Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (42)Реферативна база даних (566)Книжкові видання та компакт-диски (650)Журнали та продовжувані видання (32)
Пошуковий запит: (<.>A=КУДРЯВЦЕВ$<.>+<.>A=ОЛЕН$<.>+<.>A=АЛЬБЕРТІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Оленіна О.Ю. 
Реклама як явище художньої культури: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / О.Ю. Оленіна ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 1998. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню феномена реклами у контексті загальнолюдської культури в цілому та художньої культури зокрема. Розкрито зв'язок реклами з різними галузями гуманітарних знань, мистецтвом, народною творчістю. Визначено сучасні тенденції розвитку реклами як особливого виду мистецтва, що відображає повсякденне буття людини, має естетичний вплив на різні сфери її життя та суспільства в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ127.45

Рубрики:

      
2.

Оленіна О.Ю. 
Реклама як явище художньої культури: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / О.Ю. Оленіна ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню феномена реклами у контексті загальнолюдської культури в цілому та художньої культури зокрема. Розкрито зв'язок реклами з різними галузями гуманітарних знань, мистецтвом, народною творчістю. Визначено сучасні тенденції розвитку реклами як особливого виду мистецтва, що відображає повсякденне буття людини, має естетичний вплив на різні сфери її життя та суспільства в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ127.45 + Ю815,0

Рубрики:

      
3.

Кудрявцев М.О. 
Обернені задачі для скінченнорізницевих операторів математичної фізики та їх застосування: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.03 / М.О. Кудрявцев ; НАН України. Фізико-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено прямим та оберненим спектральним задачам для самоспряжених скінченнорізницевих операторів другого та четвертого порядків. Розв'язано обернену задачу спектрального аналізу про відновлення матриці за її спектральною функцією для скінченних і напівскінченних п'ятидіагональних симетричних матриць. Доведено, що будь-яка монотонна матричнозначна функція другого порядку, в якої існують усі моменти - спектральна для окремої можливо виродженої п'ятидіагональної матриці. Знайдено необхідні та достатні умови, яким повинна відповідати спектральна матриця-функція з метою невиродження відповідної п'ятидіагональної матриці. Введено новий тип спектральних даних для якобієвих матриць з обмеженими елементами, у яких дворазовий спектр відокремлений від одноразового та містить сегмент дворазового абсолютно неперервного спектра. Отримано інтегральне рівняння, що дозволило відновити матрицю за одержаними даними. За допомогою даного рівняння розв'язано задачу Коші для ланцюжка Тоди з початковими даними, що не стабілізуються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.4,022
Шифр НБУВ: РА311805 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Оленіч А.В. 
Розробка ресурсозберігаючої технології формоутворення взуття з верхом із натуральної шкіри: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.06 / А.В. Оленіч ; Київ. держ. ун-т технології та дизайну. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення конкурентоспроможності взуття вітчизняного виробництва за рахунок поліпшення його якості з одночасним зменшенням матеріалоємності, скороченням витрат електроенергії на технологічні потреби, що в підсумку вплинуло на його собівартість. Розроблено новий спосіб коригування деформаційних властивостей натуральних шкір вітчизняного виробництва на стадії виготовлення взуття, зважаючи на відповідні вимоги технологічного процесу формування. Запропонований спосіб обгрунтовано теоретично, підтверджено експериментально та покладено до основи розробленої нової ресурсоощадної технології, з впровадженням якої підвищилась формостійкість взуття, знизилась його собівартість за рахунок економії натуральних шкір для верху взуття, зменшилось електроспоживання на складальних потоках (завдяки усуненню застосування енергоємних пристроїв волого-теплової обробки та сушилок).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М550.41
Шифр НБУВ: РА312503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Кудрявцев 
Оптичні властивості кристалів боратів стронцію SrB4O7, Sr4B14O25, Sr4B14O25:RE3+ (RE3+ = Pr3+, Nd3+, Eu3+): Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Дмитро Петрович Кудрявцев ; Інститут фізичної оптики. — Л., 2003. — 17 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 + В375.147,022
Шифр НБУВ: РА328122

Рубрики:

      
6.

Кудрявцев Ю.М. 
Розробка методів збереження сексуальної функції після простатектомії з приводу доброякісної гіперплазії простати: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Ю.М. Кудрявцев ; Ін-т урології АМН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання оптимізації хірургічного лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози у сексуально активних пацієнтів. В результаті експериментального дослідження на собаках-самцях виявлено позитивний вплив перев'язки нижньої епігастральної артерії на морфофункціональний стан клітин Лейдіга. Запропоновано спосіб позадулонної простатектомії у поєднанні з двобічною перев'язкою нижньої епігастральної артерії, який дозволив зберегти сексуальну активність у 91 % пацієнтів. Доведено корелятивний взаємозв'язок між станом сексувальної функції та вираженістю дизуричного синдрому. Встановлено, що наявність вираженого запалення передміхурової залози погіршує відновлення функціонального стану нижніх сечових шляхів та сексуальної функції. Зазначено, що повне припинення сексуальної активності спостерігалося у 25 % випадків після черезміхурової простатектомії, 15 % - після позадулонної та у 9 % - після позадулонної простатектомії у власній модифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.42
Шифр НБУВ: РА330893

Рубрики:

      
7.

Кудрявцева Н.П. 
Організаційно-економічний механізм державного регулювання освіти (на прикладі післядипломної освіти): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.П. Кудрявцева ; Н.-д. екон. ін-т. — К., 2004. — 18 с.: табл. — укp.

Визначено кількість і структуру закладів післядипломної освіти України, форми її організації, тенденції розвитку за регіональною ознакою та напрямами перепідготовки, що дає змогу прогнозувати структуру підготовки фахівців у дослідженій сфері. Розроблено методику оцінки економічної та соціально-економічної ефективності діяльності даних закладів з використанням запропонованої системи показників, які застосовуються на мікро- (закладу освіти) і макрорівні та характеризують результативність і відповідність системи післядипломної освіти суспільним потребам. Обгрунтовано доцільність застосування коефіцієнту відповідності щодо планів навчального процесу спеціалістів різного профілю, економічний зміст якого полягає в оцінці ступеня сумісності планів навчального процесу. Висвітлено порядок фінансування післядипломної освіти та системи підготовки кадрів, який передбачає диверсифікацію джерел залучення коштів, а також визначення підходів щодо їх використання та посилення відповідальності державних закладів післядипломної освіти за результати своєї діяльності. Запропоновано економіко-математичну модель функціонування системи даної освіти на базі застосування балансового методу, яка дозволяє за умов ринку праці кваліфікованих кадрів оцінити гнучкість та ефективність процесу підготовки спеціалістів і прогнозувати економічні наслідки державного регулювання цієї сфери. Удосконалено структуру організаційно-економічного механізму державного регулювання післядипломної освіти на базі розробки концептуальних положень, законодавчо-нормативного, економічного та організаційного забезпечення з метою її ефективного функціонування. Визначено суть і співвідношення понять "професійна освіта", "підготовка кадрів", "післядипломна освіта". Відзначено, що професійною освітою є система надання загальноосвітніх та професійних знань у певному обсязі, підготовка кадрів передбачає надання знань з конкретної спеціальності, а післядипломна освіта є системою надання знань на базі періодичного додаткового навчння осіб, які вже мають спеціальність, з метою забезпечення відповідності рівня їх кваліфікації вимогам ринку праці. Розвинуто методику проведення соціологічного опитування слухачів та викладачів з питань діяльності закладів післядипломної освіти, практичне використання якої протягом 2001 - 2004 рр. дало зомгу сформулювати рекомендації щодо удосконалення системи стимулювання праці педагогічних працівників та підвищення ефективності роботи даних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ч30/49 + Ч34(4УКР)78 +
Шифр НБУВ: РА334285

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Оленюк І.В. 
Методичні основи управління навчально-пізнавальною діяльністю студентів вищих навчальних закладів I - II рівнів акредитації у процесі навчання фізики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / І.В. Оленюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано концептуальні засади забезпечення особистісних орієнтацій у навчанні фізики та обгрунтовано доцільність використання інтегральних особистісно-діяльнісних вимірників якості знань. Запропоновано методику застосування технологічних схем управління навчально-пізнавальною діяльністю студентів технічних спеціальностей вищих навчальних закладів I - II рівнів акредитації з фізики під час практичних і лабораторних занять, базуючись на цільовій програмі з фізики у структурі цільової освітньо-професійної програми підготовки фахівця. Описано методику організації та проведення експерименту, проаналізовано його результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)3-3,022 +
Шифр НБУВ: РА336968

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Кудрявцев С.О. 
Основи технології бензинової фракції та етилену аерозольним нанокаталізом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / С.О. Кудрявцев ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 22 с. — укp.

Уточнено наукові засади аерозольного нанокаталізу у віброзрідженому шарі AnCVB. Виявлено деякі нові властивості каталітичної системи. Встановлено, що адгезійна ємність скляних кульок, які є компонентом каталітичної системи, щодо каталізатора змінює швидкість хімічної реакції до 3-х разів. З'ясовано, що коагуляція наночастинок впливає на активність каталізатора.Показано, що даний метод дозволяє виключити з технологічної схеми стадію регенерації та рециркуляції каталізатора, що суттєво зменшує матеріалоємність схеми та собівартість продукту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л540.33 +
Шифр НБУВ: РА351347

Рубрики:

      
10.

Кудрявцева І.Г. 
Пошук та вивчення потенційних протипухлинних засобів - похідних кислот фосфору (експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра фармац. наук: 14.03.05 / І.Г. Кудрявцева ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2007. — 36 с. — укp.

Визначено фізіологічно активні речовини серед похідних гідразидів кислот фосфору, фосфорильованих похідних сечовини, уретану й урацилу, похідних фосфорної кислоти та фосфоранів, що мають виражену протипухлинну дію та є помірно токсичними, перспективними для подальшого вивчення та впровадження. Одержаний масив даних використано для вивчення залежності "структура - дія" з визначенням шляхів пошуку нових протипухлинних засобів. Уперше у межах доклінічного вивчення препарату "Мебіфон" установлено багатовекторний характер його впливу на пухлинний ріст, показано безпеку за короткочасного та тривалого застосування. Установлено, що новий цитостатичний препарат "Мебіфон" на відміну від існуючих цитостатиків не пригнічує систему кровотворення, не змінює адгезивних властивостей стовбурових клітин кісткового мозку, коригує онкогенні впливи на кісткову тканину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82-1 +
Шифр НБУВ: РА352659

Рубрики:

      
11.

Кудрявцева О.Д. 
Семантика, сполучуваність і функціонування прийменників у сучасній німецькій мові (на матеріалі художнього, публіцистичного та наукового стилів): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.Д. Кудрявцева ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості семантики прийменників сучасної німецької мови на підставі результатів дослідження їх синтагматичних і парадигматичних властивостей у текстах художнього, публіцистичного та наукового стилів. За допомогою статистичних прийомів здійснено детальний комплексний аналіз основних параметрів, що характеризують самі прийменники сучасної німецької мови та їх взаємозв'язки з іменниками у художньому, публіцистичному та науковому стилях сучасної німецької мови. На підставі аналізу великої кількості фактичного матеріалу (вибірка кожного з трьох стилів містить близько 5 200 словосполучень) виділено, проаналізовано й описано найбільш частотні сполучення прийменників з іменниками у трьох функціональних стилях. Установлено умови та фактори, які уможливлюють, обмежують реалізацію сполучуваних потенцій прийменників у різних функціональних стилях. Досліджено парадигматичні зв'язки між прийменниками та логіко-семантичних груп прийменників у кожному функціональному стилі на підставі їх синтагматичних відношень. Здійснено порівняння особливостей синтагматичних і парадигматичних зв'язків прийменників у текстах різних стилів. Зазначено, що вивчення функціональних особливостей прийменників сприятиме розвитку теорії комунікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-212.71*220 +
Шифр НБУВ: РА355143

Рубрики:

      
12.

Кудрявцева М.С. 
Моделі та інструментальні засоби задач контролю й управління електроенергетичним комплексом: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / М.С. Кудрявцева ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

мРозроблено моделі й інструментальні засоби для ефективного вирішення задач контролю й управління електроенергетичним комплексом, зокрема, оцінювання безвідмовності й безаварійності роботи виробничого обладання, визначення причин і наслідків порушень його функціонування, запобігання використанню аварійних режимів і ліквідації аварійних ситуацій, пов'язаних з вимиканням обладнання. На підставі запропонованих математичних моделей та інструментальних засобів створено прикладну інформаційну технологію автоматизації контролю та управління електроенергетичним комплексом для забезпечення безаварійності та безвідмовності його роботи. Встановлено, що впровадження програмної реалізації дозволяє за умов складного впливу визначальних параметрів, факторів і показників забезпечити надійну експлуатацію обладнання, своєчасно виявляти порушення, здійснювати ефективний контроль і діагностику стану обладнання, що сприяє скороченню витрат на ремонт і технічне забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261-7с +
Шифр НБУВ: РА357321

Рубрики:

      
13.

Кудрявцева Н.С. 
Теорії суспільного договору в сучасній аналітичній філософії: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Н.С. Кудрявцева ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Розглянуто сучасні версії договірної доктрини, особливу увагу приділено вивченню способів вирішення проблеми раціонального обгрунтування моралі. Досліджено суспільно-договірну проблематику української, російської й англомовної філософських традицій. З'ясовано історичні й теоретичні передумови виникнення теорій суспільного договору у XVII - XVIII ст., встановлено причини відродження інтересу до їх вивчення у XX ст. Проаналізовано механізм реалізації суспільного договору, виявлено відмінності застосування даної філософської конструкції у класичних і сучасних варіантах контрактаріанізму. Розкрито особливості сучасних договірних концепцій. Визначено адекватність побудованої сучасним контрактаріанізмом аргументації поставленому ним завданню раціонального обгрунтування принципів соціальної справедливості. Проаналізовано "принципи справедливості", визначені у сучасних договірних концепціях як постулати суспільної моралі. Досліджено обраний контрактаріанізмом теоретичний апарат, визначено вірогідність побудованої за його допомогою аргументації. Зроблено висновок, що обгрунтування принципів справедливості виключно раціональними засобами є проблематичним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*341.111 + Ю3(0)6-671 + Ю6*333.395.1 +
Шифр НБУВ: РА355837

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Оленіна Г.О. 
Соціально-педагогічні засади формування інтересу підлітків до зарубіжної літератури в умовах дозвілля: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / Г.О. Оленіна ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проаналізовано наукову літературу з проблеми формування інтересу підлітків до зарубіжної літератури за умов дозвілля. Визначено шляхи її вирішення. Обгрунтовано педагогічні умови, принципи проектування та технологію розробки, а також впровадження соціально-педагогічної програми з формування даного інтересу підлітків, визначено її ефективність. Доведено важливість одержаних даних для подальшого розвитку соціально-педагогічної науки, теорії та практики культурно-дозвільної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.355.21 + Ч421.382.71:Ш5 + Ш5(0) р20 +
Шифр НБУВ: РА357434

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Оленич С.Р. 
Молодь як об'єкт і суб'єкт суспільних відносин в сучасній Україні: автореф. дис. ... канд. філософ. наук: 09.00.03 / С.Р. Оленич ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто процес становлення молоді в контексті філософсько-освітніх, аксіологічних та історичних проблем, а також основні аспекти процесу соціалізації молоді, включеного до загальносоціалізаційного контексту особистості. Встановлено, що підняття вікових меж молодості попри свій позитив має і негативне забарвлення, яке проявляється у посиленні патронажу над молоддю з боку суспільства та держави, що ускладнює процеси становлення суб'єктної молоді. Визначено, що на процес становлення молоді впливають такі основні об'єктивні чинники, як політико-економічні та соціокультурні тенденції глобального характеру та трансформаційні суспільні процеси внутрішнього характеру. Доведено, що самореалізація молоді, її суб'єктність найповніше відбуваються через молодіжний рух як формального характеру, так і неформальної молодіжної ініціативи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*422 + Ю6*422 + Ю6*422
Шифр НБУВ: РА369701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Оленчук М.В. 
Дослідження фотоіндукованого переносу електрона в фотосинтетичних реакційних центрах бактерій: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / М.В. Оленчук ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2009. — 21 с. — укp.

Систематично досліджено взаємодію світла з фотоативними біологічними макромолекулами, що перебувають у стані з фоторозділеним зарядом аномально великий час (секунди та більше). Визначено умови, за яких можливий рівномірний розподіл збуджувального світла вздовж його оптичного шляху. Розроблено нову методику обробки експериментальних результатів, що передбачає врахування нелінійного характеру поглинання молекул. Відкрито явище утворення нових фонтоіндукованих конформаційних підстанів РЦ. Показано, що їх поява залежить від режиму фотоактивації зразка, а саме: інтенсивності та тривалості збуджувального світла. Проаналізовано динаміку змін констант швидкості рекомбінації електрона зі стану з розділеними зарядами для зразків різних РЦ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*715.4 +
Шифр НБУВ: РА363636

Рубрики:

      
17.

Оленєв М.В. 
Удосконалення технології виробництва виноградного соку з застосуванням рівномірного електромагнітного поля надвисокої частоти: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.13 / М.В. Оленєв ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2009. — 16 с. — укp.

Удосконалено технологію виробництва виноградного соку за рахунок застосування мікрохвильової обробки напоїв у камері нерезонансного типу. Проаналізовано існуючі способи теплової та мікрохвильової обробки продукції в резонансній мікрохвильовій камері. Показано переваги та недоліки традиційного нагрівання в пастеризаторі та резонансних камерах надвисокої частоти (НВЧ). Встановлено, що застосування резонансних камер у харчовій промисловості не знайшло широкого використання через недосконалість устаткування. Теоретично й експериментально досліджено процес пастеризації виноградного соку в рівномірному електромагнітному полі НВЧ. Розроблено режими пастеризації продукції та обчислено фактичну летальність найбільш термостійких мікроорганізмів. Розроблено математичну модель і визначено параметри процесу мікрохвильової пастеризації продукції, яка забезпечує мікробіальну стабільність і підвищення якості готової продукції. Проведено мікробіологічний і біохімічний аналіз контрольних і дослідних зразків продукції після пастеризації за визначеними технологічними параметрами та показано промислову стерильність і скорочення втрат біологічно цінних речовин. Зроблено розрахунок економії енергоресурсів за умов надвисокочастотної обробки у разі застосування нерезонансної камери, який становить 231 тис. грн на рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л961.92/99 +
Шифр НБУВ: РА363998

Рубрики:

      
18.

Оленюк А.М. 
Обробіток грунту, удобрення й догляд за посівами цукрових буряків з елементами біологізації землеробства в південно-західному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / А.М. Оленюк ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Для умов південно-західного Лісостепу України удосконалено технологію вирощування цукрових буряків шляхом застосування елементів біологічної системи землеробства й основного обробітку грунту, внесення альтернативних органічних та оптимальних мінеральних добрив і контролювання забур'янення у системі догляду за посівами. Встановлено, що внесення альтернативних видів органічних добрив сприяє підвищенню вмісту у грунті азоту, який легко гідролізується, рухомого фосфору й обмінного калію. Виявлено, що біологічна активність грунту за кількістю мікроорганізмів на фоні полицевого та чизельного способів його обробітку перевищує контроль на 28,3 та 30 %. У разі впровадження даного варіанта врожайність коренеполодів становить 33,7 т/га, а збір цукру - 5,37 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА362828

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
19.

Кудрявцева Вальдес С.В. 
Особливості впливу полімерів і поверхнево-активних добавок на адгезійні властивості бітумів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / С.В. Кудрявцева Вальдес ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості впливу полімерів і поверхнево-активних речовин (ПАР) на адгезійні властивості бітумів. Досліджено водостійкість плівок бітуму, модифікованого полімером (БМП), на поверхні кам'яних матеріалів і асфальтобетонів на основі БМП. Розглянуто вплив на зчеплення типів і видів полімерів, а також вмісту полімеру в БПМ на їх зчеплення з підложкою у водному середовищі. Досліджено поверхневі властивості БМП, як основи адсорбційно-адгезійних процесів на межі поділу фаз, що забезпечує зчеплення. Запропоновано механізми взаємодії в системах бітум - полімер - ПАР - підложка. Обгрунтовано та підтвержено, що сумісне використання полімеру та ПАР у бітумі призводить до складання індивідуальних ефектів від кожної застосованої домішки і раціонального використання обох домішок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311.45-060.62-3
Шифр НБУВ: РА373329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Оленич І.Б. 
Оптико-люмінесцентні властивості поруватого кремнію, одержаного методом анодизації: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / І.Б. Оленич ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022
Шифр НБУВ: РА373324 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського