Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (1647)Книжкові видання та компакт-диски (1327)Журнали та продовжувані видання (112)
Пошуковий запит: (<.>A=КОРНІЄНКО$<.>+<.>A=ОЛЕКС$<.>+<.>A=ЗОСИМОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 121
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Корнієнко А.П. 
Аеродинамічна компоновка арочного крила з повітряним гвинтом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.01 / А.П. Корнієнко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати фізичного моделювання обтікання арочного крила з повітряним гвинтом в аеродинамічній трубі. На підставі результатів такого моделювання, проведеного з візуалізацією течії на поверхні арочного крила, підтверджено безвідривний характер обтікання комбінації "арочне крило - повітряний гвинт" до великих кутів атаки, що дозволило здійснити параметричні дослідження, з використанням методів обчислювальної аерогідродинаміки, які базуються на використанні моделі ідеальної рідини, а саме: методу дискретних вихорів, (ефективного для моделювання обтікання тонких несучих поверхонь з фіксованими лініями сходу вихрової пелени), панельного методу Моріно - для моделювання обтікання тілесних компоновок, у їх апробованих алгоритмічних реалізаціях методики розрахунку. Наведено результати параметричних досліджень стосовно оцінки впливу місця розташування повітряного гвинта в каналі арочного крила на аеродинамічні характеристики такого роду комбінації та з'ясовано наявність досить складної аеродинамічної інтерференції гвинта та несучої поверхні літального апарата. За цього одержано аеродинамічні якості комбінації та тягових характеристик даного гвинта, які мають чіткі екстремуми, наявність яких повинна враховуватися під час проектування літаків з арочним крилом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-042-011 + О553-011 +
Шифр НБУВ: РА349176

Рубрики:

      
2.

Олексюк О.Є. 
Активізація пізнавальної діяльності студентів у процесі загальнопедагогічної підготовки: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.Є. Олексюк ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Уперше обгрунтовано та розроблено концептуальні засади інтеграції знань з матеріалознавства у професійній підготовці майбутніх фахівців швейного виробництва з урахуванням сучасних тенденцій у науці, освіті й виробництві, дидактичну модель навчального предмета "Матеріалознавство швейного виробництва", що визначає структуру та компонентний склад навчального матеріалу, модель інтеграції знань з матеріалознавства з урахуванням професійних вимог до фахівців сучасного швейного виробництва, структурно-навчального процесу. Уточнено рівні реалізації дидактичної інтеграції матеріалозавства та навчальних предметів природничо-наукового циклу, що характеризують ступінь змін інтеграційного змісту та обумовлюються інтеграцією змістового й процесуального компонентів навчання. Розвинуто методи та форми організації навчання учнів ПТНЗ швейного профілю на інтеграційній основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311 р30 + Ч481.22 +
Шифр НБУВ: РА339924

Рубрики:

      
3.

Олексійченко 
Біологічні основи селекції шовковиці (Morus L.) та підвищення її продуктивності в умовах України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.01 / Надія Олександрівна Олексійченко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2005. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.33-3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА339054

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Корнієнко В.М. 
Благодійність в освітянській галузі Харківської губернії (друга половина ХІХ - початок ХХ століть): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Корнієнко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання виникнення та розвитку благодійності в освітянській галузі Харківської губернії в другій половині XIX - на початку XX ст. Проаналізовано основні тенденції створення та специфіку організації системи благодійності в освітянській галузі, головні напрямки, форми, методи та конкретні практичні результати діяльності державних, міських та громадських благодійних організацій. Визначено місце та роль опікунських рад, меценатів у справі розвитку освіти в Харківській губернії. Доведено, що благодійність в освітянській галузі була тісно взаємопов'язана з загальними тенденціями розвитку держави та суспільства, але мала свої особливості. Надано рекомендації щодо можливості використання досвіду благодійності в освітянській галузі в практиці сучасних навчальних закладів, у разі створення опікунських рад і залучення додаткових інвестицій через інститут опікування, у роботі державних установ з благодійними організаціями, приватними особами, підприємцями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)5-7 + Ч33(4УКР5)52 + Ч34(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА339016

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Корнієнко А.В. 
Виховання національної самосвідомості підлітків у позашкільних навчальних закладах: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / А.В. Корнієнко ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано й експериментально перевірено педагогічні умови виховання національної самосвідомості підлітків у позашкільних навчальних закладах, якими є впровадження інтегрованої навчально-вихованої програми; спрямування змісту практичної діяльності учнів на розширення їх уявлень про поліетнічність української нації, історичну єдність і спадкоємність традицій у формуванні сучасної української держави; поєднання у навчально-виховному процесі традиційних й інноваційних форм, методів і засобів розвитку особистості, зміст яких пов'язаний з вихованням національної самосвідомості школярів. Розкрито зміст поняття "національна самосвідомість" як самоідентифікації особистості, що виражається в усвідомленні підлітками належності до поліетнічної української нації, осягненні національних цінностей, історії, традицій, мови та звичаїв свого народу, спільності історичної долі та майбутнього. Удосконалено методику виховання підлітків за умов позашкільних навчальних закладів, що передбачає проведення навчально-виховної роботи за певною системою з дотриманням принципів наступності та логічної єдності навчання та виховання. Розкрито сутність понять "нація", "етнос", "самосвідомість", "ідентифікація". Розроблено критерії та визначено рівні вихованості національної самосвідомості підлітків. З'ясовано, що найбільш сприятливим соціокультурним середовищем для виховання національної самосвідомості підлітків є гуртки декоративно-ужиткового мистецтва позашкільних навчальних закладів. Розроблено й апробовано нові форми та методи виховної роботи з учнями позашкільних навчальних закладів, обгрунтовано педагогічні умови їх реалізації, впровадження яких сприяє збільшенню кількості учнів експериментальної групи з високим рівнем національної самосвідомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.13 + Ч421.38 +
Шифр НБУВ: РА356731

Рубрики:

      
6.

Олексін М.І. 
Вплив дисперсії і нелінійних ефектів оптичного волокна на параметри транспортних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / М.І. Олексін ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено модель оптичної транспортної DWDN системи передачі інформації, що базується на побудові й аналізі ОКО-діаграми та дозволяє одержати характеристики якості функціонування для кожного спектрального каналу, залежно від його характеристик. Досліджено залежність максимальної швидкості передачі та довжини регенераційної ділянки за заданих коефіцієнтів бітової помилки. Проведено вимірювання диференціальної групової затримки сигналу в оптичних волокнах. На підставі одержаних результатів вимірювань створено підсистему моделювання поляризаційної модової дисперсії (ПМД). Удосконалено схему компенсації ПМД, що суттєво зменшує вплив даного виду дисперсії на параметри транспортних систем. Встановлено, що джиттер складається з детермінованої та випадкової складових. Розроблено спосіб мінімізації впливу джиттера шляхом часового зсуву точки прийняття рішень щодо прийняття біту. Наведено методи оптимізації параметрів і мінімізації впливу нелінійних ефектів, компенсації поляризаційної модової дисперсії та зменшення впливу джиттера, що дозволяють збільшити довжину регенераційної ділянки та швидкість передачі інформації, причому ефективність використання запропонованих рішень зростає зі збільшенням швидкості передачі, а це дозволяє досягти збільшення пропускної здатності системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.71 +
Шифр НБУВ: РА366418

      
7.

Олексієнко С.О. 
Вплив неметалевих включень на підвищення довговічності конструкційних матеріалів поверхневою модифікацією: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / С.О. Олексієнко ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Наведено комплексну оцінку основних закономірностей впливу хімічної природи неметалевих включень (НМВ) сталі на її довговічність та ефективність поверхневої модифікації. На базі одержаних даних розроблено синергічні металохелатуючі композиції (СМХК) на вторинній сировині зі зниженою екологічною небезпекою та з високою ефективністю підвищення довговічності сталі в агресивних середовищах наномасштабним поверхневим металохелатуванням. Встановлено ряди небезпеки НМВ у сталі 20, Х18Н10Т модельних плавок: оксиди, нітриди, сульфіди та пластичні силікати за електрохімічною гетерогенністю, наводнюванням у NACE й інших наводнювальних технологічних сердовищах; за концентрацією термічних (мозаїчних) механічних напружень на міжфазній межі Me-НМВ. Розроблено на базі кореляцій показників фізико-хімічних явищ на поверхні, в поверхневому шарі й об'ємі металу з характеристиками синергістів активні синергічні металохелатуючі композиції, які є ефективними для поверхневої модифікації сталі з метою підвищення її довговічності, експлуатаційної надійності й екологічної безпеки. Здійснено практичне впровадження основних результатів наукового дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.230.333 +
Шифр НБУВ: РА348599

Рубрики:

      
8.

Олексюк Л. Ф. 
Вплив різних типів погоди на розумову працездатність дітей середнього шкільного віку: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.03.04 / Л. Ф. Олексюк ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто психофізіологічні особливості дітей середнього шкільного віку. Проаналізовано стан сенсомоторних і нейродинамічних функцій, сприймання, уваги, пам'яті та мислення у дітей 10 - 13-ти років залежно від погодних умов. Подано інформацію про особливості погоди I, II, III типів (згідно з класифікацією І. І. Григор'єва). Виявлено, що розумова працездатність дітей зазначеного віку залежить від погодних умов. Встановлено вірогідне зниження показників розумової працездатності школярів за III типу погоди у порівнянні з досліджуваними параметрами за метеоситуації I типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-3 + Ю983.402.2 + Ю983.511.3-231
Шифр НБУВ: РА382160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Олексюк О.М. 
Вплив способів сівби і густоти стояння рослин на урожайність гібридів соняшника в північній частині Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.М. Олексюк ; УААН. Ін-т зерн. госп-ва. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив способів сівби і густоти стояння рослин на ріст, розвиток надземної частини і кореневої системи, водоспоживання, споживання ФАР, продуктивність, урожайність, а також якість насіння гібридів соняшника різного морфотипу. Встановлено позитивну реакцію соняшника на звуження міжрядь з 70 до 15 см. Виявлено оптимальні густоти стояння рослин гібридів Харківський 62, Харківський 58, Одеський 123 та СФ 187 за умов сівби широкорядним способом (50 тис./га) і звичайним рядковим (60 тис./га).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-451.2(4УКР-4ХЕС),022 + П214.11-451.3(4УКР-4ХЕС),022
Шифр НБУВ: РА311373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Корнієнко О.О. 
Генеза і трансформація міфопоетичних парадигм у російській прозі 30-х років XX століття: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.02 / О.О. Корнієнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 39 с. — укp.

Системно висвітлено семантико-структурну та функціональну специфіку, стратегію та тенденції міфологізування на базі комплексного вивчення зрізів багатовекторних міфотвірних потоків прози метрополії та діаспори 1930-х рр. Запропоновано класифікацію базових міфопоетичних моделей, яка враховує різноманітні критерії їх систематизації. У співвідношенні з динамікою стильових пошуків, наявних у мистецтві цього періоду, охарактеризовано основні комплекси домінантно-репрезентативних міфопоетичних моделей, їх структурно-семантичні модифікації та трансформації. На підставі аналізу технології та поетики креацій міфологізованої текстової дійсності з'ясовано специфіку міфотвірного космогенезу у літературі розглянутого періоду у цілому та у створюваних індивідуально-авторських системах зокрема. Виявлено подібності та відмінності векторів і орієнтирів міфологізування у літературі метрополії та зарубіжжя 1930-х рр. Доведено функціонування міфопоетичних структур і принципів моделювання, які не висвітлювалися у науковій рецепції творчості конкретних авторів (специфіки моделювання семантики можливих світів у прозі А.П.Платонова та М.А.Булгакова, структуротвірної функції Кітезького міфокомплексу у романі-міфі А.П.Платонова, художніх усвідомлень атомної теорії в "Распаде атома" Г.В.Іванова, послідовну деконструкцію моделі перетворення у романі В.С.Яновського, втілення та трансформацію ніцшеанського міфокомплексу у прозі Б.Ю.Поплавського). Базуючись на аналізі художніх структур у поєднанні з розглядом аксіологічних проекцій авторських інтенцій, запропоновано корекції та нові інтерпретації певних ідейно-естетичних контекстів творів. Описано міфологічний код російської прози 1930-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-334 +
Шифр НБУВ: РА349993

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
11.

Олексюк А. Б. 
Геомеханічне обгрунтування просторового розміщення похилих виробок при відробці вугільних пластів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.04 / А. Б. Олексюк ; ДВНЗ "Нац. гірн. ун-т". — Д., 2011. — 17 с.: рис. — укp.

Встановлено закономірності деформації контуру основних транспортних і вентиляційних могістралей. Вирішено науково-технічне завдання підвищення стійкості підземних протяжних виробок вугільних шахт і зниження витрат, пов'язаних з їх експлуатацією. Доведено, що геомеханічні процеси, які розвиваються навколо протяжних похилих виробок, проявляються у формі вертикальної та горизонтальної конвергенції, що змінюються у часі за експоненціальним законом, а їх інтенсивність визначається положенням виробок відносно рівня підошви вугільного пласта, а це припускає можливість оптимізації розташування їх в просторі з метою підвищення стійкості. Встановлено нові закономірності зміни стійкості основних магітралей виробок залежно від їх розташування в просторі щодо підошви вугільного пласта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.16
Шифр НБУВ: РА383329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Олексик О. Ф. 
Гормонально-метаболічні порушення у юнаків з гіпоталамічним синдромом і ожирінням та їх корекція: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.14 / О. Ф. Олексик ; Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я.Данилевського АМН України. — Х., 2010. — 23 с. — укp.

Одержано дані про те, що у юнаків з гіпоталамічним синдромом (ГС) та ожирінням спостерігається більш виразні зміни концентрації гормонів, порушення чутливості тканин до інсуліну, порушення толерантності до вуглеводів, показників ліпідного обміну, активності мембранозв'язаних ферментів еритроцитів, ніж у юнаків аліментарно-конституційного ожиріння зі змішаного типу. Показано, що комбіноване застосування метформіну та піоглітазону у порівнянні з монотерапією даними препаратами, а також з гіпокалорійною дієтою, сприяє виразнішому зменшенню показників індексу маси тіла, нормалізації показників артеріального тиску, ліпідного обміну, активності мембранозв'язаних ферментів еритроцитів, індексу інсулінової резистентності та корекції інших гормонально-метаболічних порушень у юнаків з ГС та ожирінням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.10-2 + Р733.415.202.1-2
Шифр НБУВ: РА371836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Корнієнко О.А. 
Екологічне обгрунтування методів контролю каліфорнійської щитівки в плодових насадженнях України: Автореф. дис... канд. техн. наук: 16.00.10 / О.А. Корнієнко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Вперше досліджено причини стабільної шкодочинності каліфорнійської щитівки в садах України, уточнено зони розвитку одного та двох поколінь. Проведено аналіз видового складу ентомофагів щитівки та визначено їх роль у регулюванні чисельності виду в різних регіонах нашої держави. Розроблено режими захисту посадкового матеріалу та прищепно-підщепних комбінацій проти заселення щитівкою за допомогою фітоверму. Створено методику визначення плодючості самок та встановлено динаміку виходу личинок (бродяжок) з використанням ловильних смужок. Виявлено, що частина зимуючих личинок щитівки навесні не активізується, а залишається у стані діапаузи протягом усього вегетаційного періоду. Обгрунтовано можливість відміни ранньовесняної обробки саду пестицидом "ДНОК" залежно від умов зимівлі та встановлено доцільність використання інсектицидів для захисту рослин проти каліфорнійської щитівки. З'ясовано, що для короткострокового прогнозу розмноження шкідника навесні достатнє уявлення дають відомості про виживання щитівки після зимівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.61-5(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА334678

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Корнієнко В.П. 
Економіко-математичне моделювання функціонування системи контейнерних перевезень: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / В.П. Корнієнко ; Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем НАН України та МОН України. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Створено методологію економіко-математичного моделювання функціонування системи контейнерних перевезень (ФСКП), наведено модель ФСКП вантажів. Розроблено алгоритмічну схему імітаційного моделювання ФСКП, визначено економічні показники ефективного ФСКП. Описано метод імітаційного моделювання з урахуванням імовірнісного надходження замовлень на перевезення вантажу, який транспортується на підставі складної транспортної схеми всередині та за межами країни. Удосконалено концептуальні положення стосовно ФСКП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)370-813.924 + У9(4УКР)370-813.924
Шифр НБУВ: РА342353

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Корнієнко О.М. 
Експериментально-морфологічне обгрунтування клиноподібно-трубчастої резекції шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.М. Корнієнко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

Вивчено з позицій стереомерії морфологічний стан судинно-нейроклітинних комплексів міжм'язового нервового сплетіння стінок шлункової кукси (ШК) після удосконалених варіантів клиноподібно-трубчастої резекції шлунка (КТРШ) 1/3 - 2/3 у різний термін після втручання. Виявлено надійне постачання та іннервацію стінок ШК після КТРШ незалежно від рівня резекції шлунка та методу відновлення безперервності шлунково-кишкового тракту. Розроблено більш досконалу хірургічну техніку КТРШ з застосуванням спеціальних хірургічних затискачів і зшиваючих апаратів, що підвищили ефективність втручання. Удосконалено методику формування прямого протистенотичного гастродуоденоанастомозу у разі резекції шлунка. Експериментально-морфологічно обгрунтовано доцільність застосування в клінічній практиці удосконалених засобів КТРШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6-29
Шифр НБУВ: РА326805

Рубрики:

      
16.

Олексова К.О. 
Енергозберігаючі апарати і гідродинаміка в умовах комбінування технологічних процесів харчових виробництв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / К.О. Олексова ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2003. — 17 с. — укp.

Сформульовано та запропоновано наукову методику проектування та розрахунку нагнітачів - ерліфта, струминного апарата, а також можливості комбінування транспортних і технологічних функцій (гомогенізації, аерації, сатурації та ін.) у проточних частинах даних нагнітачів. На підставі методу візуалізації структури потоку розроблено проточні частини даних нагнітачів із мінімальними величинами коефіцієнтів гідравлічних опорів, що забезпечують високу ефективність переміщення потоків і високу якість технологічних процесів у нагнітачах. Наведено методику визначення ефективності технологічних процесів і гідравлічних систем у цілому на підставі ефективності (ККД) насоса та коефіцієнтів, що характеризують ефективність окремих елементів процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л81-5-02 +
Шифр НБУВ: РА323130

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Олексюк А.О. 
Енергоресурсозберігаючі системи теплопостачання з індивідуальними тепловими пунктами і багатоконтурними теплообмінниками: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.03 / А.О. Олексюк ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2008. — 36 с. — укp.

Розв'язано науково-технічну проблему підвищення ефективності роботи і експлуатації систем теплопостачання за використання ресурсозберігаючих технологій та установок. Досліджено комплекс систем теплопостачання та спроможність підвищення ефективності їх роботи за рахунок впровадження спеціальних установок для індивідуальних теплових пунктів. Встановлено механізм перерозподілу теплоти між системами опалення та гарячого водопостачання на індивідуальних теплових пунктах (ІТП), обгрунтовано доцільність їх переведення з чотиритрубної системи на двотрубну для досягнення їх гідравлічної ізольованості. Розкрито науково-технічні основи розрахунку ресурсозберігаючих систем і установок для ІТП залежно від їх призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.1 + Н765 +
Шифр НБУВ: РА360719

Рубрики:

      
18.

Олексенко О.В. 
Епідеміологія лептоспірозу в Північному регіоні України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / О.В. Олексенко ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено дані, що відбивають багаторічну динаміку захворюваності на лептоспіроз у Північному регіоні України. Показано значне поширення природних і антропургічних осередків лептоспірозу у даному регіоні та проаналізовано його етіологічну структуру. Виявлено виражену трирічну періодичність захворювання на лептоспіроз та запропоновано математичну модель її прогнозування. Установлено факт достовірної кореляційної залежності зазначеної захворюваності від кількості атмосферних опадів і ступеня зволоження території, досліджено залежність показників захворюваності від річних змін температур. Визначено закономірності зміни сезонності захворюваності та залежність її від етіологічної структури лептоспірозу, а також закономірності стосовно показників сезонності для різних серогруп лептоспір. З'ясовано зони епідемічного ризику дослідженої захворюваності, розкрито причини виникнення таких зон, їх територіальну приуроченість і динаміку трансформації. Вивчено особливості вікової, професійної та статевої структури захворюваності для різних серогруп лептоспір і з'ясовано їх причини. Виявлено значне носійство протилептоспірозних антитіл у осіб, що мешкають у Північному регіоні України та запропоновано двохетапну модель моніторингу цієї інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.68-1 + Р194.68 +
Шифр НБУВ: РА336692

Рубрики:

      
19.

Корнієнко Є. Г. 
Ефекти анізотропії форми матеріалів з антиферомагнітним впорядкуванням: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / Є. Г. Корнієнко ; НАН України ; Ін-т металофізики ім. Г.В. Курдюмова. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Встановлено вплив форми зразку компенсованого антиферомагнетику типу "легка площина" на магнітну анізотропію та спектр антиферомагнітного резонансу. Побудовано феноменологічну модель, що описує вплив форми зразка на доменну структуру у мультифероїку з одночасним феромагнітним та антиферомагнітним впорядкуванням. На підставі розробленої моделі пораховано польові залежності намагніченості. Наведено порівняння розрахованих даних з наявними експериментальними даними. Запропоновано механізм формування доменної структури у мультифероїку, який має одночасно фероелектричне й антиферомагнітне впорядкування. Проаналізовано можливі рівноважні доменні стани залежно від форми зразка. Досліджено поведінку доменної структури в магнітному й електричному полях. Показано, що у зразку в формі еліптичного циліндра можливий перехресний контроль магнітних доменів за допомогою електричного поля й електричних доменів - за допомогою магнітного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.35,022
Шифр НБУВ: РА382096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Олексенко В.І. 
Ефективність дії попередників, основного обробітку грунту та тривалого застосування добрив на урожайність кукурудзи у сівозмінах підзони північного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.І. Олексенко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2007. — 18 с. — укp.

З використанням результатів проведених досліджень виявлено та рекомендовано виробництву нові способи обробітку грунту й оптимальні дози добрив під кукурудзу у спеціалізованих сівозмінах, що сприятиме збереженню родючості грунтів і екологічної рівноваги навколишнього середовища, а також підвищенню врожайності та якості зерна кукурудзи. Вивчено особливості росту, розвитку та формування врожайності даної культури залежно від технологічних заходів. Досліджено процеси накопичення поживних решток і водоспоживання рослин під впливом способів основного обробітку грунту та його удобрення. Узагальнено дані врожаїв за чотири ротації (20 років) п'ятипільної зернової сівозміни та виявлено тенденцію щодо впливу кількості атмосферних опадів за вегетацією на врожайність кукурудзи за різних фонів удобрення грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352113

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського