Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (86)Юристам - Наукова електронна бібліотека (2)Юристам - Реферативна інформація (97)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Ф022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

1.
Малкіна Г.М. 
Взаємодія виборчої і партійної систем: світовий досвід та проблеми України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Г.М. Малкіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Шляхом політико-правового порівняльного аналізу виборчих і партійних систем розглянуто закономірності їх взаємодії у розвинутих західноєвропейських країнах, а також особливості цієї взаємодії в Україні. З'ясовано суть, особливості та механізми застосування різних типів виборчих систем у світовій практиці державного будівництва, закономірності впливу виборчої системи на стан і характер партійної системи з урахуванням форми державного правління. Досліджено трансформацію виборчого законодавства та еволюцію партійної системи в сучасній Україні, особливості їх взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Ф022.2 + Х805.2 + Х809(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА330137
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

2.
Хуснутдінов О.Я. 
Громадський рух як чинник формування громадянського суспільства в Україні (державно-управлінський аспект): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / О.Я. Хуснутдінов ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Докладно проаналізовано історичні аспекти розвитку громадського руху, а також розглянуто його суть, зміст і структуру. Досліджено взаємодію між державою та громадським рухом у процесі формування громадянського суспільства, законодавче забезпечення даного руху в Україні, сучасний стан розвитку його інфраструктури. З'ясовано, що роль державного керування стосовно громадського руху виявляється у двох основних аспектах: в організаційно-правовому забезпеченні розвитку громадських організацій, у створенні системи співробітництва та партнерства між органами державної влади, місцевого самоврядування та даними організаціями. Стверджено, що свою суспільно-політичну функцію громадські рухи можуть виконувати лише за наявності розвинутої суспільно-політичної свідомості, дієвого законодавства й неухильного його дотримання всіма громадянами й посадовими особами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф022.3 + Х819(4УКР)13 + Х001.013 +
Шифр НБУВ: РА327464
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

3.
Кучеренко О.О. 
Державна політика: теоретико-методологічні засади дослідження процесу формування та здійснення: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / О.О. Кучеренко ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто актуальні теоретичні й методологічні проблеми аналізу державної політики, обгрунтовано комплексну наукову програму реформування українського суспільства. Висвітлено різноманітні концептуальні підходи щодо розуміння сутності та умов формування й ефективного здійснення державної політики. Досліджено засади державної стратегії на реформаційному етапі розвитку України. Визначено змістові, структурні й функціональні особливості державної політики, що має базуватись на імперативах і закономірностях системної трансформації суспільства. Доведено необхідність розробки методик планування та здійснення соціально важливих акцій державної політики, зокрема, у формах солідарного співробітництва структур різних гілок влади між собою та з громадсько-політичними об'єднаннями, засобами масової інформації, іншими самодіяльними соціальними групами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 + Х809(4УКР)2 + Ф022.1 + Ф3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА312270 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Ситник Г.П. 
Державне управління у сфері забезпечення національної безпеки України: теорія і практика: Автореф. дис... д-ра наук з держ. управління: 25.00.01 / Г.П. Ситник ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Досліджено проблему державного управління у сфері забезпечення національної безпеки України. Здійснено поглиблений системний світоглядно-філософський, політологічний, правовий, соціально-економічний і воєнно-політичний аналіз з урахуванням багатофакторності взаємозв'язку безпеки держави, суспільства, людини та середовища їх розвитку, національної та міжнародної безпеки і співвідношення процесів глобалізації та регіоналізації. За результатами дослідження обгрунтовано теоретико-методологічні засади державного управління у сфері забезпечення національної безпеки України, актуальні напрямки та пропозиції щодо підвищення його ефективності за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01 + Ф022.1 +
Шифр НБУВ: РА334755
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Телешун С.О. 
Державний устрій України: проблеми теорії і практики: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / С.О. Телешун ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 34 с. — укp.

Розроблено системологічну концепцію державного устрою України у контексті сучасних світових державотворчих процесів. Охарактеризовано теоретико-методологічні засади дослідження державного устрою. Виявлено загальні закономірності, тенденції, особливості реформування і модернізації державного ладу та державного устрою України за умов незалежності, а також зміни парадигми національно-державного будівництва. Запропоновано політологічну концепцію удосконалення державного устрою України. Комплексно досліджено історію теоретичного осмислення державного устрою як політичного інституту та здійснено її періодизацію. Осмислено досвід організації державного устрою України у ХХ ст., а також проаналізовано його концептуальні засади та чинники. Уточнено визначення держави та державного устрою у єдності субстанційних та інституційних сутнісних виявів. Значну увагу приділено основним гарантіям сучасного державного устрою нашої держави, заходи щодо його всебічного реформування, удосконалення та збереження унітарності України. Визначено основні напрями реформування адміністративно-територіального устрою нашої держави, в основі якого - вирівнювання статусу адміністративно-територіальних одиниць, а також поділ території України на регіони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)5-52 + Х809(4Укр) + Т3(4Укр)0-5 + Ф022.1
Шифр НБУВ: РА310677 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Юрченко М.М. 
Етнонаціональна політика як фактор державотворення в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.М. Юрченко ; Одеська держ. юридична академія. — О., 1998. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.1 + Т3(4УКР)64-56 + Х809(4УКР)2
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

7.
Паламарчук 
Ефективність механізмів народовладдя як основа внутрішньополітичної безпеки України: автореф. дис... канд. політ. наук: 21.01.01 / Максим Олександрович Паламарчук ; Рада національної безпеки і оборони України, Національний ін-т проблем міжнародної безпеки. — К., 2007. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.3 + Ф3(4УКР)64 + Х819(4Укр)112
Шифр НБУВ: РА351903
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Стасюк Ю.Є. 
Інститут президентства в контексті досвіду України та Росії: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Ю.Є. Стасюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Здійснено політико-правовий порівняльний аналіз політичних систем, розглянуто особливості механізму функціонування інституту президентства в контексті розвитку державно-владних систем України та Росії. З'ясовано сутність, еволюцію та форми вияву інституту президентства в світовій практиці державного будівництва. Розглянуто процеси становлення інституту президентства у пострадянський час. Визначено особливості функціонування інституту президентства з органами законодавчої влади України та Росії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.1 + Х001.3 + Х809(4УКР)612
Шифр НБУВ: РА313998 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

9.
Долгов О.В. 
Національне самовизначення територіально-політичних систем в контексті політичної лімології: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.В. Долгов ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — Миколаїв, 2005. — 18 с. — укp.

У територіальному аспекті досліджено процеси національного самовизначення політичних систем у контексті політичної лімології. Проаналізовано теоретико-методологічні засади лімології - галузі політології, що вивчає кордони як чинники національно-політичного розвитку. Висвітлено еволюцію політичних кордонів та їх інституціалізацію у процесі національного самовизначення. Обгрунтовано, що державний кордон - соціокультурний і політичний феномен, що є індикатором суспільно-політичних процесів у державі. Розглянуто процес політичного розмежування України на пострадянському просторі та встановлення її кордонів. Запропоновано типологію політичних кордонів України та практичні рекомендації щодо її лімополітики як прояву національної стратегії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.1 + Ф4(4УКР)64 + Х912.3 +
Шифр НБУВ: РА339278
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

10.
Дідковська І.О. 
Омбудсмен у системі інститутів правової держави: порівняльно- політологічний аналіз: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.О. Дідковська ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Вперше винесено проблему визначення статусу омбудсмена в політичних системах України та країн Євросоюзу. Проаналізовано об'єкт діяльності інституту омбудсмена, під яким розуміється захист прав і основних свобод людини та досліджено генезис прав людини в аспекті сприйняття людини як суб'єкта міжнародних відносин. Досліджено теоретичне підгрунтя функціонування правової та соціальної держави. Надано пропозиції внесення змін до Закону України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини". Аргументовано необхідність надання омбудсмену права законодавчої ініціативи та введення в Україні посад спеціалізованих омбудсменів. Досліджено моделі інституту обмудсмена, запроваджені в багатьох європейських країнах світу. Доведено, що даний інститу не належить до жодної з гілок державної влади, маючи особливий статус, як феномен, що відображає політичну та правову культуру суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф081 + Ф022 + Х809(4УКР)62-931 +
Шифр НБУВ: РА349653
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

11.
Калінкіна Н.В. 
Партнерські відносини між владою та "третім сектором" у соціальній державі: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Н.В. Калінкіна ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Розглянуто форми взаємодії органів державної влади й організації "третього сектору" у забезпеченні реалізації соціальних гарантій громадян на регіональному рівні з урахуванням сучасних організаційно-правових можливостей та використанням закордонного досвіду щодо налагодження соціального партнерства. Проаналізовано сутнісні засади й особливості функціонування та розвитку соціальної держави. З'ясовано загальні риси й основні відмінності наявних моделей соціального партнерства, а також системи соціального партнерства в Україні, обгрунтовано специфічні особливості її розвитку. Запропоновано типологізацію недержавних неприбуткових організацій, а також моделі соціального партнерства за певними критеріями. Для акумуляції та консолідації зусиль різних суб'єктів соціального розвитку запропоновано створення Центрів соціального партнерства. Наведено механізм, що дозволяє даним Центрам забезпечувати ефективну взаємодію між недержавними неприбутковими організаціями, громадськістю та місцевими органами влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.3 + Ф024 + Х809(4УКР)23 +
Шифр НБУВ: РА360932
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

12.
Співак В.М. 
Соціальна, правова держава як фактор розвитку демократичного суспільства в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.М. Співак ; НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено генезис поняття соціальної, правової держави та громадянського суспільства у світовій та вітчизняній політичній думці. Відзначено провідну роль суспільства у формуванні соціальної, правової держави у контексті сучасних світових державотворчих процесів. Окреслено місце, значення держави у становленні демократичного суспільства в Україні, засновуючись на реаліях сучасного суспільно-політичного життя. Доведено необхідність синхронної побудови в Україні громадянського суспільства, соціальної, правової держави і ринкової економіки як важливих елементів єдиної системи. Розкрито значення та можливості соціальної, правової державності у забезпеченні політичних, громадянських, соціально-економічних і культурних прав людини, стабільного розвитку суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.01 + Х8(4УКР) + Ф022.1
Шифр НБУВ: РА314669 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського