Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (31)Реферативна база даних (2620)Книжкові видання та компакт-диски (1752)Журнали та продовжувані видання (221)
Пошуковий запит: (<.>A=КЛИМЕНК$<.>+<.>A=ЮРІЙ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 128
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Клименко Л.В. 
Юридичні сентенції у французькій мові: семантико-стилістичний і прагматичний аспекти: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / Л.В. Клименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне лінгвіністичне дослідження у синхронії та діахронії юридичних сентенцій (фр. adages juridiques) у французькій мові, які функціонують у контексті юридичної мови як особливий, історично-впорядкований тип паремійних висловлювань. Визначено фактори походження французьких юридичних сентенцій, проаналізовано їх онтологічну суть. Комунікативну реалізацію юридичних сентенцій, яку обумовлено сукупністю семантичних, прагматичних, сигматичних і синтаксичних ознак, вивчено в аспекті теорії мовного знаку. Співіснування в мові юридичних сентенцій тенденцій наукового та художнього стилів зумовлюють їх художньо-стилістичні особливості: синтаксичну структуру фрази, специфічні мовні засоби реалізації лінгвістичного/юридичного поширення лексичного значення термінів, наявність метафор і явище паронімічної атракції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-34:Ю
Шифр НБУВ: РА320111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Клименко М.І. 
Чисельний аналіз хвильових процесів та стаціонарного деформування багатошарових циліндрів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / М.І. Клименко ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2007. — 18 с. — укp.

Уперше запропоновано скінченно-елементний підхід до розв'язування стаціонарних задач динаміки нескінченних багатошарових циліндрів, що дозволяє здійснювати дослідження даних об'єктів для довільної кількості шарів та умов сполучення між ними. Розвинуто методику побудови дисперсійних залежностей для вільних хвиль у багатошарових циліндрах, яка грунтується на застосуванні матриць переходу через шар, що дозволяє здійснювати аналіз хвильових процесів у низькочастотному діапазоні. Одержано числові характеристики процесу розповсюдження вільних хвиль у нескінченних циліндрах, складених з п'яти шарів. Запропоновано та програмно реалізовано методику формування глобальної скінченно-елементної матриці системи алгебричних рівнянь для дослідження хвильових процесів у нескінченних багатошарових циліндрах у випадку ковзних контактів між шарами. Створено методику скінченно-елементного аналізу стаціонарного деформування системи циліндричних шарів під дією рухомих навантажень, а також досліджено особливості числової реалізації зворотного перетворення Фур'є, що використовується за цього. На базі запропонованого скінченно-елементного підходу оцінено звукоізоляційні характеристики конструкційного елементу у вигляді циліндра, складеного з п'яти шарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.6,022 +
Шифр НБУВ: РА351204

Рубрики:
  

      
3.

Клименко Я.О. 
Цивільний позов як одна із форм забезпечення слідчим відшкодування шкоди, завданої злочином: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Я.О. Клименко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Проаналізовано місце цивільного позову серед інших форм відшкодування шкоди у кримінальному процесі, його юридичну природу. Надано характеристику його підстав. Сформульовано поняття приводів порушення провадження за позовом у кримінальній справі, проаналізовано значення кожного з джерел доказів у доказуванні підстав та розміру позовних вимог. Визначено момент виникнення обов'язку в органів, які ведуть процес до вжиття заходів щодо забезпечення цивільного позову. Сформульовано рекомендації щодо вдосконалення законодавства та практики провадження за цивільним позовом у кримінальному судочинстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.1 + Х892.19(4УКР)172 + Х893.9(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА326369

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Клименко В.П. 
Хірургічне лікування кардіальних виразок шлунка, ускладнених кровотечею: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.П. Клименко ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено комплексну індивідуалізовану лікувальну тактику у хворих на виразкову хворобу кардіального відділу шлунка, ускладнену кровотечею. Наведено результати обстеження та лікування 107-ми таких хворих. Розроблено індивідуальний підхід до вибору засобу операції дозволяє застосувати найбільш раціональну методику у кожного хворого на виразку кардіального відділу шлунка, ускладнену кровотечею. Встановлено, що хірургічні втручання у хворих з підвищеним операційним ризиком повинні бути найменш травматичними та тривалими, мають проводитися відповідно до суворого дотримання органозберігального принципу та найбільшої фізіологічності. Виявлено, що ступінь дистрофічних і деструктруктивних змін стінки шлунка навколо кратера виразки залежить від обсягу крововтрати. Субмікроскопічні зміни за глибиною та ступенем прояву є оборотними після усунення патогенного чинника, що свідчить про потенційну можливість виконання органозберігальних втручань як локального вирізування виразкового субстрата. Обгрунтовано засіб використання органозберігальної операції, яка передбачає вирізування виразки та відновлення фізіологічної функції кардії завдяки використанню циркулярної езофагофундофреноплікації. Застосування запропонованого лікувально-діагностичного алгоритму хірургічної тактики лікування хворих з виразками кардіального відділу шлунка, що кровоточать, дозволяє суттєво покращати результати хірургічного лікування - знизити післяопераційну летальність з 15,6 % до 8,9 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.104.6 +
Шифр НБУВ: РА364043

      
5.

Клименко Л.Ю. 
Хіміко-токсикологічне дослідження зопіклону: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Л.Ю. Клименко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Здійснено хіміко-токсикологічне дослідження зопіклону. Розроблено методики ідентифікації зопіклону з використанням кольорових реакцій, методів ультра-фіолетової спектроскопії, хроматографії у тонких шарах сорбенту (ТШХ) і високоефективної рідинної хроматографії. Запропоновано дві тест-системи для якісного визначення естерів і специфічного визначення зопіклону, методики кількісного визначення зопіклону та його "маркера" - 2-аміно-5-хлорпіридину. Порівняно ефективність загальних методів ізолювання органічних отрут основного характеру щодо зопіклону та розроблено метод ізолювання зопіклону із біоматеріалу. Обгрунтовано схему хіміко-токсикологічного аналізу біоматеріалу щодо зопіклону та здійснено доповнення до загальних схем ШХ-скринінгу органічних отрут, що дозволяють не втратити зопіклон під час проведення неспрямованого дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.701-1 зопіклон +
Шифр НБУВ: РА350466

Рубрики:

      
6.

Клименко Н.О. 
Формування мотивів навчально-пізнавальної діяльності студентів вищих навчальних закладів гуманітарного профілю: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Н.О. Клименко ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2005. — 20 с. — укp.

Вперше визначено й обгрунтовано педагогічні умови ефективного формування мотивів навчально-пізнавальної діяльності студентів за умов використання особистісно орієнтованого підходу в освітньому процесі гуманітарного вищого навчального закладу. Удосконалено визначення структури та змісту мотивів навчально-пізнавальної діяльності студентів гуманітарних спеціальностей. Уточнено наукові уявлення про сутність, форми та методи педагогічної діяльності, спрямованої на формування навчально-пізнавальної мотивації у студентів гуманітарних спеціальностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.22 + С.р(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА336532

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Клименко О.М. 
Формування державної інноваційно-інвестиційної промислової політики в регіоні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / О.М. Клименко ; Акад. муніцип. упр. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено наукові підходи до формування промислової політики за сучасних умов. Розкрито сутність поняття "державна інноваційно-інвестиційна промислова політика" та удосконалено її класифікацію. Визначено роль держави у її формуванні з урахуванням позитивного досвіду зарубіжних країн. Запропоновано заходи здійснення промислової політики щодо розвитку промислового комплексу. Досліджено сучасний стан промислового розвитку й особливості інвестиційних процесів у Дніпропетровській області. Досліджено розвиток державної інноваційно-інвестиційної промислової політики в регіоні у зв'язку з вимогами СОТ. Обгрунтовано концептуальні засади та пріоритети державної інноваційно-інвестиційної промислової політики на регіональному рівні. Запропоновано складові програми капітального інвестування й енергозбереження в промисловому комплексі регіону. Розроблено нову структуру держаних органів інвестиційного управління промисловим комплексом регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-55 + У9(4УКР)300-56
Шифр НБУВ: РА375660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Клименко А. О. 
Формування інформаційної культури майбутніх педагогів у навчальній діяльності: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / А. О. Клименко ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В. Гнатюка. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено стан наукової розробки проблеми інформаційної культури в педагогічній теорії та практиці. Встановлено педагогічну сутність поняття "інформаційна культура педагога". Виокремлено й охарактеризовано критерії та показники рівня її сформованості. Визначено та проаналізовано специфіку її формування у майбутніх педагогів. Теоретично обгрунтовано, розроблено й експериментально апробовано технологію формування інформаційної культури вчителів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.253 + Ч111.161.3
Шифр НБУВ: РА376015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Клименко С. О. 
Управління формуванням і використанням капіталу переробних підприємств АПК: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / С. О. Клименко ; ПВНЗ "Європ. ун-т". — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено регулювання формування та використання капіталу переробних підприємств АПК державою, регіонами, підприємством, проведено оцінювання особливостей формування та використання капіталу переробних підприємств АПК Миколаївщини. Розроблено концептуальний підхід до фінансової реструктуризації капіталу переробних підприємств АПК, що включає комплекс моделей до оцінювання тенденцій ринку продукції переробних підприємств з встановленням послідовного впливу основних чинників, підхід до визначення їх потреби в капіталі, механізм проведення фінансової реструктуризації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-93
Шифр НБУВ: РА382987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Клименко О.О. 
Удосконалення управління діяльністю гірничо-збагачувальних комбінатів на основі реорганізації сервісних підрозділів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.О. Клименко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Здійснено систематизоване розв'язання теоретичних і практичних питань щодо формування та функціонування організаційно-економічного механізму підвищення ефективності діяльності гірничо-збагачувальних комбінатів (ГЗК) шляхом реорганізації сервісних підрозділів. Цей механізм передбачає застосування модифікованої системи збалансованих показників, склад яких відображає специфіку процесу такої реорганізації (структури пропозиції послуг, інтегрального показника конкурентоспроможності, рейтингу стратегічності, індексу задоволеності працівників). За цього базовим показником є економічна додана вартість, для розрахунку якої доведено доцільність використання методу середньозваженої вартості капіталу. Обгрунтовано доцільність розгляду допоміжного виробництва як системи сервісних підрозділів. Проаналізовано стан і тенденції їх розвитку на вітчизняних ГЗК. Визначено концептуальні підходи до організації (самостійне виконання, підрядну форму й аутосорсинг). На основі теорії масового обслуговування встановлено, що аутсорсинг є одним з найдоцільніших способів набуття конкурентоспроможності, перехідною ланкою до якого запропоновано підрядну форму організації певних видів робіт. Апробовано розроблену методику оцінювання діяльності ГЗК на базі модифікованої системи збалансованих показників на ВАТ "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат" та показано, що вона дозволяє надійно, ефективно й успішно розв'язувати складне й актуальне питання підвищення конкурентоспроможності вітчизняних ГЗК за умов глобалізації світової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.41-21 +
Шифр НБУВ: РА363053

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Король О. Г. 
Удосконалення системи форсованого керуванняелектромагніта вакуумного контактора за допомогою електронної системи. / О. Г. Король. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена удосконаленню системи форсованого керування моностабільного електромагніта вакуумного контактора низької напруги за допомогою електронної системи для підвищення надійності (безвідмовності) роботи і терміну служби пристрою при експлуатації, а також удосконаленню конструкцій газорозподільних клапанів ракет-носіїв в умовах форсованих режимів за рахунок обґрунтованих технічних рішень та рекомендацій.Об'єкт дослідження – електромагнітні, теплові стаціонарні і нестаціонарні процеси у колах шунтових обмоток моностабільних електромагнітів та колах пристрою форсованого керування цими обмотками.Предмет дослідження – пристрій для форсованого керування моностабільним електромагнітом вакуумними контакторами; моностабільний електромагніт газорозподільних клапанів ракет-носіїв.Розглянута та досліджена електромеханічна система форсованого керування з пусковими та утримуючими шунтовими обмотками моностабільним електромагнітом серійного триполюсного вакуумного контактора КВТн-250/1,14 науково-виробничого підприємства «Електродинаміка». Запропоновано напівпровідникову систему форсованого керування. Удосконалено і досліджено математичну модель динаміки форсованої електромагнітної системи; математичну модель стаціонарного нагріву шунтових обмоток вакуумних контакторів та математичну модель форсованого нагріву шунтової обмотки газорозподільних клапанів ракет-носіїв. Розроблено дослідний зразок напівпровідникового пристрою форсованого керування моностабільним електромагнітом вакуумного контактора та проведено експериментальні дослідження процесів в ньому.Результати дисертаційної роботи використані у виготовленні вакуумних контакторів КВТн-250/1,14 Науково-виробничим підприємством «Електродинаміка» (Харків), в яких було встановлено розроблені в НТУ"ХПІ" нові напівпровідникові форсовані системи керування моностабільним електромагнітом; при проектуванні вакуумних контакторів середніх напруг ТОВ "АВМ АМПЕР" (Кременчук); при проектуванні швидкодіючих електромагнітів броньового типу з якорем, що втягується, що використовуються у газорозподільних клапанах Державним підприємством «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» (Дніпро).^UThe dissertation is devoted to the improvement of the forced control system of the low voltage vacuum contactor monostable electromagnet with the help of the electronic system in particular regarding increase of the reliability (failure-free operation) and service life of the device, and also improvement of the designs of the gas distribution valves of launch vehicles in the conditions of the forced modes due to the proved technical solutions and recommendations.The object of research – electromagnetic, thermal stationary and transient processes in the circuits of shunt windings of monostable electromagnets and circuits of the device of forced control of these windings.The subject of research – a device for forced control of a monostable electromagnet of vacuum contactors; monostable solenoid of gas distribution valves of launch vehicles.The electromechanical system of forced control with starting and holding shunt wind-ings for a monostable electromagnet of serial three-pole vacuum contactor KVTn-250/1,14 of Research and Production Enterprise "Electrodynamics" is considered and experimental investigations of processes in it are carried out. An improved semiconductor system of forced control is proposed. The mathematical model of the dynamics of the forced electro-magnetic system of vacuum contactors is improved and investigated. The mathematical model of stationary heating of shunt windings of vacuum contactors is improved and investigated. The mathematical model of forced heating of the shunt winding of the gas distribution valves of launch vehicles is improved and investigated. A prototype of a semiconductor device of forced control for a monostable electromagnet of a vacuum contactor is developed and experimental studies of processes in it are carried out.The results of the dissertation were used in the manufacture of vacuum contactors KVTn-250 / 1,14 Research and Production Enterprise "Electrodynamics" (Kharkov), which were installed developed in NTU "KhPI" novel semiconductor forced control systems for monostable electromagnet; when designing vacuum contactors of average voltages of LLC AVM AMPER (Kremenchuk); in the design of high-speed electromagnets of the armor type with a retractable armature, used in gas distribution valves by the State Enterprise "Design Bureau" South "them. M.K. Yangel ”(Dnipro).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Клименко П.Г. 
Удосконалення системи керування процесом згущування червоного шламу глиноземного виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / П.Г. Клименко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 24 с. — укp.

Для дослідження особливостей функціонування удосконаленої системи керування вперше створено математичну модель керованого процесу згущування червоного шламу, яка описує основні технологічні етапи в однокамерних згущувачах з використанням синтетичного коагулянту та враховує параметри використаного обладнання. Розроблено новий метод керування процесом згущування червоного шламу, який відрізняється включенням визначального параметра керованого процесу - концентрації частинок дисперсної фази в алюмінатному розчині та базується на науково обгрунтованій послідовності визначення контрольованих та керованих параметрів, що підвищує ефективність процесу керування. З використанням нечітких множин і нечіткої логіки вперше створено керуючу модель процесу згущування червоного шламу, яка задає значення керованих параметрів для всіх можливих нормальних та аварійних режимів керованого процесу в послідовності, визначеній створеним методом керування. Для інформаційного забезпечення системи керування розроблено метод контролю визначального параметра керованого процесу - концентрації частинок дисперсної фази в алюмінатному розчині, який відрізняється виділенням корисної складової оптичної щільності розчину, формуванням об'ємної концентрації частинок дисперсної фази та врахуванням процесу обростання у контрольованому алюмінатному розчині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К343.111.1 +
Шифр НБУВ: РА337221

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
13.

Клименко І.С. 
Удосконалення методики проектування реконструкції горизонтальних кривих автомобільних доріг з урахуванням економії пального: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.11 / І.С. Клименко ; Нац. транспорт. ун-т. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено розв'язання науково-технічної проблеми проектування реконструкції горизонтальних кривих автомобільних доріг з метою економії паливних ресурсів та зменшення забруднення навколишнього середовища. Застосовано системний підхід, досліджено систему дорожні умови - транспортний потік - середовище. За допомогою методів математичного моделювання з використанням числових експериментальних досліджень і симплекс-методу встановлено залежність витрати пального та забруднення навколишнього сердовища від ряду базових параметрів: змінного радіуса перехідної кривої, швидкості руху автомобіля, видимості в плані, ширини проїзної частини. Розроблено методику розрахунку витрати пального автомобілем під час проїзду на задорожніх заокругленнях. Визначено раціональний тип перехідної кривої з точки зору економії пального для різних дорожніх умов руху автомобіля. Методику визначення економії енергоресурсів передано до "Укрдіпродору".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311-09 +
Шифр НБУВ: РА325547

Рубрики:

      
14.

Клименко О.А. 
Трансформація політичної культури перехідних суспільств: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.А. Клименко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 1999. — 20 с. — укp.

В дисертації досліджується відтворення політичної культури в контексті її впливів на демократизацію суспільних відносин. На основі аналізу і синтезу політичної реальності країн латиноамериканського континенту показані фактори впливу політичної культури в Бразилії, Нікарагуа, Чилі. Проаналізована специфіка адаптивності і взаємозалежності політичної культури на тлі політичного процесу перехідного типу сучасної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054

Рубрики:

      
15.

Клименко О.В. 
Типи неозначеного суб'єкта-діяча в англійській та українській мовах: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / О.В. Клименко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 21 с. — укp.

Розглянуто значення неозначеного суб'єкта-діяча (НСД) на матеріалі особових займенників we, you, they в англійській мові та відповідних українських займенників ми, ти, ви, вони, а також їх нульових форм. Під НСД мається на увазі неозначена особа або група осіб, що виступають на семантичному рівні носіями непасивної предикативної ознаки. Наведено детальний аналіз семантичної структури НСД, що грунтується на виявленні його мовного статусу у висловленні (мовець, слухаючий, не учасник комунікації), а також на визначенні його кількісних (одиничний діяч, обмежена чи необмежена група діячів) і якісних (стать, вік, професія, національність) характеристик. Аналіз семантичної структури НСД виконано на основі розробленої в межах дослідження методики ідентифікації НСД за допомогою конкретизаторів - мовних одиниць, які входять до речення, що виражає окрему ситуацію з НСД, і сприяють, завдяки своїй мовній природі, проясненню його кількісних та якісних характеристик. Описано методику ідентифікації НСД, конкретизатори з урахуванням різних параметрів: їх морфологічної природи, способу прояснення характеру НСД, семантичної розмаїтості. Виявлено ізоморфні риси, що характеризують НСД у зіставлюваних мовах і полягають у подібності транспозиційних зрушень у значенні займенників - засобів вираження НСД, актуальності методики і засобів ідентифікації НСД, вираженого розглянутими займенниками, продуктивності типів НСД для відповідних займенників. Риси подібності, демонстровані зіставлюваними мовами, пояснено спільністю біологічної та психофізіологічної основи мов. Диференційні ознаки, що характеризують НСД у зіставлюваних мовах, виявлено в розходженні якісного складу типів НСД для окремих відповідних займенників, продуктивності визначених типів конкретизаторів НСД. Риси розходження обумовлені граматичною специфікою зіставлюваних мов, а також соціокультурними фактами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.751 + Ш143.21-315.6 + Ш141.4-315.6 +
Шифр НБУВ: РА327280

Рубрики:

      
16.

Клименко Л.П. 
Теоретичні основи та технології створення вузлів машин з перемінною зносостійкістю: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / Л.П. Клименко ; Технол. ун-т Поділля {Хмельницький}. — Хмельницький, 2002. — 38 с. — укp.

На прикладах двигунів внутрішнього згоряння розроблено теоретичні засади створення вузлів тертя машин із заданими диференційованими зносостійкими властивостями, що забезпечують рівномірний знос робочих поверхонь під час експлуатації. Наведено математичну модель розрахунку зносу поверхні в кожній точці. Визначено склад нових чавунів і лігатур для отримання втулок та поршневих кілець дизелів. Описано ряд нових технологій виготовлення гільз і втулок циліндрів дизелів із заданою перемінною зносостійкістю робочої поверхні. Наведено результати аналізу впливу режимів роботи двигунів на характер зносу циліндрів. Отримано дані широкомасштабних стендових та експлуатаційних випробувань тракторних та суднових дизелів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 + О155-082.04
Шифр НБУВ: РА318054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Клименко Н. Г. 
Теоретико-методологічні засади механізму взаємодії органів публічної влади та недержавних інституцій у сфері національної безпеки / Н. Г. Клименко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено теоретичне узагальнення і вирішення нової наукової проблеми, яка полягала в обґрунтуванні теоретико-методологічних засад механізму взаємодії органів публічної влади та недержавних інституцій у сфері національної безпеки та наданні практичних рекомендацій щодо підвищення його дієвості. Як механізм взаємодії органів публічної влади та недержавних інституцій у сфері національної безпеки, досліджується державне регулювання діяльності недержавних інституцій у цій сфері. Установлено, що науковцями державне регулювання як механізм взаємодії органів публічної влади та недержавних інституцій у сфері національної безпеки, не розглядалося. Конкретизовано сутність категорій і понять дослідження. Визначено чинники, які зумовлюють доцільність державного регулювання у сфері національної безпеки. Запропоновано періодизацію генези державного регулювання діяльності недержавних інституцій як механізму їх взаємодії з органами влади у контексті еволюції уявлень про сутність соціального явища, яке позначають концептом «безпека», та цивілізаційного розвитку суспільства. Удосконалено періодизацію виникнення та розвитку недержавних інституцій, а також державного регулювання їх діяльності на українських землях з ранньофеодальних часів і донині. Критерієм ідентифікації недержавних інституцій, діяльність яких впливає на вирішення комплексної проблеми забезпечення національної безпеки, визначено високий ступінь ризику настання негативних наслідків від їх діяльності для безпеки особи, суспільства, держави та довкілля загалом, та національної безпеки України зокрема. Виокремлено та уточнено систему принципів, на основі яких здійснюється регулювання державою діяльності недержавних інституцій у сфері національної безпеки. На основі аналізу правового забезпечення державного регулювання як механізму взаємодії органів публічної влади та недержавних інституцій у сфері національної безпеки в Україні , сформульовано обґрунтовані пропозиції щодо його удосконалення. Виявлено специфіку державного регулювання діяльності недержавних інституцій у сфері національної безпеки в умовах запровадження особливих правових режимів. Розроблено концептуальну модель системи державного регулювання діяльності недержавних інституцій у сфері національної безпеки, яка передбачає періодичне оцінювання дієвості державного регулювання діяльності недержавних інституцій і дає змогу здійснити корегування рішення на основі одержаних результатів. Її використання сприятиме забезпеченню узгодженості регулівних засобів та заходів з умовами забезпечення національної безпеки. Окреме місце у зазначеній моделі відведено зворотному зв'язку, який проявляється, зокрема, у вигляді економічної, правової та соціальної взаємодії між органами публічної влади та недержавними інституціями у сфері національної безпеки. На підставі основних наукових результатів дослідження, розроблено практичні рекомендації щодо підвищенні дієвості державного регулювання діяльності недержавних інституцій у сфері національної безпеки в Україні у контексті імплементації позитивного досвіду інших країн, з метою їх подальшого впровадження у практичну діяльність суб'єктів зазначеного державного регулювання.^UThe dissertation presents a new solution of the current scientific and theoretical problem, which is to substantiate theoretical and methodological foundations of the mechanism of an interaction between public authorities and non-state institutions in the field of national security and provide practical recommendations for the improvement of its effectiveness.As a mechanism of an interaction between public authorities and non-state institutions in the field of national security, public regulation of the activities of non-state institutions in this area is studied. The essence of categories and concepts of research is concretized. The factors that determine the expediency of public regulation of activities in the field of national security are identified.Periodization of the genesis of public regulation of non-state institutions in the context of the evolution of ideas about the essence of the social phenomenon is done, which is denoted by the concept of «security» and the civilizational development of society.The periodization of the emergence and development of non-state institutions, as well as public regulation of their activities in the Ukrainian lands from early feudal times to the present, based on the degree of government influence on the creation of non-state institutions and their activities in the context of security has been improved.It is proved that public regulation of non-state institutions aimed at ensuring of their own security, preventing harm to public affairs and personal security originated in ancient times in the cranes of the ancient world and remains relevant today, as the market and civil society are unable to take over the state sphere.On the basis of the risk-oriented approach, the criterion of identification of non-state institutions whose activities affect the solution of the complex problem of national security determines a high degree of risk of negative consequences of their activities for individual security, society, state and environment and national security in general.The system of principles, on the basis of which the public regulates the activities of non-state institutions in the field of national security, is singled out and clarified, including legality, expediency, adequacy, purposefulness, efficiency, complexity, systematics, balance, predictability, responsibility, equality before the law, transparency and consideration, public opinion, validity, adaptation, priority of human security, society, state and environment, efficiency, professionalism.It was found out that measures and means of public regulation of non-state institutions in the national sphere are the actions defined by law allowing state regulators to influence directly or indirectly non-state institutions, forcing or encouraging them to take into account the interests of man, society and states, which include licensing, permitting system and public registration of non-state institutions (legal entities, individuals – entrepreneurs and public organizations).On the basis of the analysis of the legal support of public regulation as a mechanism of an interaction between public authorities and non-state institutions in the field of national security in Ukraine, reasonable proposals for its improvement are provided.The specifics of public regulation of non-state institutions in the field of national security in the introduction of special legal regimes (state of emergency, martial law and environmental emergency zone) has been considered in the event of the emergence of threats to national security of Ukraine, which is based on the Constitution and relevant Ukrainian laws' restrictions on the rights and legitimate interests of non-state institutions (legal entities), increasing of the competence of public authorities, military command and local governments, creation of special bodies (if it is necessary), as well as introducing measures to regulate public relations in crisis to ensure personal safety, society, state and environmental protection.A conceptual model of the system of public regulation of non-state institutions in the field of national security has been developed, which provides for periodic evaluation of the effectiveness of public regulation of non-state institutions in the field of national security and allows adjusting decisions based on results. A special place in this model is given to feedback, which is manifested in the form of economic, legal and social interaction between public authorities and non-state institutions in the field of national security.On the basis of the main scientific results of the study, practical recommendations are given for the improvement of the effectiveness of public regulation of non-state institutions in the field of national security in Ukraine in the context of an implementation of the positive experience of other countries to further their implementation into practice of the subjects of public regulation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Клименко Ж.В. 
Теорія і технологія вивчення перекладних художніх творів у старших класах загальноосвітньої школи: автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.02 / Ж.В. Клименко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 42 с. — укp.

Розроблено й експериментально апробовано технологію вивчення перекладних художніх творів у старших класах загальноосвітньої школи. Висвітлено літературно-перекладознавчі, соціологічні, психолого-педагогічні, лінгвокультурологічні та науково-методичні засади діяльності вчителя. Концептуальною базою технології є ідея розкриття діалектичної природи художнього перекладу, вивчення перекладної літератури як складової національного письменництва, могутнього джерела збагачення української культури, важливого чинника у становленні національно свідомої особистості з планетарним мисленням. Значну увагу приділено опису специфічних прийомів і видів навчальної діяльності, спрямованих на увиразнення здобутків української перекладацької школи. Експериментально доведено, що запропонована педагогічна технологія сприяє підвищенню ефективності літературної освіти старшокласників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0) р20 + Ш5(0) р20
Шифр НБУВ: РА355514

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Клименко М. М. 
Сутність та зміст адміністративно-правової реформи в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. М. Клименко ; Класич. приватний ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено концепцію народного суверенітету, яка створює основу для ефективної реалізації адміністративної реформи в Україні. Визначено, що адміністративна реформа потребує оптимізації та прискорення, інакше є небезпека її призупинення. Розглянуто передумови вдосконалення правової бази щодо регулювання адміністративної відповідальності, шляхом правового супроводження адміністративної реформи. Проаналізовано причини суспільно-політичного та соціально-економічного характеру. Визначено основні тенденції проведення адміністративно-правової реформи. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання діяльності органів виконавчої влади. Доведено доцільність прийняття Закону України „Про адміністративно-територіальний устрій України''.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)010
Шифр НБУВ: РА369852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Клименко П.П. 
Структурні та ультраструктурні особливості мікроциркуляторного русла кон'юнктиви ока при старінні і цукровому діабеті: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.11 / П.П. Клименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено електронномікроскопічне, ультрацитохімічне та морфометричне дослідження особливостей старіння мікроциркуляторного русла (МЦР) бульбарної кон'юктиви (БК) людей семи вікових груп (20 - 89-ти років) і у хворих на цукровий діабет (ЦД) I та II типу відповідного віку, а також морських свинок (6-ти та 30-ти місяців. За результатами дослідження показано, що у МЦР БК під час старіння розвиваються деструктивні, а також адаптаційні процеси, що забезпечує підтримку функцій капілярів. З'ясовано, що спрямованість змін однакова в усіх обстежених групах, однак є відмінності у характері, темпі й інтенсивності розвитку цих змін. У разі ЦД дистрофічні та деструктивні процеси відбуваються у молодому віці, вони більш демонстративні та часто є незворотніми. Установлено особливості структурних змін у МЦР БК за різних типів ЦД, а саме: більш виражені зміни відбуваються у разі I типу ЦД - дистрофічні та деструктивні зміни ендотеліальних клітин (ЕК) і перицитів спостережено в осіб віком 20-ти років, а за II типу ЦД вони розвиваються після 40-ка років. Виявлено, що кінцевими змінами за умов ЦД є злущування ЕК та оголення базальних мембран, що не відбувається за фізіологічного старіння. У разі ЦД I типу спостережено виражене зменшення інтенсивності цитохімічної реакції на лужну фосфатазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.3-92 + Р415.160.23-92 +
Шифр НБУВ: РА341068

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського