Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (927)Юристам - Наукова електронна бібліотека (25)Юристам - Реферативна інформація (496)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х916.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 54
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Іванов Ю.А. 
Міжнародно-правове регулювання боротьби з тероризмом у сучасних умовах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Ю.А. Іванов ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні аспекти проблеми тероризму за сучасних умов. Наведено авторські концепції розуміння тероризму як злочину міжнародного характеру. Запропоновано практичні рекомендації щодо підвищення ефективності міжнародно-правового співробітництва у даній сфері та активізації участі України в такому співробітництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.4
Шифр НБУВ: РА309339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

2.
Ігнатенко В. В. 
Розшук та забезпечення конфіскації майна в механізмі співробітництва держав у боротьбі зі злочинами: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / В. В. Ігнатенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено питання розшуку та забезпечення конфіскації майна в механізмі співробітництва держав у боротьбі зі злочинами. Охарактеризовано правову допомогу у кримінальних справах як один із напрямів співробітництва держав у боротьбі зі злочинами й її основні види. Визначено принципи розшуку та забезпечення конфіскації майна на території іншої держави. Дослідлжено окремі процесуальні та процедурні питання запиту та надання органами досудового слідства України правової допомоги у вигляді розшуку та забезпечення конфіскації майна. Наведено пропозиції щодо внесення змін до ст. 126 КПК України, статей 637 і 641 КПК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.81 + Х881.022.3
Шифр НБУВ: РА373917 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

3.
Березняк В.С. 
Екстрадиція як інститут кримінально-процесуального права України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.С. Березняк ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичні узагальнення та нове вирішення наукового завдання щодо комплексного теоретичного дослідження екстрадиції як інституту кримінально-процесуального права України. Обгрунтовано необхідність запровадження в кримінально-процесуальному законодавстві України спрощеної процедури екстрадиції. Визначено процесуальну форму інституту "тимчасовий арешт (взяття під варту)" та запропоновано механізм його здійснення. Доведено необхіднісь правового регулювання в кримінально-процесуальному законодавстві України порядку та процедури відшкодування шкоди, завданої громадянину України неправомірними діями чи бездіяльністю суду й інших компетентних органів іноземної держави під час екстрадиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)5 + Х916.82 +
Шифр НБУВ: РА368877
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Борисова Л.В. 
Транснаціональні комп'ютерні злочини як об'єкт криміналістичного дослідження: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Л.В. Борисова ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено питання криміналістичного дослідження злочинів, взаємопов'язаних з високими технологіями та комп'ютерною технікою. Проаналізовано засади міжнародної та регіональної юрисдикції інформаційного права. Розроблено елементи криміналістичної характеристики комп'ютерних злочинів. Зроблено висновок, що вихідною інформацією є дані про предмет замаху, а саме: характеристики комп'ютерної інформації та її носіїв - об'єктів криміналістичних досліджень за умови, якщо вони взаємопов'язані з вчиненим злочином, або такого, що вчиняється. Така інформація може бути сприйнята не тільки об'єктом, але й технічними пристроями. Вивчено особливості початкового стану розслідування. Визначено зміст типових слідчих ситуацій. Розглянуто особливості способів вчинення транснаціональних комп'ютерних злочинів. Обгрунтовано комплексність слідчих дій для виявлення, фіксації, вилучення слідів зазначеного виду злочинів. Проаналізовано форми використання спеціальних знань. Розглянуто сучасні можливості комп'ютерно-технічної експертизи, профілактики та прогнозування вчинення транснаціональних комп'ютерних злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.9 + Х916.881.9 + Х916.881.9
Шифр НБУВ: РА353471
Рубрики:

5.
Буряк Г.С. 
Корупційні відносини в сучасних умовах інституціоналізації світової економіки : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Г.С. Буряк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Розроблено нові підходи до аналізу корупції та представлено нові методи боротьби з нею за сучасних умов розвитку економічних відносин в контексті дослідження інституціонального середовища економіки та політики. Розглянуто діяльність міжнародних організацій у фері оцінки рівня корупції та розробці рекомендацій щодо кооперації на ниві протидії розвитку корупційних відносин. Наведено комплексну модель протидії розвитку корупційним відносинам в Україні на основі аналізу світового досвіду бороться з корупцією та можливостей використання його в економічному та політичному середовищі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-962 + У9(4УКР)0-962 + Х916.881.9
Шифр НБУВ: РА370193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

6.
Вакулич В.М. 
Компаративно-політичні виміри та глобалізаційні імперативи протидії міжнародному тероризмові: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / В.М. Вакулич ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. віднос. — К., 2008. — 42 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження явища тероризму в контексті цивілізаційних процесів. Уперше зроблено спробу розглядати його як одну зі специфічних форм відносин між індивідами, суспільствами, або між певними режимами правління та громадянами. Досліджено формат "тероризм - антитероризм - цивілізаційний розвиток - демократія - ісламізм - глобалізація - геополітика", що дозволило визначити тероризм як явище, іманентне процесам розвитку, тобто спростувати існуючий стереотип сприйняття як суто деструктивного. Одновимірна парадигма зумовила акцентування уваги на наслідковому аспекті проблеми, що призвело до її відсутності щодо причинних аспектів (цивілізаційного та понятійно-дефініційного, отже, до перервності логічного причинно-наслідкового зв'язку). Запропоновано альтернативний концептуальний підхід, який грунтується на сприйнятті тероризму як складного суспільно-політичного явища, яке виконує у процесах розвитку специфічну рольову функцію, тобто не лише суто деструктивну. Проведено компаративістський аналіз з'ясування ступеня причетності до явища тероризму стабільних, розвинутих політичних систем і суспільств перехідного періоду, на підставі якого спростовано тезу про більшу вразливість синдромом тероризму саме стабільних систем. З урахуванням наслідків застосування антитерористичних методів силової боротьби з тероризмом зроблено висновок, що це лише паліативні заходи протистояння цьому суспільному явищу, оскільки не дають можливості усувати корінні причини його проявів у міжнародному масштабі. Участь України в антитерористичній кампанії відповідає її стратегічним імперативам входження до кола цивілізованої спільноти, тобто іміджеві держави, яка робить певний внесок до забезпечення миру та стабільності у світі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф087 + Ф023 + Х916.881.4 +
Шифр НБУВ: РА354985
Рубрики:

7.
Вербенський М.Г. 
Транснаціональна злочинність: кримінологічна характеристика та шляхи запобігання: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.08 / М.Г. Вербенський ; Дніпропетр. нац. ун-т внутр. справ. — Д., 2010. — 40 с. — укp.

Створено сучасну теоретичну модель класифікації транснаціональних злочинів залежно від криміналізації відповідних суспільно небезпечних діянь у національному кримінальному законодавстві та міжнародних кримінально-правових актах. Розроблено кримінологічну характеристику транснаціональних злочинів з урахуванням світових і вітчизняних тенденцій розвитку цього кримінально-правового феномену. Запропоновано пропозиції щодо вдосконалення національної нормативно-правової бази, рекомендації щодо змін і доповнень до міжнародно-правових актів, спрямованих на протидію транснаціональній злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881 + Х883.9(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА374013 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Виноградова О.І. 
Міжнародне співробітництво України у галузі боротьби зі злочинністю (кримінально-процесуальний аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.І. Виноградова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 22 с. — укp.

На основі аналізу наукової літератури з міжнародного співробітництва, в галузі боротьби зі злочинністю, міжнародно-правових актів, практики діяльності міжнародних правозастосовних органів, національного законодавства України та інших країн, досліджено кримінально-процесуальний зміст загальних і спеціальних принципів міжнародного співробітництва у боротьбі зі злочинністю та особливостями національної імплементації міжнародних договорів у кримінально-процесуальне законодавство. Відзначено, що на сьогодні сформовано принципи міжнародного кримінально-процесуального права, які мають важливе значення для визначення нормативного змісту принципів національних кримінально-процесуальних процедур. Об'єктом даного дослідження визначено правові відносини, що виникають у процесі підготовки, укладання та виконання міжнародних договорів про правову допомогу та співробітництво у кримінальних справах; в процесі здійснення міжнародних заходів, спрямованих на боротьбу зі злочинністю та правовий механізм регулювання основних видів міжнародного співробітництва. Предметом даного дослідження були сутність та зміст діяльності судів, органів, які здійснюють боротьбу зі злочинністю, та органів юстиції під час надання правової допомоги у різних видах міжнародного співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.8(4УКР)
Шифр НБУВ: РА310832 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Вихрист С.М. 
Видача осіб в аспекті співвідношення міжнародного та національного права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / С.М. Вихрист ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2003. — 17 с. — укp.

Запропоновано нове поняття видачі осіб і проаналізовано його складові. Розвинуто класифікацію та надано характеристику правових підстав видачі, виокремлено нові правові підстави видачі. Розширено суб'єктний склад екстрадиційних правовідносин і досліджено зв'язок між суб'єктним складом правовідносин видачі, правовими підставами видачі та відмови у видачі та джерелами правового регулювання екстрадиції. Проведено остаточне розмежування між правовими інститутами видачі, передачі, вислання, повернення осіб. Доведено протиправність викрадення осіб як способу забезпечення реалізації принципу невідворотності покарання за скоєний злочин. Проаналізовано правові підстави невидачі з погляду співвідношення міжнародного та національного права. Досліджено правовий інститут юрисдикції як прояв співвідношення міжнародного та національного права з питань видачі осіб. Розвинуто класифікацію принципів кримінально-правової юрисдикції в міжнародному праві. Запропоновано нову систему розгляду та прийняття рішень у запитах про видачу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.82 + Х991 +
Шифр НБУВ: РА323114
Рубрики:

10.
Войціховський А.В. 
Міжнародне співробітництво держав у боротьбі з фальшивомонетництвом: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / А.В. Войціховський ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено міжнародно-правові аспекти співробітництва держав у боротьбі з фальшивомонетництвом. Визначено соціальну та політико-правову обумовленість формування міжнародно-правового механізму протидії злочину. Розглянуто певні міжнародно-правові документи, національне законодавство України та зарубіжних держав у цій галузі. Висвітлено діяльність Інтерполу та Європолу у сфері міжнародного співробітництва у боротьбі з фальшивомонетництвом, а також види та форми відповідальності за скоєння даного злочину. Здійснено критичний аналіз сучасного стану міжнародного співробітництва держав у цій боротьбі. Наведено пропозиції щодо вдосконалення існуючого міжнародно-правового механізму та національного законодавства з метою підвищення ефективності протидії злочину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.2 +
Шифр НБУВ: РА338301
Рубрики:

11.
Галущенко Г.В. 
Міжнародні договори України про правову допомогу в цивільних справах і внутрішнє законодавство: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Г.В. Галущенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено структуру та зміст міжнародних договорів України про правову допомогу в цивільних справах. Запропоновано новий підхід щодо структури міжнародних договорів України, що відповідає сучасному рівню розвитку договірної практики та є найбільш оптимальним. Особливу увагу приділено колізійним нормам договорів, визначено їх особливості. На підставі порівняльного аналізу відповідних норм договорів і внутрішнього законодавства сформульовано конкретні пропозиції щодо їх удосконалення. Висвітлено проблему чинності норм міжнародних договорів про правову допомогу в цивільних справах, їх співвідношення з нормами внутрішнього законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.839 (4Укр) + Х93-383.1 (4Укр)
Шифр НБУВ: РА316292 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Городовенко В.В. 
Проблеми незалежності судової влади: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / В.В. Городовенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено соціальну та правову природу незалежності судової влади, удосконалено систему засобів її забезпечення. Детально розглянуто актуальні проблеми взаємодії судової влади з законодавчою та виконавчою. Проаналізовано міжнародні акти у галузі організації судової влади. Сформульовано пропозиції щодо імплементації міжнародно-правових стандартів незалежності судової влади до національного законодавства. Визначено необхідні для суддівської діяльності моральні та інші якості суддів. Наведено рекомендації щодо удосконалення правового статусу кандидатів на посаду судді та професійних суддів. Розглянуто сучасні форми соціального контролю за судовою діяльністю. Охарактеризовано систему гарантій незалежності судової влади та запропоновано шляхи її удосконалення. Наведено оцінку рівня відповідності законодавства України, що закріплює гарантії незалежності судової влади, та практики його реалізації міжнародно-правовими стандартами. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного національного законодавства, яке регулює питання незалежності судової влади. Визначено пріоритетні напрямки його розвитку, зокрема у сфері посилення гарантій реалізації повноважень суддів, удосконалення процедури притягнення суддів до кримінальної, адміністративної або дисциплінарної відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)1-7 + Х916.8(4УКР) + Х809(4УКР)67 + Ю752.1:Х +
Шифр НБУВ: РА344552
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

13.
Гуславський В.С. 
Управління співробітництвом ОВС України з правоохоронними органами країн СНД: організаційно-правові засади: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / В.С. Гуславський ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2006. — 38 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні й організаційно-правові засади управління співробітництвом органів внутрішніх справ України з правоохоронними органами країн СНД, а також шляхи трансформування ОВС України як суб'єкта управління у правоохоронній сфері СНД. Визначено сутність та особливості міжнародного співробітництва у правоохоронній сфері СНД, напрямки його удосконалення. Запропоновано наукову концепцію організації правоохоронного забезпечення безпеки країн СНД як системи соціального управління. Досліджено правову базу участі ОВС України у процесах становлення та розвитку об'єкта управління, а також її роль у формуванні єдиного правового простору СНД. Запропоновано заходи удосконалення діяльності даної структури, як суб'єкта управління в напрямку дотримання принципів ЄС стосовно якісно нового співробітництва з країнами-сусідами в межах СНД. Сформульовано рекомендації щодо удосконалення законодавства держави та нормативно-правової бази СНД у правоохоронній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.81 + Х915.22(4/5СНД) + Х819(4УКР)112.01 +
Шифр НБУВ: РА344584
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

14.
Гуцман М.Я. 
Роль ООН у боротьбі проти міжнародного тероризму: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / М.Я. Гуцман ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено роль і місце Організації Об'єднаних Націй у боротьбі проти міжнародного тероризму. Проаналізовано основні теоретичні підходи щодо тлумачення понять "тероризм" і "міжнародний тероризм". Визначено характерні риси міжнародного тероризму як глобальної проблеми сучасності. Розглянуто процес становлення й еволюцію позицій ООН щодо міжнародного тероризму. Виявлено особливості формування та функціонування інституційних механізмів та інструментів протидії терористичним загрозам. Визначено пріоритетні напрямки міжнародного співробітництва з міждержавними регіональними організаціями (на прикладі НАТО, ЄС, ОбСЄ та РЄ). Значну увагу приділено вивченню проблем застосування сили для вирішення міжнародних конфліктів. Проаналізовано порушення прав людини у контексті боротьби проти міжнародного тероризму, які набули нового виміру після подій 11 вересня 2001 р. Встановлено роль і місце України у міжнародній антитерористичній боротьбі під егідою ООН. Досліджено існуючі національні правові й інституційні механізми боротьби проти міжнародного тероризму. Визначено ступінь виконання взятих на себе зобов'язань відповідно до стандартів ООН у даній сфері. Розроблено рекомендації щодо покращання антитерористичної діяльності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.4 + Х915.212.03 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА357519
Рубрики:

15.
Деменко А.М. 
Феномен тероризму в умовах глобалізаційної динаміки (соціально-філософський аналіз): автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / А.М. Деменко ; Харк. ун-т Повітр. Сил ім. І.Кожедуба. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості утворення та розвитку феномену тероризму за умов глобалізаційної динаміки. На підставі соціально-філософського аналізу здійснено комплексне дослідження теоретико-методологічних підходів, що існують у світовій соціально-філософській думці щодо поняття "тероризм" як суспільного явища. Охарактеризовано різні види тероризму в сучасному світі. Здійснено компаративний аналіз співвідношення тероризму з іншими формами насильства та розкрито його основні ознаки. Визначено передумови та причини активізації тероризму у світі, що глобалізується. Розкрито сутність і зміст домінантних форм сучасного тероризму. Розглянуто систему й основні принципи антитерористичної боротьби. Обгрунтовано пропозиції щодо визначення шляхів і способів протидії тероризму за умов глобалізаційної динаміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.73 + Х916.881.4 + Ф015.24 + С5*666*333.732 +
Шифр НБУВ: РА357035
Рубрики:

16.
Дягілева Л.Д. 
Підготовка курсантів вищих навчальних закладів МВС України до роботи в міжнародних правоохоронних організаціях: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.Д. Дягілева ; Нац. акад. держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано зміст та розроблено модель професійної підготовки курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ (ВНЗ МВС) України до роботи в міжнародних правоохоронних організаціях. Визначено основні дидактичні шляхи підвищення ефективності відповідної підготовки працівників правохоронних органів. Розроблено дидактичну систему організації професійної підготовки курсантів ВНЗ МВС України до зазначеної роботи та систему професійно орієнтованих пізнавальних завдань як її складову. На підставі визначених та теоретично обгрунтованих критеріїв, показників і рівнів експериментально перевірено ефективність даної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01 р + Х916.81 +
Шифр НБУВ: РА331323
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

17.
Заїка С.О. 
Строки у кримінальному процесі України в контексті європейських стандартів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / С.О. Заїка ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання розробки наукових засад інституту кримінально-процесуальних строків, удосконалення їх правової регламентації та практики застосування з метою підвищення ефективності кримінального судочинства, забезпечення прав і законних інтересів осіб, які беруть в ньому участь. На підставі аналізу чинного кримінально-процесуального законодавства України, проекту КПК України, міжнародних документів, які стосуються порядку провадження судочинства, рішень Європейського суду з прав людини, законодавства інших країн, судової статистики, результатів анкетування практичних працівників і наукових праць обгрунтовано теоретичні положення та викладено практичні рекомендації, спрямовані на вдосконалення діяльності слідчих, прокурорів і суддів щодо порядку обчислення та правової регламентації окремих видів кримінально-процесуальних строків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)6 + Х915.232.44 + Х916.8 +
Шифр НБУВ: РА343433
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

18.
Завіруха Г.В. 
Феномен терроризму в контексті глобалізаційних процесів (соціально-філософський аналіз): автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Г.В. Завіруха ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 17 с. — укp.

Розкрито сутність, природу, умови та форми прояву тероризму у контексті глобалізаційних процесів. Запропоновано визначення даного феномену як організованого насильства, різновиду протиправної дії, яка є цілісною системою, антисуспільною діяльністю. Обгрунтовано твердження, що тероризм є особливим проявом соціального міжгрупового конфлікту, протиріччя між культурами та типами культур. Проаналізовано вплив культурного та цивілізаційного чинників на подальший розвиток тероризму. Доведено, що тенденції глобалізації сприяють активізації національних рухів та утворюють чинник конфліктогенності. Розглянуто об'єктивні фактори, які обумовлюють ескалацію терористичної діяльності в сучасному світі. Встановлено, що тероризм є індикатором кризових процесів, які поглинули більшість країн, а також наслідком формування інформаційного суспільства та суспільства споживання. Охарактеризовано сучасний стан міжнародного тероризму в контексті його детермінованості глобалізаційними процесами. Виявлено взаємозв'язок сучасного тероризму та нових інформаційних технологій у контексті становлення нового соціального порядку. З'ясовано, що глобалізація феномену тероризму залежить від розвитку нових інформаційних технологій, які створюють сприятливе середовище для його зростання. Доведено, що безпосердніми причинами виникнення тероризму є мотиви самоствердження, самоідентифікації, гри, молодіжної романтики та героїзму, а також надання своїй діяльності особливої значущості. Зроблено висновок про необхідність формування такого середовища, в якому тероризм є неприйнятним як метод боротьби, а також культивування у суспільстві атмостфери конструктивного діалогу, особливо на міжнародному рівні, що сприятиме створенню позитивного морально-психологічного впливу в суспільстві та світовому співтоваристві в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ю6*333.73 + Х916.881.4 +
Шифр НБУВ: РА362130
Рубрики:

19.
Зелінська Н.А. 
Міжнародно-правова концепція міжнародного злочину: автореф. дис... д-ра. юрид. наук: 12.00.11 / Н.А. Зелінська ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2007. — 34 с. — укp.

Створено цілісну міжнародно-правову концепцію міжнародних злочинів у контексті міжнародної протидії злочинності. Досліджено генезис і юридичну природу таких злочинів. Узагальнено основні доктринальні підходи до цього феномену та сформульовано його міжнародно-правове визначення. Запропоновано нову наукову класифікацію міжнародних злочинів. Розкрито суть поняття та структуру міжнародного кримінального права. Виокремлено його підгалузі, а саме: міжнародне кримінальне право stricto sensu і транснаціональне кримінальне право. Здійснено аналіз еволюції поняття екстрадиційних злочинів і поняття політичного злочину у контексті екстрадиції. Досліджено доктринальні та практичні аспекти застосування принципу невидачі осіб, обвинувачених у здійсненні політичних злочинів. Запропоновано міжнародно-правову дефініцію поняття "транснаціональний злочин". Досліджено конвенційне визначення транснаціонального організованого злочину та міжнародні стандарти криміналізації певних правопорушень. Проаналізовано міжнародно-правове визначення тероризму. Сформульовано пропозиції з метою забезпечення ефективності міжнародної співпраці у сфері протидії злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881в +
Шифр НБУВ: РА353173

20.
Канцір В. С. 
Філософія міжнародного тероризму: правовий вимір: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.12 / В. С. Канцір ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2011. — 34 с. — укp.

Досліджено основні види, поняття, категорії та сутнісні характеристики терористичних проявів у глобалізованому світі. Розкрито концепти та перспективи наукового осмислення міжнародного тероризму. Визначено розуміння сутності міжнародного тероризму як системного соціального явища, розкрито трансдисциплінарність синергетичного методу вивчення даного явища. Проаналізовано соціально-економічні та психологічні передумови виникнення тероризму як соціального феномену, наведено філософсько-правову характеристику осіб, які вчиняють терористичні акти. Деконструйовано світоглядний базис міжнародного тероризму крізь призму природного та позитивного права. Узагальнено та проаналізовано філософські проблеми правового регулювання боротьби з тероризмом через аналіз законодавчих актів у деяких країнах світу та вивчено міжнародно-правовий досвід протидії тероризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.4 + Х881.9(4УКР)119.3 + Ю6*666*333.73
Шифр НБУВ: РА382392 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

Видання зберігається у :

...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського