Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (471)Книжкові видання та компакт-диски (457)Журнали та продовжувані видання (29)
Пошуковий запит: (<.>A=КУХТ$<.>+<.>A=КОНСТАНТИН$<.>+<.>A=ЯКОВЛЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кухта М.І. 
Виховний національний ідеал у шкільництві Закарпаття 20-30-х років XX століття (на матеріалах української педагогічної преси): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / М.І. Кухта ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 20 с. — укp.

На основі аналізу архівних документів та української педагогічної преси Закарпаття відображено тенденції розвитку шкільництва краю у 20-30-і роки ХХ ст. і визначено вплив педагогічної преси на формування національного ідеалу учнівської молоді. Досліджено становлення української національної школи, що відбувалося в умовах демократичного ладу Чехословаччини, розкрито тенденцію еволюції поглядів на національну школу і, зокрема, на мету національного виховання - від необхідності навчання рідною мовою народності виховання у XIX ст. до вимоги націоналізації шкільництва на початку ХХ ст. Встановлено, що в періодичній пресі досліджуваного періоду були окреслені концептуальні підходи до формування основ рідної школи, визначені зміст, засоби і методи освітньо-виховної роботи, сформульована мета виховання, розроблені його принципи. Зроблено висновки про можливості використання передового педагогічного досвіду 20-30-х років ХХ ст. в умовах становлення та розбудови Української незалежної держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Константиненко Л.А. 
Круговійчасті інфузорії (Ciliophora, Peritrichia) очисних споруд Житомира: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / Л.А. Константиненко ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше для території України вивчено таксономічний склад та особливості аутекології круговійчастих інфузорій очисних споруд. Виявлено 26 видів перітрих, з яких 3 види вперше знайдено у системах очистки стічних вод, 19 - є новими для фауни очисних споруд України, 11 - для фауни України, та 1 вид (Pachytrocha sp.) є новим для науки. Наведено пропозиції щодо відновлення валідності роду Pachytrocha Kent, 1882., до складу якого запропоновано перевести Cothurnia asymmetrica Sommer, 1951. Уточнено видовий склад перітрих очисних споруд світу (80 видів), для яких розроблено визначальні таблиці. Розроблено новий метод оцінювання інтенсивності живлення круговійчастих інфузорій за умов очисних споруд за квадратом числа травних вакуоль. Встановлено залежність видового складу перітрих від умов в очисних спорудах. Вивчено сезонну динаміку видового складу та чисельності перітрих очисних споруд. З'ясовано, що перітрихи реагують на довготривалі зміни факторів середовища в очисних спорудах зміною розмірних характеристик клітинного тіла. Встановлено, що у разі короткострокових змін факторів середовища більш показовим є квадрат числа травних вакуоль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.115*801.8
Шифр НБУВ: РА357269

Рубрики:

      
3.

Константинович Т. В. 
Курація хворих на бронхіальну астму за супутніх соматопсихічних станів з урахуванням фармакоекономічних показників та параметрів якості життя: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.27 / Т. В. Константинович ; НАМН України, Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського. — К., 2011. — 32 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-інструментального, психологічного та фармакоекономічного обстежень 207-ми хворих на бронхіальну астму (БА) визначено поширеність тривожних, невротичних, депресивних станів і соматопсихічних акцентуацій, описано особливості клінічного перебігу БА, стан зовнішнього дихання та показники його якості. Фармакоекономічний аналіз виявив збільшення загальних витрат на лікування у хворих на БА за поєднання з високими рівнями супутніх соматопсихічних станів (СПС) у порівнянні з пацієнтами з граничними змінами психіки. Доведено клінічну й економічну ефективність застосування комбінованих режимів терапії з включенням препаратів психотропної дії на фоні базисного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5
Шифр НБУВ: РА381647 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Кухтов В.Г. 
Методи оцінки довговічності конструкцій шасі колісних тракторів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.22.20 / В.Г. Кухтов ; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т. — Х., 2006. — 34 с. — укp.

Вперше розроблено метод оцінки довговічності деталей, що втрачають працездатність від втомних ушкоджень, в якому одночасно враховано геометричні особливості конструкцій, міцнісні характеристики матеріалу, умови експлуатації та розсіювання пошкоджуваності. Встановлено закономірності зміни ресурсу деталей шасі колісних тракторів, які втрачають працездатність внаслідок втомних ушкоджень від міцнісних характеристик матеріалів, змін геометрії та режимів навантаження. Систематизовано дані про пошкодження типових деталей в агрегатах шасі нових моделей тракторів класу 30кН, а також про експлуатаційні режими навантаження конструктивних елементів шасі під час виконання сільськогосподарських і транспортних робіт. Вперше одержано та схематизовано характеристики експлуатаційних режимів навантаження гідроприводу рульового керування й конструктивних елементів шарнірно-з'єднаної рами фронтального навантажувача. Удосконалено методику класифікації відмов за групами значимості, уточнено класифікатори відмов шасі колісних тракторів класу 30 кН. Запропоновано методи обробки статистичних даних про разові виміри зносів і побудови статистичних кривих динаміки зношування, оцінки статистичних характеристик ресурсів деталей, які втрачають працездатність від зносу. На підставі досліджень динаміки зношування встановлено залежності між швидкостями зношування типових деталей шасі колісних тракторів класу 30 кН та факторами, що її визначають (навантаження, зазори, натяги).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О342.2-042-021.1 +
Шифр НБУВ: РА343080

Рубрики:

      
5.

Кухто О.П. 
Обгрунтування особливостей хірургічного лікування хвороби Крону: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.П. Кухто ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано показання щодо радикального хірургічного лікування хвороби Крону (ХК), якими є наявність ургентних ситуацій, викликаних ускладненнями основного захворювання, підвищення ендогенної інтоксикації, синдром поліорганної недостатності (СПОН) на фоні консервативної терапії, проведеної у повному обсязі. Встановлено, що паліативні операції у більшості випадків неефективні, оскільки не передбачають резекції ураженої кишки, яка є джерелом антигенної стимуляції. Визначено критерії вибору оптимальної хірургічної тактики, якими є локалізація ураження, тяжкість захворюваня, наявність і характер ускладнень, гострий або хронічний перебіг ХК. Зроблено висновок, що оперативні втручання з одномоментним відновленням кишкової безперервності у разі ХК доцільно проводити у випадку ілеоободової локалізації патологічного процесу, а також його гострого та хронічного перебігу, високого ураження тонкої кишки та наявності рубцевих структур. Обгрунтовано, що об'єктивними діагностичними критеріями загострення патологічного процесу є вид виконаної операції, його локалізація, лейкоцитарний індекс інтоксикації, стан імунітету хворих під час обстеження (за кількістю лімфоцитів), ступінь вираженості анемії, ІЛ СШЕ. Розроблено комп'ютерну програму прогнозування тяжкості перебігу та вірогідності загострень ХК. Виявлено схожість клінічної картини повторних загострень з первинними проявами захворювання. З'ясовано, що просвіт накладеного анастомозу повинен бути достатньо "широким", щоб уникнути його звуження у разі можливого рубцювання. Доведено, що під час формування резервуарів доцільно зберегти ідеостому як дистальний відділ тонкої кишки та для відключення пасажу по кишці до нормалізації функції сфінктера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.3 +
Шифр НБУВ: РА356718

Рубрики:

      
6.

Кухтій А.О. 
Організаційні основи розвитку фізкультурно-спортивного руху в Україні впродовж ХХ століття: Автореф. дис... канд. наук з фіз. вихованя і спорту: 24.00.02 / А.О. Кухтій ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Узагальнено положення теорії фізичної культури щодо фізкультурно-спортивного руху (ФСР). Визначено роль та місце державних та громадських організацій в сфері фізичної культури та спорту. Виявлено головні принципи, форми та зміст організаційних шляхів розвитку ФСР в Україні. Доповнено положення про сучасний стан організації ФСР в окремих європейських країнах, країнах Далекого Сходу й Північної Америки та держав, що утворилися внаслідок розпаду СРСР. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення схеми управління фізичною культурою та спортом на сучасному етапі державного будівництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР)6 + Ч514(4УКР)
Шифр НБУВ: РА321327

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Кухта В.С. 
Особливості підготовки зубів з оголенням цементу коренів до ортопедичного лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.С. Кухта ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше об'єктивно оцінено частоту та причини оголення коренів зубів. Розроблено планіметричну одонтопародонтограму функціональної витривалості зубів з оголеними коренями. Запропоновано та впроваджено удосконалений метод ортопедичної допомоги з урахуванням опорної потужності зубоутримувального апарату, а також заходи щодо підготування коренів перед протезуванням. Частота оголення коренів зубів у середньому становить 41,96 %. Установлено, що ступінь ризику розвитку оголення коренів зубів (ОКЗ) зростає у разі хвороб пародонта і становить 58,04 %, особливо за конструктивних форм пародонтиту (61,53 %). Причиною оголення коренів зубів у 72,18 % випадків є захворювання пародонта, у 27,82 % - інші чинники. З розвитком ОКЗ цілком припиняється цементогенез оголеної ділянки, знижується мікротвердість оголеного цементу та його мінералізованість, у 38,91 % випадків розвиваються цементопатії, переважно клиноподібні дефекти - 47,68 %, карієс цементу - 34,45 %, інші пошкодження - 17,87 %. Виявлено, що ОКЗ супроводжується втратою функціональної витривалості пародонта, оцінку якої краще здійснювати за допомогою планіметричної одонтопародонтограми, що дає змогу оптимізувати вибір конструцій шин і протезів. Показано, що підготування зубів з ОК до ортопедичного лікування сприяє ліквідації ознак запалення, стабілізації стану маргінального пародонта та підтримці задовільної гігієни оголених коренів протягом не менше 6 місяців. Відзначено, що через 12 місяців зберігаються позитивні результати герметизації оголеного цементу (71,43 %), якість кореневих пломб з амальгами - 80,25 % і фторовмісного склоіономера, завдяки чому запобігається дострокова заміна або реставрація протезних конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА330159

Рубрики:

      
8.

Константинович І.А. 
Особливості спектра випромінювання заряджених частинок, що рухаються в електромагнітному полі у вакуумі та непоглинаючих середовищах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / І.А. Константинович ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2004. — 20 с. — укp.

За допомогою удосконаленого методу сили самодії Лоренца розроблено аналітичні вирази для спектрально-кутового та спектрального розподілів потужності випромінювання систем заряджених частинок, які рухаються вздовж довільної заданої траєкторії у вакуумі та непоглинаючих ізотропних середовищах. У випадку тотожних заряджених частинок визначено роль фактора когерентності. Вперше досліджено тонку структуру спектрального розподілу потужності випромінювання системи двох електронів, які рухаються один за одним вздовж гвинтової лінії у вакуумі. Встановлено умови подібності спектральних потужностей випромінювання окремого електрона під час його руху по гвинтовій лінії у вакуумі та в діелектрику з постійним показником заломлення. Вперше одержано вираз для спектрального розподілу потужності синхротронно-черенковського випромінювання електрона, що рухається по гвинтовій лінії, залежно від зміни відношення компонент його швидкості. Досліджено особливості тонкої структури спектрального розподілу синхротронного, черенковського та синхротронно-черенковського випромінювань для різних за величиною компонент швидкостей електронів. Одержано інтегральні вирази для спектрально-кутового та спектрального розподілів середнього значення потужності випромінювання систем точкових заряджених частинок, що рухаються в електричному ондуляторі та в постійному електричному полі у непоглинаючих ізотропних середовищах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В338,022 +
Шифр НБУВ: РА333794

Рубрики:

      
9.

Константинов В.О. 
Перенесення тепла у простих молекулярних кристалах та їх розчинах при температурах порядку та вище дебаєвських: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.О. Константинов ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2003. — 31 с.: рис. — Бібліогр.: с.26. — укp.

Розроблено унікальну установку, що дозволяє проводити дослідження теплопровідності молекулярних кристалів у разі постійної густини в області температур 30 - 300 К і тиску до 800 МПа. Показано, що посилення переорієнтаційного руху молекул супроводжується збільшенням ізохорної теплопровідності. Зазначено, що даний ефект пов'язується зі зменшенням фотон-обертальної компоненти повного теплового опору, і пояснюється ослабленням розсіювання фотонів на колективних обертальних збудженнях у міру загасання кореляцій в обертанні сусідніх молекул. Встановлено, що у розчинах кріокристалів має місце поступовий перехід від чисто фотонної теплопровідності до переносу тепла "дифузними" модами у разі збільшення температури та концентрації домішки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375,022 +
Шифр НБУВ: РА323414

Рубрики:

      
10.

Константинов В.Ю. 
Проблема європейської регіональної стабільності в контексті розширення НАТО (90-ті роки): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.Ю. Константинов ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено зміни у європейській регіональній стабільності, спричинені процесом реформування НАТО. Розглянуто питання реформування євроатлантичного простору, формалізації відносин НАТО з країнами ЦСЄ, Росією, Україною та наслідки даних процесів для структури регіональних відносин. Проаналізовано міжелементні зв'язки за умов переходу від статичної до динамічної форми регіональної стабільності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-612.31
Шифр НБУВ: РА311603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Кухтенков Ю.М. 
Прогнозування низькочастотних пульсацій тиску у радіально-осьових гідротурбінах та шляхи їх зменшення: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / Ю.М. Кухтенков ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено математичну модель розрахунку джгутових пульсацій тиску з урахуванням довільного числа вихрових джгутів і додаткового вісесиметричного потоку у відсмоктувальній трубі радіально-вісьової гідротурбіни, що дозволяє точніше прогнозувати пульсаційні характеристики. Запропоновано для числової реалізації задачі з прогнозування пульсацій тиску визначати напруженість вихрової поверхні, що моделює стінку відсмоктувальної труби, у вигляді заданого ряду Фур'є з невідомими коефіцієнтами з рівняння Фредгольма, а інтенсивність вихрових джгутів - з вісесиметричної кромкової задачі. Визначено закономірності змін основних геометричних параметрів вихрових джгутів у відсмоктувальній трубі у широкому діапазоні режимів роботи гідротурбіни й одержано апроксимаційні залежності для прогнозування пульсаційних характеристик на підставі результатів проведених експериментів на модельних гідравлічних турбінах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З563.334 с116 +
Шифр НБУВ: РА356671

Рубрики:

      
12.

Кухтенко О.С. 
Розробка складу та технології супозиторіїв комбінованої дії "Проктопантезин" для лікування проктологічних захворювань: Автореф. дис... канд. фарм. наук: 15.00.01 / О.С. Кухтенко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Запропоновано підхід до створення супозиторіїв комплексної дії для застосування у проктології. Теоретично й експериментально обгрунтовано склад і раціональну технологію комбінованого препарату, що має вигляд супозиторіїв, "Проктопантезин", складовими якого є декспантенол, троксерутин, анестезин і мірамістин, як супозиторну основу використано суміш поліетиленоксидів, до якої додано поверхнево активну речовину "твін-80". Вивчено технологічні, фізико-хімічні, біофармацевтичні та мікробіологічні властивості розроблених супозиторіїв. Створено та відпрацьовано методики ідентифікації та кількісного визначення діючих речовин препарату. Визначено умови зберігання та термін придатності супозиторіїв. Досліджено вплив допоміжних речовин на технологічні властивості супозиторної основи й активність діючих компонентів препарату. Розроблено методику визначення кінетики вивільнення усіх діючих речовин лікарського засобу. На підставі результатів доклінічних досліджень установлено високу специфічну активність препарату. Вивчено гостру та хронічну токсичність супозиторіїв. Виявлено високу репаративну, антимікробну, протизапальну та місцевоанестезувальну дію препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 "проктопантезин" + Л663.22 +
Шифр НБУВ: РА349016

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Константиновський О. П. 
Сухі будівельні суміші та жаро-корозійностійкі мурувальні розчини на їх основі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / О. П. Константиновський ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичні обгрунтування та результати експериментальних досліджень, які присвячені розробці мурувальних розчинів, одержаних за технологією сухих будівельних сумішей, які експлуатуються за умов сумісного впливу високої температури й агресивного сульфатного середовища. Доведено покращання коефіцієнта жарокорозійної стійкості за використання шлаколужного цементу як цементуючої матриці розчину. Досліджено сумісний вплив комплексної домішки, до складу якої входять лігносульфонат натрію, роданід та ефір целюлози на процеси гідратації, які відбуваються в тонкому шарі мурувального розчину. Розроблено склад сухої суміші за допомогою методів математичного планування експерименту. Випущено дослідно-промислову партії сухих будівельних сумішей модифікованих (СБСМ), розчин на основі якої було використано для мурування склепіння кільцевої печі. Визначено техніко-економічну доцільність розробки й економічний ефект від застосування суміші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н332.001 + Н332.9
Шифр НБУВ: РА375821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Константинов В.С. 
Травматичні внутрішньомозкові крововиливи. Прогнозування результатів лікування та оптимізація надання допомоги: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / В.С. Константинов ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів дослідження створено базу даних травматичних внутрішньомозкових крововиливів (ТВМК), що дозволило виявити найбільш інформативні клініко-рентгенологічні ознаки, що визначають результат травми. Виявлено залежність найближчих кінцевих результатів травми від її ознак і методу лікування. За допомогою інформаційних технологій розроблено математичну модель ТВМК, проведено апробування прогнозу кінцевих результатів лікування ТВМК. З використанням розробленої програмно-обчислювальної методики проведено прогноз найближчих кінцевих результатів ТВМК, виділено групи ризику за умов оперативного лікування потерпілих. Здійснено клініко-епідеміологічне дослідження динаміки розвитку травматичних внутрішньомозкових крововиливів. На підставі оцінки ефективності надання допомоги потерпілим з ТВМК розроблено алгоритми діагностики та лікування на дошпитальному етапі й у непрофільних лікувальних установах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-5 + Р638.77-5
Шифр НБУВ: РА351653

Рубрики:

      
15.

Кухта П.В. 
Управління інвестиційною діяльністю підприємств України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / П.В. Кухта ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади управління інвестиційною діяльністю підприємств України та розроблено методичне забезпечення прийняття інвестиційних рішень. Проаналізовано основні аспекти формування інвестиційних ресурсів, охарактеризовано управлінські складові здійснення інвестиційної діяльності на підприємстві. Запропоновано прийнятні для застосування у вітчизняній практиці моделі оцінювання вартості капіталу. Обгрунтовано доцільність використання різних методик і розрахункових схем для визначення показників ефективності інвестиційних проектів. Розроблено та запропоновано до використання інтегральний показник доцільності реалізації проектів і комплексну аналітичну модель оцінювання вартості капіталу підприємств. Визначено перспективні напрями удосконалення державного регулювання інвестиційної діяльності підприємств України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-56-21 +
Шифр НБУВ: РА356049

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Кухта І. В. 
Формування іншомовної комунікативної культури майбутніх фахівців туристичної сфери: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / І. В. Кухта ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В. Гнатюка. — Т., 2011. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано суть і структуру іншомовної комунікативної культури (ІКК) майбутніх фахівців туристичної сфери. Розкрито особливості та концептуальні підходи до формування ІКК, визначено критерії, показники та рівні сформованості досліджуваного феномену. Створено модель формування ІКК у процесі професійної підготовки. Визначено етапи (підготовчий, початковий, творчий) і педагогічні умови її ефективної реалізації. Уточнено суть поняття "іншомовна комунікативна культура майбутнього фахівця туристичної сфери".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913.33
Шифр НБУВ: РА382675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
17.

Кухтін Ю.П. 
Чисельне моделювання нестаціонарного газодинамічного навантаження лопаток турбін авіаційних двигунів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.05 / Ю.П. Кухтін ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Створено метод, що дозволяє одержувати нестаціонарні газодинамічні навантаження, що діють на робочі лопатки, з використанням числового моделювання нестаціонарного газодинамічного процесу у проточній частині турбіни авіаційного двигуна. Запропоновано математичну модель течії грузлого теплопровідного газу у змішаній, ейлерово-лагранжевій постановці. Відмінною рисою математичної моделі є припущення про існування у течії струменів, обмежених рухливими, непроникними для основного потоку поверхнями. Рівняння законів збереження з джерелами та стоками маси, імпульсу й енергії, що моделюють процеси тепломасообміну, зумовлені молекулярним і турбулентним рухами середовища, записані для випадку двовимірного простору у криволінійній системі координат. Наведено результати числових досліджень нестаціонарної взаємодії вінця робочих лопаток з різнокроковим вінцем соплового апарата турбіни, а також нестаціонарної взаємодії температурної нерівномірності камери згоряння з вінцями соплового апарата та робочого колеса турбіни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О551.41-042.203-01 +
Шифр НБУВ: РА351862

Рубрики:

      
18.

Кухтяк О. Я. 
Особливості навчально-методичного забезпечення професійної підготовки бакалаврів інформаційної, бібліотечної та архівної справи / О. Я. Кухтяк. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження – професійна підготовка бакалаврів інформаційної, бібліотечної та архівної справи. Мета дослідження – теоретично обґрунтувати та експериментально перевірити ефективність оновленого комплекту навчально-методичного забезпечення як компонента моделі формування готовності до професійної діяльності бакалаврів інформаційної, бібліотечної та архівної справи. Методи дослідження: аналіз і синтез, індукція, дедукція, абстрагування, моделювання, узагальнення, опитування, спостереження, методи математичної статистики, пошуково-бібліографічний, біографічний, хронологічний, метод наративу. Вперше обґрунтовано теоретичні основи розроблення навчально-методичного забезпечення професійної підготовки бакалаврів інформаційної, бібліотечної та архівної справи; виявлено особливості створення та оновлено комплект навчально-методичного забезпечення професійної підготовки бакалаврів інформаційної, бібліотечної та архівної справи; розроблено модель формування готовності бакалаврів інформаційної, бібліотечної та архівної справи до професійної діяльності; Удосконалено зміст навчально-методичного забезпечення, що дозволяє підвищити рівень готовності бакалаврів інформаційної, бібліотечної та архівної справи до професійної діяльності в умовах реформування спеціальності та сучасних викликів. Уточнено зміст поняття «готовність бакалаврів інформаційної, бібліотечної та архівної справи до професійної діяльності». Подальшого розвитку набули положення про формування готовності до професійної діяльності бакалаврів інформаційної, бібліотечної та архівної справи із застосуванням оновленого комплекту навчально-методичного забезпечення.^UProfessional training of the Bachelors of Information, Library and Archival Affairs is the research object. The research aim is to theoretically substantiate and experimentally verify the effectiveness of the updated set of methodological support as a component of the model of formation of the Bachelors of Information, Library and Archival Affairs readiness for professional activity. The research methods: analysis and synthesis, induction, deduction, abstraction, modeling, generalization, survey, observation, methods of mathematical statistics, search-bibliographic, biographical, chronological, narrative method. For the first time the the theoretical framework for the development of methodological support for professional training of the Bachelors of Information, Library and Archival Affairs; the peculiarities of the creation of methodological support for the professional training of the Bachelors of Information, Library and Archival Affairs have been revealed; the set of methodological support for professional training of the Bachelors of Information, Library and Archival Affairs has been updated; the model of the Bachelors of Information, Library and Archival Affairs readiness formation for professional activity has been developed; the structure of readiness of Bachelors of Information, Library and Archival Affairs for professional activity has been determined; the content of methodological support has been improved, which in its turns allows to increase the level of readiness of Bachelors of Information, Library and Archival Affairs for professional activity in the conditions of specialty reform and modern challenges. The notion “readiness of the Bachelors of Information, Library and Archival Affairs for professional activity” has been specified. The ideas of readiness formation of Bachelors of Information, Library and Archival Affairs for professional activity by using of an updated set of methodological support have gained further development.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Малімон З. В. 
Наукове обґрунтування мікробіологічних критеріїв імпортованої замороженої риби та її оцінка за залишковими кількостями антибактеріальних речовин / З. В. Малімон. — Б.м., 2019 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Демчишин О. В. 
Санітарно-гігієнічна оцінка використання підкислювача «Аквасан» при вирощуванні курчат-бройлерів / О. В. Демчишин. — Б.м., 2020 — укp.

Вперше науково обґрунтовано склад нового рідкого підкислювача «Аквасан» для курчат-бройлерів, створеного на основі органічних та неорганічних кислот. Експериментально встановлено оптимальну дозузастосування підкислювача «Аквасан», яка становить 0,1 % розчин препарату для випоювання курчатам-бройлерам з 27 доби вирощування. Доведено його позитивний вплив на мікрофлору кишкового тракту та структуру слизової оболонки тонкого кишечника курчат-бройлерів. Встановлено зменшення відходу курчат-бройлерів у 2,3 раза, що забезпечує збереженість поголів'я на рівні 96,2 %. Доведено позитивну дію на продуктивність курчат-бройлерів, показники забою тушок, резистентність та обмін речовин у курчат-бройлерів. Встановлено відсутність негативного впливу підкислювача «Аквасан» на якість та біологічну цінність м'яса курчат-бройлерів. Підкислювач «Аквасан» позитивно впливав на мікрофлору шлунковокишкового тракту курчат-бройлерів та знижував контамінацію тушок патогенною і умовно-патогенною мікрофлорою під час їх переробки. Встановлено зменшення чисельності мезофільних аеробних і факультативноанаеробних мікроорганізмів на шкірі тушок курчат-бройлерів у 1,8–1,9 раза та на черевній стінці – у 3 рази, а кількості бактерії групи кишкових паличок – відповідно у 2,9–4 та 3,6 раза. Препарат «Аквасан» за ефективністю застосування не поступався зарубіжним аналогам, зокрема підкислювачу «Фідацид Макс Л».^UThesis is aimed at the development of acidifier agent for broiler chickens its sanitary and hygienic assessment, impact on poultry productivity and quality of slaughter products. For the first time, the composition of a new liquid acidifier «Aquasan» for broiler chickens create based on organic and inorganic acids is scientifically substantiated. The use of acidifier «Aquasan» in a dose of 0.1 % of working solution for feeding of broiler chickens from the 27th day of raising has been experimentally established. Its positive effect on the microflora of gastrointestinal tract of chickens and the structure of small intestinal mucosa has been proved. Broiler mortality hasbeen reduced by 2.3 times and the number of livestock has been increased to 96.2 % by feeding of acidifier «Aquasan». The positive effect of acidifier on the performance of chickens, slaughter rates of carcasses and on the condition of the body of broilers has been experimentally investigated. It has been proven the absence of acute, subacute and chronic toxicity of chicken meat and high quality of product and biological value of broiler meat for the use of acidifier «Aquasan». The influence of acidifier «Aquasan» on the microflora of gastrointestinal tract of chickens and the level of contamination of broiler carcasses by pathogenic and conditionally pathogenic microflora during their processing in the slaughterhouse has been revealed. The mesophilic aerobic and facultative anaerobic microorganisms content has been decreased on the skin of carcasses in 1.8 to 1.9 times and on theabdominal wall – in 3 times, and the number of coliform bacteria – in 2.9–4 times and 3.6 times, respectively.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського