Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (695)Юристам - Наукова електронна бібліотека (102)Юристам - Реферативна інформація (2309)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (9)Юристам - Електронні колекції (28)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=МУСУЛЬМАНСЬК$<.>+<.>K=КУЛЬТУР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 205
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Пивовар І. В. 
Адміністративна відповідальність за порушення законодавства про культурну спадщину України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. В. Пивовар ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено правову природу та сутність категорії "культурна спадщина" у взаємозв'язку із суміжними категоріями, підстави притягнення до адміністративної відповідальності за культуроохоронні проступки та порядку провадження у справах про адміністративні проступки. Визначено адміністративні проступки, що вчиняються у сфері охорони культурної спадщини. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до законодавства України у сфері охорони культурної спадщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.89 + Х819(4УКР)134
Шифр НБУВ: РА376292 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Кузьменко О.О. 
Адміністративно-правове забезпечення менеджменту в державній податковій службі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Кузьменко ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 19 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано доцільність впровадження менеджменту у державну податкову службу України (ДПС). З'ясовано, що розвиток даного напрямку обумовлений демократичними перетвореннями в зв'язку з реформуванням адміністративного права. Доведено необхідність якісного оновлення системи органів ДПС України. Удосконалено понятійний апарат адміністративного права та процесу, зокрема, запропоновано визначення понять "менеджмент в органах ДПС України", "правова мораль", "послуга", "адміністративні послуги, що надаються органами ДПС України". Обгрунтовано правові засади менеджменту надання адміністративних послуг органами ДПС України та запропоновано їх законодавче закріплення. Удосконалено нормативне регулювання процедури надання адміністративних послуг органами ДПС України. Уточнено статус менеджера, розроблено принципи адміністративно-правового добору менеджерів з метою підвищення ефективності діяльності органів ДПС України шляхом відомчого регулювання. Запропоновано підхід до формування адміністративної культури, розроблено теоретичні засади використання послуг у діяльності органів виконавчої влади. Наведено рекомендації щодо запровадження світових стандартів з метою удосконалення управління якістю в органах ДПС України. Розроблено правові засади формування системи управління якістю в органах ДПС України, на підставі яких запропоновано законодавчо закріпити визначення поняття "менеджмент якості адміністративних послуг, які надаються органами ДПС України".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201 +
Шифр НБУВ: РА363144
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Німко О.Б. 
Адміністративно-правове регулювання державного молодіжного житлового кредитування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.Б. Німко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Наведено визначення поняття "державне молодіжне житлове кредитування", висвітлено його роль у соціально-економічній політиці. З'ясовано суть і особливості адміністративно-правового регулювання державного молодіжного житлового кредитування, його суб'єкти, об'єкт, функції, принципи, методи та форми. Проаналізовано підстави виникнення права молоді на соціальний захист у даній сфері. Розкрито суть інституційних засад зазначеного регулювання молодіжного житлового кредитування, а також суть правових і організаційних засад діяльності Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву" як суб'єкту адміністративно-правового регулювання економічної та соціально-культурної сфери. Проаналізовано чинне законодавство та практику даного регулювання. Досліджено стан розробки проблеми. Висвітлено та проаналізовано світовий досвід іпотечного молодіжного житлового кредитування. Досліджено чинники, які впливають на ефективність адміністративно-правового регулювання державного кредитування у даній сфері. Запропоновано напрямки підвищення ефективності шляхом удосконалення норм законодавства й управлінського механізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)151 + Х819(4УКР)123 + Х829(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА356519
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Максименко Н. В. 
Адміністративно-правове регулювання службової діяльності жінок у міліції: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Н. В. Максименко ; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто тенденції та проблеми тендерної нерівності. Висвітлено актуальні питання проходження служби жінками в органах внутрішніх справ, причини нерівності жінок. Проаналізовано та розкрито основні шляхи формування гендерної культури та набуття гендерної освіти працівниками органів внутрішніх справ. Розкрито особливості реалізації політики рівних прав чоловіків і жінок у підрозділах поліції та виділено шляхи його впровадження у діяльність української міліції. Внесено науково обгрунтовані пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства та висвітлено шляхи вирішення тендерних проблем в ОВС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011 п
Шифр НБУВ: РА373202 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Лопатін С. І. 
Адміністративно-правові відносини у сфері забезпечення права громадян на інформацію: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. І. Лопатін ; Держ. НДІ МВС України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито поняття й особливості методологічних підходів щодо дослідження адміністративно-правових відносин у сфері забезпечення права громадян на інформацію. На підставі аналізу категорії інформації визначено її роль та значення в адміністративно-правових відносинах. Досліджено проблеми правового регулювання права громадян на інформацію в законодавстві України. Визначено поняття та види адміністративно-правових відносин у сфері забезпечення права громадян на інформацію. Розглянуто питання щодо структури та змісту адміністративно-правових відносин у сфері забезпечення права громадян на інформацію. Визначено напрями розвитку нормативно-правового забезпечення прав громадян на інформацію, досліджено вплив розвитку інформаційної культури на стан забезпечення прав громадян на інформацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)323 + Х819(4УКР)126 + Х849(4УКР)03
Шифр НБУВ: РА376006 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Рєпкіна Ю.М. 
Адміністративно-правові основи регулювання фізичної культури і спорту: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.М. Рєпкіна ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто фізичну культуру та спорт (ФКС) як об'єкт державного регулювання, досліджено систему державних органів у сфері ФКС, теоретичні та практичні аспекти здійснення державного контролю, повноваження органів місцевого самоврядування з питань ФКС. Проаналізовано процедуру ліцензування як виду неюрисдикційного провадження. Наведено рекомендації щодо вдосконалення законодавства про ФКС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)135 + Ч514(4УКР)в2:Х
Шифр НБУВ: РА371120 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Добрянський С.П. 
Актуальні проблеми загальної теорії прав людини: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.П. Добрянський ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Виокремлено у загальній теорії прав людини проблеми, які є найактуальнішими та потребують першочергового дослідження. Охарактеризовано новації у методологічних засадах дослідження феномена людини. Уточнено систему сутнісних ознак прав людини. Сформульовано визначення загальнотеоретичного поняття прав людини, а також деякі вихідні засади сучасної інтерпретації прав людини. Виділено спільні та відмінні ознаки класичної та сучасної концепції прав людини. Уточнено сучасне розуміння соціальної природи прав людини. Надано класифікацію та визначення "питомої ваги" чинників, які детермінують зміст прав людини. Виділено деякі нові тенденції розвитку інституту прав людини в міжнародному праві, зокрема, у правових системах Європейського Союзу та Ради Європи, поступове формування пан'європейської культури прав людини. Обгрунтовано умови адекватності перекладу українською мовою низки термінів, які застосовуються у міжнародних актах з питань прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х809(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА322667
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Кравченко А.П. 
Антропологічний принцип у філософії права: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / А.П. Кравченко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано суть і зміст антропологічного принципу у філософії права, визначено його статус, специфіку та світоглядно-методологічне значення для становлення актуальних напрямків правової думки її певних періодів. На підставі аналізу різних способів осмислення цього принципу запропоновано загальну концепцію його реалізації у філософсько-правовому пізнанні та практичному перетворенні вітчизняної правової реальності, орієнтованої на розкриття гуманістичного смислу права. Обгрунтовано пріоритетні завдання правової освіти та виховання у контексті антропологічного принципу, а саме: максимальне сприяння наближенню людини до розуміння суті права та спонукання до реалізації нею усвідомленої правової культури й ефективному та постійному відтворенню його гуманістичної природи та призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002в +
Шифр НБУВ: РА361417

9.
Головатий С.П. 
Верховенство права: ідея, доктрина, принцип: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / С.П. Головатий ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 44 с. — укp.

Досліджено верховенство права як доктрину конституційної теорії та принципи юридичної практики. Розкрито значення цієї доктрини для теорії та практики новітнього українського конституціоналізму на основі теоретичної спадщини античних мислителів, средньовічної пам'ятки права Великої Хартії 1215 р., класичних авторів теоретиків європейського лібералізму епохи Просвітництва, на базі доробку представників наукової школи природного права, з використанням політико-юридичних документів стосовно Американської та Французької революцій XVIII ст, праць основоположника доктрини верховенства права англійського професора Алберта Вен Дайсі (XIX ст.), на підставі аналізу її розвитку у другій половині XX ст. у межах конституційної теорії англосаксонської та континентально-європейської систем права. Досліджено зміст юридичного принципу верховенства на основі доробку інституційних і експертних органів ООН (Міжнародної комісії юристів), Ради Європи, ЄС та з урахуванням тлумачної діяльності Європейського Суду з прав людини в Страсбурзі. Досліджено питання зародження верховенства права в Україні та труднощі цього процесу, зумовлені спадщиною російської культурної традиції, наслідками марксизму-ленінізму та догматизмом юридичного позитивізму радянського зразка. Запропоновано тлумачення верховенства права як засадничий принцип новітнього українського конституційного права, а також докорінно відмінний від панівного у вітчизняній науці погляд на природу українського засадничого акта - Конституції 1996 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002в + Х8(4УКР)в +
Шифр НБУВ: РА361125
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

10.
Бедь В.В. 
Використання адвокатом-захисником психологічних знань у кримінальному процесі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 19.00.06 / В.В. Бедь ; Нац. акад. внутр. справ МВС України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Висвітлюються теоретичні і прикладні аспекти проблеми використання психологічних знань адвокатом-захисником для підвищення ефективності кримінального процесу. На основі праць юристів, психологів та досліджень автора розкриваються суть психологічного пізнання у кримінальному процесі, його юридичні й психологічні передумови, аналізуються особливості застосування психологічних знань адвокатом. Здійснена психологічна характеристика адвокатської діяльності та її вимог до особистості, на основі проведеного дослідження розроблена психограма адвоката-захисника. Викладено рекомендації і пропозиції щодо психологічного забезпечення адвокатської діяльності, яке повинне здійснюватись по таких напрямах : 1) залучення адвокатом різних форм психологічного пізнання (використання можливостей психологічної консультації, висновків судово-психологічної експертизи, взаємодія з фахівцем-психологом); 2) безпосереднє використання психологічних знань адвокатом, який отримав психологічну підготовку. Остання передбачає розвиток загальної психологічної культури та формування спеціальної психологічної підготовленості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4Укр)16
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Мартиненко В.В. 
Виникнення державності в Білорусі (1917 - 1918 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / В.В. Мартиненко ; Чернігів. нац. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено, що на початку ХХ ст. ідея білоруського відродження не вичерпувалася культурно-просвітницькими завданнями, а включала в себе пошуки форм національно-державного самовизначення білоруського народу. Розкрито стан національно-політичних сил Білорусі після Лютневої революції в Росії, що внесла новий зміст у визвольний рух Білорусі та вирішення національного питання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4БІЛ)61-5 + Х2(4БІЛ)611
Шифр НБУВ: РА372023 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Шеломенцев-Терський С. В. 
Військова інфраструктура Волинського князівства у XI - XIV ст.: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 20.02.22 / С. В. Шеломенцев-Терський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 36 с. — укp.

Досліджено формування військової інфраструктури Волинського князівства в XI - XIV ст., охарактеризовано військово-гюлітичну ситуацію в регіоні, висвітлено прилучення цієї землі до Київської держави. Доведено, що внаслідок цього прилучення відбувся синтез місцевих і середньо подніпровських елементів в основних компонентах оборонної інфраструктури: фортифікації, озброєнні та дружинному спорядженні, духовній сфері воїнства та його соціальній структурі. Відзначено присутність західнослов'янських, скандинавських і степових запозичень у військовій культурі Волині. Вивчено початки кам'яного оборонного будівництва у волинських містах, встановлено етапи його розвитку. Простежено територіальний розвиток мережі стратегічних шляхів та укріплень, літописних міст, вивчено їх оборонну структуру. Відзначено, що військова інфраструктура Волинського князівства була складовою частиною давньоукраїнських державних утворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)430.11-54 + Х2(4УКР)430.13
Шифр НБУВ: РА382772 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


13.
Федоренко Т.М. 
Вплив християнства на формування правової системи Київської Русі з кінця Х по 40-ві роки ХІІІ століття: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Т.М. Федоренко ; Київ. нац. ун-т ім.Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив християнства на формування давньоруського права епохи Київської Русі наприкінці Х - у 40-х рр. ХІІІ ст. Висвітлено правові явища, що сформувались під впливом християнства та соціальні механізми, які забезпечували даний вплив. З'ясовано шляхи становлення церковної системи права та розглянуто її взаємодію з світською системою права. Визначено етапи розвитку церковної юрисдикції та вплив християнства на правосвідомість і правову культуру Київської Русі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)414-30 + Э372.27-34
Шифр НБУВ: РА316729 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

14.
Сіліч І.І. 
Гарантії забезпечення прав і свобод громадян в адміністративному процесі: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.І. Сіліч ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто сутність, особливості та структуру адміністративного процесу, систему юридичних гарантій прав і свобод громадян, розкрито їх значення для адміністративно-процесуального регулювання. Викладено питання дієвості окремих юридичних гарантій прав і свобод громадян в адміністративному процесі, їх зв'язки і взаємозалежності. Охарактеризовано такі гарантії: право громадян на інформацію, звернення громадян, контроль та нагляд, правова допомога, правові презумпції, правова культура та правова активність громадян. Наведено пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання та забезпечення ефективності реалізації зазначених гарантій у сфері адміністративного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х809(4УКР)3:Х81 +
Шифр НБУВ: РА361503
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Вострокнутов Л.Д. 
Генезіс і розвиток правових норм в галузі фізичної культури і здорового способу життя українського народу: від звичаєвого права до законодавства початку XX ст.: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.Д. Вострокнутов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття "здоровий спосіб життя", розкрито його обсяг і співвідношення з поняттям "фізична культура". Установлено соціальні витоки юридичних норм, які регулювали відносини, пов'язані з фізичною культурою та здоровим способом життя українського народу, - народні вірування, обряди, норми моралі, етнографічно-побутові чинники. Визначено, що формування та розвиток норм звичаєвого права, які регламентували фізичну культуру, санітарно-гігієнічні заходи як умови здорового способу життя на українських землях, відбувалося у поєднанні елементів західноєвропейської та східноєвропейської традицій. Виявлено еволюцію в регулюванні фізичної підготовки, санітарії та гігієни в середовищі українського народу від норм звичаєвого права до законодавчих актів. Показано значення регулювання суспільних відносин, пов'язаних з фізичною культурою та здоровим способом життя українського народу. Відзначено, що у XVIII - на початку XX ст. його правосвідомість у сфері санітарії та гігієни, фізичної культури та спорту була дуже високою, що зумовило проведення урядом Московського царства, а з першої чверті XVIII ст. - Російської імперії, у складі якої перебувала значна частина України, до законодавчого врегулювання санітарно-гігієнічних проблем, за умов великої загрози пошестей, врегулювання санітарно-гігієнічних заходів було винятково важливим чинником загального комплексу адміністративно-правових відносин. За результатами компаративного аналізу правового регулювання фізичної культури, спорту та здорового способу життя на українських землях у складі Російської та Австро-Угорської імперій показано недостатність правотворчих заходів держав щодо підтримки фізичної культури та спорту, що існуючі прогалини в законодавчому регулюванні були змушені заповнюватися корпоративними нормами, які активно діяли у спортивних та фізкультурних товариствах, що підвищувало їх роль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР) + Х819(4УКР)135-1 +
Шифр НБУВ: РА324787
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Журавель М. В. 
Генеральний уряд як інститут влади Гетьманщини другої половини XVII - середини XVIII ст.: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / М. В. Журавель ; Міжнар. гуманіт. ун-т. — О., 2011. — 22 с. — укp.

Досліджено процеси виникнення, становлення та розвитку Генерального уряду як інституту влади Гетьманщини в указаний період. Уперше розкрито порядок підготовки та діяльність у вищих державних органах, які утворювали Генеральний уряд, військових канцеляристів як професійних державних службовців. Детально досліджено систему канцелярій Генерального уряду як самостійного державного органу. Висвітлено випадки та порядок призначення наказного гетьмана та встановлено, що інституту наказного гетьмана належало помітне місце в механізмі державної влади та управління Гетьманщини. Поглиблено дослідження порядку обрання гетьманів: процедуру висунення кнадидатів на посаду, порядок проведення передвиборчої агітації та порядок голосування. Проаналізовано роль та історичне місце організації державної влади Гетьманщини у контексті розвитку європейської державно-правової культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)46-523.1 + Т3(4УКР)46-5
Шифр НБУВ: РА381664 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Ладиченко В.В. 
Гуманістичні основи організації державної влади: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Ладиченко ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 41 с. — укp.

Науково обгрунтовано розуміння гуманістичних основ організації державної влади як духовного феномену, що має суперечливу природу, оскільки вони є важливим регулятором гармонійного функціонування відносин державна влада - людина, фактором інтеграції суспільства. Гуманістичні цінності набувають для людини та суспільства ціннісного значення, належать до вищих цілей життя, організують життєві цілі в ієрархію, вершиною якої є феномени, відображені у категоріях прав людини: свободи, рівності, справедливості. Сформульовано методологію шляхів розвитку юридичної теорії, яка вимагає глибого системного аналізу у контексті розуміння ставлення до взаємозв'язку та взаємозалежності людини та влади, розгляду влади як цілісної системи у аспекті якісних показників і розв'язання сучасних етико-гуманістичних аспектів організації державної влади. Обгрунтовано ідею, що проблеми її організації необхідно досліджувати за принципами: гармонії людини та державної влади - балансу, пропорційності й органічного поєднання інтересів, тобто такого світогляду, який забезпечує усвідомлення людиною своєї особистості як невід'ємної частки громадянського суспільства та державної влади; принципу особистої відповідальності кожної людини (громадянина) за організацію цієї влади, усвідомлення її залежності від суспільства та від кожної особи. Запропоновано переосмислення єдності та цілісності державної влади, що забезпечується наявністю стійких взаємозв'язків між її гілками на основі соціальної єдності влади як єдності принципових ідей і цінностей суспільства. Обгрунтовано аксіологічні й етичні питання, що передбачають можливість нового діалогу людини та державної влади, в якому загальнолюдські цінності не повинні сприйматися поза національною культурою кожного народу, який намагається мати як засадничі власну мораль і традиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41 +
Шифр НБУВ: РА360814
Рубрики:

18.
Петровський П. М. 
Гуманітарна парадигма в системі державного управління: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.01 / П. М. Петровський ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Вперше в Україні досліджено проблему становлення та функціонування гуманітарної парадигми в системі державного управління. Розкрито зміст гуманітарної парадигми через ряд її атрибутивних ознак - визнання людини вищою метою, а людинознавства - необхідною умовою здійснення демократичного врядування. Визначено основні напрями реалізації орієнтованої на людину державної політики, зокрема, дотримання принципу верховенства приватних прав людини, здійснення належної кадрової політики, утвердження адміністративної культури, формування гуманітарно-інноваційного способу мислення посадових осіб державного управління та місцевого самоврядування, а також проведення об'єктивного гуманітарного аудиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 в6 + Х001.9
Шифр НБУВ: РА373137 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

19.
Битяк Ю.П. 
Державна служба в Україні: проблеми становлення, розвитку та функціонування: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / Ю.П. Битяк ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 40 с. — укp.

Розглянуто проблеми законодавчого регулювання державно-службових відносин та відносин у сфері здійснення службової діяльності в системі місцевого самоврядування в Україні. Визначено конституційно-правові засади державної служби та служби в органах місцевого самоврядування, з'ясовано соціальну роль, функції, принципи та завдання державної (публічної) служби. Значну увагу приділено удосконаленню системи та структури органів виконавчої влади. Показано значення діяльності їх апарату для становлення державності в Україні. Наведено характеристику посади, розглянуто категорії посад. Висвітлено проблемні питання щодо поняття державних службовців, їх видів, правового статусу. Розглянуто шляхи кадрового забезпечення державних органів, підвищення культури та етики державних службовців, їх кваліфікації та юридичної відповідальності. Розроблено сучасну теорію державної служби, визначено основні напрямки її розвитку, підвищення ефективності й оцінки службової діяльності та контролю у даній сфері. Сформульовано концептуальні напрями реформування системи та змісту законодавства про державну службу і службу в місцевому самоврядуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012 +
Шифр НБУВ: РА344995
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Казюк Я.М. 
Державне регулювання міжбюджетних відносин: регіональний аспект: автореф. дис... канд. наук з держ. регулювання: 25.00.02 / Я.М. Казюк ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання побудови дієвого механізму державного регулювання міжбюджетних відносин на регіональному рівні. Розкрито суть поняття "регулювання міжбюджетних відносин". Визначено шляхи формування місцевих бюджетів, які майже повністю залежать від дотації вирівнювання з державного бюджету між державним і місцевими бюджетами. У контексті особливої ролі фінансів розглянуто ідею адекватності розподілу доходів і видаткових повноважень суб'єктів управління державним і місцевими бюджетами. Вдосконалено організаційний механізм управління бюджетними ресурсами територій і методичний підхід до розрахунків міжбюджетних трансфертів між державним і місцевими бюджетами для визначення видатків за галузями освіти, культури, фізичної культури та спорту. Обгрунтовано концептуальний підхід до формування дохідної бази місцевих бюджетів з метою зміцнення фінансової самодостатності органів місцевого самоврядування. Запропоновано економіко-правовий механізм розподілу та використання коштів цільових трансфертів з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.340.6 + Х819(4УКР)129 +
Шифр НБУВ: РА366584
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського