Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (596)Книжкові видання та компакт-диски (551)Журнали та продовжувані видання (37)
Пошуковий запит: (<.>A=МАЛЯР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Маляр А.В. 
Системи стабілізації координат в електроприводах з випадковими збуреннями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / А.В. Маляр ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1998. — 18 с. — укp.

В дисертації розвинуто метод стохастичної стабілізації координат в електроприводах з випадковим збуренням, а також створено стохастичну систему автоматичного керування з оперативною адаптацією її структури та параметрів до зміни спектральних характеристик збурень. За допомогою розроблених математичних моделей, а також створеного експериментального зразка, проведено дослідження процесів в електромеханічних системах зі стохастичною стабілізацією регульованої координати. Зроблено висновки за результатами проведених досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З291-05

Рубрики:

      
2.

Малярська Н.В. 
Клініко-біохімічні та генетичні аспекти розсіяного склерозу у зоні його високого ризику: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н.В. Малярська ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню антигенного розподілу хворих розсіяними склерозом у західному регіоні України, зокрема у Львівській області, та кількісного вмісту нуклеїнових кислот і активності нуклеаз у периферійній крові даного контингенту хворих, а також порівняння цих біохімічних показників з такими у хворих з іншими хворобами (геморагічним та ішемічним інсультами, пухлинами, арахноїдитами). Такі обстеження проводилися за допомогою відомих методів діагностики (метод "цитотоксичної" комплементарності Терасакі, спектрофотометричний метод Цанєва та Маркова та модифіковані методи Левицького та Самойдюка). Виявлено діагностичний тест для диференційної діагностіки розсіяного склерозу, певний антигенний розподіл, відмінний від описаних в літературі. Отримані дані дозволяють судити про патологічний процес, а це дає більш глибоке розуміння патогенезу розсіяного склерозу, а звідси і підбір ефективних ліків для терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-48

Рубрики:

      
3.

Малярчук І.І. 
Організація та механізм функціонування підприємств з іноземними інвестиціями (на прикладі структур видавничо-поліграфічного комплексу (ВПК): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / І.І. Малярчук ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання процесу організації та функціонування підприємств з іноземними інвестиціями в економіці України. Розглянуто проблеми, що мають місце в організації та діяльності організаційно-правових структур з іноземним капіталом, та на прикладі структур видавничо-поліграфічного комплексу обгрунтовано рекомендації щодо стимулювання їх міжнародного співробітництва. Розроблено стратегію та механізм діяльності підприємств на зовнішньому ринку, методичні підходи до комплексної оцінки результатів міжнародної діяльності, запропоновано алгоритм оцінки конкурентоспроможності експортної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-56 + У9(4УКР)307.051-56
Шифр НБУВ: РА312760 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Малярчук Н.І. 
Особливості післяпологової реабілітації породіль, що застосовують метод лактаційної аменореї: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.І. Малярчук ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Показано позитивний вплив методу лактаційної аменореї (МЛА) на темпи інволюції зовнішніх ті внутрішніх розмірів матки після пологів per vias naturalis, а також після операції кесаревого розтину. Доведено позитивний вплив використання МЛА на інтенсивність грудного вигодовування, кількість виробленого грудного молока та тривалість вигодовування немовлят виключно груддю. Проаналізовано особливості становлення лактаційної функції у породіль. Досліджено рівень пролактину в крові обстежених жінок протягом всього періоду грудного вигодовування. Обгрунтовано позитивний вплив МЛА на зменшення кількості післяпологових гнійно-септичних ускладнень. Розвинуто концепцію щодо запобігання вагітності шляхом застосування МЛА. Встановлено, що МЛА є найбільш фізіологічно обгрунтованим методом планування сім'ї у післяпологовому періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.230.166-5
Шифр НБУВ: РА312299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Малярчук П.М. 
Особливості радіоактивного забруднення травостою природних пасовищ, їх внесок у формування потоків sup137/supCs в колективних та індивідуальних господарствах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / П.М. Малярчук ; Держ. агроекол. акад. України. — Житомир, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П221-28(4УКР-4ЖИТ),022 + П60-28(4УКР-4ЖИТ),022
Шифр НБУВ: РА310284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Маляр В.С. 
Методи розрахунку динамічних режимів електромеханічних перетворювачів на основі сплайн-функцій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.01 / В.С. Маляр ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 36 с. — укp.

Удосконалено існуючі та розроблено нові високоефективні проблемно-орієнтовані числові методи аналізу динамічних режимів електромеханічних перетворювачів. Висвітлено диференціальний сплайн-метод розрахунку періодичних процесів в електричних машинах, який допоміг отримати залежності координат режиму на періоді, без розрахунку перехідного процесу. На базі розробленого методу та математичних моделей електромеханічних перетворювачів високого рівня адекватності створено алгоритми та програми розрахунку найбільш важливих періодичних режимів електричних машин загального та спеціального призначення. Запропоновано спосіб визначення асимптотичної стійкості періодичних режимів електротехнічних пристроїв. Викладено методику розрахунку термомеханічних процесів у пусковій обмотці синхронного двигуна. На основі сплайн-апроксимацій функцій розроблено алгоритм неявного методу розрахунку та математичні моделі перехідних процесів у електричних машинах. Досліджено математичну модель високого рівня адекватності суміщеної синхронної машини та на її основі алгоритми розрахунку стаціонарних та перехідних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.55-016
Шифр НБУВ: РА313898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Маляренко І.В. 
Іридодіагностика розвитку рухових здібностей людини: Автореф. дис... канд. наук з фізичного виховання і спорту: 24.00.02 / І.В. Маляренко ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено питання індивідуального прогнозу розвитку рухових здібностей людини за допомогою методу генетичних маркерів. Проаналізовано проблему застосування методу генетичних маркерів. Доведено, що одним з таких маркерів є особливість будови та кольору райдужної оболонки ока. Експериментально обгрунтовано застосування методу іридодіагностики для вирішення проблеми індивідуального прогнозу розвитку рухових здібностей людини. Наведено результати досліджень взаємозв'язку між особливостями будови райдужної оболонки ока, рівнем розвитку координаційних здібностей та фізичної працездатності у дітей. Визначено закономірності в особливостях будови райдужної оболонки ока у спортсменів високої кваліфікації. Сформовано систему індивідуального прогнозу розвитку рухових здібностей людини за допомогою комплексу іридодіагностичних маркерів, які дозволяють здійснювати орієнтацію дітей та підлітків на певні види рухової діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА313027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Маляр Л.В. 
Вивчення творчості класиків української і зарубіжної літератури у школах Закарпаття (друга половина XIX - перша половина XX ст.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Л.В. Маляр ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено специфіку вивчення творчості класиків української та зарубіжної літератур у школах Закарпаття другої половини XIX - першої половини XX ст. Розглянуто особливості розвитку шкільництва та гуманітарної освіти у контексті соціально-історичних і культурологічних обставин. Розкрито зміст шкільних курсів з літератури, принципи й мотивацію залучення творів красного письменництва до навчальних підручників і програм, розглянуто форми їх вивчення. Висвітлено внесок українських педагогів і культурно-освітніх діячів в організацію навчально-виховного процесу на національних засадах та популяризацію у краї кращих здобутків світової літератури. Обгрунтовано значення виявленого у процесі дослідження фактичного матеріалу для сучасної освітньо-виховної теорії та практики. Установлено, що вивчення української та зарубіжної літератур сприяє формуванню в школярів національної самосвідомості та загальнолюдських цінностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР3)52 + Ш5(0) р20 + Ш5(4УКР) р20 г +
Шифр НБУВ: РА338277

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Маляренко О.Є. 
Методи оцінювання енергетичної ефективності для визначення потенціалу енергозбереження та прогнозування енергоспоживання в процесах нафтопереробки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.01 / О.Є. Маляренко ; Ін-т заг. енергетики НАН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено методику та запропоновано мережні моделі розрахунку повної енергоємності продукції нафтопереробки з обгрунтуванням розподілу спільних енерговитрат на нафтопродукти, що виробляються одночасно. Удосконалено методи оцінювання показників енергоефективності згідно з запропонованим способом розподілу спільних енерговитрат. Створено методику визначення теоретичного та технічного можливого потенціаліу енергозбереження в процесі нафтопереробки з використанням ексергетичних та енергетичних показників енергоефективності. Виділено фактори, що впливають на величину технічно можливого потенціалу. Розроблено макроекономічну модель для оцінки прогнозних рівнів енергоспоживання з урахуванням чинників підвищення або зменшення енергоємності. Науково обгрунтовано імовірні показники енергоспоживання на основні процеси нафтоперербки з урахуванням встановлених можливостей розрахованого потенціалу енергозбереження. Прогнозну оцінку виконано за двома сценаріями (щодо забезпечення потреби України у нафтопродуктах і раціонального завантаження виробничих потужностей) і трьома варіантами енергоспоживання для кожного з них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-420.7 +
Шифр НБУВ: РА334814

Рубрики:

      
10.

Маляренко В.Т. 
Перебудова кримінального процесу України в контексті європейських стандартів: теорія, історія і практика: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.09 / В.Т. Маляренко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 35 с. — укp.

Досліджено тенденції розвитку національного кримінально-процесуального законодавства на підставі європейських стандартів кримінально-процесуальної діяльності та Конституції України та на цій підставі обгрунтовано висновок, що в Україні формується публічно-змагальне кримінальне судочинство. З'ясовано співвідношення вимог публічності (імперативності) й диспозитивності у системі нормативного регулювання кримінально-процесуальної діяльності та відзначено, що імперативні вимоги не можуть тлумачитися як безправне підпорядкування підозрюваного, обвинуваченого, підсудного органам дізнання, досудового слідства та суду. Розроблено засади кримінально-процесуальних механізмів, які найбільшою мірою забезпечують захист законних прав та інтересів учасників кримінально-процесуальної діяльності, доступність і дієвість судового контролю за діяльністю органів дізнання й досудового слідства. Здійснено аналіз кримінально-процесуального законодавства України на всіх етапах її історії та виявлено закономірність, суть якої полягає у тому, що тільки правові інститути, яким притаманна публічно-змагальна форма кримінального процесу, спроможні реально забезпечити захист прав і законних інтересів людини та громадянина. Сформульовано нормативне положення про розширення змагальних засад на досудовому слідстві. Визначено правову суть функцій слідчого судді, коло його прав і обов'язків. Розкрито процесуальну суть поняття "доступ до правосуддя" як одну з умов розвитку змагальної форми кримінального судочинства. Обгрунтовано висновок про загальну потребу нормативного закріплення форми правосуддя - відновлювального правосуддя. Розроблено систему змін і доповнень до чинного та до проекту КПК, які найбільшою мірою забезпечують розвиток процесуальних форм, іманентних публічно-змагальному процесу, зокрема меж допустимості "повороту до гіршого" на різних стадіях провадження у кримінальній справі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР) + Х911.313 +
Шифр НБУВ: РА335939

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Малярчук А.К. 
Наповнення місцевих бюджетів в умовах розширення бюджетних прав органів місцевого самоврядування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / А.К. Малярчук ; Терноп. держ. екон. ун-т. — Т., 2005. — 21 с. — укp.

Проведено дослідження теорії та практики наповнення місцевих бюджетів за умов адміністративно-територіальної реформи та розширення бюджетних прав органів місцевого самоврядування. Узагальнено теоретичні підходи щодо визначення соціально-економічної сутності місцевих бюджетів, розкрито їх роль у перерозподільних процесах. Обгрунтовано підходи щодо трактування місцевих бюджетів як об'єктивного економічного явища та його матеріального вираження. Наведено критичну оцінку організаційно-правового забезпечення наповнення місцевих бюджетів, розроблено пропозиції щодо удосконалення даного процесу за умов адміністративно-територіальної та Конституційної реформ. На підставі аналізу зарубіжного досвіду сформульовано рекомендації щодо удосконалення формування місцевих бюджетів України, розкрито зміст і підходи щодо моніторингу їх наповнення. Розроблено комплекс практичних рекомендацій щодо реформування системи місцевого оподаткування та покращання використання міжбюджетних трансфертів за умов розширення бюджетних прав органів місцевого самоврядування. Обгрунтовано найбільш важливі напрями удосконалення формування місцевих бюджетів щодо стратегії реформування їх наповнення, а також застосування економетричного моделювання під час прогнозування податкових надходжень місцевих бюджетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.4 +
Шифр НБУВ: РА342593

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Малярчук О.М. 
Аграрна політика партійно-радянської влади (1944 - 1964 рр., західні землі України): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Малярчук ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу історичних матеріалів та літературних джерел визначено основні етапи, методи та засоби здійснення колективізації сільського господарства на західних землях України в 1944 - 1964 рр. Досліджено особливості реалізації кадрової політики в аграрном секторі економіки та особливості його ідеологічного забезпечення. Проаналізовано специфіку структурної перебудови господарського механізму в регіоні та визначено ефективність його функціонування. Охарактеризовано соціально-побутові умови в сільській місцевості в даний історичний період. Досліджено вплив суспільно-політичних і соціально-економічних чинників на реалізацію державної аграрної політики, зокрема таких факторів, як революційні перетворення в традиційно усталеній системі господарювання в регіоні та збройне протистояння підпілля ОУН, УПА й органів партійно-радянської влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)6-5 +
Шифр НБУВ: РА336199

Рубрики:

      
13.

Малярова В.О. 
Тактико-криміналістичні та процесуальні основи пошуку та затримання злочинця: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.О. Малярова ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Наведено алгоритм пошуку невідомого злочинця. Стосовно його особистості виділено криміналістично значущі групи властивостей: соціально-демографічні, морально-динамічні, анатомо-морфологічні, біологічні, які можуть бути використані для пошуку та наступного ототожнення. Запропоновано поняття криміналістичної інформації про злочинця, його пошукового портрета. Удосконалено класифікацію матеріальних слідів злочину, що передбачає урахування їх суті, механізму утворення й результатів взаємодії. Запропоновано певну послідовність слідчо-експертного аналізу місця події. Розглянуто історичний вітчизняний і закордонний досвід використання гіпнорепродукції під час розслідування злочинів. Визначено умови, цілі, слідчі ситуації та розроблено критерії проведення гіпнорепродукції зі свідком, потерпілим й форми її фіксації. Проаналізовано погляди вчених стосовно затримання та зроблено висновок, що затримання злочинця має двоїсту природу та повинно розглядатися як міра процесуального примусу та слідча дія, що проводиться для отримання доказів під час захоплення злочинця на місці злочину. Розглянуто основні положення тактики затримання злочинця, наведено класифікацію типових слідчих ситуацій затримання, проаналізовано їх особливості та відповідні їм комплекси тактичних прийомів й оперативно-розшукових заходів. Розроблено прийоми проведення тактичної комбінації "Затримання злочинця на місці злочину" під час розслідування вимагання, незаконного обігу наркотиків. Запропоновано використання технічних засобів, зокрема відеозапису як об'єктивних засобів фіксації затримання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)2 + Х893.9(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА338134

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Малярчук 
Агроекологічне обгрунтування основного обробітку грунту в сівозмінах на меліорованих землях південного Степу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.01 / Микола Петрович Малярчук ; Інститут землеробства УААН. — К., 2005. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8 + П143.181.1
Шифр НБУВ: РА348954

Рубрики:

      
15.

Маляр Д.В. 
Теоретичні основи відтворення людського капіталу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Д.В. Маляр ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні аспекти відтворення людського капіталу. Розкрито суть і зміст даного відтворення як економічної категорії та процесу кругообігу. Розроблено механізм відтворення людського капіталу, який містить ендогенну й екзогенну складові, діє шляхом подолання різноманітних протиріч. Запропоновано методику обчислення індексів людського розвитку, використання якої дає змогу виявити національні тенденції відтворення людського капіталу та приймати необхідні конкретні рішення. Проаналізовано особливості даного відтворення за умов перехідної економіки України, надано рекомендації щодо його вдосконалення. Розроблено методику оптимізації відтворення людського капіталу на підприємстві, яка передбачає визначення індексів пріоритетів професійно-кваліфікаційного розвитку персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У9(4УКР)240.0 +
Шифр НБУВ: РА337650

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Малярчук Н.Г. 
Росіяни в Донбасі (20 - 30 рр. ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.Г. Малярчук ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне історичне дослідження розвитку російського населення Донбасу в 1920 - 1930-ті рр. Проаналізовано динаміку чисельності та з'ясовано особливості розміщення росіян у регіоні, а також зміни, які відбулися у їх соціальному складі та представництві у державних, господарських і партійних структурах регіону протягом міжвоєнного періоду. Досліджено історію створення російських національних адміністративно-територіальних одиниць. Визначено особливості цього процесу та труднощі, які виникали у процесі його здійснення. Розглянуто політико-правовий статус росіян в Україні на різних етапах реалізації політики українізації. З'ясовано рівень задоволення їх національно-культурних потреб. Відзначено щодо значного внеску росіян у розвиток промисловості регіону, висвітлено перебіг радянських соціально-економічних перетворень у російських селах, а також масштаби та спрямованість політичних репресій органів НК - ДПУ проти російського населення Донеччини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61-56 + Т3(4УКР=9РОС)61 +
Шифр НБУВ: РА345214

Рубрики:

      
17.

Маляр В.В. 
Комплексна оцінка та корекція активності матки при загрозі передчасних пологів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.В. Маляр ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2006. — 19 с. — укp.

Виділено провідні пренатальні чинники ризику передчасних пологів (ПП). Розроблено систему прогнозування недоношування вагітності на підставі визначення середньостатистичної вірогідності дострокового завершення вагітності. Визначено основні ехо-гістографічні та тонусометричні ознаки аномалії активності матки в антенатальному періоді за загрози ПП. Запропоновано бальну оцінку ступеня тяжкості порушення контрактильності матки за зазначеної патології. Доведено, що найбільш розповсюдженою аномалією активності матки за загрози ПП є дискоординований матковий цикл (ДМЦ) і/або комплекс дискоординованих скорочень (КДС) на тлі підвищеного базального тонусу матки (60 %). Чутливими індикаторами функціонального стану системи: материнський організм - плацента - плід за загрози ПП є біопараметри: тип варіабельності частоти серцевих скорочень, групова рухова активність, епізодичні дихальні рухи, індекс дихальних рухів плода, показники судинного опору у маткових артеріях і артерії пуповини. На підставі одержаних даних розроблено та впроваджено до практики пологодопоміжних установ технологію оцінки контрактильності матки, моніторингу функціонального стану біосистеми: материнський організм - плацента - плід, що дозволяє вжити адекватні терапевтичні заходи, забезпечити зниження частоти ПП у 1,5 рази, перинатальної смертності - у 2 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.228-5 +
Шифр НБУВ: РА346380

Рубрики:

      
18.

Маляревський П.Ю. 
Моделювання ішемічного ушкодження мозку на органотиповій культурі гіпокампу та вивчення нейропротекторної дії L-фенілаланіну: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / П.Ю. Маляревський ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено модель ішемічного ушкодження мозку на органотиповій культурі гіпокампу та нові ефективні засоби нейропротекції. З'ясовано, що ароматичні амінокислоти (зокрема, L-фенілаланін) мають виражену нейропротективну дію, механізм якої малодосліджений. Вивчено вплив L-фенілаланіну на життєздатність і морфологію СА1 нейронів культивованих зрізів гіпокампу за умов експериментально викликаної ішемії. Здійснено морфо-функціональну оцінку культивованих зрізів після киснево-глюкозної депривації (КГД) різної тривалості (через 1-у, 4-и та 24-и години). Для тестування L-фенілаланіну обрано короткотривалу (10 хв.) КГД з часом спостереження 1 та 4 год. L-фенілаланін (100 мкМ) введено у культуральне середовище за 30 хв. до КГД, під час КГД і протягом реоксигенації. Досліджено життєздатність клітин культивованих зрізів гіпокампу та морфологію нейронів у СА1 зоні. Встановлено, що використання L-фенілаланіну суттєво підвищує життєздатність клітин і зменшує морфологічні ознаки ішемічного ушкодження. Показано протективну дію L-фенілаланіну за умов експериментально викликаної ішемії. Обгрунтовано потенційну можливість використання ароматичних амінокислот у медичній практиці з метою запобігання ішемічним ушкодженням мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-29 +
Шифр НБУВ: РА346221

Рубрики:

      
19.

Маляренко 
Розроблення технології кисломолочного продукту з сухим соєвим молоком: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.04 / Тетяна Володимирівна Маляренко ; Національний ун-т харчових технологій. — К., 2007. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955-3
Шифр НБУВ: РА351887

Рубрики:

      
20.

Малярець Л.М. 
Методологія формування модельного базису опису соціально-економічних систем: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.11 / Л.М. Малярець ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2008. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади та розроблено економіко-математичні моделі базису опису соціально-економічних систем (СЕС) у просторі ознак за умов мінливості, що обумовлені трансформаційними процесами економіки України. Запропоновано концепцію сумісного визначення величин метричних і неметричних ознак СЕС за змістом величини в економіці, умов їх одержання та системи вимірників, розроблено понятійний апарат для формування нових методологічних принципів економіко-математичного моделювання. Створено загальну технологію визначення величини різних ознак СЕС з використанням методичних принципів вимірювання в економіці за класифікацією похибок у визначенні ознак об'єктів. Розроблено методологічні положення формування модельного базису опису СЕС з урахуванням особливостей визначення величин різних ознак в економіці. Розкрито специфікацію базисних моделей складних ознак СЕС залежно від типу величин вихідних елементарних ознак і запропоновано вирішення окремих проблем відповідних математичних методів у побудові даних моделей. Розроблено об'єктивну й універсальну міру оцінювання взаємозв'язку онак СЕС, у якій використано величини, виміряні на різних шкалах. Запропоновано спосіб розв'язання задачі розділення суміші для визначення однорідності величин ознак в аналізі процесів їх розвитку. Розроблено моделі вимірників в економіці для забезпечення достовірності в описі СЕС. Запропоновано модифікацію методу багатовимірного шкалювання на основі матриці коефіцієнтів зв'язку між різними ознаками. Обгрунтовано доцільність застосування вимірників для формування математичних моделей СЕС. Розроблено базисні математичні моделі складних ознак СЕС. Формалізовано зміст модельного базису опису СЕС. Уточнено класифікацію похибок у визначенні ознак СЕС й обгрунтовано шляхи підтримки стійкості модельного базису опису СЕС. Наведено методичні рекомендації щодо формування управлінських рішень на підставі результатів побудови моделей складних ознак різних СЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в 610.31 +
Шифр НБУВ: РА359359

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського