Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (34)Реферативна база даних (2032)Книжкові видання та компакт-диски (1568)Журнали та продовжувані видання (102)
Пошуковий запит: (<.>A=КОЛЕСНИК$<.>+<.>A=МИКОЛ$<.>+<.>A=ОЛЕКСІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 97
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Колесников К.М. 
Українська історична наука та історіософія на рубежі ХІХ - ХХ століть: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / К.М. Колесников ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню механізму становлення "народницьких" і "державницьких" історіософських концепцій в процесі розвитку української історичної науки, а також взаємодії історико-філософських, історико-сцієнтистських та аксіологічних аспектів в історичній творчості В.Антоновича, М.Грушевського і В.Липинського. Вперше розглянуто історіографічний образ терміну "історіософія" в системі супутніх понять, як-от "історіографія", "інтелектуальна історія", "філософія історії", "філософія національної ідеї", на підставі чого запропонована власна дефініція. Проаналізована специфіка української історії, шляхи її формування та розвитку, зіставлені особливості російської та української історіософій. У роботі дістала подальший розвиток реконструкція історіософії видатних українських політиків і науковців - В.Антоновича, М.Грушевського і В.Липинського. Показана синхронність і взаємозалежність еволюції української історіософії, національного відродження кінця ХVIII - початку ХХ ст. та українського історіографічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4Укр)52

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Колесник К.О. 
Особливості клініки, лікування і профілактики уражень слизової оболонки порожнини рота у робітників тепличного виробництва: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / К.О. Колесник ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням діагностики, профілактики та лікування уражень слизової оболонки порожнини рота у робітників тепличного виробництва. Визначено, що вплив отрутохімікатів в умовах теплиць потенціює частоту і важкість проявлень захворювань слизової оболонки порожнини рота у робітників, зайнятих у даній галузі сільського господарства. Запропоновано та експериментально обгрунтовано способи профілактики і лікування уражень слизової оболонки рота у робітників теплиць. Ефективність запропонованих комплексів доведено значним відсотком позитивних результатів у віддалені строки, а також клініко-імунологічними дослідженнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.22-3
Шифр НБУВ: РА308035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Колесник Н.Ю. 
Використання низькопотенційних теплових вторинних енергоресурсів масляних систем охолодження енергетичних апаратів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / Н.Ю. Колесник ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт.. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено систему використання низькопотенційних теплових вторинних енергоресурсів для гарячого водопостачання на прикладі комбінованої масляно-випарної системи охолодження трансформаторів. Встановлено, що використання системи охолодження знижує температуру масла в баці трансформатора, збільшує номінальну потужність на 5 - 10 %, зменшує різницю температур між верхніми та нижніми шарами масла, що скорочує знос ізоляції та збільшує термін її служби. Отримано теоретичні та експериментальні залежності, які дозволяють точно розрахувати густину теплового потоку на поверхні обмотки та визначити розмір поперечного перерізу витка проводу обмотки. Розроблено, запроектовано та впроваджено дослідний промисловий зразок комбінованої масляно-випарної системи охолодження трансформатора ТСМА 100/6.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З382-046
Шифр НБУВ: РА310550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Миколенко О.І. 
Проблеми відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.І. Миколенко ; Ун-т внутр. справ. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення адміністративно-правового механізму відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням. Сформульовано поняття шкоди, яка завдається даними правопорушенням, визначено передумови та підстави її відшкодування, розкрито правову природу шкоди, завданої адміністративним правопорушенням, та правову природу такого заходу примусу як стягнення шкоди в порядку провадження у справах про адміністративні правопорушення. Подано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України, що регулює питання відшкодування шкоди у порядку провадження в справах щодо адміністративних правопорушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х838(4УКР)213.104
Шифр НБУВ: РА311247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Колесников А.О. 
Синтагматична парадигматика категорії числа морфологічно недостатніх іменників: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / А.О. Колесников ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто моделі синтагматичної компенсації морфологічної недостатності щодо граматичної категорії числа іменників сучасної української мови (незмінюваних іменників та іменників у формі pluralia tantum) на позначення обчислювальних предметів. Встановлено моделі синтагматичної парадигматики, які компенсують флективну недостатність форм іменників, уточнено лінгвістичні дані про граматичні властивості слова та необхідні засоби граматичної індексації в лексикографічній розробці даних іменників. Висвітлено лінгвістичні уявлення про взаємодію лексичного та граматичного в слові, а також лексичні типи некомплектних морфологічно недостатніх форм іменників української мови у передачі значень граматичної категорії числа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-212.1
Шифр НБУВ: РА312278 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Колесник Н.Ф. 
Формування системи господарювання малого підприємництва в перехідній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Н.Ф. Колесник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Запропоновано концепцію формування систем господарювання підприємницького типу, здатної відтворювати ефективні виробничі відносини за умов перехідної економіки. Визначено сутність малого підприємництва як сектора економіки, висвітлено умови формування соціально-економічного середовища підприємницької діяльності, роль інституціональних перетворень, правових та організаційно-економічних заходів держави в становленні критичної маси ефективних власників, здатних створювати реальні конкурентні відносини. Виявлено внутрішні чинники саморозвитку ефективної системи господарювання, пов'язані з мотивацією суб'єктів малого підприємництва та їх адаптацією до змін ринкового середовища. Розроблено механізм маркетингового регулювання системи господарювання суб'єктів малого підприємництва на підставі визначення політики цін, планування доходів і витрат, прогнозування грошових потоків. З'ясовано вплив зовнішніх чинників на розвиток економічних відносин суб'єктів малого підприємництва, обгрунтовано шляхи вдосконалення взаємодії держави та сектора малого підприємництва в контексті виходу України з кризового стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.35 + У9(4УКР)291.9
Шифр НБУВ: РА315427 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
7.

Колесник Ю.І. 
Удосконалення газодозуючої системи автомобільного газодизеля та визначення її раціональних параметрів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.03 / Ю.І. Колесник ; Нац. транспорт. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено питання удосконалення та вибору раціональних конструктивних і регулювальних параметрів газодозувальної системи з подачею газу до впускного колектора під надлишковим тиском для полішення енергетичних і економічних показників газодизеля, зменшення димності відпрацьованих газів і викидів дисперсних часток. Газодозувальна система містить балони зі стиснутим природним газом, автоматичні регулятори високого та низького тисків газу, дозатор, розпилювач газу з соплом. Розроблено динамічну математичну модель газодозувальної сиcтеми газодизеля з подачею газу під надлишковим тиском. Визначено вплив різноманітних конструкційних і регульованих параметрів газодозувальної системи на її статичні та динамічні характеристики. За умов подачі газу до впускної труби газодизеля під надлишковим тиском годинна витрата газу не залежить від частоти обертання колінчастого вала газодизеля, тому циклічна подача збільшується зі зменшенням частоти обертання, через що виникає самокоригування подачі газу. Зазначено, що за низьких частот обертання воно стає надмірним. Удосконалено систему дозування газового палива шляхом застосування негативного коректора подачі газу. Ефективність такого коректора перевірено розрахунками на математичній моделі, які довели його корисність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О355-01
Шифр НБУВ: РА315433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Колесник О.С. 
Міфопоетичне відтворення архетипу: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.08 / О.С. Колесник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Розглянуто філософсько-естетичні засади концептуального аналізу специфіки архетипів у міфопоетичній творчості та міфологізованому мистецтві. Проаналізовано аналітичний, компаративний, генетичний, структурно-типологічний та функціонально-соціологічний методи дослідження індоєвропейської міфології та її відтворення у мистецтві. Доведено адекватність символічної інтерпретації міфології як засоба естетичної інтеграції трьох рівнів буття - особистісного, соціального та космічного. Обгрунтовано доцільність конвертування міфопоетичної опозиції світ людей - інший світ у психологічну опозицію свідомість - колективне позасвідоме та можливість естетичного вивчення архетипного образу Потойбічного Світу, створеного певним етносом, як автопортрету колективного позасвідомого даного народу у міфі, фольклорі, мистецтві. Розкрито міфологічне походження та естетичний зміст поняття архетипу. Розглянуто міфопоетичне уявлення про художню творчість як відтворення онтологічного архетипу-прецеденту. Досліджено характер реміфологізації сучасної художньої культури, шляхи її естетичного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225.5 + Ю812.252.2 + Ш3(0)-60 +
Шифр НБУВ: РА321890

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Колесникова В.М. 
Управління фінансовими ресурсами підприємства в умовах реформування податкової системи: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / В.М. Колесникова ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено теоретичні основи, методичні підходи та рекомендації щодо підвищення ефективності управління фінансовими ресурсами (ФР) підприємства за умов реформування податкової системи. Теоретично проаналізовано категорію ФР, уточнено зміст поняття ФР держави, ФР підприємства й управління ФР. Розкрито особливості управління ФР за умов трансформаційної економіки, визначено вплив системи оподаткування на формування ФР. Детально досліджено можливості та резерви розвитку промислового виробництва в діючій системі оподаткування. Проаналізовано фінансовий стан та податкові платежі підприємств. Теоретично обгрунтовано стратегічний підхід до управління ФР підприємства. Запропоновано критерії оцінки витрат на формування інформаційного середовища для прийняття управлінських рішень. Удосконалено систему планування ФР підприємства. Сформульовано принципи побудови взаємозалежної системи податкових ставок. Наведено рекомендації щодо удосконалення системи оподаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301-93-21 + У9(4Укр)261.413-183
Шифр НБУВ: РА318943 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Колесник І.А. 
Трансформація земельних відносин в аграрній сфері: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.А. Колесник ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Розглянуто земельні відносини як складову частину суспільних відносин, що виникають з приводу власності та управління земельними ресурсами, а також під час розподілу доходів, одержаних внаслідок їх використання. Розширено визначення поняття "ринок землі", який визначається як перехід у рамках діючого законодавства, за допомогою відповідної ринкової інфраструктури права володіння, користування та розпорядження землею за допомогою здійснення відповідних цивільно-правових угод. Виявлено структурні зміни форм власності на землю у результаті проведення земельної реформи та визначено в агроформуваннях ринкового типу особливості земельних відносин, які полягають у різному співвідношенні власних та орендованих земель за умов формування земельного фонду, управління його використанням та розподілу доходів від використання землі. Встановлено існування залежності між змінами, що відбуваються у земельних відносинах та ефективністю використання землі. Вперше розроблено організаційну схему регіонального ринку землі. Розроблено пропозиції щодо подальшого розвитку орендних земельних відносин. Запропоновано механізм іпотечного кредитування сільськогосподарських товаровиробників під заставу землі, як засобу залучення капіталу у сферу сільськогосподарського виробництва, зокрема, обгрунтовано необхідність надання кредиту сільськогосподарським підприємствам під заставу права оренди землі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-11
Шифр НБУВ: РА320958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Колесник О.М. 
Роль патологічних змін внутрішньосерцевої гемодинаміки, кон'юнктивальної мікроциркуляції, кисневого балансу тканин у розвиток частих рецидивів фібриляції передсердь у хворих на ішемічну хворобу серця та методи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.М. Колесник ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2002. — 22 с. — укp.

Встановлено, що для хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС), ускладнену частими нападами фібриляції передсердь, характерні негативні зміни кон'юнктивальної мікроциркуляції та тканинного дихання, які характеризуються суттєвим збільшенням судинного, позасудинного, внутрішньосудинного та загального кон'юнктивального індексів. Визначено, що характер функціональних порушень кон'юнктивальної мікроциркуляції та тканиного дихання залежить від супутньої гіпертонічної хвороби (ГХ), перенесеного інфаркту міокарда (ІМ) і стадії хронічної серцевої недостатності (ХСН). З'ясовано, що в хворих на ІХС із супутньою ГХ переважає вазоконстрикторний синдром; на ІХС з перенесеним ІМ - сладж-синдром та ознаки мікротромбоутворення; на ІХС і ХСН II стадії - ознаки периваскулярного набряку. Доведено, що застосування інтракардіального лазерного опромінення крові (ЛОК) призводить до позитивних змін кон'юнктивальної мікроциркуляції та тканинного дихання, які характеризуються суттєвим зменшенням судинного, внутрішньосудинного та загального кон'юнктивальних індексів, поліпшенням надходження кисню до тканин і зростанням швидкості його утилізації. Зроблено висновок, що використання ЛОК та інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту (іАПФ) підвищує ефективність і безпеку застосування антиаритмічних препаратів (ААП), за частих рецидивів фібриляції під впливом іАПФ підвищується клінічна ефективність ААП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3
Шифр НБУВ: РА317609 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Колесник П.О. 
Вивчення та можливості лікування гелікобактеріозу в родинах хворих з ураженням гастродуоденальної зони: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / П.О. Колесник ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено високу ефективність альтернативної схеми першої лінії ерадикаційної терапії гелікобактеріозу з включенням омепразолу, аугментину та цитопрофлоксацину для лікування хворих з ураженням гастродуоденальної зони та інфікованих членів їх родин, що оцінено за допомогою інвазивних методів і тривалого серологічного контролю за титрами антигелікобактерних Ig G.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-5
Шифр НБУВ: РА319958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Колесник А.В. 
Рід IScilla/I L. у флорі Українських Карпат (систематика, еколого-географічні, біологічні та популяційні особливості): Автореф. дис... канд. біол. наук.: 03.00.05 / А.В. Колесник ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

За результатами дослідження видового складу Scilla L. встановлено, що на всій території Українських Карпат зростає тільки S. bifolia subsp. subrtiphylla, а S. bifolia subsp. bifolia, S. amoena L. і S. nivalis Boiss не виявлено. Висвітлено питання поширення та еколого-фітоценотичної приуроченості S. bifolia subsp. subtriphylla. Детально вивчено малий і великий життєві цикли, річний цикл розвитку, фенологію, екологію цвітіння. Висвітлено особливості репродуктивної біології виду: потенційну й фактичну насіннєву продуктивність одного плоду, урожай насіння особин та популяцій, а також обчислено індекси відновлення досліджуваних популяцій. За результатами багаторічних спостережень за станом 10 популяцій Scilla bifolia subsp. subtritriphylla встановлено щільність, вікову, просторову та віталітетну структури модельних популяцій. Встановлено три біохорологічні групи популяцій, наведено вікові спектри модельних популяцій та базовий віковий спектр Scilla bifolia subsp. subtriphylla в регіоні Українських Карпат. Досліджено внутрішньовидову варіабельність 18-ти морфологічних ознак, структуру кореляційних зв'язків, проведено кластерний аналіз за комплексом ознак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.12 Lil (4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА324381

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Колесник К.К. 
Зниження віброактивності привідних систем з пружними муфтами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / К.К. Колесник ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено методику аналізу об'ємного напружено-деформованого стану гумових елементів пружних втулковопальцевих муфт, на основі якої визначено жорсткісні параметри муфт, регламентованих ГОСТом 21424-75. За допомогою апроксимації одержаних розрахункових результатів встановлено аналітичні залежності лінійних і кутових жорсткостей пружних втулковопальцевих муфт від номінального моменту для випадків деформування втулок без зазоро- та із зазароутворенням. Отримано залежності крутильної та радіальної жорсткостей муфти від геометричних параметрів пружних елементів (кілець) та від модуля пружності матеріалу. Розроблено методику розрахунку та визначено жорсткість пружної втулковопальцевої муфти, що відповідає кутовому зміщенню валів, для характерних випадків деформування гумових елементів. Проведено математичне моделювання динамічних процесів у привідній системі з пружною муфтою, яка має нелінійну жорсткісну характеристику, з урахуванням взаємовпливу електромагнітних явищ в асинхронному двигуні та механічних коливань. Досліджено динамічні процеси у привідних системах з урахуванням зазороутворення у пружній втулковопальцевій муфті та самогальмування у черв'ячній передачі. Досліджено жорсткісні характеристики пружних втулковопальцевих муфт, а також кінематичні та силові параметри процесів пуску привідної установки, що дало можливість підтвердити достатню для інженерної практики точність математичного моделювання перехідних процесів у електромеханічних привідних системах з пружними муфтами. Запропоновано математичну модель і методику розрахунку динамічних процесів у привідних системах з керованими пружними муфтами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К447-02 + К445.2-02 +
Шифр НБУВ: РА326063

Рубрики:

      
15.

Колесникова В.І. 
Ідеї аналітичної психології К.Г.Юнга в дослідженні проблем особистісного розвитку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / В.І. Колесникова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечнікова. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Дослідження спрямовано на експлікування ідей К.Г.Юнга про психічний розвиток, особистісний ріст та їх інтегрування у сучасне вітчизняне знання про особистість, а також на здійснення практичного дослідження типології та структури особистості та динаміки процесу розвитку індивідуальності. Створено та перевірено на надійність та валідність методику "Юнгівської типології особистості", що сприяє здісненню діагностики функціонально-психологічного типу особистості на вибірках випробуваних із різними соціально-демографічними характеристиками. Розглянуто можливість використання юнгівської моделі структури та розвитку особистості як методолого-теоретичної основи для процесу сприяння особистісному росту у межах психологічного консультування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю91(4ШВА)6-736.3 + Ю937-71 +
Шифр НБУВ: РА322733

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Колесник О.С. 
Мовні засоби відображення міфологічної картини світу: лінгвокогнітивний аспект (на матеріалі давньоанглійського епосу та сучасних британських художніх творів жанру фентезі): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.С. Колесник ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Здійснено лінгвокогнітивний аналіз номінативних одиниць, які вербалізують базові концепти міфологічної концептуальної картини світу у давньоанглійському епосі та сучасних британських творах жанру фентезі. Висвітлено семантичні, структурні та прагмалінгвістичні аспекти творення та функціонування одиниць вторинної номінації. Акцентовано увагу на розкритті природи міфопоетичної номінації в аспекті когнітивної лінгвістики та зіставленні особливостей мовних засобів втілення концептів-міфологем у текстах двох історичних періодів британського соціуму. Розглянуто механізми творення міфопоетичних тропів як поверхових засобів відображення базових концептуальних метафор міфологічної картини світу. Встановлено, що набір концептуальних метафор і задіяних у них концептів-міфологем є подібним у міфологічних концептуальних картинах світу давніх англійців і сучасних британців. Доведено, що одиниці вторинної номінації текстів обох періодів є міфологічно вмотивованими та орієнтованими на максимальну інформативність та образність. Зазначено, що образність даних одиниць виникає унаслідок взаємодії логічно сумісних понять, відзначається експліцитним характером і постає лінгвокреативним засобом, що дозволяє проектувати у внутрішній формі номінативних одиниць вірогідні варіанти розгортання стереотиптних соціокультурних ситуацій. Встановлено семантичні відповідності та відмінності даних одиниць у давньоанглійському епосі та текстах жанру фентезі, виявлено моделі переосмислення семантики їх компонентів, зразки, визначено відмінності їх структурної організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21 + Ш401.17 + Ш5(4ВЕЛ)-357 +
Шифр НБУВ: РА324605

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
17.

Колесник В.П. 
Морфологічні особливості субпопуляцій лімфоцитів периферичної крові при хірургічних захворюваннях щитовидної залози (клініко-лабораторне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.П. Колесник ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

Комплексно вивчено морфологічні особливості субпопуляцій лімфоцитів периферичної крові з метою діагностики та диференційної діагностики вузлового та змішаного зоба, аутоімунного тиреоїдиту у поєднанні з вузловим зобом, дифузного токсичного зоба та раку щитовидної залози до операції. Вивчено характер порушень імунного статусу у хворих. Показано зміни морфометрично різних лімфоцитів у периферичній крові залежно від ступеня збільшення щитовидної залози та стадії раку, тривалості захворювання та віку хворих. Розроблено рекомендації, спрямовані на вдосконалення діагностики хірургічних захворювань щитовидної залози, оцінки стану лімфоцитарної системи на підставі розрахунку кількісного співвідношення малих, великих і середніх лімфоцитів, уточнено показання до оперативного втручання та необхідності проведення імунокорекції, зокрема у хворих літнього віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.2 +
Шифр НБУВ: РА325935

Рубрики:

      
18.

Колесник М.О. 
Екологічне виховання учнів на засадах "глибинної екології" в процесі вивчення біології: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / М.О. Колесник ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2003. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження ефективності змісту, форм і засобів екологічного виховання на засадах "глибинної екології" у викладанні біології, у формуванні екологічного типу свідомості учнів. Встановлено, що методи та форми традиційної системи виховання не сприяють цілісності світогляду учнів у сфері екології. Зазначено, що організація навчально-виховного процесу з залученням особистої активності учнів, їх емоційної сфери та смислотвірних мотивів екологічного змісту дає змогу систематизувати базові ідеї наукового світогляду учнів, їх ціннісні орієнтації. Теоретично обгрунтовано доцільність та виявлено педагогічні умови впровадження екологічного виховання на засадах "глибинної технології" в навчально-виховний процес та експериментально перевірено його ефективність під час вивчення біології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.27 + Е.р21 +
Шифр НБУВ: РА322604

Рубрики:

      
19.

Колесник В.Є. 
Розвиток теорії методів і створення засобів контролю умов праці за пиловим фактором: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.26.01 / В.Є. Колесник ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2003. — 35 с.: рис. — укp.

Запропоновано методи урахування характеристик пилу та динамічних параметрів запилення потоків, що підвищують достовірність контролю. Розроблено оптичний лічильно-інтегральний метод контролю масового вмісту пилу у повітрі. Зазначено, що метод базується на принципі відсікання частини імпульсного сигналу абсорбційного лічильника пилових часток та автоматичній компенсації забруднення. Наведено, що на його базі створені ефективні засоби контролю загального вмісту пилу та його тонкої фракції. Запропоновано контроль пилових промислових викидів на підставі визначення швидкості потоку новим автоколивальним датчиком або вимірником з тим же абсорбційним лічильником часток. Удосконалено розрахункові методи оперативного контролю інтенсивності пиловідкладення у гірничних виробках вугільних шахт, а також пилового навантаження гірників, що базується на середніх показаннях вимірників запиленості повітря та математичних моделях, що враховують безперервний режим надходження пилу у виробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.н632 +
Шифр НБУВ: РА323856

Рубрики:

      
20.

Колесник К.О. 
Парламентська процедура в зарубіжних країнах: порівняльно-правовий аналіз: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / К.О. Колесник ; Нац. юрид. академія України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено суть і значення парламентської процедури, чинники, що впливають на її зміст. Проаналізовано різні та протилежні підходи до розуміння теоретичних понять парламентської процедури. Узагальнено вітчизняний і зарубіжний досвід, правові акти та існуючі в науковій літературі погляди щодо функціонування зазначеної процедури у зарубіжних країнах і в Україні. Уточнено основні теоретичні моделі парламентської процедури, з'ясовано їх місце та роль у представницькій і законотворчій діяльності сучасних парламентів, піддано аналізу правові та організаційні питання сесійної діяльності парламенту, сформульовано пропозиції щодо внесення конкретних змін і доповнень до чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4/8)62 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА324774

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського