Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (133)Реферативна база даних (2042)Книжкові видання та компакт-диски (2215)Журнали та продовжувані видання (122)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛАЗАР$<.>+<.>A=АЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=СЕРГЕЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 104
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лазаренко В. А. 
Адміністративно-правове регулювання екологічної безпеки в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. А. Лазаренко ; Держ. НДІ МВС України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено визначення понять "екологічна безпека" (ЕБ) й "адміністративно-правове регулювання екологічної безпеки". Запропоновано нову класифікацію видів ЕБ, рівнів адміністративно-правового регулювання ЕБ. Удосконалено механізм адміністративно-правового регулювання ЕБ, а також теоретичні положення щодо змісту форм і методів її адміністративно-правового регулювання ЕБ. Розкрито питання розвитку дослідження системи суб'єктів, уповноважених проводити адміністративно-правове регулювання ЕБ, а також чинників, які впливають на ефективність адміністративно-правового регулювання ЕБ та запропоновано їх класифікацію. Проаналізовано чинне законодавство та практику адміністративно-правового регулювання ЕБ, вивчено генезис адміністративно-правового регулювання ЕБ. Висвітлено світовий досвід правового забезпечення ЕБ. Досліджено об'єктивні та суб'єктивні чинники, які впливають на ефективність адміністративно-правового регулювання ЕБ, визначено напрями підвищення ефективності механізму адміністративно-правового регулювання ЕБ через удосконалення його правових й організаційних основ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124 + Х859(4УКР)021.12
Шифр НБУВ: РА375945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Лазар І.Г. 
Вдосконалення механізмів формування та реалізації гендерної політики в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / І.Г. Лазар ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито теоретико-методологічні аспекти формування гендерної політики, розглянуто механізми її реалізації й обгрунтовано шляхи удосконалення. Визначено основні напрямки генедрних досліджень, уточнено понятійно-категорійний апарат, проаналізовано правовий та інституційний механізми у сфері реалізації гендерної політики. Здійснено гендерний аналіз кадрового забезпечення владних інституцій України. Запропоновано методику оцінки параметрів кореляційно-регресійних моделей динаміки гендерних процесів. Виявлено основні світові тенденції розвитку гендерної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + X803.43 +
Шифр НБУВ: РА352812

Рубрики:

      
3.

Александрова Д.І. 
Визначення деяких лікарських препаратів по впливу їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію європію (III) і тербію (III): автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Д.І. Александрова ; НАН України, Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2009. — 21 с. — укp.

Розроблено нові аналітичні форми на основі комплексних сполук європію (III) і тербію (III) з похідними фторвмісних амідів оксохінолінкарбонової кислоти та тетрациклінами для визначення лікарських препаратів, які застосовуються у формі солей органічних кислот та основ, катіони яких не взаємодіють з Ln(III), але аніони цих солей підсилюють або гасять люмінесценцію комплексів Ln(III) з органічними лігандами-сенсибілізаторами. Встановлено, що іони Ln(III) утворюють з вивченими реагентами за pH 3.5 - 11.0 комплекси Ln(III):L = 1:1 у разі надлишку металу та 1:2 у випадку надлишку реагенту. За допомогою 2D-QSPR моделей для ряду похідних амідів оксохінолінкарбонової кислоти встановлено зв'язок люмінесцентних характеристик комплексів європію (III) і тербію (III) зі структурою лігандів. На підставі вивчення одержаних моделей зроблено висновок про пріоритетний вплив на квантовий вихід люмінесценції та час життя збудженого стану іонів лантанідів електронної поляризованості лігандів та їх типології. Встановлено, що введення у систему Eu(III) - L окремих органічних і неорганічних аніонів за молярного співвідношення Eu(III):L = 1:1 і pH 7.5 обумовлює утворення різнолігандних комплексів і збільшення інтенсивності люмінесценції іонів європію (III). Можливість утворення різнолігандних комплексів доведено з використанням методів спектрофотометрії та люмінесценції.Обгрунтовано можливість використання вивчених різнолігандних комплексів як нових аналітичних форм для визначення ряду лікарських препаратів за впливом їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію комплексів лантанідів (III). На підставі вивчених комплексних сполук розроблено високочутливі, прості й експресні методики визначення цитратів окселадину, мосаприду, кломіфену та тамоксифену, бутамірату, аргініну та силденафілу з межами визначення (0.12 - 1.20) мкг/мл, тартратів платифіліну та буторфанолу (МВ 0.85 мкг/мл і 1.0 мкг/мл), малату цитруліну (МВ 1.00 мкг/мл), фториду натрію (МВ 0.17 мкг/мл), фосфату кодеїну, динатрієвої солі фосфату дексаметазону, алендронату натрію й етідронату калію з МВ 0.03 мкг/мл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315.1,0 + Л66-1 с34 +
Шифр НБУВ: РА368144

Рубрики:

      
4.

Александріна Т.А. 
Виявлення, облік, лікування та диспансерне спостереження хворих на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Т.А. Александріна ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2007. — 19 с. — укp.

З метою підвищення ефективності епідеміологічного нагляду, виявлення, лікування та диспансерного спостереження хворих на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією розроблено методики їх виявлення, обліку та організації надання медичної допомоги. На підставі аналізу епідеміологічних показників та існуючих звітно-облікових форм, результатів клінічного, мікробіологічного й імунологічного обстеження хворих встановлено, що в Україні не зареєстровано значну кількість випадків ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу, що обумовлено недосконалістю системи виявлення туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих та ВІЛ-інфекції серед хворих на туберкульоз, зокрема звітно-облікові форми не передбачають реєстрацію усіх випадків поєднаного захворювання. Встановлено, що висока смертність від ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу пов'язана з несвоєчасним виявленням однієї з патологій, а також відсутністю діагностики та профілактики інших опортуністичних захворювань. Показано, що короткий двокомпонентний режим хіміопрофілактики туберкульозу у ВІЛ-інфікованих має більш високу ефективність, ніж 6-ти місячний курс хіміопрофілактики ізоніазидом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-37 + Р514,0-37 +
Шифр НБУВ: РА348868

Рубрики:

      
5.

Александров В.М. 
Військова служба як особливий вид державної служби в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.М. Александров ; Нац. юрид. акад. України ім.Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості управління військовою службою як галуззю державного управління й окремим інститутом державної служби. Вперше військову службу визначено як організаційно-правовий інститут державної служби. Запропоновано визначення юридичної відповідальності військовослужбовців. Вперше зроблено пропозиції щодо доцільності доповнення чинного Кодексу України про адміністративні правопорушення окремою главою - стосовно визначення складів корупційних діянь та інших порушень, пов'язаних з корупцією у військовій справі. Доведено наявність додаткових ознак, що характеризують військовослужбовців як суб'єктів адміністративних проступків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)24 + Х819(4УКР)012 +
Шифр НБУВ: РА365091

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Лазарчук О. В. 
Вплив корпоративного конфлікту на ефективність управління сільськогосподарськими підприємствами: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Лазарчук ; Вінниц. нац. аграр. ун-т. — Вінниця, 2010. — 20 с. — укp.

Методологічно обгрунтовано роль і значення потенціалу корпоративного конфлікту як фактора підвищення ефективності функціонування сучасного вітчизняного підприємства на підставі системного вдосконалення управлінського процесу. Розроблено методологічні та методичні підходи до оцінювання та моделювання ефективності даного управління, а також відповідні моделі розвитку підприємств. Розкрито теоретико-методологічні основи природи та динаміки корпоративних конфліктів у підприємстві як об'єкта управління, особливості технологій та форм їх регулювання. Проведено соціально-економічний аналіз особливостей корпоративних конфліктів та їх регулювання у сучасних сільськогосподарських підприємствах за умов різноманітних їх станів. Наведено систему стратегічно орієнтованих заходів щодо забезпечення ефективного розвитку сільськогосподарських підприємств на підставі реалізації потенціалу корпоративних конфліктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-642.18-21
Шифр НБУВ: РА376692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Лазаренко Р.М. 
Вплив нейроендокринного диференціювання клітин карциноми простати на характеристики об'ємрегульованого хлорного струму: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Р.М. Лазаренко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Доведено, що внутрішньоклітинний АТФ посилює об'ємрегульований хлорний струм у клітинах раку простати внаслідок алостеричного зв'язування з канальними структурами чи допоміжними білками. Нейроендокринна диференція клітин LNCaP також веде до посилення струму, прискорення реакції струму на гіпоосмотичне набрякання та більш ефективного здійснення клітинами процесу регуляторного відновлення об'єму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.2-2 +
Шифр НБУВ: РА336732

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Александрова Д. І. 
Вплив початкових осмотичних та температурних умов на стійкість еритроцитів ссавців до гіпертонічного шоку: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.19 / Д. І. Александрова ; НАН України ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що вихідний стан еритроцитів ссавців, сформований у результаті комбінованої дії температури, осмоляльності та кріопротекторів, визначає стійкість клітин до подальшого осмотичного та температурного впливу. Формування стійкого стану еритроцитів різних видів ссавців до гіпертонічного шоку визначається осмоляльністю середовища, а не іонною силою розчину. Мінімальне значення гематокриту еритроцитів щура, коня, людини та бика в розчинах попереднього зневоднення відповідає мінімальному рівню гемолізу при перенесенні цих клітин в 4,0 моль/л NaСl. Зі зниженням температури спостерігається зменшення гіпертонічного гемолізу еритроцитів людини, коня та бика, виражене різною мірою. У присутності непроникаючого кріопротектора ПЕОЦ1500 спостерігається зниження гематокриту еритроцитів людини, бика та коня та зменшення рівня гемолізу даних клітин за подальшого перенесенні в 4,0 моль/л NaСl. За 0 °С максимальна стійкість еритроцитів людини та коня до гіпертонічного шоку (4,0 моль/л NaСl) формується у кріопротекторному (ПЕО 1500) середовищі, осмоляльність якого (700 мОсм/кг) відповідає значенням осмоляльності сольових і сахарозних середовищ, після інкубації в яких клітини стають максимально стійкими до подальшого гіпертонічного шоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.36*732.241*716
Шифр НБУВ: РА382443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Лазарева І.І. 
Геохімія процесів формування метасоматитів Сущано-Пержанської зони та їх найбільш розповсюджених акцесорних мінералів (Український щит): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.02 / І.І. Лазарева ; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено рудоносні апограніти, альбітити, грейзени, польовошпатові, сидерофілітпольовошпатові та сидерофілітові метасоматити Сущано-Пержанської зони (СПЗ), що просторово асоціюють з гранітоїдами докембрійського (1,7 - 1,8 млрд р.) Коростенського плутону (КП) північно-західної частини Українського щита. Серед цих метасоматитів виділено два провідних геохімічних типи, а саме: Si - Sn, Be, W (грейзени); K - Na - Fe - Mg - Zn, Pb, Nb, Sn, Rb, Cs, Be, Li (решта порід). Установлено, що останній тип є домінуючим. Концентрації Hf, Sr, Y, LREE, Th, U, Pb у досліджених акцесорних мінералах, а також їх Ce/Ce* відношення запропоновані як геохімічні індикатори багатостадійної еволюції досліджених метасоматичних утворень другого типу. Установлені мікроелементні композиції петротипів та їх акцесорних мінералів зіставлено з їх модельними аналогами, розрахованими на базі геохімічної моделі формування гранітоїдів КП. Композиції обох типів узгоджуються поміж собою, що свідчить про генетичну єдність метасоматитів СПЗ з гранітоїдами КП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д347.5 + Д340.42 +
Шифр НБУВ: РА345666

Рубрики:

      
10.

Александрова О. Є. 
Гігієнічна оцінка процесів формування особливостей особистості студентів медичних вищих навчальних закладів та шляхи їх корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / О. Є. Александрова ; НАМН України Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М. Марзєєва. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено гігієнічне оцінювання процесів формування особливостей особистості студентів медичних ВНЗ і визначено та науково обгрунтовано ефективні шляхи їх корекції. Вивчено особливості житлово-побутових і соціальних умов життя, режиму дня та стану здоров'я студентів, які засвоюють медичні спеціальності за умов ВНЗ, та виявлено особливості їх впливу на процеси формування особливостей особистості. Визначено закономірності процесів формування особливостей особистості дівчат та юнаків протягом часу перебування у медичному ВНЗ за різних систем організації навчального процесу. Науково обгрунтовано програму психофізіологічного впливу на організм і психогігієнічної корекції процесів формування особливостей особистості студентів. Здійснено прогностичне оцінювання особливостей перебігу процесів психофізіологічної та психічної адаптації студентів медичних ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3 + Р11(4УКР)028.6
Шифр НБУВ: РА379657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Александров Б.Г. 
Гідробіологічні основи управління станом прибережних екосистем Чорного моря: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.17 / Б.Г. Александров ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2002. — 34 с.: рис. — укp.

Розвинуто новий напрямок гідробіологічних досліджень функціональної ролі водних угруповань у формуванні якості прибережних вод на підставі біогеохімічного підходу. З метою оцінки внеску гідробіонтів у трансформацію речовини та енергії визначено калорійність масових видів планктону та бентосу Чорного моря, виведено "універсальні" рівняння для визначення продукції та дихання безхребетних на будь-якій стадії онтогенезу. З використанням схеми біотичного балансу подано кількісну оцінку виняткової ролі обростання в самоочищенні прибережної зони моря. Описано фундаментальні закономірності сукцесії обростання на твердих субстратах різного типу. Оцінено біопозитивні властивості матеріалів, які найчастіше використовуються у гідробудівництві. Виведено кількісні залежності структурно-функціональної організації водних угруповань від геометрії їх життєвого простору. Наведено визначення поняття "найближчий життєвий простір", запропоновано спосіб визначення його обсягу. Обгрунтовано новий показник функціональної активності угруповання обростання, що відображає внесок його рослинної та тваринної компоненти. Виведено рівняння для оцінки внеску організмів обростання в самоочищення прибережних екосистем за рядом регламентованих показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*(922.8) +
Шифр НБУВ: РА321738

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Александрова Н.Б. 
Деформування елементів конструкцій при подовжніх коливаннях з урахуванням їхнього пошкодження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Н.Б. Александрова ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 22 с. — укp.

Висвітлено проблему деформування елементів конструкцій у разі їх подовжніх коливань з метою виявлення в них пошкоджень. За допомогою побудови фізичних та математичних моделей подовжніх коливань стрижнів з пошкодженнями типу тріщин та аналізу отриманих розв'язків, визначено частоти та амплітуди коливань стрижнів за наявності у них пошкоджень. Встановлено аналітичну залежність між величиною пошкодження і частотами та амплітудами коливань. Запропоновано функції, що допомагають виявити наявність тріщини та її розмір: зміну частоти коливань, асиметрію амплітуди коливань та прискорень, наявність вищих гармонік. Наведено графіки функцій, які можна використати під час виявлення пошкоджень. Описано фізичну та математичну моделі робочої лопатки газотурбінного двигуна, визначено параметри її коливань, за допомогою програмного комплексу "Cycle2D", розробленого у Центральному інституті авіаційного моторобудування, проаналізовано руйнування даної лопатки під дією поздовжнього малоциклового навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.620.351,022
Шифр НБУВ: РА319438 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Лазаренко О.О. 
Дефразеологічні деривати в сучасній німецькій мові: структура і семантика: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.О. Лазаренко ; Київ. нац. лінгвіст. ун-т. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Вивчено структурні та семантичні особливості однослівних одиниць третинної номінації, утворених від фразеологізмів німецької мови. Проаналізовано й описано словотвірні способи, типи та моделі дефразеологічних дериватів (ДД). Визначено їх продуктивність, що дозволило висвітлити напрямки розвитку німецької мови та місце, яке посідає дефразеологічна деривація в її словотвірній системі. Досліджено структурні, семантичні та граматичні властивості твірних фразеологізмів. Виявлено фактори, що впливають на вибір компонента твірної одиниці як основи подальшого словотворення, встановлено позамовні та внутрішньомовні чинники виникнення ДД у німецьків мові. З'ясовано специфіку семантичної структури відфраземних утворень на підставі порівняльного аналізу значення твірних і похідних одиниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-33 + Ш143.24-20 +
Шифр НБУВ: РА368410

Рубрики:

      
14.

Лазарєв О.О. 
Дослідження стійкості та чутливості елементів автоматики на базі L-, C-негатронів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / О.О. Лазарєв ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено енергетичні властивості L-, C-негатронів, що дозволило визначити взаємозв'язок між видом вебер-амперної, кулон-вольтної характеристик та еквівалентними їх схемами. Визначено умови стійкості та можливі режими роботи навантажених L-, C-негатронів N- і S-типів. Виявлено чутливість електронних кіл з даними негатронами. Показано, що L-, C-негатрони є багатофункціональними елементами, використання яких дозволяє покращати технічні характеристики елементів автоматики. Вивчено динамічні негатрони на базі біполярних і польових транзисторів у схемах включення з спільними емітером і витоком. Розглянуто коливальні контури з L-, C-негатронами. Розроблено ряд елементів автоматики на їх базі (індуктивні та ємнісні сенсори на базі L-, C-негатронів, що мають у 20 - 40 разів більшу чутливість, у порівнянні до прототипів; широкосмугові високочастотні аналогові ключі на C-негатронах).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-043.7 + З852-01 +
Шифр НБУВ: РА325389

Рубрики:

      
15.

Лазаренко В.Є. 
Еволюція ролі і механізмів залучення науки до процесу трансформації економічних систем: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / В.Є. Лазаренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 36 с. — укp.

Встановлено, що головною рушійною силою соціальних трансформацій є протиріччя цілей науково-інноваційної та господарської діяльності. Розкрито периферійне місце науки у традиційній системі, яке перешкоджає реалізації її господарської ролі. Доведено, що передумовою розвитку ННО у ринковій системі є вплив традиційної складової її структури. Виявлено нездатність сфери НДДКР виконувати господарську функцію у командній системі. Розглянуто орієнтацію госпмеханізму радянської науки на обмеження її трансформаційної ролі надбудовою суспільства. Висвітлено періодизацію науково-соціальної реформи та послідовних моделей наукової політики України. Розроблено систему принципів залучення науки у процес пострадянського господарського переходу. Зазначені принципи рекомендовано як пріоритетні показники ефективності інноваційних перетворень у командно-ринковій економіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.25 + У9(4УКР)49:Ч21
Шифр НБУВ: РА309332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Лазаришина І.Д. 
Економічний аналіз: теорія, методологія, практика: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.04 / І.Д. Лазаришина ; Терноп. держ. екон. ун-т. — Т., 2006. — 36 с. — укp.

Викладено теоретико-методологічні засади економічного аналізу за умов становлення ринкової економіки в Україні. Висвітлено виникнення та розвиток экомічного аналізу, його характерні риси в процесі еволюції суспільно-економічних формацій. З'ясовано теоретико-методологічні аспекти корисності аналітичної інформації. Охарактеризовано методи та принципи економічного аналізу відповідно до вимог корисності та системного підходу. Описано удосконалення функцій даного аналізу для потреб систем прийняття управлінських рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)0 +
Шифр НБУВ: РА342997

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Лазарєв В.І. 
Електродинамічна стійкість силових трансформаторів (основи теорії, методи розрахунку, засоби забезпечення): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.01 / В.І. Лазарєв ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2006. — 37 с. — укp.

Розглянуто теорію електродинамічної стійкості силових трансформаторів у разі коротких замикань, складовими якої є теорії: стійкості до дії радикальних сил, визначення критичних сил полягання провідників, осьових коливань обмоток. Обгрунтовано застосування сучасних засобів забезпечення електродинамічної стійкості. Розкрито фізичну сутність процесів, що призводять до пошкодження обмоток і пов'язаних з ними елементів у разі коротких замикань. Описано методику та програми розрахунку електродинамічної стійкості обмоток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.8-044-01 + З261.8-044-01
Шифр НБУВ: РА342615

Рубрики:

      
18.

Лазаренко С.В. 
Засоби та форми репрезентації зв'язності в газетному тексті: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.В. Лазаренко ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено засоби та форми експлікації зв'язності у газетному тексті. Обгрунтовано та кваліфіковано газетний текст як гіпертекстове утворення. Виявлено ознаки газетного гіпертексту. Установлено типологію видів реалізації зв'язності в українському газетному тексті як гіпертекстовому утворенні залежно від її спрямованості щодо тексту та його одиниць. Комплексно проаналізовано засоби та форми репрезентації зв'язності на семантико-змістовому та структурно-композиційному рівнях газетного тексту. Розкрито специфіку вияву зв'язності в різних українських газетних виданнях. Установлено ієрархію репрезентантів зв'язності за частотністю вживання їх у даних текстах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-715 +
Шифр НБУВ: РА354162

      
19.

Александров Д.В. 
Категорія "інтерес" як об'єкт протосоціологічної та соціологічної рефлексії: автореф.дис ... канд. соціол. наук : 22.00.01 / Д.В. Александров ; Ін-т соціології НАН України. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проведено історико-генетичний аналіз становлення та розвитку соціологічної категорії "інтерес". Розглянуто характер її застосування в різних соціологічних концепціях. Виявлено пояснювальний потенціал, евристичні, методологічні та логіко-теоретичні можливості категорії в соціології. З використанням принципів історизму, системності, результатів проведеного концептуального аналізу висвітлено еволюцію теорій щодо інтересу в протосоціологічному та соціологічному контексті. Завдяки принципу історизму визначено стратегічний напрям дослідження. Використання принципу системності забезпечило асоціювання понять, за допомогою яких "інтерес" досліджено в різних соціологічних теоріях. За допомогою концептуального аналізу встановлено лексико-семантичні особливості категорії, методологічну зумовленість її певних значень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*332.1-723.32 +
Шифр НБУВ: РА366552

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
20.

Александров С.М. 
Керування стійкістю підготовчих виробок регулюванням ефекту саморозклинювання уміщуючих порід: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.11 / С.М. Александров ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 36 с.: іл. — укp.

Визначено умови виникнення ефекту саморозклинювання зруйнованих порід навколо підготовчої виробки, зрушення породних блоків, що характеризуються одночасністю в радіальному відносно центра виробки напрямку та стискаючою компонентою напружень у тангенціальному відносно контуру виробки напрямку. Установлено причини зникнення ефекту блоків у зоні непружних деформацій. Визначено найбільш вірогідну форму порушення саморозклиненого стану порід - породної складки. З'ясовано механізм розвитку непружних деформацій навколо виробки у вигляді фронту розущільнення, за яким формується зона відносного стиснення. Установлено мінімальні значення тиску бокового підпору зруйнованих порід (2 - 5 МПа), за яких зміцнюючий ефект саморозклинювання є максимальним. Запропоновано нові принципи збереження стійкості виробки в зоні активного впливу очисних робіт, які передбачають забезпечення одночасності радіальних зрушень зруйнованих порід у поперечному перерізі виробки та збільшення стискуючих напружень з одночасним вирівнюванням головних нормальних компонент у критичних зонах, де найбільш ймовірно виникнення ефекту саморозклинювання. Створено нові ефективні способи та технології збереження стійкості підготовчої виробки. Подано рекомендації з управління ефектом саморозклинювання вміщуючих виробку порід для використання на шахтах України у разі відробки запасів за складних гірничо-геологічних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11
Шифр НБУВ: РА330778

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського