рр.) – В. Винниченка і С. Петлюри. В пропонованій книзі паралельно викладені факти їх біографій, громадсько-політичної, державницької, художньотворчої діяльності. Знайомлячись із ними, будь-хто зможе порівняти двох діячів за ступенем обдарування, рівнем інтелекту, широтою ерудиції, життєвими принципами, вчинками, поведінкою, оцінити внесок кожного у справу українського відродження, державотворення, національної суспільно-політичної думки, науки і культури. Це дасть об’єктивну основу для того, щоб суперечки навколо постатей В. Винниченка і С. Петлюри набули граничної предметності, конкретності, фактологічно-документальної переконливості, а запропоновані висновки сприймались читачами не на віру, а могли бути підтверджені, чи, навпаки, спростовані всією сукупністю добутої інформації, наявних аргументів. Для науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією.



Кл.слова:
громадський діяч -- політична історія -- революційна доба

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Шведа, Ю. Р.
Вибори та виборчі системи. Європейські стандарти та досвід для утвердження демократії в Україні. [Електронний ресурс] / Ю. Р. Шведа. - Л. : Львівський національний університет імені Івана Франка, 2010. - 462 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У науково-навчальному виданні “Вибори та виборчі системи. Європейські стандарти та досвід для утвердження демократії в Україні” аналізуються політичні вибори, виборча демократія, виборчий процес та виборчі системи. У роботі подано розгорнуту характеристику об’єктивним індикаторам демократичних виборів, структурі, елементам та типам виборчих систем, їх перевагам та недолікам, головним процедурам виборчого процесу, технікам ”виборчої інженерії”, способам протидії незаконному впливу на волевиявлення виборців, формам прямої демократії. Робота буде корисною для науковців, студентів, державних сдужбовців та працівників органів місцевого самоврядування, а також для усіх, хто цікавиться електоральною політикою.



Кл.слова:
політичні вибори -- виборчий процес -- демократичні вибори

   Тип видання:   підручник   
13.

Ковальов, В. М.
Фармакогнозія з основами біохімії рослин [Електронний ресурс] / В. М. Ковальов, О. І. Павлій, Т. І. Ісакова. - Х. : Прапор : Вид-во НФАУ, 2000. - 704 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перший вітчизняний підручник з фармакогнозії складено відповідно до програми підготовки провізорів. Усі об’єкти сучасної фармакогнозії систематизовані на основі біосинтезу біологічно активних речовин. Розглянуто основні групи БАР, їх будова, класифікація, шляхи біосинтезу, поширення в рослинному світі, властивості, методи виділення і дослідження, зв’язок між хімічною будовою та фармакологічною активністю, біологічна дія лікарської рослинної сировини кожної групи. Вперше написаний розділ з біологічно активних харчових добавок, до складу яких входять субстанції рослинного походження. Розраховано на студентів фармацевтичних вузів і факультетів, провізорів, лікарів та валеологів.



Кл.слова:
фармакологія -- фармакогнозія -- лікарська рослина

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Статистика   
14.

Мальчик, М. В.
Фінансова статистика [Електронний ресурс] : навчальний посібник / М. В. Мальчик, С. І. Галашко, А. І. Пелех. - К. : Центр учбової літератури, 2011. - 184 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику викладені матеріали, які дозволяють оволодіти як теоретичними знаннями курсу «Фінансова статистика», так і практичним умінням застосовувати методики обробки інформації та порівняльного аналізу економічних явищ у галузі фінансів; сформувати критичне мислення та об’єктивне розуміння результатів діяльності в умовах адаптації України до ринкових умов господарювання. Лекції побудовано відповідно до програми курсу. Для більш ефективного засвоєння матеріалу посібник містить структурно-логічні схеми, завдання для самостійної та індивідуальної навчально-дослідної роботи. Видання розраховане на студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів, аспірантів, викладачів, широкого кола фахівців фінансової сфери.



Кл.слова:
фінанси -- облік

   Тип видання:   монографія   
15.

Денисенко, Г. Г.
Воєнна історія України в контексті дослідження і збереження культурної спадщини [Електронний ресурс] / Г. Г. Денисенко. - К. : Інститут історії України НАН України, 2011. - 289 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на основі архівних джерел, опублікованої фахової літератури аналізується діяльність центральних і регіональних товариств від початку ХХ ст., які досліджували пам’ятки старовини, у тому числі і об’єкти воєнної історії. Висвітлюються воєнні події періоду середньовічної історії, раннього нового, нового і новітнього часу та їх відображення у пам’ятках. Розглядається діяльність дер- жавних інституцій, громадські ініціативи, актуальні питання охорони і збереження пам’яток у незалежній Україні. Значна увага приділена «Зводу пам’яток історії та культури України»—одному із найбільш масштабних державних проектів у культурній галузі, його ролі у нагромадженні наукових знань з історії України, охороні і збереженні культурного надбання в сучасних умовах. Видання розраховане на фахівців з історії України, усіх, хто цікавиться воєнною історією і вболіває за долю історико-культурної спадщини України



Кл.слова:
історія

   Тип видання:   наукове видання   
16.


Українська діаспора в Російській Федерації [Електронний ресурс] : історико-культурна спадщина / В. О. Горбик [и др.]. - К. : Інститут історії України НАН України, 2011. - 276 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В роботі досліджуються нерухомі пам’ятки історії та культури української діаспори в Росії. Значна увага приділяється висвітленню найважливіших етапів життя та діяльності державних, громадських, військових діячів, видатних представників науки і культури—вихідців з України в розбудові Російської держави. Досліджуються історичні об’єкти, пам’ятні місця, пов’язані з життям і творчістю відомих представників української діаспори, визначається роль пам’яток в культурній спадщині українського народу за кордоном, в духовному житті сучасного українського суспільства. На тлі історико-культурного надбання висвітлюються маловідомі сторінки життя та діяльності вихідців з України на теренах Росії. Всі визначені в процесі підготовки роботи об’єкти історико-культурної спадщини внесені до каталога-довідника



Кл.слова:
історія -- культура

   Тип видання:   монографія   
17.

Вітлінський, В. В.
Ризикологія в економіці та підприемництві [Електронний ресурс] / В. В. Вітлінський, Г. І. Великоіваненко. - К. : КНЕУ, 2004. - 588 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонована монографія присвячена науці про економічний ризик — ризикології. Автори трактують ризик як економічну категорію, що іманентно притаманна діяльності суб’єктів господарювання і пов’язана із сприйняттям і подоланням невизначеності, конфлікту в ситуаціях цілепокладання, оцінювання, управління, неминучого вибору. Ризик має діалектичну об’єктивно-суб’єктивну структуру. У монографії детально висвітлюються концептуальні аспекти ризикології — якісний та кількісний аналіз ризику, система показників його кількісного оцінювання, основні підходи до моделювання, управління та методів зниження ступеня ризику. Значна частина матеріалу публікується вперше. Дана праця орієнтована на наукових працівників, аспірантів, викладачів і студентів з економічних спеціальностей вищих навчальних закладів, стане у пригоді практичного застосування фахівцями з економіки, фінансовими аналітиками та зацікавить усіх, хто бажає ознайомитися з цією проблематикою.



Кл.слова:
ризик -- фінанси

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Вульф, Л.
Винайдення Східної Європи [Електронний ресурс] : мапа цивілізації у свідомості епохи Просвітництва / Л. Вульф. - К. : Критика, 2009

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ларрі Вульф досліджує витоки концептуального поділу Європи на Східну та Західну, що його спершу винайшли мандрівники та мислителі доби Просвітництва, а відтак уречевили картографи та політики. Перш ніж з’явитися на мапі, Східна Європа постала в свідомості людини Просвітництва, констатуючись у процесах входження, заволодіння, уявляння, картографування, звернення і залюднення, що були результатом химерних поєднань уяви, інтересу та об’єктивного факту. Цей інтелектуальний продукт XVIII сторіччя пережив епоху свого народження і, збігшись із геополітичними реаліями XX сторіччя, породив культурно-філософські аномалії, наслідки яких не подолано досі.



Кл.слова:
історія -- політика

   Тип видання:   дисертація   
19.

Гетьман, Д. І.
Повернення і реституція історико-культурних цінностей в українсько-польсько-російських відносинах (1920-ті – 1930-ті роки) [Електронний ресурс] : дис. ... канд. істор. наук : 07.00.01 / Д. І. Гетьман. - К. : [б. в.], 2010. - 237 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Упродовж тривалого часу українські землі входили до складу Австро-Угорської монархії, Речі Посполитої, Російської імперії, Угорщини, Румунії, Чехословаччини, Союзу Радянських Соціалістичних Республік, на території яких через різні об’єктивні та суб’єктивні причини опинилася величезна кількість українських історико-культурних цінностей – надбання народу, невід’ємна частина його історії. Культурні пам’ятки – це духовний світ кожної нації, її пам’ять, символи, ідеї. Їхня реституція, повернення, реевакуація, всебічне використання та вивчення є складовою частиною пріоритетних напрямків державної політики України, орієнтованої на побудову сильної, незалежної, європейської держави.



Кл.слова:
історія України -- культура України

   Тип видання:   навчальний посібник   
20.

Єкельчик, С.
Імперія пам'яті [Електронний ресурс] : російсько-українські стосунки в радянській історичній уяві / С. Єкельчик. - К. : Критика, 2008. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Благонадійні в 1940-х чи 1950-х роках підручники, романи, опери, картини нібито безнадійно застаріли, а грізні викривальні постанови ЦК КПРС «у галузі культури» припали пилом. Та все-таки події, що їх аналізує канадський історик з Університету Вікторії Сергій Єкельчик, сьогодення стосуються безпосередньо. Утверджені за тих часів концепції дружби народів СРСР та українсько-російського братерства чинні у політичному дискурсі дотепер. Ба більше, зужиті ідеологеми тяжіють і над найзатятішими опонентами всього «совєтського» в сучасній Україні: ті також вірять в об’єктивне існування нації як органічної спільноти й так само уявляють історію як природний лінійний розвиток нації на шляху до здобуття державности (тільки справжньої, а не у формі «Української РСР»). Концепція «возз’єднання» України з Росією 1654 року вже великою мірою скомпрометована, але й далі живе поняття «возз’єднання» всіх українських етнічних земель у складі Української РСР протягом 1939–1945 років, – а саме сталінські ідеологи вперше описали ці події такою мовою. Цю книжку, що її вперше надрукувало видавництво Торонтського університету у 2004 році, присвячено репрезентаціям минулого в українській науці та культурі сталінського часу. Автор підважує стереотипні уявлення про сталінізм як всеохопну й дієву диктатуру й на основі численних архівних джерел аналізує обмеженість і часту неефективність державного контролю над культурою, важливу роль української інтеліґенції у виробленні радянської моделі історичної пам’яті та можливість «прочитати» ідеологічно витримані твори в українському патріотичному дусі. Було би спрощенням думати, доводить Сергій Єкельчик, що тогочасні російсько-українські стосунки – однобічний диктат «старшого брата». Вони насправді становили складну систему контролю, компромісів і конвенцій, до якої активно залучалися тогочасні українські інтелектуали. Попри твердження цілої пострадянської української історіографії, сталінський варіянт української культури не був результатом придушення «природних» національних почуттів місцевої інтеліґенції. Республіканська бюрократія та інтеліґенція, які інтерпретували туманні, проте потужні сиґнали з Кремля, були, як запевняє дослідник, головними гравцями у формуванні сталінської історичної уяви, а шістдесятники підхопили відновлення національного наративу не тому, що були вродженими націоналістами, а тому, що виросли в сталінській імперії пам’яті, а ця імперія не змогла виробити ненаціональної версії минулого.



Кл.слова:
спільнота -- культура -- взаємовідносини
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського