Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (7)Юристам - Наукова електронна бібліотека (7)Юристам - Реферативна інформація (55)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ІСЛАМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

1.
Вакулич В.М. 
Компаративно-політичні виміри та глобалізаційні імперативи протидії міжнародному тероризмові: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / В.М. Вакулич ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. віднос. — К., 2008. — 42 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження явища тероризму в контексті цивілізаційних процесів. Уперше зроблено спробу розглядати його як одну зі специфічних форм відносин між індивідами, суспільствами, або між певними режимами правління та громадянами. Досліджено формат "тероризм - антитероризм - цивілізаційний розвиток - демократія - ісламізм - глобалізація - геополітика", що дозволило визначити тероризм як явище, іманентне процесам розвитку, тобто спростувати існуючий стереотип сприйняття як суто деструктивного. Одновимірна парадигма зумовила акцентування уваги на наслідковому аспекті проблеми, що призвело до її відсутності щодо причинних аспектів (цивілізаційного та понятійно-дефініційного, отже, до перервності логічного причинно-наслідкового зв'язку). Запропоновано альтернативний концептуальний підхід, який грунтується на сприйнятті тероризму як складного суспільно-політичного явища, яке виконує у процесах розвитку специфічну рольову функцію, тобто не лише суто деструктивну. Проведено компаративістський аналіз з'ясування ступеня причетності до явища тероризму стабільних, розвинутих політичних систем і суспільств перехідного періоду, на підставі якого спростовано тезу про більшу вразливість синдромом тероризму саме стабільних систем. З урахуванням наслідків застосування антитерористичних методів силової боротьби з тероризмом зроблено висновок, що це лише паліативні заходи протистояння цьому суспільному явищу, оскільки не дають можливості усувати корінні причини його проявів у міжнародному масштабі. Участь України в антитерористичній кампанії відповідає її стратегічним імперативам входження до кола цивілізованої спільноти, тобто іміджеві держави, яка робить певний внесок до забезпечення миру та стабільності у світі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф087 + Ф023 + Х916.881.4 +
Шифр НБУВ: РА354985
Рубрики:

2.
Лубська М.В. 
Мусульманське право як філософсько-релігієзнавчий феномен: автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.11 / М.В. Лубська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 35 с. — укp.

Здійснено цілісний аналіз мусульманського права як філософсько-релігієзнавчого феномену. Запропоновано його визначення як сукупності внутрішньо узгоджених, взаємопов'язаних, соціально-однорідних релігійно-правових засобів, за допомогою яких здійснюється морально-регулятивний, організаційний і стабілізувальний вплив на соціальні відносини й поведінку людей шляхом ісламізації правової практики. На підставі розгляду філософсько-раціоналізованих і містичних підходів щодо фікху та шаріату з'ясовано, що виникнення арабо-ісламської філософії як раціоналістичного спрямування думки обумовлено ідейними рухами у богослов'ї та фіхту та пов'язано з питаннями відповідальності людини за свої вчинки, свободи її волі, передвизначеності й детермінованості усього того, що відбувається, а також питаннями про втручання Бога у мирські справи. З'ясовано, що реалізація ранніми релігійно-правовими школами методів вирішення духовно-правових питань відбувається шляхом ісламізації раціональних прийомів їх вирішення як початково передбачених Кораном і сунною, наслідком якої є релігійна легітимізація норм мусульманського права, виведених на базі раціональних логічних методів. Наведено результати дослідження визначного раннього ісламського релігійно-правового документа малікітського мазхабу - твору Маліка ібн Анаса "Муватта". Розкрито філософсько-релігієзнавчий зміст мусульманського права в контексті сучасного цивілізаційного процесу, аспектами якого є узгодження мазхабів або повна відмова від них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38-62 + Ю3(0)415.1 + Х2(0)416 +
Шифр НБУВ: РА356001
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Василенко І.К. 
Протидія незаконній міграції населення країн Азії в Європу через територію України (організаційно-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.К. Василенко ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2006. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження організаційно-правового аспекту проблеми протидії незаконній міграції населення країн Азії в Європу через територію України. Визначено причини та проаналізовано сучасний стан справ у європейських країнах у сфері зовнішньої міграції в цілому та незаконній міграції зокрема. З'ясовано, що явище незаконної міграції в Європі виникло в результаті дії ряду факторів і має глобальний характер. Розкрито сутність, форми та причини виникнення незаконної міграції. Зроблено висновок про особливу небезпеку незаконної міграції через територію України жителів саме ісламських азіатських країн, що пов'язано зі специфічними особливостями даного контингенту. Охарактеризовано категорії учасників незаконної міграції: незаконні іммігранти, незаконні емігранти, сформульовано визначення відповідних понять. Проаналізовано механізм правового регулювання незаконної міграції як складової частини міграційного процесу. Охарактеризовано систему державних органів, що виконують функції протидії незаконній міграції, розглянуто форми їх взаємодії. Розглянуто проблеми юридичної відповідальності іноземців, осіб без громадянства та посадових осіб за порушення загальнообов'язкових правил у сфері міграційного процесу. Визначено юридичну природу адміністративного виселення як запобіжного засобу та відновленого заходу адміністративного примусу. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення системи організації державних органів з протидії незаконній міграції, а також чинного законодавства, що регулює міграційний процес.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)345 + Х819(4УКР)112.033.1 +
Шифр НБУВ: РА343988
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Штурмак Н. Л. 
Релігійні підходи до праворозуміння: порівняльний аналіз: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Н. Л. Штурмак ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено проблеми релігійного праворозуміння, його генези, формування, періодизації динаміки, сучасний стан і перспективи розвитку. Розкрито типізацію релігійної інтерпретації права в рамках трьох релігій (християнства, ісламу, індуїзму) та їх вплив на правові системи країн певної релігійної направленості. Проведено порівняльну характеристику за принципом дії правової сім'ї за ознаками географії релігій та правових систем. Проаналізовано міжнародні релігійно-правові процеси за умов глобалізації правових систем і релігії в цілому, роль України та її участь у здійсненні світової релігійно-правової політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Э211.58
Шифр НБУВ: РА375538 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

5.
Буткевич О.В. 
Теорія і практика докласичного міжнародного права: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.11 / О.В. Буткевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Комплексно досліджено історію міжнародного права докласичного періоду до укладення Вестфальського миру у 1648 р. Висвітлено питання становлення перших норм міжнародного права та їх комплексів, а також вплив особливостей міжнародних відносин пізньої античності на формування міжнародного права нового середньовічного типу, становлення міжнародного договору як основного джерела міжнародного права даного періоду, механізм переходу від регіонального до універсального міжнародного права, спадковість між середньовічним і класичним міжнародним правом. Досліджено докласичні міжнародно-правові погляди, їх поділ за напрямами (світським, християнсько-католицьким, ісламським, позаєвропейських регіонів). Розкрито вплив ідей класичних римських юристів на становлення європейської середньовічної міжнародно-правової думки, особливості формування міжнародно-правових поглядів позаєвропейських народів, становлення перших національних шкіл міжнародного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91 в + Х91 г +
Шифр НБУВ: РА362214
Рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського