Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (231)Книжкові видання та компакт-диски (283)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>A=ДРАЧ$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>+<.>A=СТЕПАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Драчов В.І. 
Технологія збагачення та комплексного використання відходів сталеплавильного виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.08 / В.І. Драчов ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено властивості шламів та шлаків за різної вологості під час їх руху по футеровочних матеріалах. Електрокінетичні дзета-потенціали свідчать про можливість заміни вапна та бентоніту шлаками як в'яжучих за умов огрудкування шихт. Встановлено, що електроосмосом можна знизити вологість шламів з 18 до 15 % і зробити їх придатними для офлюсовання аглошихти. Вапняк в агломераті можна замінити на сталеплавильні шлаки до 36,5 % і в перспективі до 50 %, а у котунах підвищити основність до 1 та вище. Розроблено технологію переробки шлаків, яка забезпечує повніше вилучення скрапу та вищу його якість. У разі впровадження технології фактичний економічний ефект дорівнює 347 тис. грн/рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К301.31-32 + К327.09
Шифр НБУВ: РА309668 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Драчук Л.І. 
Морально-етичне виховання учнів на традиціях українського народу в процесі вивчення літератури: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Л.І. Драчук ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Визначено, що використання на уроках української літератури у загальноосвітній школі народних традицій, відображених у художній літературі, застосування новітніх ефективних форм і методів організації навчальної діяльності, моделювання виховних ситуацій за допомогою системи поетапного формування моральності значно підвищать рівень морально-етичної вихованості учнів, сформують їх морально-етичні ідеали, естетичні смаки, моральні норми поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.355.21 + Ш5(4УКР) р2-34
Шифр НБУВ: РА307835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Драч С.В. 
Економічний аналіз виробничих запасів підприємств (на прикладі м'ясокомбінатів України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / С.В. Драч ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Тернопіль, 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні питання вдосконалення обліку й економічного аналізу виробничих запасів м'ясокомбінатів. Грунтуючись на вимогах ринкових відносин, доведено необхідність удосконалення системи обліку й аналізу даних запасів. Запропоновано зміни у діючій класифікації виробничих запасів, які повніше враховують специфіку м'ясокомбінатів і сприяють раціональній побудові обліково-аналітичної системи. Надано рекомендації щодо організації автоматизованих робочих місць у холодильному цеху та на складі м'ясокомбінату. Вперше запропоновано модифіковану за сучасними потребами методику оперативного та прогнозного аналізу виробничих запасів. Розглянуто напрямки вдосконалення та рекомендовано методичні заходи для економічного аналізу, які дозволяють підвищити ефективність управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)306.751.20-553 + У053.9(4УКР)300-553
Шифр НБУВ: РА313794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Драчук А.І. 
Оптимізація фізичного виховання студентів вищих закладів освіти гуманітарного профілю: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / А.І. Драчук ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено результати досліджень та обгрунтовано методику підвищення фізичної підготовленості студентів шляхом оптимізації навчально-виховного процесу з фізичного виховання студентів І-V курсів педагогічних непрофільних вузів з використанням елементів з баскетболу. Різні аспекти проблеми розглянуто у зв'язку з індивідуальними особливостями студентів, обсягом рухової активності, фізичною і розумовою працездатністю, психофізіологічними особливостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18
Шифр НБУВ: РА314061 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Драч О.О. 
Розвиток початкової освіти в Україні (1861 - 1917 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.О. Драч ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 17 с. — укp.

Проаналізовано процес створення початкових шкіл в Україні в 1861 - 1917 рр., розкрито основні досягнення та перешкоди в цій справі. На фактичному матеріалі підтверджено динаміку зростання кількості початкових навчальних закладів і чисельності учнів, висвітлено суспільний статус народних учителів, розкрито діяльність громадськості щодо зміцнення початкових шкільних мереж. Досліджено навчальні плани та програми народних училищ та шляхи їх реалізації в українських початкових школах. Доведено, що фундамент початкової школи в Україні зазначеного періоду створено зусиллями громадської ініціативи за дієвої участі самого народу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52
Шифр НБУВ: РА318432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Драч В.І. 
Управління грошовими потоками в сільськогосподарських підприємствах: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.04.01 / В.І. Драч ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Визначено суть поняття грошового потоку. Удосконалено класифікацію та наведено головні принципи управління грошовими потоками: принцип достовірності інформації, ліквідності, ефективності, збалансованості. Розроблено методику оцінки ризиків грошових потоків та запропоновано антиризиковий механізм встановлення паритетного співвідношення цін на промислову та сільськогосподарську продукцію. Охарактеризовано сучасні особливості функціонування цінового механізму в сільському господарстві. Визначено теперішній фінансовий стан аграрних підприємств України. Досліджено та удосконалено систему оподаткування та кредитування сільськогосподарських підприємств. Оптимізовано вхідні грошові потоки. Розроблено методологічне забезпечення механізму координації грошових потоків і використання інвестиційних та фінансово-кредитних ресурсів регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.0-93-21 +
Шифр НБУВ: РА327843

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Драч І.С. 
Аспекти вияву композиторської індивідуальності у сучасній культурі (на матеріалі творчості В.С.Губаренка): Автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.03 / І.С. Драч ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Розкрито суть поняття художньої індивідуальності шляхом виявлення певних закономірностей її становлення у музичній культурі XX ст. Запропоновано концепцію об'єктивізації композиторської індивідуальності, що дає змогу визначити способи передачі суб'єктивного змісту засобами музичного мистецтва. Розроблено аналітичний підхід до вивчення даного художнього феномену, що дозволило врахувати його динамічну природу та онтологічну цілісність. Розглянуто процес реалізації композиторської індивідуальності з використанням матеріалу стосовно творчості В.С.Губаренка (1934 - 2000) - одного з лідерів "шістдесятництва" в українській літературі. З використанням запропонованого модального підходу розкрито особливості еволюції митця, уточнено специфіку музичного мислення композитора, досліджено відтворену ним картину світу, а також сформульовано принципи творчої роботи та естетичні настанови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.3 + З313(4УКР)6-81 Губаренко В. +
Шифр НБУВ: РА335455

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Драчук С.П. 
Аеробна та анаеробна продуктивність організму юнаків 17 - 19 років при застосуванні різних режимів фізичних навантажень: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / С.П. Драчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення фізичної працездатності, аеробної та анаеробної (лактатної) продуктивності організму, а також якісних параметрів рухової діяльності студентів встановлено, що заняття за існуючою "Базовою навчальною програмою для вищих навчальних закладів освіти України з фізичного виховання" є неефективними щодо підвищення рівня фізичного здоров'я молоді чоловічої статі віком 17 - 19 років. Шляхом вивчення ефективності впливу фізичних тренувань різного спрямування на аеробну й анаеробну (лактатну) продуктивність організму розроблено тренувальні програми з фізичного виховання, які підвищують рівень фізичного стану студентської молоді чоловічої статі. Досліджено кореляційний взаємозв'язок між рівнем аеробної та анаеробної (лактатної) продуктивності та проявом якісних параметрів рухової діяльності у представників чоловічої статі віком 17 - 19 років. Встановлено, що відносні показники максимального споживання кисню та максимальної кількості зовнішньої механічної роботи за 1 хв є більш об'єктивними для характеристики ефективності впливу занять з фізичного виховання на функціональний стан організму, ніж показники якісних параметрів рухової діяльності, які використовуються у вищих навчальних закладах для моніторингу соматичного здоров'я. Вперше обгрунтовано доцільність використання відносного показника максимальної кількості зовнішньої механічної роботи за 1 хв для оцінки ефективності впливу фізичних тренувань на рівень фізичного здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*738.7 + Ч510.43 +
Шифр НБУВ: РА344001

Рубрики:

      
9.

Драчевська М.М. 
Прогнозування, диференційний підхід до діагностики та корекції дисменореї: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.М. Драчевська ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено фактори ризику, причини та механізми розвитку дисгормональних порушень за типом первинної дисменореї у жінок репродуктивного віку, розроблено методи корекції виявлених гормональних порушень. Встановлено зниження індексу маси тіла у 49 % жінок з дисменореєю, раннє менархе у 45 %, а також поширеність поліменореї (72 %) та менструального циклу тривалістю від 30-ти до 35-ти днів (55 %). Виявлено зростання ризику настання першої позаматкової вагітності відповідно до ступеня важкості первинної дисменореї. Досліджено характеристики маткових скорочень у жінок з дисменореєю і встановлено дискоординованість хвиль, зниження амплітуди та довжини, що порушує процеси відторгнення функціонального шару ендометрію під час менструації, призводить до підвищення внутрішньоматкового тиску, наслідком якого є больовий синдром під час менструації. З'ясовано, що під час овуляційного періоду скорочення є малоефективними, оскільки порушує процеси транспортування яйцеклітини. Доведено ефективність корекції гормональних змін, що має найменшу кількість протипоказань і побічних ефектів, оскільки передбачає застосування природних гормональних компонентів. Виявлено, що відсутність пригнічення овуляції під час лікування забезпечує фізіологічність запропонованих терапевтичних методик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56 +
Шифр НБУВ: РА355269

Рубрики:

      
10.

Драченко В.В. 
Виховання морально-ціннісних орієнтацій підлітків засобами творів світової художньої культури: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / В.В. Драченко ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено процес виховання морально-ціннісних орієнтацій підлітків. Проаналізовано сучасний стан теорії та практики морально-ціннісного виховання. Розкрито сутність і зміст виховання морально-ціннісних орієнтацій засобами творів світової художньої культури. Визначено компоненти, критерії та рівні вихованості морально-ціннісних орієнтацій підлітків за допомогою запропонованої методики, обгрунтовано й експериментально перевірено педагогічні умови успішної реалізації даного процесу, якими є: утвердження в школі культуротворчого підходу до процесу виховання; удосконалення структури та змісту виховної роботи на уроках гуманітарно-естетичного циклу; забезпечення механізмів виховання морально-ціннісних орієнтацій учнів; урахування виховних можливостей художніх творів в організації діяльності підлітків. Розроблено модель педагогічної технології виховання морально-ціннісних орієнтацій підлітків засобами творів світової художньої культури на уроках гуманітарно-художнього циклу та в позаурочній виховній діяльності, експериментально підтверджено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352 + Ч421.355 +
Шифр НБУВ: РА356612

Рубрики:

      
11.

Драч І.В. 
Аналіз і теоретичне обгрунтування роботи автобалансуючих пристроїв з рідинними та сипкими робочими тілами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / І.В. Драч ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2008. — 23 с. — укp.

Сформульовано нову постановку задачі дослідження процесу автоматичного балансування рідиною роторів з вертикальною віссю обертання, що відрізняється від існуючих урахуванням гідромеханічних властивостей рідини та демпфування системи. Удосконалено методику розв'язання даної задачі на підставі системного підходу щодо вивчення роботи рідинного автобалансувального пристрою (АБП). З урахуванням одержаних результатів розроблено рекомендації щодо використання АБП з рідинними робочими тілами. Вперше встановлено аналітичну залежність ефективності автоматичного балансування від параметрів системи ротор - АБП - рідина, з використанням якої розроблено науково-методичний апарат розрахунку АБП з рідинними робочими тілами. Запропоновано нове технічне рішення щодо підвищення ефективності балансування за рахунок зменшення впливу сили ваги баластної рідини, наведено його теоретичний опис. Створено конструкцію АБП з параболічними боковими стінками. Удосконалено методи та засоби вивчення швидкоплинних динамічних процесів руху робочих тіл у камері АБП, зокрема, запропоновано використовувати високошвидкісну відеозйомку та динамічну фотозйомку камерою, що обертається, з наступним уповільненим переглядом і розкадровкою цифрових записів, що надає можливість послідовно порівнювати динаміку поведінки системи та рідини в АБП, наочно спостерігати за поведінкою рідини та перевірити достовірність теоретичного обгрунтування роботи рідинного АБП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.024
Шифр НБУВ: РА357626

Рубрики:

      
12.

Драч І.В. 
Аналіз і теоретичне обгрунтування роботи автобалансуючих пристроїв з рідинними та сипкими робочими тілами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / І.В. Драч ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2008. — 23 с. — укp.

Сформульовано нову постановку задачі дослідження процесу автоматичного балансування рідиною роторів з вертикальною віссю обертання, що відрізняється від існуючих урахуванням гідромеханічних властивостей рідини та демпфування системи. Удосконалено методику розв'язання даної задачі на підставі системного підходу щодо вивчення роботи рідинного автобалансувального пристрою (АБП). З урахуванням одержаних результатів розроблено рекомендації щодо використання АБП з рідинними робочими тілами. Вперше встановлено аналітичну залежність ефективності автоматичного балансування від параметрів системи ротор - АБП - рідина, з використанням якої розроблено науково-методичний апарат розрахунку АБП з рідинними робочими тілами. Запропоновано нове технічне рішення щодо підвищення ефективності балансування за рахунок зменшення впливу сили ваги баластної рідини, наведено його теоретичний опис. Створено конструкцію АБП з параболічними боковими стінками. Удосконалено методи та засоби вивчення швидкоплинних динамічних процесів руху робочих тіл у камері АБП, зокрема, запропоновано використовувати високошвидкісну відеозйомку та динамічну фотозйомку камерою, що обертається, з наступним уповільненим переглядом і розкадровкою цифрових записів, що надає можливість послідовно порівнювати динаміку поведінки системи та рідини в АБП, наочно спостерігати за поведінкою рідини та перевірити достовірність теоретичного обгрунтування роботи рідинного АБП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.024 +
Шифр НБУВ: РА357626

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
13.

Драчук О. Г. 
Обгрунтування раціональних параметрів малогабаритних кумулятивних зарядів для свердловинних перфораторів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.12 / О. Г. Драчук ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2010. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано раціональні параметри малогабаритних кумулятивних зарядів (КЗ) для свердловинних перфораторів, за яких забезпечується ефективне кумулятивне пробиття з утворенням перфораційних отворів необхідної геометричної конфігурації без зміни інших параметрів конструкції КЗ. Доведено можливість застосування інженерного методу Л. П. Орленка для розрахунку швидкості головної частини кумулятивних струменів, сформованих з порошкових кумулятивного облицювання (КО). Розроблено та впроваджено методичні рекомендації з проектування та виготовлення конструкцій малогабаритних КЗ для свердловинних перфораторів. Вдосконалено та впроваджено у виробництво малогабаритні КЗ, а також споряджені ними свердловинні кумулятивні перфоратори.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И132.3-52
Шифр НБУВ: РА373645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Драчук Ю. З. 
Підвищення ефективності інновацій у безпеці вугільного виробництва: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / Ю. З. Драчук ; НАН України, Ін-т екон. пром-сті. — Донецьк, 2010. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано методологію оцінки ефективності в кількісному вираженні для заходів у сфері безпеки виробництва й екології, яка необхідна для порівняння інвестицій з очікуваним ефектом (доходом) підприємства у його господарській діяльності. Встановлено, що реалізація заходів у сфері безпеки виробництва відвертає або скорочує збиток від аварії на шахті, тобто виключає чи скорочує прямі невиробничі капітальні, поточні затрати та затрати соціального характеру. Розроблено метод визначення господарських результатів за розглянутими заходами, що зводиться до обліку капітальних затрат, припливів і відпливів коштів, розрахунку чистого прибутку та вільних коштів підприємства, якщо нововведення цьому сприяє.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305,651.51-55
Шифр НБУВ: РА375970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
15.

Драч О.В. 
Магнітогазодинамічний вплив на параметри течії у вхідному пристрої авіаційної силової установки з повітряним гвинтом: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.03 / О.В. Драч ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Проаналізовано й адаптовано математичні методи розрахунку течій всередині циліндричних каналів з центральним тілом і без нього, а також за впливу електромагнітних сил і без них. Доведено наявність впливу радіальної нерівномірності на ефективність вхідного пристрою двигуна з повітряним гвинтом (гвинтовентилятором). Розроблено методи часткової іонізації за нормальних атмосферних умов, достатньої для електромагнітного й електростатичного керування течією в циліндричному каналі з наявністю центрального тіла або без нього. Наведено рекомендації щодо підвищення ефективності вхідного пристрою шляхом електромагнітного (електростатичного) керування течією. Показано, що запропонований метод дозволяє знизити величину радіальної нерівномірності до прийнятної величини 17 - 18 %, що не впливає суттєво на газодинамічну стійкість компресора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О551.412-041.2
Шифр НБУВ: РА372213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Драчук В. М. 
Нефропротекторна активність похідних сірковмісних амінокислот (адеметіоніну, таурину та глутатіону) за умов експериментального гострого пошкодження нирок / В. М. Драчук. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню нефропротекторних властивостей похідних сірковмісних амінокислот (адеметіоніну, таурину та глутатіону) за умов гострого пошкодження нирок різної етіології в порівняльному аспекті та встановлення механізмів їх впливу. У ході експериментальних досліджень виявлено умовно-ефективні дози для обраних препаратів: адеметіоніну – 20 мг/кг, глутатіону – 30 мг/кг та таурину – 100 мг/кг. На моделі рабдоміолітичного гострого пошкодження нирок виразніший нефропротекторний вплив демонстрував адеметіонін за здатністю усувати токсичний вплив міоглобіну. При гентаміциновій нефропатії за рядом показників переважав таурин, при ішемії-реперфузії максимальний протекторний вплив зафіксовано у глутатіону. Нефропротекторний ефект зумовлений здатністю препаратів посилювати сечовиділення, швидкість клубочкової фільтрації, зменшувати прояви ретенційної азотемії та протеїнурії; нормалізувати іонорегулювальну функцію, що реалізувалось активацією клубочково-канальцевого та канальцево-канальцевого балансів, покращанням енергозабезпечення нирок, та підтверджується даними морфологічного дослідження. Доведено виразний антиоксидантний вплив досліджених похідних сірковмісних амінокислот, а також їх здатність відновлювати фібрино- та протеолітичну активність в нирках.^UThe dissertation is devoted to the study of nephroprotective properties of the derivatives of sulfur-containing amino acids (ademetionine, taurine and glutathione) under the conditions of acute kidney injury of different aetiology in the comparative aspect with the determination of the pathogenetic mechanisms of their influence. In the experimental studies, the conventionally effective doses for the selected drugs were determined: ademetionine 20 mg/kg, glutathione 30 mg/kg, and taurine 100 mg/kg. On the model of rhabdomyolytic acute kidney injury, ademetionine demonstrated more significant nephroprotective effect by its ability to eliminate the toxic effects of myoglobin. Taurine predominated in a number of indices on the model of gentamicin nephropathy, while in ischemia-reperfusion injury the maximum protective effect was shown by glutathione. The nephroprotective effect is due to the ability of the investigated drugs to increase urine output and glomerular filtration rate, to reduce the manifestations of retention azotemia and proteinuria, and to normalize the ion-regulating kidney function realized by the activation of the glomerular-tubular and tubular-tubular balance, as well as improve the energy supply of the kidneys, and is confirmed by the data of the morphological study. A significant antioxidant effect of the studied derivatives of sulfur-containing amino acids has been demonstrated, as well as their ability to restore fibrinolytic and proteolytic activity in the kidneys.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Касьяненко М. А. 
Життя та творчість Євгенії Семенівни Мірошниченко: джерелознавчий аспект / М. А. Касьяненко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню та систематизації носіїв інформації, що стосуються життя та творчості Є. С. Мірошниченко, оцінці повноті їх збереження та визначенню їх ролі для осягнення творчого феномену співачки. Джерельна база щодо Євгенії Семенівни складається з об'єктів, різних за своїм типом та функцією: письмові, усні, аудіо- та відеоматеріали; свідоцтва, «свічада» та моделі. В кожному з визначених типів реліктів наявні свої специфічні проблеми: упорядкованого особистого архіву не існує; велика кількість записів виступів Є. Мірошниченко зберігаються без зазначення виконуваних творів; газетні публікації та спогади свідків часто передають міфологізований образ співачки, а не її реальну особистість; останнє деякою мірою характерне й для наукового осягнення життєтворчості співачки. Завдяки збереженню достатньо значної кількості носіїв інформації можливим є нейтралізувати наслідки зазначених проблем: зразки епістолярної спадщини дозволяють об'єктивно встановити біографічні дані; спогади близьких друзів та родичів – зазирнути за публічний фасад особистості; майстерна акторська гра трагічних ролей спростовує думку про обмеженість та поверховість інтересів співачки тощо. Цілокупність наявної джерельної бази завдяки її ґрунтовному опрацюванню дозволяє скласти адекватне уявлення про Є. Мірошниченко як про особу, що виявляла себе і як видатна співачка, і як майстерний викладач, і як сподвижник українського культурного життя.^UThe thesis is devoted to researching and systematization of various resources concerning life and creativity of Yevhenia Miroshnychenko as well as to evaluating the integrity of their sustenance and defining their role for comprehension of the artistic phenomenon of this singer. Application of resource-studying method for the research on such artists as Yevhenia Semenivna Miroshnychenko is one of the prerequisites for apprehension of her personality and role played by her in the crystallization of Ukrainian vocal school. Remembrances of close friends and relatives become a very valuable instrument providing us with a glimpse beyond the public façade of the personality and allowing to see the real person behind it. Mastership of acting in tragic and lyrical roles both in regular conditions of opera and in innovative genres such as film-opera or monoopera based on modern musical idiom proves wrong view on the singer as superficial. The integrity of resource base on condition of its profound learning allows to imagine Yevhenia Miroshnychenko as a person who was simultaneously an outstanding singer, skilful teacher and passionate fighter for Ukrainian culture. To highlight the latter is even more important, given that today the attempt is made to pervert the history by silencing this side of singer's activity – the only one done almost in vain. In conditions like that, it is a usage of resource-studying method that becomes a criterion for verification of constituents of informational aura surrounding the singer and an obligatory requirement of trustworthy knowledge about multi-dimensional activity of Yevhenia Miroshnychenko and its results as well as about her influence, felt today distinctly by anyone included in the domain of vocal performance.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Скорнякова О. В. 
Формування конкурентоспроможності майбутніх фахівців з інформаційних технологій у технічних коледжах / О. В. Скорнякова. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню проблеми формування конкурентоспроможності майбутніх фахівців з інформаційних технологій у технічних коледжах. Розроблено та експериментально перевірено модель формування конкурентоспроможності майбутніх ІТ-фахівців у технічних коледжах та технологію її впровадження. Визначено та обґрунтовано структурні компоненти моделі; комплекс педагогічних умов формування конкурентоспроможності майбутніх ІТ-фахівців; критерії, показники й рівні сформованості конкурентоспроможності майбутніх ІТ-фахівців у технічних коледжах. Розроблено методичні рекомендації щодо впровадження моделі формування конкурентоспроможності майбутніх ІТ-фахівців у технічних коледжах.^UThe thesis is devoted to research of the problem of formation of future specialists competitiveness in information technology in technical colleges. The thesis presents a theoretically grounded and experimentally tested model of formation of future specialists competitiveness in information technology in technical colleges and the technology of its implementation.The scientific novelty of the results of the thesis research is that for the first time the content of the concept of "competitiveness of future information technology specialists" is defined as a complex characteristic projected on all spheres of a specialist's life, allowing him, according to the level of professional training and professional-personal qualities, to participate and gain advantages in competitive relations in the field of information technology.The author has clearly defined the structural components and criteria of future IT specialists competitiveness (motivational-value, cognitive, activity, personality-reflexive), indicators (value orientations and motivation; mastery levels of professional knowledge; levels of formation of professional skills; abilities of personal qualification) and the levels (high, medium, low) of the competitiveness of future IT specialists in technical colleges.The complex of pedagogical conditions is determined, the compliance of which contributes to the formation of future specialists competitiveness in information technology in technical colleges, including: creation educational environment that will promote the development of competitive activity between participants of the educational process; providing conditions for the development of students' motivation for professional growth; use of innovative pedagogical technologies in the process of formation of future specialists competitiveness; enhancement of psychological and pedagogical competence of college teachers.The author has created the model of formation of future specialists competitiveness in information technology in technical colleges which comprises the following components: methodological-target (aim, tasks, approach, and principles of formation of future specialists competitiveness in IT technology), substantive-procedural (structural components of competitiveness, methods, tools and forms that are implemented through a set of defined pedagogical conditions of formation and further development of future specialists competitiveness) and effectiveness-evaluation (diagnostic methods, levels, formation rates of future specialists) competitiveness in IT technology.The practical significance of the study is to develop guidelines for implementing a model of competitiveness of future IT professionals.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Пасенко І. М. 
Професійна підготовка майбутніх бакалаврів з правознавства із застосуванням контекстного навчання / І. М. Пасенко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації проаналізовано проблему вдосконалення професійної підготовки майбутніх бакалаврів з правознавства із застосуванням контекстного навчання та його концептуальні засади; виокремлено сучасні тенденції в ЗВО України. Теоретично обґрунтовано, експериментально перевірено й доведено результативність реалізації сукупності педагогічних умов професійної підготовки майбутніх бакалаврів з правознавства із застосуванням контекстного навчання:– формування й підтримка позитивної освітньої мотивації, що передбачає кваліфікований педагогічний супровід та перманентну актуалізацію процесів професіональної самореалізації й самовизначення майбутніх бакалаврів з правознавства; культивування квазіпрофесійної та навчально-професійної діяльності здобувачів освіти спеціальності 081 «Право» засобами збагачення контекстного навчання інтерактивними та іншими визначеними інноваційними технологіями;  забезпечення можливості інтеріоризації цілісного суб'єктивного досвіду різних видів правознавчої діяльності під час проходження практики в юридичних клініках та інших об'єктах професійного функціонування;  підвищення кваліфікації викладачів, що передбачає оволодіння технологіями контекстного навчання, зокрема через проведення внутрішньовузівських методичних семінарів.^UThe characteristic of basic conceptual constructs of research is presented, in particular, «the formation of professional competence of future bachelors of Law», «professional training», «future bachelors of Law», «professional competence», «pedagogical conditions», «model», etc.It has been substantiated that «contextual training of future jurists» is professionally-oriented training of students majoring in 081 «Law», implemented through the systematic introduction of the professional context in education activities by establishing links between disciplinary content and real professional situations, and «quasi-professional activity» is a specific activity of students within the educational process, during which the most realistic situations of the reproducing experience are simulated which present essential parameters of future employment.The principles of the contextual approach in the aspect of legal education are specified as systematic, which is they provide higher education students with educational activities bases of professional practice; a systematic approach to formulation and solution of educational problems, the introduction of different models of subject and social content of professional activity; prognosticity, which is consistent modeling a comprehensive vision of the content, forms and conditions of the future professional practices; problems of the content of the educational process, which involves inclusion problem tasks in the process of professional training; compliance which provides forms and methods of the educational process that meet the goal and the content of education; subjectivity of relations between teachers and graduates education, which involves the cooperation of teachers and graduates.The conceptual bases of the process of contextual application has substantiated training in professional training of future bachelors in law, the inherent in each professional role individual, personal and psychological qualities (judge, lawyer, prosecutor, investigator, notary, etc.), according to which it is necessary to saturate the content of simulation tasks, quasi-professional exercises, business games and other methods and forms of educational process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Драчевська О. О. 
Адміністративно-правове регулювання банківської системи в Україні / О. О. Драчевська. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню питання правового регулювання банківської системи в Україні. Запропоновано під банківською діяльністю розуміти врегульовану правовими нормами діяльність юридичних осіб щодо надання визначених законодавством банківських послуг (включно з операціями з цифровими активами) на підставі дозвільних документів (банківської ліцензії) та закону. Обґрунтовано необхідність розроблення стратегічного документа щодо подальшого розвитку банківської системи та діяльності банків в Україні –Стратегії розвитку банківської системи України до 2030 року, зважаючи на прийняття Національної економічної стратегії на період до 2030 року. На підставі аналізу правових норм законодавства, наукових здобутків провідних вчених, запропоновано можливі напрями вдосконалення правового регулювання банківської системи в Україні. Зокрема, пропонується врегулювати питання відновлення банківської ліцензії у разі визнання неправомірним її відкликання за рішенням суду, а також правовий механізм виведення у такому разі ліквідатора – Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Пропонується також у Законі України «Про банки і банківську діяльність»передбачити можливість відновлення банківської ліцензії у разі визнання у судовому порядку незаконності її відкликання та доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 166-28 «Порушення законодавства у сфері споживчого кредитування».^UThe dissertation is devoted to the research of the issue of legal regulation of the banking system in Ukraine. Based on the analysis of doctrinal approaches to the definition of banking, it is proposed to understand banking as regulated activities of legal entities for the provision of statutory banking services on the basis of permits (banking license) and the law. The system of principles in the mechanism of legal regulation of bankingactivity is investigated and the system of principles of banking activity is offered to be supplemented by the principle of accessibility to innovative legal banking services (for example operations with virtual assets) to potential consumers and clients. In order to improve the legal regulation in the field of banking, the need to ensure transparency of banks, improve the regulation of withdrawal of insolvent banks and prevent them for further provision of banking services, improve legal regulation of dealing with non-performing loans. The necessity of developing a strategic document on further development of the banking system and activity of banks in Ukraine is substantiated. Such a document can be a «Strategyfor the development of the banking system and activities for the period up to 2030». Based on the analysis of legal norms of legislation, scientific achievements of leading scientists, possible directions of improvement of legal regulation of the banking system in Ukraine are offered. In particular, it is proposed to settle the issue of renewal of a banking license in case of revocation of its court decision, as well as the legal mechanism for withdrawal in such cases of the liquidator – the Deposit Guarantee Fund of individuals. It is also proposed in the Law of Ukraine«On Banks and Banking» to provide for the possibility of renewal of a banking license in case of recognition in court of the illegality of its revocation. It is considered expedient to regulate at the legislative level the issue of bringing to legal responsibility for disclosure of information constituting bank secrecy in case of damage, the amount of which is less than established by the Criminal Code of Ukraine and supplement the Code of Ukraine on Administrative Offenses with Article 166-28.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського