Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (1038)Книжкові видання та компакт-диски (927)Журнали та продовжувані видання (56)
Пошуковий запит: (<.>A=МАЛЯР$<.>+<.>A=АНДРІЙ$<.>+<.>A=ВАСИЛЬОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 73
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Малярчук О.М. 
Аграрна політика партійно-радянської влади (1944 - 1964 рр., західні землі України): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Малярчук ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу історичних матеріалів та літературних джерел визначено основні етапи, методи та засоби здійснення колективізації сільського господарства на західних землях України в 1944 - 1964 рр. Досліджено особливості реалізації кадрової політики в аграрном секторі економіки та особливості його ідеологічного забезпечення. Проаналізовано специфіку структурної перебудови господарського механізму в регіоні та визначено ефективність його функціонування. Охарактеризовано соціально-побутові умови в сільській місцевості в даний історичний період. Досліджено вплив суспільно-політичних і соціально-економічних чинників на реалізацію державної аграрної політики, зокрема таких факторів, як революційні перетворення в традиційно усталеній системі господарювання в регіоні та збройне протистояння підпілля ОУН, УПА й органів партійно-радянської влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)6-5 +
Шифр НБУВ: РА336199

Рубрики:

      
2.

Малярчук 
Агроекологічне обгрунтування основного обробітку грунту в сівозмінах на меліорованих землях південного Степу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.01 / Микола Петрович Малярчук ; Інститут землеробства УААН. — К., 2005. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8 + П143.181.1
Шифр НБУВ: РА348954

Рубрики:

      
3.

Андрійчук В.І. 
Алгебраїчні многовиди та поля алгебраїчних функцій над псевдоскінченними полями: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.06 / В.І. Андрійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.44,022 + В181.213,022
Шифр НБУВ: РА319165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Андрійчук О.М. 
Біологічна характеристика фагів фітопатогенних бактерій родів Pseudomonas та Xanthomonas, виділених із агроценозів України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / О.М. Андрійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено біологічні властивості ізоляторів фагів, поширених в агроценозах України. Встановлено динаміку чисельності конкуруючих бактеріофагів у природному агроценозі, а також динаміку декількох популяцій фагів антагоністичних до різних бактерій, що одночасно зустрічаються в оточуючому середовищі. У складі білків фагів виявлено загальні антигенні детермінанти, досліджено їх поліпептидний склад. Встановлено, що геноми фагів представлені двонитковою ДНК, яка характеризується відсутністю фрагментованості в структурі. Запропоновано модифікований метод виділення ДНК, який дозволяє швидко та ефективно з отриманих ізоляторів виділяти нуклеїнові кислоти одночасно для великої кількості проб без застосування фенолу. Створено лабораторну колекцію ізоляторів фагів (понад 400 зразків), виділених з агроценозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е324.1 +
Шифр НБУВ: РА328463

Рубрики:

      
5.

Маляр Л.В. 
Вивчення творчості класиків української і зарубіжної літератури у школах Закарпаття (друга половина XIX - перша половина XX ст.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Л.В. Маляр ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено специфіку вивчення творчості класиків української та зарубіжної літератур у школах Закарпаття другої половини XIX - першої половини XX ст. Розглянуто особливості розвитку шкільництва та гуманітарної освіти у контексті соціально-історичних і культурологічних обставин. Розкрито зміст шкільних курсів з літератури, принципи й мотивацію залучення творів красного письменництва до навчальних підручників і програм, розглянуто форми їх вивчення. Висвітлено внесок українських педагогів і культурно-освітніх діячів в організацію навчально-виховного процесу на національних засадах та популяризацію у краї кращих здобутків світової літератури. Обгрунтовано значення виявленого у процесі дослідження фактичного матеріалу для сучасної освітньо-виховної теорії та практики. Установлено, що вивчення української та зарубіжної літератур сприяє формуванню в школярів національної самосвідомості та загальнолюдських цінностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР3)52 + Ш5(0) р20 + Ш5(4УКР) р20 г +
Шифр НБУВ: РА338277

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Андрійчук О.Я. 
Виховання гуманності у студентів медичного коледжу в процесі фахової підготовки: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / О.Я. Андрійчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему дослідження виховання гуманності студентів медичного коледжу, розвитку їх позитивних загальнолюдських якостей, яка проходить складний шлях теоретичного переосмислення та удосконалення методичних рекомендацій. Висвітлено актуальність вирішення проблеми професійної підготовки студентів медичного коледжу, що реалізується через якісне формування їх гуманістичного світогляду та громадського становлення особистості, яке здійснюється у процесі навчально-пізнавальної діяльності, реалізацію самовиховання та врахування особливостей інтелектуального розвитку. Розкрито гуманістичні умови оптимізації процесу виховання гуманності у студентів медичного коледжу в процесі фахової підготовки, зокрема, формування гуманістичних знань, свідоме виконання правил поведінки, гуманного ставлення до оточуючих. Наведено критерії виховання гуманності бакалаврів: пізнавальний, емоційно-ціннісний та практично-діяльний, а також рівні їх патріотичного розвитку - внутрішня та зовнішня ситуативна вихованість. Розроблено методи навчально-пізнавальної діяльності, які забезпечують ефективне засвоєння гуманістичних знань, необхідних у процесі фахової підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)р3-34 +
Шифр НБУВ: РА328118

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Маляр Д. О. 
Газобетон на в'яжучому, яке модифіковано техногенними продуктами збагачення ільменітових руд: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / Д. О. Маляр ; ДВНЗ "Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт.". — Д., 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Вперше встановлено можливість одержання домішки-модифікатора з високою пуцолановою активністю не лише з каолінів, але й з шламів техногенних продуктів збагачення ільменітових руд. Розширено теоретичні уявлення про процеси твердіння в'яжучого та газобетонної суміші за використання метакаоліновмісної домішки з техногенних продуктів збагачення ільменітових руд. Експериментально встановлено, що заміна 15 - 20 % цементу у в'яжучому домішкою-модифікатором сприяє зниженню термінів тужавлення на 20 - 25 хвилин та інтенсифікує процес набору початкової структурної міцності газобетонною сумішшю. Встановлено, що в автоклавному газобетоні на модифікованому в'яжучому, у разі порівняння з газобетоном на змішаному в'яжучому, виникають змінені та нові форми сполук. Встановлено, що покращання порової структури газобетону, за використання метакаоліновмісного модифікатора, досягається за рахунок перерозподілу пор між макро- та мікропорами у бік останніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.742
Шифр НБУВ: РА384163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Маляр В. О. 
Геологічна модель Кобзівського родовища на основі комплексування даних сейсморозвідки та промислової геофізики: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.22 / В. О. Маляр ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Проведено огляд історії розвитку та сучасного стану тривимірного геологічного моделювання та передумов його виникнення, розглянуто основні методи й алгоритми. Зазначено геологічні умови залягання пасток газу в картамишських відкладах Кобзівського родовища, що зумовлюють складності під час їх досліджень. На підставі аналізу даних лабораторних досліджень керну та географічних досліджень свердловин визначено кількісні критерії для поділу порід на колектори та неколектори. Встановлено вирішальну роль глинистості на формування фільтраційно-ємнісних властивостей порід-колекторів картамишської світи. Запропоновано методики оцінювання проникності порід за коефіцієнтом пористості та відносної глинистості. За допомогою обумовленого стохастичного моделювання доведено необхідність комплексування даних промислової геофізики та сейсморозвідки у разі формування кубу літології за складних фізико-геологічних умов залягання картамишської світи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417
Шифр НБУВ: РА385813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Малярчук О.В. 
Дистанційне навчання в системі вищої гуманітарної освіти Сполучених Штатів Америки: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / О.В. Малярчук ; Житомир. держ. ун-т ім. І.Франка. — Житомир, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено головні передумови розвитку дистанційного навчання за умов постіндустріальних суспільств і його характерні особливості. Наведено характеристику розвитку різних форм навчання на відстані, починаючи з найдавніших часів, проаналізовано дистанційну освіту як науково-теоретичний і практично-освітній феномен. Розглянуто організаційно-методичні та технологічні засади дистанційного навчання, основні форми організації дистанційної освіти та базові технології навчання, провідні моделі, кадрові та змістові характеристики дистанційного навчання в системі вищої гуманітарної освіти США, алгоритм проходження дистанційного курсу студентом, характеристики процесу акредитації з метою використання позитивного досвіду в організації дистанційного навчання у гуманітарних ВНЗ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(7СПО)764 + С. р(7СПО)3
Шифр НБУВ: РА372025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Андрійчук Є.І. 
Енергозберігаюча електротехнологія і обладнання НВЧ сушіння вовни у сільськогосподарському виробництві: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.02 / Є.І. Андрійчук ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 1999. — 21 с. — укp.

Містяться дослідження в галузі застосування електромагнітних полів надвисокочастотного діапазону (НВЧ) в технологічних процесах сільськогосподарського виробництва. Метою роботи є вирішення теоретичних і експериментальних проблем по створенню нової енергозберігаючої та екологічно чистої електротехнології і пристроїв сушіння вовни на основі електромагнітних полів НВЧ діапазону. Створено математичну модель процесу сушіння вовни, яка описується системою диференційних рівнянь і дозволяє встановити потужність джерел НВЧ енергії, режим роботи, тривалість сушіння та конструктивні параметри камери сушіння. Розроблено метод розрахунку і принципи побудови автоматизованого пристрою для вимірювання діелектричних параметрів системи "вовна-вода". Вперше визначено діелектричні параметри вологої вовни у діапазоні змін температур від 25 C до 95 C. Вперше встановлено, що при сушінні вовни НВЧ енергією її міцність та розривне навантаження збільшується на 30-70%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М330.106

Рубрики:

      
11.

Андрійчук І.В. 
Ефективність використання альтернативних паливно-енергетичних ресурсів в регіоні (на прикладі Івано-Франківської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / І.В. Андрійчук ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено методику оцінки інвестиційної привабливості регіону за рівнем використання деревної біомаси як енергоресурсу, яка дає змогу інвесторам вибирати найбільш ефективні інноваційні технології. Розвинуто механізм забезпечення ефективності використання альтернативних паливно-енергетичних ресурсів на базі розширення фінансових інструментів, а саме: створення спеціальних фінансових фондів, використання проектів спільного впровадження. Удосконалено підходи до обгрунтування ставки дисконту під час проведення оцінки інвестицій використання деревної біомаси у регіонах, які дозволяють визначити її величину з урахуванням ризиків, притаманних конкретному регіону. Запропоновано алгоритм економічної оцінки ефективності інноваційних проектів використання деревної біомаси у регіоні, що забезпечує спрощення та прискорення розрахунків на базі комп'ютерних технологій. Наведено методику економічної оцінки даних проектів використання деревної біомаси як паливно-енергетичного ресурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ІВА)0-554.08 +
Шифр НБУВ: РА345094

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Маляренко І.В. 
Іридодіагностика розвитку рухових здібностей людини: Автореф. дис... канд. наук з фізичного виховання і спорту: 24.00.02 / І.В. Маляренко ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено питання індивідуального прогнозу розвитку рухових здібностей людини за допомогою методу генетичних маркерів. Проаналізовано проблему застосування методу генетичних маркерів. Доведено, що одним з таких маркерів є особливість будови та кольору райдужної оболонки ока. Експериментально обгрунтовано застосування методу іридодіагностики для вирішення проблеми індивідуального прогнозу розвитку рухових здібностей людини. Наведено результати досліджень взаємозв'язку між особливостями будови райдужної оболонки ока, рівнем розвитку координаційних здібностей та фізичної працездатності у дітей. Визначено закономірності в особливостях будови райдужної оболонки ока у спортсменів високої кваліфікації. Сформовано систему індивідуального прогнозу розвитку рухових здібностей людини за допомогою комплексу іридодіагностичних маркерів, які дозволяють здійснювати орієнтацію дітей та підлітків на певні види рухової діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА313027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Малярська Н.В. 
Клініко-біохімічні та генетичні аспекти розсіяного склерозу у зоні його високого ризику: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н.В. Малярська ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню антигенного розподілу хворих розсіяними склерозом у західному регіоні України, зокрема у Львівській області, та кількісного вмісту нуклеїнових кислот і активності нуклеаз у периферійній крові даного контингенту хворих, а також порівняння цих біохімічних показників з такими у хворих з іншими хворобами (геморагічним та ішемічним інсультами, пухлинами, арахноїдитами). Такі обстеження проводилися за допомогою відомих методів діагностики (метод "цитотоксичної" комплементарності Терасакі, спектрофотометричний метод Цанєва та Маркова та модифіковані методи Левицького та Самойдюка). Виявлено діагностичний тест для диференційної діагностіки розсіяного склерозу, певний антигенний розподіл, відмінний від описаних в літературі. Отримані дані дозволяють судити про патологічний процес, а це дає більш глибоке розуміння патогенезу розсіяного склерозу, а звідси і підбір ефективних ліків для терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-48

Рубрики:

      
14.

Маляр В.В. 
Комплексна оцінка та корекція активності матки при загрозі передчасних пологів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.В. Маляр ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2006. — 19 с. — укp.

Виділено провідні пренатальні чинники ризику передчасних пологів (ПП). Розроблено систему прогнозування недоношування вагітності на підставі визначення середньостатистичної вірогідності дострокового завершення вагітності. Визначено основні ехо-гістографічні та тонусометричні ознаки аномалії активності матки в антенатальному періоді за загрози ПП. Запропоновано бальну оцінку ступеня тяжкості порушення контрактильності матки за зазначеної патології. Доведено, що найбільш розповсюдженою аномалією активності матки за загрози ПП є дискоординований матковий цикл (ДМЦ) і/або комплекс дискоординованих скорочень (КДС) на тлі підвищеного базального тонусу матки (60 %). Чутливими індикаторами функціонального стану системи: материнський організм - плацента - плід за загрози ПП є біопараметри: тип варіабельності частоти серцевих скорочень, групова рухова активність, епізодичні дихальні рухи, індекс дихальних рухів плода, показники судинного опору у маткових артеріях і артерії пуповини. На підставі одержаних даних розроблено та впроваджено до практики пологодопоміжних установ технологію оцінки контрактильності матки, моніторингу функціонального стану біосистеми: материнський організм - плацента - плід, що дозволяє вжити адекватні терапевтичні заходи, забезпечити зниження частоти ПП у 1,5 рази, перинатальної смертності - у 2 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.228-5 +
Шифр НБУВ: РА346380

Рубрики:

      
15.

Андрійчук І. Л. 
Кристалічна будова, редокс-реакції і сорбційні властивості метал-органічних каркасних сполук на основі карбоксилатних азамакроциклічних комплексів нікелю(ІІ) і міді(ІІ): автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / І. Л. Андрійчук ; Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено, що взаємодія макроциклічних комплексів нікелю(ІІ) та міді(ІІ) з ароматичними карбоксилатами в залежності від основності останніх в більшості випадків приводить до утворення метал-органічних каркасів (МОК), структурними блоками яких є одно- або двовимірні координаційні полімери. Показано, що в кристалічних гратках деяких сполук міститься вакантний простір. Встановлено, що кількість аміакату міді(ІІ) залежить від кристалічної будови сорбенту. Вперше показано можливість постсорбіційного перетворення даного адсорбату в нанорозмірний сульфід міді(ІІ). Продемонстровано, що перетворення комплексів нікелю(ІІ) в сполуки нікелю(ІІІ) в складі МОК, може розглядатись як шлях одержання нових редоксактивних метал-органічних каркасів (РАМОК). Показано, що редокс-взаємодія кристалічних макроциклічних карбоксилатів нікелю(ІІ) з солями срібла(І), золота(ІІІ) та паладію(ІІ) призводить до утворення нанокластерів відповідних нульвалентних металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г271.3 + Г278.13
Шифр НБУВ: РА371004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Маляр Р. В. 
Медико-соціальне обгрунтування оптимізації стоматологічної допомоги сільському населенню: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.03 / Р. В. Маляр ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Виявлено, що 61,7 +- 0,7 % сільських жителів одержують допомогу поза населеним пунктом, у якому вони мешкають, а 43,9 +- 0,6 % витрачають на дорогу до стоматологічного закладу понад дві години. 89,7 +- 0,5 % сільських жителів висловили бажання одержувати усі основні види стоматологічної допомоги за місцем проживання у одного сімейного лікаря-стоматолога. Результати опитування лікарів-стоматологів засвідчили, що 54,8 +- 3,5 % з них не задоволені станом лікувально-діагностичної апаратури, 51,6 +- 3,6 % забезпеченістю стоматологічним інструментарієм і матеріалами. 72,8 +- 3,2 % респондентів не задовольняє система оплати їх праці, а 54,1 +- 3,5 % не влаштовує місце роботи, та вони не мають мотивації до якісного виконання роботи. Обгрунтовано можливості оптимізації стоматологічної допомоги сільському населенню за рахунок запровадження трьох рівнів надання первинної стоматологічної допомоги на селі за сімейним принципом, визначено штатні нормативи забезпечення сільського населення посадами сімейних лікарів-стоматологів (0,5 посади на 1 000 населення) і планова функція посади лікаря-стоматолога сімейного (3 000 відвідувань), розроблено примірне положення стосовно сімейного лікаря-стоматолога, визначено розмір додаткової оплати його праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)286.6
Шифр НБУВ: РА377176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Андрійчук Ю.А. 
Менеджмент фінансових потоків підприємств енергетичних систем: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Ю.А. Андрійчук ; Європ. ун-т фінансів, інформ. систем, менеджменту і бізнесу. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено та сформульовано галузеві особливості та чинники становлення фінансових відносин. Розроблено технологію менеджменту фінансових потоків. На підставі аналізу й оцінки існуючого стану електроенергетики та обленерго запропоновано основні засади та шляхи використання резервів підприємств енергетичних систем на базі побудованої регресійної моделі. Розроблено дворівневий механізм здійснення розрахунків, запропоновано методичний підхід адаптації підприємств енергетичних систем до ринкових умов функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.7-93-21
Шифр НБУВ: РА313888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
18.

Маляр А. В. 
Методи аналізу та оптимізації електромеханічних систем штангових нафтовидобувних установок: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.09.03 / А. В. Маляр ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 40 с. — укp.

Вперше запропоновано метод оптимізації режиму відбору нафти за сформованим, на підставі поточного контролю динамограми, критерієм максимальної продуктивності. Одержано узагальнений математичний опис стаціонарних режимів і перехідних процесів в електроприводі штангових нафтовидобувних установок на підставі високого рівня адекватності математичних моделей верстата-гойдалки й асинхронних машин. Запропоновано стратегію оптимального ситуаційного керування розосередженими об'єктами нафтовидобутку на підставі розроблених моделей, вибраного критерію оптимізації та створеної системи автоматичного керування і діагностики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.3-5
Шифр НБУВ: РА375343 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Маляренко О.Є. 
Методи оцінювання енергетичної ефективності для визначення потенціалу енергозбереження та прогнозування енергоспоживання в процесах нафтопереробки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.01 / О.Є. Маляренко ; Ін-т заг. енергетики НАН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено методику та запропоновано мережні моделі розрахунку повної енергоємності продукції нафтопереробки з обгрунтуванням розподілу спільних енерговитрат на нафтопродукти, що виробляються одночасно. Удосконалено методи оцінювання показників енергоефективності згідно з запропонованим способом розподілу спільних енерговитрат. Створено методику визначення теоретичного та технічного можливого потенціаліу енергозбереження в процесі нафтопереробки з використанням ексергетичних та енергетичних показників енергоефективності. Виділено фактори, що впливають на величину технічно можливого потенціалу. Розроблено макроекономічну модель для оцінки прогнозних рівнів енергоспоживання з урахуванням чинників підвищення або зменшення енергоємності. Науково обгрунтовано імовірні показники енергоспоживання на основні процеси нафтоперербки з урахуванням встановлених можливостей розрахованого потенціалу енергозбереження. Прогнозну оцінку виконано за двома сценаріями (щодо забезпечення потреби України у нафтопродуктах і раціонального завантаження виробничих потужностей) і трьома варіантами енергоспоживання для кожного з них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-420.7 +
Шифр НБУВ: РА334814

Рубрики:

      
20.

Маляр В.С. 
Методи розрахунку динамічних режимів електромеханічних перетворювачів на основі сплайн-функцій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.01 / В.С. Маляр ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 36 с. — укp.

Удосконалено існуючі та розроблено нові високоефективні проблемно-орієнтовані числові методи аналізу динамічних режимів електромеханічних перетворювачів. Висвітлено диференціальний сплайн-метод розрахунку періодичних процесів в електричних машинах, який допоміг отримати залежності координат режиму на періоді, без розрахунку перехідного процесу. На базі розробленого методу та математичних моделей електромеханічних перетворювачів високого рівня адекватності створено алгоритми та програми розрахунку найбільш важливих періодичних режимів електричних машин загального та спеціального призначення. Запропоновано спосіб визначення асимптотичної стійкості періодичних режимів електротехнічних пристроїв. Викладено методику розрахунку термомеханічних процесів у пусковій обмотці синхронного двигуна. На основі сплайн-апроксимацій функцій розроблено алгоритм неявного методу розрахунку та математичні моделі перехідних процесів у електричних машинах. Досліджено математичну модель високого рівня адекватності суміщеної синхронної машини та на її основі алгоритми розрахунку стаціонарних та перехідних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.55-016
Шифр НБУВ: РА313898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського