Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (39)Автореферати дисертацій (3057)Реферативна база даних (57073)Книжкові видання та компакт-диски (465)Журнали та продовжувані видання (39)
Пошуковий запит: (<.>K=УВАГ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 607
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.

Караванський, Святослав.
Секрети української мови [Електронний ресурс] : науково-популярна розвідка з додатком словничків репресованої та занедбаної української лексики / Святослав Караванський. - К. : УКСП "Кобза", 1994. - 152 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


“Секрети української мови” – це популярна розповідь про самобутні риси української мови, зачесані під канцелярську гребінку під дією асиміляторських заходів. Автор розглядає всі галузі “мовного господарства”, зачеплені руйнацією: орфоепію, лексику, словотвір, правопис і частково граматику. Описано методи, застосовувані для упослідження українського слова. Наведено поради, як долати дискримінаційну спадщину минулого. Велику увагу приділено невикористаним можливостям українського словотвору. Додано словнички шельмованої, упослідженої та безпідставно занедбаної української лексики. “Секрети української мови” розраховано на широке коло шанувальників рідного слова від школярів до державних діячів.



Кл.слова:
правопис -- мовознавство -- словотвір -- суржик

   Тип видання:   довідник   
2.


Культура української мови [Електронний ресурс] : довідник / за ред. В. М. Русанівського. - К. : Либідь, 1990. - 304 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Культура мови як складова частина культури і як одна із її форм — перша ознака загальної культури людини. Як привернути увагу до мовної поведінки особистості? Як виховати чуття слова? Довідник орієнтує читача на вибір правильного слововживання, засвоєння граматичних норм, містить складні випадки російсько-українського перекладу. Вміщено дані про походження власних імен, правопис прізвищ. Подається також інформація про нові слова в сучасній публіцистиці. Окремий розділ присвячено естетиці словесно-художніх образів. Для мовознавців, викладачів, учителів, студентів, працівників засобів масової інформації, а також усіх тих, хто цікавиться питаннями культури мови.



Кл.слова:
граматика -- семантика -- мовний пуризм -- слововжиток

   Тип видання:   підручник   
3.

Примак, Т. О.
Маркетинг [Електронний ресурс] / Т. О. Примак. - 2-е вид., виправл. і доп.. - К. : Изд-во МАУП, 2004. - 228 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розглянуто комплекс питань з маркетингу. Особливу увагу приділено сутності концепції маркетингу, зовнішньому маркетинговому середовищу та його дослідженню, маркетинговій товарній політиці, маркетинговій ціновій політиці, маркетинговій політиці комунікацій та її складовим, маркетинговій політиці розподілу, а також управлінню маркетингом. Для студентів, аспірантів, викладачів, фахівців, які цікавляться питаннями маркетингу і працюють у цій сфері.



Кл.слова:
економіка -- ринок -- ціна -- товар

   Тип видання:   словник   
4.


Словник-довідник з культури української мови [Електронний ресурс] / Д. Гринчишин [и др.]. - 3-е вид.. - К. : Знання, 2006. - 367 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Культура мови як невід’ємна складова особистості — одна із перших ознак загальної культури людини та суспільства. Вона включає в себе багато понять і вимагає постійної уваги до мовної поведінки особистості. Довідник містить складні випадки слововживання і допоможе читачам засвоїти граматичні норми української мови. Для викладачів та студентів філологічних факультетів, мовознавців, працівників засобів масової інформації, вчителів, а також усіх, хто хоче підвищити рівень знання української мови.



Кл.слова:
мовна поведінка -- слововживання

   Тип видання:   альбом   
5.


Грошові знаки та монети України [Електронний ресурс] / уклад. Т. П. Мартиняк. - Х. : Колорит, 2005. - 184 с.. - (Українська Колекція)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ілюстративний матеріал альбому із серії «Українська колекція» відображає історію грошових знаків та монет України від найдавніших часів до сьогодення. Особливу увагу приділено створенню національної валюти за добу правління трьох урядів України 1917—1920 pp., а також проведенню грошової реформи 1996 p., випуску НБУ ювілейних і пам'ятних монет. Окремий розділ складає достатньо повна колекція так званих місцевих і приватних «грошей», які функціонували в різні роки в Харкові. Призначається нумізматам, боністам, історикам, усім, хто цікавиться історичним минулим України.



Кл.слова:
монета -- нумізматика

   Тип видання:   словник   
6.

Скрипник, Лариса Григорівна.
Власні імена людей [Електронний ресурс] : словник-довідник / Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська. - 3-тє вид.. - К. : Наукова Думка, 2005. - 334 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У Словнику-довіднику подаються офіційні імена, уживані в Україні,та їх варіанти, включено відомості про їх походження, правила правопису українських і російських прізвищ. Імена ілюструються уривками з поетичнихтворів, народних пісень тощо. Видання сувенірне. В ім’я здавна вкладався глибокий духовний зміст. Його вибір для новонародженої дитини був традиційною вірою в магічну силу слова й власного імені. Недарма ж великі українські князі носили такі славні імена, як Володимир (володар світу і людей), Ізяслав (той, хто славу здобуває), Святослав, Мстислав, Ярополк… Духовна міць, яка входила в них через надані ймення, робила князів непереможними. Адже в іменах завжди містилося добре віщування, побажання добробуту, захисту Богів, надія на кращу синовню чи доччину долю. І, мабуть, немає матері, яка б не назвала свою гарну доньку Любомирою (яку в миру люблять), Світланою (світлою, чистою) або Миланою (яка для всіх мила, якою милуються). Обираючи майбутнє ймення для дитини, батьки хотіли, щоб разом з ним вона отримала і захисника згори, божого охоронця. Так, вважалося, що Мирослави присвячені Богові Миру, Ярослави – Ярилу, а про Богуславів і Богданів дбатимуть Боги, які подарували родині бажану дитинку. Вважалося також, що той, хто назве немовля непривабливим іменем як-от Неждан, Нелюбима, Немира, збереже її від злого ока, яке, нібито, не зверне уваги на дитину, яку не ждали або не люблять. Але вже доведено, що подібні ймення тільки заважатимуть людині в житті, адже несуть в собі силу-силенну негативу. Дослідники вважають, що імена творилися за допомогою первісного арійського способу, який передбачає врахування всього комплексу релігійних та соціальних уявлень давнього суспільства. Навіть вважається, що імена були розподілені за кастовими прошарками, що зараз вже втратило своє значення. Крім того, імена могли втілювати як верхній, так і нижній Божественний світ. У давніх українців не було чітко вираженого протиборства між “темним” і “світлим”, кожне начало мало власне призначення, і від їх взаємодії творилося життя. Ще в давні часи, як засвідчують джерела, був звичаєвий набір двоосновних імен. Але й ці складові частини імен могли формуватися з більш простих елементів, які також слід враховувати, бо вони можуть іноді давати відмінне тлумачення. Існують імена, в яких виражено побажання здобути славу (Святослав, Ростислав), бути мужнім і відважним воїном (Ратимир, Ратибор, Ярополк), проявляти миролюбність (Миролюб, Любомир). Імена, які висловлюють гостинність (Гостирад, Милогост, Доброгост), можна пояснити і як очікування в родині бажаної дитини, яка прийшла на цей світ добрим гостем. Є імена, що втілюють любов батьків до Бога, який послав їм дитину і через відповідне ім’я дбатиме про неї (Богумил, Богуслав, Богурад), а також побажання на майбутнє позитивних рис характеру своїй дитині (Доброслав, Добромисл).



Кл.слова:
ономастика

   Тип видання:   підручник   
7.

Дорофєєва, Н. В.
З історії грошей України [Електронний ресурс] / Н. В. Дорофєєва, 3. М. Комаринська. - К. ; Л. : [б. в.], 2000. - 164 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія грошей як галузь історичної науки привертає увагу істориків, археологів, економістів і навіть мовознавців. Вивчення історії грошей дає можливість дослідити державні процеси, економіку, торгівлю певного періоду історії. Гроші розповідають про внутрішнє становище держави, його економічну силу чи слабкість. Повідомляють важливі дані про політичне життя, ідеологію, конкретну історію, дозволяючи уточнити або навіть з'ясувати імена і дати правління тих чи інших володарів. Особливе значення має вивчення історії грошей для поглиблення знань з економічної історії різних Історичних епох і періодів. Підготовку другого видання навчального посібника з історії грошей спонукало, перш за все, те, що ця проблематика зацікавила не лише студентів, фахівців, а й пересічних громадян. І це знайшло своє відображення у розширенні текстового матеріалу, а також збагаченні його тематичними ілюстраціями. Важливе місце у посібнику відведено історії грошей України, яка розглядається в контексті загального історичного процесу та подій, що його супроводжували. Достатньо уваги відведено історії появи грошей і грошового обігу, історії виникнення та функціонування грошових систем, проведенню грошових реформ, їх результатам (з найдавніших часів до сьогодення). Навчальний посібник складається з дев'яти тем, матеріал яких подається з дотриманням тематико-хронологічного принципу. Важливою ознакою у вивченні історії грошей є розгляд її в контексті історичних подій суспільно-політичного та економічного життя. Поглибленню знань з історії грошей допомагає словник «Ключові терміни і поняття», який є індивідуальним для кожної теми, виходячи з хронологічних рамок, подій та країн, про які йдеться у конкретній темі. Перевірці й закріпленню знань сприяють вміщені наприкінці кожної теми «Контрольні питання». Детальніше ознайомитись з тією чи іншою проблемою, поглибити знання допоможе рекомендована література до кожної окремої теми. У світовій історії важко знайти державу, яка не прагнула б до зміцнення своєї грошової системи, підвищення ролі грошей у суспільних відносинах. Україна — не виняток. Вона теж має давні традиції грошового виробництва й обігу, адже за свою багатовікову історію неодноразово виготовляла власні гроші.



Кл.слова:
нумізматика -- фінанси

   Тип видання:   монографія   
8.

Скляренко, В. Г.
Праслов'янська акцентологія [Електронний ресурс] / В. Г. Скляренко. - К. : Ін-т мовознавства НАН України, 1999. - 342 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії висвітлюється походження і розвиток праслов'янських інтонацій та акцентних парадигм і реконструюється пізньопраслов'янська акцентна система. Велика увага приділена встановленню природи балто-слов'янських і праслов'янських інтонацій, що дозволило автору по-новому пояснити цілий ряд акцентологічних явищ та процесів, які мали місце в праслов'янській мові. Для лінгвістів-дослідників, викладачів, аспірантів.



Кл.слова:
старослов'янська мова -- праслов'янська інтонація

   Тип видання:   підручник   
9.

Бацевич, Ф. С.
Основи комунікативної лінгвістики [Електронний ресурс] / Ф. С. Бацевич. - К. : Академія, 2004. - 344 с.. - (Альма-Матер)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це перший в Україні підручник, у якому з позицій сучасної науки про мову систематизовано розглянуто найактуальніші проблеми комунікативної лінгвістики, розкрито її предмет, завдання, категорії, методологію, загальні закони спілкування за допомогою мови, організацію засобів мовного коду тощо. Предметом особливої уваги є власне мовні елементи комунікації. Враховано найновіші гіпотези, що сформувалися в межах когнітивної лінгвістики, прагмалінгвістики, психолінгвістики, теорії мовленнєвої діяльності. Подано також зразки аналізу комунікативних ситуацій, спеціальні запитання, завдання, що сприятимуть глибшому засвоєнню матеріалу, оволодінню основними законами міжособистісного спілкування. Для студентів вищих навчальних закладів, учителів-словесників. Прислужиться фахівцям з паблік рілейшнз, менеджменту, реклами.



Кл.слова:
спілкування

   Тип видання:   методичний посібник   
Категорія: Релігія   
10.

Клейн, Б.
Движение Силы [Електронний ресурс] / Б. Клейн. - К. : София, 1996. - 288 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге «Движения силы» Боб Клейн сравнивает даосизм (на примере Тай-цзи-цюаня) и древние гностические учения в их концепциях смерти и перерождения, творчества, вспоминания истинного «я» и преодоления внутреннего конфликта, целительства и эволюции сознания. Значительная часть книги посвящается вниманию (его природе, динамике и методикам его развития, вниманию животных и вниманию магов), взаимодействию с другими сознаниями, страху и любви, расширению сознания, концепции «стража ворот» и вхождению в другие миры, работе со сновидениями. Выбор проблематики и подход к ее освещению сближают книгу «Движения силы» с работами Карлоса Кастанеды и делают ее интересной не только для тех, кто изучает боевые искусства. Тем же, кто уже изучает или собирается изучать Тай-цзи-цюань, будет интересен рассказ Боба Клейна о его школе, принципах обучения, взаимоотношениях между учеником и учителем, о магическом путешествии ученика, которое ему предстоит совершить, прежде чем самому стать учителем.



Кл.слова:
внутрішній конфлікт -- свідомість -- увага -- жах

   Тип видання:   підручник   
11.

Мак-Кинси, Д.
Введение в теорию игр [Електронний ресурс] / Д. Мак-Кинси. - М. : ГИ ФМЛ, 1952. - 420 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В предлагаемой вниманию читателя книге Мак-Кинси систематически излагаются основные понятия теории игр, наиболее развитые методы решения игр и некоторые приложения теории.



Кл.слова:
пам'ять -- увага

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.

Плиса, В. Й.
Страхування [Електронний ресурс] / В. Ю. Плиса. - К. : Каравела, 2006. - 392 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розглянуто фундаментальні питання теорії страхування, його економічну суть, функції, роль і сферу застосування; сутність, особливості, задачі та класифікацію актуарних розрахунків. Зосереджено увагу на проблемах становлення та розвитку страхового ринку в Україні, його інтеграції у світовий страховий простір. Наведено основні страхові поняття і терміни. Для студентів вищих навчальних закладів, слухачів системи післядипломної освіти, аспірантів, викладачів, усіх, хто цікавиться проблемами страхування.



Кл.слова:
актуарний розрахунок -- страховий внесок

   Тип видання:   підручник   
13.

Федоренко, В. Г.
Інвестознавство [Електронний ресурс] / В. Г. Федоренко. - 3-тє вид., доп.. - К. : МАУП, 2004. - 480 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У третьому виданні підручника з урахуванням практики перебудови, останніх наукових розробок і законодавчих актів України приділяється значна увага інноваційній діяльності, ії зв'язку з інвестиціями, що має велике значення при реструктуризації і сприяє економічному зростанню промисловості. Розглядаються також проблеми скорочення тривалості інвестиційного процесу та його подальшого удосконалення, що дає вагомий внесок у розвиток нового напрямку в економічній науці - інвестознавства. Особлива увага приділяється питанням відродження ринку фінансових інвестицій і капіталів, підвищення функціональності банковської системи, розвитку акціонерних капіталів і державних цінних паперів. Для студентів і викладачів середніх і вищих навчальних закладів, фахівців усіх профілів, які займаються інвестуванням.



Кл.слова:
інвестиції

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Релігія   
14.

Лубський, В. І.
Історія релігії [Електронний ресурс] / В. І. Лубський, M. B. Лубська. - 2-е вид.. - К. : Центр учбової літератури, 2009. - 776 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику подано матеріал з історії релігії і міфології від найдавніших часів до наших днів. Розглянуто різні концепції теорії релігії, її структура й функції у житті суспільства та індивіда, проблеми генезису та еволюції релігії. Значну увагу приділено сучасним світовим релігіям. Визначальний принцип подання матеріалу у підручнику - толерантне ставлення як до релігії, так і до вільнодумства. Підручник розрахований на студентів вищих закладів освіти, які вивчають курс "Релігієзнавство", а також тих, хто цікавиться історією релігії і міфологією.



Кл.слова:
світові релігії -- міфологія

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Хімічні науки   
15.


Хімія [Електронний ресурс] : підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів : профільний рівень / Н. М. Буринська [та ін.]. - К. : Педагогічна думка, 2010. - 45 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Якщо 10-класники обрали майбутню професію, пов’язану з використанням хі- мічних знань, відтак обрали певний хімічний профіль – біолого-хімічний, хіміко- технологічний, агрохімічний тощо, то цей підручник саме для них. У ньому роз- криваються відомості про хімічні елементи та їх сполуки на профільному рівні, тобто поглиблено. Курс хімії 10 класу починається з повторення основних теоретичних питань, що вивчалися у попередніх класах, їх зміст поглиблюється, а обсяг збільшується. Особлива увага в підручнику приділяється хімії елементів, ролі елементів та їх сполук у здоров’ї людини та матеріальному житті суспільства. Одним із найсуттєвіших чинників, які забезпечують успіх у засвоєнні на- вчального матеріалу, є самостійна робота, передусім робота з підручником.



Кл.слова:
хімічні елементи -- хімічні реакції

   Тип видання:   методичний посібник   
16.

Черемошкина, Л. В.
Развитие памяти у детей [Електронний ресурс] : популярное пособие для родителей и педагогов / Л. В. Черемошкина. - Ярославль : "Академия развития", 1996. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Предлагаемая книга направлена на развитие памяти детей разного возраста, от дошкольника до подростков. В книге содержатся игры, задания и упражнения, применение которых не требует дополнительной подготовки и специального образования. Книга может быть рекомендована родителям, педагогам, воспитателям.



Кл.слова:
пам'ять -- увага -- зосередженість

   Тип видання:   навчальний посібник   
17.


Психология внимания [Електронний ресурс] : учебно-методическое пособие / сост. Т. К. Комарова. - Гродно : Изд-во ГрГУ, 2002. - 124 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В пособии представлены задания для самостоятельного исследования индивидуальных проявлений свойств и видов внимания, необходимый для интерпретации полученных данных и формулировки выводов теоретический материал по психологии внимания, задания для проверки знаний студентов.



Кл.слова:
психотерапія -- здоров'я -- лікування -- увага

   Тип видання:   методичний посібник   
18.

Гейссельхарт, Р. Р.
Память [Електронний ресурс] : тренировка памяти и техники концентрации внимания / Р. Р. Гейссельхарт. - М. : Омега-Л, 2006. - 128 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


С помощью описанного в этой книге метода вы сможете в короткий срок развить свои способности к запоминанию и концентрации внимания и довести их до совершенства.



Кл.слова:
пам'ять -- увага -- концентрація -- тренінг

   Тип видання:   підручник   
19.

Кульчицький, С. В.
Історія України [Електронний ресурс] : підручник для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів : рівень стандарту, академічний рівень / С. В. Кульчицький, Ю. Г. Лебедєва. - К. : Генеза, 2010. - 154 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автори прагнули дати об'єктивну оцінку подіям вітчизняної історії періоду перших двох десятиріч ХХ ст. Значну увагу приділено розвиткові національної культури та історії повсякденності, що дозволяє олюднити й оживити сторінки минулого. У підручнику запропоновано нестандартний методичний апарат, який сприятиме розвитку в учнів критичного мислення, навичок самостійної роботи, допоможе сформувати і обґрунтувати власну точку зору. Гриф Міністерства освіти: Рекомендовано МОНУ.



Кл.слова:
шкільна програма -- школа -- освіта -- сучасна історія

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Лапп, Д.
Искусство помнить и забывать [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Д. Лапп. - СПб. : Питер, 1995. - 216 с.. - (Искусство быть)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В своей книге автор в остроумной и занимательной форме показывает нам, шаг за шагом, как мы можем запомнить то, что хотим запомнить (имена, слова, числа, лица, звуки, цвета, сны), и как забыть то, о чем вспоминать не хочется.



Кл.слова:
пам'ять -- увага -- інформація
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського