Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (671)Книжкові видання та компакт-диски (636)Журнали та продовжувані видання (47)
Пошуковий запит: (<.>A=НОВИЦЬК$<.>+<.>A=МИКОЛ$<.>+<.>A=ВАЛЕРІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 56
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Новицька-Боровська Н.А. 
Агробіологічна оцінка підщепи винограду сорту Таїровський 1: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Н.А. Новицька-Боровська ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова". — О., 2007. — 18 с. — укp.

Вперше за умов північно-західного Причорномор'я проведено порівняльне вивчення різних формувань і систем догляду за маточними кущами нового сорту підщепи Таїровський I. Науково обгрунтовано вплив системи догляду та ярусної заготівлі чубуків за довжиною пагона на агробіологічні, фізіолого-біохімічні показники, анатомічну будову та регенераційну здатність підщепних чубуків, а також на вихід і якість саджанців. Встановлено, що позитивні зміни якості чубуків, вирощених на штамбових формуваннях кущів, обумовлені вмістом води, вуглеводів і кращою диференціацією провідних і механічних тканин. Виявлено, що незалежно від системи вирощування маточних кущів більш якісними для щеплення є чубуки від основи та середньої частини пагона. Обгрунтовано доцільність і показно ефективність застосування штамбових формувань кущів для підвищення продуктивності маточників підщепних сортів і одержання високоякісної лози для щеплення. Вперше досліджено дію нових препаратів з біологічною активністю "Радійстим" та "Йодіс" на регенераційні процеси підщепних чубуків і щеп, на вихід та якість саджанців винограду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-453 +
Шифр НБУВ: РА351567

Рубрики:

      
2.

Новицький Д.В. 
Алгебраїчні методи в теорії нейронної асоціативної пам'яті: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / Д.В. Новицький ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано метод зображення вагових матриць нейронної асоціативної пам'яті (НАП) за допомогою точок на многовиді Грасмана та доведено можливість використання цього методу для створення НАП з метою узагальнення даних. Створено модель НАП, здатну до кластеризації даних, та яка дає змогу навчатися без вчителя. Розроблено метод застосування спектрального аналізу матриць для вивчення властивостей НАП. Одержано теоретичне пояснення явища відновлення частково зруйнованої асоціативної пам'яті у разі повторного навчання, досліджено природу інваріантних підпросторів ушкодженої та відновленої вагових матриць. Уперше створено та досліджено НАП, базуючись на ядерному підході, яка має збільшену ємність пам'яті та дозволяє розв'язувати більш широке коло задач. Оцінено верхню межу ємності асоціативної пам'яті з клітинною архітектурою. Експериментально доведено можливість застосування НАП у задачах розпізнавання хімічних образів (система типу "електронний ніс") та показано її переваги у порівнянні з використанням традиційних щодо цієї задачі нейропарадигм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 +
Шифр НБУВ: РА334778

Рубрики:

      
3.

Новицька В.П. 
Гендерна соціалізація: соціологічні концепції та практики: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.01 / В.П. Новицька ; Ін-т соціології НАН України. — К., 2010. — 15 с. — укp.

Проаналізовано основні соціологічні концепції, які стали підгрунтям для розвитку досліджень гендерної ідентичності та соціалізації особистості. Розглянуто механізми та практики функціонування сім'ї, шкільної освіти та мас-медіа у трансляції гендерних стереотипів і патернів поведінки підлітків в українському суспільстві. Встановлено, що в українському суспільстві існує гібридна модель гендерної соціалізації, яка характеризується поєднанням традиційних і модерних гендерних ролей, норм поведінки, стереотипів, уявлень щодо маскулінності/фемінності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344
Шифр НБУВ: РА373041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Новицька Ж.А. 
Державне регулювання інноваційно-інвестиційного розвитку промислового міста: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.02 / Ж.А. Новицька ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Уточнено теоретичні положення та розроблено методичні рекомендації щодо удосконалення державного управління соціально-економічним розвитком промислового міста на базі визначення та використання його інноваційно-інвестиційного потенціалу. Проаналізовано сучасний стан, особливості та тенденції інноваційно-інвестиційної діяльності у промисловому місті. Уточнено понятійний апарат і систему показників оцінки інноваційно-інвестиційного потенціалу адміністративних районів міста. Розроблено методичні підходи щодо використання логістичних принципів у процесі управління інноваційно-інвестиційною діяльністю. Розроблено методичні рекомендації щодо формування державної програми соціально-економічного розвитку міста та його адміністративних районів з урахуванням інноваційно-інвестиційного потенціалу територіальних одиниць. Розроблено моделі стратегічного розвитку міста, на базі яких обгрунтоваано основні напрямки інноваційно-інвестиційної політики та державного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-94 + У9(4УКР)0-55-56-21,01 + У9(4УКР-4ДОН-2Д)0-55-56-21,01 +
Шифр НБУВ: РА337740

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Миколайчук М.М. 
Діагностика соціально-економічного розвитку території як елемент механізму державного управління: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / М.М. Миколайчук ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано концепцію трансформації регіонального управління ефективністю соціально-економічного розвитку території, що базується на розподіленні механізмів державного управління на централізовані й децентралізовані та визначенні діагностики ефективності розвитку та інформаційно-аналітичної підтримки розробки та реалізації стратегічних планів як найбільш вагомих інструментів децентралізованого механізму державного управління регіоном. У контексті адміністративної реформи запропоновано впровадження принципів контролінгу на регіональному рівні. Визначено основні чинники формування валового внутрішнього продукту та тривалості життя в районі, галузі, регіоні. На їх підставі з урахуванням наявності офіційної статистичної звітності запропоновано методи оцінки та розроблено програми розрахунку індексів людського розвитку регіонів, галузей та районів області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21 +
Шифр НБУВ: РА330311

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Миколенко І.Г. 
Ефективність виробництва та збуту зерна круп'яних культур в сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.Г. Миколенко ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Систематизовано теоретичні, методичні та практичні засади ефективності виробництва та збуту зернокруп'яних культур у регіоні. Обгрунтовано вплив комплексу факторів формування рівня економічної ефективності їх виробництва. Удосконалено засади формування рівня прибутковості підгалузі зернокруп'яного виробництва з урахуванням регіональних чинників виробництва, переробки та збуту зерна. Уточнено аналітичні підходи щодо кількісної оцінки факторів підвищення економічної ефективності зерновиробництва з широким залученням традиційних і сучасних методів статистики. Обгрунтовано чинники формування економічних взаємовідносин у системі виробництво - зберігання - переробка - реалізація. Уточнено визначення економічних передумов і регіональних чинників формування прибутковості підгалузі виробництва зернокруп'яних культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ПОЛ)325.151.5 + У9(4УКР-4ПОЛ)421.51 +
Шифр НБУВ: РА368646

Географічні рубрики:

      
7.

Миколаєнко І.М. 
Історіографія діяльності земських установ України (1864 - 2001 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.М. Миколаєнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше у широких хронологічних межах досліджено комплекс українських, російських і зарубіжних історіографічних джерел, який вміщує монографії, брошури, статті, дисертаційні дослідження щодо діяльності земських установ України. Встановлено зв'язок між змінами на пострадянському просторі та зміною поглядів дослідників щодо українських земств. Показано еволюцію поглядів українських і російських учених на діяльність земств як органів місцевого самоврядування. На підставі введення у науковий обіг нових джерел, насамперед, архівних документів, комплексно досліджено головні чинники, які визначали стан суспільно-політичної, культурно-освітньої та соціально-економічної діяльності земських установ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-536.2 + Т1(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА322822

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Новицький О.М. 
Клінічне дослідження можливості формування післяопераційного рогівкового астигматизму при екстракції катаракти через тунельні розрізи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / О.М. Новицький ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено характер зміни рефракції рогівки залежно від анатомо-фізіологічних особливостей ока (діаметра рогівки, аксіальної довжини ока, внутрішньоочного тиску), віку та статі пацієнта, а також типу та ширини тунельних розрізів на 529 очах за результатами реабілітації хворих на катаракту. Розроблено математичну модель післяопераційного рогівкового астигматизму у разі екстракції катаракт через тунельні розрізи. Запропоновано спосіб лікування катаракти, що передбачає індивідуальний підхід до використання різних тунельних розрізів для профілактики післяопераційного та корекції вихідного рогівкового астигматизму. Для практичної реалізації нового способу лікування розроблено комп'ютерні програми "Комплексна автоматизована історія хвороби офтальмологічного профілю OPHTALMUS" та "Система підтримки прийняття рішення лікарем-офтальмохірургом відносно типу тунельного розрізу, що має бути виконаний з метою формування оптимальної післяопераційної рефракції рогівки за умов хірургічного лікування катаракти Sphera Lux". Встановлено, що використання розробленого способу хірургічного лікування катаракти дозволяє підвищити ефективність реабілітації хворих на катаракту, досягти некоригованої гостроти зору у віддалений термін після операції більше 0,6 - у 52 % випадків і більше 0,8 - у 23 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.637.04 + Р670.211.4-3 +
Шифр НБУВ: РА321356

Рубрики:

      
9.

Новицька А.В. 
Лікування хворих на цукровий діабет з імунними та гематологічними порушеннями гемопоетичними клітинами ембріональної печінки людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / А.В. Новицька ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено застосуванню трансплантацій ембріональних клітинних суспензій на основі гемопоетичних клітин ембріональної печінки людини (ГК ЕП) у лікуванні хворих на цукровий діабет. Доведено, що ГК ЕП сприяють відновленню показників імунного статусу у хворих з вперше виявленим інсулінозалежним цукровим діабетом (ІЗЦД), з діабетичною нефропатією III стадії, хронічною нирковою недостатністю I-II ступеня. Трансплантації ГК ЕП у хворих з вперше виявленим ІЗЦД у комплексному лікуванні призводять до стійкої компенсації захворювання, внаслідок якої поступово, протягом 2 - 3 місяців знижується добова доза інсуліну, що вводиться. ГК ЕП також сприяють відновленню еритропоезу або зменшенню ступеня важкості анемії у хворих з діабетичною нефропатією III стадії, хронічною нирковою недостатністю I - II ступеня, анемічним синдромом. Розглянуто позитивний вплив ГК ЕП на різні клінічні прояви цукрового діабету. Розроблено показання та протипоказання щодо проведення трансплантацій ГК ЕП у разі цукрового діабету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-534
Шифр НБУВ: РА308446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Миколенко О. І. 
Місце адміністративного процедурного права в системі юридичних знань та системі права України: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / О. І. Миколенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 40 с. — укp.

Досліджено процес становлення та розвитку адміністративно-процедурних норм в країнах світу та землях сучасної України. Розкрито вплив загальнопроцесуальної теорії та науки адміністративного права на розвиток наукової думки щодо розуміння адміністративної процедури й її співвідношення з адміністративним процесом. Обгрунтовано доцільність на сучасному етапі розвитку адміністративно-процедурного права в Україні розглядати його як частину адміністративного права. У зв'язку з цим категоріальний апарат, що розробляється адміністративним процедурним правом, повинен розроблятися з урахуванням наукових категорій, що запропоновані теорією держави та права та наукою адміністративного права. Проаналізовано думки науковців щодо ознак і видів юридичного процесу, на підставі чого визначено ознаки адміністративного процесу. Доведено необхідність напрацювання єдиних критеріїв щодо визначення елементів структури адміністративної процедури, видів адміністративних проваджень і кількості стадій в адміністративному провадженні. Запропоновано використання в юридичній науці поняття "адміністративна процедурна форма", надано його визначення та охарактеризовано елементи, які входять до його змісту. Встановлено, що специфіка адміністративного процедурного права набуває свого прояву в адміністративно-процедурному правовому режимі, який визначається як особливий порядок правового регулювання, що виникає в результаті специфічного поєднання цілей, принципів, предмета, статусу суб'єктів, методу, правових гарантій адміністративно-процедурного правового регулювання та встановлення адміністративно-процедурного правового стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072-31 + Х8(4УКР)-31
Шифр НБУВ: РА380234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Новицький Ю. Л. 
Низькоенергоємні цементи, модифіковані комплексними поліфункціональними добавками: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.11 / Ю. Л. Новицький ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено розв'язання актуальних проблем в цементній промисловості, пов'язаних зі зниженням енергоємності цементного виробництва. Розглянуто розробку змішаних цементів з пониженим вмістом клінкерної складової, модифікованих домішками пластифікувально-прискорювальної дії. Встановлено вплив пластифікаторів нового покоління на властивості сировинних цементних шламів. Досліджено властивості портландцементного клінкеру, випаленого на газі й альтернативних паливах. Проведено оптимізацію складів низькоенергоємних модифікованих змішаних цементів. Встановлено закономірності процесів їх гідратації. Розглянуто будівельно-технічні властивості модифікованих змішаних цементів і бетонів на їх основі. Обгрунтовано раціональні області використання та визначено техніко-економічну й екологічну ефективність їх виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455-3
Шифр НБУВ: РА371304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Новицький В.Б. 
Обгрунтування вибору комплексу гігієнічних та остеотропних засобів при внутрішньокістковій дентальній імплантації: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.Б. Новицький ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Науково обгрунтовано й опрацьовано новий методичний підхід щодо догляду за ротовою порожниною та застосування остеотропної терапії в осіб з дентальними імплантатами за чотирма етапами, а саме: перед імплантацією, у післяопераційний період, установки тимчасового зубного протезу та після фіксації у ротовій порожнині пацієнта його остаточної конструкції. Показано, що підвищення протеолітичної активності ротової рідини є прогностичним показником розвитку деструктивних змін у зоні кістка - імплантант. Установлено негативну дію, спричинену зниженням функціональної активності слинних залоз, на розвиток навколоімплантатних ускладнень, що можна визначити як прогностичний тест стосовно збереженості імплантатів. Розвинуто положення, що незадовільний гігієнічний стан ротової порожнини у післяімплантаційному періоді ініціює розвиток запального процесу у навколоімплантаційній зоні та підвищує ризик розвитку периімплантиту, а також уможливлює загрозу відторгнення імплантату. Експериментально встановлено вплив внутрішньокісткових титанових імплантатів на мінеральний обмін шляхом його інтенсифікації у зоні репаративної регенерації, а застосування остеотропного комплексу сприяє її посиленню у зоні хірургічного втручання. Обгрунтовано та запропоновано для застосування у період остеоінтеграції імплантатів комплекс засобів з остеотропними властивостями, а саме: полімінеральний комплекс "Остеовіт" і розроблену зубну пасту "Гарант". Обгрунтовано й опрацьовано дезінфікуючий склад для обробки умовно знімних протезів на імплантатах "Протедез", який містить комплекс препаратів антимікробної й очищаючої дії. Доведено, що застосування опрацьованого комплексу індивідуальної гігієни ротової порожнини й остеотропного комплексу у післяімплантаційному періоді сприяє прискоренню отеоінтеграції дентальних імплантатів, зменшує інтенсивність деструктивних змін у альвеолярній кістці та знижує ризик розвитку периімплантитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с +
Шифр НБУВ: РА355735

Рубрики:

      
13.

Новицька Н.Б. 
Організаційно-правові аспекти інформаційної культури в управлінській діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.Б. Новицька ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено передумови становлення інформаційного суспільства як чинника формування інформаційної культури в управлінській діяльності. Визначено функції органів державної влади України щодо формування інформаційної культури. Встановлено особливості лінгвістичного забезпечення інформаційних відносин і становлення культури управлінських правовідносин з використанням Інтернет. Обгрунтовано напрями удосконалення організаційно-правового забезпечення розвитку інформаційної культури в управлінській діяльності на підставі впровадження комп'ютерних правових інформаційних систем документообігу й електронного підпису. Показано можливості формування культури сучасних інформаційних відносин державної влади та громадян шляхом реалізацію програми "електронного уряду". Досліджено міжнародний досвід організаційно-правового забезпечення розвитку інформаційної культури суспільства, з урахуванням якого розроблено рекомендації щодо удосконалення законодавства України у сфері інформатизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)03 + Х819(4УКР)01-8 ф +
Шифр НБУВ: РА350543

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Новицький А.М. 
Організаційно-правові засади державного управління у паливно-енергетичному комплексі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.М. Новицький ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми організаційно-правового забезпечення державного управління у паливно-енергетичному комплексі (ПЕК) України. Висвітлено історичні умови становлення ПЕК України, організаційно-правове забезпечення діяльності державних органів у ПЕК. Розглянуто основні напрями детінізації відносин у ПЕК України. Визначено основні та специфічні для енергетики фактори, що сприяють тіньовим проявам, та організаційно-правові забезпечувальні заходи щодо детінізації відносин у ПЕК. Запропоновано створення єдиної державної інформаційної системи для налагодження співпраці між різними контролюючими та правоохоронними органами, забезпечення доступу до інформаційних систем різних відомств. Визначено основні ризики енергетичної безпеки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)122 + Х819(4УКР)122
Шифр НБУВ: РА339587

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Новицький А.В. 
Підвищення безвідмовності кормодробарок конструкторсько-технологічними методами на основі структурного аналізу їх надійності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / А.В. Новицький ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Проведено аналітичні дослідження надійності кормодробарок та їх підсистем з використанням структурного аналізу. Висвітлено основні закономірності розподілу відмов механізмів та часу на їх усунення. На основі теоретичних та експериментальних досліджень зроблено якісну та кількісну оцінку відмов кормодробарок. Встановлено граничні значення виробітку на відмову деталей подрібнювальної камери з визначенням раціональної зони термічної обробки молотків, норм витрат дек та інших деталей у запасні частини. Обгрунтовано періодичність технічного обслуговування механізмів та дробарки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.911-12
Шифр НБУВ: РА314563 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Миколайчук А.І. 
Поетика мотиву в романах В. Фолкнера кінця 1920-х - початку 1930-х років: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / А.І. Миколайчук ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано поетику мотиву в романістиці В. Фолкнера 1920-х - 1930-х рр. Охарактеризовано особливості семантики, структури та функціонування мотивів. Поетикальну парадигму мотиву досліджено на різних рівнях художньої системи письменника: словесно-стилістичному, предметно-зображальному, сюжетному, хронотопному, наратологічному. Висвітлено специфіку архетипно-міфологічних мотивних комплексів. Охарактеризовано функції мотивів, спродукованих біблійним і літературно-художнім інтертекстами. З'ясовано значення екзистенційної мотивної парадигми. Встановлено роль мотиву як чинника й елемента сюжету, архітектоніки й оповідної стратегії автора. Показано, що домінантною структурно-змістовою функцією мотиву в романах В. Фолкнера є формування "некласичної" художньої цілісності твору, що досягається шляхом наскрізного імпліцитного структурування тексту за допомогою повторювання, взаємовіддзеркалення його окремих елементів, образно-асоціативного зв'язку між ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)6-4 Фолкнер В. 534
Шифр НБУВ: РА370548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Миколенко Д.В. 
Правоцентристські партії у політичній системі Болгарії (1899 - 1908 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Д.В. Миколенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Встановлено роль і місце ліберальної та консервативної партій у політичній системі Болгарії в кінці XIX - на початку XX ст., для визначення яких вперше використано термін правоцентристські. Обгрунтовано твердження, що усталені в історіогарфії поняття "русофіли" та "русофоби" спотворюють справжню зовнішньополітичну орієнтацію ліберальної та консервативної партій. Запропоновано їх нову диференціацію, зокрема, виділено праві й помірковані правоцентристські та найближчі до центру політичного спектра. 1899 - 1908 рр. охарактеризовано як період панування класичної болгарської демократії. Показано специфічну роль правоцентристських партій у системі державної влади Болгарії, що обумовлена низьким рівнем політичної культури, значно швидшими темпами модернізації державного управління у порівнянні зі змінами менталітету громадян, перевагою виконавчої гілки влади над законодавчою та судовою, відсутністю демократичних традицій внаслідок тривалого перебування держави у складі Туреччини - імперії східного типу. Висвітлено участь правоцентристських партій у діяльності парламенту. Проаналізовано діяльність урядів Болгарії даного історичного періоду, що складалися з ліберальних або консервативних політичних сил. Досліджено боротьбу правоцентристських партій за владу, проаналізовано їх взаємодію з інститутом монархії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4БОЛ)51-4 + Ф69(4БОЛ), 82/83 +
Шифр НБУВ: РА352921

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Миколенко О.І. 
Проблеми відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.І. Миколенко ; Ун-т внутр. справ. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення адміністративно-правового механізму відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням. Сформульовано поняття шкоди, яка завдається даними правопорушенням, визначено передумови та підстави її відшкодування, розкрито правову природу шкоди, завданої адміністративним правопорушенням, та правову природу такого заходу примусу як стягнення шкоди в порядку провадження у справах про адміністративні правопорушення. Подано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України, що регулює питання відшкодування шкоди у порядку провадження в справах щодо адміністративних правопорушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х838(4УКР)213.104
Шифр НБУВ: РА311247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Миколенко В. А. 
Прокуратура України як суб'єкт адміністративного права: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. А. Миколенко ; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. — К., 2011. — 19 с. — укp.

З'ясовано сутність та особливості організаційно-правового забезпечення діяльності прокуратури України. Визначено поняття та систему суб'єктів адміністративного права, правові й організаційні засади функціонування прокуратури України, характеристику системи цивільного контролю за діяльністю прокуратури. Уточнено сутність та особливості адміністративного статусу органів прокуратури, з'ясовано мету та завдання прокуратури України, визначено її функції та компетенцію. Висвітлено особливості актів прокурорського реагування на порушення законності, удосконалено механізм взаємодії прокуратури України з іншими правоохоронними органами держави. Сформульовано пропозиції щодо внесення конкретних змін і доповнень до чинного законодавства з зазначених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)62
Шифр НБУВ: РА383964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Новицький І.Я. 
Регуляція процесів неоваскуляризації при лікуванні захворювань рогівки (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.18 / І.Я. Новицький ; Ін-т очн. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2003. — 35 с. — укp.

Досліджено особливості неоваскуляризації рогівки у разі деструктивних процесів різного ступеня та локалізації. Розкрито патогенетичне значення пошкоджень різних ділянок поверхні ока у розвитку неоваскуляризації рогівки, а також значення порушення метаболічних компонентів у виникненні цього ускладнення. Запропоновано систему критеріїв та методів його оцінки, які забезпечують її об'єктивність, а також патогенетичну класифікацію процесу. З використанням експериментально обгрунтованих методів регуляції процесів неоваскуляризації створено систему патогенетично спрямованого лікування захворювань рогівки, які супроводжуються її неоваскуляризацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.4-5 +
Шифр НБУВ: РА328239

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського