Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (853)Книжкові видання та компакт-диски (615)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=Бабич$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бабич Б.В. 
Інтерпретаційна модель формально-синтаксичних структур української мови: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Б.В. Бабич ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Розроблено модель формально-синтаксичних структур української мови, яка пояснює варіативність порядку слів та синтаксичну деривацію синонімічних мовних конструктів та їх можливу конструктивну та дериваційну омонімію. Проведено експериментальну оцінку різних форматів представлення синтаксичних структур (тобто систем складників, дерев залежностей, систем синтаксичних груп тощо) і визначено, що жоден з даних форматів не є повністю адекватним для аналізу неконфігураційного порядку слів в українській мові і задовільного представлення циклічних, омонімічних та похідних ( у плані синтаксичної деривації) конструктів. Було запропоновано розширення формату систем складників, що підвищує точність аналізу українських формально-синтаксичних структур, порівняно з альтернативними генеративно-трансформаційними моделями. Особливу увагу приділено проблемам моделювання синтаксичних структур засобами формальної граматики поєднання дерев та моделюванню механізмів, що спричинюють глобальну омонімію мовних конструктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-22
Шифр НБУВ: РА307785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Бабич Н.М. 
Стан збереження української народнопісенної епіки на терені Донеччини (порівняльний аспект): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / Н.М. Бабич ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

З'ясовано проблему побутування історичних пісень і балад на терені Донеччини. З використанням значної кількості джерельного матеріалу, з широкими порівняльними виходами розглянуто спектр питань, пов'язаних із побутуванням народнопісенної епіки Донеччини. Встановлено, що епіка не втратила своєї пізнавальної, естетичної, етико-виховної цінності у наш час. Історичні пісні та балади, записані в області визначено органічним елементом загальнонаціонального пісенного фонду, вони засвідчили незнищенність українського національного духу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1УК)-61
Шифр НБУВ: РА312909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Бабич Н.О. 
Регуляція тироксином мієлопоезу та лімфопоезу у ранньому постнатальному періоді: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Н.О. Бабич ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено механізми участі тироксину та регуляції процесів мієлопоезу та лімфопоезу в організмі поросят протягом 10-денного періоду після народження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.31*334*725.381.14 + Е60*732.242*334*725.381.14
Шифр НБУВ: РА316564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бабич Д.В. 
Стратегічне регулювання стійкого функціонування і розвитку економічних систем: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.03 / Д.В. Бабич ; Наук.-дослід. екон. ін-т Мін-ва економіки та з питань європ. інтеграції України. — К., 2002. — 32 с.: рис. — укp.

Проаналізовано за десятирічний період та зроблено прогноз показників ринкових трансформаційних процесів на 2003 - 2004 рр. Теоретично обгрунтовано та розроблено концептуальну модель державного регулювання економічних систем. Запропоновано основні принципи стратегії виживання, стабілізації та сталого зростання економіки, а також концептуальну модель забезпечення економічної безпеки. Розглянуто умови, які передбачають регулювання економічної безпеки на макро-, мезо- та мікрорівнях державного впливу. Сформульовано основні підходи економічної стратегії розвитку, яка передбачає комплекс заходів щодо оптимізації пропорцій економічних систем. Важливу увагу приділено стратегії регулювання інвестиційних процесів та потоків. Зроблено оцінку чинників підвищення ефективності використання ресурсів. Ступінь впливу досліджено на фактичному матеріалі діяльності економіки в цілому, промисловості та регіоні. Обгрунтовано пріоритетні критерії для обліку, оцінки рівня ризику в аналізі ефективності реальних інвестиційних проектів за сучасних умов вітчизняної економіки. Сформульовано основні принципи інноваційної стратегії, розроблено моделі інноваційного розвитку, ринкові механізми активізації підприємства та інноваційної діяльності. Розроблено правові механізми та важелі стосовно забезпечення державного регулювання економічного розвитку. Сформульовано засади до проекту Закону України "Про державне регулювання соціально-економічного розвитку".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21 +
Шифр НБУВ: РА324404

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бабич С.В. 
Творчість Мелетія Смотрицького у контексті раннього українського бароко: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / С.В. Бабич ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано творчість давньоукраїнського письменника Мелетія (Максима) Смотрицького на тлі літературних явищ та давньо-релігійних процесів України, Польщі та взагалі Європи того часу, а також у контексті естетичної та релігійної культури епохи раннього бароко. Категорією, яка об'єднує ці дві сфери, є поняття міфу як риторичної конструкції втілення ідеї. З'ясовано специфіку культурно-історичної функціональності міфологічних моделей раннього українського бароко, які в поетиці творів Смотрицького втілились в образах, метафоричних схемах, топосах. На матеріалі полемічних трактатів Смотрицького спостережено метафоричність та полісемантичність образів, передусім, Церкви-Матері ("Тренос"), міфотворчу стилізацію та проблему мімесису - наслідування сакрального та довершеного. Виявлено механізми міфологізації: сакралізації авторської праці, творення ідеального образу читача, модифікації дійсності. Розглянуто вплив на творчість Смотрицького візантійсько-руської та латинсько-польської (протестанської та єзуїтської) традицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)3-317 + Ш5(4УКР)3-4 Смотрицький, М. 417 + Э370.9(4УКР)-34-028 Смотрицький, М.
Шифр НБУВ: РА320473 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бабич І.О. 
Клінічне значення місцевого неспецифічного протеїназно-інгібіторного потенціалу при хронічних захворюваннях гастродуоденальної зони у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.О. Бабич ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

У процесі клінічних досліджень доведено участь неспецифічної протеїназно-інгібіторної системи (НПІС) у патогенезі пошкодження слизової оболонки у хворих із хронічною патологією гастродуоденальної зони. Наведено нормативи місцевого неспецифічного протеїназно-інгібіторного потенціалу (НПІП) у дітей контрольної групи. Встановлено, що показники даного потенціалу у дітей із функціональним порущенням шлунку практично не відрізняються від показників контрольної групи. Вивчено вплив періоду захворювання, ступеня тяжкості запального процесу, що протікає у слизовій оболонці гастродуоденальної зони, на показники неспецифічного протеїназно-інгібіторного шлункового секрету. Визначено, що у періоді загострення підсилюється активність неспецифічних протеїназ, максимальні зміни виявлено у хворих із ерозивним і гіпертрофічним гастритом, мінімальні - у випадку поверхневого гастриту. Досліджено, що включення у схему лікування ендоназального електрофорезу даларгіну ефективно коригує дисбаланс у місцевій НПІС у хворих з ерозивним гастритом. Доведено пряму залежність ступеня засіву слизової оболонки Helicobacter pylori з показниками активності НПІП. Виявлено компенсований стан місцевої НПІС у разі переходу від тощакової до стимульованої фази шлункової секреції у хворих із поверхневими формами ураження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.16-3 +
Шифр НБУВ: РА323412

      
7.

Бабич Р.Б. 
Організаційно-економічний механізм регулювання екологізації виробництва (на прикладі лісового комплексу): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Р.Б. Бабич ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади екологізації виробництва лісового комплексу України, визначено напрямки його модернізації на стадії формування ринкових відносин, базуючись на засадах сталого розвитку. Розкрито зміст поняття "екологізації виробництва" стосовно лісового комплексу, обгрунтовано пропозиції щодо підвищення лісистості території, зростання продуктивності лісів та поліпшення їх природозахисних функцій, виявлено резерви для збільшення площі лісового фонду. Визначено організаційно-економічний механізм екологізації лісового комплексу, основними важелями якого є фінанси, плата за ресурси, плата за відшкодування збитків внаслідок забруднення, науково-обгрунтовані нормативи лісокористування, стимулювання лісоохоронних заходів. Відзначено, що складовою частиною даного механізму є система необхідних індикаторів та показників, узгоджених з існуючою у країні системою статистичної звітності та міжнародними аналогами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)341.0-28 +
Шифр НБУВ: РА334485

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Бабич О.Б. 
Результативність функціонування суб'єктів державного управління та місцевого самоврядування на основі впровадження корпоративної культури: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.Б. Бабич ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2005. — 22 с. — укp.

Проаналізовано суть результативності функціонування суб'єктів державного управління та місцевого самоврядування на засадах упровадження корпоративної культури. Розглянуто корпоративну культуру суб'єктів державного управління та місцевого самоврядування як базову дисципліну, оволодіння якою дозволяє керівництву більшою мірою зрозуміти причини та мотиви поведінки працівників і на цій підставі підвищити ефективність управління персоналом. Зазначено, що дана культура є управлінським феноменом, складовою частиною ринкових реформ та умовою удосконалення механізмів державного управління. Розроблено формалізований механізм формування позитивної корпоративної культури, елементами якого є вдосконалення стилю управління, запровадження системи винагороди за результати праці, оптимізація навчання кадрів, прогресивна кадрова політика. Запропоновано алгоритм роботи щодо вчинення управлінської процедури за спеціально розробленим порядком надання суб'єктом державного управління послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-8 + Х819(4УКР)011,2-9 +
Шифр НБУВ: РА338898

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Бабич В.Є. 
Напружено-деформований стан і міцність нерозрізних залізобетонних балок при одноразових та повторних навантаженнях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / В.Є. Бабич ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено методику визначення напружено-деформованого стану та міцності нормальних перерізів нерозрізних залізобетонних балок, базуючись на сучасній розрахунковій деформаційній моделі та результатах експериментального дослідження роботи таких балок за одноразового та повторного навантаження. Наведена методика дає змогу обгрунтувати нові деформаційні межові умови розрахунку нерозрізних залізобетонних балок з урахуванням перерозподілу зусиль, сформульовано передумови розрахунку. Одержано нові експериментальні дані про перерозподіл зусиль у нерозрізних залізобетонних балках, вплив на їх роботу повторних навантажень. Установлено, що пластичні шарніри у перерізах балок можуть виникати внаслідок пластичного деформування бетону стиснутої зони, коли він працює на низхідній ділянці діаграми деформування. Статистично підтверджено задовільну збіжність між теоретичними даними, одержаними за запропонованою методикою, й результатами експериментів. Створено рекомендації щодо практичного застосування розробленої методики розрахунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.1-028 +
Шифр НБУВ: РА337548

Рубрики:

      
10.

Бабич В.А. 
Адміністративна відповідальність за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.А. Бабич ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2005. — 22 с. — укp.

Розкрито суть загального поняття адміністративної відповідальності, а також поняття адміністративної відповідальності за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає марок акциозного збору встановленого зразка. Проаналізовано суть, зміст і підстави цих адміністративних відповідальностей. Досліджено елементи й ознаки складу адміністративного правопорушення, здійснено аналіз системи податкових правил, розглянуто її недоліки, які не дозволяють здійснити належну систематизацію адміністративних правопорушень. Значну увагу приділено проблемам побудови чіткої взаємообумовленої системи адміністративно-правових норм у податковій сфері. Розроблено пропозиції щодо внесення змін до законодавства України у цій частині. Розглянуто класифікації адміністративних порушень, запропонованих різними вченими. З урахуванням виявлених недоліків та практики діяльності податкових органів наведено пропозиції щодо удосконалення процесу та порядку взаємодії між податковою міліцією та іншими правоохоронними органами, зокрема між податковою міліцією та Національним центральним бюро Інтерполу в Україні. Сформульовано рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства й адміністративно-юрисдикційної діяльності податкових органів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х829(4УКР)221 +
Шифр НБУВ: РА339471

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бабич В.Л. 
Продуктивність і якість озимого жита залежно від фонів живлення та зрошення в умовах півдня України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В.Л. Бабич ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2006. — 16 с. — укp.

Проведено дослідження процесів росту та розвитку рослин озимого жита за умов південної зони України. Вивчено закономірності формування та можливого підвищення врожаю зерна та покращання його якості під впливом мінерального живлення на зрошуваних і неполивних землях. Показано, що найбільш ефективною є розрахункова норма добрив на запланований рівень урожаю без зрошення - 25, а на зрошуваних ділянках - 35 ц/га, яка враховує фактичний вміст елементів живлення у грунті (в середньому за роки досліджень з низькою забезпеченістю рухомим азотом, середнім фосфором і калієм вона становила без зрошення <$Eroman {N sub 74 P sub 10 K sub 0 }>, для зрошення - <$Eroman {N sub 106 P sub 18 K sub 0 }>). Встановлено, що застосування оптимальних розрахункових норм забезпечує максимальну окупність добрив зерном та рівень рентабельності. Відзначено, що практично такі ж параметри врожаю та якості забезпечує застосування без зрошення <$Eroman {N sub 60 P sub 30 K sub 30 }>, а на зрошенні - <$Eroman {N sub 60 P sub 30 K sub 30 ~+~ N sub 30 }>. Показано, що проведення 1-2 вегетаційних поливів зрошувальними нормами залежно від року досліджень від 300 до 700 <$Eroman {м sup 3 "/"га}> підвищує врожайність зерна за вирощування озимого жита без добрив на 5,3 - 6, а за їх внесення - на 6,8 - 13,2 ц/га. Встановлено вплив добрив і зрошення на вміст у зерні білка та важких металів, а також його збір, біологічну цінність, кількість амінокислот, загальних цукрів, золи, кальцію, сирої клітковини та сирого жиру, крохмалю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342655

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Бабич-Побережна А.А. 
Формування та використання вітчизняних і світових високобілкових рослинних ресурсів: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / А.А. Бабич-Побережна ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2007. — 32 с. — укp.

Досліджено білковий ресурсний потенціал сучасної цивілізації, визначено закономірності виробництва харчового білка, його структуру. Розроблено економічну модель формування продовольчих білкових ресурсів на світовому та національному рівнях. Показано випереджуючий ріст світового виробництва продовольчих білкових ресурсів у порівнянні з ростом чисельності населення, виявлено вплив рівня та структури споживання білка на тривалість життя людини. Визначено місце України у світових ресурсах продовольчого білка. Започатковано новий науковий напрям - економіку високобілкових рослинних ресурсів. На підставі дослідження балансів високобілкових рослинних ресурсів визначено основні напрями їх використання на світовому, національному рівнях та у групах країн з різним рівнем економічного розвитку. Вивчено процес формування ринків високобілкових рослинних ресурсів, основні маркетингові канали та кон'юнктуру цін. Вивчено ретроспективу та сучасний стан виробництва білка в Україні. Розкрито резерви нарощування виробництва білка до задоволення повної потреби населення у даному продукті за рахунок підвищення ефективності формування власних високобілкових рослинних джерел.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У532.515.158 + У9(4УКР)325.151.58 +
Шифр НБУВ: РА355088

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Бабич Н.І. 
Удосконалення технології резервуарного періодичного способу виробництва шампанського: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / Н.І. Бабич ; Нац. ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2007. — 20 с. — укp.

Виділено конкурентоспроможний штам дріжджів Харківська Х-9с і удосконалено режими та параметри процесу приготування розводки дріжджів у продуктивній фазі розвитку. Встановлено взаємозв'язок морфолого-фізіологічного стану дріжджової культури, що використовується у процесі виробництва шампанізованих вин у продуктивній фазі розвитку, та динаміки фізико-хімічних властивостей і якості вин у період їх витримки. Удосконалено технологію виробництва шампанських вин резервуарним періодичним способом, яка вперше передбачає використання культури дріжджів Харківська Х-9с у продуктивній фазі розитку на етапі вторинного бродіння та витримки шампанізованих вин. Розроблено моніторинг технологічного процесу на етапах витримки купажів шампанських виноматеріалів й шампанізованих вин на культурі продуктивних дріжджів. Розроблено ТІ на виробництво нових марок шампанського, які впроваджені на Державному підприємстві "Харківський завод шампанських вин". Показано, що впровадження нової технології забезпечує підвищення якості готової продукції та покращання економічних показників виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874.51 +
Шифр НБУВ: РА350366

Рубрики:

      
14.

Бабич 
Бюджетування в Україні: становлення та перспективи розвитку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Терезія Степанівна Бабич ; Державний вищий навчальний заклад "Київський національний економічний ун-т ім. Вадима Гетьмана". — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3
Шифр НБУВ: РА359391

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Бабич І.М. 
Удосконалення технології обробки виноматеріалів на основі розробки методів оцінки препаратів рідких желатинів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.05 / І.М. Бабич ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Визначено фізико-хімічні та технологічні характеристики препаратів рідких желатинів, а саме: ступінь їх гідролізу, молекулярно-масовий розподіл білкових фракцій, вміст сухих речовин і золи, динамічну в'язкість, pH, вміст проліну, таніноосаджувальну здатність, освітлювальний і стабілізувальний ефект. Розроблено й обгрунтовано модель взаємодії препаратів рідких желатинів з конденсованими танінами, яка враховує особливості будови та складу даних речовин. Установлено оптимальне співвідношення компонентів, що реагують. Обгрунтовано систему показників препаратів рідких желатинів для стабілізації виноматеріалів проти колоїдних помутнінь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874.043.3-3 +
Шифр НБУВ: РА355925

Рубрики:

      
16.

Бабич М.М. 
Формування ефективних ринкових земельних відносин в аграрних підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / М.М. Бабич ; Нац. аграр. ун-т. Півден. філіал "Крим. агротехнол. ун-т". — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

Висвітлено результати теоретичних і практичних досліджень формування та розвитку ринкових земельних відносин. Проаналізовано трансформацію складу земельного фонду регіону, концентрації сільськогосподарських земель і ефективність використання їх за формами господарювання. Розглянуто розвиток і сучасний стан організації ринкових відносин у використанні земель сільськогосподарського призначення. Обгрунтовано основні напрями щодо формування ефективних ринкових відносин у даній сфері як товару. Запропоновано визначення оптимальних і максимально допустимих розмірів орендної плати. Розроблено схему організації земельного аукціону на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-51 +
Шифр НБУВ: РА360157

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Бабич В.В. 
Психотерапія у комплексному лікуванні розладів адаптації у хворих з гострим інфарктом міокарда: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / В.В. Бабич ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та вирішено наукову задачу щодо підвищення ефективності комплексного лікування розладів адаптації у хворих на гострий інфаркт міокарда (ГІМ). Розроблено систему психотерапії з урахуванням клініко-психопатологічних, психологічних і макро- та мікросоціальних чинників розвитку розладів адаптації. Установлено, що основним синдромом за такого розладу у хворих на ГІМ є тривожно-фобічний з вегетативними, астенічними, депресивними та іпохондричними проявами. Виявлено, що чинниками розвитку розладів адаптації у разі ГІМ є соціальні та психологічні фактори. За цього негативний вплив макро- та мікросоціальних чинників зумовлює розвиток розладів адаптації у разі ГІМ, а особистісні особливості хворого - їх клінічні форми та перебіг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45 + Р64-32 +
Шифр НБУВ: РА356444

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Бабич Л.В. 
Ліпіди і ліпопротеїни крові та печінки за дії іонізуючого випромінювання та ксенобіотиків на організм: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Л.В. Бабич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено механізми виникнення біохімічних порушень за умов окремої та комбінованої (разової або хронічної) дії на організм іонізуючого випромінювання (у сумарній дозі 1,0 Гр), кадмію або карбендазиму (у сумарних дозах 1 мг/кг та 750 мг/кг маси тварин). Виявлено гепатотоксичний ефект карбендазиму та кадмію (за умов хронічного надходження), який посилюється у комбінації з дією іонізуючого випромінювання. Встановлено дисліпопротеїнемію крові та зниження вмісту холестеролу, тріацилгліцеролів і фосфоліпідів у препаратах печінки та тонкої кишки, що найбільше проявляється за умов іонізуючого опромінення, а також за комбінованої дії радіації та кадмію. Доведено, що зниження ліпопротеїнів дуже низької щільності крові поряд зі зменшенням вмісту тріацилгліцеролів свідчить про порушення обміну тріацилгліцеролів за умов іонізуючого опромінення. Виявлено зміни у вмісті холестеролу та ліпопротеїнів низької щільності за умов хронічного досліду. Доведено, що дисліпопротеїнемія крові за хронічного надходження кадмію переважно обумовлено змінами в обміні холестеролу. Виявлено відмінності у перерозподілі ліпопротеїнів сироватки крові та зміни у співвідношеннях різних фракцій ліпопротеїнів залежно від характеру зовнішнього впливу. Обгрунтовано можливість використання даних показників для оцінювання дії зовнішніх чинників на організм. Встановлено порушення прооксидантно-антиокисного гомеостазу за умов окремої та комбінованої дії усіх досліджуваних чинників. Методом факторного аналізу вивчено біохімічні показники крові та різні прояви реакції організму. Запропоновано їх групування (як відповіді організму на разову окрему дію опромінення та кадмію; на хронічну окрему дію кадмію й опромінення або окрему дію карбендазиму; на комбіновану дію кадмію й опромінення або карбендазиму й опромінення). Виділено групи показників крові, що відзначаються універсальністю й обумовлюють реакцію та характеризують дію зовнішнішніх чинників на людський організм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26*72-638.23 + Е60*732.2*72-638.23 +
Шифр НБУВ: РА356367

Рубрики:

      
19.

Бабич Л.В. 
Формування ринку ветеринарних послуг: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Л.В. Бабич ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2009. — 20 с. — укp.

Виявлено чинники, які зумовлюють формування ринку ветеринарних послуг. Визначено тенденції його розвитку. Розкрито суть поняття "ветеринарна послуга". Обгрунтовано методичні підходи до визначення очікуваної ємності ринку ветеринарних послуг з урахуванням існуючих тенденцій трансформації системи ветеринарного обслуговування. Обгрунтовано пропозиції щодо доцільних організаційних форм і розмірів недержавних служб ветеринарної медицини. Вдосконалено існуючу методику визначення розмірів збитків через неналежно надані ветеринарні послуги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)325.2 + П80(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА363005

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Бабич М.М. 
Ефективність та пріоритети подальшого розвитку фермерства в регіоні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / М.М. Бабич ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень підвищення ефективності діяльності фермерських господарств. На базі існуючих підходів розкрито суть і соціально-економічне значення фермерства. Проаналізовано нормативно-правове забезпечення функціонування фермерських господарств, удосконалено критерії та показники оцінювання ефективності їх виробництва. Оцінено сучасний стан та тенденції розвитку фермерства на Миколаївщині. Установлено вплив певних факторів на ефективність їх господарювання. Проаналізовано досвід діяльності фермерства у зарубіжних країнах і визначено пріоритетні напрями формування ефективного розвитку фермерських госоподарств регіону. Розроблено методику та побудовано перспективну модель розвитку даних господарств. Обгрунтовано рекомендації щодо вдосконалення механізмів регулювання фермерства. Запропоновано систему заходів щодо покращання державної підтримки фермерських господарств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4МИК)321.4 +
Шифр НБУВ: РА362778

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського