Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (26)Реферативна база даних (411)Книжкові видання та компакт-диски (559)Журнали та продовжувані видання (39)
Пошуковий запит: (<.>A=ИОАНН$<.>+<.>A=ПАВЕЛ$<.>+<.>A=ПАПА$<.>+<.>A=РИМСК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Павелків О.М. 
Виховання у старшокласників інтересу до підприємницької діяльності у процесі оволодіння економічним розрахунком: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / О.М. Павелків ; Ін-т проблем виховання АПН України. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше виявлено та обгрунтовано педагогічні умови виховання у старшокласників інтересу до підприємницької діяльності у процесі оволодіння економічним розрахунком. Визначено показники, критерії та рівні вихованості у старшокласників даного особистісного утворення. Запропоновано форми та методи організації навчально-практичної діяльності старшокласників, які дозволяють моделювати підприємницьку діяльність у єдності її мотиваційно-ціннісної та змістовно-операційної складових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.351.69 + У.р20 +
Шифр НБУВ: РА330394

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Папарига П.С. 
Геохімія важких металів у природних комплексах Карпатського біосферного заповідника (на прикладі Чорногірського масиву та прилеглих територій): автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.02 / П.С. Папарига ; НАН України, Ін-т геології і геохімії горючих копалин. — Л., 2010. — 18 с. — укp.

Встановлено закономірності розподілу важких металів та інших хімічних елементів та їх рухомих форм у грунтах, воді та деяких видах рослин у субальпійському, середньо- та низькогірному рослинно-кліматичних поясах південно-західної частини Чорногірського масиву Карпатського біосферного заповідника. Для розмежування техногенно забруденних та умовно чистих ділянок запропоновано використовувати коефіцієнт ступеня забруднення (КВ), який розраховується як відношення ступеня рухомості важких металів у грунтах на глибині 15 см до їх ступеня рухомості на глибині 3 - 5 см. Проаналізовано результати геохімічних досліджень підземних вод у зоні Рахівсько-Тисинського поперечного розлому Карпат і виявлено аномально-високий вміст токсичних елементів у підземних водах. Встановлено, що біогеохімічні провінції території характеризуються значним дефіцитом ряду важких металів (кобальту, купруму), йоду, фтору у грунтах і водах. Доведено, що головними факторами ендемічного захворювання населення є некондиційний вміст мікроелементів (важких металів, фтору, йоду, арсену, літію), що надходять у підземні води, які використовуються населенням як питні та лікувальні на території вздовж Рахівсько-Тисинського поперечного розлому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*88 е(4УКР-4ЗАК) л64 + П032.342.9 важкі метали
Шифр НБУВ: РА371541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Павелко І.І. 
Гуманістична спрямованість спілкування як умова подолання агресивних тенденцій у підлітків: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.І. Павелко ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Запропоновано особистісно-комунікативний підхід для вивчення та формування гуманістичної спрямованості міжособистісного спілкування. Розроблено концептуальну модель проявів і взаємовпливів гуманістичних інтенцій і агресивних тенденцій у міжособистісному спілкуванні підлітків. Визначено психологічні критерії прояву у ньому цих інтенцій і тенденцій. Обгрунтовано формулу кількісної оцінки типу взаємозв'язку між гуманістичними інтенціями й агресивними тенденціями у спілкуванні. Виявлено конструктивні (гуманістично-діалогічну, компромісну) і деструктивну (конфліктно-агресивну) стратегії партнерів у міжособистісному спілкуванні. Розроблено й експериментально перевірено ефективність програми та методики формування гуманістичної спрямованості даного спілкування за умов формувального експерименту. Зміст і методику навчально-розвивальної програми побудовано відповідно до концептуальної моделі проявів і взаємовпливів гуманістичних інтенцій у міжособистісному спілкуванні підлітків і принципів особистісно-комунікативного підходу. Запропоновано психолого-педагогічні рекомендації психологам, вчителям, які визначають шляхи розвитку гуманістичної спрямованості спілкування як умови подолання або врівноваження агресивних тенденцій у міжособистісному спілкуванні підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю984.030.2-994 + Ю983.402.2 + Ч421.352.25 +
Шифр НБУВ: РА351708

Рубрики:

      
4.

Павелко Н. М. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування препаратів екстракту Гінкго білоба в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Н. М. Павелко. — Івано-Франківськ, 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено клініко-патогенетичні особливості перебігу генералізованого пародонтиту (ГП), ефективність комплексного лікування з оцінкою віддалених результатів залежно від ступеня розвитку та перебігу патологічного процесу. Обстежено 135 хворих на ГП та 15 осіб з клінічно здоровим пародонтом. Встановлено, що зв'язок ГП супроводжується порушенням судинно-тромбоцитарного гемостазу, підвищенням рівня С-реактивного білка, молекул клітинної адгезії sPECAM-1. Розроблено схему комплексного лікування хворих на ГП із включенням стандартизованого екстракту Гінкго білоба, що сприяє тривалій ремісії патологічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-525
Шифр НБУВ: РА379805 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Павельчук Ю.Ф. 
Обгрунтування параметрів сошників для сівби зернових культур підгрунтово-розкидним способом: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / Ю.Ф. Павельчук ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання механізації сівби зернових культур підгрунтово-розкидним способом. Розглянуто конструкції робочих органів сівалок, проаналізовано результати проведених досліджень роботи розподільних пристроїв сошників. На підставі теоретичних положень досліджень процесу розподілу насіння зернових культур з застосуванням підгрунтово-розкидного способу сівби визначено швидкість падіння насіння на відбивач, теоретично обгрунтовано параметри конічного відбивача насіння, складено рівняння площин відбивача та розроблено технологічні схеми розподільних пристроїв сошників принципово нової конструкції. Визначено вплив способу подачі насіння, довжини камери розсіву сошника, типів подільників насіннєвого потоку та відбивача насіння на рівномірність його розподілу по площі живлення. Відзначено, що використання сошника запропонованої конструкції дозволить більш рівномірно розподіляти насіння зернових культур по площі живлення, укладати його за глибиною за трьома суміжними горизонтами біля 90 % насіння, а дискові сошники розміщують у цих горизонтах всього 56 % насіння. Визначено, що річний економічний ефект від використання однієї експериментальної сівалки становить 11 968 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.419.212 +
Шифр НБУВ: РА364697

Рубрики:

      
6.

Павелко О. В. 
Облік та контроль доходів і витрат основної діяльності будівельних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. В. Павелко ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито економічну сутність понять "дохід", "витрати" та запропоновано уточнення понять "доходи основної діяльності будівельних підприємств" (ОДБП), "витрати ОДБП" і вдосконалено класифікації доходів і витрат БП. Виокремлено організаційно-технологічні особливості будівництва та визначено їх вплив на організацію обліку та контролю доходів і витрат ОДБП. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення механізму відображення у бухгалтерському обліку доходів і витрат у контексті розрахунків між замовниками та підрядниками, яке сприяє посиленню контролю за достовірністю формування показників доходів і витрат, підвищенню якості облікових даних. Обгрунтовано напрями оптимізації контролю доходів і витрат ОД і розроблено організаційно-методичну модель контролю доходів і витрат ОДБП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)231.1-149.32 + У052.9(4УКР)831.1-149.32
Шифр НБУВ: РА376405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Папаіка О.О. 
Організація розподільчої економічної системи держави: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.03 / О.О. Папаіка ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2006. — 35 с. — укp.

Розроблено нові методологічні та науково-методичні підходи щодо удосконалення організації та механізмів функціонування розподільчої економічної системи держави. Уточнено сутність категорії "розподіл", виявлено його нові ознаки як складової організаційного процесу та розроблено основні напрями удосконалення як економічної системи та визначального принципу виробничих відносин. Встановлено закономірності розвитку розподільчих відносин. Розкрито зміст і запропоновано структурну схему стратегії цілепокладення розподільчої економічної системи держави. Обгрунтовано методологічні підходи й принципи системної оцінки розподільчих відносин у середовищі сукупного суспільного виробництва, його регулювання і споживання продукту. Створено комплекс науково-методичних підходів і механізмів впровадження не використаних ефективних можливостей виробництва та розподільчої системи, її зв'язків і відносин. Запропоновано шляхи розвитку господарського та економічного механізмів розподільчої економічної системи, показано ефективність їх сукупної дії. Удосконалено теорію розподілу, зокрема обгрунтовано необхідність впровадження у процес розподілення нових елементів та чинників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.25 +
Шифр НБУВ: РА344569

Рубрики:

      
8.

Павелиця О. О. 
Патологія мінерального обміну у кобил і лошат (діагностика, лікування та профілактика): автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.01 / О. О. Павелиця ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 22 с.: табл. — укp.

Проведено аналіз мінерального забезпечення організму жеребних кобил. Досліджено стан мінерального обміну, клінічний, біохімічний та імунний статус організму жеребних кобил. Досліджено клінічний стан, вміст макро- та мікроелементів, загальноклінічні, біохімічні й імунологічні показники крові жеребних кобил у разі порушень мінерального обміну. Теоретично й експериментально обгрунтовано ефективність нового препарату лактахос на основі біогенних мікроелементів для лікування та профілактики його порушень, який покращує клінічні показники, нормалізує метаболізм білків, ліпідів, вуглеводів, активізує окисно-відновні процеси, підвищує активність ферментів, стимулює гемоцитопоез та імунні реакції організму жеребних кобил і лошат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.4-912 + П611-451.2
Шифр НБУВ: РА384181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
9.

Папазов Ю.М. 
Підвищення ефективності вибухозахищених асинхронних електродвигунів з литою мідною короткозамкненою обмоткою ротора для приводу гірничих машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / Ю.М. Папазов ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

З метою поліпшення пускових і робочих характеристик вибухозахищених асинхронних двигунів (ВАД) вперше запропоновано використання мідних сплавів з різною питомою електропровідністю за висотою паза ротора з урахуванням залежності коефіцієнта збільшення активного опору стрижня від ковзання. Удосконалено метод визначення залежності перехідного опору "стрижень - зубець ротора" від температури матеріалу обмотки ротора, що заливається. Відзначено, що новий метод дозволяє підвищити точність визначення втрат потужності ВАД від поперечних струмів. Уточнено метод розрахунку електромагнітного моменту ВАД з литої мідної короткозамкненої обмотки ротора за умов стохастичного навантаження на базі використання його амплітудно-частотної характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И-5-041.7 +
Шифр НБУВ: РА337713

Рубрики:

      
10.

Папазова О.М. 
Підвищення ефективності управління організацією на основі виявлення і використання її потенційних можливостей: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.М. Папазова ; Східноукр. нац. ун-т. — Луганськ, 2001. — 23 с. — укp.

Викладено результати досліджень і апробації методичних положень і рекомендацій щодо підвищення ефективності управління організацією на основі виявлення та використання її потенційних можливостей. Розроблено методику якісного аналізу потенційних можливостей організації на базі експертної системи "Діагностика". Запропоновано методику рейтингової оцінки організацій та їх партнерів з використанням графічного аналізу. Наведено показники для одержання інтегральних оцінок ефективності управління організацією. Визначено базові та прогнозні інтегральні оцінки ефективності управління, шляхом побудови відповідних графіків-номограм стосовно кожної організації. Порівняння отриманих інтегральних оцінок дозволило встановити рейтинг конкретних організацій-учасників. Подано АРМ економіста-аналітика. Висвітлено технологію проведення різноманітних рейтингових розрахунків (на базі розробленого для цього інформаційного та програмного забезпечень).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291-21
Шифр НБУВ: РА314025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Папакін Г.В. 
Приватні архіви української родової еліти в національній історії другої половини XVII - XX ст. (на прикладі архівної спадщини роду Скоропадських): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.10 / Г.В. Папакін ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Досліджено історико-архівознавчий феномен фамільних архівів національної родової еліти Лівобережної України другої половини XVII - XX ст., у яких відображена політична, економічна, військова, культурна, побутова та регіональна історія країни упродовж трьох століть. Наведено відомості про архів Скоропадських - відомого гетьмансько-старшинського роду, який дав двох гетьманів, генеральних старшин, вищих військових чинів, губернського та повітових маршалів, знаних меценатів і благодійників. Проаналізовано архівну спадщину П.Скоропадського, який опікувався відновленням архівалій предків, поповненням фамільного архіву документами, зокрема, що були утворені за його емігранського життя (1919 - 1945 рр.) і мали виняткове історико-політичне значення. Показано роль і місце фамільних архівів у складі Національного архівного фонду України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч813(4УКР) + Т211(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА335698

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Павелків В.Р. 
Психологічні засоби корекції міжособистісних стосунків у підлітків з агресивною поведінкою: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / В.Р. Павелків ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено емпіричне дослідження міжособистісних стосунків агресивних підлітків з однолітками та зроблено висновок, що агресія у підлітків великою мірою зумовлюється системою порушених стосунків, які мають прояв у несприятливому статусі підлітка у середовищі однолітків, незадоволеності стосунками, відсутності взаємності, низькій усвідомленості та неадекватному переживанні стосунків, їх негативній модальності. Виявлено істотні розбіжності, що існують у підлітків з агресивною поведінкою між уявленнями про свої стосунки з однокласниками та реальним статусом у колективі. Показано, що реалізація програми, спрямованої на створення для підлітків продуктивного розвивального середовища та передбачає психодіагностичну, психопрофілактичну, розвивальну та консультативну роботу у системах взаємодії (психолог - педагоги, психолог - педагоги - батьки, психолог - педагоги - підлітки), сприяє корекції порушених стосунків підлітків і, відповідно, зниженню їх агресивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937-953.6-734 + Ю983.030.2-994 + Ю983.402.2 + Ю984.92 + Ч421.331.2 +
Шифр НБУВ: РА346401

Рубрики:

      
13.

Папаїка Ю. А. 
Раціональні режими електроспоживання печей опору: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.09.03 / Ю. А. Папаїка ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2010. — 19 с.: a-рис. — укp.

Встановлено закономірності перебігу електромагнітних процесів в електропечах опору з тиристорними регуляторами напруги. Обгрунтовано вибір раціональних режимів електроспоживання з урахуванням стану мережі живлення на її навантаження, які забезпечують зменшення споживання електроенергії та підвищення енергетичної ефективності електропечей, покращують окремі показники електромагнітної сумісності обладнання. Досліджено параметри режиму електроспоживання печі опору у робочому діапазоні регулювання температури. Розроблено математичну модель для аналізу впливу параметрів електричного режиму електропечі на показники несинусоїдальності напруги та додаткові втрати потужності в електрообладнанні. Наведено технічну схему системи керування режимами електроспоживання печей опору на підставі застосування неповнофазних режимів нагріву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.01-420.7 + К651.01-512-01
Шифр НБУВ: РА377682 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
14.

Папазова А.В. 
Релігійно-освітянська діяльність ордену єзуїтів у східнослов'янському регіоні в останній третині XVI - першій половині XVII ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.В. Папазова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено релігійно-освітянський напрямок діяльності ордену єзуїтів на території історичного розселення східнослов'янських народів на початковому етапі місії Товариства Ісуса. Проаналізовано вітчизняні та зарубіжні дослідження з історії ордену єзуїтів. Детельно охарактеризовано функціонально-ієрархічний устрій ордену, призначення та структуру домів Товариства Ісуса й систему підготовки його членів, розкрито сутність понять "єзуїт" та "єзуїтство". Описано механізм проникнення й організації діяльності ордену, визначено кількісний та якісний склад єзуїтів, які діяли у східнослов'янському регіоні. Конкретизовано й узагальнено відомості про освітній і релігійні доми ордену в регіоні. Висвітлено регіональну специфіку освітнього процесу в діяльності єзуїтів. Визначено завдання єзуїтської системи освіти та виховання в регіоні в останнній третині XVI - першій половині XVII ст., визначено пріоритетні з них. Розглянуто систему методів релігійного впливу ордену єзуїтів на населення, що застосовувались у східнослов'янському регіоні у даний період. Висвітлено вплив релігійно-освітянської діяльності ордену єзуїтів на розвиток східнослов'янського регіону в останній третині XVI - першій половині XVII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-647.315-3 + Т3(45)4-7 +
Шифр НБУВ: РА356639

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Павелків Р.В. 
Розвиток моральної свідомості та самосвідомості в молодшому шкільному віці: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.07 / Р.В. Павелків ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2005. — 40 с.: рис. — укp.

Систематизовано та узагальнено наукові підходи до вивчення суті та розвитку моральної регуляції. Висвітлено наукові надбання психологічної науки у сфері когнітивно-ціннісного й емоційного становлення моральності особистості. Поглиблено наукові уявлення про внутрішній план моральної діяльності особистості, структуру моральної свідомості та моральної самосвідомості, взаємозв'язок цих конструктів, їх інтелектуальний і прагматичний рівні існування. Вивчено вікові аспекти цих диспозиційних характеристик, розуміння дітьми центральних моральних принципів: обов'язку, справедливості, гуманізму, заступництва, цінності людського життя. Виявлено особливості їх функціонування у період молодшого шкільного віку. З'ясовано закономірності розвитку когнітивно-ціннісних та емоційних аспектів моральної свідомості та моральної самосвідомості протягом даного вікового періоду. Установлено рівні сформованості психічних передумов моральної поведінки. Розглянуто взаємозв'язок розвитку моральної свідомості й інтелектуального розвитку дітей. Проаналізовано перспективний шлях сприяння переходу моральних інстанцій у реальні форми моральної поведінки. Розроблено загальну схему розвивально-коригуючих впливів на моральну свідомість та самосвідомість дітей (на прикладі категорії заступництва) з метою інтенсифікації процесу присвоєння моральних категорій дітьми молодшого шкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.328 + Ю983.402.1:Ю77 +
Шифр НБУВ: РА338079

Рубрики:

      
16.

Павелчак О.Б. 
Розробка конструкцій та обгрунтування параметрів очисників коренеплодів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.Б. Павелчак ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 2000. — 18 с. — укp.

Проведено комплексну оцінку процесів взаємодії цукрових буряків з робочими органами очисників, що дозволяє на більш високому науково-практичному рівні здійснювати вибір їх раціональних параметрів. На підставі аналізу взаємодії робочих органів з коренеплодами виявлено їх найбільш травмонебезпечні зони. Теоретично обгрунтовано раціональні параметри очисного транспорта з криволінійною траєкторією переміщення полотна, а також експериментально визначено його сепаруючу здатність. Встановлено залежності глибини пошкоджень тіла коренеплодів від їх маси, швидкості ударної взаємодії з робочим органом, а також форми сепаруючої поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.842.152-35-12,022
Шифр НБУВ: РА311759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Папаіка О.О. 
Удосконалення розподільчої економічної системи регіону в умовах ринкових перетворень: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.О. Папаіка ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2000. — 21 с. — укp.

Розроблено науково-методичні основи розвитку розподільчої економічної системи регіону, які базуються на елементах і факторах продуктивних сил суспільства, механізмах управління і регулювання відносин між виробниками продукції та послуг, а також державою. Обгрунтовано необхідність удосконалення даної системи регіону за умов ринкових перетворень виключно з метою створення середовища стабілізації та наступного нарощування виробництва, механізмів перерозподілу доходів між державою, виробником і власником капіталу. Запропоновано методичні основи обліку у розподільчій економічній системі регіону за даними про податковоздатність регіону та згідно з комплексом характеристик стосовно продуктивних сил суспільства. Розроблено принципову модель аналітичного господарського паспорта суб'єкта діяльності. Наведено рекомендації щодо системного використання у практиці державного управління методичних підходів з питань налагодження партнерських відносин між державою та суб'єктом діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-183 + У049(4УКР)60
Шифр НБУВ: РА311403 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
18.

Папаяні І. В. 
Феномен релігійної ідентичності в контексті філософсько-релігієзнавчого дискурсу: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.11 / І. В. Папаяні ; Ін-т філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Вперше виокремлено механізми фіксації ідентичності у психологічних, антропологічних і соціально-комунікаційних теоріях. Доведено, що виникнення нових змістів у розумінні ідентичності пов'язане з ускладненням життя суспільства на сучасному етапі, поглибленням філософсько-наукових поглядів на людину й її взаємодією зі світом. З'ясовано, що роль і положення релігійної ідентичності в різні історичні епохи була різною. Проаналізовано та детально досліджено функціональність релігійної ідентичності на трьох рівнях буття: загальноісторичному, повсякденному й індивідуальному. Доведено, що від того, як центральним чи медіальним є положення релігії у структурі ідентичності особи або колективу, залежить рівень їх релігійності та специфіка релігійної ідентичності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211.07
Шифр НБУВ: РА375332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Павелко В.В. 
Формування знань і умінь молодших школярів у процесі навчання засобами наочності і моделювання: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / В.В. Павелко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Уперше досліджено вплив засобів наочності та моделювання на рівень навчальних досягнень молодших школярів. Уточнено дидактичні умови ефективного використання засобів наочності та моделювання й обгрунтовано необхідність їх систематичного застосування у навчальному процесі. Обгрунтовано зміст принципу наочності у контексті його зв'язку з моделюванням на сучасному етапі розвитку дидактичної науки. Удосконалено систему відбору засобів наочності у поєднанні з моделюванням з урахуванням психолого-дидактичних умов і змісту матеріалу. Зроблено висновок, що систематичне застосування засобів наочності та моделювання у процесі навчання з дотриманням запропонованих дидактичних умов забезпечує формування свідомих і міцних знань і вмінь молодших школярів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221.223.5 +
Шифр НБУВ: РА362314

Рубрики:

      
20.

Папакін А.Г. 
Формування Польських військ в Україні у 1917-1918 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.Г. Папакін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено умови формування, процес утворення, укомплектування та перебування на українських теренах протягом листопада 1917 р. - червня 1918 р. Польського війська. З'ясовано, що його формування на українських землях відбувалося шляхом полонізації (передачі полякам існуючих російських військових частин) і створення нових польських частин на російських Румунському та Південно-Західному фронтах у листопаді 1917 р. - лютому 1918 р. Сформовані таким чином другий і третій Польські корпуси внаслідок розкладу російської армії були позбавлені верховного російського командування та стали частиною Польських військ на Сході - фактично польської армії в еміграції, оскільки основна чатина Польщі (Царство Польське) перебувало під окупацією Німеччини й Австро-Угорщини. Вивчено процес доукомплектування Польських військ в Україні протягом 1918 р., а також спроби врегулювання умов перебування на території Української Народної Республіки й Української держави. Розглянуто поступове роззброєння польських військових формувань після введення в Україну військ Німеччини й Австро-Угорщини у квітні - червні 1918 р. Висвітлено роль польських військових формувань в Україні у боротьбі поляків за незалежність і відбудову збройних сил під час Першої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-54 + Ц4,8(4ПОЛ)61 +
Шифр НБУВ: РА354789

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського