Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (157)Юристам - Наукова електронна бібліотека (23)Юристам - Реферативна інформація (4965)Юристам - Електронні колекції (5)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ПОЛІТИЧНІ$<.>+<.>K=ПАРТІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 71
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Константінов С.Ф. 
Адміністративно-правовий статус іноземців в Україні та механізм його забезпечення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.Ф. Константінов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено нові класифікаційні підстави розподілу іноземців, що перебувають в Україні: тривалість перебування в Україні, мета перебування, деліктоздатність. Акцентовано увагу на правовій складовій механізму та встановлено режим забезпечення статусу іноземців, охарактеризовано їх політичні, соціальні та юридичні гарантії. Визначено організаційно-правові підстави діяльності органів внутрішніх справ для забезпечення адміністративно-правового статусу іноземців. Розглянуто специфіку заходів адміністративного впливу для забезпечення статусу іноземців у діяльності органів внутрішніх справ. Встановлено особливості взаємодії органів внутрішніх справ з іншими державними органами та громадськими об'єднаннями. Наведено пропозиції щодо удосконалення законодавства про правовий статус іноземців в Україні та науково-практичні рекомендації для підвищення ефективності діяльності органів внутрішніх справ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.14(4УКР) + Х809(4УКР)349 +
Шифр НБУВ: РА322047
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Мінка Т. П. 
Адміністративно-правові режими та їх забезпечення органами внутрішніх справ: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / Т. П. Мінка ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2011. — 36 с. — укp.

Розроблено концепцію правового режиму адміністративного права, на підставі якої визначено зміст адміністративно-правових режимів з наступним обгрунтуванням теоретичних положень та практичних рекомендацій для вдосконалення діяльності органів внутрішніх справ щодо їх забезпечення. Обгрунтовано, що правовий режим адміністративного права - це правова форма функціонування відносин, що складають предмет адміністративного права і які забезпечуються комплексом правових способів, типів і методів адміністративно-правового регулювання, що створюють відповідний рівень динаміки цих відносин і визначають мету адміністративно-правового регулювання. Доведено, що реалізація публічних інтересів в адміністративно-політичній сфері здійснюється за допомогою системи адміністративно-правових режимів у галузі оборони, внутрішніх справ, зовнішніх справ та юстиції. Зроблено висновок, що органи внутрішніх справ у зовнішньому середовищі шляхом правозастосовної діяльності забезпечують адміністративно-правовий режим громадської безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01-9
Шифр НБУВ: РА380632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Панасюк В. В. 
Військово-політичні аспекти інтеграції України з НАТО: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / В. В. Панасюк ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості військово-політичної інтеграції в сучасному світі в контексті необхідності колективного подолання динамічних викликів і загроз національній та міжнародній безпеці. Розглянуто розвиток євроатлантичної співпраці України в контексті зміцнення її національної та міжнародної безпеки. Розкрито військово-політичні аспекти миротворчої діяльності України в зоні відповідальності НАТО. Показано об'єктивний та несуперечливий характер військово-політичної інтеграції України з НАТО з урахуванням становлення нової архітектури регіональної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.3-96(4УКР) + Ф083 + Ф4(4УКР)64 в2:Ц
Шифр НБУВ: РА373140 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  

4.
Древніцький Ю.Р. 
Громадсько-політична та наукова діяльність Володимира Старосольського (1878 - 1942): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Ю.Р. Древніцький ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено діяльність В. Старосольського - відомого громадсько-політичного діяча, адвоката та науковця першої половини XX ст. Простежено формування й еволюцію світогляду В. Старосольського. Охарактеризовано перші його політичні кроки у студентському русі й Українській соціал-демократичній партії. Проаналізовано політичну діяльність у роки Першої світової війни, державотворчу роботу у складі уряду Директорії УНР. Висвітлено адвокатську діяльність у політичних судових справах польської влади над українцями. З'ясовано роль В.Старосольського у партійно-політичному житті, консолідації українських політичних сил Галичини, ставлення до проблеми українсько-польського порозуміння. Проаналізовано юридичні, соціологічні й історичні праці вченого, а також внесок в організацію та розбудову українських освітніх інституцій в еміграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Старосольський + Х8(4УКР) д Старосольський В.
Шифр НБУВ: РА373489 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Велігодський Д.В. 
Державні утворення в Криму наприкінці 1918 - в 1920 рр.: історико-правове дослідження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.В. Велігодський ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі результатів історико-правового вивчення вперше введених до наукового обігу джерел розглянуто реформаторські тенденції Крайового уряду С.Крима, діяльність Раднаркому Кримської СРР та південноросійських владних структур протягом основних етапів громадянської війни наприкінці 1918 - в 1920 рр. Визначено сутність трьох моделей державності Криму: парламентської республіки з унітарною формою державного устрою та ліберально-демократичним типом державно-правового режиму С.Крима; територіальної автономії (Кримської СРР) з елементами тоталітарного режиму диктатури більшовицької партії; монархічної форми правління військово-авторитарного режиму А.Денікіна, доповнених ідеєю федеративного устрою та широким самоврядуванням у П.Врангеля. Теоретично обгрунтовано нову концепцію правового регулювання взаємовідносин між Крайовим урядом С.Крима та командуванням Добровольчої армії. Визначено спільні риси в законодавчій діяльності антибільшовицьких режимів, проаналізовано особливості їх використання державними апаратами законодавства Російської імперії. Досліджено основні етапи формування та функціонування державно-правового механізму Кримської СРР, зокрема проаналізовано нормативно-правове забезпечення організації та діяльності законодавчої, виконавчої та судової влади та наведено оцінку політичного режиму республіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-6КРМ)61-523 + Т3(4УКР-6КРМ)61-5 +
Шифр НБУВ: РА340466
Рубрики:

6.
Офіцинський Р.А. 
Державотворчий процес в Україні 1991 - 2004 років (на матеріалах періодики Заходу): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Р.А. Офіцинський ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2006. — 36 с. — укp.

Здійснено комплексний теоретичний і фактологічний аналіз політичних перетворень в Україні відповідно до вимог західної цивілізації. Для вивчення історичних процесів незалежної України (1991 - 2004) запропоновано "європейську парадигму". Даний період поділено на два етапи, а саме: прийняття Конституції 28 червня 1996 р. і помаранчева революція (листопад - грудень 2004 р.). Установлено, що політичні зміни у незалежній Україні є органічною частиною постсоціалістичної модернізації суспільства та корегуються інформаційними, дипломатичними й економічними інструментами розвинутих країн. Обговорено "вестернізаційний стандарт" у межах однієї цивілізації. Розглянуто питання щодо утворення Державною владою України академічного Інституту Європи, а також запровадження на історичних факультетах нормативного курсу "Історія незалежної України".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-5 + Х809(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА343181
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Волкова С. М. 
Діяльність місцевих органів влади Донбасу в другій половині 20-х - 30-х роках XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. М. Волкова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Вперше зроблено одну із перших спроб вивчити діяльність місцевих органів влади Донбасу в другій половині 1920-х - 1930-х рр. на підставі нових архівних даних, переосмислення раніше введених до наукового обігу опублікованих документів, а також новітньої літератури. Розкрито механізми впливу комуністичної партії на формування та діяльність органів влади регіону. Вперше досліджено персональний склад місцевих органів влади Донбасу. Вдосконалено розробки проблеми керівництва Радами розвитком соціальної сфери регіону, проаналізовано роль місцевих органів влади в розвитку промисловості та сільського господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61-5 + Х819(4УКР5)011.219-1
Шифр НБУВ: РА381104 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Лизогуб В.А. 
Законодавство про основні політичні і громадські права і свободи підданих Російської імперії у другій половині XIX - на початку XX століття: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.А. Лизогуб ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто інститут основних політичних і громадянських прав підданих Російської імперії періоду утвердження й еволюції буржуазних відносин другої половини XIX - на початку XX ст. (право на недоторканість особи, подання петицій, майнова недоторканість, свобода пересування, зборів, асоціацій, віросповідання, друку). Висвітлено етапи розвитку цього інституту у зв'язку з політичними подіями й демократизацією суспільно-політичної та юридичної думки. Проаналізовано якість комплексу політичних і громадянських прав, виникнення яких пов'язано з добою буржуазних реформ другої половини XIX ст. Зроблено висновок, що законодавство Російської імперії дослідженої доби містить детальну регламентацію правового становища її підданих. Зазначено, що законодавці під час визначення норм права, що регулюють права і свободи особи, враховували величезні географічні розміри держави, етнічний, релігійно-конфесійний склад населення імперії та зберегли найважливіший принцип державного управління - централізацію, сильну верховну владу в особі монарха.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4РОС)51-511 +
Шифр НБУВ: РА332823
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Макаренко О. В. 
Злочини і покарання в праві Української Гетьманської держави 1648 - 1657 рр.: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. В. Макаренко ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Показано соціально-економічні та суспільно-політичні передумови становлення української державності та їх вплив на розвиток права періоду Визвольної війни 1648 - 1657-х рр. Проаналізовано джерела права Гетьманщини середини ХVІІ ст. і розкрито види злочинів і покарань. Зазначено, що джерелами кримінального та кримінально-процесуального права того часу були звичаєве право, церковне звичаєве право, Магдебурзьке право, Литовські статути, гетьманське законодавство. Охарактеризовано судовий процес і кримінальні покарання за правом Гетьманщини. З'ясовано, що основними принципами українського правосуддя середини XVII ст. були принципи демократичності, відкритості, прозорості, змагальності, рівності усіх учасників судового процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)46-628 + Х881.9(4УКР)-1
Шифр НБУВ: РА382943 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


10.
Бойчук А. Ю. 
Інститут адвокатури на західноукраїнських землях другої половини XIX - початку XX ст. (на матеріалах Галичини): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / А. Ю. Бойчук ; Відкритий міжнар. ун-т розв. людини "Україна". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено організаційно-правові основи становлення інституту адвокатури в Галичині у складі Австрії й Австро-Угорщини. Розкрито місце та роль адвокатури в Галичині у державно-політичній системі Австрії й Австро-Угорщини. Виявлено переваги, недоліки й особливості функціонування адвокатури, зумовлені специфікою Галичини. Проаналізовано організаційну структуру, компетенцію та правові засади українських правничих товариств у Галичині. Охарактеризовано діяльність професійних об'єднань галицьких правників та їх значення у формуванні національно-державницької ідеї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР3)5-629.18 + Х891.9(4УКР)8-1
Шифр НБУВ: РА382855 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


11.
Юрій І. А. 
Інститут градоначальництва в системі державної влади на півдні Російської імперії (XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. А. Юрій ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано поняття градоначальництва як правового інституту, охарактеризовано місце та роль градоначальника в системі державного управління Російської імперії. Досліджено соціально-політичні чинники утворення градоначальств, організаційно-правові засади функціонування градоначальників. Проаналізовано специфіку компетенції градоначальника у її видозмінах протягом XIX - початку XX ст., відображено характер його взаємовідносин із центральними органами влади, інститутом генерал-губернатора, органами місцевого самоврядування, законодавчі ініціативи градоначальників, особливості функціонування градоначальництва в Одеському, Таганрозькому, Феодосійському, Керч-Єнікальському, Ізмаїльському, Севастопольському, Миколаївському, Ялтинському градоначальствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-523.72 + Т3(4УКР7)5-5
Шифр НБУВ: РА373601 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Міхеєва Т. П. 
Інститут конституційної юстиції: історичні та політико-правові аспекти: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Т. П. Міхеєва ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито загальну природу принципу поділу влади та проаналізовано місце та роль інституту конституційної юстиції (КЮ) в механізмі взаємних стримувань та противаг у правових системах країн common law і civil law. Висвітлено юридичну природу органу КЮ в країнах з різними правовими системами та визначено характер взаємовпливів між політичними процесами та діяльністю даного органу, зокрема, виявлено основні сфери, в яких політичні чинники можуть впливати на роботу Конституційного Суду (КС) України. Обгрунтовано необхідність врахування узагальнених пропозицій вітчизняних науковців, сформульованих щодо змін до чинного законодавства, яке регулює діяльність КС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)6 + Х809(4УКР)11
Шифр НБУВ: РА373201 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Москаль Г.Г. 
Інститут тимчасового генерал-губернатора в Україні у кінці ХІХ - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Г.Г. Москаль ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено інститут тимчасового генерал-губернатора на українських землях, що входили до складу Російської імперії, соціально-політичні чинники його утворення, організаційно-правові засади функціонування тимчасових генерал-губернаторств, їх практичну діяльність. Проаналізовано специфіку компетенції тимчасового генерал-губернатора, її зміни протягом останніх десятиріч ХІХ - початку ХХ ст. Висвітлено основні етапи існування тимчасових генерал-губернаторств на території України: період політичної кризи наприкінці 1870-х - на початку 1880-х рр.; перша російська революція 1905 - 1907 рр.; Перша світова війна. Розглянуто особливості правового статусу тимчасового генерал-губернатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4Укр33)51 + Т3(4Укр33)5-53 + Х2(4Укр)51-523.71
Шифр НБУВ: РА319949 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

14.
Яцуба В.Г. 
Кадрове забезпечення державного управління (організаційно-правовий аспект): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / В.Г. Яцуба ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему формування системи кадрового забезпечення державного управління, розкрито принципи, закономірності, тенденції та національно-історичні особливості її становлення й розвитку як професійного виду діяльності в Україні. Виявлено ключові умови і фактори, що спричиняли активізацію або гальмування здійснення організаційно-правових заходів з кадрового супроводу державного управління в політичній історії цілого ряду країн. Обгрунтовано необхідність та уточнено напрями подальшого удосконалення організаційно-правових засад і заходів роботи з кадрами державної адміністративної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012п3
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Короленко М.П. 
Кваліфікація і класифікація умисних вбивств при обтяжуючих обставинах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / М.П. Короленко ; НАН України. Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено кримінально-правові та кримінологічні проблеми класифікації, кваліфікації вбивств за обтяжуючих обставин. На підставі системного аналізу вітчизняних і зарубіжних досліджень, нормативно-правових актів висвітлено кримінально-правову та кримінологічну характеристики умисних убивств за обтяжуючих обставин, їх історичні витоки, соціально-політичні, психофізичні та економічні корені. Запропоновано шляхи протидії негативному антисоціальному явищу - умисному позбавленню життя іншої людини. Наведено пропозиції щодо вдосконалення норм Кримінального Кодексу, які передбачають відповідальність за скоєння умисних вбивств за обтяжуючих обставин. Особливу увагу приділено практичному застосуванню зазначених норм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)112.012.2 + Х881.9(4Укр)025.2
Шифр НБУВ: РА318354 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Козлов В.І. 
Колективні політичні права і свободи громадян України: конституційно-правовий аналіз: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.І. Козлов ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено колективні політичні права та свободи громадян України. Розглянуто правову природу, місце даних прав і свобод, існуючі підходи до їх розуміння. Проведено теоретичне узагальнення та запропоновано новве вирішення наукового завдання щодо вдосконалення конституційно-правового регулювання колективних політичних прав і свобод як одних з визначальних елементів розбудови в Україні демократичної та правової держави. Проаналізовано суціальну суть зазначених прав і свобод, виявлено їх роль у формуванні громадянського суспільства та правової держави. Визначено конституційно-правовий механізм забезпечення колективних політичних прав і свобод та його складові. Досліджено гарантії реалізації цих прав і свобод. Виявлено роль спеціалізованих інституцій і громадських організацій у механізмі забезпечення колективних політичних прав і свобод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)32 + Ф3(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА366815
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Вакулич В.М. 
Компаративно-політичні виміри та глобалізаційні імперативи протидії міжнародному тероризмові: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / В.М. Вакулич ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. віднос. — К., 2008. — 42 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження явища тероризму в контексті цивілізаційних процесів. Уперше зроблено спробу розглядати його як одну зі специфічних форм відносин між індивідами, суспільствами, або між певними режимами правління та громадянами. Досліджено формат "тероризм - антитероризм - цивілізаційний розвиток - демократія - ісламізм - глобалізація - геополітика", що дозволило визначити тероризм як явище, іманентне процесам розвитку, тобто спростувати існуючий стереотип сприйняття як суто деструктивного. Одновимірна парадигма зумовила акцентування уваги на наслідковому аспекті проблеми, що призвело до її відсутності щодо причинних аспектів (цивілізаційного та понятійно-дефініційного, отже, до перервності логічного причинно-наслідкового зв'язку). Запропоновано альтернативний концептуальний підхід, який грунтується на сприйнятті тероризму як складного суспільно-політичного явища, яке виконує у процесах розвитку специфічну рольову функцію, тобто не лише суто деструктивну. Проведено компаративістський аналіз з'ясування ступеня причетності до явища тероризму стабільних, розвинутих політичних систем і суспільств перехідного періоду, на підставі якого спростовано тезу про більшу вразливість синдромом тероризму саме стабільних систем. З урахуванням наслідків застосування антитерористичних методів силової боротьби з тероризмом зроблено висновок, що це лише паліативні заходи протистояння цьому суспільному явищу, оскільки не дають можливості усувати корінні причини його проявів у міжнародному масштабі. Участь України в антитерористичній кампанії відповідає її стратегічним імперативам входження до кола цивілізованої спільноти, тобто іміджеві держави, яка робить певний внесок до забезпечення миру та стабільності у світі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф087 + Ф023 + Х916.881.4 +
Шифр НБУВ: РА354985
Рубрики:

18.
Любченко П.М. 
Компетенція місцевого самоврядування: організаційно-правові питання реалізації: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / П.М. Любченко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1998. — 17 с. — укp.

Досліджується компетенція місцевого самоврядування, організаційно-правові проблеми її реалізації. Визначено поняття і зміст компетенції місцевого самоврядування, особливості її правового регулювання. Розглядаються питання реалізації компетенції місцевого самоврядування територіальними громадами та їх органами. Висвітлено соціально-політичні, організаційні, правові, фінансово-матеріальні чинники, які впливають на розвиток місцевого самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)66
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Грабильніков А.В. 
Конституційне право громадян України брати участь в управлінні державними справами: проблеми теорії і практики: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / А.В. Грабильніков ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми суб'єктивного конституційного права громадян України брати участь в управлінні державними справами як комплексного, що інтегрує інші політичні права: право брати участь у всеукраїнському та місцевих референдумах, обирати та бути обраними до органів державної влади й органів місцевого самоврядування, рівного доступу до державної служби та служби в органах місцевого самоврядування, брати участь у здійсненні правосуддя. Розкрито суть поняття даного права, його правову природу, структуру, основні етапи становлення та розвитку, співвідношення з іншими політичними правами. Проаналізовано основні форми участі громадян України в його реалізації. Визначено поняття, систему та види гарантій дослідженого права. Обгрунтовано висновок, за яким дане право за своєю суттю є правом громадян брати участь у здійсненні належної народу України влади - безпосереднього народовладдя, державної влади та місцевого самоврядування. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення його конституційно-правового регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)32 +
Шифр НБУВ: РА341765
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Букач В.В. 
Конституційні політичні права та їх забезпечення міліцією: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.В. Букач ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано історичні основи становлення, нормативне закріплення конституційних політичних прав і свобод людини й громадянина. Досліджено компетенцію, форми та методи діяльності міліції щодо їх забезпечення. Розроблено пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства, зокрема відомчі нормативні акти, що регулюють діяльність міліції у сфері забезпечення конституційних політичних прав і свобод людини та громадянина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)32 + Х819(4УКР)112.011.02 +
Шифр НБУВ: РА331967
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського