Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (76)Реферативна база даних (1581)Книжкові видання та компакт-диски (1414)Журнали та продовжувані видання (85)
Пошуковий запит: (<.>A=КИСЕЛ$<.>+<.>A=ГРОМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 81
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кисельова О.М. 
Активізація експортного потенціалу України на російському напрямку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.М. Кисельова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 17 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан та передумови подальшого розвитку експортної діяльності України в російському напрямку. Визначено особливості й основні етапи формування зовнішньоторговельного режиму у взаємних відносинах. Обгрунтовано висновок щодо необхідності активації зусиль держави для підвищення ефективності використання експортного потенціалу країни. Побудовано нові нейронечіткі моделі аналізу стану та прогнозування тенденцій експорту товарів України до Росії. Розроблено комплекс науково-методичних заходів щодо активізації експорту товарів України до Російської Федерації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)843-803.4 + У9(4Рос)848-803.4
Шифр НБУВ: РА316849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кисельова А.А. 
Архівні ресурси України в глобальній інформаційній мережі: види, доступ, перспективи: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.10 / А.А. Кисельова ; Держ. ком. арх. України, Укр. НДІ арх. справи та документознавства. — К., 2005. — 19 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу історичних джерел і наукової літератури періоду кінця XX - початку XXI ст. досліджено види архівних ресурсів, визначено критерії класифікації та характер інформаційних ресурсів, архівних установ. Розглянуто історіографію проблеми доступу до інформаційних ресурсів, позитивні та негативні явища у сфері репрезентації архівних ресурсів у мережі Інтернет. Розроблено концептуальну модель побудови архівного веб-сайту, структуру якого визначено за видами потреб споживачів в архівній інформації. Виявлено основні здобутки, а також фактори, що перешкоджають процесу формування електронних архівних інформаційних ресурсів. Обгрунтовано пропозиції щодо подальшого розвитку інформаційних ресурсів архівних установ України. Визначено перспективні напрями розвитку веб-сайтів цих установ як складових інфосфери держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА338110

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Громова О.В. 
Бетони з підвищеними адгезійними властивостями для ремонту штучних транспортних споруд: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.В. Громова ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2003. — 25 с.: рис. — укp.

Розроблено та досліджено бетони на активованій в'яжучій речовині з підвищеними адгезійними властивостями для ремонту та захисту бетонів транспортних споруд у підводній зоні. Проаналізовано процеси та причини порушення цілісності бетону масиву та відновлених елементів, зроблено вибір матеріалів і можливих способів ремонту споруд у підводній зоні. Встановлено, що основним критерієм довговічності відновлених елементів є якість зчеплення нового бетону зі старою бетонною кладкою та сумісність ремонтного бетону з бетоном старої кладки. Проаналізовано фізико-хімічну природу формування контактної зони, чинників, які впливають на величину зчеплення. Встановлено вплив параметрів високоінтенсивної гідравлічної активації цементної системи на технічні показники бетонної суміші, фізичні та механічні властивості бетону та контактної зони. Досліджено фізико-механічні, деформативні та експлуатаційні властивості бетону старої кладки, бетону на активованій в'яжучій речовині та контактної зони. Розроблено засади технології підводних бетонів для ремонту транспортних споруд. Економічно обгрунтовано застосування розроблених бетонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О112-083-3 + Н331.006 +
Шифр НБУВ: РА323576

Рубрики:

      
4.

Киселюк Н.П. 
Вербальні та невербальні засоби актуалізації емоційного стану радості в художньому дискурсі (на матеріалі англомовної прози XX - XXI століть): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.П. Киселюк ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено вербальні та невербальні засоби на позначення емоційного стану радості, які корелюють між собою та сприяють феліцитаризації дискурсу як носії позитивної емоційної інформації. Систематизовано маркери актуалізації емоційного стану радості персонажів на лексичному, морфологічному та синтаксичному рівнях художнього дискурсу на підставі виокремлення у семантичній структурі відповідних одиниць семи 'феліцитарність', а також шляхом становлення співвідношення категорії оцінювання, емотивності й експресивності в семантиці мовних одиниць. Визначено прагматичні параметри емоційного стану радості. Обгрунтовано роль цього феномену в аспекті гармонізації міжособистісних стосунків персонажів. Установлено основні розряди номінативних одиниць на позначення емоційного стану радості в сучасній англійській мові й охарактеризовано їх функції у дискусії. Проаналізовано прагматичні різновиди висловлень на позначення радості у художньому тексті. Виявлено та конкретизовано закономірності фунціонування невербальних засобів на позначення емоційного стану радості. З'ясовано прагматичну роль досліджених вербальних і невербальних засобів у реалізації комунікативної стратегії позитивної ввічливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.171 + Ш5(0)943.21-357 +
Шифр НБУВ: РА363933

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Кисельов С.М. 
Дисфункція ендотелію, зміни добового профілю артеріального тиску, кардіогемодинаміки у хворих на гострий коронарний синдром без елевації сегмента ST на електрокардіограмі з артеріальною гіпертензією та їх медикаментозна корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / С.М. Кисельов ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 22 с. — укp.

Розглянуто питання оптимізації лікування гострого коронарного синдрому без елевації сегмента ST (нестабільної стенокардії та не-Q-інфаркту міокарда) у осіб з артеріальною гіпертензією з урахуванням особливостей порушень добового профілю артеріального тиску, кардіогемодинаміки та функціонального стану судинного ендотелію шляхом диференційованого застосування бета-адреноблокаторів з вазодилатуючими властивостями. Вперше визначено наявність взаємозв'язку між показниками добового профілю артеріального тиску, функціонального стану судинного ендотелію та кардіогемодинаміки. Встановлено, що карведілол і небіводол перевищують метопролол за здатністю покращувати показники діастолічної функції лівого шлуночка (ЛШ), добового профілю артеріального тиску, функціонального стану судинного ендотелію, а метопрололу притаманна більш виразна негативна хронотропна дія. Доведено здатність карведілолу покращувати насосну та скоротливу функцію ЛШ у хворих на не-Q-інфаркт міокарда з артеріальною гіпертензією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 + Р410.140.45-52 + Р410.140.67-52 +
Шифр НБУВ: РА339383

Рубрики:

      
6.

Кисельов О.П. 
Дослідження процесу локальної деформації безперервновилитої затотовки і разробка технологічних основ його реалізації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / О.П. Кисельов ; Ін-т чорн. металургії НАН України. — Д., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Висвітлено питання підвищення економічної ефективності процесу виробництва та переробки сортових безперервновилитих заготовок. Принцип процесу полягає у деформуванні обсеженої (локальної) ділянки безперервновилитої заготовки в місцях майбутнього різання на відповідні довжини. Деформація має забезпечити ущільнення осьової пористості в зоні різання - це захистить від окиснення поверхні пір атмосферним киснем. Внаслідок локальної деформації зменшується площа перерізу заготовки. У випадку виконання процесу на стадії часткової кристалізації заготовки додатково з'являється можливість одержання заготовок з підвищеною тепломісткістю. Для вивчення формозміни у процесі локальної деформації виконано комплекс досліджень, що включає розробку математичної моделі процесу, дослідження з її допомогою напруженого і деформованого стану. Уточнення результатів математичного моделювання виконано методом фізичного моделювання. Як матеріал моделі використано свинець. Дослідно-промислову реалізацію здійснено на спеціально спроектованій і виготовленій установці. Деформуванню було піддано сталеві зразки на стадії часткової та повної кристалізації. Визначено технологічні основи процесу, розроблено перспективні технологічні схеми реалізації, сформульовано рекомендації з конструктивного виконання устаткування для локальної деформації безперервновилитої заготовки в потоці МБВЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.03 + К616.33-1
Шифр НБУВ: РА313906 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Кисельов Ю.О. 
Еколого-геоморфологічний аналіз середньої частини басейну Сіверського Дінця: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / Ю.О. Кисельов ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше для східної частини України як регіону з надзвичайною порушеністю геоморфосфери, що впливає на життя та здоров'я населення, здійснено регіональний еколого-геоморфологічний аналіз. Необхідність його проведення зумовлена даними про ступінь ураженості геоморфосфери негативними природними чинниками (особливо ерозією) та рівнем антропогенно-техногенного навантаження на земну поверхню, викликаного головним чином, вуглевидобувною діяльністю. Удосконалено методику регіонального еколого-геоморфологічного аналізу, зокрема, розроблено засіб визначення шару підземної техногенної денудації. Визначено рівень впливу природних чинників та антропогенно-техногенного навантаження на геоморфосферу та її елементи, обчислено інтегровані показники еколого-геоморфологічної небезпеки регіону, складено серію картосхем. Виконано еколого-геоморфологічне районування досліджуваної території, обгрунтовано напрямки оптимізації природокористування та складено схему заходів щодо поліпшення еколого-геоморфологічної ситуації в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.121
Шифр НБУВ: РА314594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Громова О.М. 
Економічний механізм управління морським природокористуванням: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.08.01 / О.М. Громова ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Розроблено концептуальні теоретичні засади економічного механізму керування морським природокористуванням, удосконалено територіально-організаційне керування. Обгрунтовано та сформульовано інноваційні напрямки розвитку національної політики морського природокористування. Розроблено нову ідеологію економічного керування на принципах сталого розвитку за умов ринкових перетворень, основна суть якої в тому, що економічний механізм повинен цілеспрямовано забезпечувати оптимістичні сценарії розвитку ресурсно-екологічної ситуації. Теоретично обгрунтовано структуру економічного механізму, методологію формування його інструментаріїв. Розроблено систему платності в морському природокористуванні. Удосконалено принципи економіко-екологічного обгрунтування прийняття рішень та оцінки збитків у цій сфері. Обгрунтовано фінансово-інвестиційні та організаційні інструментарії активізації екопідприємництва в морському природокористуванні. Одержані результати є фундаментальними засадами нового наукового напрямку - економіки та керування морським природокористуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)28 +
Шифр НБУВ: РА325527

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Громов В.О. 
Закритична поведінка та розгалуження розв'язків у нелінійних задачах теорії циліндричних оболонок: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / В.О. Громов ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 17 с.: рис. — укp.

Побудовано та проаналізовано закритичні розв'язки нелінійних крайових задач, що описують поведінку циліндричних оболонок за дії осьового стиску та зовнішнього тиску. Запропоновано варіаційний метод ітеративного відокремлення змінних, що дозволяє за використання методу продовження за параметром будувати закритичні розв'язки та фіксувати особливі точки загального виду. Наведено методику аналізу особливих точок, що дозволяє установити порядок виродженості в особливій точці. З застосуванням запропонованого методу у межах широкомасштабного обчислювального експерименту з'ясовано структуру розгалуження нелінійних крайових задач, що описують деформування циліндричної оболонки для випадків зовнішнього тиску й осьового стиску, визначено області існування за параметром навантаження й нормою прогину різних закритичних форм деформацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.64-2-01,022 + В251.649.1-01,022 +
Шифр НБУВ: РА343615

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Громико А.В. 
Захист атмосфери від забруднення двигунами внутрішнього згоряння при застосуванні озоно-каталітичних процесів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / А.В. Громико ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 22 с. — укp.

Вирішено проблему зниження забруднення атмосфери (ЗЗА) відпрацьованими газами (ВГ) двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ) і результати дослідження впливу озоно-каталітичних процесів (ОКП), що проходять в робочій порожнині двигуна, на повноту згоряння (ПЗ) рідких палив. Обгрунтовано інтенсифікуючий вплив ОКП на ПЗ палива. Визначено залежність ЗЗА токсичними сполуками, що містяться у ВГ ДВЗ від дози озону в паливі. Доведено, що під час роботи двигуна на різних режимах (холостий хід, навантаження) та за різних умов подачі озону в паливо, ОКП, що проходять в робочій порожнині двигуна, позитивно впливають на повноту згоряння бензинів, знижуючи вміст у ВГ оксиду вуглецю (ІІ) та вуглеводнів. Встановлено, що за умови подачі озону в об'єм паливо-повітряної суміші вміст оксидів азоту (ОА) у ВГ зростає залежно від режимів роботи двигуна; за введення озону в бензин перед його подачею на утворення паливо-повітряної суміші, вміст ОА у ВГ знижується. Визначено оптимальну дозу озону в бензині: 0,2 - 0,4 г/кг. Розраховано термодинамічні показники роботи ДВЗ на озонованому паливі (ОП). Запропоновано технологічні схеми автономних установок живлення карбюраторного та дизельного двигунів ОП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О35-011.2 + О35-082н631
Шифр НБУВ: РА372739 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Громченко В.В. 
Кларнет у музичній культурі Європи XVIII ст.: автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.03 / В.В. Громченко ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості кларнетового виконавства в Європі XVIII ст. Висвітлено історію розвитку конструкції інструмента у першому сторіччі його існування. Досліджено процес становлення кларнета як концертного (сольного), ансамблевого й оркестрового інструмента. Визначено особливості формування його художньої індивідуальності. Виділено найбільш визначні події у музичному житті Європи й України даного історичного періоду, що безпосередньо впливали на остаточне утвердження кларнета в європейській музичній культурі XVIII ст. Відтворено хронологію розвитку кларнета як концертного (сольного), ансамблевого й оркестрового інструмента у першому сторіччі його функціонування. Проаналізовано визначні та маловідомі музичні твори для кларнета, написані у XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.725-73(0)4 +
Шифр НБУВ: РА354202

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кисельова А.Л. 
Концепт "Жіночність" у вікторіанській лінгвокультурі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.Л. Кисельова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На базі романів, написаних у різні періоди вікторіанської доби вивчено концепт "жіночість" у вікторіанській лінгвокультурі, якого розглянуто як один з головних концептів Вікторіанства. Даний концепт досліджено як трьохкомпонентну структуру, що має лексико-семантичний, соціолінгвістичний та лінгвопоетичний рівні (репрезентації). Проаналізовано контекстуальні значення ядерних і периферійних номінацій концепту у вікторіанському художньому дискурсі. Виявлено їх певні особливості, взаємопов'язані з впливом гендерного та історичного чинників. З використанням фреймового аналізу досліджено основні соціальні ролі та статуси вікторіанської жінки, проаналізовано мовні засоби, що передають стереотипні та нетипові уявлення вікторіанців про місце жінки у суспільстві. Установлено асоціативні зв'язки концепту з концептуальними сферами, а саме: природою, красою та міфологією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-357 +
Шифр НБУВ: РА352187

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Кисельов Р.Є. 
Лексика української мови в почаївських виданнях ХVІІІ - першої третини ХІХ ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Р.Є. Кисельов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

В порівняльно-історичному й типологічному аспектах проаналізовано розвиток лексичного складу української мови за друкованими виданнями Почаївського Успенського монастиря XVIII - першої третини XIX ст. Методом контекстного аналізу простежено умови та способи закріплення живого народного мовлення, визначено репертуар видань, текст яких повністю або частково є українським: богослужбові книги, видання катехітичного змісту, ораторсько-проповідницькі твори, підручник з богослів'я, духовні пісні, поетичні твори, світські видання науково-практичного жанру. Детально проаналізовано лексику, що характеризує інтелект людини, її професійну діяльність, побут, суспільне становище, а також пов'язану зі світом живої та неживої природи, часом, простором та іншими характеристиками буття. Особливу увагу приділено дослідженню взаємозв'язку між тематичною організацією лексики та інтенсивністю впливу народнорозмовного мовлення, книжних джерел. Розглянуто вплив інших мовних систем на формування української літературної мови. Зроблено висновок, що в цілому всі україномовні тексти, вміщені у виданнях Почаївського Успенського монастиря, засвідчують високий ступінь представлення лексичних одиниць, притаманних народнорозмовному мовленню. Встановлено важливу роль досліджуваних видань у розвитку української мови, оскільки саме в цих текстах утверджувалась й апробовувалась лексика, на базі якої сформувалась нова літературна мова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-03 +
Шифр НБУВ: РА336644

      
14.

Кисельов В.О. 
Менеджмент виробничої діяльності сільськогосподарських підприємств в умовах ринку (аспекти формування керівника-підприємця): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / В.О. Кисельов ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Розкрито сутність і зміст потенціалу керівника, досліджено механізми його формування і реалізації за умов реформування АПК. Успіх діяльності реформованих підприємств значною мірою залежить від керівників і команди підібраних ними спеціалістів. Розгляд і об'єктивна оцінка потенціалу керівника неможливі без урахування його взаємозв'язку з потенціалом самого сільськогосподарського формування. Розроблено капіталізований підхід до визначення потенціалу керівника, що об'єктивно враховує дану залежність. Система самоменеджменту керівника повинна включати такі елементи: культуру праці, технологію управління, систематичний аналіз причин нераціональної організації особистої праці, формування особистих цілей, систему інформації, планування, використання прийомів самоменеджменту, застосування механізмів делегування, самоконтроль і контроль за результатами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-212.1 + У9(4УКР-6КРИ)321-212.1
Шифр НБУВ: РА314358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Кисельова Т.Ю. 
Метаболічні особливості, системне запалення та стан коронарного кровообігу у хворих на ішемічну хворобу серця в залежності від маси тіла: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Т.Ю. Кисельова ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено метаболічні особливості, стан коронарного кровообігу, показники кардіогемодинаміки, функції ендотелію, системного запалення залежно від індексу маси тіла у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС): стабільну стенокардію напруження II - III функціональних класів і вплив на дані показники beta-адреноблокаторів. Встановлено, що у разі підвищення індексу маси тіла збільшуються кількість хворих з інслінорезистентністю, рівні загального холестерину, ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ), тригліцериди (ТГ), С-реактивного протеїну, фактора некрозу пухлин-alpha (ФНП-alpha), кількість уражених коронарних судин, величини кінцево-діастолічного та кінцево-систолічного розмірів, кінцево-діастолічного та кінцево-систолічного об'ємів і знижується рівень ліпопротеїдів високої щільності ЛПВЩ у порівнянні з контрольною групою. У всіх обстежених хворих виявлено дисфункцію ендотелію. Визначено кореляційний зв'язок між індексом маси тіла та інсулінорезистентністю, ЛПНЩ, ЛПВЩ, ТГ, дисфункцією ендотелію, С-реактивним протеїном, ФНП-alpha. Виявлено, що після проведення терапії з використанням метопрололу підвищується рівень інсуліну, зростає кількість проявів дисліпідемії, недостовірно збільшуються показники С-реактивного протеїну та ФНП-alpha. Доведено позитивну дію карведілолу на показники вуглеводного та ліпідного обмінів, кардіогемодинаміку, функцію ендотелію, системне запалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 +
Шифр НБУВ: РА356360

Рубрики:

      
16.

Громенко О.Є. 
Методи та апаратні засоби формування і візуалізації гранично триангульованих поверхонь: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / О.Є. Громенко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено методи та спецпроцесори формування та візуалізації (методом зворотного трасування променів) поверхонь, які триангульовані з кутовою похибкою (КП) системи візуалізації (гранично триангульовані поверхні (ГТП)). Описано методи формування поверхні, зокрема, метод рекурсивного розбиття поверхні триангульованої поверхні (не в реальному часі), граничної триангуляції параметрично заданих поверхонь, формування поверхні рельєфу великої площі (в аерокосмічному розумінні) з мікрорельєфом. Запропоновано метод візуалізації ГТП з КП системи візуалізації на основі високопродуктивної процедури пошуку точки перетину проекційного променя з трикутником, яка інваріантна до системи координат і багаторазової субдискретизації. Удосконалено метод накладення та фільтрації текстур з урахуванням особливостей ГТП, у якому поєднані геометричний та текстурний опис поверхні з суттєвим зменшенням кількості звертань до оперативної пам'яті в реальному часі та похибки накладення. Проаналізовано метод пріоритетної візуалізації, запропоновано критерій розподілу об'єктів позакабінної ситуації по кадрових буферах та критерії оновлення зображення. Зазначено, що в метод введено поняття віртуальної сфери похибки та запропоновано метод локалізації центрів даних сфер, що зменшує сукупні обчислювальні витрати на візуалізацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632-01
Шифр НБУВ: РА372768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Кисельов С.К. 
Моделювання і розрахунки знезалізнення води на очисних фільтрах з врахуванням зміни гідравлічних властивостей завантаження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / С.К. Кисельов ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Виконано фізичне та математичне моделювання процесів знезалізнення підземної води за допомогою очисних фільтрів з урахуванням зміни гідравлічних (фільтраційних) властивостей завантаження. Модель складено з двох взаємозв'язаних блоків: гідродинамічного (фільтраційного) та динаміки сполук заліза в фільтрувальному середовищі. Розглянуто окремі елементи загальної моделі в гомогенній та гетерогенній стадіях окиснення. Проведено реалізацію запропонованих математичних моделей числовими та аналітичними методами, на основі яких розроблено інженерну методику розрахунку основних технологічних та конструктивних параметрів очисних фільтрів. Запропоновано рекомендації щодо вибору параметрів та коефіцієнтів, які входять у рівняння та розрахункові залежності. Зроблено оцінку впливу основних факторів і вихідних характеристик на параметри очистки. Проведено широку апробацію запропонованих методів розрахунку з залученням існуючих дослідних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.46
Шифр НБУВ: РА310856 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Громяк С.І. 
Моделювання стратегій розвитку малих підприємств в умовах перехідної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / С.І. Громяк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено питання формалізації задач заготівельної логістики малих підприємств, головним чином підприємств роздрібної торгівлі. Створено економіко-математичну модель, яка комплексно оптимізує вибір стратегії кредитування, постачальників товарів, величину економічних втрат і транспортних витрат. Розроблено методику розв'язування задач, побудованих на базі запропонованої економіко-математичної моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)291.9в611 + У9(4Укр)421.21в611
Шифр НБУВ: РА316878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Кисельова 
Морально-етичне виховання дітей старшого дошкільного віку засобами українського фольклору: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.08 / Ольга Ігорівна Кисельова ; Південноукраїнський держ. педагогічний ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.352 + Ч411.385
Шифр НБУВ: РА366152

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Громико 
Мутації стійкості до антибіотиків, які впливають на біосинтез ландоміцину Е у Streptomyces globisporus 1912-2 і ногаламіцину в Streptomyces nogalater ІМЕТ 43360: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Олександр Миколайович Громико ; НАН України; Інститут клітинної біології та генетичної інженерії. — К., 2008. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.384.3*725.313 + Е422.384.3*444*801-642:Г296 + Е40*871
Шифр НБУВ: РА355509

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського