Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (21)Реферативна база даних (1531)Книжкові видання та компакт-диски (1044)Журнали та продовжувані видання (86)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛЕВЧЕНК$<.>+<.>A=ФЕДІР$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 86
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Левченко А.Д. 
Автоматизація технологічного процесу виготовлення засобів індикації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / А.Д. Левченко ; Наук.-виробнич. корпор. "Київ. ін-т автоматики". — К., 2004. — 24 с.: рис. — укp.

Розроблено метод і принципи підвищення якості засобів індикації на прикладі лінійно-колористичних газоаналізаторів - індикаторних трубок (ЛКГ - ІТ) завдяки створенню системи автоматизованого керування технологічним процесом виготовлення ЛКГ - ІТ. Створено та досліджено інформаційну модель ЛКГ - ІТ, за якою у процесі моделювання засіб індикації розглядається як об'єкт автоматизованого технологічного процесу виготовлення. Наведений підхід дає змогу структурувати технологічний процес виготовлення виробів, формалізувати та оптимізувати його проведення та створити концептуальну модель технологічного процесу, інваріантну реальному технологічному процесу зборки ЛКГ - ІТ. Запропоновано комплексний критерій оцінки якості його проведення, який дає змогу на базі логічної схеми проектування та принципів декомпозиції структурування процесу формалізувати завдання керування, сформувати необхідну концепцію щодо оперативного керування обладнанням з урахуванням міжетапного узгодження технологічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К964.5 +
Шифр НБУВ: РА328924

Рубрики:

      
2.

Левченко О.Д. 
Бойова діяльність армії Української Народної Республіки (листопад 1918 р.- липень 1919 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Д. Левченко ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено воєнний аспект українського державотворення 1918 - 1919 рр., визначено роль регулярної армії УНР у відновленні та функціонуванні УНР під проводом Директорії. Вперше комплексно розглянуто процес створення, бойову діяльність у листопаді 1918 р. - липні 1919 р., особливості формування армії УНР у ході повстання під керівництвом Директорії та після її приходу до влади. Визначено структуру, склад, чисельні та якісні характеристики Дієвої Армії на різних етапах існування. Висвітлено кількість і склад військових угруповань, що протидіяли армії УНР, проаналізовано операції та бойові дії за її участю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)611-54 + Ц4,8(4Укр)1:612
Шифр НБУВ: РА319339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Федірко Н.В. 
Державне регулювання доходів населення в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.В. Федірко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено методологічні аспекти формування та регулювання доходів населення. Розглянуто шляхи забезпечення ефективної реалізації державної політики доходів, а також оцінено можливу динаміку показників соціальної сфери на базі розробленої моделі. Висвітлено наукові підходи до необхідності та напрямки державного регулювання доходів населення. Визначено суть і класифікацію доходів населення в аспекті розширеної їх концепції. Вивчено сучасний механізм державного регулювання доходів населення, ідентифіковано інструменти його реалізації та на підставі узагальнення світового досвіду виділено ефективні форми й особливі критерії їх використання. Здійснено комплексну оцінку практики та соціально-економічних наслідків державного регулювання доходів населення України та виділено основні етапи становлення його механізму за умов ринкових перетворень. На підставі аналізу процесів формування, розподілу, перерозподілу та використання доходів населення в Україні визначено впливові макроекономічні фактори й обгрунтовано тенденції зміни основних соціальних пропорцій. Надано характеристику впливу економічної політики держави та політики доходів на диференціацію населення за рівнем доходів і ступінь майнового розшарування українського суспільства. Визначено базові проблеми подолання бідності та становлення середнього класу. Запропоновано систему заходів щодо удосконалення механізму державного регулювання первинних доходів населення та підвищення ефективності системи соціального захисту в Україні. Розроблено багатофакторну прогнозну модель, на базі якої здійснено прогнозні розрахунки показників зайнятості, первинних і вторинних доходів, податків і споживання на довгострокову перспективу, а також оцінено соціально-економічні наслідки від зниження рівня податкового навантаження та тінізації господарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942-21,01 +
Шифр НБУВ: РА345467

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Левченко Я.Е. 
Динамічний аспект семантики іменників і фразем із компонентом "погода" (на матеріалі російської мови): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Я.Е. Левченко ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Висвітлено зв'язок між статичними та динамічними характеристиками, а також встановлено зони константності та варіативності у семантиці слів. Доведено тезу щодо спільності зон константності у слів однієї семантичної групи та визначено семи, які утворюють дані зони. Обгрунтовано поняття ступеня метафоричності та запропоновано засоби розмежування значення та відтінка значення з огляду на ступені метафоричності. Встановлено специфіку семантичного поширення проаналізованих слів внаслідок формування значень фразем, прислів'їв та загадок. Обгрунтовано тезу щодо актуалізації додаткової інформації, співвідносної з "подальшим" значенням, за умов функціонування слова у художньому тексті. Визначено типи додаткової інформації та засоби її експлікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-315.5
Шифр НБУВ: РА309340 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Федірко В. О. 
Діагностика та хірургічне лікування нейроваскулярно-компресійних синдромів черепних нервів: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.05 / В. О. Федірко ; Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Висвітлено питання діагностики та хірургічного лікування нейроваскулярно-компресійних синдромів черепних нервів (НКС ЧН), таких як невралгія трійчастого й язикоглоткового нервів, гемілицевий спазм, синдром Меньєра, пароксизмальна артеріальна гіпертензія, які характеризуються вираженим больовим синдромом або порушенням функції відповідних ЧН за гіперактивним типом, призводять до страждання хворих, професійної та функціональної дезадаптації, з тривалою персистенцією та рецидивуванням, і не мають загально визнаного підходу в лікуванні. На підставі обстеження та лікування 430-ти пацієнтів встановлено необхідність одночасної наявності як мінімум двох факторів для розвитку НКС ЧН. Такими є: судинна компресія корінця ЧН, яка спричиняє локальну ішемію та каскад післяішемічних перетворень, зміни в імунній системі організму депресивного характеру й аутонейросенсибілізацію. Обгрунтовано, розроблено та впроваджено в практику методи лікування НСК ЧН, які базуються на медикаментозній етіотропній терапії та, за її неефективності, хірургічному лікуванні - операції мікросудинної декомпресії відповідного ЧН з застосуванням нових методів і способів, з урахуванням як виявлених особливостей анатомії задньої черепної ямки, так і мікроанатомії взаєморозташування структур мосто-мозочкового кута. Зазначено, що використання сучасних методів діагностики, в тому числі інтраопераційного електронейромоніторингу, встановлення патогенетичних механізмів розвитку НКС, застосування розробленої тактики та методів лікування дозволили підвищити його ефективність до 96,9 % в ранньому післяопераційному періоді і до 89,2 % - у віддаленому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.810.62-4 + Р636.580.62
Шифр НБУВ: РА375809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Левченко О.В. 
Дослідження сумісності моторних олив з матеріалами трибосистем двигунів внутрішнього згоряння на основі принципів фізичного моделювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / О.В. Левченко ; Нац. авіац. ун-т. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Розроблено методику оцінки сумісності моторних олив з матеріалами трибосистем двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ), яка містить попередню оцінку трибологічних властивостей олив на чотирикульовій машині на підставі інтегрального критерію та фізичне моделювання на модельних зразках. Запропоновано нову трибологічну характеристику мастильних матеріалів - величину щільності енергії. За допомогою даного інтегрального критерію досліджено зміну трибологічних властивостей олив, швидкість погіршання цих властивостей та діапазони працездатності протизносних і протизадирних присадок. На підставі теорії подоби та моделювання з урахуванням величини щільності енергії розроблено методику фізичного моделювання перехідних процесів зі зміною сорту та марки моторної оливи в трибосистемах (ТС) ДВЗ. Встановлено, що зміна моторної оливи з мінеральної на синтетичну та груп експлуатації викликає у трибосистемах ДВЗ вторинне припрацювання. Визначено, що застосування промивної оливи в ТС скорочує час припрацювання, але підвищує швидкість зношування. Надано рекомендації щодо вибору моторної оливи до ДВЗ з обгрунтуванням особливостей застосування промивної оливи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-082-326.1 + О353-082.04
Шифр НБУВ: РА316530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Левченко Ю.О. 
Запобігання злочинам, що вчиняються у нафтогазовому комплексі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Ю.О. Левченко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження заходів запобігання злочинам у нафтогазовому комплексі України. Розглянуто сучасний стан і правове регулювання даного комплексу, кримінально-правову та кримінологічну характеристику корисливих злочинів, вчинених у нафтогазовому комплексті, а також їх детермінацію. Запропоновано систему заходів запобігання злочинам у даному комплексі, що є загальними і спеціальними заходами соціально-економічного, нормативно-правового й організаційно-управлінського характеру. За результатами проведеного дослідження розроблено методичні рекомендації та пропозиції, використані у планах та програмах запобігання злочинам у нафтогазовому комплексі на всеукраїнському та регіональному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)121 + Х883.9(4УКР)711.21 +
Шифр НБУВ: РА359981

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Левченко С.А. 
Засоби підвищення ефективності комбінованої геліосистеми гарячого водопостачання: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.08 / С.А. Левченко ; Ін-т відновлюв. енергетики. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність застосування комбінованої геліосистеми гарячого водопостачання з джерелом теплової енергії, яке використовує електричну енергію за позапіковим тарифом. Запропоновано методику врахування впливу навколишнього середовища на геліосистеу для більш точного розрахунку її параметрів, а саме: площі сонячного колектора. Розроблено методику визначення оптимальних параметрів електричного теплоакумулювального перетворювача з метою найбільшого акумулювання теплової енергії в його об'ємі. Запропоновано нову модель геліосистеми гарячого водопостачання, складовими якої є базова модель геліосистеми, генератор хмарності та температур, модель електричного теплоакумулювального перетворювача та блок визначення його оптимальних параметрів. Розроблено алгоритм визначення оптимальних площин сонячного колектора, потужності електричного теплоакумулювального перетворювачата бака-акумулятора за економічним критерієм. На підставі результатів проведених експериментальних досліджень за умов експлуатації існуючої геліосистеми гарячого водопостачання в Кримській тепловій компанії (Севастополь) підтверджено вірогідність теоретичних розрахунків і показано доцільність застосування запропонованого додаткового джерела теплової енергії з урахуванням стохастичного погодинного впливу хмарності та температур у затінку та на сонці для підвищення ефективності геліосистем гарячого водопостачання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З382 + З638 +
Шифр НБУВ: РА363925

Рубрики:

      
9.

Левченко О.М. 
Застосування різних видів лазерного випромінювання у комплексній терапії хворих на гепатит В: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.М. Левченко ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше надано клінічну характеристику хворих на хронічний вірусний гепатит В (ХВГВ) з різним ступенем активності та стадією патологічного процесу з урахуванням статі, віку пацієнтів, тривалості захворювання, основних суб'єктивних й об'єктивних симптомів, стану імунітету, гемодинаміки печінки, біохімічних показників й супутньої патології. Виявлено, що у хворих на ХВГВ мають місце порушення імунного гомеостазу, опосередковані ступенем активності та стадією патологічного процесу в печінці: для хворих з невисокою активністю характерними були зміни з боку гуморальної ланки імунітету та неспецифічного захисту, у хворих з помірною активністю та УЗ-ознаками фіброзу печінки виявлено значний дисбаланс у клітинній ланці імунітету. Установлено, що в пацієнтів з ХВГВ наявними є порушення кровообігу в печінці (за даними реопатографії), найбільш виражені - у хворих з помірною активністю запального процесу та УЗ-ознаками фіброзу печінки. Показано, що терапевтична ефективність низькоінтенсивного лазерного випромінювання зумовлена його імуномодулюючим ефектом, а також позитивним впливом на мікроциркуляцію в печінці. Виявлено розбіжності впливу внутрішньовенного лазерного опромінювання крові (ВЛОК) та інфрачервоного лазерного випромінювання (ІЧВЛ) на кровообіг у печінці залежно від ступеня активності та стадії захворювання. Установлено, що застосування ВЛОК та ІЧЛВ на дільницю печінки у комплексному лікуванні хворих на ХВГВ зменшує прояви мезенхімально-запального, цитологічного й холестатичного синдромів, сприяє поліпшенню синтетичної функції печінки. Опрацьовано лікувальні підходи, визначено диференційовані показання та протипоказання до застосування різних видів і методик низькоінтенсивного лазерного впливу у комплексному лікуванні хворих на ХВГВ з різним ступенем активності й стадією захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-542 +
Шифр НБУВ: РА329261

Рубрики:

      
10.

Левченко Т.М. 
Збагачення мовлення учнів 5 - 7 класів етнокультурознавчою лексикою: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Т.М. Левченко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему збагачення мовлення учнів етнокультурознавчою лексикою. Відображено погляди сучасних лінгвістів на етнокультурознавчу лексику, обгрунтовано науково-методичні основи проблеми збагачення мовлення учнів. Визначено принципи, форми, методи системи роботи з етнокультурознавчою лексикою. Розглянуто принципи та критерії відбору етнокультурознавчої лексики для шкільного словника-мінімуму, проаналізовано вплив цієї лексики на формування естетичних та моральних почуттів учнів 5 - 7 класів. Запропоновано систему завдань і вправ для роботи по збагаченню мовлення учнів етнокультурознавчою лексикою, ефективність якої обгрунтовано теоретично і підтверджено практикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-912.33
Шифр НБУВ: РА314055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
11.

Левченко О.М. 
Зменшення рівня шумовипромінювання автомобільної шини в процесі її експлуатації: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / О.М. Левченко ; Харк. нац. автомобільно-дорож. ун-т. — Х., 2009. — 23 с. — укp.

Проведено структуризацію причин і джерел виникнення шуму автомобільної шини. Наведено математичні залежності, які описують процес випромінювання шуму автомобільною шиною, основними її джерелами (каркаса шини, прослизання елементів протекторного шару відносно дорожньої поверхні та видавлювання повітря з канавок протекторного шару). Проаналізовано, що математична модель надає можливість оцінити рівень шумовипромінювання існуючих шин і спрогнозувати його в процесі їх експлуатації та на стадії проектування перспективних машин. Обгрунтовано, що математична модель, окрім основних есплуатаційних факторів (швидкість, навантаженість, внутрішній тиск газу) і конструктивних параметрів (геометричні характеристики каркаса шини та протекторного шару, фізико-механічних властивостей матеріалу шини), описує залежність рівня випромінювання шуму шиною від щільності газового наповнювача. Наведено результати експериментальних досліджень щодо вирівнювання рівня шуму автомобільної шини, за її руху асфальтобетонним покриттям у діапазоні швидкості 20 - 100 км/год, які проводилися як у дорожніх, так і за лабораторних умов. Одержані результати показали свою адекватність під час порівняльного аналізу з результатами, одержаними експериментальним шляхом. Визначено, що одержані результати є частиною комплексу експериментальних досліджень, які стали основою для впровадження Одеським заводом (ООО "Айсблік") виготовлення інертних газів на ринок автосервісу України та Росії нового газового наповнювача для автомобільних шин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-082.266 +
Шифр НБУВ: РА367736

Рубрики:

      
12.

Левченко Е.П. 
Інтенсифікація технологічного процесу подріблення зерна на комбікорм у відцентрово-ударному млині: Автореф. дис...канд. техн. наук: 05.05.11 / Е.П. Левченко ; Луган. держ. аграр. ун-т. — Луганськ, 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено процес здрібнення зерна у відцентрово-ударному млині. Розглянуто питання підвищення його ефективності шляхом оптимізації технологічних параметрів. Результати теоретичних та експериментальних досліджень використано для розробки та виготовлення відцентрово-ударного млина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.04-5
Шифр НБУВ: РА315806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Левченко В.В. 
Історія Одеського інституту народної освіти (1920 - 1930 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Левченко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено історію Одеського Інституту Народної Освіти (ОІНО), створеного в 1920 р. внаслідок реорганізації системи вищої освіти України. Висвітлено процес утворення й організації його роботи. Розглянуто структуру науково-дослідних установ, що діяли при інституті та визначено пріоритетні напрямки наукової діяльності викладачів. Визначено тенденції, які супроводжували розвиток радянської вищої освіти за умов формування та функціонування тоталітарної держави. Встановлено, що ОІНО в 1920-ті роки був базовим ВНЗ Одеси й одним з провідних в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ОДЕ-208)61-7 + Ч489.513(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА369089

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Левченко М.О. 
Італо-турецький конфлікт в контексті міжнародних відносин початку ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / М.О. Левченко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 19 с. — укp.

Вперше розглянуто коло питань даної проблеми, які не знайшли належного висвітлення у вітчизняній науковій літературі. Доведено, що у межах італо-турецького конфлікту 1911 - 1912 рр. як самостійний учасник є арабський (лівійський) фактор, тобто за цілою низкою істотних ознак двосторонній конфлікт можна розглядати як тристоронній. Встановлено, що Лівія, яка відстоювала свої власні інтереси у боротьбі з Італією та у протистоянні з Туреччиною, була не об'єктом, а суб'єктом даної міжнародної кризи. Висвітлено причини, динаміку, результати та наслідки розв'язання італо-турецької кризи у формі збройного зіткнення. Акцентовано увагу на резонансному впливі колоніального конфлікту "молодої" Італії та "старої" Туреччини на увесь комплекс міжнародних відносин, що склався перед першою світовою війною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ИТА)52-6 + Т3(5ТУР)53-685 +
Шифр НБУВ: РА323206

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Левченко В.Б. 
Кільцева гниль картоплі та заходи щодо обмеження її розвитку в умовах Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / В.Б. Левченко ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Вперше за умов Полісся України визначено ареал кільцевої гнилі бульб картоплі. Виділено штами Corynebacterium sepedonicum Sp. et. K. 12лП, 38лП, 42 л, 55, 68 різного ступеня патогенності. Встановлено, що до збудника кільцевої гнилі є стійкими такі сорти картоплі: Адретта, Бородянська рожева, Гібрид 1015, Гібрид 38, Зов, Древлянка, Либідь, Невська, Ольвія Поліська рожева, Полонина, Посвіт, Провенто, Ракурс, Студентська, Українська рожева, Форум, Явір. Доведено, що бульби з ознакою кільцевої гнилі більш вразливі до хвороб грибкового походження, зокрема, парші звичайної та парші порошистої. Встановлено, що мікроелементи Bo, Cu, Zn та озеленення бульб знижують ураження картоплі кільцевою гниллю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.149-5 кільцева гниль + П491.151 +
Шифр НБУВ: РА348854

Рубрики:

      
16.

Левченко О.В. 
Класика та модернізм 1930 - 1940-х рр. як інтертекст романістики А. Мердок: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / О.В. Левченко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено семантико-поетологічні особливості окремих романів письменниці. Простежено динаміку творчості А. Мердок, виокремлено її константи.Досліджено своєрідність жанру романістики письменниці, а саме визначено не лише роман психологічний і філософський, але й роман-фантазія, квест, травелог, сучасний лицарський роман, неоміфологічний роман, роман-виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)6-4 Мердок А. 41
Шифр НБУВ: РА371465 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Федірко П.А. 
Клініко-епідеміологічне дослідження професійних хвороб органа зору у постраждалих в результаті аварії на ЧАЕС (закономірності розвитку, ризики, прогноз): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 ; 14.01.18 / П.А. Федірко ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2002. — 34 с.: рис. — укp.

Обстежено 14 731 радіаційно опромінених осіб. Використано когортний метод і метод "випадок - контроль". Виявлено, що у когорті ліквідаторів захворюваність і поширеність очних хвороб вірогідно перевищує контрольні рівні. Доведено, що радіаційний вплив у даному діапазоні доз викликає появу радіаційних катаракт і ретинопатій та, водночас, спричиняє вірогідне дозозалежне збільшення поширеності та передчасний розвиток інволюційної катаракти, макулодистрофії, ангіопатії та ангіосклерозу сітківки. Вперше описано клінічну картину двох форм ретинопатії, що спостерігались у радіаційно опромінених внаслідок катастрофи на ЧАЕС ("синдром каштана" та"синдром дифракційної гратки"). На підставі тривалого спостереження та статистичного аналізу встановлено, що тендітні порушення прозорості кришталика, клінічно не схожі на ленсопатії, у дітей та підлітків - мешканців радіаційно забруднених територій, є наслідком тривалої дії малих доз іонізуючого опромінення. З'ясовано, що зовнішнє опромінення всього тіла у дозах понад 0,2 Гр викликає порушення функції сітківки та зорового нерва навіть за відсутності клінічних проявів офтальмопатології. Виявлено ефект дозозалежного зниження акомодаційної здатності ока у радіаційно опромінених. Одержано нові дані щодо впливу іонізуючого випромінювання на судини ока, простежено формування їх функціональних та органічних змін залежно від величини дози іонізуючої радіації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.426.7 + Р361.6 +
Шифр НБУВ: РА322512

Рубрики:

      
18.

Левченко Н.В. 
Клініко-лабораторне обгрунтування застосування сорбенту "Ентеросгель" для екзогенної профілактики карієсу тимчасових зубів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.В. Левченко ; Укр. мед. стоматолог. акад. — Полтава, 2003. — 17 с. — укp.

Розроблено засіб профілактики карієсу тимчасових зубів у дітей дошкільного віку, що передбачає полоскання рота водною суспензією сорбенту "Ентеросгель" у розведенні 1:16 на тлі гігієнічного навчання та виховання, а також санації рота. Для оцінки ефективності даного способу 157 дітей віком 3 - 4-х років поділено на три групи: профілактичну, першу та другу контрольні. Зазначено, що діти профілактичної групи полоскали рот у дитячому закладі водною суспензією сорбенту "Ентеросгель", діти першої контрольної групи - кип'яченою водою, а діти другої контрольної групи - духмяною водою "Жемчужная улыбка". Встановлено, що ентеросгель є ефективнішим, ніж "Жемчужная улыбка". Показано, що в основу механізму протикаріозної дії нового засобу покладено покращення стану гігієни рота за рахунок зменшення кількості карієсогенної мікрофлори зубної бляшки та її карієсогенної активності, підвищення швидкості секреції ротової рідини, показника її pH, а також мінералізуючого потенціалу та активності лізоциму у ротовій рідині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-52 +
Шифр НБУВ: РА323835

Рубрики:

      
19.

Левченко Т.М. 
Клініко-фізіологічне обгрунтування оптимальних режимів штучної вентиляції легень при лапароскопічних операціях в абдомінальній хірургії у хворих з супутньою патологією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Т.М. Левченко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено результати анестезіологічного забезпечення лапароскопічної холецистектомії в 127-ми хворих за період 1999 - 2001 рр., у тому числі у 67-ми хворих з супутньою патологією. Досліджено вплив карбоперитонеуму на центральну та периферичну гемодинаміку, газовий склад крові, функцію зовнішнього дихання залежно від застосованого режиму штучної вентиляції легень (ШВЛ). Вивчення показників центральної гемодинаміки проведено за допомогою тетраполярної реографії. Показано, що підвищення внутрішньочеревного тиску призводить до порушення вентиляційно-перфузійного співвідношення, про що свідчить зростання фракції шунтованої крові до 14,66 %. Доведено, що проведення на етапі накладання карбоперитонеуму ШВЛ зі зниженим до 4 - 5 мл/кг дихальним об'ємом та підвищеною частотою дихання до 24 - 26 дихальних рухів за хвилину (за умов збереженного хвилинного об'єму дихання) дозволяє запобігти гемодинамічним розладам та забезпечити адекватний газообмін протягом всієї операції. недостатності в ранньому післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465-4
Шифр НБУВ: РА321444

Рубрики:

      
20.

Левченко Т.Л. 
"Ключ розуміння" Іоаникія Галятовського як явище риторичної культури бароко: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Т.Л. Левченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 18 с. — укp.

Проаналізовано моделі генерування тексту, представлені у гомілетиці Іоанікія Галятовського, а також використаних ним під час написання проповідей "Ключа розуміння". Представлено генезис теорії топіки, відтвореної Іоаникієм Галятовським в актуальній для риторичної культури бароко у цицеронівській інтерпретації. Досліджено виведені у "Ключі розуміння" способи компілювання топів, які запозичувались зі Святого Письма, лексикографічних пам'яток, збірок компілятивного характеру, авторитетних ораторських творів тощо. Сакральні тексти охарактеризовано як основне джерело топічного матеріалу, що подавався у вигляді імітації, переказу, екзегези та цитування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)3-4 Галятовський І. 534 + Ш73(0)4/3 + Э372.27-462.
Шифр НБУВ: РА326713

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського