Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (531)Книжкові видання та компакт-диски (400)Журнали та продовжувані видання (34)
Пошуковий запит: (<.>A=ВЕСЕЛ$<.>+<.>A=МАРІЯ$<.>+<.>A=АНАТОЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Весельська Т. Ф. 
Адміністративні процедури затримання, огляду, вилучення та їх оскарження в адміністративному судочинстві: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Т. Ф. Весельська ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено нормативно-правову регламентацію процедур затримання, огляду та вилучення, їх оскарження в адміністративному судочинстві. На підставі проведеного дослідження сформульовано положення та пропозиції, які мають важливе значення для адміністративного права та процесу, а також для практичної діяльності адміністративних судів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.031 + Х819(4УКР)072
Шифр НБУВ: РА376791 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Веселов М.Ю. 
Адміністративно-правова профілактика дитячого дорожньо-транспортного травматизму в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.Ю. Веселов ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження питань адміністративно-правової профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Проаналізовано стан дорожньо-транспортного травматизму в Україні, визначено фактори, що його детермінують. Розкрито сутність та особливості адміністративно-правової профілактики досліджуваного явища. Охарактеризовано форми, методи та заходи здійснення даного виду діяльності, проаналізовано досвід їх впровадження та визначено ефективність застосування. Встановлено критерії структуризації заходів запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, на підставі яких розроблено їх класифікацію. Описано систему суб'єктів профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Визначено особливості діяльності ДАІ у сфері забезпечення безпеки дітей у дорожньому процесі, наведено пропозиції щодо удосконалення її нормативно-правового регулювання. Розроблено проект Положення про профілактику дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.1 + Х883.9(4УКР)711.21 +
Шифр НБУВ: РА362678

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Веселовська О.В. 
Вікові особливості нейрофізіологічних механізмів циклу неспання - сон у нормі і в умовах гострого та хронічного емоційних стресів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.В. Веселовська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено вплив емоційних стресів на структуру циклу неспання - сон у щурів у різні періоди онтогенезу. Показано, що в щурів 1-місячного віку структурна організація циклу неспання - сон, сформована під впливом гострого емоційного стресу, є стійкою до хронічної стрес-дії. Установлено, що в щурів 3-місячного віку ці процеси змінюються під впливом гострого емоційного стресу і є стійкими до хронічного стрес-впливу. У щурів 12-місячного віку зміни структури сну виявляються після гострого та хронічного стресів. У щурів 24-місячного віку сформована з віком структура циклу неспання - сон відображає стан стресу. У тварин усіх вікових груп стрес-впливи формують на електроенцефалограмі осередки судомної активності в щурів 1- та 3-місячного віку в гіпокампі та новій корі, 12-місячних щурів - у гіпокампі та гіпоталамусі, в 24-місячних тварин - у гіпокампі. Емоційні стреси призводять до артеріальної гіпертензії в щурів усіх вікових груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.52*017.1 + Е60*730*112.4 +
Шифр НБУВ: РА325259

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Веселовський Д. Р. 
Властивості і технології ремонту бетону залізобетонних конструкцій полімерними композиціями на основі модифікованих ізоціанатів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / Д. Р. Веселовський ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2010. — 21 с. — укp.

Вивчено механізми та чинники, які впливають на процес просочення та зміцнення бетону модифікованими ізоціанатними мономерами та розчинами їх олігомерів. Досліджено особливості ремонту поверхневих мікротріщин в бетоні полімерними композиціями за його просочення. Розглянуто умови створення ізоціанатутримуючих адгезивів для з'єднання просоченого та нового ремонтного бетону для ремонту об'ємних ушкоджень бетону залізобетонних конструкцій. Розроблено захисну полімерну композицію, яка має високу стійкість щодо гідроабразивного зносу. Вдосконалено полімерні матеріали та технології їх використання для відновлення деградованих залізобетонних конструкцій та споруд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-083-3 + Л719.96:Н
Шифр НБУВ: РА370988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Веселий В. О. 
Внутрішньолінійний добір за продуктивністю в селекції материнських форм гібридного соняшнику: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / В. О. Веселий ; НААН України, Ін-т рослинництва ім. В.Я. Юр'єва. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень з мінливості продуктивності й її складових у ліній-закріплювачів стерильності соняшнику, цінності внутрішньолінійного добору як методу підвищення продуктивності самозапилених ліній. Визначено стабільність і внутрішньолінійну мінливість ознак продуктивності у ліній-закріплювачів стерильності соняшнику. Доведено можливість покращання ознак продуктивності у самозапилених ліній соняшнику шляхом внутрішньолінійного добору. Виявлено кореляційні зв'язки, які дозволять прогнозувати результативність внутрішньолінійного добору за продуктивністю та кількістю насіння з кошика. Доведено можливість виділення внутрішньолінійним добором субліній із збільшеною у порівнянні з вихідною лінією ЗКЗ за врожайністю. Встановлено, що сублінії спільного походження відрізняються між собою на молекулярному рівні та мають різну генетичну спорідненість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.1-31
Шифр НБУВ: РА381109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Веселова В.В. 
Диференціація фізичного виховання школярів 11 - 14 років, які проживають у різних зонах радіаційного забруднення: Автореф. дис... канд. наук з фізичного виховання і спорту: 24.00.02 / В.В. Веселова ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Висвітлено питання, які стосуються фізичного розвитку, фізичної підготовленості, психофізіологічного статусу, рівня захворюваності школярів віком 11 - 14 років, які проживають за негативних умов довкілля Києва. Порівняно результати дослідження хлопчиків 11 - 14 років IV зони радіаційного контролю (м.Фастів) та відносно "чистої" зони Києва, дані досліджень киян-однолітків до та після аварії на Чорнобильській АЕС. Проаналізовано сучасне програмне та нормативне забезпечення фізичного виховання в школі. Запропоновано шляхи підвищення рухової активності школярів на уроках фізичної культури та рівня їх фізичної підготовленості за допомогою найбільш ефективної програми корекції процесу фізичного виховання в школі, адекватної фізичному стану хлопчиків. Розроблено та впроваджено 20-ти бальну рейтингову систему оцінки фізичної підготовленості школярів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 + Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА312481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Веселовська Н.М. 
Ефективність блокатора кальцієвих каналів ніфедипіну в медикаментозній терапії "сухих" форм сенільної макулярної дегенерації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Н.М. Веселовська ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова. — О., 2002. — 17 с. — укp.

Патогенетично обгрунтовано новий спосіб лікування хворих на "сухі" форми сенільної макулярної дегенерації (СМД) шляхом застосування блокатору кальцієвих каналів ніфедипіну. Розроблено методику виділення ізольованих клітин сітківки для вивчення функціонального стану клітин за умов прямого впливу фармакологічних препаратів. Експериментальним шляхом встановлено високоспецифічну нейропротекторну дію ніфедипіну на клітини сітківки. Доведено, що ніфедипін підвищує ефективність лікування хворих на "сухі" форми СМД завдяки подвійному нейроретинопротекторному та судинорозширювальному ефекту. Під час обстеження хворих з СМД встановлено, що після проведеного курсу терапії з ніфедипіном покращується екстрат інтраокулярного кровообігу та зорових функцій, які зберігаються протягом півріччя. Визначено дози ніфедипіну для клінічного застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.909-52
Шифр НБУВ: РА317708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Веселовський 
Ідентифікації громадян України як чинник її зовнішньополітичного розвитку: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Сергій Геннадійович Веселовський ; НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф051 + Ю782 + С5*332.111.3-231.1
Шифр НБУВ: РА310692

Рубрики:

      
9.

Веселовська О. Є. 
Інвестиційне забезпечення економічного розвитку старопромислових регіонів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О. Є. Веселовська ; НАН України, Ін-т економіки та прогнозування. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність інвестицій як чинника економічного розвитку. Наведено результати узагальнень щодо формування та реалізації регіональної інвестиційної політики, а також методологічні підходи щодо організації інвестиційного процесу. Проаналізовано міжнародний досвід управління інвестиційним розвитком регіонів. Проведено оцінювання інвестиційної діяльності та сучасної регіональної інвестиційної політики в Україні, а також мезоекономічний аналіз інвестиційної діяльності у старопромислових регіонах. Наведено методичні рекомендації щодо проведення рейтингової оцінки динаміки інвестиційного розвитку регіону, на базі чого зроблено розрахунки, визначено стратегічні орієнтири інвестиційного розвитку старопромислових регіонів, а також перспективні механізми державного управління інвестиційним розвитком даних регіонів. Сформульовано практичні пропозиції та рекомендації для органів державної влади й управління з питань вдосконалення механізму управління інвестиційним забезпеченням економічного розвитку у старопромислових регіонах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-56
Шифр НБУВ: РА371039 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Весела Н.М. 
Інтеграційні процеси в Латинській Америці та Карибському басейні: особливості, тенденції, перспективи: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.М. Весела ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано інтеграційні процеси в країнах Латинської Америки і Карибського басейну протягом 1990-х рр. Висвітлено роль інтеграції латиноамериканських і карибських держав у регіональній системі міжнародних відносин. На підставі вивчення досвіду інтеграції в межах основних угруповань держав регіону у 1990-х рр. виділено ряд узагальнюючих тенденцій, особливостей, перешкод і суперечностей розвитку інтеграційних процесів. Розглянуто політичні проблеми, оцінка яких здійснюється з урахуванням специфіки латиноамериканської моделі інтеграції, міжамериканської системи безпеки та суспільно-політичних процесів у країнах Латинської Америки та Карибського басейну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф4(70)64-(9) + Т3(70)64-6(9)
Шифр НБУВ: РА319957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Веселовська М. В. 
Модифікація 3,4(6,7)(7,8)-заміщених кумаринів амінокислотами та пептидами: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.10 / М. В. Веселовська ; НАН України, Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Синтезовано нові фуро-, пірано- та спіропіранокумаринові системи, проведено їх модифікацію амінокислотами та пептидами. Вперше використано гідразонові й оксимні функції для створення амінокислотних ансамблів на основі гідразонів та оксимів системи спіродигідропіранохромен-2-ону. Зазначено, що цей підхід може успішно використовуватись для зв'язування амінокислот і пептидів з іншими біомолекулами. Досліджено взаємодію гідразонів та оксимів спіропіранокумаринів з ізоціанатами й ізотіоціанатами. Вперше синтезовано їх семикарбазони, тіосемикарбазони, амінокарбонілоксими. Проведено модифікацію природного алкалоїду цитизину кумариновими системами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.14-27
Шифр НБУВ: РА382393 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Веселовська Н. Р. 
Наукові основи розширення функціональних можливостей верстатних комплексів за результатами моніторингу роботи обладнання: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.03.01 / Н. Р. Веселовська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 36 с. — укp.

Вперше розроблено наукові основи розширення функціональних можливостей верстатних комплексів, побудованихз використанням цільових виробничих модулів у складі багатокоординатного та багатоцільового обладнання на основі оптимізації технологічних операцій та забезпечення показників якості виготовленої продукції. Вперше запропоновано проводити оцінювання ефективності роботи верстатного комплексу й його складових з урахуванням взаємодії матеріального, енергетичного й інформаційного середовищ. Створено основи моделювання процесів механічної обробки, які полягають у визначенні системи критеріїв ефективності та розробки узагальненої математичної моделі процесу механічної обробки. Розроблено теорію визначення періоду контролю та надійності стану верстатного комплексу. Вперше визначено принципи оптимізації обсягів накопичувачів агрегатних засобів верстатних комплексів. Встановлено принципи побудови комп'ютеризованої системи прийняття рішень в процесі моніторингу верстатних комплексів на основі вперше створених математичних моделей керування процесами механічної обробки залежно від зміни стану обладнання, що дозволяє за результатами моніторингу проводити додаткові налагоджувальні роботи, зокрема, періодичне уточнення реальної геометрії обладнання. Розроблено метод адаптивного керування точністю процесу механічної обробки на верстатному комплексі за рахунок внесення коректив, що відображується у середовищі сучасних CAD/CAM/CAE систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.2-6
Шифр НБУВ: РА380193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Веселовська Г.І. 
Новаторські мистецькі напрямки і течії в театральному процесі України першої третини XX ст.: Автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.02 / Г.І. Веселовська ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Проаналізовано модерністські й авангардистські течії та напрямки у театральному процесі України першої третини XX ст. - протоекспресіонізм, експресіонізм, футуризм, конструктивізм. Основну увагу приділено новаторським режисерським і сценографічним пошукам, модифікаціям у сфері авторського виконавства, а також якісно новому функціонуванню в сценічному мистецтві категорій простору та часу. На підставі використання загальнонаукових методів і принципів аналізу відтворено процес становлення театрального модернізму в Україні, а саме протоекспресіонізму, визначено його специфіку та досягнення у сфері мистецької семантики. Доведено, що саме модерністська драматургія спровокувала й обумовила трансформацію традиційних сценічних форм. Театральний авангард в Україні осмислено як складний комплекс лівих мистецьких течій, що функціонували паралельно з традиційними, реалістичними напрямками. Виявлено три етапи його розвитку в Україні та розкрито специфіку кожного з них. Значну увагу приділено вивченню театрального експресіонізму - єдиного мистецького напрямку, що повноцінно розвивався в Україні протягом тривалого періоду. Зроблено висновок, що саме на базі авангардної мистецької течії, наповненої ідеями футуристичного утопізму, сформувався соцреалістичний стиль у театральному мистецтві в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ333(4УКР)61-239 +
Шифр НБУВ: РА348855

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Веселий В.А. 
Поширення основних гельмінтозів жуйних тварин та розробка засобів боротьби із застосуванням альбендазолу: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / В.А. Веселий ; Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини" УААН. — Х., 2008. — 23 с. — укp.

Узагальнено результати досліджень поширення гельмінтозів свійських жуйних тварин у господарствах з різною технологією утримання тварин Харківщини та Полтавщини. У жуйних тварин сільгосппідприємств, фермерських та індивідуальних підсобних господарств, обстежених у 1993 - 2006 рр., виявлено 23 види гельмінтів, з них - 18 видів нематод, чотири види трематод й один вид цестод, зареєстровані як моно- та мікстінвазії. Найпоширенішими гельмінтозами у жуйних тварин виявилися стронгілятози шлунково-кишкового тракту, якими бул уражена рогата худоба 67 % господарств. Екстенсивність інвазії стронгілятами шлунково-кишкового тракту установлено серед овець сільгосппідприємств у межах 37,1 - 100,0 % , у кіз індивідуальних підсобних господарств - 71,4 - 100,0 %, у великої рогатої худоби сільгосппідприємств і фермерських господарств - від 7,8 до 100,0 %, індивідуальних підсобних господарств - 39,0 - 100,0 %. Екстенсивність інвазування трематодами установлено у межах 7 - 100 % у тварин 39,7 % господарств, монієзіями - 0,5 - 29,0 % виявлено у тварин 7 % обстежених господарств. Для боротьби з виявленими гельмінтами експериментально обгрунтовано та запропоновано ресинтезований в Україні альбендазол. Визначено його терапевтичні дози за основних гельмінтозів жуйних (у межах 5 - 20 мг/кг маси тіла) та досліджено вплив на організм тварин і термін виведення з організму овець. На експериментальній моделі нематодозів щодо антигельмінтної активності випробувано шість лікарських форм ресинтезованого альбендазолу. З використанням результатів досліджень розроблено рекомендації щодо застосування в Україні альбендазолу та для оформлення нормативних документів стосовно виготовлення певної лікарської форми цього препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.62-7 +
Шифр НБУВ: РА360848

Рубрики:

      
15.

Веселовська Н.Р. 
Розробка математичних моделей для обгрунтування алгоритмів прийняття рішень при діагностуванні (верстатного комплексу з ЧПК): Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Н.Р. Веселовська ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці математичних моделей для обгрунтування алгоритмів прийняття рішень при діагностуванні верстатного комплексу з числовим програмним керуванням (ЧПК). Проведено огляд математичних моделей, засобів і методів технічного діагностування технологічного обладнання. Проаналізовано критерії оцінювання ефективності технологічного обладнання з врахуванням їх переваг та недоліків і визначено межі їх використання. Запропоновано новий функціонально-статистичний критерій, який найповніше характеризує об'єкт і систему діагностування. Розроблено систему діагностування та математичні моделі алгоритмів прийняття рішень в дво-, три- та багатоальтернативних ситуаціях при діагностуванні верстатного комплексу з ЧПК в умовах промислового виробництва. Запропоновано випробувально-діагностичний стенд, що відтворює роботу системи діагностування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.2-52-082

Рубрики:

      
16.

Весельський В.К. 
Сучасні проблеми допиту (процесуальні, організаційні і тактичні аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.К. Весельський ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено процесуальним, організаційним і тактичним проблемам допиту з урахуванням місця та його ролі в системі процесуальних засобів збору доказової інформації та сучасних умов боротьби зі злочинністю. Досліджені такі основні положення, як поняття криміналістичної тактики; розмежування власно тактики дій слідчого і правил раціонального проведення слідчих дій; поняття тактики злочинної діяльності; критерії оцінки правомірності й допустимості використання тактичних прийомів; основи та цілі систематизації тактичних прийомів допиту; заходи захисту осіб, які сприяють розслідуванню; завдання й напрямки вдосконалення процедури розслідування; проблеми "економії процесуальних засобів", зменшення термінів і обсягів "документування" розслідування, зокрема, розширення протокольної форми досудової підготовки матеріалів і переліку слідчих дій, допустимих у стадії вирішення питання щодо порушення кримінальної справи з числа не пов'язаних з реальним застосуванням засобів процесуального примусу; надання статусу протоколу допиту поясненням громадян; обов'язковості та створення умов для експериментальної перевірки запропонованих нововведень у сфері процесуальної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.071 + Х894.9(4УКР)2

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Веселовський А.І. 
Східне Середземномор'я в системі регіональних пріоритетів України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / А.І. Веселовський ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнарод. відносин. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено проблематику Східного Середземномор'я з погляду національних інтересів України. Проаналізовано іноземні джерела щодо субрегіону у складі Лівії, АРЄ, Ізраїлю, Йорданії, Лівану, Сирії та Палестинської Автономії, яких співставлено з науковим доробком вітчизняної політології та сходознавства. Виявлено глибинну однорідність політичних культур сучасних держав субрегіону, які формувались у ході існування спільних східносередземноморських цивілізаційних просторів (фараонічний, античний, еллінізм) та імперій (Римської, Візантійської, Османської), що значною мірою є причиною повільної еволюції та протиріч зі світ-системою. Показано існування глибокої зацікавленості української держави, суспільства та ділових кіл у поглиблені існуючих політичних, торговельних, технологічних і гуманітарних зв'язків із субрегіоном, потреби надавати сприяння в розв'язанні безпекової проблематики. Зазначено стосовно наявності необхідних передумов для успішних дій у цих сферах, зокрема в енергетичній, починаючи з глибокої історичної пов'язаності України зі Східним Середземномор'ям, а у політичному плані - послідовної та виваженої зовнішньої політики рівнонаближеності України щодо основних протагоністів ізраїльсько-арабського конфлікту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Ф031.1 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА327400

Рубрики:

      
18.

Весельська Н. В. 
Українознавчі дослідження Александра Яблоновського (1829–1913) / Н. В. Весельська. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації висвітлено місце і pоль А. Яблоновського у становленні польської та української істоpичної науки нaпpикінці XІX – на почaтку XX ст., з'ясовано суспільно-політичні умови розвитку історичних знань на території польських та українських земель, котрі у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. входили до складу Російської та Австро-Угорської імперій. Виявлено фактори, що впливали на розвиток історичної думки зазначеного періоду. Проаналізовано організаційну та наукову діяльність польських історичних товариств упродовж зазначеного періоду, внесок їхніх представників у вивчення історії України. Проаналізовано твоpчий доpобок А. Яблоновського, зокрема монографії, статті, видання джерел, що відображають еволюцію історичної думки та погляди науковця на історію українських земель у контексті розвитку польської та української історичної науки. Висвітлено погляди А. Яблоновського на ключові проблеми української історії: походження та характер козацтва, назви «Україна»; рівня економічного розвитку українських земель у складі Речі Посполитої; становище українських замків, характер родинних стосунків в українських сім'ях у минулому тощо. Дослідження біографії науковця дозволило охарактеризувати його відносини з українськими істориками кінця ХІХ – початку ХХ ст. і з'ясувати місце А. Яблоновського в розвитку історичних знань зазначеного періоду, визначити внесок історика у розвиток польської та української історіографій.^UIn this thesis was highlighted the place and the role of A. Jablonowski in the formation of Polish and Ukrainian historical thought at the end of the XIX – beginning of the XX centuries, was found the socio-political conditions of the development of historical knowledge on the territory of Polish and Ukrainian lands at the specified time and was revealed the factors that influenced the formation of the historical thought of this period.The organizational and scientific activity of historical societies during the specified period, the contribution of their representatives to development of Ukrainian history were analyzed in the thesis. In this thesis were characterized such of scientific works as: monographs, articles, historical sources reflecting the development of historical thought and the scientist's views on the history of Ukrainian lands in the context of the development of Polish and Ukrainian historical science. In A. Jabłonowski`s varied historical writings certain basic ideas come to the fore. This is research the origin and organization of the Cossacks, the name «Ukraine»; the level of economic development of Ukrainian lands in the Commonwealth; the condition of Ukrainian castles and the specifics of family relationships in Ukrainian families in the past. The study of the biography of the scientist made it possible to characterize A. Jabłonowski's relations with Ukrainian historians of the late XIX – early XX centuries and to find out its place in the development of historical knowledge in this period about the past of Ukraine, determine the contribution of the historian to the development of Polish and Ukrainian historiography.Historical edition «Źródła dziejowe» became one of the largest editions in the Polish and Ukrainian historiographies of the nineteenth century. A. Jabłonowski and his colleague Adolf Pawinsky began issuing fundamental work on Polish and Ukrainian history – «Źródła dziejowe» at the end of the nineteenth century. This work was founded jointly by two historians as a serial publication. This work is an important collection of source material on the history of the Commonwealth. A lot of the materials published and worked out by historians concerned the history of Ukrainian lands that were part of the Commonwealth. In addition to the publication of historical source, this publication includes the monographs of A. Jabłonowski. In his works investigated the problems of the history of Ukrainian lands, such as the features of land relations in the 16th – 17th centuries, the processes of colonization, the existence of castles, the general issues of the development of Ukrainian lands – Volhynia, Kyiv region, Bratslavshchyna, Chernigivshchyna, Podillya and others. The historian and his work «Źródła dziejowe» has made an important contribution to the development of Polish as well as Ukrainian historical thought. «Źródła dziejowe» not only contained a subjective view of the historical development of certain Ukrainian lands, but also the original documents on the basis of which the historian came to certain conclusions in his studies.In the thesis we analyze the historical and geographical research of famous Polish historian A. Jabłonowski about territorial structure of Ukrainian provinces in the Rzeczpospolita in XVI – XVII century. His geographical research are showing in work «Atłas historyczny Rzeczypospolitey Polskiey», where the mapping form described the author's views on administrative features territorial structure of Polish and Ukrainian lands. In terms of modern historiography, the article identified deficiencies and value to the development of modern historical thought such works as A. Jabłonowski «Atlas historyczny Rzeczypospolitey Polskiey», «Zadnieprze» and others.The thesis highlights the views of the Polish historian Alexander Jabłonowski the peculiarities of Ukrainian culture, including its vision shows the influence of Polish culture in Ukrainian. According to the historian, important cultural achievements of the Ukrainian people – namely, the existence of the Kiev-Mohyla Academy, were associated with the influence of the Polish people, carrying the culture of the west Ukrainian lands. However, the historian points to the important historical significance Mohyla both the Ukrainian and the Polish people. This academy, according to A. Jabłonowski, enabled the further development of higher education in Ukrainian lands.The dissertation identifies a significant contribution of A. Jabłonowski in to the study of many important problems of the historical past of Ukraine. His creative legacy can be considered a significant step in the development of Ukrainian historical science in the second half of the nineteenth – early twentieth century.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Веселовська Н. О. 
Кримінологічна характеристика та запобігання втягненню неповнолітніх у протиправну діяльність / Н. О. Веселовська. — Б.м., 2021 — укp.

Доведено, що з методологічних позицій ця проблема повинна розглядатися як цілісна система послідовних, логічно узгоджених питань, що ієрархічно впорядковані та розкривають і доповнюють зміст одне одного. Розглянуто програми та рухи, які працюють у Австралії, Великобританії, Франції, Данії, Росії та деяких інших країнах, і дають змогу виховувати у неповнолітніх моральну стійкість щодо правопорушень. Акцентовано на такій особливості підліткової психіки, як підвищена сугестивність по відношенню до дорослих і авторитетів.У результаті дослідження сформульовано структуру та типологію злочинців (10 типів) і жертв (16 типів) кримінального правопорушення, передбаченого ст. 304 КК. Запропоновано авторські підходи щодо запобігання втягненню неповнолітніх у протиправну діяльність, зокрема через запровадження апробованих авторських тренінгів.^UIt is examined the International experience of prevention of involvement of minors into illegal activities. Existing programs and movements working in Australia, Great Britain, France, Denmark are considered; they help to bring up moral resilience in juvenile delinquency. The main preventive directions of work with minors as discussion of this problem, their involvement into volunteer activity and scouting are shown. It is determined that in order to prevent the involvement of minors into illegal activities, accurate and complete information about the actual state of the crime is required: the level and dynamics, latency, spatial and temporal parameters.The problem of «minors and criminality» was considered there. The author provides victimological description of minors, shows the genesis of juveniles' victim behaviour. The issues of victimological personality formation of child victims are considered. It is noted that the victim behaviour of juveniles is influenced by such features of teenage psyche as heightened suggestibility in relation to adults and teenagers' authority. In the article the structure and typology are considered and a classification of people in question is made. There are represented individual characteristics of the behaviour of minors during the involvement of minors into a criminal activity. It is concluded that the family members should consider the special victimological education of minors.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Веселовський Б. А. 
Правове регулювання послуги загальногоекономічного інтересу як одна з форм сумісної державної допомоги в ЄСта в Україні / Б. А. Веселовський. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація присвячена питанню комплексного висвітленняособливостей правового інституту державної допомоги суб’єктамгосподарювання, що надають послуги загального економічного інтересу вправі Європейського Союзу та в Україні.Дисертаційне дослідження являє собою опрацювання тематики, яка єдля нашої держави та правової доктрини в Україні новою. Лише в 2014 роцібув ухвалений Закон України «Про державну допомогу суб’єктамгосподарювання», який набув чинності з 2 серпня 2017 року, а відповідно у2018 році вперше прийнятий нормативно-правовий акт про послугизагального економічного інтересу. Відсутність правової основи для розвиткуданого правового інституту стало однією з причини відсутності напрацюваньта робіт з даного питання серед українських дослідників.^UThe dissertation research itself is a study of a topic that is new to our state andlegal doctrine in Ukraine. Only in 2014, the Law of Ukraine “On State Aid toBusiness Entities” was adopted, and accordingly, in 2018, for the first time, a legalact on services of general economic interest was adopted. The lack of a legal basisfor the development of this legal institute was one of the reasons for the lack of workand work on this issue among Ukrainian researchers. Active European integrationactivities of our state and commitments on this topic in accordance with theAssociation Agreement led to a return to the interest of research in this area. Afterall, when working with such an instrument as state aid, the AntimonopolyCommittee needs a doctrinal - theoretical basis for understanding the conceptualfoundations of the functioning of this institute in EU law.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського